I I i i 0 i i i 11 s Pï I 5 t W WW} W LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 Maart 1936 SPORT. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Officieele Crisispublicaties. SCHAKEN. DE MATCH SPIELMANN—LANDAU. NA DE MATCH TE LEIDEN. De heer W. H. van der Nat schrijft ons: Velen van de talrijke toeschouwers bij de j.l. Vrijdag alhier gespeelde zesde partij der match Spielmarm—Landau zullen zich ongetwijfeld wel interesseeren voor een tweetal fraaie combinatie-mogelijkheden, welke in deze partij voorkomen en na af loop door meester Splelmann werden ge demonstreerd. Na den 16den zet van zwart was de vol gende stand ontstaan: gpr 1 a Wit: Kgl, Dc3. Tal en dl, Pe5, pionnen: a2. b2, d4, e3, f2. g2. h2. Zwart: Kg8. Db7. Ta8 en c8, Pc6, pion nen: a7, b6, c5, e6, f7, g7, h7. Indien wit nu had voortgezet met 17. d4d5 zou er gevolgd zijn: 17e6xd5: 18. Tdlxd5Fc6d4ü dreigend Pd4e2t met dame-winst, terwijl Td5 „en prise" staat. Op Dc3c4 volgt bdb5. Er zou dus niets anders overgebleven zijn dan e3xd4 Db7xd5 waarmede wit de kwaliteit en de partij zou hebben verloren. Na den 21sten zet was deze stand be reikt: Wit: Kgl, Dc3, Tel en c2, pionnen: a2, b3. d4, e3, f2, g2, h2. Zwart: Kg8, Dc6, Tc8 en c7, pionnen: a7, b5, c4. e6, f7, g7, h7. Indien wit nu 22. a2—a4 had gespeeld, met de bedoeling de zwarte dame vleugel pionnen te ondermijnen, toonde Spiel- mann de volgende fraaie winst-voortzet ting aan 22 a2-a4??h7-h6, 23. Dc3-a5c4xb3Ü (een dame-offer! 1 24. Tc2xc6—Tc7xc6, 25. Tclxc6Tc8xc6, waarna b3b2 volgt. DAMMEN. EXCELSIOR—H.D.C. Excelsior (Waddlnxveen i speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen H.D.C. uit Hazerswoude. De uitslag was 3212 voor Excelsior. ZEILEN. HET NIEUWE ZESMETER JACHT „DE RUYTER" VERNIELD. Bij een transport tijdens stormweer. Uit Marseille vernemen wij, dat het nieuwe zesmeterjacht .De Ruyter". het welk voor deelneming aan de zeilwedstrij den aan de Riviera 28 Februari j.l. per s.s. „Djambi" van den Rotterdamschen Lloyd naar Marseille was verscheept, zeer zwaar beschadigd aldaar is aangekomen, doordat de „Djambi" den dag voor aankomst door zeer zwaar stormweer geteisterd werd. „De Ruyter" schijnt als race-jacht als verloren te kunnen worden beschouwd, en zal niet meer voor deelneming aan zeilwedstrijden onder de Hollandsche kleu ren in aanmerking kunnen komen. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat de Rotterdamsche Lloyd onmiddellijk wederom gratis transport aan den heer Carp heeft aangeboden van de oude „De Ruyter", Woensdag a.s. per m.s. „Dempo", om op deze wijze den heer Carp alsnog in staat te stellen, nu met zijn oude schip, aan 'n gedeelte van de zeilwedstrijden in 't Zuiden deel te nemen. De heer Carp heeft dit aanbod dank baar aanvaard en deze geste van één onzer grootste stoomvaartmaatschappijen mag wel als zeer lofwaardig worden be schouwd. De mogelijkheid bestaat dat mr. Carp nog begin Mei een nieuw jacht gereed krijgt. o SCHIETEN. POLITIESCHIETVEREENIGING „BURGEMEESTER DE GIJSELAAR". Zaterdag had in de theoriezaal van het Politie-Bureau de prijsuitreiking plaats van de onderlinge schietwedstrijden van de Politie Schietvereeniging „Burgemeester de Gijselaar". Voorzitter Uitendaal riep de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den Commissaris van Politie, die bereid was gevonden de prijzen uit te reiken, aangezien Jhr. de Gijselaar ver hinderd was dit te doen Spreker memoreerde in het kort den prettigen geest die er had geheerscht tij- NED. HERT. KERK. Drietal: Te Enschedé ivac. G. H. Olde- man) J. Eikema te Schagen: dr. J. W. Samberg te Delden en J. L. de Wolf. te Hilversum. Bedankt: Voor Hoogeveen W. Vroegin- dewey te Zegveld. Ds. J. E. v. d. POT. Donderdag 12 Maart a.s. herdenkt ds. J. E. v. d. Pot. em. predikant te Rotterdam, aen dag. waarop hij vóór 25 jaar het pre dikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaard de. Ds. v. d. Pot werd in 1885 geboren en in 1910 candidaat in Noord-Holland, om 12 Maart 1911 te Beek (L.) het predik ambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1916 naar Roosendaal (Br.). Hier werd hem door het Prov. Kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg in Dec. 1930 eervol emeritaat verleend in verband met zijn benoeming tot directeur van het lees. kabinet te Rotterdam. DE CRISISLANDBOUW- HYPOTHEEKWET. Ds. N. P. E. G. v. UCHELEN. Ds. N. P. E. G. v. Uchelen, de nestor van de Ned. Herv. predikanten te Hilversum, viert Zondag 15 Maart as. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Nicolaas Petrus Evert Gijsbertus van Uchelen werd 20 Dec. 1870 te Harderwijk geboren en studeerde aan het gymnasium te Doetinchem en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In Nov. 1895 candidaat ge worden in Zeeland, aanvaardde de jubi laris 15 Maart 1896 het predikambt te Renswoude, sprekende over Rom. 1 16a, na tevoren te zijn bevestigd door wijlen Ds H. ten Kate van Amerongen. In 1901 vertrok de jubilaris naar 's-Gravenland. welke standplaats hij in 1904 met zijn tegenwoordige verwisselde, waar wijlen ds. J W. H. Kalkman hem 12 Juni bevestigde als tweede predikant en waar de jubi laris dienzelfden dag zijn intrede deed, sprekende over Openb. 3 20. Sterk is de Hilversumsche gemeente tijdens het kan ten. Ds. v. Uchelen had zijn wijk in het centrum der stad en stichtte daar de wijkvereeniging „Het Mosterdzaad". Bij de uitbreiding der gemeente kreeg de ju bilaris een andere wijk. Ds. v. Uchelen stichtte in Hilversum 2 wijkvereenigingen en beweegt zich op onderscheiden gebied in zijn woonplaats. Zoo is hii voorzitter van de afd. van het Ned. Bijbelgenoot schap. idem van de Chr. school aan de Heilerstr., voorzitter van de Ver. tot be hartiging van de Chr. belangen der fa brieksarbeiders en hun kinderen aan de Gooische Vaart, eere-voorzitter van de afd. van den Chr. Nat Werkmansbond, bij herhaling lid van het classicaal bestuur van Amsterdam en voorzitter van den ring Naarden, Ds. v. Uchelen is mede werker aan het Hilversumsche Predik- Beurtenblad en publiceerde menige pre- dicatie in de bekende serie „Van Goeder tierenheid en het Recht". Ds. v. Uchelen verkreeg bovenal bekend heid door de bijbellezingen, die hij nog steeds geregeld voor de radio pleegt te houden. Uitgesproken: C. Heemrood. koopman. Alphen a. den Rijn. Raadhuisstraat 6. R.-c.: mr. H. W. E. Klomp: cur.: mr. W. de Clercq, Leiden. In de week van 2 t/m. 7 Maart werden in Nederland 73 faillissementen uitge sproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief: L. Bakker, wed. D. Verweij, Alphen, dens den wedstrijd en feliciteerde de leden met hun behaalde prijzen. Dank bracht hij aan mevr. Bruins en mevr. Impelmans die weer belangeloos hun tijd hadden beschikbaar gesteld om de luxe voorwerpen aan te koopen die als prijzen beschikbaar werden gesteld. Hij overhandigde ieder een bloeiende plant namens bestuur en leden. Hierna gaf hij het woord aan den Commissaris van Politie. Deze zei dat het hem verheugde om op dezen Zaterdagmiddag wederom op het Bureau te moeten komen, om aan de diverse winnaars de prijzen uit te kunnen reiken. Temeer verheugde hij zich hier over omdat de schietver zijn volle sym pathie heeft, aangezien dit een zeer nut tige sport is voor de politie en er andere gesprekken gevoerd worden dan algemeen het geval is. Het verheugde hem dat er flink ge schoten was, speciaal door Impelmans, die den eersten prijs had gewonnen en tevens den beker weer had veroverd en de verguld-zilveren medaille van Jhr. de Gijselaar. Hij hoopte van harte dat de schutters volgend jaar nog beter zouden schieten, om den beker niet definitief in het bezit van Impelmans te laten blijven en dat men nog vele jaren om den C. P. Kok beker zou schieten. Het verheugde hem zeer dat de nieuwe tak van dienst, de brandweer daadwerke lijk had deelgenomen aan de wedstrijden. Hierna modht ieder in volgorde van puntenaantal een prijs in ontvangst nemen. Ziehier uitslag Bekerprijs: Impelmans met 89 punten. Verdere uitslagen: 1. Impelmans 428 punten: 2. Grolleman 405 punten; 3. Bruins 398 punten; 4. Uitendaal 397 punten; 5. Pol 396 punten; 6. Harteveld 385 punten; 7. Mom 385 punten: 8. Kerkmeijer 381 punten; 9. Van Gennip 373 punten; 10. Olde Juninck 362 punten: 11. Van Elswijk 347 punten: 12. Dijkstra 344 punten: 13. Beens 343: 14. Van Drumpt 341 punten; 15. Insp Hofstede 334 punten; 16. v. d. Berg 329 punten; 17. Fieseler 314 punten; 18. Eveleens 313 punten; 19. Kemner 305 punten; 20. Linderhof 301 punten; 21. de Groot 300 punten; 22. Den Houter 278 punten: 23. Lagerweij 273 punten; 24. Middendorp 266 punten; 25. Hulsman 264 punten; 26 C. Verkerk 208 punten: 27. Hederik 142 punten; 28. Vleerbos 122 pun ten. HET OORDEEL DER REGEERING. Verschenen is de memorie van ant woord inzake het wetsontwerp, houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypotheek, en pacht overeenkomsten. Het volgende is daar aan ontleend: Inderdaad moet de voorgestelde rege ling worden bezien ln de brcede omlijs ting van den algemeenen economischen toestand. Toegegeven moet worden, dat de voorgestelde regeling slechts een deel van het terrein der vasten lasten bestrijkt Echter zijn de verhoudingen op dit ter rein zoo verschillend, dat het uitgesloten is, hier door het treffen van een unifor men maatregel tot een rechtvaardige op lossing te geraken Gegeven het uitgangs punt van de voorgestelde regeling, welke wenscht te voorkomen, dat de elgengeërfrle boer van huis en hof wordt verjaagd, om dat door de tegenwoordige tljds omstan digheden zijn hypothekaire verplichtingen te drukkend zijn en hij derhalve zijn ver plichtingen niet kan nakomen, spreekt het vanzelf, dat alleen debiteuren de hel pende hand wordt geboden in de gevallen, waarin de houding der crediteuren aan leiding geeft te verwachten, dat bij niet aigeheele nakoming van de verplichtingen tot executie zal worden overgegaan- Wordt de druk van jaarlijksche ver plichtingen Inzake rente en aflossing ver minderd, dan heeft de debiteur voors hands de nöodige verlichting verkregen. In dit stelsel is noch vermindering van hoofdsom noch blijvende renteverlaging op haar plaats. De Regeering is dan ook van oordeel, dat ln de gévallen, waarin er termen zijn voor verlichting tot de uiterste grens, welke art. 6 (thans art. 10) lid 2. aan geeft. deze verlichting als een zeer be langrijke moet worden gequalificeerd. Van den anderen kant mag toch zeker de elsch worden gesteld, dat met de belan gen van de schuldeischers niet lichtvaar dig wordt omgesprongen. De Regcering vermeent, dat het gekozen stelsel met bei der belangen zooveel mogelijk rekening houdt. De Regeering zal niet ontkennen- dat het, bij de voorgestelde regeling, die geba seerd is op een wederzijdsche belangenaf weging, kan gebeuren dat een goede debi teur in groote ongelegenheid wordt ge bracht door een opzegging, welke met het oog op vitale belangen van den crediteur volkomen redelijk is te achten- Na zeer ge zette overweging is zij echter toen zij de voorgestelde maatregelen ontwierp, tot de slotsom gekomen, dat de toestand van 's lands financiën niet gedoogt het- nieuwe risico te aanvaarden, hetwelk gelegen zou zijn in de oprichting van een Staatshypo- theekbank In den gedachtengang van het ontwerp kan voor verlichting van hypothekaire lasten niet in aanmerking komen de schuldenaar, die contractueel niet meer aan rente en aflossirig 's jaars behoeft te betalen dan 5 pCt van de volle gebruiks waarde. Wederom uit overweging, dat een kundige boer ook ln de tegenwoordige tijdsomstandigheden minimaal aan tiypc- 'hekaire verplichtingen moet kunnen betalen, een bedrag, hetwelk hij ware hij pachtboer aan pacht zou hebben cp te brengen, onder aftrek van meerge noemde lasten, zijn geen maatregelen ge troffen om hun, die niet hooger zijn be last dan tot bedoeld bedrag, verlichting van lasten te geven. De Regeering erkent volgaarne, dat de boerenleenbanken over het algemeen ten aanzien van haar debiteuren inschikkelijk zijn geweest, doch wenscht daartegenover te stellen, dat de opzet van het ontwerp zoodanig is. dat zijn bepalingen niet wer ken tegenover crediteuren, die de belan gen ontzien van hun debiteuren, die een coulante behandeling waard zijn. Aange zien echter bij de te regelen verhoudingen meestal een veelheid van crediteuren op treedt. kan het natuurlijk gebeuren dat sommigen van dezen tot de noodige cou lance vrijwillig bereid zijn, anderen daar entegen daartoe met de door het ontwerp gegeven middelen zullen moeten worden gedwongen. En zoo zal het kunnen ge beuren. dat tengevolge van het optreden tegenover minder goedwillige crediteuren, andere, die geen misbruik van hun machtsmiddelen hebben gemaakt, worden betrokken in een saneeringsregeling, die, waren zij de eenige crediteuren, niet zoude zijn uitgelokt. De voorstellen van de Coöperatieve Raif- feisen Bank te Utrecht, waarin ook sprake is van financieele medewerking van den Staat, komen voor verwezenlijking niet ln aanmerking. De regeling van het ontwerp is gebaseerd op de gedachte, dat wanneer de hypothekaire debiteur niet de middelen heeft om zijn rente en periodieke aflos sing te betalen, de rechter een regeling zal geven voor de verdeeling van de be schikbare gelden tusschen de onderschei dene schuldeischers. Het behoeft nauwe lijks betoog, dat het niet aangaat om wanneer een boerenleenbank één der cre diteuren ls de boerenleenbank te ont trekken aan de belastingregeling- Aldus zou een crediteur van lageren rang dan de eerste hypotheekhouder zelfs een boven dezen geprlvtlegeerde positie worden toe gekend. De Regeering zal zich, wanneer het on derhavig ontwerp wet is geworden, de vraag hebben te stellen, of de pachtkamers ln hare tegenwoordige samenstelling vol doende zijn toegerust om ook hypotheek zaken te beslissen Zij zal van die gelegen, heid dan tevens kunnen gebruikmaken om, waar door opheffing van kantonge rechten het rechtgebied van de overgeble ven kantongerechten zoodanig is gewijzigd dat het landelijk gebied is uitgebreid, na te gaan, of de bezetting van genoemde kamers, voortaan kamers voor crisis-land. bouwzaken geheeten. voldoende is om de aangebrachte pachtzaken en de zaken, aan te brengen ingevolge de Landbouw- crisishypotheekwet. te behandelen. De Regeering kan het door verscheide ne leden geopperde bezwaar tegen verlen ging der Crisispachtwet 1932 niet deelen. Het feit, dat men na 1932 land heeft ge pacht tegen een prijs, welke achteraf te hoog blijkt, getuigt in zich zelf niet van een ondermijnd verantwoordelijkheidsge voel. AALSMEER. De film van de K XVUI. In tegenwoordigheid van vele vooraan staande personen uit deze gemeente en den omtrek heeft de eerste van een 5-tal voorstellingen der film „De wereldreis der K. XVUI" ln de „Oude Veiling" plaats ge had. De bioscoopzaal was geheel bezet. Vóóraf is gesproken door den burgemees ter van Aalsmeer, den heer J. Kastelein, als voorzitter van het comité van aanbe veling. Spr. had met veel genoegen de uitnoodiging van den heer J. van Bentum, een Inleidend woord tot deze film te spre ken, aanvaard en gewaagde van het kra nige werk der K, XVIII en de bewonde renswaardige prestaties der bemanning. Ook bracht spr. hulde aan onze filmtech niek, in het bijzonder aan Polygoon te Haarlem, evenals aan den heer M. S. Wy- tema, die door zijn opnamen het funda ment voor de film heeft gelegd. Ook den exploitant der bioscoop bracht spr. dank voor zijn voortvarendheid, waardoor deze film nu reeds hier kon gegeven worden en hoopte van harte, dat zij zou mogen bij dragen tot verheffing van ons volk. De heer Van Bentum bood mevr. Kastelein bloemen aan. Nadat „Polygoon-nieuws" en enkele amusante filmpjes gedraaid waren, ver scheen de K. XVIII op het witte doek. Deze film draaide reeds in verschillende groote plaatsen en ls dus bij velen bekend. Ook hier is er veel van genoten; ze was van het begin tot het einde interessant.. Met deze merkwaardige reis ls tevens ge ïllustreerd de groote belangstelling, welke de K XVIII ln verschillende landen heeft getrokken; de aandacht der wereld ls daardoor op ons land en zijn volk geves tigd. HAARLEMMERMEER. De land bouw werkzaamheden. In Haarlemmermeer ls men thans druk bezig om de vele landerijen (ongeveer 18.000 Hectaren) voor den uitzaai der ge wassen in gereedheid te brengen. Ten einde een goede bewerking van het land te bevorderen, wordt door de zorg van het Polderbestuur de waterstand zoo laag mogelijk gehouden, waartoe de „de Lijnden" en „de Leeghwater" ln de laat ste weken heel wat gepresteerd hebben! Alhier was een zekere O. in den Bennebroekertocht met een zegen aan 't visschen, zonder in het bezit te zijn van de daartoe vereischte vergunning of akte. Hij had reeds een flinke hoeveelheid visch, toen hij betrapt werd door de po litie, die een en ander in beslag nam en proces-verbaal opmaakte. HEDEN: Stadszaal: Openbare seance zingend medium ;8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „Athalia" en „De Abelspelers", 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Caralj Spr. de heer Luytjes, 8 uur nam. Dinsdag. Evang. Gem.: Spr. K. Rozendal. 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. N. Mare 13a: Ledenverg. Centr. Gen. voor Kinderherstelllngs- en Vacantle- kolonies, afd. Leiden; 5 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis). Spr. J. Jonker over den tuin als deel der woning. 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Buda- pester-Strijkkwartet: 8 1/4 uur nam. „Zomerlust": Lezing van ds. Snethlage. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Tusschen twee werelden". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „De laatste voorpost". Woensdag en zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27l/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. uo. „Op hoop van zegen". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „Anna Karenina". Woensdag- en Zaterdagnam. 2l/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4V» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Malle gevallen", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. HILLEGOM. Vergadering. V. V. V- De Centrale Comrpissie voor Vreemde lingenverkeer in de bloembollenstreek kwam in vergadering bijeen. Gerappor teerd werd over de financieele bijdragen uit de samenwerkende gemeenten van de daarvoor in aanmerking komende organi saties, van zakelijke belangen en parti culieren- Het bleek dat er in contanten en aan toezeggingen voldoende was om een behoorlijke reclamecampagne op touw te zetten. De uitwerking van het plan is op gedragen aan een propaganda-commissie, bestaande uit vertegenwoordigers uit Hil- legom, Lisse en Sassenheim- welke com missie zal samenwerken met het Dage lijkse!) Bestuur van V. V. V. Veel lawaai over niets Zaterdag stond de geheele buurtschap de Kalkovens op stelten, omdat een kind te water was gevallen en niet gered kon worden. Speelmakkertjes wisten heel stel lig de plaats aan te wijzen, waar de kleine te water zou gevallen zijn. Hulp werd ingeroepen van dr. Versluys, E. H. B. O. en de politie, het dreggen gedurende een half uur bleef echter vruchteloos tot de politie de ontzettende spanning weg nam door de vondst van den kleine, een heel eind verder, spelende op een schuit. Door de gefantaseerde beweringen der kinderen is er dus groote doch onnoocilge consternatie verwekt! De Coöp. Raiffeisenbank heeft haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer G. H Hermans, memoreerde, dat in het jaar 1935 geen enkel lid overleden is. De omzet is met ruim f. 1.000..000 toe genomen en bedraagt nu f. 8.696.566,21. Het postental is met ruim duizend vooruitge gaan. De winst bedroeg f. 7637,55, welk bedrag geheel is gereserveerd. De aftre dende leden van bestuur en raad van toe zicht de heeren H. Wiedemeijer en P. van Llerop Jzn. zijn herkozen. Voor den nationalen reclasseerings- dag heeft zich hier wederom een comité van uitvoering en een comité van aanbe veling gevormd. Op initiatief van dr. Versluys is hier sinds eenigen tijd op vier dagen in de week een warm maal verstrekt aan schoolkin deren, die aan ondervoeding lijden. Dit werk wordt behartigd door leden van het R.K. Armbestuur en van het Burgerlijk Armbestuur en ten uitvoer gebracht in huize ,,St. Joseph". Daar is steeds toezicht vanwege beide armbesturen. Reeds over de honderd kinderen hebben er gedurende drie weken in groepen van veertig gegeten. Men heeft het plan daarmee door te gaan tot April als de middelen toereikend zijn. De ontvangen gelden en levensmiddelen in natura zijn thans verbruikt, waarom beide vragen om verderen steun in den vorm van giften in geld en in levensmid delen. De bouw van een drukkerij met kan toren en winkelhuis adn de Hoofdstraat No. 76 voor rekening van de firma H. Hamberg Jzn. is opgedragen aan de aan nemers W. Imthorn en Zn. alhier. Gedurende vier weken wordt hier een moedercursus gegeven onoer leiding van zuster J Reidsma, districts-huisbezoekster voor de kinderhygiëne. Er hebben zich reeds 50 dames voor deelneming gemeld. GevondenTe bevragen aan het bu reau van polltic Handwarmer, belasting- merk, kinderportemonnaie. id. handtasch- Je, nota, wantje, muts. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoecLrecepten. De avond-, nacht, en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Maart a.s waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- martk 4. telef. 552 en C. van Zijp. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Behalve het sub 1 van de Ministeriëele beschikking van 30 Augustus 1935, No. 11896 genoemde bedrag ad f. 0.50 per 100 K.G. veevoeder zijn de prijsverschillen bij invoer van tot veevoeder verwerkte olie houdende zaden, -pitten en - noten als volgt vastgesteld Inklaring v. Inklaring v. 9 Maart af 1 Mei af t/m. 30 Apr. t/m. 31 Aug. 1936: 1936: voor lijnkoeken f. 1,10 f. 1,10 soyaschroot0.60 „1, soyakoeken 1,10 1,10 grondnootkoeken 0,70 grondnootschilgers „1.45 „1,45 cocaskoeken 1,30 0,90 Ned. Oost-Indische cocoskoeken0,80 0,90 tot andere soorten veevoeder ver werkte oliehou dende zaden, pit ten en noten 0,50 0,50 Indien men zijn import op verderen i termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelie ve men zich daarover met de Nederland sche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 9963 KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Geref. Schoolvereen. De Vereen, voor Geref. Schoolonderwijs hield ln de kleine zaal der Geref. Kerk haar jaarvergadering. De voorzitter ds. H. Meijering, opende, liet zingen Ps. 25 vs. 6, waarna hij voorging ln gebed. Na voorle- I zing van een schriftgedeelte uit Ps. 127 en 128 werd gewezen op den zegen van God, ook in het afgeloopen jaar. De secr. de heer P. A. Schoneveld, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, alsmede het jaarverslag. Dit was in een dankbaren toon gesteld. Het bestuur kwam 6 maal ln vergadering bijeen. De commissie tot uitbreiding van contribuan ten had veel werk. Het personeel werd uit gebreid met een kweekeling met acte, de heer J. C. Schoneveld, die 1 Nov. 1.1. in functie trad. Het gemiddeld aantal leerlin gen in 1935 bedroeg 105. Nog werd geme moreerd de uitstekend geslaagde ouder avond. Bij het financieel verslag werd een overzicht gegeven aan de hand van een uitgereikt staatje. Hierop volgde een geanimeerde bespre king, waarbij duidelijk naar voren kwam de ingewikkelde afrekeningen met de ge meentevergoeding. De contributies gingen over het afgeloopen jaar met ruim f. 30 vooruit, terwijl nog f. 18.30 aangiften werd ontvangen. De voorzitter bracht den pen ningmeester dank voor zijn veelomvatten- den arbeid. Bij de bestuursverkiezing werden ds. H. Meijering en Joh. Korpelshoek met bijna alg. st. herkozen. Hierna gaf het hoofd der school, de heer W. van Veen. een terugblik over het af geloopen schooljaar. Het onderwijs had een ongestoord verloop. Iets wat remmend werkt is het toenemend verzuim. Het be stuur bezoekt regelmatig de school, wat de onderlinge band versterkt. De schoolarts bezocht enkele malen de school, in ver band met besmettelijke ziekten. Het gewo ne jaarlijksche onderzoek had echter niet plaats, daar de schoolarts met werk blijkt overladen. Het leerlingenaantal gaaf iets vooruit. Ten slotte bepaalde spr. de aanwezigen bij den algemeenen onderwijstoestand. Na rondvraag volgde sluiting met dank gebed. 2—»

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6