LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Maart 1936 RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond gisteren middag de 28-Jarlge student H. J. d. P. uit Leiden terecht, wien ten laste was gelegd, dat hij op 2 Nov. '35 des namiddags te Llsse als auto-bestuurder den van rechts, uit de Derdé Poellaan, komenden wielrijder H. L. Elferink die den weg wilde oversteken, zoodanig heeft aangereden dat deze ln het Acad. Zieken huis te Lelden aan de bekomen verwon dingen ls overleden. Een 8-tal getuigen was door het OM. gedagvaard. Van de zijde van den verde diger waren er 3 a décharge aanwezig. Als deskundige werd gehoord dr. Hulst uit Leiden, die de sectie verricht had en een uitvoerige uiteenzetting gaf van de won den welke het slachtoffer had opgeloopen. Dr. Hulst meende dat dooT een tijdig chirurgisch ingrijpen het slachtoffer wel licht ln leven had kunnen blijven. De verdediger meende eveneens dat chirurgisch ingrijpen 's mans leven had kunnen redden. Een verpleegster, als ge tuige a décharge, die in de auto had ge zeten, had niets van de aanrijding gezien, wel een slag gehoord. E. was niet bewuste loos. Als deskundige werd nog gehoord luite nant Haberkorn van de schoolcompagnle van het corps Motordienst. Deze vertelde, dat het uitzicht ter plaatse zeer goed ls, maar het kruispunt is slecht verlicht. Naast den bestuurder hadden nog twee personen gezeten, doch de deskundige meende, dat dit den chauffeur niet had gehinderd: er was ruimte genoeg op de voorbank. De verdachte had, toen de bot sing onvermijdelijk leek, naar links uitge haald en, volgens luitenant Haberkorn, is dit een automatische reactie van eiken automobilist. Iemand, die dicht bU het kruispunt woont en naar een tram stond uit te zien, deelde mede, dat de wielrijder heel kalm had gereden. De verdachte zelde, dat hij zijn licht gedimd had voor verkeer, dat uit de richting Haarlem kwam. maar geen van de getuigen k charge had iets van tegemoetkomend verkeer bemerkt. De verdachte zelf gaf op, dat hij circa 45 KM. per uur had gereden. Zijn remmen werkten uitstekend, maar hij had den wielrijder eerst op ongeveer 15 M. afstand gezien en toen had hij niet meer kunnen stoppen. Verdachte staat bekend als een rustig, kalm automobilist. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- üekooper Overman, zelde, dat ln derge lijke gevallen als deze vaak belde partijen schuld hebben. En hier ls dit zeker het gevai. Want de wielrijder had veel beter gedaan, om de auto even te laten passee- ren. Maar dat neemt niet weg, dat ook de verdachte onvoorzichtig heeft gehandeld. Zijn eerste Indruk was, dat de wielrijder hem wel vóór zou laten gaan. Toen dit niet gebeurde, heeft hij nog getracht door naar links uit te halen, een botsing te voorkonden, in plaats onmiddellijk zoo krachtig mogelijk te remmen. De eisch luidde f.75 boete. subs. 25 dagen hech- tenls. De verdediger, mr. J. van Blokland, uit Leiden, meende, dat op grond van deze dagvaarding geen veroordeeling kon vol gen, omdat door de verklaring van dr. Hulst immers het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel, den dood ten gevolge hebbende, niet bewezen is. Pleiter drong dus aan op vrijspraak. Mocht de recht bank een ander oordeel zijn toegedaan, clan verzocht pl. een nieuw onderzoek naar de doodsoorzaak van het slachtoffer ln te stellen. Van onvoorzichtigheid of roe keloosheid van den verdachte was toch niets gebleken. Uitspraak 26 Maart Voortgezet werd de zaak tegen den vrijdenker J. H. uit Haarlemmermeer, re dacteur van het tijdschrift -.De Vrijden ker" In het door hem geredigeerde orgaan hadhl) doen afdrukken een artikel van den schrijver André van Vlaanderen, ge titeld „Onze Lieve Vrouwe van Lourdes eerste en tweede soort". Dit artikel werd beleedigend geacht voor de Katholieke groep der bevolking. De officier van Jus titie had tegen verd- geëischt 3 maanden gevangenisstraf. De President had de zaak terugverwezen naar den Rechter-Commis- sarls. Verdachte had verklaard, dat hij het stuk niet had ingezien, daar hij °P dat moment ziek was. Had hij geweten, dat de inhoud zoo was (zooals de dagvaarding de feiten omschreven hadl dan had hij het zeker niet laten plaatsen. De zaak werd wederom voor onbepaalden tijd uitgesteld, aangezien een der rechters, mr- S- J. Pit- ongesteld is. o PARTIJVLAG DER S.D.A.P. De Groninger Bestuurdersbond had aldus het Hbld. op den len Meidag een optocht georganiseerd, waarin ook de af- aeellng Groningen van de S.D.AP. haar vlag liet meevoeren: een roode vlag. waar op met gele letters en cijfers stonden de woorden: „Afd. Groningen, SD.AR. in Nederland. 1894". De politie maakte tegen den drager der ving proces-verbaal op en de vraag of het meevoeren dezer vlag strafbaar feit ls, werd voor het kantongerecht behandeld. De kantonrechter sprak den verdachte vrij, maar de ambtenaar van het OM. ging in hooger beroep. De officier van Justitie bij de rechtbank te Groningen was het met den kanton rechter eens, dat verdachte moet worden vrijgesproken. Het O.M. was van oordeel, dat in dit geval het meedragen van de vlag geen uitdagend en provoceerend karakter had. Hij vroeg daarom bevesti ging van het vrijsprekend vonnis van den k 'tonrechter. De rechtbank, gisteren uitspraak doende, was deze meening niet toegedaan. Zij overwoog, dat de omstandigheid, dat zich andere kleuren dan roode ln de vlag be vonden de strafbaarheid van het betref fende feit niet opheft; Immers het voor de toepasselijkheid van art. 435a (W.V.S.), dat beoogt de openbare orde te bescher men. niet aankomt op nuances, maar op den overwegenden indruk, welke de vlag mr?t* cn re eek -epv d<- toepasselijkheid van .'et artikel "'"cc overwegend roode vlag met een roode vlr- gelijk gesteld kan worden. Zij achtte verdachte derhalve schuldig en veroordeelde hem tot een geldboete van f. 10 subs. 4 dagen hechtenis. RECLAME. 182 'l Klokje van zeven; en dus een Slcketz'*reep en din naar bed ALPHEN. Chr. Bond van Fabr.- en Transportarb. De afd. Alphen a. d. Rijn hield een pro- paganda-avond ln het v.m. vergaderlokaal. De voorzitter, de heer Jac. v. Noort opende door te doen zingen ps. 25 6, gebed en het lezen van Jes 50. De hoofdbestuurder de heer L. Oosterbos uit Den Haag, be handelde: „De crisis en de gevolgen daar van". Spr. besprak de periode na den oorlog toen onze producten graag ln het buitenland werden gekocht, wat tot ge volg had, dat alom groote bedrijvigheid zoowel voor Industrie als landbouw was waar te nemen. In tegenstelling daarvan de thans alles omvattende crisis, wrange vrucht der autarkie. Ook besprak hij de mechanisatie en de samenkoppeling van fabrieken, waardoor een groot deel der arbeiders op straat kwam te staan. Dit alles leidt tot mindere koopkracht. Inzake de bestrijding der crisis en haar gevolgen meende spr. dat er veel kan worden voor komen als er een samengaan is van werk gever en werknemer. Duidelijk toonde spr. aan den onhoudbaren toestand bij het niet samengaan: loonsverlaging alleen kan ook de bedrijven niet redden. De Chr. levens opvatting moet daar tegen opkomen; deze spreekt van toenadering en overleg en waar die wordt gevonden zijn de resul taten bevredigend voor belde partijen. Van niet minder belang ls het dat ook de werkgevers elkaar vinden om inzake pro ductie en prijs tot overeenstemming te komen, ln welk geval veel tot verbetering van het bedrijf ls te bereiken. Na gedach- tenwissellng werd met dankzeggen geëin digd. Verg. „De Heere ls Onze Banier". Voor deze 26e jaarvergadering, tevens le vergadering ln het nieuwe jeugdgebouw „Réhoboth", bestond groote belangstelling. De eere-voorzitter, de heer A. J. Dekker, hield een korte toespraak en liet gemeen schappelijk zingen ps. 33 11. Het lid de heer Kwakernaak gaf een keurige bijbel inleiding over Matlh. 22 1—14. Het leden aantal ls stabiel gebleven: het afgeloopen jaar kon met een klein batig saldo wor den gesloten. De voorzitter de heer A. Vis behandelde: „Waarom een J.V.". De secre taris de heer C. Goedhart sprak over „Imperialisme". Een en ander we'rd aan genaam afgewisseld door zang van een dubbel-kwartet, waarbij mej. G. Kerkho ven een solo zong. Afgevaardigden van zustervereenigingen brachten hun geluk- wenschen. De sluiting werd verricht door den heer A. J. Dekker. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van Leendert van der Laken en van Anna Bertha Meerveldt Neeltje, d. van Dirk Lagerweij en van Janna Hoogendljk Jan, z van Willem Schcrpenzeel en van Johanna Wlngelaar Johanna Maria, d. van Johannes Ge- rardus den Hartog en Agatha van der Pouw Kraan. Gehuwd: Jacobus Haak met Antje de Graaf Albertus van Harskamp 23 J. met Jaantje Schenkel 21 J. Jan Stolker 22 J„ wonende te Boskoop met Emma San- drina Uithol 19 j. Overleden: Pietje Koelewijn 92 j„ we duwe van Klaas van der Vis Johanna Lek 71 j„ weduwe van Pleter van Kreu ningen Willem van Heljningen 28 J. Loop der bevolking. Ingekomen: Wed. P. van den Bosch en gezin, winkelierster, Raadwijkstraat 1 Mietje van Varlk, winkeljuffrouw. Raad wijkstraat 1 Hendrik H. Vlasveld, groentenhandelaar, Raadwijkstraat 1 Klaas Andries de Bruin, vertegenwoordi ger, Raadhulsstr. 23 Helena A. v. d. Zande, dienstb.. Gouwsl. weg 61 Jan netje H. Sckeris. dienstbode. Prinsenlaan 22 Felix X. Boerma, Pr Hendrlkstr. 3a. Vertrokken naar: 's-Gravenhage. P. Krugerlaan 109, Cornells J. Visser, slagers knecht Leiden, Leeuwerikstr. 12, Lulof Beumer. bankwerker Gouda, Markt 3, Sophia J. J. Zwaan, zonder beroep Lei den, Rljndljkstr. 102, Jan H. W. Beumer en gezin. Chr. meisjesvereeniging „Mirjam". De Chr. meisjesver. „Mirjam" hield haar jaarvergadering in gebouw Jonathan. Na gemeenschappelijk zingen las de pre sidente, mevr. v. Staalduinen een schrift gedeelte en ging voor in gebed, waarna zij de vele ouders en belangstellenden welkom heette. Onder het zingen van het bonds lied, bracht een zestal leden van de afd. B (kleine meisjes) het welkom, gekleed ln 't wit, elk een letter van het woord „wel kom" toonend. Mej. T. de Jager gaf een keurige inleiding over „De Kananeesche Vrouw". De secretaresse bracht haar Jaar verslag uit: de vereeniging nam in leden tal toe: er is een batig kassaldo. De leden van de afd. B. voerden tien tooneeltjes uit, DE IN BESLAGNEMING VAN AUTOBUSSEN De president van de rechtbank te Leeu warden, mr. C. W. Stheeman. deed gisteren uitspraak in kort geding in de zaak tus- schen de Noord Nederlandsche Reisvereen. te Leeuwarden en den Staat der Neder landen De vordering van genoemde reis- ver.eeniging werd toegewezen en den Staat verboden voort te gaan met het in beslagnemen van autobussen dier ver eeniging met een dwangsom van duizend gulden voor iedere overtreding, voor zoo ver het betreft het arrondissement Leeu warden De Pesident achtte zich bevoegd kennis te nemen van deze actie en ver oordeelde den Staat in de kosten van het geding. Voor den Staat trad als advocaat op jhr mr. C. W. van der Does en voor de rels- vereenlging mr. J. Th- H. Bulël te Leeu warden. voorstellende tien spreekwoorden, welke door de bezoekers moesten worden gera den en opgeschreven. Voor de goede op lossingen werden prijsjes uitgedeeld. Een dameskoortje zong met pianobegeleiding een paar liederen, waarna de secretaresse van afd. B. het jaarverslag uitbracht. Mej. H. v. d. Vliet leverde een keurig opstel over den zendeling onder de Bataks, L. Nommensen. De Jongere leden, die in een voordracht de twaalf maanden van het jaar uitbeeldden, hadden veel succes en een daverend applaus was dan ook hun belooning! Het kwartet zong ter afwisse ling enkele liederen, waarna mej. G. Ver kerk enkele geestige stukjes declameerde. Tot slot werd een tableau uitgevoerd, uit beeldende muziekinstrumenten ln Ps. 150 vermeld. Hierbij werd deze psalm door de overige leden gezongen. De presidente dankte allen, ln het bijzonder mej. D. Op- pelaar voor haar pianospel, waarvoor haar tevens een bouquet seringen werd aange boden. Na gemeenschappelijk zingen van den Avondzang, sloot de president deze goed geslaagde jaarvergadering met dank gebed. GESLAAGDE BRANDWEERAVOND. Afscheid van- cn installatie bil het corps. In het gebouw van den Alohenschen Ijsbaan was door de commissie van de Alphensche Brandweer een bijeenkomst georganiseerd, ln verband met het afscheid van een 7 tal leden n.l. 4 der groep Alphen en 3 der groep Aarlanderveen wegens het bereiken van den 55-tarlgen leeftijd, ter wijl tevens de installatie der onlangs nieuw benoemde leden plaats vond. Het gebouw waarin de mannen van het brand weercorps met hun vrouwen vereenlgd waren, deed door een eenvoudige versle ring met vlaggedoek en bloemen gezellig aan. Weldra was er een opgewekte stem ming! De bijeenkomst werd o.m bijge woond door den burgemeester den heer P A. ColUn en den oud-commandant den heer B. Snel met zijn echtgenoote. Namens de commissie der brandweer sprak de heer G, Weiiers het welkom, speciaal tot den burgemeester en den oud commandant. wier aanwezigheid bilzonder op prijs werd gesteld Sor. wees er op dat deze avond niet was bedoeld als feest avond doch om de onderlinge vriendschap der brandweer te versterken. Met den wensch dat zij. die voor jongere krachten af moeten zwaaien het werk der Jongeren nog vele jaren zalen gadeslaan, verklaar de spr. dezen avond voor geopend. De commandant Ir. Waardenburg bracht woorden van dank aan den burgemeester voor de belangstelling van B. en W. Het was spr. een genoegen dat deze blleen- komst thans, meer een persoonlijk karak ter droeg. Sor. hoopte, dat de band steeds verstevigd zal worden. Dankbaar was spr. jegens het gemeentebestuur voor wat dit had gedaan om het werk der brandweer zoo goed mogelijk te doen slagen, alhoewel er nog wel eenige wenschen blijven die helaas door de economische toestanden voorloopig nog wel „wenschen" zullen blijven. Deze zijn: een grooter spuit met meerdere capaciteiten en een brandweer- ladder. Zich daarna richtend tot hen die gingen vertrekken, wees sor er op. dat er alle reden is om uit dankbaarheid fees telijk gestemd te zlfn. gelet op het aan genaam verband dat steeds hcerschte. Het symbool was altijd een goede verstand houding. Zich dan tot de vrouwen rich tend. wees spr. er op. hoe deze toch ook b!1 alarmeering van brand een groote taak hebben te vervullen. De aanwezigheid van den oud-commandant werd ook door spr. geapprecieerd, in verband met het uitste kende werk. dat deze ook voor de brand weer heeft gedaan. Het verheugde hem, dat ook Aarlanderveen aanwezig was. Spr. hoopte dat de longeren die onlangs wer den benoemd zich tpcedle één zullen voe len in het corps. P'lchtsvervulbne alleen ls niet. voldoende doch toewiiding moet met plichtsbetrachting samengaan. Na woorden van dank aan een vertegenwoor diger van de fa. H K. Baars Sltpesteijn uit Krommenie en den heer E. de Goede, die films zouden vertoonen. eindigde spr. De burgemeester verklaarde dat er voor de brandweer bil het geheele college groote belangstelling bestaat, B. en W. zijn de manschappen, die nu afzwaaien, zeer er kentelijk voor hetgeen zii voor de brand weer hebben gedaan. Het werk der brand weer wordt door B en W. gewaardeerd, speciaal omdat het een vrijwillige dienst is, daarin luist ligt een bijzondere betee- kenis. In een afscheid ligt wel iets wee moedigs. doch wli kunnen het ook anders zien. Na den diensttijd te hebben vervuld zonder klachten, is er instede van wee moed méér voldoening Tot het blijvend gedeelte adviseerde sor. om niet alleen bij een afscheid, doch meerdere malen op deze wiize biieen te komen tot verstevi ging van den onderlingen band. Wat de wenschen omtrent het materieel betreft verzekerde spr.. dat. alhoewel van directe aanschaffing en plaatsing op de begrooting tot dusver nog geen sprake was. hij per soonlijk een grootere motorspuit met meerdere capaciteiten reeds een warm hart toedraagt (applaus!) en dat de aan schaffing van een brandweerladder, waar voor reeds een post op de begrooting van dit Jaar is geplaatst, zeker spoedig kan worden tegemoet gezien. Zonder toewiiding van het personeel zou echter met het beste materiaal niets zlln te bereiken. De burge meester eindigde met de afspraak: „het personeel zorgt voor toewiiding en het college van B. en W. zooveel mogelijk voor goed materiaal". De commandant lr. Waardenburg sorak de vertrekkende leden hartelltk en waar- deerend toe onder aanbieding van een klein geschenk als blijvend aandenken aan dezen gemeentedienst en het corps. Het overige van den avond werd afgewisseld met de vertooning van films over het ver vaardigen van brandweerslangen, de brandweer te Schiedam en de E.H.B.O. alsmede eenige ln het komische genre. De commissie heeft hier veel eer mee inge legd. zoodat ln de toekomst zeker meer dere dergelllke bijeenkomsten zullen wor den gehoudenl In verband met de uitbreiding van het aantal ouderlingen der Geref. Kerk alhier, werd na stemming als ouderling benoemd de heer J. W. Meijer, BODEGRAVEN. AANSLAG OP ONS GROND GEBIED? Naar wij vernemen zijn er plannen ln de maak tot vereeniging van de gemeen ten Waarder, Barwoudswaarder, Rietveld, Papekop, Hekenderp en Langerulgewelde tot één gemeente, waarbij dan Bodegraven •zou moeten afstaan het gebied onder Nieuwerbrug aan den Noordelijken en Zuidelijken Rijnoever. De nieuwe gemeente zou totaal ongeveer 6000 inwoners gaan tellen- Het plan schijnt zijn ontstaan te danken te hebben aan een schrijven van wethouder de Vlieg van Barwoudswaarder aan den Minister van Blnnenlandsche Zaken, die daarop een onderzoek naar de mogelijkheden moet hebben gelast. Wij herlnnwen eraan dat ruim 10 jaar geleden dergelijke plannen, tegelijk met andere annexatieplannen ln Noordelijk Zuid-Holland, eveneens hebben bestaan. Toen bleken de moeilijkheden zóó groot, dat men tenslotte den toestand gelaten heeft, zooals deze ls. Overigens lijkt het ook thans zeer onwaarschijnlijk, dat men een belangrijk deel van onze gemeente eenvoudig zou wegnemen. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van het leggen van trottoirs ln de Noord- straat: N.V. Nederhorst, Gouda f. 7650; J. F. Ariem, Bovenkerk f.7490; W. Visser, Wassenaar f. 6600; M. v. Vliet, Bodegra ven f.6290; J. de Roolj, Vleuten f.6180; Gebr. de Jager, Slledrecht f. 6084; A. K. Pik, Barslngerhorn f.5943; D. v. d. Steen en v. d. Straten f. 5910; B. P. Hubert. Woerden f. 5900; J. Splinter Lelden f. 5875; Gebr. Scholen. Leiderdorp f.5852; L. Zoe- temeljer, Brlelle f. 5770; C. Corn, de Rade, Rotterdam f 5625; P. v. Katwijk, Bode graven f.5425; Aann. Mij. Schlemalt f.5353; Gebr. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn f. 5350; M. H. v. d. Poll Zwammerdam f.5230; P. Stlgter, Ammerstol f.5200; V. Geer en Stuifzand, Lelden f.5170; Ges man en Zoetemeijer, Alphen a. d. Rijn f.5120; W. v. d. Helm. Alphen a. d. Rijn f.5025; Oudenes, Alphen a. d. Rijn f.4995; C. Langeveld, Alphen a. d. Rijn f. 4965; A. de Man, Ammerstol f.4859; H. v. Jolin gen, Driebrugge f. 4808; H. Konlngs, Lel den f.4400; J. C. v. Staveren, Woerden f. 4229; L. S. Rljkelljkhuizen, Nieuwer Am- stel f. 4196. Burgerlijke Stand. Geboren: Alphons Aloisius Marle, zoon van A A. M. Telkers en J. E. v. d. Akker; Pleter Cornells, zoon van C. H. v. Velsen en G. Blonk; Cornells, zoon van C. Klerks en C. M. Goes. Ondertrouwd: L. Jansen 25 Jaar en A. C. Sluljk 26 Jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken; H. Brouwer, kapper naar Amsterdam; M J. Klein, boerenknecht n. Alphen a. d. Rijn; J. M. Lammers, hulp l.d. hulsh. naar Wassenaar; H. van Kooten en gezin, landarbeider naar Barwouds waarder; T. J. v. Veen, ass. in de huJsh. n. Lelden; P. Alberdlng en gezin, handels agent naar den Haag; P. J. M. Koppen en gezin, coiffeur naar Venlo. Ledenvergadering A.R. Klesvcreeniging. In „Réhoboth" werd de ledenvergadering gehouden van de A.R. Kiesvereenlglng. De voorzitter, de heer C. B. Batelaan sprak een ernstig openingswoord. Daarna werden de Jaarverslagen uitgebracht door den heer P. M. Smit en den penningm-, den heer D. A. de Jongh. Eerstgenoemde stond uit voerig stil bij de moeilijkheden van de bezetting der raadszetels. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren Bn. v. Muiswinkel, J. Hoogenvorst, S. Verburg en F. Noordhoek. Tenslotte ls een bespreking gehouden over een te houden Polltleken landdag, waartoe in principe besloten werd. De heer F. de Haan sprak tenslotte den scheidenden voorzitter toe. Uitvoering „Excelsior". Onder dli'ectle van den heer W. J. Hor- veld gaf in „Hotel van Rossum" de mond orgelclub „Excelsior" afd. van „Patrimo nium" een uitvoering. Daaraan werd me degewerkt door een instrumentaal dubbel- kwartet van de Muzlekv. S.D.G. De uit voering werd geopend met welkomstwoor den van den heer J. Vogelaar. Zij had een zeer vlot en correct verloop. Er was veel belangstelling en veel applaus. De nieuwe uniformen stonden de jongelui uitnemend. De heer P. v. d. Weijden verrichtte de slui ting. Gevonden voorwerpen: 1 rljwielbe- lastlngmerk ln etui, 1 hulsduif. Aan den heer W Heermans ls op ver zoek ontslag verleend als ouderling van de Geref. Kerk. Ter voorziening ln de va cature zijn candldaat gesteld de heeren A. Koning en Joh. Hogervorst. In „Réhoboth'' heeft de heer J- Knecht uit Brussel opnieuw 3 bijbelcursussen ge houden. Ditmaal sprak hij over den Twee den Brief van den Apostel Petrus. Er was vrij groote belangstelling. Vrijdag. i Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad, tooneel. „Boefje". 8 1/4 uur nam. Zondag. Trianon-Theater: I. v. A. O. Haagsch Arb. Symphonle-orkest. 10 uur voorm. Maandag. Volkshuls: Spr. dr. v. d. Sleen. 8.15 uur nam. Dinsdag. Stadszaall: Uitvoering van „Brunhilde", 8'/i uur nam. Woensdag. Breestraat 7: N.V. Dubbeldeman's boek handel. Alg. verg. v. aandeelhouders. 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12'/t en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, ovprlgp dagen f 0 10 Tot 7 Maart gesloten. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.18 Febr 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 6 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. RUksmuseum v. Nat. Htst., v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.30—6, Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oet vbd 9—12 en l'/«6 uur. Zaterdags tot 5 uur Van I Oct.31 Mrt. van 9—12 en 1'/»4 uur. Op Zondagen van 1 April—J Oct van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags I4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van •—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BOSKOOP. Feestavond „Concordia". De Chr. muziekver. Harmonie „Concor dia" heeft ln hotel „Klaassen" een schit terend geslaagden feestavond gegeven Bij de opening werd een voor deze ge legenheid vervaardigd lied als hulde aan „Concordia" gezongen, waarna .Klein Concordia" alsmede de heer Spaanderman, declamator uit Leiden een programma brachten, dat alle een zeer genoeglijken avond bezorgde! DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling Gerard Hordijk. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 24 Maart). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, 7,wnrt.p rnzpn" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam, „Zou Zou", Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2T/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. n.m. „Vleermuizen". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nn. „Kermisgasten". Woensdag- en Zaterdagnam, 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15, Het Nieuwe Roxy. HaarLstr., 7 uur nam. „Mannen in 't wit". lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht, en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Maart a.s waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlsch- martk 4, telef. 552 en C. van Zijp. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Bezoek van den Bisschop van Haarlem- Onder groote belangstelling heeft Haar lem's Bisschop, mgr. J. P- Huibers gister middag voor de toediening van het H. Vormsel een bezoek aan onze gemeente gebracht. Van de kerk, alsmede van tal van woningen was de vaderlandsche drie kleur met de pauselijke kleuren uitgesto ken. De bisschop arriveerde te half twee, vergezeld van zijn secretaris, den heer F- J. Bank en deken B. M. J. van Rooy uit Gouda, in deze gemeente. Bij de kerk be gaf dc bisschop zich door een haag der K.J C- die zich als eerewacht met vlaggen op het kerkplein had opgesteld. Na afloop der ceremoniën vertrok de bisschop naar Reeuwljk. Woensdag 25 Maart e.k. zal er ln liet gebouw „Flora" voor de Boskoopsche werk- laozen. een feestavond georganiseerd wor den. De harmonie .Excelsior", de gem. zangvereen „Zang zij onze Leus", de arb. geh.onth. tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" alsmede de gymn.- en turnvereen. „Hou-Vast" hebben voor dezen avond hun medewerking toegezegd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6