D E IN DE PIJP De onthulling van het Koningin Emma-monument. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 16 Maart 1936 Een plechtige gebeurtenis te Oegstgeest. FINANCIEN. SENIOB. of JUNIOR MAAR DOUWE EGBERTS FAILLISSEMENTEN. O Zaterdagmiddag had, gelijk we reeds in het kort vermeldden, onder zeer groote be langstelling de plechtige onthulling plaats van het Koningin-Emma-Monument, in het Rosarium aan de Louis de Coligny- laan te Oegstgeest. Bij deze bijzonder indrukwekkende ge beurtenis waren, mèt vele leden van het Koningin Emma-Comité onder talrijke an deren aanwezig: de heeren H. Ch. Goos- zen. voorzitter van het Crisis-comité, mr. Pijnacker Hordijk. Dijkgraaf van Rijnland, ds. T. J. Jansen Schoonhoven en de heer A. Meijer, vertegenwoordiger van den ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente, de hee ren C. P. J. Paardekooper en J M. Pos, vertegenwoordigers der Oranje-Vereeni- ging; de heer K. J. C. Beekman, comm. der Burgerwacht: de heeren B. G. Sanders en N. van Weizen, vertegenwoordigers van de Bijz. Vrijw. Landstorm: wethouder M. Zandbergen en de heer R. Reitsma, ge meente-secretaris; de raadsleden de hee ren B. J. M. Kortmann. H. Smit en dr. K. Simon Thomas; verschillende hunner ver gezeld van hun echtgenooten. Tenslotte was aanwezig een groote groep leden, vertegenwoordigende de groep Oegstgeest van de N.S.B., met aan het hoofd de groepsleider dr. L. P. Krantz. Voor de afzetting van het terrein werd zorg gedragen door het politiecorps onder leiding van den chef, den heer J. C. Krij ger. terwijl daaraan tevens medewerkten: een afdeeling der Burgerwacht in uniform, onder leiding van den heer A. Timmer mans en voorts de vereen. „Jong Oegst geest" afd. van het Oegstgeester Jeugd- gilde onder leiding van den heer J. Borst, alsmede de Oegstgeester Satrya's onder leiding van den heer H. Zwarensteln. De plechtigheid werd opgeluisterd door de R.-K. harmonie „Triumph" onder lei ding van den heer Jac. Kroon. De reportagewagen van de KRO. stond eveneens opgesteld voor het opnemen van de bij deze gelegenheid uit te spreken redevoeringen, welke Zaterdagavond reeds zijn uitgezonden. De aanwezigheid van filmoperateurs en vele fotografen ge tuigde mede van de interesse, die deze onthulling ver over de gTenzen van Oegst geest had getrokken. Nadat de burgemeester, de heer Van Gerrevink en zijn echtgenoote waren gear riveerd, sprak de voorzitter van het Ko ningin Emma-Comité, prof. dr. H. P. Blok, de volgende uitvoerige en aandacht trek kende rede uit; Rede van prof. dr. H. P. Blok. Ternauwernood is het 2 jaren hér,.sedert de droeve mare van het- verscheiden van H.M. de Koningin-Moeder ons volk met diepen en alom meegevoelden rouw ver vulde. 55 jaren lang heeft zij, met al de kracht en liefde, die in Haar woonden, zich aan Nederland en aan de Nederland- sche natie gegeven met een toewijding, waarvoor géén moeite ooit te veel, géén opoffering ooit te groot was Gelukkig het volk. dat, in een tijd van overgang, die 2 eeuwen scheidt en den kloof tusschen 2 bijkans verschillende werelden overbrugt, een staatshoofd bezit, dat, menschelijk èn Koninklijk, de scherpte van deze over schakeling tot zegenrijke harmonie weet te verzachten. Dit kenmerk bepaalt de plaats, die Koningin Emma in het gulden boek onzer nationale geschiednis voor immer zal innemen. Als jonge vrouw geroepen tot den hoo- gen taak van vorstin aan de zijde van Haar ouderen gemaal, werd reeds 11 jaar na haar huwelijk met Willem m Haar de zware plicht op de schouders ge legd om. als regentes voor Haar minderT jarige Dochter, zelf de teugels van 't be wind in handen te nemen. „Vertrouwende op Hem. in wiens hand het lot is der vor sten en volkeren, neem ik de mij toever trouwde regeeringstaak op mij met de bede, dat hare vervulling in allen deele moge strekken tot heil van land en volk en tot bevestiging van 't Koninkrijk". Met deze woorden van kracht en een voud aanvaardde Zij haar schoone taak, die méér was dan alleen een politiek lei derschap. méér dan een slechts voldoen aan de eischen, bij de wet gesteld. Gedu rende de 8 jaren, welke Zij het symbolisch en daadwerkelijk hoofd van den Neder- landschen Staat is geweest, heeft Zij als geen ander den moeilijken weg naar het hart van ons Nederlandsche volk gevon den. Hoezeer ook onderling gescheiden door belangengroepen en partij-verdeeld heid, toch heeft onder Haar zegenrijk regentschap ons volk de oude traditie van hoogere saamhoorigheid in naam van 't Huis van Oranje steeds opnieuw leeren beseffen als 't levend beginsel van onze nationale gemeenschap. Het is vooral aan Haar wijs en menschelijk beleid te dan ken, dat de liefde voor ons vorstenhuis, welke in de kommervolle jaren na 1868 aan zoo zware beproevingen werd blootgesteld, niets aan warmte en innige aanhankelijk heid heeft ingeboet. Aan 't einde der afge- loopen eeuw was het Koningin Emma, in Wie de hoogste eenheid van volk en land belichaamd was; 't bewustzijn van deze eenheid kon wellicht tijdelijk verbleeken, om echter steeds weer met sterker kracht en vaster overtuiging uiteindelijk de over winning te behalen. Dit is wel de hoog ste, de heiligste erfenis, die Regentes Emma aan haar Koninklijke Dochter kon nalaten, toen zij in 1898 Haar verheven functie neerlegde in handen van onze huidige, geëerbiedigde vorstin. De liefde en waardeering, die zij tot het einde harer dagen voor ons Nederlandsche volk heeft gekoesterd, uitte Zij in de bijkans klassiek geworden bede:„Ons volk zij groot in alles waarin een klein volk groot kan zijn". Zoo spreekt slechts degecn. die groot is als mensch. en die de betrekkelijkheid der verhoudingen weet achter te stellen bij 't wa-e inzicht in de zedelijke kracht van de zelfbewuste persoonlijkheid, hetzij eenling •f volk. Met de troonsbestijging van H.M. de Koningin trad het beeld der Regentes in 't openbare leven oogenschijnlijk op den achtergrond: oogenschijnlijk slechts, voor zoover de Grondwet haar politieke plich ten en staatstaak bepaalde. Het werkelijke Prof. Blok. leven echter laat zich echter niet dwin gen in het keurslijf van staatsrechtelijke paragraphen en wetsbepalingen. De zegen rijke invloed, dien Zij als Koningin en daarna als Regentes voor het heil en geluk van ons volk heeft doen gelden was voor Haar niet uitsluitend een zaak van plicht; zij sproot voort uit het hart van een vorstin, die tevens, ja in de eerste plaats, mènsch was. Eerst als gemalin aan de zijde van den regeerenden vorst, vervolgens als Konin gin-regentes. tenslotte als Koningin- moeder: welke functie ook zij in het offi- cieele leven bekleeddesteeds heeft zij door 't onmiddellijk contact, dat zij met ons volk had, bij allen een huldigenden eer bied en spontane liefde weten op te wek ken, die voor immer de grenzen van leven en dood overschrijdt. Haar hartelijke belangstelling in- en medeleven mèt al, wat ons Nederlandsch volk in den loop der jaren aan smartelijke nooden te verduren had. uitte zich in een daadwerkelijke deelneming aan elke po ging om ellenden en ziekten te lenigen. Het schoonste monument, dat Hare her- innnering voor eeuwig in ons hart be waart, is het heilzame werk der Ver. tot Bestrijding der TBC., die, in Haar naam en dank zij Haar onvermoeiden steun, haar zegenrijk werk in den lande nog ten huidigen dage volbrengt. En hoe vaak niet heeft zij in alle stilte leniging geschon ken, waar de nood 't hoogste scheen! In alle stilte: want zooals in heel Haar vruchtbaar leven, was Zij ook in Haar eenvoud Koninklijk. Warme liefde en een voudige, ware menschelijkheid; dit zijn de bronnen, waaraan de diepe genegenheid en eerbied zijn ontsproten, die ons Neder landsche volk steeds aan de nagedachtenis van Koningin Emma behouden zal. Wat zij. tot de laatste oogenblikken van Haar werkzaam leven, voor Haar geliefde Dochter en Kleindochter is geweest: daar van getuigen de woorden van innige liefde en diepe droefenis, waarmede H.M. de Koningin het verscheiden van Haar be minde Moeder aan den volke bekend maakte. De eerbiedwaardige figuur der grijze vorstin, om wie zich het gezin van 't Oranje huis schaarde, was ons het symbool van bloedverwantschap, dat alle Nederlanders, zoo hier te lande als in Oost en West, tezamenbindt tot één familie, waarin allen elkander noodig hebben, allen naast elkaar de hand aan het werk behooren te slaan. Als Moeder van onze Koningin, in wier doorluchte saamhorigheid is belichaamd, was Zij tevens de Landsmoeder in den vol- sten zin des woords, waardig om de lijn voort te zetten, eens door den Vader des Vaderlands begonnen. Bij 't overdragen der regeering in han den van Haar Dochter schonk Koningin Emma Haar een Nederland, dat eensge zind en met onwankelbaren trouw van zijn aanhankelijkheid aan het doorluchtige Huis van Oranje getuigde. Deze erfenis door H.M. de Koningin aanvaard als schoonste geschenk, dat Haar bij Hare troonsbestijging gewerd, is levend en wer kelijk gebleven, en zij zal dit blijven, zoo lang onze Nederlandsche natie als een heid wil blijven voortbestaan! Gróót was de verslagenheid, welke ons volk overmeesterde bij het ontstellend be richt, dat, na zooveel jaren van geluk en voorspoed, de onvermijdelijke slag ons ge liefd vorstenhuis getroffen had: onver mijdelijk en, ofschoon voorzien reeds en gevreesd, tóch nog te plotseling gekomen. Het verlies, door 't Huis van Oranje gele den. werd door onze gansche volksgemeen schap ook als óns eigen verlies gevoeld en betreurd. Het is juist in moeilijke en droe ve dagen, dat wij ons dat besef van een heid weer bewust worden, dat in het alle daags leven maar al te vaak onder klei nere en minder belangrijke oneenigheden teloor schijnt te gaan. Op den dag. dat 't stoffelijk overschot der overleden Vorstin den weg insloeg naar de laatste rustplaats der Oranje's, stond Nederland weer als één man echter den grooten naam van onze monarchie! Eensgezind en ongedeeld vol brachten wij in de volheid des harten dezen daad van piëteit en laatste, dank bare hulde! P Het is uit dezen geest, dat. evenals elders zoo ook in ónze gemeente het plan werd geboren om, in naam van de inwoners als van onderscheidsloos Nederlandsche bur gers, de herinnering aan de geëerde en ge liefde overledene in bestendigen vorm in ons midden te doen verrijzen. Het comité gevoelt zich gedrongen een woord van groote erkentelijkheid te rich ten tot het Bestuur onze Gemeente voor de wijze waarop dit, mede door de vriendelijke bemiddeling van den Gemeente-opzichter, de heer C. F. W. Rietveld aan onze voorbe reidende werkzaamheden is tegemoet ge komen. Eveneens aan de heeren van de Oegstgeester Burgerwacht, aan het R.K. Harmoniecorps „Triumph" en aan den Oegstgeester Padvindersgroep voor hunne bijdrage aan het slagen van de plechtig heid van hedenmiddag. Een bijzonder woord van hartelijken dank komt voorzeker toe aan de heeren J. van der Laan. architect, A. P. de Rooy, aannemer en J. van der Schrier, tuin bouwkundige, voor hunne belangelooze medewerking, waaraan de uitvoering der plannen van het Comité zoo buitengewoon veel te danken heeft. In de overtuiging, dat dit eenvoudig ge- denkteeken het symbool moge zijn van de steeds levend blijvende herinnering aan een geliefde vorstin, zij het mij vergund, M. d. B„ om namens het Kon. Emma- comité dit monument aan U en aan de ge meente Oegstgeest te mogen overdragen. Het is mij een voorrecht, U. mevrouw van Gerevink te mogen verzoeken den daad van plechtige onthulling te willen voltrek ken. Onthulling door Mevr. Van Gerrevink. De plechtige onthulling werd hierop vol trokken door mevr. Van Gerrevink, waar bij de muziekvereeniging „Triumph" het Wilhelmus ten gehoore bracht. Het mo ment, waarop de omhulling omlaag zakte en het monument voor ieders oog zicht baar werd, was inderdaad zeer indruk wekkend. De woorden, welke mevr. Van Gerrevink hierop sprak, verhoogden de ernst dezer plechtigheid. Onder ontroerende stilte sprak zij hier na de volgende woorden: „Ik noodig u allen, hier tegenwoordig en hen, die deze plaats zullen voorbijgaan tot in de verre toekomst uit, bij het aanschou wen van deze beeltenis van Hare Majesteit Konningln Emma der Nederlanden, even stil te staan en Haar te wijden één oogen- blik van dankbare en liefdevolle nage dachtenis. Want God heeft ons in Haar gegeven een verlichte en plichtsgetrouwe Regentes, een lieve en voorbeeldige Moe der voor onze Koningin, en grootmoeder voor onze toekomstige Koningin; een ge- loovige Vorstin; een Vrouw, wier hooge geestelijke en zedelijke waarde en wier zeldzame eigenschappen zijn geweest en zullen blijven een zegen en een lichtend voorbeeld voor ons Vorstenhuis en Volk." Statig klonk als een ware bevestiging op deze woorden het tweede couplet van het Wilhelmus, dat door de aanwezigen werd medegezongen. burgemeester Van Ger- d, die namens >.Vnw Daarna voerde revinks het woord, die namens het Ge meentebestuur het ülonument; aanvaardde met de navolgende toespraak: Aanvaarding van burgemeester Van Gerrevink. Het is voor een gemeentebestuur immer een verheugend verschijnsel, indien zich in de gemeente symptomen voordoen van een opgewekt openbaar leven, van liefde tot de groote landelijke, of tot de plaat selijke gemeenschap. Des te meer zijn deze symptomen ver heugend, indien zij elementen bevatten van belangstelling tegenover beide. Ik meen dat dit geval hier aanwezig is, omdat de hier plaats hebbende onthulling, niet alleen bedoelt een hulde aan de na gedachtenis van Koningin Emma, Konin gin. Regentes, Koningin Moeder, een der meest beminde Vorstinnen uit het Huis van Oranje gesproten, of aan ons Vorsten huis door huwelijk verbonden, maar ook om aan de leden van onze plaatselijke gemeenschap een blijvende herinnering te geven aan deze illustre en lieve Vrouw. Wij kunnen dan met een zekere voldoe ning, zoo niet met gepasten trots vast stellen, dat uit de burgerij van Oegstgeest wellicht het eerste initiatief in ons land tot de oprichting van een gedenkteeken voor Koningin Emma is voortgekomen. Naar ons bekend is, hebben vele inge zetenen van Oegstgeest zich afgevraagd, of het wenschelijk was in een betrekkelijk kleine gemeente tot de afzonderlijke op richting van een gedenkteeken over te gaan en het is niet onmogelijk, dat de ontkennende beantwoording van deze vraag door menig ingezetene een merk baren invloed heeft gehad op het totaal bedrag dat tot dit doel ter beschikking van de commissie is gesteld Het gemeentebestuur echter beantwoordt de gestelde vraag bevestigend. Het is ons niet duidelijk, waarom een bronzen her inneringsmedaille niet denzelfden dienst kan doen als 'n gouden en waarom niet de burgerij van een gemeente ais Oegstgeest, zij het op bescheiden wijze, uiting zou mogen geven aan de liefde, den eerbied en de dankbaarheid, die zij koestert voor een persoonlijkheid uit het regeerend Vorstenhuis, waarom zij niet een beschei den gedenkteeken ter eere van zulk een persoonlijkheid opgericht in haar midden zou mogen hebben! Het gemeentebestuur is dan ook de com missie dankbaar voor haar initiatief en haar arbeid en de ingezetenen voor de bijdragen, die zij ter beschikking van de commissie hebben gesteld, om de oprich ting van dit gedenkteeken mogelijk te maken. Ik spreek dezen dank met te meer overtuiging uit, omdat ik van meening ben, dat de commissie met het te harer beschikking gestelde bescheiden bedrag heeft gewoekerd en om,zoo te zeggen het bereikbare heeft bereikt. Een woord van dankbare hulde komt hiervoor ook toe aan den ontwerper van het monument, den architect Van der Laan. Met vreugde en dankbaarheid aanvaard ik dus namens het gemeentebestuur het denkteeken van wijlen Hare Majesteit Koningin Emma, die met zulke sterke banden van wederzijdsche liefde aan ons Vorstenhuis en volk verbonden is geweest. Dat dit gedenkteeken er toe moge me dewerken, dat Zij in de harten van de ingezetenen van Oegstgeest blijve voort leven in dankbare en liefdevolle nage dachtenis! HOLL. SOCIËTEIT VAN LEVENS VERZEKERINGEN. Blijkens het verslag der Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen is het verzekerd kapitaal f. 1.228.911 meer toe genomen dan in 1934, hetgeen vooral te danken is aan minder verval van posten. De netto-winst bedraagt f. 567.882 (vor. Jaar f. 405.9981, waaruit een onveranderd dividend van 8 wordt uitgekeerd, ter wijl f. 460.000 (v.j. f. 300.000) aan de waar- borg-rekeningen zal worden toegevoegd. De adhterstalllge rente op hypotheken was weliswaar hooger dan in 1934, doch vormde nog geen 2 van het totale rentebedrag. Door executie van onderpand werd een in verhouding tot het totale uitstaande be drag. uiterst gering verlies geleden. De indiening van het ontwerp vaste lasten was oorzaak dat de maatschappij geen gelden meer op hypotheek uitziet. Een aanvang is gemaakt met den aankoop van huizen voor beleggingsdoeleinden. RECLAME. 331 JAARVERSLAG DER HEEMAF. In het jaarverslag van Heemaf wordt er op gewezen, dat de omzet bij dien van 1934 ten achter bleef, voornamelijk als ge volg van de beperkingen opgelegd door het Crisisuitvoerbureau. Voor het eerst sedert 1930 was de bruto winst meer dan voldoende voor afschrij vingen. dank zij de verdere verlaging der productiekosten. De liquiditeit verbeterde wederom. De bedrijfswinst over 1935 bedraagt f. 163.61 (v. j. f 80.291). Na afschrijvingen ad totaal f. 158.125 (f. 153.155) resteert er een winstsaldo van f. 5496 (v. j. verlies f. 72.8641. dat in mindering wordt gebracht van het tekort. NED. FORDFABRIEKEN. Aan het jaarverslag is het volgende ontleend De netto-winst over 1935 bedroeg f 401.858 (v. j. f. 463.568), zoodat behalve het reeds betaalde interim-dividend van 3 °/o (v. j. 5 "/o) een slot-dividend van 4 (v. j, .7 °/o) kan worden uitgekeerd. Het onverdeelde winstsaldo van vorige jaren bedroeg f. 899.575 (948.834). Na af schrijvingen op gebouwen, machines enz. ad f. 153.484 verkrijgt men tezamen met de netto-winst over 1935 een saldo van f. 147.949 (v. j. f. 1.292.155). Naar nieuwe rekening wordt overgebracht f. 916.844 (v. j. f. 899.575). Onder het spelen van het „Wien Neer- landsch Bloed" door Triumph werd dan door de heeren prof. dr. H. P. Blok en E. W. Wichers Rollandet namens het Ko ningin Emma-Comité 'm prachtigen krans gelegd aan den voet van het monument, welk voorbeeld werd gevolgd door den voorzitter der Oranje-Vereeniging, den heer C. P. J. Paardekooper en den leider van de groep Oegstgeest der N.S.B., dr. L. P. Krantz, waarbij de aanwezige partij- genooten den N.S.B.-groet brachten. De groep Satrya's bracht een vaandel- groet, waama één van de jongste leden te zamen met den heer Zwarenstein een bloemstuk neerlegde, gevolgd door een der leden van „Jong Oegstgeest", die even eens een prachtig bouquet, waaraan een breed lint in de Oegstgeester kleuren bevestigd was, bij de andere bewijzen van eerbiedige nagedachtenis voegde. Inmiddels was namens het Comité een telegram aan H. M. de Koningin verzon den van den navolgenden inhoud: Het Comité tot oprichting van een monument ter herinnering aan H. M. Koningin Emma te Oegstgeest, ter ont hullingsplechtigheid bijeen, betuigt aan Uwe Majesteit en Uw Huis zijn eerbie dige hulde en onwankelbaren trouw. Voorzitter: Prof. dr. H. P. Blok. Secretaris E. W. Wichers Rollandet. Hierop is het navolgende telegrafische antwoord binnengekomen: „H. M. de Koningin draagt mij op het Comité tot oprichting monument Ko ningin Emma te Oegstgeest zeer dank te zeggen voor betuiging aanhankelijkheid en trouw." (w. g.) Van Heemstra. Met deze sobere plechtigheid, die uit muntte door een voorbeeldig georganiseerd verloop, hebben de inwoners van Oegst geest, die aan de totstandkoming van dit monument medewerkten, krachtig hun hooge waardeering betoond voor het ge denkwaardige werk, dat door wijlen H. M. Koningin Emma voor ons land is verricht. Oegstgeest mag er inderdaad trotsch op zijn, als betrekkelijk kleine gemeente, tot de eerstén te behooren, die de nagedach tenis aan déze geliefde Vorstin voor de eeuwigheid in zoodanig imponeerenden vorm te hebben, vastgelegd. Den initiatief- mers komt hiervoor een warm woord van hulde zeker toe! Over het monument zelf zij nog ver meld, dat de plaatsing daarvan in het Rosarium aan de Louisse de Colignylaan gelukkig is geweest door de, vooral in den zomer, schitterende omgeving. Het monument harmonieert uitstekend met den stijl van den tuinaanleg in dit gedeelte van Oegstgeest. Het is vervaar digd van gepolijst „Sinnonville"-steen, een prachtige licht-beige natuursteen, waarin is uitgehouwen het volgend opschrift: H.M. KONINGIN EMMA 1858 1934, waarboven prijkt een sprekend gelijkend borstbeeld van Hare Majesteit, uitgevoerd in brons. Een gedenkteeken. 'dat in zijn bekoor lijken eenvoud de gemeente Oegstgeest ongetwijfeld hoog tot eere strekt! £ch-fe Priegcloe l-leeren-®aai ■10 - 15 - 20 - 25 cf. per 7aor>S VOOR DINSDAG 17 MAART. Hilversum I. 1875 M. AVRO-Uitzending 5.30: VPRO 6.30: RVU 8.00: Gram. platen 9.00: Ensemble Jetty Cantor 10.00: Morgenwijding. Gram.pl. 10.30: Ensemble Jetty Cantor 11.00: Kook- praatje 11.30: Orgel en zang 12.30: De Octophonikers 1.30: Omroeporkest en declamatie 3.00: Kniples 4.00: Pianorecital 4.30: Kinderkoorzang 5.05: Voor de kinderen 5.30: Bübel- vertelling 6.00: Gram.pl 6.30: Psy chologische causerie 7.00: Voor de kin deren 7.05: Viool en piano 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten 8.10: Toespraak 8.20: Omroeporkest en de ..Harmony Kings" 9.40: Causerie 10.05: Orroeporkest 10.25: Schaakles 11.00: Berichten 11.10—12.00: Dans muziek Hilversum II, 301 M KRO-Uitzending. 4.00—5.00: HIRO 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.16: Gram.pl. en KRO-Melodisten 2.00: Vrouwenuur 3.00: Modecursus 4.00: HIRO 5.05: Gram.pl. en KRO- Orkest 6.40: Esperanto 7.15: KRO- Orkest 7.50: Berichten 8.00: Lijdens meditatie 9.00: Gram.pl. 9.10: Zang en piano 9.20: Sted. Orkest Maastricht m. m. v. zangsoliste 10.00: Gram.pl. en vervolg van 9.10 10.30: Berichten 10.35: Populair concert 11.1512,00: Gram.pl. Droitwich. 1500 M. 11.20—11.50: Or gelspel 12.10: Kwintetconcert 12.50: Gram.pl. 1.202.20: BBC-Welsh-orkest 3.103.55: Kwintetconcert en zang 4.20: Lezing 4.40: Trio en zang 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50: Kamermuziek 7.15: Fransche les 7.50: Lezing 8.20: Het Orchestre Ray- monde 9.05: St. Patrick's Day-program- ma 9.50: Berichten 10.20: Causerie 10.40: „Lots of love" gevar. programma 11.4012.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Orkestconcert 2.50J Gram.pl. 4.20: Saxofoonkwartet en piano 5.50: Orkestconcert 9.05: Radiotooneel 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen. 456 M 5.50: Orkestconcert 12.35: Leipz. Symphonie-orkest 1.35: Gevar. concert 5.20: Concert m. m. v. orkest en koor 7.309.20: Kamer muziek en koorconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Zigeunermuziek 1.50:' 2.20 en 5.20: Gram.pl 6.20: Dans muziek 7.20: Gram.pl. 8.20: Omroep orkest. zang en radiotooneel 10.30 11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1.502.20: Gra- mofoonpl. 5.20: Zigeunermuziek 6.35: Gram.pl. 6.50: Viool en zang 8.20: Symphonieconcert 10.3011.15: Gram- platen. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30: Dansmuziek 9.20: Berichten 9.50: Kamermuziek 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Opera-uitzending. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 17 Maart. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO, NCRV. enz. 3de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.20: Keulen - 9.35: Deutschlands. - 11.20: Kalundborg - Plm. 12.15: Brus sel VI. - 15.10: Droitwich - 15.55: Deutsch lands. - 16.20: Parijs Radio - 17.20: Brus sel VI. - 18.50: Brussel Fr. - 19.20: Weenen of div. - 20.55: Paris PP of div. - 21.55: Berlijn - 23.20: Weenen of div. 4de programma: 8.05: Parijs Radio - 8.50: Diversen - 10.35: London Reg. - Plm. 12.10: Droitwich - 14.20: London Reg. - 17.35: Droitwich - 18.20: Diversen - 18.50: London Reg. - 19.00. Tuinpraatje v. d. heer J. Jonker, chef afd gem Plantsoe nen - 19.35: Beromünster - 20.20: Droit wich - 21.50: London Reg. - 22.20: Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. In de week van 9 t/m 14 Maart werden in Nederland 88 faillissementen uitgespro ken. 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14