LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 16 Maart 1936 ALPHEN I—O. D. S. I 0—1. BETERE TECHNIEK DER GASTEN. In een spannenden en fraalen kamp. die het talrijke publiek van de eerste tot de laatste minuut boeide, waren het ten slotte de rood-wltten die door het eenige doelpunt van dezen wedstrijd te scoren, de beide punten mede namen Alphen had Hesseling weer in de gele deren, terwijl thans Broer vervangen was. Binnenkamp speelde nu rechtshalf en De Greef rechtbuiten. Over het geheel speel de O.D.S technisch beter dan de thuis club. Alphen echter speelde een enthou siaste. snelle partij, zoodat de belde par tijen goed tegen elkaar opwogen. Onder leiding van scheidsrechter Vaes- sens. die op een goeden wedstrijd kan te rug zien. stellen de beide elftallenzich op. O.D.S. Is volledig en Alphen heeft een invaller voor Broer. Alphen trapt af. O.D.S. neemt het leder evenwel over en direct gaat de snelle mid- voor Zwang op Tulnenburg's veste af. Zijn schot is evenwel te onzuiver. Er ont wikkelt zich een zeer snelle wedstrijd en beurtelings verkeeren de beide doelen in gevaar. Goed combineerend gaat de lin kervleugel van Alphen er nu op uit, de bal belandt bij A. Windhorst, die keihard juist naast schiet. Even blijft Alphen in den aanval, J Windhorst krijgt den bal vrij het schot gaat echter jammerlijk naast. Dan is het weer de beurt aan OD.S. en wel zeer onverwachts nemen de gasten de leiding. Als uit een vrije trap vanaf den linkervleugel de bal voor het doel wordt gebracht, kan de toesnellende rechtsbui ten met een kalm rollertje scoren, terwijl Hesseling heftig appeleert voor buitenspel, 0—1. Niet ontmoedigd weet Alphens midden linie hets pel weer te verplaatsen, doch steeds stranden de aanvallen op de hech te O.D.S.-defensie. Enkele hoekschoppen op het O.D.S.-doel leveren ook al geen resultaat op. Dan zet ten de gasten weer een heftig offensief in. De Alphen achterhoede is evenwel op haar qui vive, terwijl Tuinenburg door goed ingrijpen een enkele maal erger voorkomt. Weldra breekt de rust aan. Na de hervatting blijkt spoedig, dat Al phen alles op den aanval zet om ten spoe digste den achterstand in te loopen. Aan val op aanval wordt ondernomen. In deze periode moet O.D.S. alle zeilen bij zetten. Door onderling goed begrijpen en stug verdedigen blijft de stand steeds on gewijzigd. O.D.S. moet het thans in hoofd zaak van enkele snelle aanvallen hebben, waarmede v. d. Woensel c.s. echter wel raad weten. Aan de andere zijde krijgt J. Windhorst de kans van den dag als hij den bal uit een voorzit van links geheel vrij voor 'net verlaten doel krijgt. Van korten afstand kopt hij evenwel juist over. Meer en meer trekt O.D.S. zich terug, ter wijl geheel Alphen thans aanvalt. Hoek schoppen volgen elkaar snel op. Steeds echter is er weer een been of hoofd, dat den Ingeschoten of ingekopten bal kan keeren. Meer en meer verstrijkt de tijd en als tenslotte de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, heeft Alphen beslist onverdiend verloren. Een gelijk spel had ongetwijfeld de verhouding beter weerge geven, hierover was vriend en vijand het eens. CELERITASHILLEGOM 1—3. Een wedstrijd die doorloopend werd af gebroken door buitenspel en vermeend buitenspel, daar de scheidsrechter hierop een slechten kijk had. Dadelijk loopt Ot- leritas hard van stapel. Haar aanvallen zijn talrijk doch door onbesuisd spel on gevaarlijk. Ook Hlllegom breekt af en toe door, maar steeds is het buitenspel, ook dikwijls ten onrechte De groote fouten kunnen toch niet ver hinderen, dat F. v. d. Hulst de beide backs van Celeritas in het nauw drijft. Hierbij ontstaat een misverstand ln de Celeritas- verdediging en Winkelaar scoort onhoud baar O1. Fel zitten de gastheeren op den bal en zij zijn het meest in den aanval. Plotseling een mooie aanval van Verschoor in com binatie met F. v. d. Hulst, waarbij laatst genoemde. hoewel zwaar gehinderd, er 02 van maakt. Met O2 breekt de rust aan. Hillegom heeft de pauze benut om haar spel te wijzigen en direct neemt zij het of fensief. v. d. Hulst geeft mooie voorzet ten. die onbenut blijven. De druk wordt voor Celeritas te zwaar en de keeper moet vcor een goed doelpunt van Hlllegom's midvoor zwichten. Het effectvolle terrein scecit de gasten parten. Als Fr. v. d. Hulst daardoor in den grond trapt moet hij van verder spelen afzien. Hij wordt vervangen door N. Degenaar. De Hillegom aanval is hierdoor danig verzwakt. Hlllegom trekt zich nu onnoodig terug. Hierdoor komt Celeritas weer in den aanval maar ook nu blijft de achterhoede meester van het terrein. Toch wordt het taai volharden beloond met een mooi doelpunt, dat door de rechtsbinnen hard wordt Ingeschoten. Zco verstrijkt de tijd zoodat Hillegom met 13 een verdiende overwinning boekte. Verdere uitslagen zijn: Haarlem 5Hillegom 2 3O, Hillegom 3 D.K.T. I 91, Droste 4Hillegom 4 12. Hillegom Jun.H.F.C. Juni. uitge steld. T.O.N.A.ALPHIA 3—11. Een sterk geflatteerde zege. Het begin is veelbelovend. Direct zit Tona voor het Alphia-doel. Er wordt zoo'n tempo ingezet, dat Alphia volkomen over. speeld wordt. Maar er wordt te kort ge speeld om tegen de stoere Alphla-achter- hoede succes te behalen. Na 5 min. zet Alphia haar eersten aanval op, welke di rect succes oplevert door haar midvoor. 01 Hoewel T.o.n.a. iets sterker is, bouwt Alphia zulke fraaie aanvallen op. gepaard gaande met groote productiviteit, dat de rust ingaat met den stand O6 Van den aftrap na de pauze brengt Alphia den stand op O7. Nu begint T.o.n.a. ook haar vleugelspelers meer in het spel te betrek ken. Nadat de mldhalf uit een strafschop voor hands tegen heeft gescoord 17, weet zij nog 2 fraaie doelpunten daaraan toe te vcezen Alohia daarentegen laat 7 -h co'-. r.:-t onbetuigd en weet nog vier- mril hei T.o.n.a.-net tc vinden. Alphia he-ft in dezen wedstrijd getoond over een prima voorhoede te beschikken, die af doende van haar kansen gebruik maakt. HILLINEN—SCHEVENINGEN 3—3. De ontmoeting tusschen bovengenoemde derde klasser is er een geworden van uit stekend gehalte, hoewel geen van beide meer iets te winnen of te verliezen had. Scheveningen komt heel gemakkelijk aan de leiding als Van der Jagt te ver uit loopt en de linksbuiten der bezoekers den bal met een boog ln het doel doet belan den (O1). Hillinen zet dan een krachtig offensief in. wat echter geen resultaat heeft; wèl vergrooten de Scheveningers den voorsprong tot 20. Dit is Hillinen te bar en Freeke wringt zich door de verde diging heen om van dichtbij ln te schie ten ll2i De Hillegommers doen krach tige pogingen om gelijk te maken, maar kunnen toch niet verhinderen, dat de rust ingaat met een 1—2 achterstand. In de tweede helft ls het wederom een strijd, die het aanschouwen ten volle waard is Freeke Jr scoort den gelijkma ker (22). maar wederom neemt groen zwart de leiding door den Hillinen-doel- man voor de derde maal te passeeren (23). Het spel verplaatst zich uiterstsnel en tot groote vreugde van het publiek wordt een door Scholte goed genomen hoekschop door zijn clubgenoot De Water op den anderen vleugel hard ingescho ten (3—3). Bijna zou Hillinen nog gewonnen heb ben als het harde schot van Scholte niet den scheidsrechter op zijn weg had ge vonden. Wèl doelpunt Hillinen nog een maal, maar de goal wordt geanuleerd De verdere uitslagen van Hillinen zijn: E.T.O.—Hillinen II 2—2 Hillinen IH—HENAU Hl 7—3 Hillinen IV—E.H.S m 1—5 Hillinen Jun—H.F.C. B 1—1 R.C.He. Adsp,Hillinen Adsp. 03 O BAARN I—BODEGRAVEN I 6—0. De roturnwedstrijd tegen Baarn heeft Bodegraven geen tweede succes mogen brengen, integendeel, thans nam Baarn met niet minder dan 60 revanche van de ln Bodegraven geleden nederlaag. Direct trekken de roodzwarten ten aanval en als de linksback van Baarn den bal half raakt kan Onrust slechts ten koste van een corner redden. Bodegraven blijft aanvallen doch een snelle doorbraak wordt haar noodlottig. Met een mooie schuiver bezorgt de linksbinnen de thuis club de leiding. Te ver opdringen van de Bodegravenbacks is oorzaak, dat van der Heijden nogmaals doorbreekt, den uit loopenden doelman eveneens passeert en den bal in het verlaten doel deponeert. 20. Ondanks dezen achterstand behoudt Bodegraven het beste van het SDel, maar moet desniettemin toezien, dat uit een corner de thuisclub ten derde male scoort, om daarna nog voor de rust, we derom met een snelle doorbraak, den voorsprong tot 40 te verhoogen. Na de hervatting demonstreert Bodegraven ge durende het eerste kwartier een prachtig partijtje voetbal, doch houdt over het al gemeen het spel te kort. waardoor succes uitblijft. Aan de overzijde is het daaren tegen weer van der Heijden, die bij een snellen doorbraak weet te doelpunten 50. Het spel wordt thans forscher. Baarn benut een toegestane penalty. In de laat ste minuten volgt een gelijkopgaanfle strijd doch gescoord wordt er niet meer. Ondanks de zware nederlaag heeft Bode graven een goeden wedstrijd gespeeld. D.V.S.—L.D.W.S. De kampioenscandidaten met 2-0 geklopt. Een plaatselijke ontmoeting is voor een kamploenscandidaat steeds een gevaarlijk experiment, L.D.W.S, heeft dit gisteren ondervonden. De groen-zwarten gaven van den beginne af een uitstekend spel ten beste, waarop L.D.W.S. ditmaal geen vat kon krijgen. Ondanks den feilen tegen wind zat D V.S. in de eerste helft 't meest op het doel der gasten, doch tot doel punten kwam het door goed verdedigen van L.D.W.S. niet. L.D.W.S. kon ln dezen wedstrijd haar gewone spel niet ont plooien Het spel van de kampioenscan didaten was daarvoor te mat en voor het doel over het algemeen te doorzichtig. Hoewel het L.D.W.S.-doel meermalen in gevaar was en eenmaal bij een schot van den D.V.S.-linksbuiten tegen den bovenlat aan doorboring ontsnapte, trad de rust met blanken stand in. De tweede helft bracht nagenoeg het zelfde spelbeeld. Starre had het moeten opgeven en was door een halfspeler ver vangen. wat 't voorhoedespel van L.D.W.S. er niet beter opmaakte Snel gaat het spel van doel tot doel. De aanvallen van D.V.S. blijven echter gevaarlijker, doch verder dan enkele corners brengen de groen-witten het voorlooplg niet. Toch zit er een doelpunt in de lucht en inderdaad, bij een snellen aanval van p.V.S. krijgt Filippo het leer goed voor de voeten en weet keihard zijn club de leiding te geven (10). Fel komt L.D.W.S. dan opzetten en we tellen reeds den gelijkmaker, doch Fortuna is dan niet met de Oranje-blau wen. Nogmaals keeren zij terug, met de geheele L.D.W.S.-voorhoede voor 't vij andelijk doel. De D.V.S.'ers verdedigen echter als leeuwen en er is geen doorko men aan. Het spel gaat dan verder weer gelijk op. Van elke partij valt dan bij een botsing een speler uit. Juist als de elf tallen weer compleet zijn, gaat D.V.S. er nog één keer vandoor. Piket heeft den bal voor de voeten, zet door en passeert keu rig den ultgeloopen keeper voor de tweede maal (20). Kort daarop kondigt de uit stekend leidende scheidsrechter v. d. Veer het einde aan en heeft L.D.W.S. twee kost bare puntjes ingeboet. LUGDUNUM V—U. V. S. V 15—0. Het 5de elftal der blauw-witten kwam er al zeer ongenadig af door tegen het 5de der groen-witten met niet minder dan 150 ten onder te gaan. Rust 40. Lugd. 8 stelde hevig teleur door tegen Sportman 4 met slechts zeven menschen op te komen zoodat deze wedstrijd niet door kon gaan. Verdere uitslagen van Lugd. waren: Roodenburg IILugd. IV 31. L. D. W. S. II—Lugd VII 1—0. LX1.T.S. Hl—Lugd. IX 3—0. A. S. C.—MOORDRECHT 3—0. Rood-zwart overwegend sterker. Enkele minuten na het begin kwamen twee spelers der gasten met elkaar in on zachte aanraking, met het gevolg, dat de doelman van Moordrecht het veld moest ruimen. Het is mogelijk, dat dit ongeval de blauw-witten sterk heeft gehandicapt, maar zeker is het, dat dit elftal een matig partijtje voetbal te zien gaf en AS.C., zonder bepaald in topvorm te spelen, bijna den geheelen wedstrijd overwegend in de meerderheid kon zijn. Slechts een enkele Moordrechtenaar, bijv. linksbuiten later centervoor, liet soms goede staaltjes voetbal zien. zonder het echter Secrève c.s. heel moeilijk te maken. De A S.C.-achterhoede was er trouwens uitstekend in, terwijl aan den anderen kant de verdediging van Moordrecht groote gaten vertoonde, waar doorheen Goslings c.s. rustig konden wandelen als het spel slechts open werd gehouden. Dit vergaten de rood-zwarte aanvallers echter nogal eens, waarbij nog kwam, dat de midden- linie wel van de fouten der tegenpartij gebruik maakte om meer aanvallend op te treden dan gewoonlijk, maar het plaat sen bleef aanvankelijk zwak. Desondanks waren de A.S.C.-aanvallen talrijk. Het relaas over de eerste helft is er echter een van hardnekkig gemiste kansen, hoewel het Mooten c.s. in som mige opzichten ook niet mee zat. Eindelijk gaf Mooten enkele minuten voor de pauze A.S.C. op keurige wijze de leiding (10) uit een voorzet van rechts. Was tot dusver A.S.C. in de meerder heid geweest, zonder die meerderheid door zwak voorhoedespel door doelpunten tot uitdrukking te brengen, in de tweede helft speelden de rood-zwarten veel beter voet bal, vooral nadat Bronsgeest met een fraaien kopbal uit een hoekschop het tweede doelpunt had geforceerd 120). Dat betere voetbal ging nu uit van de middenlinie, die de voorhoede goed steunde en waarin vooral Bronsgeest uitstekend op dreef was en bêrgen werk verzette. Voor het doel had rood-zwart ook nu weer weinig geluk en het bleef bij het derde doelpunt, door Ten Cate gescoord Van Oosten moest door hem worden vervan gen uit een voorzet van Goslings. Zoo was de 30 overwinning eigenlijk een te kleine belooning voor de overwe gende meerderheid van A.S.C., die beter speelde dan de laatste weken. Maar er haperde hier en daar toch nog wel iets, vooral ln aanmerking nemend, dat Moordrecht zeer zwak tegenspel ten beste heeft gegeven. A-S.C.'s kansen zijn echter weer gestegen en wat vooral van belang ls. de rood-zwarten speelden weer met meer zelfvertrouwen. In de voorhoede debu teerde Bunschoten op de rechtsbinnen plaats en hij deed daar aanvankelijk ver dienstelijk werk. Tegen het einde zakte hij wat af. Aan zijn spel ontbrak toen voor namelijk overtuiging en doorzettingsver mogen. Zijn debuut was in ieder geval vol doende. o ROODENBURG—BOSK. BOYS 1—2. Bij Roodenburg is keeper v. d. Steen af wezig. Fakkel heeft zijp .plaats goed inge nomen. Direct loopt Roodenburg hard van stapel en het is A. du Prie die met een Vleugelsohot doelpunt. 10. De Boys ko men fanatiek opzetten en spoedig heeft hun middenvoor met' een hard schot succes. 11. Roodenburg zakt dan danig af en de voorhoede is niet bij machte de stoere zwart-wijte verdediging te passee ren. Nog voor de rust wèet de rechtsbinnen der gasten met een onhoudbaar schot Fakkel ten tweeden male te passeeren. Na de rust heeft Roodenburg het beste van 'het spel doch de voorhoede ls schot loos. Telken male zet de goed spelende halflinie de voorhoede aan 't werk doch zij weet het niet tot één goed schot te brengen. De Boys probeeren het met snelle uitvallen doch de Roodenburg-achter- hoede geeft geen kans. Zoo komt het einde van dezen slecht gespeelden wed strijd. ALPHIA II—U.V.S. II 2—3. Het spel golft aanvankelijk op en neer, maar beide partijen kunnen het niet tot doelpunten brengen. Het spel van U.V.S. is trouwens te kort. Na de thee is U.V.S. direct weer ln den aanval, maar mede door het korte spel heeft hij geen succes. Eindelijk, na 20 minuten weet Hendriks uit een doelwor- stellng U.V.S. de leiding te geven. U.V.S. neemt het dan wat gemakkelijker op en Alphia komt ln den aanval. Uit een dezer aanvallen weet de Alphia-llnksbuiten met een keurig schot gelijk te maken. U. V. S. pakt dan de zaken weer beter aan en als Beekman in het beruchte gebied genomen wordt, doelpunt Hendriks uit de straf schop. Onvlee als linksbuiten speelt een goede partij. Een hoog schot van hem wordt door den Alphia-doelverdediger, die ove rigens goed verdedigde, verkeerd beoor deeld en over zijn handen heen verdwijnt de bal ln het doel. Even voor het einde weet Alphia 'uit een doelworsteling haar achterstand te verkleinen. Hiermede komt het einde van een wat te forsch gespeel den wedstrijd. Scheidsrechter Llmmers floot correct. Bij U.V.S. viel het goede kop- weTk op van mldhalf Vermeulen. o LUGDUNUM II—ROUWKOOP I 5—1. Het begin was aan beide zijden nerveus doch na 10 min. kwam er wat teekenlng in het spel. waarbij al spoedig bleek dat de Rouwkoop-achterhoede verre van be trouwbaar was. Na 20 min. gelukte het C. de Roo om met een schitterend schot gToen-wit een 10 voorsprong te geven Direct hierop miste Lugd. een strafschop, doch Bronsgeest verhoogde spoedig den voorsprong tot 20. Het geheele Rouw koop-elftal kwam er na dit doelpunt voor- loopig niet meer aan te pas en door God- dijn en andermaal de Roo kwam de pauze met een 40 voorsprong voor Lugd. 2. Direct na de thee bracht een door Rouw koop gescoord doelpunt (41), weer eenige hoop ln het kamp der withemden, doch Lugd. betwistte haar eiken duim gronds met groote hardnekkigheid. Meer en meer voelden de bezoekers zleh geslagen en het laatste kwartier was geheel vooi groen wit. 10 Min. voor het einde knalde Goddijn het leer uit een voorzet van links Ineens in de touwen (51), waarmee het pleit beslecht was. Rest te vermelden dat de gasten ridh prettige verliezers toonden. BODEGRAVEN II—BAARN II 2—10. Met groote cijfers zijn de Bodegraven- reserves door de aanstaande kampioe nen geklopt in een wedstrijd, waarbij het spel van de Bodengravenploeg dikwijls heel goed was te noemen. Het team trof het niet, daar de invaller doelverdediger een volslagen off-day had. En zoo kon men dan ook zien gebeuren, dat hoewel Baarn ln de eerste speelhelft slechts wei nig sterker was. zij zich een 70 voor sprong verschaften. In deze speelhelft golfde het spel steeds snel op en neer, doch terwijl aan den eenen kant de Baarnkeeper steeds onheilen wist te voor komen, was aan de andere zijde elk schot raak en we gelooven niet te veel te heb ben gezegd, dat van de zeven gescoorde doelpunten er zeker vijf als gemakkelijk houdbaar waren aan te merken Het pleit voor de roodzwarteploeg. dat zij zich door dezen grooten achterstand niet liet intlmldeeren De tweede speelhelft gaf een vrijwel gelijk opgaanden strijd te zien. Wel scoorden de gasten eerst, doch toen maakte Both voor Bodegraven een tegen- punt. Een Bodegravenback scoort dan ln eigen doel 91. waarna aan de overzijde Voordouw den stand op 92 brengt. Nog eenmaal zien de gasten kans, te doelpun ten. Te oordeelen naar het veldspel, zou een 42 overwinning voor Baarn een goede bclooning voor het iets betere spel der gasten zijn geweest, doch een falende doelman maakt eenmaal ook deel uit van het elftal. ALPHEN III—L. F. C. III 2—2. Spoedig maakt L.F.C. het eerste doel punt, waarbij de Alphen achterhoede niet vrij uit ging, 0—1, De gelijkmaker ont stond, doordat een achterspeler van de Leidenaars een bai hard tegen Witte aan schoot en het leder het doel ln rolde, 1-1. Nog voor de rust maakte L.F.C. er 21 van. Na de hervatting had Alphen het Ini tiatief, maar ln de voorhoede gelukte het niet. Een kwartier voor het eind scoorde Zaal vanaf de rechtsbultenplaats den ge lijkmaker, 22. LUGDUNUM III—NIEUW-VENNEP I 2—0. De belde doelpunten werden direct na het begin door Oudshoorn en kort voor de rust door Dool gescoord. 20. Na de rust was het een saaie vertooning die veel te vaak door scheidsrechter v. Leeuwen werd onderbroken. Slera scoorde kort voor het einde, doch dit doelpunt werd ten onrechte geannuleerd. Einde 20. ZUIDERKWARTIER I—D. V. S. II 3—X. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op. Na 10 minuten zet Schllthuizen den bal mooi voor en Bredeveld sohiet onhoudbaar in, 10. Beide partijen blijven goed tegen elkaar op wegen. Na 30 minuten lost Schilthulzen een keihard schot, de bal ketst van de bovenlat in het veld terug en Iterson benut de kans. 20. Twee D.V.S.'ers worden na rust wegens ruw spel naar de kleedkamer verwezen. De kant- halfs Kapaan en v. d. Heijden zijn er uit stekend in zoodat de voorhoede van Zui derkwartier steeds goed gevoed wordt, ter wijl ook de verdedigende taak niet wordt verwaarloosd, Als rechtshalf Kapaan na 10 minuten den bal toegespeeld krijgt, dribbelt hij langs middenllnie en backs der gasten en met een zuiver schot maakt hij er 30 van. v. d. Heijden wordt dan geblesseerd en moet het veld) verlaten. Door een misverstand in de achterhoede weet ie midvoor der gasten de eer te red den en den eindstand op 31 voor Zui derkwartier te brengen. ROODENBURG II—LUGDUNUM IV 3—1. Uit een strafschop nam Lugd. de lei ding doch spoedig maakte Martijn met een fraai schot gcfijk. I—1. De Lugd. voor hoede kreeg kans op kans daar de R.-backs verre van safe waren. Door keurig werk van Coert wist Amoldus te doelpunten. Rust 21. Na de rust miste de blauw zwarte voorhoede nog verscheidene kan sen dooh toen Coert eindelijk het met vondl, was Lugd. geslagen. De scheids rechter floot correct. L. D. W. S. IV—L. F. C. VI 3—3. Het begin is voor L.D.WS., dat eenige goede kansen mist. Na ongeveer 16 minu ten neemt L.F.C. de leiding, terwijl zij even later uit een penalty er 2—0 van maakt. Nog voor de rust brengt zij den stand op 30. Na de rust komt L.D.WB. goed op zetten en al gauw verkleint zij den ach terstand. Na een half uur ls de stand ge lijk (33). L.F.C. verdedigt met alle macht zoodat er voor LD.W.S. geen doorkomen meer aan is. Onder groote spanning kwam het einde. T.O.N.A. II—LUGDUNUM VI 10—2. Op een schitterende manier heeft Tona revanche genomen van haar eerste neder laag van de vorige week. Ook nu dreigde de verstandhouding roet in het eten te gooien. Lugd. weet geruimen tijd stand te houden. Nadat T.o.n.a. uit een straf schop de leiding heeft genomen, maakt Lugd. gelijk, 11. Dan wordt de verhou ding beter, wat zich uitdrukt in 2 doel punten 31, Na de pauze wordt het een spel van kat en muls. Met tusschenpoozen voert T.o.n.a. den stand op tot 101, waarna de T.o.n.a.-keeper een cadeautje gunt aan Lugd. 102. De heer Scheffer leidde uitstekend. U. V. S. VI—ZUIDERKWARTIER II 1—3. Na vijf minuten geeft Seriier goed voor en v. d Meij maakt 10 en na 12 min. is het 02 door J. Ooyendijk. Tot de rust gaat het spel nu gelijk op. Na de thee veroorzaakt de U.V.S.-rechtóblnnen een vrijen trap. De bal komt bij v. d. Zwan, die 03 scoort. Ben kwartier voor het einde scoort de midvoor van U.V.S. tegen 1—3. U.V.S. tracht dan met alle macht den achterstand in te loopen doch de backs dec gasten keeren alles. BOSK. BOYS II—WADDINXVEEN II 2—V Over het algemeen geen bijster span* nende wedstrijd. Door een mistrap van één der Waddinxveensche backs namen de Boys de leiding. Evenwel gelukte het de gasten toch nog voor de thee gelijk te maken, een doelpunt dat ontstond door te ver opdringen der Boys-verdediging. Na de pauze hernemen de Boys de leiding toen Waddinxveen wegens vermeend buiten spel bleef staan. In de stand kwam verder geen verandering meer ZUIDERKWARTIER III—TONA IV 15—0. Zuiderkwartier speelt een klasse beter en vóór de rust ls het reeds 60. Door J. Zondervan 9. Bekooy 3, Barning 2 en G. Verhoog 1 wordt de eindstand 150. QUICK BOYS I—NOORDWIJK I 5—1. Ret zag er voor de rust niet naar uit. dat de gastheeren met groote cijfers zou den winnen, want nadat van Rijn, direct na den aanvang een voorzet van de Jong op fraaie wijze in een doelpunt had om gezet, wogen de partijen uitstekend tegen --ikaar op en om beurten verkeerden de beide doelen in gevaar, met Quick Boys voor doel iets gevaarlijker, maar de beide achterhoedes bleven voor de rust meester van het ten-ein- Vooral de Noordwijksche linksback was een struikelblok voor den blauw-witten aanval. Direct na de rust beheerschte Quick Boys de situatie volkomen, mede door het schit terende werk van de blauw-witte midden linie, die ver boven die der gasten uit stak, en nog geen 5 min. na de rust had van Rijn opnieuw succes door uit een doelworsteling den bal resoluut langs den keeper te Jagen, 2—0. Quick Boys bleef aanvallen en toen v. d. Boon was doorge broken gaf hij den overigens goed spelen den keeper, geen kans 30. Noordwijk gaf het nog niet op. maar de blauw-witte achterhoede was op haar post en retour neerde alles, doch toen Pluimgraaff een voorzet van Neyenboer inkopte en de score op 40 bracht, waren de gasten ge slagen. Toch wisten zij uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied een al leszins verdiend tegenpunt te scoren, toen Parlevliet het geweldig harde schot wel stopte, doch niet kon wegwerken en de bal door den linksbinnen werd Ingezet. 41- 10 min. voor het einde wist v. d. Boon nogmaals door te breken en weer gaf hij den keeper geen kans. Nadat deze nog op keurige wijze een paar harde schoten van P. Barnhoorn en B van Duyvenbode had gestopt, floot de heer Neuteboom einde van dezen door Q. B. goed gespeelden wed strijd. Er rest Q. B nu nog één thuiswedstrijd en één uitwedstrijd waaruit zij drie punten moet halen om kampioen te worden. Met een 6-tal invallers kregen Q. B a* adsp. haar eerste nederlaag te slikken tegen Rljnsb Boys a. De rust brak aan met 0—2, einde 1—2 RIJNSB. BOYS I—KATWIJK I 3—0. R. B. Hbeft één invaller. Het begin is voor de gasten, doch in deze periode weet Glasbergen alles te keeren, alhoewel de anders zeer goed spelende backs niet zoo safe blijken. Geleidelijk verplaatst Rijns- burg het spel en nadat de linksbinnen van Katwijk een zeer goede kans heeft gehad om te scoren neemt R. Boys het spel in handen, waarbij de rechtsbuiten scoort na keurig samenspel met den mid denvoor. Even hierna is het rusten. De Boys zetten na de rust verscheidene keu rige aanvallen op die na een kwartier worden beloond door een schitterende goal van den rechtsbuiten, 20. Het spel wordt nu ruwer omdat Katwijk meende dat er sprake was van offside. Een gevolg hiervan is een serie vrije trap pen voor R. B. en ten slotte een straf schop, welke onberispelijk in het net wordt gedeponeerd. Scheidsrechter de Haas leidde goed. A. R. C. I—TERLEEDE I 4—0. De gasten hebben beter tegenstand ge* boden dan dat de uitslag zou doen ver moeden. Na een overwicht der thuisclub, gaat de strijd volkomen gelijk op. Als na goed werk van Bergshoeff op den linker vleugel de bal bij Groenenberg belandt, kan deze ongehinderd inschieten. 1—0. Na de hervatting begint A.R.C. met een lichte meerderheid maar stug verdedigen van Terleede voorkomt erger. De jeugdige doelman in het doel der gasten laat zien dat er ongetwijfeld aanleg bij hem aan wezig is. Nadat v. Heusden een moeilijken bal gered heeft, komt aan de andere zijde een doelpunt nadat men onoordeelkundig terugspeelde. Van Wilgen profiteert hier van en het is 20. Enkele oogenblikken later wordt tot overmaat van ramp de rechtsbinnen van Terleede van het speel veld gezonden wegens een uitlatng tegen den scheidsrechter. Wederom weet v. Wilgen dan tegen dit tiental te doelpunten, hoewel het weer stand bieden ondanks de nummerleke minderheid te loven viel, 3—0. Een fraaie kopbal van A. Bergshoeff uit een hoek schop bezorgde de Alphenaren een vierde doelpunt, 40, waarmee het einde kwam. ONS CLUBJE I—A.R.C. II 2—0. In een zeer slecht gespeelden wedstrijd is het Ons Clubje gelukt beide punten thuis te houden. Beide ploegen pakken direct flink aan en het is O. C. dat het eerst doelpunt 10 waarmede de rust in gaat. Na de pauze ls het A.R.C. dat het meest aanvalt. Als de linksbuiten den bal krijgt toegespeeld weet hij met een goed schot den eindstand op 20 te brengen. A.R.C. verdiende wel een tegenpunt. ALPHEN ADSP. B—L.F.C. ADSP. B 0—1. L.F.C. doelpunt uit een hoekschop voor de rust, 01. Na de hervatting komen de Alphenaren wel meer in den aanval maar tot doelpunten brengt men het niet. De achterhoede van de kleine Leidenaars ver dedigt met hand en tand en waarlijk het gelukt hen de score blank te houden, zoo dat een 10 overwinning hun deel wordt.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10