LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 16 Maart 1936 ATHLETIEK. JAARVERGADERING VAN DE K.N.A.U. Naar reorganisatie? In „Krasnapolsky" te Amsterdam werd Zaterdag de jaarl. alg. vergadering van de K.N.A.U gehouden. Notulen en Jaar verslagen werden goedgekeurd. Door den heer v. d. Lee werd de Thomp- son-beker uitgereikt aan den Unie-voor zitter. den heer Strengholt. De Sauer- beker viel ten deel aan onzen bekenden sprinter Osendarp voor al hetgeen hti op athletiekgebied gedaan heeft. De Muïier- beker werd uitgereikt aan het district Oost voor hetgeen het heeft gedaan op het ge bied van het competitie-systeem. Een voorstel van het Unie-bestuur, het te machtigen wijziging te brengen in de districtenindeeling werd zonder op- of aanmerkingen aangenomen, evenals dat tot bestendiging voor 1936 van de sport- keuringsregeiing van 1935. Dit was ook het geval met de vaststelling van de begroo ting voor 1936. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden de heeren D. J. Willink en drs. W. F. van Leeuwen werden bij enkele candidaatstelling als herkozen beschouwd. Doordat het lid van N.T.C., ir. A. Peulen, te kennen had gegeven, dat hij niet langer meer als lid van die commissie zou kunnen aanblijven, werd door het Unie-bestuur in zijn plaats aanbevolen, de heer Th A. Stühling uit Groningen, hetgeen door de vergadering aanvaard werd. Op voorstel van het Unie-bestuur werd .De Athletiekwereld" wederom als officieel orgaan aangewezen De controle op het klassensysteem voor •wat de regionale wedstrijden betreft, zal in den vervolge geschieden door de districten. Aangenomen werd een voorstel om te besluiten tot het houden van een buiten gewone algem. vergadering der K.N.A.U. vóór het einde van 1936 met als voor naamste agendapunt: bespreking der wenschelijkheid en mogelijkheid van wij zigingen in de organisatie der K.NA.U. met name wat betreft de financieele verplich tingen der corporatieve leden; een com missie te benoemen ter voorbereiding van daartoe strekkende voorstellen en in af wachting van die buitengew. alg. verga dering het bestuur te machtigen om ge durende 1936 aan een district der K.N.A.U. in nader te noemen gevallen 70 van de uit dat district te ontvangen contributie- gelden af te dragen onder bepaalde voor waarden. In de Commissie werden door de vergadering gekozen de heeren Hui- zinga iUtrechti. Broekman iDistrict Oost), Wesseling (district Zuid-Hollandi en v. d. Heide (district Zuid). De drie overige leden zullen door het Unie-bestuur be noemd worden. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht het uitgeven van een jaarboekje, zooals dit tot nog toe geschied is. Van bestuurszijde werd de toezegging gedaan, dat getracht zal worden alsnog aan het einde van dit jaar daartoe over te gaan. DE PRINSES JULIANA-BEKER- WEDSTRUDEN. Naar wij vernemen zullen de dames- athletiekwedstrijden om den Prinses Ju- liana-Beker dit jaar op 12 Juni te Rotter dam gehouden worden. Zij zullen georganiseerd worden door de RA.V. ..Hollandia" op de Sintelbaan naast de voormalige Nenyto-hallen. DE PROVINCIALE PARKWEG- WEDSTRIJD TE GOUDA. De Goudsche Athletiekver. „Vires et Celeritas" organiseerde Zaterdag weder om haar jaaflijkschen loop over ruim 3 K.M. door het van IJzendoornpark. Deze loop was provinciaal en opengesteld voor B. C en D-klassers. In de B-klasse, waarin J. Dubbelaar en P. van Egmond van de A.V Holland start ten. bereikt P. van Rijn van „De Zwa luwen" (Den Haag) het eerste de finish in den fraaien tijd van 9 min. 10 sec Hij werd op korten afstand gevolgd door Wachtendonk van Minerva (Rotterdam) en Dubbelaar. Ondanks een felle eind sprint van Dubbelaar kon hij den Miner- va-man niet meer passeeren en bezette hij dus de 3e plaats. Een twintigtal meters achter hen ont spon zich een strijd om de 4e en 5e plaats tusschen een lid van Pro Patria (Rotter dam) en van Egmond. welke in het voor deel van eerstgenoemde werd beslist. In het geheel namen in de B-klasse een 10- tal athleten deel. o GYMNASTIEK. BONDSVERGADERING KONINKLIJKE NEDERLANDSCH GYMNASTIEK VERBOND. De heer W. de Graaf tot voorzitter gekozen. In de Bondsvergadering te Amsterdam van het K.N.G.V. is in de plaats van den aftr. voorzitter, dr. J. H. O. Reys, in die functie gekozen de heer W. de Graaf uit Middelburg, voor dien ondervoorzitter van het Verbond. Onder groote instemming van alle aanwezigen werd dr. Reys de zil veren medaille van het Verbond, een hooge onderscheiding, toegekend, als dank en waardeering voor al datgene wat de scheidende voorzitter voor bet K.N.G.V. heeft gedaan. Van de andere aftr. Bondsbestuursleden, de heeren J. H. F. Sommer en Joh. Dijk, die zich herkiesbaar stelden, en de heeren A. H. Vis en B. Verwaal, geschiedde de verkiezing op de volgende wijze: De heer Sommer werd als voorzitter der technische Bondsbestuursleden bij acclamatie her kozen, de heer Joh. Dijk werd herbenoemd, terwijl als nieuwe Bondsbestuursleden ge kozen werden de heeren Montanjoes (Amsterdam) en Van Rijswijk (Hoorn). In de plaats van den heer Verwaal werd als technisch Bandsbestuurslid de heer G. W. J. Brand uit Schiedam gekozen. De heer J. J. Th. Bakker (Bergen op Zocmi werd als redacteur van het Turn- blad. herkozen. De medaille van verdienste van het K.N.G.V. werd uitgereikt aan de heeren Trouw voor zijn diensten als controleur op de financiën en Woensdrecht. Een nieuw contract zal per 1 Juli a.s. ingaan inzake het drukken van het offi cieel orgaan „Het Turnblad". Door deze reorganisatie moesten tegelijkertijd ver schillende financieele voorstellen worden behandeld, die algemeene instemming vonden. De heeren Trouw, Krijgsman en Ens- dorff, leden van de Financieele Oommis sie werden bij acclamatie herkozen. Dr. E. van Minden hield vervolgens een inleiding over het aanstaand 26ste Bonds- feest K.N.G.V.-Itosa. Spr. deelde nog mede. dat de te houden wedstrijden in rhythmische en vrijt, oefeningen, benevens de klassikale wed strijden, zullen gelden als Bondskeuruit- voering. Het lid van de Bondsspelcommissie, de heer Mark. deelde mede, dat het N.O.C. het voor 99 zeker achtte, dat Nederland geen handballers naar de Olympische Spelen te Berlijn zou afvaardigen. Wat de verdere besprekingen aangaat, belangrijk is nog te vermelden, dat in het najaar wederom een Zwitsersche keurtur- ner naar ons land komen zal, terwijl bovendien zes of zeven Zwitsersche gym nasten een tournee door ons land zullen maken. Een wedstrijd Nederland-Frankrijk staat verder op het programma, terwijl wat het verdere internationale gedeelte betreft, er een uitnoodiging was gekomen van de zijde van Zwitserland om in Juli as. in Winterthur uit te komen Het vol gende Bondsfeest zal waarschijnlijk in 1939 te Arnhem plaats vinden. Daarna vond de sluiting op de gebrui kelijke wijze plaats. o WIELRENNEN. SWIFT. Gisteren was'Swift de gast van de R.-K. Wielervereeniging „Achilles", te Den Haag en laten wij er direct maar op laten vol gen dat de gastvrouwe zich uitstekend van haar taak heeft gekweten. Alles liep ge smeerd! Leek het in den beginne dat er van rijden niet veel kon komen, dank zij de bemoeienis van politiezijde, na eenig praten was ook dit door de voorzitters van Achilles en Swift in het reine ge bracht en konden de ritten een aanvang nemen. Het eerst startten de renners voor de personeele trainingsrit. boven de 18 Jaren. Slechts één Leidsch renner viel hiervoor in de termen, n.l. L. de Romeyn, die zich, ondanks het feit, dat hij tusschen een koppel van minstens 25 Haarlemmers zat, uitstekend heeft weten te handhaven. Deze rit ging over ruim 20 K.M., die in een tijd van 32.20 werd afgelegd. Een heel goede tijd dus. L. de Romeyn kwam hier als 11e renner over de streep. Hij kreeg de medaille voor de eerstaankomende Lei- denaar. In de klasse voor de jongeren kwamen meer Swift-leden uit. Ook deze rit ging over ruim 20 K.M. Hier gaven de Leide- naars den toon aan en was het steeds een Swift-renner, die hier het tempo aangaf. Tot bij de finish zat alles nog bij el kander en hier was het A. Lodewijks, die blijk gaf. kijk te hebben op het rijden van een koers. Tactisch wist hij de Haarlem mers op te houden, om hierdoor z'n ploeg- genooten de kans te geven de prijzen in de wacht te sleepen. J. de Groot, een ren- nertje waar Swift nog veel pleizier van kan beleven, werd hier eerste, gevolgd met een miniem verschil door J. Bierman. Laatstgenoemde renner, die vorige week bijna niet kon meekomen, heeft zich in dezen rit schitterend geweerd. Derde werd de Haarlemmer Stet, terwijl A. Lodewijks de eervolle 4e plaats bezette. C. Stafleu werd 5e, zoodat in dezen rit 4 van de 5 prijzen mee naar Leiden gingen. Tijd 33 min. 15 sec. De teamrace is voor Swift niet zoo gun stig verioopen. Het Achilles-team startte het eerst. Met 5 minuten verschil startte het Swift-team, bestaande uit: Verschoor, Severijnen, Paats. Verburg, v. d. Meer en Maat. Nog geen 50 Meter van de start viel C. Verburg uit, door vallen. In de eerste 20 K.M. maakte W. Severijnen voor de zooveelste maal kennis met het pechdui- veltje, zoodat hij een grooten achterstand boekte. C. Paats en C. Maat wilden, naar het scheen, niet achterblijven en werden ook door pech uitgeschakeld, zoodat er van de Swift-renners nog maar 2 renners in de koers zaten. Drie renners moesten echter de eindstreep halen, waarvan de tijd van de 3e aankomende geldig werd. C. Verburg vermeende goed te doen zich weder bij het team te voegen. Wat na tuurlijk niet goed genoemd kan worden, aangezien hij, door zijn val was uitge schakeld. Na 2 ronden van plm. 20 K.M. gereden te hebben, vond de sportcommissie het beter het team, hetwelk strikt genomen nog maar uit 2 renners bestond, er uit te nemen. Waar dit niet naar den zin was van den aanvoerder J. Verschoor, daagde hij Achilles uit tot een revanche over 100 K.M., welke hoogstwaarschijnlijk as. Zon dag zal plaats vinden. Jammer is het, dat het hoofdpeleton zoo door pech achtervolgd is. Achilles werd hier dus zonder strijd winnaar. Zeer sportief stelde zij den beker weder be schikbaar voor den revanchewedstrijd. Het B-team, dat onder aanvoering reed van A. v. Egmond en verder bestond uit C. Gros, W. Bakker, J. Geijb en J. Riet hoven Azn., startte het eerst. A. van Eg mond, een echte doorgewinterde teamrij der, hield z'n mannetjes goed in de gaten en verdeelde het te verrichten werk keu rig. Wat ons opviel was het rijden van J. Riethoven, die na acht weken stilstand weer eens een keer van de partij was en blijken heeft gegeven uit het goede hout gesneden te zijn. Het Achilles-team, be staande uit boomen van kerels, had in de eerste ronde geen kans maar iets uit te loopen. In de 2de ronde (de rit ging in het geheel over 3 ronden van in totaal ruim 60 K.M.) wist het Haarlem-team in te loopen en zagen we 't Swift-team gedecimeerd tot 3 renners, terwijl Haar lem nog altijd met 5 renners in den strijd zat. Dat de Leidsche ploeg tegen zoo'n overmacht niet was opgewassen, lag er duimen dik op. Achilles werd eerste in den tijd van 1.41.22, terwijl de tijd van de Swift-renners werd 1.48.56. Geen buiten gewone tijd dus. Men moet hier in aan merking nemen, dat een teamrace weer geheel iets anders is dan een persoonlijke race en dan een gemiddelde te maken van 35 K.M. per uur is nu niet zóó buitenge woon. Wij houden ons dan ook overtuigd, dat er van dien tijd nog heel wat afge haald kan worden. In het cafétje van den heer Den Haan reikte de voorzitter van Achilles de prij zen uit, wat door den voorzitter van Swift, den heer Graafmans, met 'n korte, krachtige speech werd beantwoord. Al met al is het voor de wielersport een goede dag geweest. En voor Swift in het bijzonder. Eenige nieuwe donateurs en leden gaven zich op, zoodat Swift, al heeft zij niet gekregen waarop zij gehoopt had, toch tevreden mag zijn met dezen sport dag. Hopen we voor de revanche op beter weer! Zaterdagavond wist het Swift-lid J. Riet hoven in het Antwerpsche Sportpaleis, met Veger als stuurman, v. d. Voorts als 2de, het tripletsnummer te winnen, waar bij als 2de eindigde de Triplets A en C. Degravev. Schil. In dezen zelfden wedstrijd werden 3de Verrycken, v. d. Bril, Ronge; als 4de Pel ser. Peters, v. Rijn. Ook wist het eerste trio tegen dezelfde renners de tijdrace over 500 M. vliegende start te winnen met 28 3 '5 s. Een ovatie van een vijftienduizend kop pig publiek was hun deel. o NIEUW-SWIFT. Gistermorgen werd de eerste rit der voorjaarscompetitie verreden, waarbij te vens zou blijken dat de van de B- naar de A-klasse overgeplaatste renners hun plaats in die klasse volkomen waard waren. Na het herhaaldelijk demareeren van R. Riet hoven en de daarop volgende jachten, waarin J. Bergman veel werk verzette, wis ten Riethoven en Schüller tenslotte het peleton te ontvluchten. De overige renners, onder aanvoering van Strijk en Bergman, waarvan laatstgenoemde zijn eersten wed strijd in de A-klasse reed en hier prachtig en zwaar werk verrichtte, hebben een serieuze achtervolging ingezet, welke ech ter niet meer mocht baten. De af te leggen afstand bedroeg 53 K.M. terwijl de totaal uitslag was: 1. R. Riethoven, tijd 1 uur 35 min. 3 sec.; 2. J. Schüller, tijd 1 uur 39 m. 5 sec.; 3. Ab. Strijk en J. Bergman (ge lijk); 4. K. de Haas; 5. J. Benning. In de B.-klasse ging de strijd eveneens over 53 K.M. en hier waren het W. Burgy en W. van Rooyen, die bij het keerpunt een voorsprong wisten te nemen, welke zij gezamenlijk tot lVt K.M. wisten te ver- grooten. De achtervolgers, waaronder Ribot Sinteur en Krimp hebben hard getrokken om den achterstand in te loopen, doch zijn hiermede te laat begonnen. De uitslag was hier; 1. W. Burgy, 2. W. van Rooyen, 3. J. Ribot, 4. J. Krimp, 5. J. Sinteur. De tijd van den winnaar was: 1 uur 50 min. 29 sec. De C-klassers hebben dezen keer wel zeer snel gereden over de ruim 33 K.M. welke moest worden afgelegd. De twee nieuwe leden Kapaan en Huis man. evenals P. Keyzer konden dit hooge tempo op het laatst niet volgen en moes ten lossen. Onder aanvoering van Ouwe hand en van der Leest werd dit tempo goed opgevoerd en blii'de eindsprint ver wachtte men Hintzbergen te zien winnen, toen C. Ouwehand verraste door met een fraaie spurt vanaf de derde plaats als eer ste over de streep te gaan. 2. J. F. Hintz- bergen, 3. M. C. Segaar, 4. J. van der Leest, 5. P. Verberg, 6. Wim Rijsbergen, die gelijk met het peleton binnenkwam, 7. P. Keyzer, 8. Kaapaan, 9. Huisman. Zondag 22 Maart a.s. zal een sprintwed strijd worden verreden over 500 Meter op wegmateriaal. Bijeenkomst aan het club lokaal om kwart voor negen. Zondag 5 April zullen de leden A. van Amsterdam, Ab. Strijk en J. Schüller deelnemen aan de openingswedstrijden op de Goudsche wielerbaan. A. van Amster dam met Peek in den koppelwedstrijd, ter- wei Schüller en Strijk in de 10 K.M. wed strijd eigen kracht voor amateurs zullen deelnemen. Het Nieuw-Swift-lid A. van Amsterdam wist j.l. Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen uit een veld van 28 renners op bijzonder fraaie wijze de abonnemen ten-koers te winnen. Na het ingaan der laatste ronde had van Amsterdam de lei ding met Peek (Gouda) op de tweede plaats. Zijn eindspurt was zoo fel dat hij met voorsprong wist te winnen. 2. de Clercq. België; 3. Heylen (B); 4. de Heldt (B.i; 5. Peek, Gouda. Gistermiddag nam van Amsterdam deel aan een wedstrijd op eigen kracht op de Apeldoornsche Wielerbaan. De af te leggen afstand zou 500 ronden of 100 K.M. bedra gen, doch in verband met het dreigende weer werd deze bekort tot 450 ronden of 90 K.M. Er verschenen 23 renners aan den start. w.o. Zwartepoorte, Amsterdam; van der Stel, Apeldoorn; B. Dekker, v. Poelwijk e.a. Door de felle jachten moesten twee van de negen klassementen vervallen, ter wijl van Amsterdam van de zeven klasse menten er vijf wist te winnen en éénmaal tweede werd achter Zwartepoorte. De kop- pelgenoot van v. Amsterdam n.l. Peek wist vele tweede plaatsen te bezetten. Slechts 8 renners wisten deze zware course uit te rijden .terwijl de eindstand was: 1. A. van Amsterdam; 2. Th. Peek; 3. B. Dekker; 4. van Poelwijk; 5. van der Stel. A.s. Zondag rijdt van Amsterdam met Peek een koppelwedstrijd op de wieler baan te Zwolle. o GOLF. NOORDWIJK—AMSTERDAM 4—3. Voor de handicap-competitie is gisteren óe wedstrijd tusschen Noordwijk en Am sterdam gespeeld. Noordwijk won met 43 De uitslagen van de foursomes waren; H. R. Wright (12) en F Koolhoven (22) a. s. B. Heemskerk (9) en H. W. J. baron van Tuyl van Serooskerken (14). A N. de Lint (14) en J. Catz (20) winnen van F. W. de Haan (5) en C. van Baaien (31) met 1 up; J. M Croockewit (26) en W. baron Van Haersolte (26) a s. J. R. Koning (14) en L. van Cranenbur'gh (22). De uitslagen van de singles waren; Wright verliest van De Haan met 4 en 3; De Lint verliest van Heemskerk met 2 down; Catz verliest van Koning met 1 down; Koolhoven wint van Van Tuyl met 3 en 2; Van Haersolte wint van Van Baaien met 5 en 3; Croockewit wint van Van Cra- nenburgh met 7 en 5. ZWEMMEN. VEREENIGING „DE ZIJL". In plaats van den heer A. H. v. Eg mond, die wegens drukke werkzaam heden heeft moeten bedanken, is in de gehouden ledenvergadering van de Zwem- en Polovereeniging „de Zijl" be noemd tot secretaris, de heer P. J. C. Lut, Bakkersteeg 3a, alhier. o HET WERELDRECORD VAN HANNI HÖLZNER. Donderdagavond heeft Hanni Hölzner, naar bekend is, te Plauen het wereld record op de 100 Meter schoolslag dames verbeterd en van 1 min. 22.8 sec., staande ten name van Valborg Christensen (De nemarken l gebracht op 1 min. 22.2 sec. Naar thans blijkt is de tijd van Hanni Hölzner niet 1 min. 22.2 sec. geweest, doch 1 min 20.2 sec., een buitengemeen fraaien tijd, die niet zoo spoedig verbeterd zal worden. De chronometers hadden allen dezen tijd aangewezen, doch bij het bekend ma ken van den uitslag had men zich in den tijd vergist. o RUGBY. NEDERLAND—BELGIË 6—5. Gistermiddag had in het Gemeentelijk Sportterrein te Alkmaar de interland rugbywedstrijd NederlandBelgië plaats. De belangstelling was zeer voldoende en bedroeg ondanks het gure en natte weer ongeveer 3000 man. De wedstrijd zelf leverde aanvankelijk teleurstellend spel op doordat de Neder- lansche drie-kwarten op het vrij zware veld niet goed op dreef konden komen. Gelukkig was de Hollandsche verdediging direct in haar spel, zoodat de Belgen hun meerderheid niet in doelpunten konden uitdrukken. Pas na de rust toen België met 50 leidde, kwam het Nederlandsche enthou siasme. Spoedig was de voorsprong tot 3-5 teruggebracht. De Nederlandsche aanval len werden voortdurend sneller en ge vaarlijker en het einde bracht een ver diende 65 overwinning. o SKISPORT. FREULE SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE TWEEDE TE ST. ANTON. Zaterdag zijn te St. Anton bij Arlberg de Kandahar-skiwedstrijden begonnen, welke door fraai weer begunstigd werden. Aan den afdalingswedstrijd voor heeren namen 150 loopers deel, aan die voor dames 24. De resultaten waren: Afdaling dames: 1. Freule Schimmel- pennlnck van der Oye (Nederland) 5 min. 52 sec., 2. Erna Steuri (Zwitserland) 5 min. 52.6 sec., 3. Paula Weisinger (Italië) 5 min. 53.4 sec., 4. Enny Paumgarten (Oostenrijk) 5 min. 58.8 sec., 5. Elvira Osirnig (Zwitserland) 6 min. 8.2 sec. Afdaling heeren: 1. Emile Allais (Frank rijk i 4 min. 36.4 sec., 2. Heinz von Allmen (Zwitserland) 4 min. 36.6 sec., 3. Friedl Pfeiffer (Oostenrijkl 4 min. 41 sec., 4. Hermann Romminger (Zwitserland i 4 mün. 43.8 sec., 5. Prager (Zwitserland) 4 min. 44 sec. Gisteren werd te St. Anton de slalom gehouden. Freule Schimmelpenninck werd vijfde en eindigde daardoor als tweede in het totaal-klassement. De resultaten waren; Heeren: 1. Friedl Pfeiffer (Oostenrijk) 1 min. 59.8 sec., 2. Heinz von Allmen Zwit serland) 2 min. 4,2 sec., 3. Glatthardt (Zwitserland) 2 min. 4.4 sec., 4. Emile Allais (Frankrijk) 2 min. 4,7 sec., 5. Her mann Romminger (Zwitserland) 2 min. 6 8 seconden. Dames: 1. Gerda Paumgarten (Oosten rijk) 2 min. 25.7 sec., 2. Grete Weikert (Oostenrijk) 2 min. 29.8 sec., 3. Jeannette Kessler (Engeland) 2 min. 33.3 sec.. 4. Elvira Osimig (Zwitserland) 2 min. 33.6 sec., 5. Freule Schimmelpenninck van der Oye (Nederland) 2 min. 38.1 sec. Samengestelde wedstrijd heeren: 1. Friedl Pfeiffer (Oostenrijkl 453.5 punten: 2. Heinz von Allmen (Zwitserland) 455.4 punten; 3, Emile Altais (Frankrijk) 455.8 punten; 4 Hermann Romminger (Zwit serland) 466.4 punten; 5. Rudi Matt (Zwit serland) 472.1 punten; 6. Prager (Oosten rijk) 473,2 punten. Samengestelde wedstrijd dames: 1. Gerda Paumgarten (Oostenrijkl 578,1 punten; 2. Freule Schimmelpenninck van der Oye (Nederlandi 589.2 punten; 3. Paula Wie- singer (Italië) 598.2 punten; 4. Elvira Osirnig (Zwitserland) 598.6 punten. EEN SPRONG VAN 101 METER. Gisteren vonden te Planicka op de groote schans wedstrijden plaats, waarbij de Oostenrijker Bradl een sprong noteerde van 101 Meter. Het z.g. wereldrecord staat ten name van den Noor Ulland met 103 Meter, gevestigd te Ponte dl Legno in Italië. o DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HET „RIJNSTREEK DISTRICT". De resultaten der vierde ronde. De uitslagen der 4de ronde zijn: lste klasse, groep A: Y. de JongP. Marck 11; S. v. d. WijngaardH. de Water (afgebr.l; C. J. BouwmeesterI. Teleng (ultgest.J. KlinkenbergA. ter Haar (afgebr.l. De stand in deze groep luidt: Stel 5 pun ten uit 3 partijen; Wijngaard 4 uit 2*; De Jong 5 uit 4; Marck 4 uit 4; Ter Haar 2 uit 3*; De Water 2 uit 3'; Teleng 2 uit 3; Klinkenberg 1 uit 2*; Bouwmeester 1 uit 2*. Hangpartijen. Door het zich terug trekken van Bernsen zijn de door hem gespeelde part. geanuleerd en dus niet in dezen stand opgenomen Stel. Wijngaard en De Jong staan er momenteel het beste voor. lste klasse, groep B: A. SiadekS. v. d. Reek 0—2; T. D. v. d. Bosch—G. y. d. Voort (afgebr.lJ. ZaalbergH. Baartman 02; C. GastelaarsJ. Kleer (afgebr.). De al. gebroken partij uit de 3de ronde Kleer— Zaalberg 11. De stand is hier: Mastrigt 6 uit 3; Kleer 5 uit 3'; Baartman 4 uit 4, v. d. Voort 3 uit 2**; Reek 3 uit 4; Gastelaars 2 uit 2*, Bosch 2 uit 2'; Zaalberg 1 uit 3; Siadek 0 uit 3'. Hangpartijen. Mastrigt en Kleer hebben hier voorloo- pig de leiding, hoewel Gastelaars en Bosch nog danig kunnen bedreigen. Reek valt in zijn verrichtingen tot op heden wel wat tegen. Nu echter de eerste winst partij binnen is, zullen er wel meer volgen. 2de klasse, groep A; P. WassenaarC. Klinkenberg 02; P. de Haan—J. Lange- zaal 11; P. OlivierC. Teunissen (af gebr.); P. MeyvogelW. Kleijn 02; A. Pronk—A. J. v. Heeringen (afgebr.). Af gebroken partijen der vorige ronden: Meij- vogelWassenaar 1—1: KleynOlivier 02; LangezaalKlinkenberg 20. De stand luidt momenteel: Langezaal 7 uit 4; v. Heeringen 4 uit 3*; Olivier 4 u.3*; Kleijn 4 uit 4; Pronk 3 uit 2**; Wassenaar 3 uit 3; Teunissen 2 uit 39; De Haan 3 uit 4; Klinkenberg 2 uit 4; Meyvogel 2 uit 4. Langezaal gaat hier met slechts 1 ver- liespunt uit vier partijen aan den kop, met v. Heeringen ais voorloopige 2de. 2de klasse, groep B: B. de KierJ. Huis man Jr. 11: D. MechelsenP. Lepelaar 0—2: L. de Haan—J. Hes 1—1; P. Voor kampJ. Dreef (afgebr.). De stand luidt hier: Hes 6 uit 4; Lepe laar 6 uit 4; De Haan 5 uit 3; Hulsman 5 uit 3; Mechelsen 5 uit 4; Dreef 2 uit 3*; De Kier 1 uit 4; Voorkamp 0 uit 2'; Mar- tijn 0 uit 3. Hier zijn 4 serieuze candidaten, n.l. Hes, Lepelaar, De Haan en Huisman, terwijl ook met Mechelsen nog terdege rekening gehouden zal moeten worden. 3de klasse, groep A: J. VermeerJ. J. Kühn 20 (regl.)Th. BarthenC. van Rossum 02; T. v. BeelenF. Simons 2-0 (regl.); J. SmitD. Fuchs (ultgest.). De stand is hier: v. Rossum 6 uit 3; v. Beelen 6 uit 4; Fuchs 4 uit 3; Smit 3 uit 3; Meyvogel 3 uit 3; Simons 2 uit 3; J. Vermeer 2 uit 3; Kühn 0 uit 3; Barthen 0 uit 3; Van Rossum en v. Beelen zijn hiel! favoriet met Smit als gevaarlijke derde. 3de klasse, groep B: J. WassenaarLi- bochant 20 (regl.); S. Kooten—A. J. v. d. Lelie 20; C. KorpershoekK. Ver meer 20. De stand is hier: v. d. Lelie 6 uit 4;' Korpershoek 5 uit 3; v. Houten 5 uit 3; Kooten 4 uit 3; Wassenaar 2 uit 3; K, Vermeer 2 uit 4: Libochant 0 uit 4. Hier gaat de strijd voornamelijk tus schen eerste 3 genoemde spelers, terwijl ook Kooten nog lang niet kansloos is. WADDLNXVEEN GOUDSCHE WERKLOOZEN. In het Centrum te Waddinxveen. waar in het Chr. ontspanningslokaal is geves tigd had een damwedstrijd plaats tusschen Waddinxveensche en Goudsche werkloo- zen. Door Waddinxveen werden 26 part. gewonnen en door Gouda 8. SCHAKEN. LANDAU GEEFT OP WEGENS ZIEKTE. Wij vernemen, dat Landau wegens onge steldheid de matoh tegen Splelmann heeft opgegeven. De nog te spelen partijen zul len niet meer plaats vinden. Na zijn herstel ligt het in de bedoeling van Landau een revanohematch tegen Spielmann te spelen. -o- „DE UIL" (HILLEGOM—LISSE). In de algemeene vergadering van ge noemde vereenigingen is besloten een wedstrijd te organiseeren om het kam pioenschap voor Hillegom en Omstreken. Hieraan kan door een ieder worden deel genomen. Waarschijnlijk zal In groepen (deze door loting samen te stellen) worden ge speeld; het hangt van het aantal deel nemers af. hoeveel partijen elk schaakt, doch in ieder geval minstens drie par tijen. De winnaars van deze groepen spelen verder, waaruit dan de kampioen komt. Voor dezen wordt een prijs beschikbaar gesteld: event, meerdere prijzen. Begonnen zal worden op Donderdag 16 April en vervolgens iederen Donderdag te 8 uur in de bovenzaal van café „Zomer- zorg" (Rutten) Meerlaan, Hillegom. Deelnemers kunnen zich tot uiterlijk I April a.s. opgeven aan de volgende adres sen: P. G. A. Hofkes (secr.), Leidsche- straat 59, Hillegom; E. Wiedijk, Hoofd straat 119a, Hillegom en W. G. A, Ver leur, v. Tetsstraat 3, Hillegom, o BEVORDERING VAN HET SCHAKEN ONDER DE SCHOOLJEUGD. Onder leiding van de Stichting tot be vordering van het schaken onder de schooljeugd heeft in de Militiezaal te Amsterdam een vergadering plaatsgevon den, welke ten doel had, de beste metho den té bespreken om het schaken in de school Ingang te doen vinden. Uit kringen van de schaakwereld en uit die van het onderwijs bestond er voor deze bijeenkomst groote belangstelling. Na t-al van inleidingen werd mee gedeeld dat het in de bedoeling ligt, de betrekkelijk geringe onkosten van het op de scholen te geven schaakonderricht te bestrijden uit zeer geringe bijdragen van de leerlingen zelf, bijv. één cent per week per leerling op de lagere scholen en tien cent per club per week op de inrichtingen van voortgezet onderwijs. Het bestuur heeft reeds contact ge zocht met zeven gemeentebesturen, waar onder drie van de vijf grootste gemeen ten, met vijftig scholen en schoolbestu ren. zeventig leiders van schoolclubs en tweehonderd particuliere belangstellen den. i

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12