ELTAX 666 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 Februari 1936 Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs FINANCIEN. Nieuwe leening van het Rijk? heer Arends met dankgebed. Daarna wer den de tentoongestelde bloemen verkocht. Ruim f.14 werd opgehaald, welk bedrag men bestemde voor het a.s. schoolreisje. Het was reeds na middernacht toen deze mooie avond beëindigd was. Het bezoek aan de Noordwijkerhout- sche bloemententoonstelling in café „De Zwaan" was enorm. Het bloemen-kunst- werk van de firma v. d. Berg—Smit bleek een bijzondere attractie te zijn, waarvoor vakmenschen uit den geheelen omtrek groote belangstelling hadden. Leerlingen van vier bijzondere scholen hadden, even als de Bavo-patiënten gratis toegang. De R.K. Klesver. „Recht en Orde" heeft voor de a.s. bestuursverkiezing der R.K. Statencentrale de volgende candi- daten gesteld: H, Bader, Sassenheim; Mr. Bolsius, Leiden; P. Heemskerk, Leiden; J. Kortekaas, Lisse; F. C. van Llerop, Htl- legom; C. Paardekooper, Oegstgeest en J. Schouten, Zoeterwoude. In het bouwvak begint weer eenlge opleving te komen. De aannemer Van Tilburg laat vier landhuizen bouwen aan den Heeren Duinweg. NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering „Patrimonium". De afd. Noordwijk van Patrimonium hield haar jaarvergadering in het Vereenl- gingsgebouw aan de Hoofdstraat alhier. De voorz. de heer D. M. Passchler bracht in gedachte den datum 3 Jan. 18761936. Zestig jaar geleden werd de eerste samen komst gehouden, bedoelende Chr. Sociale Organisatie. Spr. wekte op om toch vooral in dezen tijd, onze roeping te verstaan, want voor Patrimonium is thans handen vol werk. Hierna volgden de verslagen van secre taris en penningm. en ziekenkas. Daarna declameerde de heer W. Poortier een stuk proza, n.l. „Gestrafte hoogmoed", waarvoor groote aandacht was. De heer J. Vink, on derwijzer aan de Herv. School behandelde het onderwerp „Jeugd in Nood". Deze spreker kon om des tijds wil slechts aanwijzing doen aangaande de brandende vragen der jeugd. Vervolgens spraken afgevaardigden van de pl. Jongel. Vereenlgingen en van den Chr. Besturenbond. Ter afwisseling decla meerde de heer Vink eenlge gedichten, als bok de heer Poortier. Na afwerking der agenda sprak ds. N. J. Cupédo een ernstig slotwoord, waarin uit kwam de beteekenis van het woord „Pa trimonium" maar waarbij hij ook wees op „Matrlmonium". Hij besloot met de op wekking dat wij allen tot in den dood ge trouw mogen bevonden worden waarop spr. met dankgebed sloot. „Patrimonium" had een aangename jaarvergadering! Ouderavond Herv. Scbool. In de Herv. School alhier werd een Ouderavond gehouden, waarvoor buiten gewoon veel belangstelling was. De voorz. de heer Joh. G. de Witt.'opende na ge meenschappelijk zingen van Ps. 103 vs. 1 met gebed en Schriftlezing. Na een kort openingswoord gaf de secretaris verslag van den vorigen Ouderavond. De heer Bardelmeijer, hoofd der school, hield een ernstig referaat over „Vertrou wen". Na de pauze had plaats het afscheid van den heer N. A. de Bruin als onder wijzer. thans benoemd hoofd der Chr. School te Hindeloopen. De Voorzitter sprak namens het bestuur, vervolgens de (heer Bardelmeyer als hoofd dezer school en tenslotte de heer J. Vink, onderwijzer, namens het personeel. Deze toespraken gingen gepaard met het aanbieden van practische geschenken. De heer de Bruin dankte, mede namens zijn bruid, voor de goede woonden en cadeaux. Na een slotwoord van den voorz eindigde de heer J. v. d. Bent met gebed. Tenslotte werd gelegenheid gegeven om in de verschillende lokalen het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan gaarne gebruik gemaakt werd. OEGSTGEEST. Uitvoering van W.I.K. De amusementsvereen. „Willen is Kun nen" gaf in het patronaatsgebouw een uitvoering, waarvoor zeer groote belang stelling was. De avond werd geopend door den leider dezer vereeniging. den heer E. Binsbergen, die alle een hartelijk welkom toeriep en dankte voor de beschikbaar gestelde prij zen voor de verloting. Ook huldigde spr. de voor deze uitvoering ingestelde commissie van voorbereiding, bestaande uit de heeren Boon, v. d. Mey en Vos. Het zangspel „Grootmoeder vertelt", door den heer E. Binsbergen keurig sa mengesteld, ontlokte een daverend applaus na de zes tafereelen en het slot-ballet, waaraan de kleinste leden medewerkten. De dames Riek Bouwmeester en Corry van Leeuwen zongen zeer verdienstelijk ter afwisseling „Het Angelus" waarmede ook zij veel succes oogstten. In de pauze werd in opgewekte stem ming de aangekondigde verloting gehou den. De hoofdschotel vormde de opvoering van de uit vijf bedrijven bestaande, kin- der-operette „Rhodia", vrij, bewerkt naar een nieuw Grieksch sprookje door A. H. L„ schrijfster van „Sneeuwwitje" e.a. De leiding was bij den heer Binsbergen, terwijl de begeleiding op lofwaardige wijze werd vervuld door mej. Y. van Grol. De vlotte vertolking van het geheel gaf een bewijs van ernstige studie. Zonder uit zondering hebben allen medegewerkt aan het welslagen. De hoofdpersonen mogen wij een extra woord van lof niet onthou- Wij noemen o.a. „Rhodia" (Riek Bouw man), „De Koningin" (Marie v. d. Mey), Nykteris (Corry van Leeuwen), Superba (Corry Singeling), Baskania (Beppie Kok) en Prins Celadon (Nel Klinker i. De keurige costumeering, verzorgd door de firma G. Hoppezak (Leiden) heeft aan het welslagen zeker medegewerkt. Na het slotkoor vlei allen een overwel digend applaus ten deel. De heer Boon dankte den heer Binsbergen en mej. van Grol warm voor hun onvermoeid streven, de uitvoering van W.I.K. altijd zoo aan trekkelijk te maken. RIJNSBURG. Geslaagde Zendingsavond. In de Kerkzaal werd een avond ten bate van de zending gehouden. De heer van der Endt van Oegstgeest leidde, doordat ds. Peter ongesteld is. Na gemeenschappelijk gezang en gebed heette hij speciaal de spreekster mevr. Gunningvan Kesteren welkom. Daarna zong de Chr. Zangvereeniglng Excelsior enkele nummers, waarna mevr. Gunning een causerie hield over haar reis naar Palestina. Onderhoudend behandelde zij de reis er heen en de aankomst in het Heilige Land. Vele plaatsen, bekend uit de omwande ling van Christus op aarde, werden door haar breedvoerig besproken. De heeren Bouman en Iterson brachten een groot aantal door hen genomen foto's op het witte doek. hetgeen zeer tot ver duidelijking bijdroeg. In de pauze werd een loterij ten bate van de Zending gehouden. Nadat Excelsior zich nog had laten hoo- ren, bracht de heer van der Endt dank aan de dameskrans voor het organiseeren van dezen avond, en de spreekster voor haar leerzame mededeelingen. Haar werd een bloemenhulde gebracht. Na het zingen van den Avondzang en dankgebed volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren; Nicolaas, zoon van G. v. Eg- mond en G. Schoneveld Martinus, zoon Vgn G. van Egmond en G. Schoneveld. Overleden: Elisabeth van Kralingen, 5 weken, dochter van C. v. Kralingen en M. Salomons C. Oudwater, 58 jaar, echt genoot van A. van Egmond. nnngverg. uerei. niannenvereen. In Concordia werd de vergadering van den Kring Rijnsburg gehouden. De heer Rietkerk van Lisse hield een referaat over „Het vraagstuk van den Zondag". Alleen den princlpieelen kant wilde spr. bezien, niet de practische. De reformatie is er niet in geslaagd een schriftuurlijken Zon dag te geven. Ten opzichte van het 4e ge bod spreekt de Catechismus niet over een bepaalden dag. Het vraagstuk bleef lang onaangeroerd. Men vreesde Joodsche ge bruiken. Spr; ging dan het historisch ver loop van de Zondagskwestie na. Calvijn nam het geheel ceremonieel, maar kwam daar later op terug. De Synode van.Dordt ging er ook niet verder op in. Dr. Kuyper sloeg een eenigszins anderen weg in en ging terug naar de Schepping, n.l. het 4e gebod was een Scheppingsordonnantie. Voor ons moet de rustdag het symbool van de eeuwige rust zijn. Christus is daarin ons voorgegaan. Onder de leiding van den H. Geest is de verandering van rustdag tot Stand gekomen op grond van de ge tuigenis van de Schrift. Op dit referaat volgde een geanimeerde bespreking, welke met het oog op het vergevorderde uur afgebroken moest worden. Alhier is een Moederkrans opgericht, waarvan moeders van alle gezindten lid kunnen zijn. Velen hebben daartoe reeds besloten. Het doel is de saamhoorigheid te bevprderen en tevens handwerkjes te ver vaardigen voor den a.s. Bazar ten bate van de Chr. Kleuterschool. De bijeenkomsten worden geleid door mej. Van der Lelie. De scheidsrechter van Oranje Blauw- Oegstgeester Werkloozen, de heer J. Hoog duin. kwam bij den wedstrijd zoodanig over den voetbal te vallen, dat hij een pols brak. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. M. Lexmond, geb. Vink Z. M Roos geb Glasbergen, D. Ondertrouwd: J. J. van Beek en A. P. Molenaar. Getrouwd; N. J. Goeman en Chr. M. Lelieveld. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. van der Zon, geb. Le lieveld, D. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering der Coöp. Tuinbouwveiling. De Coöp. Tuinbouwveiling voor Veur en Omstreken hield een goedbezochte open bare vergadering in hotel de Zwaan. De voorzitter, de heer L. C. de Koning heette welkom den heer van der Meer, bedrijfs- consulent voor Zuid-Holland en den spreker den heer Ignatius, van het dep. van land bouw enz., den heer Riemers van de proef tuin het Westland. De heer Ignatius gaf een overzicht van de toeslagregeling, het doel, den opzet en de praktijk hiervan, en wees op de wijzigingen, welke voor 1936 zijn aangebracht. Hierop volgde een uitvoerig debat, waar in gewezen werd dat bij de nieuwe rege ling niemand der tuinders in staat is ter ontlasting van het werkloozencijfer, meer personeel op te zetten. Nadat nog meer dere bezwaren waren geuit, welke hierop neerkwamen, dat men over het algemeen niet tevreden was, over de regeeringsmaat- regelen, heeft spr. allen uitvoerig beant woord. De heer Riemers sprak over „grond onderzoek en bemesting". Aan de hand van projectie wees spr er op hoe het grond onderzoek geschiedt en op welke wijze de bemesting moet plaats hebben om goede resultaten te behalen. Verder gaf spr. nog een overzicht van de tomatenteelt met ge bruik van diverse samenstellingen kunst mest. Tot slot adviseerde spr. tot aanslui ting bij den Proeftuin, welke haar mede werking verleent tot het verkrijgen van goede producten. Ook hierover ontspon zich een uitvoerige gedachtenwissellng waarna sluiting volgde. Kippendiefstallen. Des nachts hebben hier 3 kippendiefstal len plaats gehad en wel bij den landbou wer M. van den A. en den heer C. de H., belden aan den Stompwijkscheweg, als mede bij den heer P. S. aan den Oost- vlietweg. Bij alle drie zijn 6 kippen ge stolen. De politie stelt een onderzoek in. Jaarvergadering „Wit-Gele Kruis". Het Wit-Gele Kruis in de buurtschap hield haar Jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen van den secretaris en penningmeester. De inkomsten hebben be dragen f. 2979.50, de uitgaven f. 2804 80, zoodat er een batig slot is van f. 174.70 Tot bestuursleden en leden van de tuber - culose-commlssle werden resp. herkozen de heeren J. W. Boogmans en Stijnman, A. L. van Wijk en Stynman. Vastgesteld werd de begrooting 1936. In verband met het a.s. 12'/i-]arig be staan aan het einde van dit jaar, sprak pastoor Floor daarover enkele woorden. Benzinediefstal. jurn Des nachts heeft hier wederom een bru tale benzinediefstal plaats gehad. Aan den nieuwen Rijksweg Den Haag—Utrecht zijn ten nadeele van de Amsterdamsche Bal last- Maatschappij ontvreemd 5 vaten, in houdende totaal circa 1000 liter benzine. Vermoedelijk heeft men eerst stuk voor stuk de vaten vervoerd naar den hoofd weg, teneinde ze daar over te laden in een ander vervoermiddel. Een der vaten is blijkbaar defect geraakt, althans een groote hoeveelheid benzine is terecht ge komen in een nabij liggende sloot, waaruit later de kruiwagen is opgevischt. Gevonden: 1 melkbus zonder deksel, 1 wollen das. Adres Bur. van Politie. De afd. van de S.D.A.P, hield een goed bezochte ledenvergadering. De heer Kerk- hoff bracht verslag uit over de conferen tie met de Haagsche Federatie inzake een nauwere samenwerking; verder werd be sproken de Planactie. Tot bestuurslid in- platas van mevr. van der Wolde werd ge kozen mevr. van der Meyden. Het bestuur kreeg opdracht 'n feestelijken propaganda-avond te organiseeren in ver band met het feit dat de afdeeling in Oct. a.s. 25 jaar bestaat. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: W. Th. M. Geurts, 4 mnd., dochter van F. J. Geurts en F. J M. Ha- zendonk. Geboren: Dina, d. van G. K. Spieren burg en Dina van Diggelen. Uitvoering van „Crescendo". De weder opgerichte vereen. „Crescendo" heeft in de smaakvol versierde zaal van 't Parochiehuis een moolen avond gegeven. De Attractionband van den heer Jan Reeuwijk te Lisse, met den heer Evert Castelein uit Leiden als balletmeester, heb ben de aanwezigen zeer geamuseerd. De organisatie liet niets te wenschen over. VOORSCHOTEN. Uitvoering „Door Eendracht Verbonden". In hotel DettcSo heeft Voorschoten's Mannenkoor „Dopjjtendracht Verbonden" onder leiding vaawtnej. Tilly Leening te Leiden, een zanguitvoering gegeven. De heer D. J. Brinks, voorzitter, opende met een woord van welkom tot de vele vrienden van het Mannenkoor Uitgevoerd werden „Domine Salvamfac Reginam", van A. Glesen; „Naar Buiten" van L. F. Revius; „Liedje van den Schoen lapper", van Arn. Spoel; „De Kuiper", van W. F. Kools; „Zaansch Liedeken" van J. H. Bosch; „Van Holland wil ik zingen" van Arn. Spoel en „Lied aan het Gang spil", van Fred. J. Roeske. Vooral de num mers „De Kuiper" en „Zaansch Liedeken", vielen bijzonder in de smaak. Inplaats van den heer W. van den Berg, fluitist, zorgde de heer Akkerman, violist, voor een mooie afwisseling tusschen de zangnum mers. De heer A. J. Turion, secretaris, heeft den heer Brinks gehuldigd, in verband met het feit, dat hij 25 jaar voorzitter is van "het Mannenkoor en hem een bloem stuk overhandigd. Hierna volgde nog een humoristisch programma. Mej. Tilly Leening en de heer Herm. Stenz, Den Haag. lieten enkele levens liedjes hooren, terwijl de heer Th. A. Lamboo en leden van het Mannenkoor de aanwezigen deden daveren van 't lachen. Het middernachtelijk uur had reeds lang geslagen, toen men huiswaarts ging. De heer C. C. Breukink f- In den ouderdom van 74 jaren is na een korte ongesteldheid in het Diacones- senhuis te Lelden overleden de heer C. C. Breukink, alhiea'. De overledene was o.m. kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, secre taris van de afdeeling van de Holl. Mij van Landbouw en voorzitter van de Stevens Hofjes polder. De begrafenis zal plaats ihebben Vrijdag middag op de Ned. Herv. Begraafplaats, alhier. WARMOND. Uitvoering „Mathias". De belangstelling voor de laatste uit voering van de muziek-, zang- en tooneel- vereeniging St. Mathias alhier was niet zoo groot als gewoonlijk. Het feit dat de laatste maanden geen week is voorbijge gaan of er was een of andere uitvoering, zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. Toch hebben de thuisblijvers ongelijk ge had want het is weer een avond gewor den van gepaste, doch uitbundige vroolijk- heid. Het geheele programma stond in het teeken van den vastenavond; met recht kon dan ook gesproken worden van een vastenavond-uitvoering. De voorziter de heer Zwetsloot opende en deelde mede dat wederom door een paar Mathias vrienden mooie prijzen be schikbaar waren gesteld om te worden verloot. De opbrengst dezer verloting zou ten goede komen aan de kas der vereeni ging. Naar spr. vernomen heeft staan weer een paar nieuwe zorgen voor de deur. De afd. harmonie zal noodwendig een paar nieuwe instrumenten moeten aanschaffen. Dan werd overgegaan tot afwerking van het programma, waarvan het eerste ge deelte verzorgd werd door de afd. Harmo nie. Het was als steeds keurig. Prachtig werd „Suite Oriëntale" van Popy uitge voerd. Hulde aan de werkende leden dezer vereeniging, hulde aan den heer Dik voor de wijze waarop hij dit met zijn korps heeft weten te bereiken. Na de pauze wer den twee tooneelstukjes opgevoerd „Het wonderkind" en „Bij Gisje in de scheer winkel". Het was zotternij van de boven steplank! Den regisseur den heer Joh. Sik- king werd door den voorzitter gezegd voor dezen buitengewoon amusanten avond die hij de leden van Mathias bezorgd had, alsmede alle medewerkenden voor het ge- bodene. Het was weer een geslaagde avond! WASSENAAR. Loop der Bevolking. Jhr. D. G. van Asoh v. Wijck en gezin, chef bijkantoor N.V. Bat. Imp. Mij., uit Amersfoort, Santhorstlaan 83 W. K. Bahlmann, zonder beroep, uit Amsterdam, Eikenlaan 5 M. Bergau, dienstbode, uit 's Gravenhage, Duinvoetlaan 34 E. G. Deenen, dienstb.. uit Rotterdam, Burcht laan 10 J. Dekker, dienstbode, uit 's Gra venhage, Raaphorstlaan 12 A. Dostalova dienst., uit Voorburg. Stoeplaan 27 J. J. van Driest, dagmeisje, uit Amsterdam, Paul Krugerstraat 6 D. van Dijk, carga door, uit Rotterdam, Burchtlaan 10 (en ge zin) J. van Dijk, uit Katwijk, Konin ginneweg 5 H Y. Gatsonldes, zonder beroep, uit Amersfoort, Berkheistraat 40 (en vrouw) P. J. Kannegieter, verpleeg ster. uit Leiden, van Calcarlaan 42 J. M. Klaverwijden. dienstbode, uit Leiden, Konijnenlaan 51 M. Lauman, religieuse uit Salzkotten (Did.), Eikenlaan 3/5; J. I. Leon en vrouw, vertegenwoordiger N. V., uit Amsterdam, Heerenweg 14 C. Nle- scr, zonder beroep, uit 's Gravenhage, Eikenlaan 5 A.M. L. van Bijlevelt geb. Nieuwenhuisen Boomer, zonder beroep, uit Wisch, Eikenlaan 5 L. Noordijk, brood bakker. uit Ooltgensplaat. Langstraat 16 A. Oesterle, dienstbode, uit 's Gravenhage, Santhorstlaan 19 E. Stiassny. dienstb., uit Oostenrijk. Prinsenweg 69 M. H. Ver nissen, dienstbode, uit Pijnacker, Meijen- del 2 H. M. Vermasen, dienstbode, uit Pijnacker. Meijendel 2. Vertrokken: M. J. Semmler naar Wee- nen (Oostenrijk) J. M. van Dijk naar Delft. Rotterdamscheweg 282 B. R. Cohen naar Warnsveld, Hoenderpark Jo hanna Hoeve M. Machurek naar Den Haag. Tapijtweg 2 M. H. de Vos geb. van Peppen naar Delft, L. van Overvest 24 M. Th. P. Maseland naar Den Haag, Obrecihtstraat 245 Th. J. J. Goeman, naar Leiden, Oude Rijn 106 E. M. Swage- 10. Thijs kwam spoedig bij den rotswand aan, en door een kloof is hij 't gebergte in gegaan. Een tijdlang ging hij daar nu alweer voort, en nog heeft hij niets vreemds gezien of zelfs gehoord; en reeds dacht hij „Die reuzen vian Pakkijs wonen hier toch schijnbaar niet, want 't is hier alles gansch verlaten voor zoo ver men ziet." Maar plotsling vallen vóór hem zware steenen op den grond; 't gebeurt met kracht, de vonken spatten in het rond, en het maakt veel geluid. Thijs springt vol schrik nu achteruit! ,,'t Is stellig", denkt hij, „dat ik mij niet vergis als 'k zeg, dat daar een reus aan 't steenen smijten is!" MINISTER VRAAGT MACHTIGING TOT EEN BEDRAG VAN 300 MILLIOEN. NIET AANSTONDS BEROEP OP GELDMARKT. Ingediend is een wetsontwerp strekken de tot het aangaan van een of meer geld- leeningen ten laste van het Rijk. De me morie van toelichting luidt: Krachtens de machtiging tot het te gelde maken van schuldbewijzen ten laste van het Rijk vervat in de Leeningwet 1933 is in 1933 uitgegeven de 4 pCt. Tweede Staatsleening 1933, groot f. 200.000.000. In 1934 is de 4.4 pCt. Staatsleening 1934, groot f3.723.000, krachtens dezelfde mach tiging met toepassing van artikel 6 der Beleggingswet bij het Invaliditeitsfonds geplaatst en in 1935 is op overeenkom stige wijze de 4 pCt. leening 1935 ten be drage van f. 44.000.000 met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds gesloten. Thans is, door de emissie van de 4 pCt. Staats leening 1936, groot f. 104.000.000, van de genoemde machtiging ten volle gebruik gemaakt. Het beloop der vlottende schuld doet intusschen verwachten, dat verdere con solidatie noodig zal blijken. Ofschoon de minister van Financiën niet het voornemen heeft aanstonds we der een beroep op de geldmarkt te doen, acht hij het niettemin wenschelijk een machtiging tot een voldoend beloop ter beschikking te hebben, teneinde op het meest dienstige tijdstip tot consolidatie van vlottende schuld te kunnen overgaan. Daarom wordt in dit ontwerp een wette lijke machtiging ten beloope van f.300 millioen voorgesteld. De bepalingen van het wetsontwerp stemmen overigens overeen met die van vorige leening-wetten en verelschen geen nadere toelichting. RECLAME.5508 makers, naar Den Haag, Pr. Madestraat 15 W. M. Noordermeer naar Zevenaar, Arnhemscheweg D 29 M. J. van den Bergh geb. Zuiderduin naar Lelden, Jou- bertstraat 37 L. Achterberg naar Haar lem, de Witstraat 28 S. Wlerszchowskl naar Den Haag. van Diemenstraat 10 H. Gros naar Winterswijk, p. a. W. te Bes kers E. E. Weste naar Den Haag, Her- derinnestraat 88a L. E. A. Lutz naar Heemstede, Heemst. Dreef 136 Wed. A. C. v. d. Voort geb. E. P. M. Duynstee en dochter naar Maastricht, Pr. Bisschop- singel 23 E. F. Falout en vrouw naar Weenen (Oostenrijk) C. van de Koppel naar Bussum, Huizerweg 39 A. Meder naar Voorburg. Parkweg 235 A. Fr. Janssen naar Rijswijk, Z.-H., Ieplaan 59 P. Hofer naar Den Haag, Ant. Duyckstr. 102 C. M. E. Fraser naar Den Haag, Piet Heinstraat 17 A. Th. M. van der Voort naar Sassenheim, Hoofdstraat 154. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Wilhelmus Marie, zoon van H. B. Baijer en A. M. Paarden- kooper Ernst Hubertus, zoon van A. G. oe Vries en F. W. J. Strubbe Johan Carel Cornells, zoon van jhr R. Sandberg van Boelens en E. I. Baronesse van Itter- sum Henricus Cato, zoon van A. van Kleffens en E. J. van Someren Greve Ernest Joop Elfried, zoon van J. Sinke en E. B. Jürgens Hendrika Maria Theo dora, dochter van A. C. Hassing en H. M. van Rijn. Ondertrouwd: J. E. Visser en A, P J. Gregorij D. W. Seinhorst en H. Gra- dauer. Getrouwd: C. Stigter en C. van Wijk C. J. Voorham en H. C. Oosterveer A. C. van den Bergh en M. J. Zuiderduin C. A. de Vos en M. H. van Peppen. Voor de Wassenaarsche afdeeling af deeling van de Chr. ver. voor de verple ging van de lijders aan vallende ziekte „De macht van het kleine" kwam Br. Smit van Heemstede met de film van de stich tingen te Haarlem en Heemstede in het gebouw voor Chr Belangen. Nadat dr. H. J. Honders had geopend, spr. br. Smit een inleidend woord over dat werk van Chr. barmhartigheid, waar over wij reeds meermalen schreven. Hierna werd de uit 5 acten bestaande film vertoond die een uitstekend beeld gaf van het omvangrijke werk der vereeni ging en van hetgeen in het belang der patiënten wordt gedaan. Na een slotwoord van den heer C. Mansvelt werd geëindigd met het zingen van Gez. 96. ZOETERWOUDE. Tegen Awonende aan den Rijndijk alhier, is procesverbaal opgemaakt wegens onrechtmatig steuntrekken. Door den plaatselijken deurwaarder was beslag gelegd op een auto, en eenige vaten petroleum, wegens belastingschuld, van den koopman A. L. de B. De verkoop moest nu plaats hebben, doch het in beslag genomene was door B. weggevoerd. Nadat het door de politie was opgespoord en opnieuw in beslag genomen, kon de verkoop plaats hebben De B. is wegens verduistering voor den hulp-offl- cler van justitie geheid. ZEVENHOVEN. Een tweetal paarden van den heer S. gespannen voor een mestwagen geraakten in de wegsloot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7