LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 3 Maart 1936 KERK- EN SCHCOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. NOORDWIJK AAN ZEE. Gere; Bond (Julianaweg 27): Nam. halfacht, ds. Bleshaar van Den Haag. VOOR WOENSDAG 4 MAART. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn): Voorm. 10 uur en nam. halfdrie en halfacht, ds. H. Lig- tenberg van LLsse, .ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. MandersloostraatNam. 7 1/4 uur, de heer Wijnen van Oldebroek. OUDE-WETERING Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Geer- ling. Geref. Kerk: Nam. 7 14 uur. ds. v. d. Bos. RIJNSATEKWOUDE. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. L. van der Meijden van Den Haag. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. G. Verdoes Klein van Dordrecht. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Fonstein van Lisse. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: naar Maastricht F. J. B. v. d. Chijs, prop. te Schiedam. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Terneuzen G. Mulder te Alphen a. d. Rijn en F. J. Scholten te Ontswedde. DE ONDER WIJSCONCENTRATIE. Installatie van de Staatcommissie. De Minister van Onderwijs. K. en W zal morgenoohtend om 11 uur in het departement van Binnenlandsche Zaken de staatscommissie voor de ondeiwijs- concentratie installeeren. o Ds. C. J. LEENMANS f. In den ouderdom van 78 jaar is te Zeist overleden ds. C. J. Leenmans, em. pred. der Ned. Herv. Kerk. Casimir Johannes Leenmans werd 5 September 1857 te Hellevoetsluis, waar zijn vader, wijlen ds. H. A. Leenmans Sr., predikant was. Hij ontving zijn opleiding aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en werd in 1883 candidaat in Utrecht, om 23 September van dat jaar door zijn vader te Sloten (Fr.i in het predikambt te wor den bevestigd. In 1887 Staphorst, Een jaar later ging hij naar -Overschie, om in 1891 te Hoogeveen zijn in trede te doen. Vandaar ging de over ledene in 1897 naar Zetten, om in 1902 predikant te worden te Bennekom. In 1907 werd ds. Leenmans predikant te Utrecht. 10 jaar diende hij deze gemeente om toen naar een kleinere standplaats om te zien, waarom hij in 1917 naar Oosterwolde iGeld.i vertrok. In 1921 verwisselde hij deze gemeente met Waarder. om in 1922 naar Gameren te vertrekken. Hier werd hij in 1927 om gezondheidsredenen eme ritus. Na 9 maanden stelde hij zich weder om beroepbaar en nam uit 6 beroepen dat naar Gouderak. waar zijn toen 84-jarige broer, ds. H. A Leemans van Harlingen hem bevestigde Tot 26 September 1930 heeft ds. Leenmans deze gemeente mogen dienen, om toen opnieuw emeritaat te nemen en zich metterwoon te Zeist te vestigen. Gebreken van den ouderdom noopten hem den kansel niet meer te be treden. Ds. Leenmans behoorde tot den Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk. Zijn stoffelijk overschot zal te Benne kom ter aarde worden besteld. Ds. G. MOLENAAR. Ds. G. Molenaar te Rotterdam, em. pred. der Ohr. Geref. Kerk en mevr. Molenaar- Vos vieren a.s. Maandag hun 60-jarige echtvereeniging. Ds. Molenaar werd in December 1853 te Waard- en Groetpolder onder Winkel (N.H.) geboren. Reeds jong wees gewor den had ds. Molenaar een zeer moeilijke jeugd. In 1834 vestigde hij zich te Rotter dam en gaf zich met kracht aan het werk der evangelisatie. Hij diende de Geref. Kerk van Rotterdam, zoowel als diaken als ouderling en ging in 1903 over tot de Chr. Geref. Kerk. In 1904 verleende de classis Den Haag dezer kerk hem vergunning om een stichtelijk woord te spreken. Zondag aan Zondag ging hij in de godsdienst oefeningen voor en arbeidde als oefenaar te Delft en Maassluis. In October 1916 liet de classis Amsterdam hem op grond van art. 8 der Kerkenorde (singuliere gaven) toe tot het predikambt en 10 October van dat jaar bevestigde prof. J. W Geels van Apeldoorn hem te Den Helder in het predikambt, waaraan ds. Molenaar zich verbond sprekende over 2 Cor 5 20. In 1918 vertrok ds. Molenaar naar Baarn welke gemeente hij diende tot 1924 en die onder zijn arbeid zeer tot bloei kwam. In 1924. toen hij reeds 70 jaar was, nam hij het beroep aan naar Oud-Beyerland, waar ds. Molenaar is werkzaam geweest totdat hij 31 December 1931 wegens bekomen emeritaat zijn arbeid aldaar neerlegde en zich metterwoon vestigde te Rotterdam. Ds. Molenaar die deputaat. was voor de zending der Chr. Geref. Kerk, gaat nog iederen Zondag uit preeken en leidt on danks zijn 82-jaren nog om de 14 dagen evangelisatie-bijeenkomsten in het lokaal in de Oosterstraat te Rotterdam Ds. en mevr. Molenaar mogen zich ver heugen in een 80-tal nakomelingen, w.o. ruim 20 achterkleinkinderen. o STIJGENDE ZORGEN. Het Zendings-Bureau te Oegstgeest (postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De samenwerkende Zendings-Corporatiès hebben over de maand Februari niet meer ontvangen dan f. 24.000. Dat is dus ruim f. 50.000 minder dan volgens de raming noodig is. De maand Januari liet een even grooten achterstand. Men kan de gevolgtrekking dus zélf wel maken. AALSMEER. -51, Handelskweekers contra Centrale Aalsmeersche Veiling. Het comité uit de handelskweekers had de leden der Centrale Veiling uitgenoo- digd tot een samenspreking in hotel „De III Kolommen". Ongeveer een 100-tal le den was aanwezig. De voorzitter van het comité, de heer J. G. Baardse. zette de redenen, van een mogelijk ernstig conflict tusschen het vei- lingbestuur en de handelskweekers uit een. Einde vorig jaar zijn de handels kweekers door het veilingbestuur voor een samenspreking ultgenoodlgd, met het doel, maatregelen te overwegen teneinde den z.g. thuisverkoop van bloemen te beteugelen. Eigenaardig was. dat het bestuur met geen voorstellen kwam. Het bestuur kwam toen op de alg. vergadering met het voor stel. om van de handelskweekers IVo meer provisie in rekening te brengen dan van de andere leden, wat met groote meer derheid werd aangenomen. Spr. vond het niet juist, om zonder de handelskweekers erin te kennen, een dergelijken maatregel in te voeren. Geen wonder, dat toen het voornemen van het bestuur bekend werd. dat 't, teneinde tot algeheel verplicht vellen te komen, nog strengere maatrege len zou trachten door te voeren, de han- deiskweekers. die zich in hun bestaan be dreigd gevoelden, de hoofden bij elkaar staken. De heer Baardse wees er dan op, dat het in de bedoeling ligt. van 1 Juli 1937 af, verplicht veilen ook voor de han delskweekers te willen Invoeren, met als overgangsbepaling tot dien datum het contract-zenden. Dan zulen de handels kweekers op genoemden datum te kiezen hebben tusschen lid of geen lid der vei ling. met de consequenties, welke daaraan voor beide partijen verbonden zijn. Het is nooit de bedoeling van de han delskweekers geweest, de veiling te wil len afbreken, doch evenmin wenschen zij als stiefkinderen behandeld te worden. Waarom van deze groep een hooger vei lingsprocent, terwijl de anjer-zenders slechts 6% betalen? Het was bovendien niet noodig om maat regelen tegen de handelskweekers te ne men; de steeds vermeerderde aanvoer van producten van die groep bewijst, dat ze historisch naar de veiling toegroeit. De heeren M. Harmsen en J Keessen Dzn.. vonden het verkeerd, dat deze ver gadering was belegd. Statutiair had men de leden der Centrale Veiling moeten op roepen. Dan had men de grieven der han- delskweekers onder het oog moeten zien Beiden waren alsnog voor het totstandkomen van een compromis. De heer P. Ravestein verwachtte van besprekingen met het bestuur absoluut geen resultaat. De heer J. Keessen Dz. constateerde, dat van beide partijen de koppen hard zijn: èn de handelskweekers én het vei- lingsbestuur zullen wat moeten toegeven. Spr. had den indruk, dat op deze verga dering niets bereikt is De heer Baardse zeide, dat het comité tot onderhoud met veilingsbestuur steeds bereid is. doch het. dient dan zelf te ko men in dit stadium.1 Op een vraag, wat de handelskweekers precies wenschen, antwoordde de heer Joh Hofman: „Het comité wenscht. met waardeering voor beider belangen, te on derhandelen; détails kunnen niet gegeven worden." Voor een meening. dat de han del parasitair is, is dan natuurlijk geen plaats. Hierop volgde sluiting. Jaarvergadering „Kunst en Strijd". Onder voorzitterschap van den heer Jac. Vos heeft de arbeiderszangver. „Kunst en Strijd" haar jaarvergadering gehouden in het gebouw „De Oude Veiling". De voor zitter opende, waarna de heer Alb. Eve- leens. de notulen der vorige vergadering las; zij werden onveranderd vastgesteld. De penningmeester, de heer J. de Hertog, gaf rekening en verantwoording. Er was een batig saldo van pl.m. f. 100. De secre taris las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het aantal werkende leden stationair is gebleven, nl. 66 dames en heeren. Bij de bestuursverkiezing wegens per. aftr. zijn herkozen de heeren Alb. Eveleens Dzn., G. Tas, C. Roodhart en mej. A. Vree ken. Besproken is het 20-jarig bestaan der vereeniging eenigszins feestelijk te gedenken met een concert, waarvoor in studie zal worden genomen „Die Jahres- zeiten". Na rondvraag volgde sluiting. De snijbioementaandcl. De opbrengst van de witte seringen was over het geheel genomen beter dan zij den laatsten tijd geweest is. Er is tegenwoordig ook weer eenige uit voer naar Amerika en Canada. Na een reis van 10 a 12 dagen zijn de seringen in 3 a 4 uur weer frisch. Voor de gekleurde variëteiten, welke blijkbaar door den handel minder gewild zijn dan de witte, had men slechts matige belangstelling: de prijzen bleven vrijwel gelijk. De laatste dagen is eenige vermin dering van het aanbod van seringen ge constateerd; waarschijnlijk is de produc tie van deze bloemtakken thans over het hoogtepunt heen. Gezien echter de mas sa's struiken, welke op de erven der kwee kers nog staan om geforceerd te worden, kunnen gedurende deze en volgende maand nog respectabele hoeveelheden seringen-takken in den handel komen Wat de rozen betreft, kwam er wat meer aanbod, terwijl de prijzen, hoewel iets zakkende, toch voor de betere kwaliteit nog bevredigend bleven. De Jap. kersen bleven een gewild artikel en voor zoover het de beste takken betrof, werden zij tot pl.m. 50 ct. per stuk betaald. Hoewel het aanbod van convallaria bejjerkt was, ble ven de prijzen ongeveer hetzelfde, n.l. van 35 cent per stuk Bij uitbreiding van den aanvoer werden de sneeuwbaltakken lager in prijs; tot 15 cent per stuk golden de beste. Massale hoeveelheden bolbloe- men waren dagelijks ter veiling, welke bij de straathandelaren over het algemeen legen lage prijzen vluggen afzet vonden. De calla's noteerden als steeds variëerende prijzen, met als hoogste opbrengst 23 ct. per stuk. Van freesia's werd het aanbod minder, terwijl als nieuw product de la thyrus weer zijn intrede deed. De enkele bosjes werden als nieuwigheid verhandeld tegen prijzen, welke van 5085 ct. va rieerden. Het plumosus snijgroen werd ook gedurende de afgeloopen week uitste kend betaald, n.l. tot 53 ct. per bosje. Er was nog eenige aanvoer van Zuidbloemen, n.l. mimosa en sneeuwklokjes. Eerstge noemd product noteerde van f. 4.004*0 per mandje. In de Chr. school (Dorp) heeft de alg. vergadering plaats gehad van de Ver. tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Meer Pzn. Deze opende waarna de secretaris, de heer J. v. d. Zwaard Pzn., de notulen las. die overeen komstig werden vastgesteld. De secretaris bracht dan verslag, waarbij de geschie denis der vereeniging en hare 3 scholen tot in bijzonderheden was vastgelegd. De voorzitter bracht den secretaris hartelijk dank. In de plaats van de heeren M. Root en J. Batenburg, die niet herkiesbaar wa ren, werden gekozen de heeren Jb. Been en C. van Leeuwen Jzn. In de vacature-de heer T. de Hoog werd gekozen de heer KI. Filius. Vervolgens hield de heer P. C. Luyten een inleiding over het onderwerp: „De Zending", waarvoor dc voorzitter den inleider zijn dank bracht. Hierna werd de balans, winst- en verliesrekening goed gekeurd. Na rondvraag sloot de heer Luyten de vergadering. o BENTHUIZEN. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De voorzitter, de heer A. Verheul Azn., opende, waarna de secr., de heer A. van Os, de notulen las, die werden vastgesteld. Hierna bracht de penningm., de heer M. Idema, verslag uit. Ontvangsten met in begrip der saldi f. 994.76. de uitgaven f. 132.35. batig saldo f 862.41 De heeren M van Leeuwen en M. Blijleven zagen ae rekeningen na. waarna de eerste me dedeelde dat alles in goede orde was be vonden. De voorzitter dankte den secr. en den penningm. De magazijnmeester, de heer M. v. d. Velde, bracht verslag uit. Hieruit bleek dat 188 maal verschillende goederen zijn gebruikt. Misnoegen werd uitgesproken over het slechte terugbezor gen der gebruikte goederen. De voorzitter dankte den magazijnmeester voor zijn de gelijk beheer, en verzocht allen rekening te houden met deze opmerking. Bij accl. werden de aftr. heeren M. Idema en v. d. Velden als bestuurslid herkozen. Het be stuur stelde voor een lucht- of waterbed aan te koopen. Na bespreking werd be sloten tot een luchtbed. De voorzitter wek_ te op de te houden gratis-moedercursus bij te wonen. De heer M. van Leeuwen stelde voor een cursus E.H.B.O. te houden. Het bestuur zal zulks onderzoeken. Hier na sluiting. o HAARLEMMERMEER. Te water geraakt. Bakker W. had zijn paard en wagen op den Venneperweg achtergelaten, teneinde een klant te bedienen. Toen hij terug kwam zag hij dat het geheele gerij ln de wegsloot lag. Vermoedelijk is het paard al grazende te ver in den grasberm ge raakt en tenslotte met wagen en al in de sloot terechtgekomen. Met de hulp van een tractor werd eettren ander weder op het droge gebracht. De door W. geleden schade is niet iggring. Oprichting Afd. Nationale Jeugdstorm. In Haarlemmermeer is een pl. afd. opge richt van de Ver. De nationale jeugdstorm onder voorzitterschap van ir. C. Koeman, wonende te Aalsmeer. De vereen, draagt als afdeeling den naam; „de Meerlanden". Haar doel is om Hollandsche jongens en meisjes van 8 tot 18 jaar op te wekken tot het beoefenen van gezonde sport en het opleiden tot het beoefenen van ge zonde sport en het opleiden tot algemeen praktische vaardigheden; het bijbrengen van kennis voor hulpbetoon bij ongeluk ken en het bevorderen van de kennis van de vaderlandsche geschiedenis, alles op den grondslag van de leuze: „Vreest God, eert den Koning". De nadruk wordt ge legd op eerbied voor den godsdienst, va derlandsche liefde, verknochtheid aan het Oranjehuis, samenwerking, offervaardig heid. naastenliefde, orde en tucht. Jon gens en meisjes boven de 12 jaar dragen den eerenaam van stormers en storm- sters en mogen het uniform van de ver eeniging dragen. Witte Kruisvergadering. In „De Landbouw" te Hoofddorp hield de afd. Haarlemmermeer van de N H. Ver. „Het Witte Kruis" een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter dr. H. O. Bult. Uit de verslagen van den secretaris en den penningmeester bleek o.a„ dat het ledental weder was gestegen en thans ongeveer 2800 bedraagt; de rekening sloot met een klein nadeelig saldo. De boeken werden in orde bevonden. De voorzitter bracht als afgevaardigde naar de alg. ver gadering daarvan een uitvoerig verslag uit. Omtrent het door den secretaris uit gebracht verslag inzake den toestand van de wijkgebouwen en de magazijnen kon worden medegedeeld dat een en ander in een bevredigenden toestand verkeert. Verkooping. In de Beurs te Hoofddorp had ten over staan van Notaris H. Bax uit Aalsmeer, een groote verkooping plaats waarmede ongeveer 5 uren gemoeid was van boerderijen, landerijen en huizen, waar van de uitslag is als volgt: A. De bouwhoeve, genaamd „Arnoldus- hoeve", bewoond door den heer H. van Andel, bestaande uit bouwmanswoning, schuren, berg, overdekte mestput, erf, uitmuntend bouw, en weiland en boom gaard aan den Aalsmeerderweg No. 577 (Haarlemmermeer), groot 19.56.15 H.A. Comb., staande op f. 29.600.werd ge mijnd met f.2000.door den heer Jan Goede Szn. te Landsmeer; totaal f. 31.600. B Het terrein, gelegen op den hoek van den Aalsmeerderweg en Bennebroekerweg groot 31. A. 80 c.A. Ingezet door den heer J. P. Berghoef alhier op f. 100.gemijnd door den heer J. P. Smit te Haarlemmer meer met f. 200.—. totaal f. 300.—. C. Het huis, Aalsmeerderdijk no, 643, groot 4 A. 30 cA Ingezet door den heer C. van Egmond te Haarlemmermeer op f. 1600.—, E. De huizen, Aalsmeerderdijk nos 647 en 848 groot 4 A. 62 c.A. Ingezet door den heer G. Mosselman op f. 1400.—; gemijnd met f. 120.— door den heer B. Vurens van Es, Aalsmeerderdijk, totaal f. 1520. De Nederlandsche Zuivelcentrale maakt naar aanleiding van het bericht betref fende de regeling inzake verplichte terug levering van ondermelk bekend, dat met dit stelsel getracht zal worden een netto- kaaswaarde per K.G. ondermelk te bereiken van 0,5 cent gedurende de tweede helft der maand Maart, van 0,4 cent ge durende de maand April en van 0.3 cent in het tijdvak van Mei tot en met Augus tus 1936. Indien de gemiddelde netto-kaaswaarde der ondermelk gedurende een tijdsverloop van 4, respectievelijk 5 weken mocht blij ken gestegen te zijn tot of boven de waarden, hiervoren genoemd, echter ver hoogd met 10% voor de tweede helft van Maart en de maand April en met 20% voor elk der volgende maanden en dus de gemiddelde netto-kaaswaarde in de be doelde tijdvakken meer zou hebben bedra gen dan respectievelijk gemiddeld 0,55, 0,44 en 0,36 cent per K.G. ondermelk, zal worden overgegaan tot buitenwerkingstel- ling van de regeling. Dit laatste zal echter achterwege kun nen blijven, wanneer gedurende de beide laatste weken van een 4- of 5-weeksch tijdvak, als waarin het tijdsverloop, waar voor de regeling geldt, zal worden onder verdeeld, de netto-kaaswaarde der onder melk gelegen heeft beneden de Yneerbe- doelde prijzen van achtereenvolgens 0,5, 0,4 en 0,3 cent per K.G. ondermelk. Nadere bijzonderheden over de uitwer king van het stelsel1 zal de Nederland sche Zuivelcentrale aan belanghebbenden rechtstreeks mededeelen. 9627 Het Regeerlngsbureau voor de Uitvoe ring van de Landbouw-Crlsiswet 1933 deelt mede, dat de geleidebiljetten model II Nos. B. 53.651—53.700 53.701—53.750, 108.401—108.450 en de geleidebiljetten mo del II-A Nos. A. 255.601—255.650. 255.651 255.700, 271.951272.000 van onwaarde zijn als vervoerdocumenten in den zin van de Grenscontrole-regeling. Belanghebbenden worden in hun eigen belang gewaarschuwd hiermede rekening te houden. 9626 F. De bouwhoeve, genaamd „Segrina", bestaande uit heerenhuis. erf, schuren, stallen, tuin, boomgaard, bouwterrein, uitmuntend bouw- en weiland, gelegen aan den Aalsmeerderdijk No. 640, den Bennebroekerweg en den Aalsmeerderweg i Haarl.meer) gr. 55.36.90 H.A. Geveild in 19 perc. comb, en massa. Comb. peTceelen 1 tot 10, staande op f. 68.050, gemijnd met f. 4.door den heer P. L. van Andel c.q. Comb, perceelen 11 tot 19. staande op f 9930.gemijnd met f. 400— door den heer J. P. Berghoef. In totaal heeft deze verkooping dus opgebracht de som van f. 115.055.—. In de Cornelia-Sophia-bewaarschool te Abbenes hield de A.R. Klesvereenlging een vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Burgsma. die na de opening het jaarverslag uitbracht. Den heer S. v. d. Luit, die een overzicht gaf der financiën, werd dank gebracht voor het accurate beheer.De heer J. Kroon hield een rede over „Het Verzekeringswezen. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature-J. Tamerus gekozen de heer M. Kroon. Tot hulpleidster aan de Kleuter school te Hoofddorp is in de plaats van mej. A van Andel, die deze betrekking niet heeft aanvaard, benoemd mej. J. C. v. d. Mik. aldaar. o HILLEGOM. De te stichten nieuwe kerk. Het nieuwe kerkgebouw, dat gelijk ge meld, in deze gemeente gesticht zal wor den, is van kiemen omvang; het zal 100 zitplaatsen bevatten en komt bij den wa tertoren te staan, dus op de grens van Lisse. De kerk behoort tot de Oud-Geref. Gemeente, v.n. thuis hoorende in de ge meente Lisse. Tot heden hield deze ge meente kerk in een gebouwtje aan de Ringvaart. De meeste kerkgangers staken de vaart met een bootje over Het zadeldak van de kerk wordt be kroond met een klein torentje. De ramen ln de zijwanden met steunbeeren worden rechthoekig. Boven den Ingang wordt het orgel geplaatst, en recht daartegenover de kansel. Het zal een eenvoudig uit bak steen opgetrokken gebouw worden van goede verhoudingen. De tooneelvereeniging der Kunst- zandsteenfabriek „Arnoud" heeft een uit voering gegeven; de zaal van Hotel Sister mans was stampvol. Vertolkt is het kluchtspel in drie bedrijven „Tante Juta", van Max Reimann en Otto Schwartz. Er is zeer goed gespeeld; de aanwezigen toon den zich zeer voldaan. De dames zijn met bloemen gehuldigd, de regisseur kreeg een extra pluimpje van den voorzitter. Er heerschte een prettige stemming! o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Chr, Besturenbond. Deze vergadering vond plaats in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. De voorzit ter de heer B. v. d. Bent liet zingen Ps. 84 2, las Matth. 9 113 en ging voor in gebed. Spr. heette speciaal den heer Van Beelen welkom. Hij schetste voorts den toestand, waarin hij als eenlg rust punt vindt, dat God de lijnen van het wereldgebeuren in Zijn hand houdt. De secretaris, de heer D. v. d. Plas, bracht zijn Jaarverslag uit. De vergaderin gen waren grootendeels gewijd aan de maatregelen ten opzichte van de werk loosheidsvoorziening. De heer v. d. Hei den trok zich als bestuurslid terug en werd vervangen door den heer Jonker. In de vacature door het vertrek naar Zuid- Afrika van den heer Ippel. werd nog niet voorzien. De plaats van den heer Keur. (Katwijk Rijn), werd ingenomen door den heer Zandbergen, terwijl voor de afd. Val kenburg de heer v. Duyn in de plaats van den heer De Mooij als bestuurslid optrad. De vertegenwoordigers in de contactcom missie hebben naar verwachting hun vaak moeilijke taak verricht. In de contact commissie voor de steunverleening is onze HEDEN: Stadszaal: Kinderkoor .JSx Animo", Oranje-cantate, 8 uur nam. Katwijk-Zee Gemeentezaal)Spr. de heer J. A. dc Bruyn, Nam. 8 uur. Rijnsburg Ontspanningslokaal lSpr. de heer W. Nauta. Nam. 7% uur. Woensdag. Vrije Ev. Gem.: Middelstegracht 3. Be- reeëravond, nam. 8 uur. Oegstgeest (Irene i Propaganda-avond van het Jeugdgilde. 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag lnst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21) Halfdrie tot halfvier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: lnst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: lnst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Wij zijn niet bang". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 8 uur nam. „Shanghai". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27% en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Canaille". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Anna Karenina". Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/i uur. Zondag nam 2 uur 4uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „De witte non". Iederen middag 2'/i u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. van Zijp. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. besturenbond vertegenwoordigd door D. van Beelen en W. Kulk; in de commissie tot aanwijzing van arbeiders voor de werk verschaffing door B. v. d. Bent en D. de Jong. In de plaats van den heer J. Vink, die bedankte, in de vertegenwoordiging in het crisiscomité, werd gekozen de heer D. van Beelen, in de vacature van den heer v. d. Heiden, de heer Van der Voort. Het ledental van de bij den besturen bond aangesloten organisaties bedroeg op 1 Oct. 1935 1043 leden; een verlies van 106 leden bij verleden Jaar. De voorzitter bracht den heer v. d. Plas zijn dank. De heer J. Vink bracht op rijm verslag uit van de werkzaamheden van het -Bu reau van Rechtskundig advies. 93 zaken werden behandeld. De heer P. Plokker bracht verslag uit van het fonds tot bestrijding der t.b.c. „Draagt eikanders losten". Er werd uit gegeven f. 488.03; de inkomsten bedroegen f. 900.46. De voorzitter bracht ook deze heeren zijn dank. Na een gezellig samen zijn volgde sluiting met dankgebed. De bijzondere collecte in de Herv. kerken voor de huwelijksbijbels en kerk telefoon, heeft opgebracht f. 163. De derde telling van de ingekomen „zendingszakjes" heeft f47.50 opgeleverd. Het totaal bedrag is daarmee gestegen tot f.1248. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Februari ingelegd f. 16169.88 en terugbetaald f. 19267.81. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt, 't nummer 5452. Postcheque- en Girodienst. Gestort op postrekening f. 125625.92; uitbetaalde cheques f. 56447.82. o LISSE. Huisbrocitentoonstclling der K. J. C. Het patronaatsgebouw is weer in een bloemenzaal herschapen. De jongens van ae K.J.C. hebben weer getoond, wat zij kunnen presteeren op 't gebied van huis- broei van bolgewassen! Behalve de huis- broeicommissie waren bij de opening te genwoordig de ouders der K.J.C.'ers en Jozefgezellen. Voorts de geestelijken, ka pelaan Tabink en Kuipers, de besturen van Volksbond en Isidorus, van Bloem bollencultuur, L.T.B. en H.B.G. en „Ho- baho". De voorzitter der commissie, de heer S. Langelaan, heette allen welkom. Spr. memoreerde het le lustrum, dat thans gevierd mag worden. Na dank voor de 2 mooie wisselbekers, sprak de heer J. C. de Kaan. gemeentesecretaris, die namens B. en W. deze tentoonstelling opende. Spr. wees op de moeilijke tijden. Er wordt veel geëischt om den moed er in te houden; daarom is het zoo prijzenswaardig, dat de jeugd op deze wijze wordt opgevoed. Spr. wekte de jongeren op om, evenals de ouderen, te blijven vertrouwen in het vak dat ook zeker weer zal opbloeien! Spr. bracht den dank van het Gemeentebe" stuur voor het hier gepresteerde over en vooral aan de ouders die er vee! voor over hebben om hun jongens in de gelegenheid te stellen deze sport te beoefenen. De voorzitter dankte voor deze waar- deerende woorden, waarna een wandeling langs de stands werd gemaakt. t—t

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6