77,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Maart 1936 Vijfde Blad No. 23303 UIT DE OMSTREKEN. "OUAN DSC»* zw its ersch e REEPEN kwaliteit WficiePle Crisismiblicaties, MIJNHARDT'S laxeer-tabletten Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs AALSMEER. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. van der Jagt van Lei*l muiden naar Heereweg 24. Vertrokken: J. G. A. Kroon, van Luwte 28a naar Nleuwer-Amstel', Noorddammer- laan 53; P. ter Reehorst, van Chrysanten- straat, 29 naar Haarlem, Leeuwerlkstr. 3. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Jacobus Jozephus, i v. J. G. A. van Nes en M. M. Lambalk Johanna Adrlana Christina d. v. C. de Bok en G. M. Groenland Jan Willem, z. v. J. van Halm en T. Markwat Johan, z. v. P. Ledder en B. H. Schouten Cornells z. v. C. de Vries en N. M. Snijders; Pietje, d. v. D. Combee en C. Molleman Corne lia, d. v. W. Koolj en M. H. Borgman. Ondertrouwd: J. Tas, oud 25 j. en G. Tas oud 24 jaar J. D. Oflerman, oud 25 j. en G. Klulnhaar, oud 19 j. Overleden: J. Maarsen, oud 79 jaren, on gehuwd F. Groenendijk, oud 6 maanden zoon van G. Groenendijk en C. Timmers A M. Vreeken, oud 3 weken, dochter van J. H. Vreeken en T. Olij. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornells Antonius Maria, d. van N. Waasdorp en A. G. J. v. d. Seljp Anna Catharina, d, van J. P. Tesselaar en C. Schönhage Nico, z. van M, Meijer en N. A. Tresson Magdalena Paulina Johanna, d. van R. C. Klijn en A. C. Assenberg Gerrljte, d. van A. Krijgsman en M. Jansen Hendrikus Martinus, z. van J. Lammerse en C. A. Nijs Hermlna Maria Minna Frieda, d. van H. J. Jansen en G. Hennis Joost, z. van J. F. van der Stelt en J. Zoetebier Elisabeth Johanna Maria, d. van W. J. Wltteman en E. J. Lippus Johannes Cornells, z. van B. van Staverein en H. Baars Johanna Adriana, d. van Z. J. Hofstede en J. Visbeen Rachel Jozina, d. van C. Klootwijk en C. Huizer Jan, z. van P. Krijgsman en J. de Smit. Ondertrouwd: Paul H. G. Sabel 28 j. en Lea C. Schürmann 23 j. Arie Groene- weg 21 j. en Wllhelmina Magchlelse 21 j. —Albert Berghoef 30 j. en Jeannette E. Terlouw 27 J. Arend Hamstra 24 j. en Margje Jonkman 22 j. Gerard Brander horst 23 J. en Jansje J. Delsman 25 j. Gehuwd: James S. R. Perrin 39 j. en Maria Scholte 25 j. Pieter Arensman 21 j. en Adriana Ruiter 22 j. Joseph Schön hage 65 j. en Dirkje de Bruin 46 j. Pieter Jungerius 21 j. en Aagje Tamerus 21 jaar. Overleden: Gerrit Klootwijk 79 j. geh. met J. A. Griekspoor Dirk de Blaeij 67 j. wed. van C. Doolaard Dirkje Cornelia Kool 51 j. wed. van C. Pieters Johannes 2 j.,^z. van W. van Dijk en E. Weerdmees- ter Denijs 10 z. van J. Marbus en N. C. Los Evert Jan Boom 64 j. geh. met M. Verhoeven. 1 Loop der Bevolking. Gevestigd: Japke de Jong, Hoofdweg 1766 Johannes van Strien, Spiering weg 570 Dirk C. Linthout, Hoofdweg 712 Gijsbertus van Bentem, Vijfhuizer- óijk 139 Hieroline K, Venema, Eiken laan 36 Geertruida J. Blokker, IJweg 945 Pieter C. Diesch, Wilgenlaan 110 Hendrik J. Endeman, Nieuweweg 3 Wil helmus Th. ten Ham, Sperwerstraat 26 Johannes F. W. ter Heege, Friedalaan 48 Martha D. Kruizlnga, echtge. J. Hes- linga, Burgr. Amersfoordtlaan 34 Jitske A. A. Sleutjes, Burgr. Amersfoordt laan 34 Dirk Klumper, Havikstraat 34 Johan C. H. Neumeier, Sloterweg 96. Vertrokken: Katharina M. van Dahlen naar Amsterdam, Noorder Amstellaan 21 Adolf J. Breure naar Amsterdam. James Crookstr. 6, 1 hg Geertruide Sint Nico- laas naar Arnhem, Breitnerstr. 86 Jan H. Pley naar Amsterdam, Curacaostraat 100, 1 hg. Petronella Witteman naar Amsterdam, Hugo de Grootkade 7, 3 hg. Johannes P. Witteman naar Amster dam, Pieter Langedijkstr. 64 hs. Maria H. J. Schrama naar Amsterdam, Pieter Langedijkstr. 64 hs. Hendrik Hodde naar Amsterdam, Stolwijkstr. 48, 1 hg. Cornells G. van der Zalm naar Haarlem, Spaarne 108 Adriaan J. Wamsteeker naar Haarlem. Vooruitgangstr. 101 rd. Anna W. Stuurman naar Amersfoort, Palmstr. 288 Jan Visser naar Aalsmeer, Dorpstraat 86 Bernard Groenveld naar Haarlem, Zuiderbuitenspaarne 8 rd. Albertus J. N. Boosman naar Amsterdam, van der Hoofdstraat 126 Ernst A Hage- doren naar de Bilt, Waterweg 227. Op Maandag 16 Maart a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de landbouw- ar'oeider J. B. D'haene bij de familie Van Reeuwijk te Vijfhuizen alhier, in dienst kwam. Er zal op dien dag wel blijk van gegeven worden dat deze 25-jarige trouwe dienst op prijs wordt gesteld. In „de Beurs" te Hoofddorp werd ten overstaan van notaris Heinsius te Haar lemmermeer publiek geveild de hofstede „Peking" met dubbele arbeiderswoning, schuren, kapbergen enz., groot 59.43.65 H A., gelegen aan den Hoofdweg bij den Vijfhulzerweg in dezé gemeente en ver huurd aan den heer A. J. Bontje. Kooper werd de heer Van Hulsen te Sloten (Am sterdam) voor de som van f. 70.000. De Ring van Chr.. Zangvereen. in Haarlemmermeer gaf in de Beurs te Hoofddorp onder groote belangstelling een goedgeslaagde uitvoering, waaraan ver-' schillende vereeniglngen uit deze gemeen te deelnamen. Nadat de voorz. de bijeenkomst had ge opend en de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd het pro gramma op keurige en vlotte wijze afge werkt. Er werd door alle vereeniglngen prachtig gezongen en daarmede het bewijs geleverd dat ze er over 't algemeen met veel ijver en studiezin ernstig naar ge streefd hebben om na de voorbereiding een mooi programma ten gehoore- te kun nen brengen. Van gemeentewege zal binnenkort uitvoering worden gegeven aan het plan tot het leggen van een rioleering, het ma ken van een kiinkerbestrating, en tegel- vottoir op de terreinen van de N.V. Tuin wijk ip het dorp Zwanenburg. RECLAME. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunverleening voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd ln het tijdvak van 16 Fe bruari 1936 tot en met 22 Februari 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D respec tievelijk f. 3.50 en f. 3.— per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respectievelijk f. 3.en f2.50 per 100 K.G. bedragen. 181 KATWIJK AAN ZEE. De motorschokker vlotgekomen. De Scheveningsche motorschokker Sch. 188, die ten Zuiden van ons dorp was ge strand, is met vereende krachten bij hoog water weder vlot gekomen en zette toen koers naar Scheveningen. LISSE. Vergadering R.K. Begrafenisvereeniging. De R.K. Begrafenisver. hield de 34e jaar vergadering onder presidium van den heer A. H. Schrama. Aan het Jaarverslag wordt ontleend, dat de vereeniging niet minder dan 37 keer haar droeve plicht moest vervullen. Het ledental daalde tot 382 en 159 donateurs. Het financieel beheer leverde een batig saldo op van f. 535.26. Namens de controle commissie werd door den heer A. Th. van Kesteren verklaard, dat de bescheiden in orde bevonden waren. Besloten werd de draagpenning op f. 2.— te handhaven. De bestuursleden de heeren A. H, Schra ma. A. Augustinus, J. H. Hilders en A. Th. v. d. Aard werden herkozen. De voorz. sloot met een kort dankwoord. 65 jaar getrouwd! Het echtpaar K. Smink mocht het feit herdenken van zijn 65-jarlge eohtvereeni- ging. Hoewel men zich op verzoek van luidruchtig feestvertoon heeft onthouden, hebben toch velen op verschillende wijze van hun belangstelling blijk gegeven. De Harmonie bracljt het bruidspaar des avonds een serenade. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Geertruida Petronella, dochter van M. Beijk en van C. G. M. Ver haar Helena, dochter van A. A. Kleij- horst en van A. v. d. Zwan Johannes, zoon van W. Slootbeek en van G. G. Hoo- gervorst Jozef Wilhelmus, zoon van S. v. d. Voort en van J. M. Smit Petrus, zoon van J. Meijer en van P. H. v. Bakel Franciscus Wilhelmus, zoon van Th, Phi- lipse en van P. M. Jelierse. Overleden: Maria Hilders, weduwe van Th. de Jeu, oud 66 jaren. Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. Th. C. v, d. Meer, ge komen van Hillegom, v. d. Veldstraat 24 Mej. C. J. L. Mulder, gekomen van Wasse naar, Heereweg 141. Vetrokken: J. F. A. Uphoff, naar Alke made H. A, Wage, naar 's Gravenhage Mej. J. P. Wessels, naar Alkemade Mej. H. H. van Oosten, naar Haarlem Mej. M. J. v. Kesteren naar Heemstede J. J. Bisschop naar Weenen (Did.). NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van den Haak, db„ Piet Heinstraat 43 Wed. J. Posthumus gS5. M. Mager, Hoofdstraat 97a L. Genths, Huis ter Duinstr. 14 A. M. H, Burgnieijer echtg. G, M. Koelewijn, Offemweg 72 A. J. Grootegoed, van Leeuwenstraat 8. Vertrokken: H. Kraus naar Graz (Oos- tenr.) Steijgergasse 68. Burgerlijke Stand. Geboren: Neli, d. van H. van Leeuwen en M. van Harberden Johannes, z. van J. A, Caspers en A. M. Vertuin. Ondertrouwd: L. van Rooijen en D. van Rooijen. Overleden: Joannes van der Zon 84 j. Jacob van Duin 35 j„ geh. met M. Haasnoot Johanna van der Kooij 47 j„ geh. met C. Waasdorp Theodora Maria Kneppers 73 j., geh. met Ch. F. Droogh. Gevonden: riiwielbelastingmerk. gladde gouden ring, ceintuur met gesp. zilveren armbandhorloge, kinderjekkertje. portemonnaie met Inhoud. Inlichtingen politiebureau Zaterdag en Woensdag van 12—1 uur. NOORDWIJKERHOUT. Het a.s. Muziekconcours. Voor het in Juni a.s. te houden natio naal muzlek-concours, alhier, ls reeds een groot, geschikt terrein geestgrond afge huurd. Reeds is een uitvoerend comité, bestaande uit 15 personen opgericht. Aan de bedevaart naar de H. Stede te Amsterdam, ln den nacht van Zaterdag op Zondag, zullen ruim 180 pelgrims uit de beide parochies deelnemen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A, E. v. d. Voet en gezin, smid, Emmalaan 69 M. E. v. d. Zwart, dienstbode. Regentesselaan D. v, d. Wijngaard en gez„ chauffeur, H. Morsch- weg 89 J. F. B. v. d. Scheer, assistente Volkshuis, Boonstraat 1 lnw. A. Pen- nenburg, db„ Warmonderweg 79 J. C. M, Schuurman, Fred. Hendriklaan 2 lnw. R. C. Stoelman Leijsner, Terweeweg 47 inw. B. J. Jonker, 1ste luit. mil. adm., Emmalaan 4. Vertrokken: C. S. A, Hooijmans inw. n. België (Chimay) M. Gertike, kapster, inw. naar Leiden, Oegstgeesterlaan 16a M. J. Th. Verhoeven- inw. naar De Bilt (U.), Park Arendberg 7 D. A, M. Jan- son, db„ inw. naar Zoeterwoude, Watertje D 48H. J. Reijst en vr„ koopman in pharm. geneesm., naar Leiden, Leeuwe rikstraat 29 J. Verpoorte en vr„ rem.- chef N.Z.H., naar Vleuten (De Meren i. Zandweg B 91g N. Claassen en vr„ naar Hillegom. Burg. Pontstraat 11 A. M. H. Koelewijn geb. Burgmeijer, naar Noord- wijk, Offemweg 72. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Gijsbertus, Z. van G. J. van Lookeren Campagne en H. M. Nij- hoff, Rijnzlchtweg 54. Overleden: Hendrikus A. C. Sloots 7 mnd., Z. van C. E. J. Sloots en C. W. Segaar. Ondertrouwd: J. A. Veneman, commies ter secretarie, wonende te Haarlemmer meer en C. v. d. Heide, zonder beroep, alhier. VEUR-LEIDSCHENDAM. WEDEROM MOLENWIEK OMLAAG GESTORT. RIJNSBURG. A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Deze vereeniging kwam .in vergadering bijeen. De héér T. Kralt opende, waarna vragen werden behandeld, ••elke in een vorige vergadering gesteld n aan het 2e Kamerlid den heer van Heuvel op een vergadering van de 1, centrale te Leiden. De heer Exel bracht de antwoor den over. Niet alle vragen konden de revue passee- ren, omdat er zeer vele gesteld waren. De voorzitter lichtte een en ander toe, waar op zich een breedvoerige discussie ontspon, v.n. over de opheffing van het bankge heim. Ds. Broekstra sloot met dankgebed. Loop der bevolking. Vertrokken: E Getr. Lehmann, dienstb., naar Leiden. Zoeterwoudsche Singel 107 P. v. d. Mey, landarb., naar Sassenheim, Gouvemeurlaan 32 G. v. d. Kooi, dienstb.. naar 's Gravenhage (Schevenin gen) Badhuisstraat 120. Gevestigd: M Joh. d. Berg. z.b., Voor- houterweg 14.' van Leiden M. Hoogeveen dienstb.. Dubbele Buurt 9. van Leiden. Bij J. v. d. M. in de Boogaardstraat ontstond een schoorsteenbrand, die onder leiding van de heeren Vos en Grimbergen met een speciaal apparaat gebluscht werd. SASSENHEIM. Doodelijke aanrijding. Het 15-jarig zoontje van den heer B, werd ter hoogte van de Oude Post door een anderen wielrijder aangereden. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, zoodat de jongen nog in staat was zich naar huis te bege ven, is hij nog denzelfden avond aan de gevolgen overleden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jeroen, zn. van J. Hoogervorst en E. H. van Nobelen Mar tinus Johannes Jozef. zn. van Th. van den Nouland en M. J. Warmenhoven. Getrouwd: G. D. van Beelen, 24 j. en L. van Duijn, 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. van der Meij, J. P. Gou verneurlaan 32, van Rijnsburg G. van Zuijlen, Tijloosstraat 38, van Amsterdam Pa. Ja. Diederiks. Lindelaan 12 ambts halve ingeschreven Wed. den Houdijker geb. Buitendijk, Hoofdstraat 131, van Am sterdam H. van Gulik, Menneweg 73, van Amsterdam Ma. Ja. Hoogenstraten, Tijloosstraat 20, van Noordwljk W. K. Boorsma, Bijdorpstraat 21 van Oegstgeest. Vertrokken: W. Kooi, Berkenlaan 5 naar Hillegom H. G. A. Crol, J. P. Gouver neurlaan 48, naar Beusichem Aa. Da. Wa. Vijverberg, Rusthofflaan 41 naar Lei den Ca. Ma. de Gruijter. Hoofdstr. 251 naar Amerika. Gelukkig geen slachtoffers. In het laatst van September jJ. zijn. gelijk bekend, de verdekkerde 3 molens van den Driemanspolder weder in ge bruik genomen. Door de aangebrachte veranderingen is de capaciteit belangrijk grooter geworden, daar de snelheid even eens is toegenomen. Ruim een week na dien bezweek, zooals gemeld van de mid delste molen een wiek, waarbij wonderlijk genoeg geen ongelukken voorkwamen. De oorzaak was, dat de as totaal verroest was; in 40 jaren tijdshad geen vernieuwing plaats gehad. Nauwelijks 2 dagen later kwam ook de tweede wiek naar beneden, door precies dezelfde oorzaak. Groot was de ongerustheid onder de bewoners van de beide andere molens. De molen werd hersteld, waarbij een onderzoek naar den toestand van de beide andere molens ach terwege bleef, terwijl de herstelling plaats had met oud materieel. Nu ls met geweldig geraas, terwijl de molen zeer langzaam draaide, van de bo ven- of eerste molen een wiek naar bene den gekomen. Het gevaarte brak in tweeën en sloeg een tweetal diepe gaten in den grond. Ook nu kwam alles terecht voor de deur van de woning van den molenaar Van den Bosch. Gelukkig was niemand op het terrein aanwezig, anders waren zeer zeker slachtoffers te betreuren geweest. Ook thans waren het dezelfde gebreken als bij de andere molen, n.l. de as was ge heel verroest en vergaan; men deelde ons mede dat deze reeds 75 jaar oud was. Ledenvergadering S. D^ A. P. De afd. van de S. D. A. P. hield een ledenvergadering. Besproken werd de te ruggang van het ledental en de maat regelen welke daartegen zullen worden genomen. Goedgekeurd werden de verslagen van de afgevaardigden naar de vergadering van het gewest en de kadervergadering inzake het Plan van den Arbeid. Bespro ken werd de agenda voor het a.s. Paasch- congres, waarbij tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde werden gekozen resp. de heeren Pree en D. Visser. Vastgesteld is het plan voor het a.s. 1 Meifeest om voor een openbare vergade ring. waarin de heer J. Spronkers, ge westelijk propagandist, als spreker zal op treden. Hartelijk afscheid werd genomen van het naar Diepenveen vertrekkende raads lid de heer L. Wiegel en diens echtgenoote als voorzitster van de afd. van den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs. 40-jarig jubileum van den heer J. van Wel. De chef van het station Leidschendam- Voorburg der Ned. Spoorwegen, de heer J. van Wel, zal 23 dezer zijn 40-jarig ambts jubileum herdenken. De heer van Wel is sedert 1 October j.l. werkzaam aan het station alhier, voordien aan het opgehe ven station Voorburg van de S.S. en daarvoor aan het station Vlaardingen. In spoorkringen heeft hij groote bekendheid, vooral door zijn initiatief tot oprichting van den Neutr. Bond (thans Centr. Bond) van spoor- en trampersoneel, waarvan hij vele jaren bondsvoorzitter was. Later ging de heer van Wel over tot de S. D. A. P en sloot zich aan bij de moderne Ned. Ver. van spoor- en trampersoneel; hij be kleedt thans het 2e voorzitterschap van de afdeeling Voorburg-Leidschendam. Een huldigingscomité onder leiding van den assistent-chef den heer Oost heeft zich reeds gevormd. RECLAME. 171 werken zacht en zeker VtrtA 60 et 25. Alle pantoffels waren in den bak gedaan 'en, vreemd! de modder ving nu plots'llng aan te dampen en te sissen. „Ik wist wel", riep vriend Thijs, „dat Ik me daarin nu niet kon vergissen!" En plotseling, tot des pantoffelkoopmans schrik, rees er een reus, heel groot en dik, uit den toovergrond omhoog hij had een breeden lach en 'n vriendUjk glinst'rend oog! Je begrijpt het nu al wel, zonder dat 'k je meer vertel; in dezen grond werden met groote laarzen booze reuzen opgekweekt door toovenaar Pakkijs, maar met pantoffels groeiden 'r goede reuzen uit dat was de list van Thijsje IJs! VOORHOUT. Wagen met puin door trein aangereden. Toen de electrische trein 1051 den on- bewaakten overweg alhier passeerde, vlo gen plotseling groote stukken iteen en hout langs de cabine. De wagenvoerder, die een ongeluk vreesde, stopte onmid dellijk. BH onderzoek door het treinpersoneel bieek, dat de passeerende electrische trein 1058 op den onbewaakten overweg een wagen met puin had aangereden, waar door deze geheel vernield werd. Trein 1051 werd toen door de wegspringende stukken steen en het hout getroffen, waardoor de voorste motorrijtuigen ernstig beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In den loop der maand Februari '38 werd op het kantoor der posterijen alhier op de spaarbankboekjes Ingelegd f 1736.50, en terugbetaald f. 3492.87, derhalve meer terugbetaald f. 1755.37. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 2. VOORSCHOTEN. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de familie B. in het Burgemeester Vernèdepark men was naar een avondgodsdienstoefening in de Gereformeerde Kerk, hebben onge- noode gasten een bezoek gebracht aan de woning en alles overhoop gehaald. Toen de familie thuis kwam werd de inbraak ontdekt en terstond aangifte ge daan bij de politie. In den loop van den avond had de agent H. twee rijwielen onbeheerd in het park gevonden. Toen hij ze naar het politie bureau wilde meenemen kwamen twee personen, naar zij beweerden uit Delft, aanloopen om deze rijwielen, die zij een oogenblik hadden neergezet, weer mee te nemen en verder te gaan. De in braak was den agent op dat oogenblik nog niet bekend. Toen hij later op den avond van de aangifte hoorde is hij met den chef van politie S. v. d. M. naar Delft getrokken. Het bleek, dat een verkeerde naam was opgegeven en men te doen had gehad met de gebroeders S., geen onbe kende van de politie. Zij zijn gearresteerd en voor den loco burgemeester geleid, teneinde verhoord te worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Elisabeth, d. van G. J. Boom en J. M. v. d. Werf Nicolaas, z. van J. Noort en A. v. d. Mey Maria Adriana, d. van M. v. d. Broek en C. Stolk. Ondertrouwd: A. J. de Cler, 21 jaar en J. C. Kooyman, 22 j. Overleden: Elsje Honijk, 71 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Schuitemaker, van Kem penstraat 11, van Katwijk G. Dorre- paal, Elslaan 13, van Den Haag B. Mooyen, Leidscheweg 74, van Wassenaar A. Sieval, Leidscheweg 74, van Wasse naar J. P. Meyer en gezin, Leidscheweg 197, van Woubrugge Th. C. Rijsdijk, Veurscheweg 55, van Voorburg A. L. T. Rodenburg, v. Kempenstraat 11, van Alphen M. Ruhig, Veurscheweg 128, van Goossel A. C. den Hertog, Leidscheweg 195 b, van Leiden M. de Mey, Haagweg 14, van Leiden M. S. Kaufmann. Leid scheweg 185 d, van Voorburg. Vertrokken: M. A. Dijkstra, naar Wasse naar C. Engelbrecht, naar Den Haag A. Klink, naar Leiden H. E. Overduin, naar Zaandam H. v. d. Slot naar Zand- voort. WASSENAAR. Gymnastiek-uitvoering. In het Gebouw voor Chr. Belangen gaf de Wassenaarsche gymnastiek-vereeniging „W. I. K." voor een uitverkochte zaal haar 2e uitvoering. Evenals de eerste maal oogstten groot en klein veel bijval. Een waardig slot was wel de finale, waarbij driemaal het doek opging, zoodat men na de derde maal kon lezen, boven in de drie man hooge opstelling ,.W. I. KNa het sluitingswoord van den voorzitter, den heer Oly gingen allen voldaan huiswaarts. Loop der bevolking. Gevestigd: J. L. Bakker, z.b., uit 's-Gra- venhage, Papeweg 33 M. G. Blerens, db.. uit Rotterdam, Iepenlaan 8 R. Bol huis, zb., uit 's-Gravenhage. Wittenbur- gerweg 160 E. C. van Cleeff. uit Rotter dam, Backershaegenlaan 30 C. van Dam, dienstbode, uit Bussum, Stoeplaan 11F. Doffegnies, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Schouwweg 31 (en ge zin) P. C. Dongelmans .dienstbode, uit Valkenburg Z.H., Groot Hoefijzerlaan 46 A. L. A. Emmanuel, kennelknecht, uit Engeland, Eikenlaan 10 P. Enklaar fröbelonderwijzeres, uit Utrecht, Buurt- we gl09 H. Feenstra, commies Ned. Sp„ uit Velsen, van Zuijlen van Nijeveltstraat 338 A. A. Veenendaal geb. Fetter, huis houdster, uit Velsen, van Zuijlen v. Nije veltstraat 338 J. Forsthuber, vreemd, dienstbode, uit Oostenrijk, L Kerkd. 89 A. M. Frankowswi. vreemd, dienstbode, uit Duitschland, Beukenhorstlaan 8 A. L. Good, vreemd, kinderjuffrouw, uit Engeland .Konijnen). 24 J. de Graaf, zonder beroep, uit 's-Gravenhage. Nas- saulaan 3 J. L. J. Grevers, bloem bol- lenkweeker, uit Zuid-Noord-Schermer, Oostdorperweg 46 J. Giirtler, vreemd, dienstbode, uit Oostenrijk, Wittenb. weg 78 Chr. Hattemer, vreemd, hulp in de huishouding, uit Londen, Willem III laan A. J Hoffman en gezin dir N.V., uit 's-Gravenhage Witten^ureevwfr V Keg!;, vreemd, dienstbode., uit Old Pr. Marielaan 10 "I. C. Schud?: eb. Kort, z.b.. uit Rljswl.il* Korenlaar: 19 L. Kra- wanja, vreemd, dienstbode, uit Oosten rijk, Wittenb. weg 48 A. Kvarda (ova),

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17