KNUTSELHOEKJE. /'l? /f\ Z1 CORRESPONDENTIE. ■IH c trouw. 'e /'J- /ij.sr Er zijn weer een aardige hoeveelheid brieven en vele brieven die een apart woordje in de correspondentie willen heb ben, dus daar zal ik dan nu maar dade lijk mee beginnen. Er is toch niets bijzon ders, dat ik aan allen te zamen moet zeg gen, en het zal wel een groote correspon dentie worden. Trieneke van Manen, is Piet weer beter? Het hoeft heusch niet iedere week een brief er bij. Greta en Wim de Graaf, is de verkoud heid weer over? Zoo, zegt klein zuBje Eejee in plaats van Greta? Jannie van Biezen, lig je nog te bed? Wordt het hoesten al wat beter? Toos en Bep Bouter. de anecdote zal ik bewaren. Groot gelijk, dat je den brief zelf wegbrengt, om een wandeling te hebben. Dirkje Tiemeyer, natuurlijk mag je mij Tante noemen, dat doet de geheele raad- seljeugd. Neen ik heb niet kwalijk geno men, ik wou je alleen maar even waar schuwen, lVi ct. is voor drukwerk, en een geschreven brief is geen drukwerk. Leendert Moraal, och is je zusje zoo heel erg ziek geweest, arm kind. Gelukkig dat ze nu weer even uit mag als het zonnetje schijnt. Truus van Eyck, was je zóó vreeselijk blij dat je wel een meter in de lucht sprong? De volgende week hoor ik dan natuurlijk wel, wat voor een mooi boek je hebt gekregen. Jacob Ruygrok, zeker mag je meedoen en mij Tante noemen. Als je een raadsel inzendt, dan moet je er het antwoord tij schrijven. Willy van Leeuwen, dat raadsel van dat brood heeft er al ingestaan. Ben je nu 's avonds prettig aan het dammen op je nieuwe dambord? Gerda Los, ja ik heb nog altijd veel pijn. Ik moet nu wel probeeren 's morgens ook wat op te zitten al ls het maar 15 of 20 minuten. Johanna Outshoorn, op het oogenblik heb ik nog wel raadsels en anecdotes in voorraad, dus bewaar het maar tot ik er om vraag. Lientje Lefeber, zoo, heb je zoo'n pret- tigen feestdag gehad thuis en je vers zoo goed opgezegd, en had je het vers ook zelf netjes opgeschreven? Trijntje Durieux, op het oogenblik heb ik nog wel raadsels in voorraad liggen. Eempien en Jo Wassenaar, ik hoop dat Moeder's verjaardag voor allen een ge lukkige feestdag is geweest. Ja zeker, vind ik het mooie cadeaux die E. mij opnoemde ik weet zeker dat M. er blij mee was. Heeft kleine Hanna ook wat gegeven? Jannie de Water, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Ja dat weet ik wel hoor. dat jij al vele jaren trouw meedoet. Ik zal het aardig vinden een kiekje van jullie te krijgen. Bep van Kooperen, ik hoop dat je mij zult kunnen schrijven, dat je naar de 6e klasse bent overgegaan. Ja als het voor jaar komt. kan ik langer met open raam liggen. Geertruida Blóte, o, dat is gemakke lijk, nu jij in den Haag woont en niet zelf je prijs kunt halen, dat je oom op het bureau L. D. is. Je doet trouw mee, dus verdient het zeker. Sientje Timmermans, in mijn jeugd bestond de padvinderij nog niet. Je kunt niet dadelijk al die voorschriften nako men. doe maar je best, dan gaat het steeds beter. Bep en Wim Nieboer, er wordt geloot bij de prijsraadsels, dus dat heeft er niets mee te maken, al zou ik kwaad op iemand zijn en ik denk er heusch niet over om boos te zijn, het lot beslist. Vier zusjes Hartevelt, ik hoop dat de 3 die nog op school gaan. mij de volgende week kunnen melden, dat ze zijn overge gaan. Piet van Egmond, goed of slecht weer 's avonds zit ik een uur op en ik moet nu probeeren 's morgens ook eventjes op te zitten, maar geen heel uur. Wordt de asthma al wat beter? Janneman Bronsgeest, ja ik ben al heel lang ziek, maar moet nu probeeren iets langer op te zitten. Alida en Koosje Stikkelorum, je hebt groot gelijk, je kunt niet allen een prijs hebben, er deden 187 kinderen mee, dus moesten er 183 teleurgesteld worden. Jan Harland. ach, weet jij er ook al van mee te praten, wat het is ziek op bed te liggen. Gelukkig kan ik in bed mijn ö/u»b S'J- l v <t- 1 e' _j_ Een Brieventasch. Wie de kunst van het vouwen verstaat, kan van een blaadje papier allerlei leuke dingen maken. Hier op de teekening fig. VII zie je een zakje, dat als brieventasch of stofdoekenzak gebruikt kan worden. Om het te vouwen, heb ie een stukje papier noodig, dat 17 c.M. lane en 14 c.M. breed is. Je legt het met den korten kant naar je toe en vouwt het dan dubbel. Nu leg je den open kant naar onderen. Het papiertje is dan 14 c.M. lang en 8'/: c.M. breed. De lange kant is dus dubbelgevou wen, zie fig. I. Nu de korte kanten (aa) op elkaar vouwen en het weer openleggen. Er is dan een mlddenvouw ontstaan. Fig. II. Neem nu de punt B en leg deze langs die mlddenvouw, zooals fig. Ill laat zien. Keer het werk nu om, zoodat de omgevou wen punt onder komt te liggen, en leg de punt weer langs de mlddenvouw. Dan heb je fig IV. De uitstekende rechte randjes (Nadruk verboden). (c in fig. IV) vouw je naar boven om, zie fig. V. Zoover gekomen, heb ie een steek, maar we gaan verder. Pak dien steek beet bij letter d (In fig V), trek hem open en vouw het werk meteen weer plat, zoo als fig. VI laat zien. Bij letter e (In fig. VI) liggen twee pun ten op elkaar. Eén daarvan moet je nu vastpakken, op de bovenpunt f (in fig. VI) leggen, en het werk platvouwen. Dan is 't zakje (fig. VII) klaar. Als je het papiertje 14 bii (7 c.M. ge nomen hebt, ls het zakje ongeveer 10 c.M. groot geworden. Zoo is het heel geschikt om in de poppenkamer opgehangen te worden. Je kunt het echter ook grooter maken van stevig gekleurd papier en foto- carton. Alleen moet je er aan denken, dat je het niet maken kunt van een vierkant papier. De lengte moet altijd eenige c.M. meer zijn dan de breedte. De lijnen in de teekeningetjes stellen randen van het papier voor, de stippel lijnen zijn vouwen. INA VAN DEVENTER. werk ook doen, ik schrijf dit alles in bed. Lena en Maartje Sierag. de nieuwe raadsels gaan bij den voorraad die ik heb liggen, dus krijgen later wel eens een beurt. Herman en Tini v: d. Reyden, op het oogenblik heb ik nog genoeg raadsels lig gen. Neen van je eigen raadsel hoef je de oplossing niet te sturen. Willy v. d. Horst, tot je llen verjaar dag behoor je tot de kleineren. Neeltje van Katwijk, gezellig hè, om een vriendin op visite te hebben en dan met poppen en servies te spelen en je grappig te verkleeden. Drietal Laman, dat zijn altijd 3 brieven met aardige overdrukplaatjes. Ja 's avonds zit ik altijd 1 uur op, en nu moet ik 's morgens ook wat opzitten, dat moet voor mijn rug. Ik hoop dat jullie overgaan. Bep en Piet Vos, wat is Bep druk aan het handwerken. Zoo'n ouderavond is al tijd gezellig hé! Hendrika van Egmond en Hanny v. d. Hoek, natuurlijk altijd hopen op een prijs al moet men heel dikwijls teleurgesteld worden. Elly Dobbe. dat begrijp ik niet, wie is die „ze" die het eerst in de kinderkrant kijkt en de raadsels opschrijft, je schrijft toch over jezelf niet „ze". Hennie de l'Ecluse, dat begrijp ik best wat je schrijft dat zoo'n ouderavond veel te laat werd, als dan na afloop alles werd bekeken en besproken. Jan en Ria Uiterdijk, ja er moesten ruim 180 kinderen teleurgesteld wordt, dat kan ik heusch niet helpen, het lot beslist. Henk en Nellie Mulder, ja ik miste jullie al lang, woonden jullie toen zoo heel ver van het L. D en nu dichter bij? Is het kleine broertje nu al bijna 3 jaar? Mientje v. d. Berg, als je naam niet bij de goede oplossingen stond, dan heb ik je brief niet ontvangen, ik weet nu heusch niet al die namen 187 meer uit mijn hoofd. Het is erg jammer voor je. Jannie, Jan en Piet de Graaf, natuur lijk als je een goede werkkring hebt in Indië, dan moet je die warmte maar ver dragen. Trientje Gordijn, je vraagt zoo wanneer ik jarig ben, nu al heel spoedig, 10 Maart. Op 't oogenblik heb ik nog genoeg raad sels, Nelly Schelvis, jammer dat je vergat de piijsraadsels te posten. Mientje van Luyken, nu vast gefelici teerd met Je verjaardag, vier maar vroo- lijk feest. Rietje Boom, ik moet nu probeeren wat meer op te zitten, al is dat eerst erg pijn lijk en vermoeiend. Corrie en Nellie van Erkel, ja zeker hoop ik weer beter te worden, maar ik moet o zoo lang geduld hebben, ik ben al jaren ziek, Rieka Uljee, gaan de vriendinnen alle maal bij Mien op visite als ze Jarig is.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14