LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 9 Maart 1936 Enorme plaatsverkoop voor tl* Olymnisrhe Spelen. U.V.S. VERLIEST VAN B.E.C. (1—3). ALPHEN I—OVERMAAS I 3—5. SCHEVENINGEN—HILLEGOM 3—1. CELERITASLUGDUNUM 3—2. In de laatste seconden. Doordat vier Lugd. spelers door blessures en familie-omstandigheden verhinderd waren moest grosn-wlt dezen wedstrijd met 4 reserves spelen. De thuisclub die door een overwinning vrijwel buiten ge vaar zou zijn, zette er direct alles op, doch Bekkering, goed bijgestaan door invaller Zirkzee. wist de eerste stormloopen te doorstaan. Na 20 min. wist v. Weerlee op fraaie wijze Lugd. de leiding te geven (01). Steeds forecher gingen nu de rood-gelen spelen. Desondanks hield groen wit tot de rust stand. Direct na de pauze moest linksbuiten Vermond na een bot sing met een Celeritas-speler het veld ruimen. Wat aan de Lugd.-voorhoede geen goed deed. Gaandeweg nam de thuisclub het spel in handen en ondanks sterk spel van Bekkering wist de thuisclub, na eerst gelijk gemaakt te hebben, de leiding over te nemen (21). Ondanks de vele inval lers vocht groen-wit met alle energie die in hem was en waarlijk gelukte het links binnen v. d. Mark andermaal gelijk te maken (2—2). Eenige misverstanden in de groen-witten aanval deden evenzoovele kansen verloren gaan. Ieder dacht reeds aan een punten verdeeling, wat trouwens ook de juiste belooning voor beider kun nen zou zijn geweest, toen in de aller laatste seconde de thuisclub een corer wist te forceeren. Deze goed genomen, daalde dreigend neer voor v. d. Berg's heiligdom, die gehinderd door de zon, die t-usschen haakjes weldadig aandeed, misgreep en onder begrijpelijke vreugde der rood-gelen joeg de linksbinnen het leer in de touwen (3—2). Er werd niet meer afgetrapt. Beide elftallen hadden goed gespeeld en de Lugd.-lnvallers verdienen een pluim voor hun volhardend spel. De scheidsrech ter leidde wel wat al te slap. ONPRODUCTIEF LEIDSCH VOORHOEDESPEL. Het schijnt dat U.VB. haar sterkste spel voor de uitwedstrijden bewaart! Na de overwinningen op den kampioenscandidaat O.D.S. en het in degradatie-gevaar ver- j keerende Gouda was er alle reden om eveneens een zege te verwachten tegen B.E.C.. dat niet hooger dan de middelmoot geklasseerd dient te worden. Het werd nochtans een 31 nederlaag, die uitslui tend te wijten is aan het onproductieve spel der voorhoede, waarin de tweede- elftal-speler Hendriks de midvoor-plaats innam. Met slechts korte onderbrekingen is U.V.S. bijna steeds in het offensief ge weest en vooral in de tweede helft liepen de blauwwitten telkens storm op de Deut sche veste die echter veel te weinig onder vuur werd genomen. Het veldspel van de Leidsche ploeg was veelszins voldoende, vooral de half.inie speelde een keurige partij en gaf de overtuiging dat U.V.S. van dit drietal jonge spelers nog oleizier zal beleven. De achterhoede was iets minder safe. doch de fout school toch in den aanval die het spel wat peuterig hield en nauwelijks een schot te lossen wist. Al spoedig na den aanvang kwam dat tot openbaring! De thuisclub ging vlot com bineerend tot het offensief over en de stroef spelende Delftsche ploeg kwam her haaldelijk in het gedrang Er kwamen dus ook kansen voor onze stadgenooten. maar zij slaagden er niet in die in een stevig schot om te zetten. Zoo duurde het een half uur voordat Platteel eindelijk een schuiver loste welke via een Delftenaar bij van Hoven kwam die den bal in de Delft sche touwen liet verdwijnen. De B.E.C.'er, die den bal van richting had veranderd, had zulks met de hand gedaan doch scheidsrechter Van Asperen bekeek de situatie uitstekend en terecht meende hij dat U.V.S. hier een scoringskans had, welke door hem niet onderbroken mocht worden. Het was dus 10 maar die stand bleef slechts twee minuten gehandhaafd, want de Delftsche rechtsbuiten bracht snel op. zette voor en de linksbuiten, die reeds meerdere momenten rustig en on gedekt bij het blauwwitte doel stond zon der dat een U.V.S.'er het noodig oordeelde daar tegen op te treden kon gemakkelijk scoren. 11. Acht minuten later kwam het tweede Delftsche doelpunt toen keeper Kramp was uitgeloopen en de arbiter waarschijnlijk terecht oordeelde dat de voor de tweede maal ingeschoten bal door Burgy achter de doellijn was gestopt. 12. En nadat U.V.S. even weer in de meer derheid was geweest zorgde de Delftsche rechtsbinnen vervolgens voor het eerste mooie doelpunt door snel door te breken en het leder fraai in de Leidsche touwen te jagen. 13. Toen U.V.S. in de tweede helft zeer lef en enthousiast van wal stak en eenige malen het B.E.C.-doel ernstig bedreigde dacht men dat zü het per saldo nog wel halen zou. Nu kwam evenwel de vijande lijke keeper prachtig in vorm en boven dien was U.V.S. niet fortuinlijk toen een kopbal van Platteel ver buiten bereik van den doelman tegen den staander gekeerd werd. De thuisclub is aanvallend gebleven en B.E.C. stelde zich vrijwel geheel od verdedigen in. waarbij zij nochtans, krach tig gesteund door den steeds beter spelen den midhalf snelle en gevaarlijke uit vallen vermocht te doen. maar hoe U.V.S. ook zwoegde zü kwam er eenvoudig niet door Van Hoven beging daarbij de fout het ploegverband te verwaarloozen. Dat hii den laatsten tijd de meeste doelpunten gemaakt heeft mocht thans voor hem geen reden wezen steeds maar weer te probeeren zelf te schieten en de dikwijls betere kansen van anderen te verwaar loozen. Waarbij nog kwam dat zijn spel te onbesuisd was! Wat hii aan vinnigheid te veel had kwam rechtsbuiten Van Weizen tekort, terwijl tusschen de goed soelende binnenspelersPlatteel en de la Blie. de nieuwe midvoor Hendriks zich nog vol komen vreemd voelde. Het tempo was hem zeer klaarblijkelijk te hoog en van z'n in het tweede elftal geroemde schotvaardig heid zag men dezen middag dan ook nog niets, wat nog niet zeggen wil dat wij voor de naaste toekomst in dezen U.V.S.cr ■kvi speler van beteekenis zien. Intusschen bleef de stand onveranderd en met 31 voor B.E.C. kwam dus het einde van dezen door den heer Van Asperen voortreffelijk geleiden wedstrijd. EEN ONFORTUINLIJKE WEDSTRIJD VOOR DE THUISCLUB. Ondanks het feit, dat Alphen kans zag een aanvankelUken achterstand van 20 om te zetten in een 32 voorsprong, gin gen de beide punten toch nog naar Rot terdam, doordat Overmaas na de hervat ting nog driemaal het net wist te vinden. Over 't geheel ls de wedstrijd weer voor 't. grootste deel op de Overmaas-helft ge speeld. Hoewel echter de Rotterdamsche achterhoede niet al te best was, vooral v Dijke speelde uiterst zwak, was zij toch nog juist goed genoeg om de Alphensche voorhoede in bedwang te houden. Dit aan- valsquintet speelde een zeer levendig, dik wijls goed combineerend spelletje, waarbij Tuinenburg wat uit den toon viel- De mid denlinie was weer in haar oude opstelling hersteld, hier was het v. d. Leek die op viel door zijn harde werken. Dijkman en Broer zagen wij wel eens beter. De achter hoede was dezen middag ook al niet zoo betrouwbaar, vooral het opstellen was vaak minder gelukkig en mede hierdoor ontstonden nog al eens hachelijke situaties voor Tuinenburg's veste. Bij de gasten was de voorhoede het beste deel. Scheids rechter v, d Kraats leidde dezen wedstrijd zeer zwak Geruimen tijd heeft Alphen In het be gin het beste van het spel. Dan komen dt gasten in den aanval en spoedig blijkt, dat ae Alphensche achterhoede tegen deze snelle voorhoede zal moeten aanpakken Vrij onverwachts ontstaat dan voor Over maas het eerste doelpunt als Binnekamp mist en de vrijstaande Zoutewelle scoort. Slechts enkele minuten hierna ligt num mer twee achter Tuinenburg. als deze uit loopt en juist iets te laat bij den hal ls, die kalm het doel inrolt. 0—2. Overmaas wordt nu geheel op eigen helft terugge- drongen en als Bezemer goed voorzet, kopt de Greef uitstekend In. 12. Alphen komt steeds terug en als de Greef een hoekschop goed neemt, is het J. Windhorst die met een fraalen kopbal de partijen op den ge lijken voet brengt. 22- Overmaas onder neemt dan enkele aanvallen, maar tot doelpunten komt zij niet. Aan de andere zijde kan Bezemer na stevig doorzetter van A Windhorst het leder voor doel plaatsen en de toesnellende de Greef plaatst den bal In het net, 32. Na de hervatting gaat de strijd eerst ge lijk op Spoedig wordt Alphen sterker. Eer doelpunt van Bezemer wordt tot ieders verwondering geannuleerd, omdat Wind- norst gehaakt werd De vrije trap buiten het strafschopgebied levert niets op. Door dezen tegenslag is Alphen eenig.-zins ont moedigd en als even later Zoutewelle in duidelijke buitenspel positie den bal in het door Tuinenburg verlaten doel kopt, 3—3, wordt het spel er niet beter op. Voor 'n vrijwel onbeteekenend free-kick binnen de bekende lijnen, krijgt Alphen een pe nalty. Dijkman schiet echter hard leger, den paal. Alphen is dan geruimen tij a in den aanval- De Rotterdamsche achter hoede is nu echter op haar qui vivc. In deze periode mist de Greef enkele goede kansen. De weinige open aanvallen var; Overmaas blijven echter ook niet zonder gevaar en als bij een misverstand Ir. d'. achterhoede Overmaas gemakkelijk scoor! is Alphen een geslagen elftal 3—4. Nog voor het einde ontstaat een scrimmage voor het Alphensche doel, waaruit ten slotte een vijfde doelpunt voor Overmaas geboren wordt. 35 L.F.C.—D.D.C. Een slechten wedstrijd met 00 uitslag In een aan beide zijden slecht gespeel den wedstrijd werden gisteren de punten tusschen L.F.C. en D.D.C, de nieuwe Rot terdamsche derde klasser, die naar het gisteren vertoonde spel wel een zeer hooge plaats op de ranglijst inneemt, gedeeld. Inderdaad 'hebben noch de gasten, noch de gastheer en een doelpunt verdiend, zoo- dat de uitslag o.i. juist is. L.F.C. trapt tegen den sterken wind at. Een snel bewegelijk spel ontwikkelt zich zonder dat een der partijen het echter tot een behoorlijke hoogte weet op te werken. Het plaatsen vooral laat veel te wenschen over. terwijl over het algemeen het aan- valspel te kort wordt gehouden. De ver dediging blijft bver het geheel meester van het veld, zoodat D.D.C. die ongevaar lijk meer in den aanval is het met verre schoten gaat probeeren. die echter meest slecht gericht zijn of in de veilige handen van Duffels belanden. De Koning en Herreur probeeren het eveneens met verre schoten, doch ook zonder succes. Als L.F.C. er wat beter inkomt, zet Arnoldus mooi door, passeert de backs, doch zijn schot gaat over. De middenvoor der gasten stelt zich herhaaldelijk goed op en weet on danks dat Kukler hem gedurenden den geheelen strijd behoorlijk dekt, af en toe gevaarlijk voor het doel te komen. Dan echter is ook bij hem het schot zoek. Slechts eenmaal heeft Duffels wat last met een goede kopbal. Het harde werken aan beide zijden blijft steeds de beste factor in den wedstrijd. Met 00 wordt gedraaid. LJ.C. zit er met wind voordeel wat beter in. Verscheidene goede aanvallen worden ondernomen, doch de Koning is een rem in de voorhoede. Ook Duffels moet nog éénmaal handelend optreden. Veel moeilijks krijgen de keepers niet. DD.C. probeert het spel te forceeren. wat L.F.C. eveneens met hard spel beantwoordt Nagtegeller speelt een uitstekende partij zoowel verdedigend als voedend, jammer is dat het plaatsen zoo slecht verzorgd ls. In den aanval blijft alles echter te kort. Hard wordt gestreden om het wlnner.de doelpunt, doch van een waarlijk gevaar lijken aanval is geen sprake. Het laatste kwartier brengt het slechtste deel van den wedstrijd, ook al heeft in die periode L.F.C. nog bijna geluk als de Koning een keuri- gen kopbal in de richting van het vijan delijk doel Jaagt. De keeper echter weet deze nog juist corner te tippen. In den stand komt geen verandering, zoodat een punt loos spel aan belden een puntje bszorgt, waarmede beiden ook tevreden mogen zijn. Bij L.F.C. speelde midvoor de Koning een slechte wedstrijd. Ook de linksbinnen was zwak. Het enthousiasme zegeviert. Scheveningen begint met een geweldig enthousiasme en geholpen door den wind oefent zij een stevigen druk op het Hil- legom doel uit. Wel probeert Hillegom het spel te verplaatsen maar robust doch fair blijft de achterhoede der thuisclub meester van het terrein. Het eerst scoort Scheveningen een doel punt dat terecht wegens buitenspel wordt geannuleerd. Kort hierna 'n snelle aanval gevolgd door een hard schot van den rechtsbinnen en Scheveningen leidt. Nu komt Hillegom wat los en werkelijk ontkomt nu het Soheveningen-doel een paar maal op gelukkige wijze aan een doorboring. Juist als men den gelijkmaker verwacht brtekt Schev. door en met een keurig schot vergroot de rechtsbinnen den voor sprong Nu komt Zwart-wit los en dringt de thuisclub geheel op eigen helft terug, maai steeds brengen de backs redding. Eindelijk lukt het doch v. d. Hulst schiet tegen den staander, maar Wlnkelsen vangt den terugspringenden bal op en de rust gaat In met 21 Na de pauze krijgt Hillegom den wind in den rug en zij valt fel aan. Alles stuit echter op de stevige Scheveningen-defen- sie. Dan volgt een snelle doorbraak en zooals gewoonlijk een goal. wat juist tegen de verhouding in is. Dit ls wel het keer punt in den wedstrijd. Hillegom wil het ook met enthousiasme probeeren. maar duidelijk blijkt, dat men het hierin tegen de Scheveningers af moet leggen. Steeds een aanvallend Hillegom met snelle en gevaarlijke doorbraken van Scheveningen. De tijd verstrijkt al meer en meer en Hil- legom's midvoor ontkomt niet aan zijn bewaking. De midhalf van Scheveningen blijft onvermoeid en beheerscht volkomen de situatie en de beide backs spelen ook een goeden wedstrijd. Het einde komt dan ook met 31 voor Scheveningen. De heer van den Berg leidde goed. Verdere uitslagen zijn: Hillegom nHeemstede I 26; Hille gom EHH.F.C V 04; Haarlem Jun.— Hillegoim Jun. 22. HILLINEN—BJVI.T. 3—1. De Hillegonuners definitief buiten gevaar. Op het uitstekend bespeelbare Hillinen- terrein hebben de Hagenaars gevochten (in letterlijken zin) om het behoud van hun derde klasseschap, maar Hillinen hield door een 3—1 zege de eveneens blauw-witte ploeg vooralsnog op de laat ste plaats. In den beginne ontwikkelt zicti een vlugge strijd, zonder dat een der par tijen in de meerderheid komt. Wel schiet de Hillinen-vooi'hoede eenige keeren rake lings naast. Op keurige wijze stopt van der Jagt een hard schot van korten afstand. Bij een aanval der thuisclub wordt van Engelen in het „beruohte gebied" gehaakt, waardoor Freeke Jr. Hillinen de leiding kan geven, door de strafschop in te schie ten (10). De tweede helft probeeren de gasten om tenminste gelijk te maken, maar juist Hillinen vergroot de voorsprong tot 2—0, Een hooge voorzet van De Water schiet van Engelen langs den Haagschen doel man. B.M.T. wordt nu sterker en buit dat uit door een schitterend schot van haar middenvoor, wat onhoudbaar in het net vliegt (2li Een vlugge uitval wordt B.M.T. noodlottig. Het leder belandt bij H. Sdholte, die "nel naar binnen loopend dé bal via den paal in de Haagsche doel- inond doet verdwijnen (31). Het laatste kwartier valt er niet veel meer te genie ten Hillinen doet het wat kalmer aan, zoo dat B.M.T. in de meerderheid komt maar gescoord wordt er niet meer. De Hagenaars echter verdienden nog wel een doelpunt. Verdere uitslagen zijn: Hillinen II—Ripperda II 3—3; Hillinen III—E.D.O. IX 7—0; Hillinen IV—Droste III 6—3. BOSK. BOTS I—ROODENBURG I 0—2. Het is den Leidenaars gelukt een ver diende overwinning op de Boys te behalen. Dat de stand niet hooger dan 20 gewor den is, danken de Boys aan hun achter hoede die zooals gewoonlijk weer goed op dreef was. De voorhoede van de Boskoo- pers blijft nog steeds het zorgenkindje. De aanvallen hadden weinig om het lijf en werden door de Leidsche backs dan ook steeds om hals gebracht. Voor half-time werd niet gescoord. Na de rust maakten de gasten twee doede doelpunten door toedoen van Zie- rlkzee en A. du Prie. 't Gelukte den Boys zelfs niet de eer te redden. Zoo kwam het einde van dezen van Boyszijde slecht ge speelden wedstrijd. T.O.N.A.—WADDINXVEEN 1—3. T.O.N.A. telt eenige invallers. Na den aftrap zit Waddinxveen direct voor het T.O.N.A.-doel, en na 2 min. heeft zij reeds succes, 01. T.O.N.A. verplaatst nu het spel naar de W.-helft. De wedstrijd is vijf minuten oud als Tegelaar na fraai door zetten gelijk maakt. De wedstrijd is nauwe lijks het aankijken waard, vooral van T.O.N.A.-zijde, alleen Zwanenburg en de gebroeders Tegelaar zijn wat beter dan de anderen. W. is iets meer in den aan val. Na 25 min. wordt hun meerderheid beloond door den linksbinnen (12). Wel krijgt T.O.NA. eenige kansen, maar door treuzelen gaan deze verloren. Na rust ls het spel van T.O.N.A. nog slechter, waar door men eeui aanhoudenden strijd krijgt te zien tusschen de W.-voorhoede en de T.O.N.A.-achterhoede. Tegelaar weet keu rig zijn doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Het was daarom jammer voor hem. dat na een half uur een van onder de lat terugspringende bal via zijn hiel in het doel sprong. 13. Behoudens enkele T.O.N.A.-uitvallen, bleef W. meester van het veld. o L.D.W.S. II—SPORTMAN I 1—6. Dé rust trad in met 03 door schoten van Termeer, Heijmans en Fllppo. Na de pauze liep Sportman geregeld in de bui tenspel val, hoewel zij er toch ln slaagde den stand op 0—6 te brengen. In de laat ste minuut slaagde L.D.W.S. er ln om de eer te redden. 16. Scheidsrechter Betgen floot goed. Alle toegangskaarten voor de Olympi sche Zomerspelen, welke voor Dultschland gereserveerd waren, zijn op het oogenblik reeds uitverkocht. Van de voor het bui tenland gereserveerde kaarten zijn de vol gende plaatsen, met vermelding der wed strijden, thans al uitverkocht, zoodat be stellingen doelloos zijn: Olympisch Stadion passepartouts voor den eersten rang; passepartouts (athle- tlek) eerste rang; kaarten voor de ope ningsplechtigheid (eerste en derde rang); passepartouts (zwemmen) tweede rang; passepartouts (roeien) eerste rang (loges); passepartouts paardrijden (eerste en tweede rang); passepartouts (schermen). Voor de openingsplechtigheid zijn nog kaarten voor den tweeden rang verkrijg baar. Dit resultaat van den kaartverkoop is toe te schrijven aan de over de geheele wereld vertakte organisatie, welke ls ter hand genomen door het plaatskaarten bureau van het organisatiecomité. De ge weldige stijging van de vraag naar plaats- kaarten in de laatste weken is het gevolg van het overweldigend succes van de Olym pische Winterspelen te Garmisch-Parten- kirchen. A.S.C.—OOIEVAARS 1—1. Kostbaar punt verspeeld. Neemt men in aanmerking, dat de pun_ ten voor A.S.C. heel kostbaar zijn, dan ls het gelijke spel van gistermiddag tegen de Ooievaars teleurstellend, maar aan den anderen kant mogen de rood-zwarten met die 11 tevreden zijn, al willen wij daar mede nog niet zeggen, dat de wat beter voetballende Hagenaars de overwinning zouden hebben verdiend. Bepaald teleur stellend was echter het spel, dat A.S.C. gistermiddag vertoonde. Over de inzinking van verleden week waren de rood-zwarten nog lang niet heen en het is een schrale troost, dat dit elftal in vorige wedstrijden veel beter heeft gespeeld. Ook nu waren de aanvallen primitief van opzet en alleen door individueel doorzetten van Mooten werden zij soms gevaarlijk. De achter hoede speelde wel Is waar beter dan ver leden week, maar er waren toch ganingen te over, doordat eenerzijds kanthalfs en backs elkaar onvoldoende opdekten, maar ook doordat Bronsgeest, die bij herhaling trachtte het spel te forceeren. niet tijdig terug was In de rood-zwarte verdediging. Het doelpunt van de Ooievaars kwam dan ook enkele minuten voor de pauze, toen bij een voorzet van links de geheele rechtervleugel der Hagenaars ongedekt was gelaten. In die eerste helft hadden de gasten een iets beter combinatiesoel vertoond dan A.S.Conder aanvoering van den centerhalf. Het spel werd echter te veel in de breedte gehouden om nro- ductief te zijn en daarenboven maakten de geel-zwarten wel een heel slecht ge bruik van de tallooze hoekschoppen, die hun deel werden. Toch zou het asDect van die eerste helft, en daarmede wellicht van den wedstrijd, geheel zijn eewiizigd, als A.S.C. had gebruik gemaakt van enkele ongelegde kansen. Zoo kwam Goslings in het eerste kwartier geheel vrij van het Haagsche doel en schoot.... hoog over. Even later had deze sneler weinig geluk, t"°n de bal uit zijn knalbard schot van de bovenlat in het veld terugsnrong. Mooten ving het leer wel od, maar zag kans oo korten afstand zelfs nog over te schieten. Zoo kwam de rust met een 10 voorsprong van de Ooievaars. De tweede helft gaf nagenoeg hetzelfde spelbeeld als de eerste. Na tien minuten gaf Mooten uitstekend voor en Ten Cate maakte gelijk (11). In die periode kwam A.S.C, even geestdriftig los en toen waren het de rood-zwarten. die beter voetbal speelden. Al gauw zakte echter het peil weer, toen meer nog dan voor de rust bleek, dat de rood-zwarte middenlinie adem te kort kwam om een dubbele taak van verdedigen en aanvallen te vervullen. Zonder steun van de middenspelers alleen Kwee maakte bli tijden een uitzon dering w°rden dp A.S.C.-aanvallen weer te onsamenhangend om tegen een trap- vaste geel-zwarte verdediging succes te hebben. Aan den anderen kant werden Secrève c.s. nog al eens in het nauw ge dreven. maar het bleef 1—1. AS.C zal in de resteerende wedstrijden heel wat beter moeten spelen, wil er van kampioensasoi- ratles niet meer dan illusies overblijven! LEIDSCHE BOYS ALPHIA 2—5. Het heeft lang geduurd eer Alphia, dat met een Invaller uitkwam voor haar rechtshalf Bouthoorn, voldoende op dreef kwam om haar meerderheid te bewijzen. De achterspelers waren niet safe en ook voor wilde het niet al te best vlotten. De Leidsche Boys waren direct op dreef en gaven een verrassend goed spel te zien, waaraan Alphia zich maar niet kon aan passen De gastheeren hadden het eerst succes door haar linksbinnen die goed van een misverstand in de Alphla-defensie profiteerde 1—0. Toen trachtte Alphia het spei te verplaatsen wat haar gelukte. Eenige malen kwam de voorhoede gevaar lijk dicht bli het Boys-doel doch men wist de kansen niet te benutten. Eindelijk bracht Schelllngerhout met een hard schot de partijen od gelijken voet De Boys zakten toen weer wat af en het was Britsemmer, die uit vrije oositie het twee de doelpunt scoorde, waarna de rust in ging 1—2. Na de rust had Alohen zich hersteld. Wel kwamen de gastheeren het eerst ge vaarlijk opzetten, doch allengs legde Alphia de basis voor haar overwinning. Linksbuiten Zwaan wist in een scrimmage voor doel den keeper de bal afhandig te maken en bracht den stand op 31 Kort daarna ging de Jong er alleen van door en juist voor de outlijn wist hij met een keurige om- haai te scoren 14 Leidsche Boys gaven zich toen gewonnen wat voor Aiphia het sein was er nog een schepje op te gooien. Het vijfde doelpunt nam Zwaan voor z'n rekening toen hi1 in de gelegenb»M werd gesteld vrtt op het doel af te rennen (—5. De thulsc'ub ondernam nog eenige aan vallen uit één waarvan haar midvoor u't een moo' oanvveven ba) het twede doel punt maakte 25. Er gebeurde verder weinig bijzonders meer en het einde kwam met onveranderden stand. DUNO I—L.D.W.S. I 1—1. Door een foutieve beslissing van de* scheidsrechter ontgaat L.D.W.S. de over» winning. 15 minuten voor tijd staat Bin nendijk vrij voor den keeper, die den bal tegen zijn knie krijgt, waaruit Brouwer den bal kalm in 't doel plaatst. De bal wordt naar het midden getrapt, maar dan komt de scheidsrechter vertellen dat hij buitenspel geconstateerd heeft, een be slissing. waardoor L.D.W.S. wel heel erg gedupeerd is. Het doelpunt waarmede Duno den stand op 11 bracht was ook een cadeautje van den arbiter, die hoewel een Duno-speler op de doellijn lag, waar door Schouten niet uit den weg kon, dit toch toekende. L.D.W.S. dat den toss won, koos de zon schuin tegen, zoodat Duno na de rust de zon pal tegen had. Het begin is zenuwachtig, daar er voor- beide veel op het spel staat. Gaanderweg komt L.D.W.S. in de meer derheid en na 15 minuten scoort Binnen dijk met 'n hard schot (01). Bij L.D.WS. komt er meer rust in het spel. De Duno doelman ls er goed in. zoodat L.D.W.S. met haar diverse schoten geen succes meer heeft. Ook Duno komt er beter in, maar door hot driebacks systeem bij L.D.W.S. krijgen zij geen kans. totdat bij een voor zet van den rechtsbuiten de bal op 't doel afwaait. Een speler van Duno loopt in. Schouten stompt de bal weg, waarbij de Duno rechtsbinnen, Schouten en zich zelf ten val brengt, tenslotte schiet Walhum in. L.D.W.S. niet ontmoedigd dringt Duno terug maar ook daar staat een muur van verdedigers. Tot de rust blijft 't een goede wedstrijd met spannende momenten. Starre scoort haast met een kopbal maar de lat brengt redding. Na de rust is L.D.W.S. weer direct aan vallend maar veel schietkansen krijgt zij niet ook Duno probeert het met snelle aanvallen. Even na het boven bescheven incident krijgt Starre op den vleugel een troughpass waarop hij snel doorloopt, maar nu fluit de scheidsrechter voor hands Met LD.W.S. in de meerderheid komt het einde aan. V. U. C. III—U. V. S. II 1—1. In een meer spannenden dan fraalen wedstrijd heeft U.V.S. tegen V.U.C. een gelijk spel uit het vuur weten te sleepen. Dit ls een zeer goede prestatie waarmee de blauw-witten meer dan tevreden kun nen zijn, temeer daar V.U.C. een goed samenspelend elftal heeft, met de voor hoede als het beste deel. V.U.C. blijkt een uiterst snellen rechterwing te hebben, die bij herhaling verwarring in de U.V.S.-ver- dediging sticht. Als de V.U.C. middenvoor geheel alleen is doorgebroken weet Ouwe hand op het laatste moment nog redding te brengen. Elke aanval der Hagenaars ls gevaarlijk. Uit één hiervan wordt tegen den paal geschoten en als de rechtervleu gel snel opbrengt wordt onhoudbaar In geschoten 1—0. U.V.S. Is niet ontmoedigd, maar hoe hard zij ook zwoegt, voor rust Gelukt het haar toch niet gelijk te ma ken, In de 2e helft neemt V.U.C. direct het spel in handen en de blauw-witten moeten alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Eindelijk weet ook U.V.S. zich wat los te werken Zoodat ook de V.U.C.- doelman er aan te pas moet komen. Een snelle aanval van U.V.S. over rechts wordt besloten met een schot in den uitersten hoek maar de keeper weet ten koste van oen corner fraai te redden. Uit de aan vallen van V.U.C. ontstaan ook nog eeni ge corners. Als er nog 10 min. is te spelen en de stand nog steeds 1—0 is, zet XJ.V.S alles op den aanval. De middenlinie steunt de voorhoede prachtig en trekt steeds mee ten aanval. Succes kan dan ook met uit blijven en 7 min. voor het einde wordt de stand door toedoen van Arbouw uit een schermutseling gelijk 1—1. De strijd ls nu weer geheel open en fel en enthousias wordt er om de leiding gestreden, maar hoe men ook zwoegt, het einde van deze fairen en in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd breekt aan met gelij ken stand 1—1. Rest ons nog te vermelden dat de arbitrage bij den heer Simmers in uitstekende handen berustte. B.M T. II—ALPHEN II 9—2. De strijd ging vrijwel gelijk op, waarbij de beide doelen in gevaar verkeerden. Bij de Hagenaars was de voorhoede echter veel schotvaardiger. Kort achtereen wisten de Hagenaars dank zij het goede werk van veteraan Hoos, driemaal van Leeuwen passeeren. Nog voor de rust miste Ram een penalty Na de hervatting speelde Alphen voor wat zij waard was. Toen het echter 4o werd, werden er verschillende wijzi gingen aangebracht, die het geheel niet ten goede kwamen. Toen Alphen aanviel schoot een Haagsche achterspeler in eigen doel 4—1 B.M.T verhoogde den voor sprong tot 6—1.' Mulder passeerde toen de Haagsche verdediging 62 B. M. T. antwoordde hierop door nog drie maal te doelpunten, zoodat het einde met een 92 nederlaag voor Alphen kwam. ALPHEN III—LUGDUNUM II 3—4 Voor de rust opende Alphen door de Witte de score. De Leidsche voorhoede wist mede dank zij haar bewegelijkheid den stand met de rust op 3—1 te brengen. Na de hervatting verkleinde Witte spoedig den achterstand. Toen de Alphensche doelman achter de doellijn gewerkt werd, volkomen fair. constateerde de scheids rechter van uit het middenveld dat de bal achter geweest was. 24. Door een mocieu kopbal verkleinde Witte den achterstand. SPORTMAN II—A. S. C. III 6—1. A.S.C. verschijnt met 8 man. terwijl Sportman compleet is. Spoedig trapt bij een Sportman-aanval een A.S.C.-achter- speler in eigen doel, 10. De groenwitte midvoor scoort mooi 2—0. De rechtsbuiten maakt 30. In de tweede speelhelft maakt de Sportman-midhalf 40. Toch weet A.S.C. door den keurig spelenden midvoor 41 te maken. Sportman blijft echter sterker en voegt nog 2 goals aan het totaal toe. Scheidsrechter Gressie flcot correct. De overige Sportman-uitslagen zijn: Lugd. Jun. A—Sportman Jun. A 17; L.D.W.S. IISportman I 16.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14