LEIDSCft DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. 's Nachts opstaan Officieele Crisispublicaties. AGENDA. AALSMEER. De heer Delbeeke over: „De culture's in Gent". De afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde heeft in hotel „De III Kolommen" vergaderd. Er waren ruim 150 aanwezigen. De voorzitter, de heer G. Oud, heette speciaal den spreker, den heer Del beeke, directeur der Middelbare Tuin bouwschool te Gent, welkom. De secr., de heer C. J. Augustijn, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Het hoofdbestuur heeft den heer H. de Lange uit Rotterdam voor dit jaar als voogd van de afdeellng benoemd. De heer Delbeeke hield dan, verduide lijkt met lichtbeelden, een causerie over Gent en zijne culture's. Spr. herinnerde er aan, dat hij 30 jaren geleden ook in Aals meer is geweest. Gezien de veranderingen in dien tijd, bracht hij een eere-saluut aan de stoere Aalsmeersche kweekers. Het cultuurcentrum Gent is zeer oud. doch de eigenlijke opkomst is van omstreeks 1800 Oorspronkelijk legden de kweekers en liefhebbers zich daar toe op het verzame len van een zoo groot mogelijk sortiment planten, dat uit de geheele wereld ge ïmporteerd werd. Men wilde over steeds meer nieuwe aanwinsten beschikken. Langzamerhand specialiseerde men zich daar op bepaalde culture's, o.m. de aza lea's', palmen, kentia's, araucaria's, bego nia's, hortensia's e. d welke nu bij mil- lioenen gekweekt worden. Wat den tegen- woordigen toestand betreft. Gent blijkt in vele opzichten aan Aalsmeer gelijk te zijn: ook daar stapelen de economische moeilijkheden zich op. Spr. meende, dat nog veel zou kunnen bereikt worden, wanneer de kweekers lnplaats van hun productie steeds maar op te voeren, het zouden zoeken in betere kwaliteit. Ook deed spr. een dringend beroep op de jon geren zich theoretisch te bekwamen, om des te sterker te staan in de praktijd van oen tuinbouw. De voorzitter dankte den heer Delbeeke hartelijk voor zijn causerie waarna sluiting volgde. HAARLEMMERMEER. 25-jarig bestaan BegTafenisvereeniging. De eerste Hoofddorpsche Begrafenis onderneming bestand dezer dagen 25 jaar. Dit feit werd in een aldaar gehouden bij eenkomst herdacht, bij welke gelegenheid de voorzitter, de heer S. Zijp, een overzicht gaf van hetgeen deze vereeniging gedu rende de 25 Jaar van haar bestaan heeft verricht en meegemaakt. Alsnog zijn van de oprichting af in functie als bestuurs leden de heeren J. Tolenaars, S. Zijp en J. F. Dunweg en als dragers de heeren S. Koenen en L. Overbeek Jbzn., terwijl aan den heer C. Romers als zoodanig, wegens zijn hoogen leeftijd, eervol ontslag werd verleend. Hierop werden nog enkele huis houdelijke zaken afgehandeld en eenige vriendschappelijke besprekingen gehouden. Jaarvergadering der Gymnastiekvereen. De gymnastiek- en athletiekvereeniging „Hoofddorp" hield in „De Landbouw" haar jaarvergadering. De opkomst was niet groot. De heer P. C. de Zeeuw, 2e voorz., had de leiding. De secretaris bracht het jaarverslag uit.' waaruit bleek dat het aantal werkende leden weder is toege nomen en thans 165 bedraagt, terwijl 1935 voor de vereeniging in vele opzichten een goed jaar is geweest en waarbij mede met het oog op de tot stand gekomen ver grooting van het turnlokaal dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Gememoreerd werd de benoeming van den tweeden voor zitter tot wethouder van deze gemeente, in 't vertrouwen dat in deze functie de be langen der vereeniging bij hem in goede handen zullen zijn. Het verslag van den penningmeester wees een batig saldo aan. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren A. Klomp. A. Koen en P. C. de Zeeuw herkozen. Ze namen allen deze benoeming aan. Medegedeeld werd dat het plan bestaat Pinksteren 1936 deel te nemen aan de Bondsuitvoering I.T.OB.A. te Amsterdam. Auto-botsing. De bestuurder van een personen-auto van den heer B. uit Aalsmeer wilde op den Ringdijk nabij die gemeente uitwijken voor een tweetal op den weg loopende kinderen, met het gevolg dat zijn wagen in botsing kwam met een juist passeerende vrachtauto. De schok was zoo hevig dat de personen-auto deerlijk werd' gehavend en naar een garage moest worden gesleept. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Ouderavond Herv. School. De Herv. School Ver. te Nieuw-Vennep hield haar 16en Ouderavond waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter de heer J. W. Bras opende met gebed en een toespraak, nadat vooraf gezongen was ps. 25 6. De Eere-Voorzitter ds. Bouman hield een toespraak, waarna de heeren Faber, Koning en Dalman en mej. Lamens eenige referaten en voordrachten hielden. Het zangkoortje onder leiding van den heer Koning heeft op verdienstelijke wijze eenige liederen ten gehoore gebracht. Ook konden de ouders het werk der kin deren bezichtigen. De voorzitter sloot dezen welgeslaagden avond met gebed, nadat men gezongen had Gez. 180 5. Goedgeslaagde jubileum-voorstelling „Gezellig Samenzijn". De tooneelvereenlging „Gezellig Samen zijn", die na het vertrek van het spoor wegpersoneel weder opnieuw werd gecon stitueerd. gaf in de Beurs te Hoofddorp een goedgeslaagde uitvoering. De voorzitter, de heer W. A. Meeuwig, riep allen een woord van welkom toe, en deelde mede, dat mevr. Rie van Rossum Meeuwig door familie-omstandigheden verhinderd is de hoofdrol van „Tonde- leijo" in het op te voeren stuk te vervul len, maar dat de bekende actrice mevr. Julia de Gruyter bereid is gevonden deze door haar reeds vele malen met groot suc ces gespeelde rol voor haar rekening te nemen. Verder wees spr. op het feit dat de heer P. van Vleuten thans 25 jaar als dillettant-tooneelspeler fungeert, waarvan RECLAME. 6788 'i Nacht, moeien opslaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Boenen, Duieeliflheid, Hooidpiinon, Vetliea ven Eneigie, Branding en Krampen hunnen nel gevolg aijn ven slechte werking van de NIEREN. Het doktersrecept Cyste* voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en geelt in 8 dagen volledige voldoening, ol U krijgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cystex, Uw apotheker ol drogist lteeit het. 16 jaar als werkend lid, bestuurslid en de laatste 3 Jaren als regisseur van deze vereeniging Hierna werd opgevoerd het bekende tooneelstuk „Blanke Ballast" van Leon Cordon. Allen hebben hun beste beentje voor gezet zoodat er keurig en vlot spel geleverd werd en dat het stuk bij de aan wezigen bijzonder in den smaak viel, bleek wel uit de herhaalde toejuichingen die den spelers ten deel viel. Mevr. de Gruyter en mej. Joore werd aan het einde een bloemenhulde gebracht. Hierna had de huldiging plaats van den regisseur den heer P. van Vleuten. De voorzitter complimenteerde den ju- bilEiris in hartelijke en van groote waar deering en dank getuigende woorden met z'n 25-jarige tooneelloopbaan en over handigde hem namens het bestuur en de leden een vulpenhouder. De heer Treur sprak namens de dona teurs en bood den heer van Vleuten een ligstoèl en een leeslamp aan. Verder werd nog het woord gevoerd door verschillende bestuursleden van plaatselijke vereenigingen. hetgeen met de aanbieding van bloemstukken gepaard ging De heer van Vleuten dankte harte lijk voor zooveel blijken van belangstel ling en hoopte nog vele jaren zijn beste krachten aan „Gezellig Samenzijn" te kunnen geven. Deze goedgeslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. In Nijmegen werd aangetroffen de 14-jarig A. G. S., die de woning van zijn ouders, liggende met hun vaartuig in de Ringvaart nabij de Cruquius alhier, was ontloopen. Door de zorg van de politie werd hij 's avonds nog op transport ge steld naar Hoofddorp en vandaar naar zijn ouders teruggebracht. Loop der bevolking. Gevestigd: Dirk Korringa, Kruisweg 1132 Jannes Scholing, Schipholdijk 133 Ferdinand Hoogmei, Schipholdijk 47 Antje de Wit, Badhoevelaan 13 Evert F. Wijngaard, Plesmanlaan 12 Henrl de Jong. Burg. Amersfoordtlaan 39 Harry van Harten. Plesmanlaan 24 Herman C. Jansen, Esschenlaan 15 Nicolaas J. Elsholz, Aalsmeerderdijk 407 Pieter A. Deenik, Schipholweg 21 Robert Kellen- bach, Schipholweg 97 Gustave Th. Klein Venneperweg 487 Ludovlcus P. v. Krim pen, Plesmanlaan 24 Barbara S. Mole naar, Huigsloterdijk 164 Johannes J. Rademaker. Domineeslaan 25 Johannes Redeker, Schipholweg 437 Mattheus Scharrlnga, Kruisweg 949 Willem Ver steeg, Venneperstraat 24. Vertrokken: Johannes Goethart, naar Heemstede, Oude Posthuisstraat 23 Jacob van den Born, naar Amsterdam, van Spilbergenstraat 22 1 hg Maria v. der Walt, naar Haarlem, Korte Houtstr, 11 Johanna M. Stokman, naar Amsterdam Lauriergracht 41 Klazlna W. Duwel, naar Haarlem, Spaarnhovestraat 99 Hendrik G. F, Geesink, naar Amsterdam, Palmgracht 60 Dirk van Loevesijn, naar Wormerveer, Moltjesveer 2 Gerard de Jong. naar Haarlemmerllede c.a. Nieuwe- weg 1 Hermine Praxmaijer, naar Haar lem. Crayenesterlaan 38 Matje van Eftrlk, naar Aalsmeer, Legmeerdijk 50 Johanna Meijer, naar Haarlem, Barre- voetstraat 14 Johannes M. Berger, naar Wijde Wormer. Noorderweg 123 N Davld van Klaveren, naar Amsterdam, Jacob v. Lennepstraat 312, 2 hg. Terwijl de landbouwer R„ wonende aan den Sloterweg nabij den Kruisweg in Haarlemmermeer, met z'n met een paard bespannen tentwagen, waarin nog eenige familieleden waren gezeten, den dam van z'n erf opdraaide en het hek reeds bijna gepasseerd was, werd een der achterwie len gegrepen door een passeerende per sonen-auto, bestuurd door den heer M. uit Den Haag. De schok was zoo hevig, dat de tentwagen m.et inzittenden omsloeg en op den dam boven de sloot bleef hangen. Allen slaagden er in zich uit hun benarde positie te bevrijden en kwamen met den schrik vrij, terwijl ook het paard er onge deerd afkwam. De auto zoowel als de tentwagen werd ernstig beschadigd. Aangemoedigd door de groote be langstelling, welke bestond voor de geor ganiseerde eerste godsdienstoefening van vrijzinnig protestanten in Badhoevedorp, heeft het bestuur van de afd. Haarlem mermeer van den Nederi. Protestanten bond besloten met het houden van deze kerkdiensten aldaar geregeld voort te gaan. De tweede dienst is bepaald op Zondag as. en zal worden geleld door ds. P. Elderlng, em. predikant te Oegstgeest. In de plaats van wijlen den heer J. A. Bos. is tot ouderling bij de Ned. Her vormde Kerk te Abbenes gekozen de heer G. Dorgelo aldaar. o HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Margaretha, zoon van J. P. Walkers en C. Kockelkoren Cor nelia Maria Anthonla, dochter van H. J. Meyer en G. J. A. Versteege Petrus Paulus, zoon van N. Assendelft en A. Rljfers Henricus Christianus, zoon van H. J. van Bemmel en Chr. G. de Jong Gerarda Maria Margaretha, dochter van M. A. Angevaare en H, P. de Groot Adriana Margaretha, dochter van J. H. Dorresteljn en M. E. Bierman Johanna Elisabeth Maria, dochter van C. N. Mans- hande en M. Klaver. Ondertrouwd: L. A. Warmerdam en P. Gouwen G. J. Peters en J. C. M. Berk hout. Getrouwd: J. F. L. van der Hulst en S. Ruigrok J. Korpershoek en G. de Heer. Overleden: M. Zuljderwijk. vr. 71 jaar, wed. van H. Raamsveld. Loop der bevolking. Gevestigd; H. J. van de Ven, Beeklaan 8 J. C. M. Berkhout, Brouwerlaan 43 Tli. van der Meer met gezin, Veenenbur- gerlaan 8 M. Havenaar, Hoofdstr. 202 E. Hoogendoorn (echtgen. van C. M. Wijkmans), Stationsweg 74 A. H. van 't Riet, Van Tetsstraat 17. Vertrokken: H. van Roosmalen—van Hal naar Haarl.meer. Hillegommerdijk 378 M. Boef, naar Bodegraven, aan boord van een schip A. Seel, naar Groesbeek, Kin derhuis DennenoordH. Seel, naar Bussum, Huizerweg 51 Wede. M. Ko ning—van Graft, naar Den Haag, Frans Halsstraat 155. boven J. Noorda, naar Amsterdam, Balistraat 581 Wede. T. NoordaKoning, naar Den Helder, Koe koekstraat 21 A. ,J. Ideler, naar Rotter dam. Van Oldebarneveldtstraat 81 a M, van Trlgt, naar Amersfoort, Zuidsingel 38 M. Hermans, naar Noordwljk. Zandv.- straat 1. De heer J. de Jong heeft bedankt voor de benoeming tot Ud van den gemeente raad ln de vacature J. D. Jansen. Volgens de Chr.-Hlst. lijst is thans de opvolger de heer J. Sprelj: na hem de heer W. van der Marei. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Chr. Jongel. Vereeniging. De Chr. J. V. „Jer. 13 16a" hield haar 55ste Jaarvergadering onder leiding van den eere-voorzltter ds. E. .Warmolts. De voorzitter sprak naar aanleiding van Prediker 12 een kort openingswoord. Hierna werd overgegaan tot de afwer king van het met zorg samengestelde pro gramma. Een bijzondere vermelding verdient het Zendingsopstel, dat een kijkje gaf op de groote moeilijkheden, waarmee onze zen delingen te kampen hebben, vooral die zendelingen, die op eenzame posten hun arbeid verrichten. Na het zingen van Ps. 85 vers 5 sloot de voorzitter deze goed geslaagde en zeer druk bezochte vergadering met gebed. Vergadering „De Hanze". De R.K. Middenstandsver. „De Hanae" vergaderde in de zaal naast het Parochie huis. Er was een goede opkomst, De voor zitter sprak den wensch uit, dat 1936 onder Gods zegen eenigszins gunstiger moge zijn en spoorde aan om als Midden standers bij Middenstanders te koopen. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek dat de afdeellng in goede conditie ls. Herinnerd werd aan de goed geslaagde Mica-actie. De penningmeester de heer M. J. Alkemade deed financieel verslag. Er was een batig saldo. De con trole-commissie. de heeren W. J. v. Leeu wen en F. J. Luyten constateerden alles in orde. Dank werd gezegd aan den pen ningmeester. De begrooting 1936 werd met alg. st. goedgekeurd. De contributie werd voor 1936 bepaald op f. 7.De be stuursleden Joh. v. Schie, A. J. Mulder en W. Caspers, aftr., weTden herkozen. Tot voorzitter werd herkozen de heer W. Caspers. Uit het verslag der „Santos commissie" vernamen we dat het in de afd. excelsior gaat De speldjesverkoop was steeds een succes. Hartelijke dank werd gebracht aan het comité dat onder leiding van mej. v. Stijn steeds zoo'n mooie uitkomst wist te boeken. Tot leden der Santos-commiSSfewerden herkozen de heeren A. J. Mulder en G Grimbergen. Tot leden der Propaganda-commissie werden benoemd de heeren M. C. v. d. Berg en J. C. v. d. Berg. Een bestuurslid zal aan deze commissie worden toegevoegd. Na een geanimeerde rondvraag, bleef men gezellig bijeen. Tooneelavond. Als slot van den Vastenavond gaf de Tooneelclub der St. Jozephgezellenver. een uitvoering in het Parochiehuis. Pastoor Buys opende en wenschte het auditorium een gezelllgen avond en den spelers en speelsters onder leiding van den heer v. d. Marei veel succes. Eerst werd opgevoerd „Als de poorten opengaan" een tooneelspel in 3 bedrijven, ernstig en geheel naar de werkelijkheid. Het stuk zat er goed ln en de rollen waren in goede handen. Er was een uitbundig applaus. Na de pauze het kluchtspel „Henkie". waarom daverend werd gelachen. Vooral was het „Henkie" zelf die in dit stuk de volle belangstelling trok! De Tooneelclub kan met genoegen op dezen avond terug zien! De Coöp. Boerenleenbank viert bin nenkort haar 25-Jarig bestaan en zal dit feit ln een feestvergaderlng herdenken. o LISSE. Huisbroeitentoonstelling der K. J. C. Zaterdagmiddag werd ln het vereeni- gingsgebouw aan de Beekbrug de tentoon stelling geopend van door de K. J. C.-jon- gens in huls getrokken bolgewassen. De directeur der K. J. C., kapelaan van der Togte sprak het welkomstwoord, waarna de tentoonstelling door den gemeente secretaris, den heer J. C. de Haan, werd geopend, HIJ wees op het groote nut van een sport als deze en sprak met groote waardeering over hetgeen gepresteerd ls. Spr. wekte op om op den Ingeslagen weg voort te gaan. Hierop werd een rondwan wandeling gemaakt langs de stands, waar alles keurig en smaakvol was tentoonge steld. In botsing met tram. Op den Heereweg nabij de Julianastraat kwam een auto in botsing met de tram waarbij materieele schade werd veroor zaakt. Door hgt snel remmen der tram kon erger voorkomen worden. De politie maakte van een en ander procesverbaal op. Een zeldzaam huwelijksjubileum, Het echtpaar K. W. Smink cn T. J. v. d. Duin hoopt den llen Maart a.s. zijn 65-Ja- rige echtvereeniging te herdenken. Jaarvergadering „Prot. Zlekenhuisverplegingsfonds". In „Rehoboth" werd de jaarvergadering gehouden van het Protestantsch Zleken huisverplegingsfonds, waarin tevens het 12','ï-jarig bestaan werd herdacht. De voorzitter, de heer A. Tibboei, opende met het lezen van Ps. 24, waarna gebed volgde. In het bijzonder werden verwel komd de dames van de bestuursleden, de commissarissen de heeren Tanis en Mar- bus, die als zoe-,"nig hun 12'/i-Jarig ju- 's-Gravenhage, 24 Februari 1936. In aansluiting op een vorig bericht in zake de teeltregeling van fabrieksaardap pelen oogst 1936, deelt de Ned. Aardappel meelcentrale mede dat voor hen die zoo wel fabrieksaardappelen als de hierna te .noemen vroege aardappelen verbouwen, voor zoover zij voldoen aan de onder III gestelde voorwaarden, de volgende rege ling ls vastgesteld: I. Onder vroege aardappelen worden ln deze regeling verstaan: a Eerstelingen, Ideaal; b Bintje, Frühmöller, Alberta. II. De voor den verbouw van fabrieks aardappelen ln 1936 toegewezen op pervlakte mag worden overschreden met een halve H.A. van de hierboven genoemde vroege aardappelen, zoo dikwijls als men 1 H.A. van deze soorten verbouwt. III. Om voor de bovenvermelde regeling ln aanmerking te komen moet de verbouwer a. voor den verbouw van deze soor ten ln 1936 gebruik maken van poot- goed; b. in 1935 reeds pootgoed aan den Nederlandschen Algemeenen Keu ringsdienst ter goedkeuring hebben aangeboden; c. zich voor den verbouw van de onder Ia bedoelde soorten beperken tot 65'It van den verbouw ln 1933 (Tulnbouw-teeltregeling) d het gewas ter keuring bij den Algemeenen Nederlandschen Keu ringsdienst aangeven; e. voor 1 Mei 1936 een aanvrage richten tot de Nederlandsche Aard appelmeelcentrale te Veendam; f. er rekening mede houden dat op het bedrijf ln totaal nooit meer van de onder I bedoelde aardappelen mogen worden verbouwd dan ln 1935 het geval ls geweest. 9266 blleum vierden. Drie der bestuursleden, de heeren C. v. Parijs, A. v. d. Zaal en B. Kulk mochten eveneens het feit herden ken, dat zij 12'/> Jaar de vereeniging mochten dienen. Speciaal ontving 'n woord van hulde de heer A. v. d. Zaal, die de vereeniging 12'/> jaar als penningmeester heeft gediend. De voorzitter wees op den zegenrijken arbeid der Vereeniging onder leiding van een krachtig bestuur. Het fonds is ge weldig ln groei toegenomen. Werd in het eerste jaar aan verpleeggelden uitgekeerd een bedrag van f. 380, thans werd ln het laatste jaar uitgekeerd een bedrag van f. 4670,91; zelfs werd in 1934 uitgekeerd een bedrag van f. 7152,36. Het werk van den bode werd eveneens dankbaar her dacht. De voorzitter sprak nog een hartelijk woord van afscheid tot den secretaris, den heer J. Noorlandt, die zich wegens ge zondheidsredenen te Lelden moest vesti gen. Hij schetste den heer Noorlandt als een man van sociale gerechtigheid, dien hij steeds hoog gewaardeerd heeft. Spontaan werd den scheldende het „Dat 's Heeren zegen op u daal" toegezongen. Voorts sprak de voorz. een woord van afscheid tot den heer G. P. Nagtegaal. Na goedkeuring der notulen las de secretaris zijn achtste en tevens laatste Jaarverslag voor. Na een historisch over zicht eindigde spr. met een persoonlijk woord van afscheid en dankte allen voor het vertrouwen, dat hij mocht genieten. De penningmeester, de heer A. v d. Zaal FHz., bracht zijn financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen: contributiën f. 7743,84, interest f. 240,98. Uitgaven: bo deloon f. 995,64; vervoer patiënten f409,75; administratie f.460; drukwerk f. 98,17; Fe deratie f. 22,65; ziekteverzekering f. 25.50; diversen f. 74,38, nog te betalen rekenin gen f. 605,66; voordeelig saldo 1935 f. 622,16. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. De commis sarissen brachten bij monde van den heer Schravendeel een gunstig rapport uit. Ook den commissarissen werd dank gebracht. Als bestuursleden werden gekozen de heeren C. v. Parijs, A. v. d. Zaal, Jac. de Graaf en C. H. Steenwinkel Jr. De aftr. commissaris, de heer K. Tanls, werd bij accl. herbenoemd. De voorzitter deelde namens het be stuur o.a. mede: a. dat het bestuur op het standpunt staat dat de Vereeniging zuiver Protes tantsch behoort te blijven en Roomsch- Katholieken geen lid kunnen worden, te meer daar er een R.-K. Ver. voor Zieken huiszorg bestaat, waar zij zich kunnen aansluiten; alleen bij gemengde huwelij ken wordt lidmaatschap toegestaan van man of vrouw; b. dat de uitkeeringen voor Röntgen foto's ten hoogste f. 5, voor Röntgenbe- handeling ten hoogste f, 15 en voor the rapie-behandeling ten hoogste f. 15 zullen bedragen; c. dat de f. 1 toeslag extra per dag boven f. 2.50 voor 1936 blijft gehandhaafd; d. dat voor 1936 voor kinderen die ver pleegd worden f. 2.50 p. w, extra betaald zal worden; f. dat het vervoer van patiënten per ziekenauto van den heer Scheepmaker zal blijven geschieden, daar de exploitant leder Jaar een tekort heelt en dus geen gebruik gemaakt zal worden van aanbie dingen van taxi-ondernemingen; g. dat het bestuur besloten heeft een operatiefonds in het leven te roepen per 1 April a.s., welk fonds in werking zal treden 1 Oct. 1936. De contributie zal be dragen 4 ct. per lid per week, kinderen 1 cent. Wil men lid worden van het ope ratiefonds, dan behoort men lid te zijn van het gewone zlekenhuisverplegings fonds. De leden van het gewone zleken huisverplegingsfonds zijn echter vrij lid te worden of niet. Het bestuur vraagt en verkrijgt toestemming een voorschot te geven van f. 500. Beide fondsen worden gescheiden gehouden, doch staan onder leiding van hetzelfde bestuur. De heer J. Balkenende bracht 'n woord van lof aan het bestuur voor de eminente leiding en richtte zich in het bijzonder tot den heer Noorlandt en dankte hem voor alles wat hij ln de Vereeniging en ln den Gemeenteraad gedaan heeft. Ook de heer L. Boogaard bracht hem een afscheids groet namens „Oranje-Nassau". Na een propagandistisch slotwoord van den voorzitter volgde sluiting met het zin gen van den Avondzang, waarna de heer Noorlandt ln dankgebed voorging. HEDEN: Den Burcht: Uitvoering van U.V.K, 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadszaal: Experlmenteele voordracht Shankara. 8.15 uur nam. K a t w U k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Spr. de heer Schoonderbeek van Lunteren. 7'/» uur nam. K a t wij k-a an-Z e e (Stengellnstr. 1)J Spr. J. Siegelaar van Den Haag. 8 u. nam. Woensdag. Ambachtsschool: Alg. vergadering te 9 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum: „La belle Marseillaise". 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Chr. H.BB.-Ver. 7 3/4 uur nam. Donderdag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Zangersavond 8 uur nam. Volkshuls: Lezing van den heer Kruyt over de wonderen der natuur 8 1/4 u, nam. K a t w IJ k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. ds. v. Amstel van Voorthulzen. 7'/i u. nam. DIVERSEN, Woensdag Inst. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: inst. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praeventleve Geneer kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Golddiggers 1935" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De kruistochten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag, nam. doorloopend van 2Vh en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. urn. „Hup Joe Brown". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. njtt. „Lets Hve tonight." Woensdag- en Zaterdagnam, 2'/« uur. Zondag nam 2 uur. 4Vi uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Vergeten mannen", lederen middag 2>/i u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Febr. tot en met Zondag 1 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. NOORDWIJKERHOUT. Mooie Ouderavond der Ned. Herv. School, De Ned. Herv. School m/d. Bijbel hield haar Ouderavond. Bij opening was het lokaal te klein om allen te bevatten. Een geweldige belangstelling dus, die elk Jaar toeneemt! Na het zingen van ps. 138 1 opende de voorzitter ds. J. v. Noort met gebed, las ps. 138 voor en heette allen welkom. Samen, aldus spr., mogen wij werken aan het kind, dat ons toevertrouwd is. Zaaien mogen wij en het kind wijzen op den Hei land. Heerlijk is het te midden van de wereld de liefde van Jezus te prediken en een steun voor de kinderen te zijn, opdat zij later „neen" tegen de zonde en „ja" op Gods roepstem kunnen zeggen. Wij mogen vooruit zien en bidden „Laat niet varen het werk Uwer handen". Dan gaf de heer Westrik, secr. v/h. Schoolbestuur, in verband met het feit dat de school juist 12'/: jaar bestaat een be schrijving van 't ontstaan en den verderen bloei van de school en bracht dank aan God, die de school in al die jaren zoo geze gend heeft! Eenige leerlingen van alle klassen zelfs van de eerste hielden de ouderen uitste kend bezig met zang en voordrachten. De heer Arends, het hoofd der school gaf een overzicht van de school ln het jaar 1935 en bracht dank aan Ouders en andere vrienden der school, die weer hun steun hadden gegeven. In de pauze was gelegenheid het werk der 1.1. te bezichtigen. Vooral ook de hand werken en teekeningen, w.o. eenige zeer mooie penteekeningen, trokken de aan dacht. Over het algemeen zag het werk er keurig uit. Hier werden de mooie bloemen die door de kinderen zelf opgekweekt wa ren, bezichtigd. De uitslag der keurmeesters luidde: Klasse 5, 6 en 7: le pr. Rle Rietvink; 2e pr. Sara v. d. Zwart, Troostprijzen: Chris Westrik, Leo Marynus, Paul Marynus. Klasse 3 en 4: le pr. Maartje v. d. Tang Gd.; 2e pr. Grietje v. d. Tang Gd.; 3e pr. Albert Koudijs. Troostprijzen: Bep Marynus Helltje v. d. Niet. Klasse 1 en 2: le pr. Kees v. d. Tang Gz.; 2e pr, Gerard Bouwmeester; 3e pr. Coen Bouwmeester; 4e pr. Rle Parlevllet. Troost, prijzen: Glel Dalebout, Arend Marynus. Van de „vrije" Inzending verkreeg de le pr. Slem Bouwmeester; 2e pr. Sara v. d. Zwart; 3e pr. Giel Dalebout; 4e pr. Mary nus; 5e pr. Koudijs. De heer Schmidt, onderwijzer der school gaf nog een referaat over; „Opvoeding tot Vrijheid". Concludeerend zelde spr.: „Wer kelijk vrij ls hij, die vrij staat tegenover God. Kerk en Maatschappij". Na het zingen van Gez. 180 M sloot de t—a

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6