Grote I VROOKEDREESHAHK LEIDEN VISCHRIJK WATER LOOPJONGEN NIEUWE ZIJDENen WOLLEN STOFFEN GEORGETTES ENZ, C, TH. BREEBAART ZOON NEDERLANDS FABRIKAAT PIANO TE KOOP: ADVERTEERT in het LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 Maart 1936 UIT DE RIJNSTREEK. HUWELIJK. Dat is de origineele AUPINGI de verhouding tusschen Vorstenhuis en Volk. Tenslotte wekte spr. de Jongeren op het gezag hoog te houden tegenover elk revolutionair gezind bewind De voorz dankte den heer A van San ten voor zijn verhandeling, die getuigde van ernstige studie, waarna gezongen werd .Mijn schilt ende betrouwen" Eenige dames zongen een Daar liederen De heer A. Dijkman las een humoristisch stukje voor. getiteld: „Zijne Majesteit"- De heer A. Bussink gaf een goedverzorgd bulten- landsch overzicht. Na huishoudelijke me- dedeelingen werd met het zingen van Gez. 96 en dankgebed gesloten. Ernstige val. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is de werkman J. A. L., uit Den Haag, werk zaam bij de fa. Oosthoek te Zoeterwoude, toen hij per rijwiel huiswaarts keerde, nabij de Bijdorpstraat gevallen. Hij be kwam een hersenschudding en is per zie kenauto naar St. Anthoniushoe've te Voor burg overgebracht. Bij een familie aan den Leidscheweg vervoegde zich iemand met koopwaar, die toen er niets van hem gekocht werd, zóó boos werd dat hij begon te schelden en ten slotte tegen de deur aanschopte. We gens straatschenderij is proces-verbaal te gen dezen koopman, die bovendien niet in het bezit was van een ventvergunning, op gemaakt. WARMOND. Door B. en W. is aan het bestuur van de Chr. Bewaarschool alhier vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate dezer instelling. Aan de fa. Houweling en Zn. alhier is toestemming verteend tot den bouw van loodsen op de terreinen van de voorma lige kalkovens tot opberging van jollen en kano's. O WASSENAAR. Door de gemeentepolitie alhier werd op den Rijksstraatweg aangetroffen het 14-jmeisje R. uit Rotterdam, toen zij aan het venten was. en trachtte autobestuur ders te bewegen haar te laten mederijden. Het blieek, dat zij in diverse étappe's al meerijdende met auto's tot hier gekomen was. bij de diverse autobestuurders voor gevende, dat zij op weg was naar Leiden om een vriendin te bezoeken. Zij werd op transport gesteld naar Rotterdam om naar haar ouders gebracht te worden. ZEVENHOVEN. De afd. Zevenhoven van de Stille Omgang vergaderde. Medegedeeld werd dat de bisschoppelijke goedkeuring is af gekomen. Het kassaldo was f. 14.94. Tot penningmeester is herkozen L. J. Bos Aan den architect J. P. Dessing te Gouda is opdracht gegeven voor den bouw der R.-K. kerk alhier. ALPHEN. Brutale diefstal. Verleden maand werd bij de fa. J. W. in de Julianastraat plm. 600 Kgr- accu-lood ontvreemd. Dank zij de ijverige nasporin gen der politie mocht het gelukken den dader, den jeugdigen handelaar in oude metalen H K. Ph. v. d. R. uit Leiden te arresteeren Hoe brutaal deze ongeveer 16 a 17-jarige koopman te werk ging is uit het onderzoek gebieken. Op klaarlich ten dag reed hij met zijn driewielde bak fiets vanuit de Julianastraat door de poort langs het pand van de firma W. waar het lood lag opgeslagen. Ondoenlijk was het begrijpelijk om de geheele partij van 600 Kgr. in één keer mede te nemen, zoodat hij zeker 3 of 4 reizen heeft moe ten doen. Hij had dit er evenwel gaarne voor over. daar dergelijke voordeelige zaakjes niet iederen dag voorkwamen. De jongen heeft bekend en is heden ter be schikking van den Off. van Justitie ge steld. terwijl het lood werd achterhaald bij den groothandelaar G te Leiden. Verkeer hedenmorgen omgelegd. In verband met een reparatie aan de brug over de Gouwe aan Gouwsluis te Al phen a. d Rijn. welke brug ligt in den Rijksstraatweg Leiden—Utrecht, ,is he denmorgen het verkeer vanaf de Brugge- straat te Alphen omgelegd via de Lage Zijde. Officieele opening van het Ger. Jeugdgebouw. Hedenavond te fyalfacht zal in een spe- cialen dienst in de evangelisatie a. d. Hooftstraat de officieele opening plaats hebben van het nieuwe jeugdgebouw van de ver. tot evangelisatie op Geref. grond slag. welk gebouw met conciërgewoning werd gebouwd naast het evangelisatie- lokaal. De opening zal worden verricht door den voorganger der evangelisatie den heer A J. Dekker. Na afloop van den dienst zal de meisjesverg. „Ora et La bors" onder leiding van mej. Tr. Klok zich voor het nieuwe gebouw opstellen voor het bestuur. De eigenlijke opening zal dan bestaan in een symbolische hande ling, n.l. van het doorknippen der wit blauwe linten, kleur van het meisjesver- bond op G.G.. door den heer Dekker, waarna het gebouw voor belangstellenden te bezichtigen zal zijn. Bazar van „Zanglust". Op de bovenzaal van hotel „De Ver gulde Wagen" is de driedaagsche bazar geopend ten bate van het pianofonds van de zangver. „Zanglust". De opening werd verricht door den heer Jac. Groeneveld, die opwekte tot steun aan dezen bazar en de medewerkenden dank bracht voor de vele voorbereidingen en de organisatie. Daar na werd met den verkoop aangevangen. Deze bazar was zeer aantrekkelijk samen gesteld en bood met de groote serie keu rige stands voor „elk wat wils", waarbij het aan de gebruikelijke vermakelijkheden niet ontbreekt. Tevens was aan dezen ba zar een verloting verbonden. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam bijeen. B. en W. deelen o.m. mede. dat zij in een volgende vergadering ter vaststelling zullen aanbieden: 1. een ontwerp-verordening, regelende de bebouwing en het gebruik van het bouwterrein der gemeente Boskoop, gele gen tusschen de Julianastraat-Emmakade en de Boezemkade; 2. een ontwerp-verordening tot vast stelling van voorgevellijnen voor het bouwterrein der gemeente Boskoop. Vastgesteld werd een conceptbesluit, strekkende tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1936. De woning Burg. Colijnstraat 131 werd onbewoonbaar verklaard, met de last om haar binnen een maand te ontruimen. Vastgesteld werd een verordening tot wijziging van de bouwverordening dér ge meente. Ten aanzien van de berekening van de oppervlakte eener keuken werd op voorstel van den heer Kranenburg een wijziging aangebracht. Verschillende leden spraken zich uit te gen het voorgestelde voorschrift, dat bui ten de bebouwde kom een open bebou wing wordt voorgeschreven met tus- schenruimten van 30 M. Bij de debatten bleek, dat, hoe men ook gekant mag zijn tegen dit voorschrift, de hoogere instanties aan de openbebou wing stellig zullen blijven vasthouden, mede met het oog op concentratie van bouw binnen de bebouwde kom en ter voorkoming van z.g. lintbebouwing. Ten slotte kwam in behandeling een nota van B. en W inzake loonbijslag voor boomkweekerij bedrij ven. De conclusie der nota was, dat het na der onderzoek niet geleid heeft tot een voorstel om den loonbijslag In eenlgen vorm te verzekeren, zoodat hiermede de loonbijslag in de boomkweekerijbedrij- ven van de baan is. Men gevoelde wel Iets voor het idee in het voorstel Rosbergen Inzake loon- indeeling naar klassen, t.w. alle bedrijven worden afzonderlijk beoordeeld en ver deeld in klassen naar Intensiviteit der culturen in handel. Misschien zou in deze richting nog iets te bereiken zijn. B. en W. zegden toe, diligent te zullen blijven. Bij de rondvraag drong de heer W. C. van Kleef aan om een adres te richten aan de Regeering, waarin gewezen wordt op de funeste gevolgen van de invoering der reisbelasting voor de Boskoopsche buitenlandsche handelaren en te pogen voor deze groep, zoo noodig. ontheffing te krijgen, waartoe werd besloten. NIEUWVEEN. Zilveren jubileum van „Timotheus". In het overvolle Evangelisatiegebouw herdacht de Jongellngsver. „Timotheus" haar 25-jarig bestaan. De heer A van Scherpenzeel, die als voorganger de leiding had. opende den feestavond door te laten zingen van ps. 68 10 en 13. waarna ge lezen werd 1 Timotheus 6 1221 De heer v. Scherpenzeel hield een feestrede. Als hoofdnummer van het „overladen" programma, volgde toen de vertooning van de Bondsfilm. bestaande uit 4 deelen. Deze film was zeer Interessant. Duidelijk toegelicht en op onderhoudenden toon, kregen wij een goed overzicht van het omvangrijke werk van het Ned. Jonge- lingsverband. Achtereenvolgens werden vertoond, verschillende Bondsdagen, Bonds gebouwen, uitwendig en inwendig, het werk ln de Mijnstreken. Zomerkampen, enz. De heer v. Scherpenzeel dankte hen, die daartoe waren overgekomen, voor de vertooning der film. De secr. gaf een goed verzorgd overzicht van de afgeloopen 25 jaar, en memoreerde het vaak moeilijke bestaan der vereen. Zelfs kwam het voor, dat er 3 leden overbleven, n.l. voorz., secr. en penningm. Thans telt de ver. 9 leden. De penningmeester kondigde een tekort aan van f. 19. Na een overzicht van den bibliothecaris sprak de heer J. G. de Jong, over art. 15 der Geloofsbelijdenis. Toespra ken door verschillende afgevaardigden, n.l. uit Zevenhoven, Aarlanderveen, de kna- penver.. Oudewetering, Rijnzaterwoude, Leimuiden, Ter Aar. de Geref. Jongelings ver., Jongemannenver., enz. werden afge wisseld door voordrachten. Het was een half uur na middernacht, toen de heer v, Scherpenzeel onder dank den feestavond sloot. INTREDE WOUBRUGGE. VAN DS. J. J. DOORNENBAL. Bij de Ned. Herv. Gemeente. Na des morgens in het ambt te zijn be vestigd door ds. Poldervaart van Nigte- vecht, hield ds. J. J. Doornenbal van Doorn des middags zoh Intrede in de Ned. Hen', gemeente. Een groote schare had zich in het monumentale gebouw verza meld, w.o. vele vrienden en belangstellen den uit Doonven elders. Ds. Doornenbal bepaalde zijn gehoor bij 1 Corr. 2 2 waar staat: „Want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder u dan Jezus Christus en dien gekruisigd" en sprak over; le. de volstrektheid der prediking van het evangelie van Chris tus; 2e de inhoud dier prediking; 3e. de kern dier prediking. Spr. kan met vrijmoedigheid verklaren door het evangelie van Christus te zullen verkondigen den onnaspeurlijken rijkdom van Christus, niet met woorden van men- schelijke wijsheid, doch in betooning van geest en kracht. Hem te prediken in al Zijn goedheid en schoonheid, in wien de verzoening is in God drieëenig, en ern stig te waarschuwen tegen alles wat daar mede niet instemt; dat is de volstrekt heid der prediking van Jezus Christus en dien gekruisigd. De inhoud van deze prediking is alles wat noodig is tot zaligheld. In den naam van Jezus, dat is Zaligmaker, ligt alles besloten. Christus is de Gezalfden met den Heiligen Geest tot Priester, Profeet en Koning en is de voorbidder bij den Va der, daarbij pleitende op zijn eigen ver diensten aan het kruis. Een rijke Christus ons van God geschonken als een volko men verlossing. Zoo wensch ook ik, aldus spr., Hem te prediken aan bekeerden en onbekeerden. De kern van de prediking behoort dan ook te zijn Christus als de gekruisigde, als borg, als middelaar en niet als voor beeld van naastenliefde, doch als een die de straf der zonde heeft gedragen, waar door wij om niet worden gerechtvaardigd. Door dit te gelooven wordt een volk ge boren, dat leeft in Christus en rust op Zijn onwankelbare beloften. Zoo heb ik u voorgesteld hoe en wat mijn prediking moet zijn. De Heere geve in Zijn gunst dat lk steeds dien Christus mag prediken en moge zoo deze gemeente worden ge bouwd. Hem die machtig is overvloedig te doen boven bidden en denken. Hem zij de eer en de heerlijkheid tot in alle eeuwig heid! Na deze met gloed uitgesproken ern stige predikatie, sprak de nieuwe leeraar woorden van dank en erkentelijkheid tot ds. Poldervaart, zijn mede studiegenoot en vriend van Nigtevecht, voor de bereidheid om spr. in zijn ambt te bevestigen. Daar na richtte spr. zich tot zijn ouders. Woor den schieten te kort, zegt spr., om mijn ouders hier te danken voor de groote lief de en toewijding aan mij betoond. De Heere vergelde uwe daden. Ook mijn stu die- en andere vrienden uit Doorn en elders breng ik woorden van dank. Hoe zou lk vergeten de vriendschap en teedere banden tusschen ons gelegd? Ik weet dat ik een ledige plaats in uw hart achter laat; de Heere zij u nabij en trooste u. Nimmer zal ik u vergeten. Burgemeester en mevrouw Mumsen betuig ik ook mijn dank voor hun tegenwoordigheid Moge uw plaats nimmer in dit gebouw ledig ge vonden worden en God geve u de kracht om de burgerlijke gemeente te regeeren. En u mijne gemeente, wat zaj mij hier wachten? Hetgeen ik hier hebt gepredikt is mijn begeerte. Dat dan mijn arbeid niet ijdel zij, doch velen worden toegebracht die zalig worden. Gedenkt mij in uwe gebeden. Den ker- keraad zeg ik dank voor het in mij ge stelde vertrouwen. Veel is er wat mij be zwaarde doch ik mag rekenen op uw volle medewerking. Het vereenigingsleven en de jeugdarbeid ligt mij na aan het hart, ook het christelijk onderwijs heeft mijn volle aandacht. Laten wij ons dan een drachtelijk opmaken te arbeiden aan het Koninkrijk Gods. Namens de kerkeraad sprak ds. Scho- neveld van Alphen als consulent den nieuwen leeraar toe. Spr. memoreerde hoe op aangename wijze samenwerking was betracht. Wij hebben den arbeid met ge noegen mogen doen, zegt spr., en daarbli veel goeds ondervonden. Er was blijdschap bij den kerkeraad en de gemeente over uwen komst. Daar is dus blijdschap doch ook verwachting dat gij moogt opbouwen in de gemeente; niet wij maar Christus leidde de gemeente. En u, gemeente vraag ik, draag uw herder en leeraar op voor de troon der genade, weet het op rechte prijs te stellen dat God u een leeraar heeft gegeven, veel heeft hij achter moe ten laten en nieuwe banden moeten wor den gelegd Vervolgens werd ds. Doornenbal toege sproken door een afgevaardigde van de studentenvereniging „Voetius", waama ds. Stehouwer van Alphen woorden van welkom richtte tot den nieuwen predi kant. Wees welkom In den Ring Alphen zegt spr. Afscheid geeft droefenis en blijdschap. Wij geven u de verzekering dat ons hart en huis voor u open staat en wij bevelen ons in uwe volle sympathie aan. U staat hier aan het begin van uw loop baan en wij hebben met u mede gebeden dat God u mag sterken tot uw arbeid. De gemeente zong daarna haar leeraar toe Ps. 119 9, waarna ds. Doornenbal nog met enkele woorden den sprs. dankte. VOOR DINSDAG 10 MAART Hilversum I. 1875 M. AVRO-uitzending 11,00 en 6.30: RVU; 5.30: VPRO 8,00: Gramofoonplaten 10,00: Morgenwijding. Gramofoonplaten 10,30: Piano-recital 11,00: Lezing 11,30: Kovacs Lajos' orkest 12,45: Gramofoonplaten 1,00:' Omroeporkest en voordracht 3,00: Knip cursus 4,00: Viool en piano 4,30: Kin derkoorzang 5,05: Voor de kinderen 5,30: Bijbelvertelling 6,00: Gramofoon platen 6,30: Causerie 7,00: Voor de kinderen 7,05: Radio-Volkszang 7,30: Engelsche les 8,00: Berichten 8,10: Cabaret 9,25: Hoorspel 10,25: Bridge- les 11,00: Berichten 11,10—12,00: Kovacs Lajos' orkest. Hilversum II. 301 M. KRO-ultzenddng; 7,158,00: Ned. Evang, Vereen. 8,00 9,15 en 10.00: Gramofoonplaten 11,30 12.00: Godsd. halfuur 12,15: Kro- Melodisten 1,00: Gramofoonplaten I,15: Kro-orkest 2,00: Vrouwenuur 3,00: Modecursus 4,005,00: Gramo foonplaten 5,05: Kro-Boys 5,45: Gra mofoonplaten 6,00: Kro-Melodisten 6,40: Lezing en berichten 7,15: Lezing - 8,00: Lijdensmeditatie 9,00: Berichten 9.10: Kro-okest en soliste 9,50: Gra mofoonplaten 10,10: Cello-recital 10,30: Berichten 10,35: Kro-orkest II,05—12,00: Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 11,20—11,50: Or gelspel 12,10: Het Wet/hmar-Trlo 12,50: Gramofoonplaten 1,202,20: BBC-Welsh orkest 3,15—3,": Jack Wilson's kwintet 4,20: Lezing 4,40: Alt en strijkkwartet 5,35: Dansmuziek 6,20: Berichten 6,50: Oude muziek 7,15: Fransche les 7,50: Lezing 8,20: Reportage 8,40: Radio-tooneel 8,50: Geraldo's orkest en solisten 9,50: Berichten 10,20: Lezing 10,40: Het Bridgewater-kwintet en soliste 11,35: Dansmuziek 12.0512.20: Reportage. Radio-Paris. 1648 M. 7,20 en 8,20: Gramofoonplaten 11,20: Orkestconcert 2,50: Gramofoonplaten 4,20: Zang 4,35: Piano-recital 4,50: Gramofoonpl. 5,50: Orkestconcert 8,50: Operette- uitzending, Keulen. 456 M. 5,50: Orkestconcert 11,20: Omroeporkest 1,35: Schrammel- concert 3,20: Lezingen en muziek 5.20: Omroeporkest en solisten 7,30:. Omroepkleinorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20f Gramofoonplaten 12,50: Zïgeuner- muziek 1,502,20: Gramofoonplaten 5,20: Dansmuziek 6,35 en 7,20: Gra mofoonplaten 8,20: Hoorspel 10,30 1,20: Gramofoonplaten 484 M.: 12,20:' Gramofoonplaten 12,50: Omroeporkest 1,50—2.20: Gram.pl. 5,20: Zigeuner- muziek 5.50: Gram.pl. 6.40: Repor tage 8,20: Klein-orkest 10.3011,155 Gramofoonplaten. Dcutschlandsendcr 1571 M. 7,30 ,Marz"f maandoverzicht 8,20: Dansmuziek 9.20: Berichten 9,50: Gram.pl. 10.05: Weerbericht 10,20—11,20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 10 Maart, le Programma: Iederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: Iederen dag, van 824 uur. KRO. NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9 20 Keulen 9.35: Deutschlandsender 1120: Kalundborg olm. 12.15: Brus sel VI. 15 05: Parijs Radio 17.205 Brussel VI. 18.50: Parijs Radio 19.25: Beromünster 21.30: Weenen of diversen 22.10: diversen 22.35: Weenen of diversen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 8 50: diversen 10.35: Londen Reg. 12 10: Droitwich 14.20: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Londen Reg. 20.40: Droitwich 21.50: Brussel Fr. 22.20: Droitwich 22.40: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. AFBRAAK TE KOOP 22 Dakkapelkozijnen, 750 M2. duims dakbeschot, 14000 blauwe Hollandsche pannen, zoo goed als nieuw. Van By- landtstraat 151, Den Haag, Telef. 336424. 9966 IN ALLE PRIJZEN LEIDEN - MARE 92 TELEF. 544 Opgericht 1885 9969 Heer, 30 j„ m. goede posi tie, zoekt serieuze kennisma king m. sportieve jongedame Brieven m. portret, welke geretourneerd worden, onder No. 9948a Bur. v. d. Blad. Honderden b ij zonder voordelige aanbiedingen r van oud week 9991 3T TARIEF VAN SCHOENREPARATIE Heeren Zolen en Hakken, le soort f. 1.50 Heeren Zolen en Hakken, 2e soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, le soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, 2e soort f. 0.75 Reclame aanvulllngswerk heeren- en dames zolen en hakken vanaf 60 ct. 2e soort en Reclame aanvullingswerk moet apart besteld worden. Schoen reparatie kan in 1 uur klaar, mits het gave zolen en hakken zijn. Zoolleer, Rubherleer, Rubberzolen en hakken uiterst lage prijzen - VAN WIJK'S LEERHANDEL HAARLEMMERSTR. 161 bij de Janvossensteeg. 9992 Gezocht de pacht van 9968 omgeving Leiden. Aanbiedingen met uitvoerige omschrijving te richten aan Jacob de Graefflaan 32, Den Haag. gevraagd, ongeveer 15 jaar, loon f. 2.50 per week. 9996 De Kempenaerstr. 4, Oegstgeest TE KOOP GEVRAAGD. Uitsluitend brieven met merk en prijs Bur. van dit Blad onder No. 9954a. Bij vonnis van de Ar- rondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage van den 5den Maart 1936 is opgeheven het faillissement van L. BAKKER wed. D. VERWET, wonende te Alphen a. d. Rijn. 9967 De Curator: Mr. G. H. E. NORD THOMSON. het Huis De Bander, Wasstr. 59, heneden drie ruime kamers, verder vijf kamers, badk., ruime keuken, bijkeuken. Vrij gelegen, geriefelijk en zon Dig. Koopprijs twaalf duizend gld. 9999a Te bevragen aldaar. TeL 1635. Wilt U vermageren? Op welk gedeelte van het lichaam, U ook wenscht. Zonder baden, diëet of geneesmiddelen. Uit wendig en onischadelijk. Re sultaat na den 6en dag zicht baar. Vraagt gratis aanwij zingen en refer, aan Mevr. M. Colenbrander, le Helmersstr. 297, Postbus C 665, A'dam. 9964 KLAAS VAAK dvrind Alleen 'n AUPING is werkelijk 'n origineele AUPlNG, wanneer Uw matras komt uit de eerste fabriek van stalen matrassen, de N.V. „Aliping" Deventer. Dan heeft U de beste matras, die U voor Uw geld maar krijgen kunt. Dan heeft U dus de echte, de origineele AUPING-matras (Stroomlijntype zonder klinknagels). Geen enkele z.g. „goedkoope" matras is „goedkooper", omdat U 'n Origineele Auping een menschenleven gebruikt. OPGELET: De Origineele AUPING-matrassen kent U aan den naam AUPING, die in het netwerk is „inge weven" en bovendien aan de aangehechte officieele verkoops-prijskaart. Prijzen (in 4 kleurmerken) vanaf f 10.50 9976 Gtllluilrpfrd p'Otp. tcndl grails hbrlakt „Auping" Duvunltr. 4—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8