LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 21 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. MIJNHARDT'S laxeer- T W tabletten^^A^A ZWAMMERDAM. r> Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus, z. v. Wil helmus Boere en Cornelia van Rijn. Ondertrouwd: Antonlus Albertus Ep- plng. 22 j. en Wlthelmina Oosterom 24 j. Getrouwd: Leendert Hulbert van Drim- melen 39 j. en Aletta Straver 26 j. Jaarvergadering R.K. Vrouwenbond. In het Patronaatsgebouw alhier hield de afd. van den R.K. Vrouwenbond haar jaar vergadering. De presidente mej. K. de Koning, opende, waarna de Jaarverslagen volgden. De secretaresse, mej. Th. Leli- veld, getuigde van een opgewekt vereeni- gingsjaar, waarbij behalve het werk in stilte verricht, ook veel kon worden gedaan wat zich meer naar buiten openbaarde. 12 leden konden door bemiddeling van den Bond worden verpleegd in een R.K. zie kenhuis, terwijl voorts nog 8 moeders van groote gezinnen, die in behoeftige omstan digheden verkeerden, konden worden ge steund. De vereeniging organiseerde een twee tal cursussen, n.l. voor koken en voor zie kenverpleging aan huls. Beide cursussen zijn goed geslaagd, vooral die voor zieken verpleging is een waar succes geworden, aangezien daaraan door 48 dames is deel genomen. De aftr. bestuursleden de dames v. d. Heuvel en v. Soest, werden bij accl. herko zen. Voorts werd besloten, dat mej. Leli- veld voorloopig het penningmeesteresse- schap zal waarnemen, terwijl mej. v. Miert haar als secretaresse zal vervangen. Als blijk van waardeering voor het vele werk door de afgetreden penningmeeste- resse verricht, werd haar een geschenk aangeboden. Ten slotte verkreeg de geestelijke advi seur, pastoor Luhn het woord, die den avond besloot met de vertooning van een serie lichtbeelden, betrekking hebbende op Lourdes, waarbij door hem de noodige toe lichtende verklaringen werden gegeven. De Chr. Vereeniging voor de verple ging van lijders aan vallende ziekten, gaf in de Nutszaal alhier een vertooning van de bekende Haarlem en Heemstede Film. De broeder Diacoon Smit uit Heemstede, sprak een openings- en slotwoord en gaf de noodige toelichtende verklaringen bij de beelden. Met veel aandacht werd een en ander gevolgd. Een speciale film voor de jeugd was reeds des middags gegeven. ZOETERMEER. Propaganda-vergadering B. V. L. In het gymnastiekgebouw werd de j aar lij ksche propagandavergadering van den B.V. L. gehouden. De propaganda begon reeds 's middags door een aparte film- vertooning voor de kinderen van land- stormers en burgerwacht, die zeer in den smaak is gevallen. Een stampvolle zaal met kinderen heeft genoten van een Konlnginnefilm. een Indiëfllm en een teekenfilm, terwijl bo vendien nog werd vertoond een film van de in Juni 1935 gehouden Landstormdag te Wassenaar; 's Avonds had de propaganda-bijeen- komst voor een stampvolle zaal plpats. Wij merkten op verschillende oifficieren uit de Landstormbeweging: majoor Boots,, kapitein Karres, kapitein Goldberg, le lui tenant Gorissen en luitenant ter zee de Jong. Tevens was aanwezig de propagan dist van het motorcorps de heer Bontje uit Voorburg, terwijl ook de burgemeester van Leidschendam van zijn belangstelling blijk gaf. De bijeenkomst stond onder leiding van den burgemeester, die een kernachtig ope ningswoord sprak. Spontaan werd daarop het Wilhelmus gezongen. Het woord werd vervolgens gevoerd door den secretaris van het Gewest, kapitein Karres, die op de bekende prettige wijze de aandacht ge spannen hield. Hij wees op de gezegende vrijheid, die wij in ons land nog mogen genieten, noemde uit eigen ervaring voor beelden van den dwang ln Duitschland en schetste de treurige toestanden in Rus land. Hij vergeleek de Landstormers bij zand zakken, die moeten dienen om een gat in een dijk te stoppen. Er zijn er reeds 84.000, maar het kon wel eens zijn, dat er bij het stoppen van een gat nog één zak tekort was en daarom: Sluit u aan bij den B. V. L., het vredesinstituut bij uitnemendheid. De daarop vertoonde klankfilm van den Landdag te Raaphorst (Wassenaar) viel zeer in den smaak. Majoor Boots, sprak een pittig woord van hart tot hart tot de landstormers en beschreef de organisatie van den B. V. L., die, „als het moet" in staat is, in ongelooflijk korten tijd een enorm aantal goed bewapende vrijwilli gers onder de wapenen te brengen, die aan tegenstanders wel ontzag moeten In boezemen. Hij gaf degenen, die neiging tot revolutie mochten hebben, de raad. daar eerst eens goed over te denken. Hij toon de aan, dat het Juist gaat om de preven tieve werking van het instituut. De kos ten, verbonden aan de organisatie van zegge 84.000 vrijwilligers bedragen niet meer dan de kosten van 100 gemeente veldwachters op de kleinste plaatsen. Treffend was zijn aanspraak tot de werklooze leden van den B.V.L. Hij prees hun trouw aan hun godsdienst en de ge geven belofte en was van meening, dat niet hij, de secretaris of de officieren en andere werkers aan den B.V.L. den dank van het Nederlandsche volk verdienen, dbch juist de werklooze leden, die geen gehoor geven aan de voorspiegelingen van andere groepen om met hen op te trek ken. Brevetten voor scherpschutter werden uitgereikt aan de vrijwilligers: A, W. F. Middelverg, G. Veerman én J. P. Knop pers. Na de pauze werd vertoond een film uit Oost-Indië: Leven van vorsten en vol keren op Java. Een teekenfilm wekte sterk den lachlust op. Aan de gebruikelijke prijsuitreiking ging vooraf het door den burgemeester aan het vaandel hechten van 4 medailles door de afd. behaald Bij gehouden schietwedstrij den. De verschillende nummers werden afge wisseld door het zingen van vaderland- sche liederen met planobegeleiding van den heer van Toor. De prijswinnaars zijn de volgende: 1. P. A. v. d. Meer; 2. J van Doornen 236 p.; steun 226 p.; 3. P, de Bruin 236 p„ steun 219 p.; 4. Th. Adegeest 233 p.; 5. A. W. F. Middelberg 230 p.; 6. T. Vleggeert 229 p„ steun 214 p.; 7. W. Bierman 229 p. steun 411 p.; 8. J. Hoogendam 229 p., steun 183 AALSMEER. Tentoonstelling Huishoudelijke Voorlichting. In hotel „De III Kolommen" is de ten toonstelling geopend van „Goede en goed- koope Voeding", georganiseerd door het pl. comité inzake huishoudelijke voorlich ting. Behalve de dames van het comité hadden zich vele belangstellenden, waar bij het dagelijksch bestuur der gemeente, in de concertzaal verzameld. Mevr. Man nesv d. Wal, heette als presidente van het comité, allen welkom. Deze zette uit een, wat het doel is der expositie, n.l. den huisvrouwen te leeren van 't haar tegen woordig zoo karig toebedeelde huishoud geld een zoo rendabel mogelijk gebruik te maken, in verband met de bereiding enz. van voedzame spijzen. Dank bracht spr. aan het „Nationaal Reizend Museum, voor Ouders en Opvoeders", dat dadelijk bereid was hier te exposeeren. De burge meester opende vervolgens de tentoonstel ling en memoreerde de sympathieke, so ciale gedachte, die hierdoor tot uiting komt. Hij besloot met den wensch dat de bezoeksters zouden kunnen getuigen: „Wij hebben hier veel gezien en geleerd, dat ons een grooten steun is in dezen moei lijken tijd". Hierop volgde bezichtiging dezer inte ressante expositie. Ernstig ongeluk. Gistermiddag wilde het ruim 5-jarig zoontje van de famile H. aan den Aals- meerderdijk den weg oversteken, toen het kind werd aangereden door een wielrijder Het knaapje viel op de straat en werd met een ernstige hoofdwond opgenomen. Dr. B. verleende geneeskundige hulp. Gevreesd werd voor hersenschudding. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, D. v. J. H. Vree ken en T. Olij Tjitske, D. van J. v. d. Terp en A. Hemelrood Johanna Geer- truida, D. v. C. de Bok en H. M. Kuipers Sander, Z, van J. A. van Willegen en J. E. Bijl. Ondertrouwd: T. van Goinga 25 j. en A. van Leeuwen 25 j. Getrouwd: J. W. Keessen 27 j. en A. C. Dol 21 j. Overleden: G. Netjes 43 j„ echtgenoot van G. Tuin S. Bruijnse 39 J„ echtge- noote van J. Dragt. Voor „Het Nut" heeft in hotel „De III Kolommen" gesproken de heer mr. A. Hustiuz, van Maastricht, over: „De zeven wonderen van Zuid-Afrika". De heer Rit- •sema sprak een welkomstwoord. Wat de voordracht van mr. Hustiuz betreft, deze Iwas zeer boeiend. Prachtige filmbeelden verlevendigden het gesprokene, o.m. over: ,de Tafelberg, het Nationale Park, kaffer- kralen, diamant-, goudmijnen, oude ruine's, fauna en flora, om niet te verge ten de schitterende Victoria-watervallen. Er was veel belangstelling. Op initiatief van den Modernen Aals- meérsehen Besturenbond h^eft het gezel schap „De Jonge Spelers" een tooneel- avond gegeven in „De Oude Veiling". Op gevoerd is het bekende blijspel „Kruier no. 17" van Herman Heijermans. Er was hier voor groote belangstelling; in de zaal was gëen plaats onbezet. De heer Tuinhof de Moed sprak een openings- en sluitings woord en bood de dames van het gezel schap bloemen aan. SP De afd. der S.D.A.P. hield een verga dering, onder leiding van haar nieuwen voorzitter, den heed J. Weening. Na een woord van welkom heeft de voorzitter de nieuw toegetreden leden hartelijk toege sproken. De notulen, benevens de versla gen. werden goedgekeurd. Als gedelegeerde in den Sportbond is gekozen de heer P. Eveleens Dz. Besloten werd, voor het a.s. congres der partij, een voorstel in te die nen, in verband met het zoeken naar wegen, om Kamerleden, die voor hun lid maatschap hebben bedankt, tot aftreden te nopen. Na rondvraag volgde sluiting. RECLAME. 9065 "werken zacht en zeker^M BB doos 60CT Hl p.; 9. J. Priggen 225 p.; 10. C. van Wou denberg 225 p.; 11. W. v. d. Spek 224 p.; 12. L. Vollebregt Czn. 222 p.; 13. C. J. Koole 219 p.; 14. J. v. d. Spek Azn. 216 p„ steun 191 p.; 15. J. de Jong 216 p., steun 189 p.; 16. J. v. d. Velde 214 p., steun 197 p.; 17. P. Lankhuyzen 214 p., steun 193 p.; 18. C. Vis 213 p.; 19. J. C. Koole 212 p.; 20. L. J. Plnkse 200 p. Jaarvergadering Herv. Jongemannen Vereeniging. In het gymnastiekgebouw hield de Herv. Jongem. Vereen. „De Prediker" haar 37ste jaarvergadering, met medewerking van „Dorcas". De voorzitter dr. Waldendorp opende en liet zingen Ps. 68 10, waarna gelezen Jes. 40 21—31 en voorgegaan werd ln gebed. Vervolgens sprak de voorzitter een inlei dend woord naar aanleiding van Spreuken 20 29 le ged. Vervolgens werd het programma afge werkt bestaande uit voordrachten, een Bijbelinleiding, verslagen, opstellen en een tableaux. Tevens werd een voordrachtenwedstrijd gehouden door de Knapenver. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs J. Kool, 2e prijs A. Duiverman, 3e pr. J. Gol- verdingen, 4e pr. u. Koole. Vooral de nummers die „Dorcas" ten ge- hoore bracht vielen zeer ln den smaak. Het mooiste nummer van dezen avond was wel het historisch spel „In een blauw geruiten kiel". Na elk bedrijf volgde dan ook een welverdiend applaus. Aan het einde van dit spel werd door het publiek staande het Wilhelmus gezongen; De voorz. dankte allen die meewerkten tot het welslagen van dezen avond en alle aanwezigen voor hun belangstelling. Met het zingen van Ps. 72 11 en dank gebed werd gesloten. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van W. de Jong en E. C. H. Wallbrink; Jacobus Johannes, z. van K. W. Lammens en M. Spek; Dina Helena d. van Tïi. J. Lamers en M. J. Thuis; Lena d. van G. L. Troenpert en H. de Vries; Ali Cornelia, d. van E. Kooij en P. E. Dekker; Jan, zoon van C. P. de Jong en K. Krijgs man; Agatha, d. van C. van Beek en C. M. Vastenhout; Mechelina Johanna, d. van W. Pruissen en J. Kieboom; Trijntje, d. van J. C. Leijding en L. Luimee. Ondertrouwd: Ar ie A. v. d. Broeck 27 j. en Gerritje van 't Riet 26 jaar; James S. R. Perrin 39 jaar en Maria Scholte 25 jaar. Gehuwd: Johannes P. Witteman 30 j en Maria H. J. Schrama 28 jaar; Maarten Hobo 22 jaar en Janna I. Staal 21 jaar; Franciscus Th. de Haas 29 jaar en Margretlha J. Marcus 27 jaar; Denijs Mor bus 48 jaar en Trijntje van Leeu-wen 47 jaar; Dirk de Rooij 27 jaar en Jenneke de Groot 28 jaar. Overleden: Hendrica Johanna van Deur- ser. 58 jaar geh met W. Teeuwen; Grietje Oldenhage 70 jaar wed. van M. van Tol; Albert Mulder 87 jaar wedr. van J. Vlas kamp Berends; Willem van Neuren 70 J. geh. met M. Hardendood. -o HILLEGOM. DE HILLEGOMSCHE RADIO-CENTRALE. Geheel gemoderniseerd. De installatie van de Hillegomsche Ra dio Centrale aan de Haven is geheel ge moderniseerd en sterk uitgebreid. De inge bruikstelling van de nieuwe installatie had gistermiddag op officieele feestelijke wijze plaats, 's Morgens waren reeds vele bloemstukken aangeboden door vrienden der Centrale. Uit het' verleden zijn de vol gende feiten aan te stippen. October 1933 zijn in samenwerking met telefoon, elec- triciteitsbedrijven en tram de eerste ka bels in den rijksweg gelegd. Daarvoor hingen de draden aan palen. Voorjaar 1934 zijn wederom eenige kabels gelegd, zoodat de geheele gemeente doorkruist v/as, in totaal 12 K.M. grondkabel, ieder met 12 draden, hier en daar 24 en 48 draden. Nog niet lang geileden werden twee programma's doorgegeven, nu 5, dus 3 bultenlandsche en de allerbeste. Het bovengrondsche verdeelnet is ver vangen door verdeelkabels, die aan de hui zen zijn bevestigd. .Hiervoor is gebruikt 37 K.M. loodkabel met 21 verdeelkasten. Elke wijk heeft haar eigen verdeelkast. Dit systeem geeft in technisch opzicht een groote voldoening. De lengte der draden, die verwerkt zijn, is 103.3 K.M. Een aan sluiting van een directe telefoon-ervbin- djng met Hilversum en Huizen, welke ver moedelijk in den zomer van van 1936 tot stand komt, zal gemakken geven en een sloringvrijeontvangst waarborgen. Bo vendien staat er nog meer op het pro gramma der dirëctie,:Het ijzeren rek van de installatie is gemasüct door de Fa. Evers, de apparaten zijn himtgtimonteerd, en van Hillegomsch fabrikaat/Het schilderwerk is verzorgd door den heer Philippo, de teekeningen voor heli-schakelbord en de gramofoontafel zijn ontworpen door den heer K. Laan, montgur-bedrijfsleider der Centrale. Het. technische gedeelte is bij zonder ingewikkeld voor den leek, maar eenvoudig en volmaakt voor den deskun dige. Zoo goed als alles werkt automatisch wat ten goede komt aan de uitzending en aan de aangesloten luisteraars. De an tenne is 27 meter hoog. De genoodigden voor de plechtigheid der ingebruikstelling zijn door de directie ontvangen ln Hotel Sistermans. Daar zijn ververschingen aangeboden. Aanwezig waren mevr. en burgemeester Pont, de wethouders, de gem. secr., directeur van O W., hoofd van het Telefoondistrict Haarlem, postdirecteur, directeur Twent- sche Bank, voorzitter van het radio-cen traledistrict Z. H. enz. De voorzitter der N.V., de heer J. H. Versteege heette allen welkom en vertelde een korte geschiedenis van het bedrijf. Het groote gezelschap ging toen in auto's naar de Centrale aan de Haven, waar allereerst de bloemen en de installatie zijn bewonderd. Burgemeester Pont hield een toespraak. Hij sprak niet over het technische gedeelte, maar wel van de goede samenwerking met het ge meentebestuur en den P.T.T.-dienst. Het geheele net is ondergronds geworden op verzoek van het gemeentebestuur. De in stallatie is tip-top" in orde, gebouwd door Hillegommers. De activiteit der N.V. is groot. Als zij geen naam had, zou spreker voorstellen „Radio-Actief". Na een woord van waardeering besloot de Burgemees ter, die daarna de nieuwe Centrale voor geopend verklaarde. Mevr. Pont, wie te voren bloemen waren aangeboden, voltrok de opening. De rede van den burgemees ter werd uitgezonden. Andere toespraken zijn op de wasplaat vastgelegd en zuilen na toestemming ook uitgezonden worden. De voorzitter van het district Zuid-Hol- land feliciteerde daarna de directie. Dc heer de Boer, hoofd van het; Telefoondis- langstelling te toonen als toézi=nde voogd tiict Haarlem voelde zich gedrongen be- op de radio-distributie, waarbij de P.T.T. adviseerend en regelend moet optreden. Met Hillegom bestaat een goede samen werking, tot voldoening van beide partyen. De heer P. Klaver sprak als abonné dei- Centrale. welke veel beter bleek dan het eigen toestel. De heer G. J. W. Mathot, lid der K. v. K. voerde het woord namens de Kamer. Hij huldigde het particulier ini tiatief. De heer H. Schoonderbeek, buur man en veinuurder der lokaliteit, huldigde de goede verhouding Namens de midden standers wenschte hij het bedrijf succes toe. De voorzitter bedankte mevr. en bur gemeester Pont. wethouders, autoriteiten, P.T.T. en verder alle aanwezigen voor hun belangstelling. De Hillegomsche Tooneelvereeniging „L'Amitié" heeft haar 130ste uitvoering gegeven in de zaal van Flora, welke goed bezet was. Opgevoerd is Polly Perkins, een spel van list en liefde, in drie bedrijven, vrij be werkt naar Douglas Murray door Gerard Nielens. Onder de dames en heeren dilettanten waren eenige nieuwe krachten, maar ook verscheidenen met routine. Er is zeer naar genoegen der gasten gespeeld. Een luid applaus 16 aan de spelers ten deel gevallen KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells z. van P. van der Melj en N. van Beelen; Willem z. van G. van Duijn en T. van der Boon: Geertje d. van H. Hazenoot en J. W. Onderwater; Corne lls z. van A. Zwanenburg en D. W. Sip; Alida Josephina d. van F. Meijer en T. M. Vreeburg: Krijn Gi.isbert z. van K. G. Schuitemaker en J. Kuijt. Overleden: Willem Harteveld, oud 1 jaar z. van C. Harteveld en D. v. d. Plas; Mar- tinus Joseph Wsman, oud 11 maanden, z. van J. J. Wijsman en M. G. J. v. d. Meel; Oomelis van Duijn. oud 2 jaren, z. van G. van Duijn en P. v. Duiin. Ondertrouwd: W. Krijgsman en M. Du fier: E. de Jong en C. van der Boon. Getrouwd: J Bamhoom en M. van der Plas; J. de Jong en J. van Beelen; J. Schaap en N. van der Wiel. -o- KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De prijzen waren deze week voor de meeste producten goed, soms zeer goed. Waschpeen b.v bracht van 1.10.50 tot f. 13.25 per 100 KG. op in de beste kwali teit. Roode en gele kool nog steeds goed gevraagd tegen hooge prijzen. In de eerste kwaliteit van f. 15.80 tot f. 25.50. groene kool f. 1.70—2.90; kroten van f.3 40 —4.75; uien f. 1.90—2.30 per 100 KG; Boe renkool is ook al vanwege de schaarschte duur, van f. 0.801.10 per kist van 6 KG. KATWIJK AAN ZEE. Wisterlezing Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze laatste winterlezing van de afd. Katwijk werd gehouden in Irene, waar mevr. Kooiker—Mohr een bespreking hield over het boek „De Bikkel" van Diet Kra mer. De voorzitster, mevr. TomSpaan derman opende met gebed en heette allen welkom. Wij mogen, aldus mevr. Kooiker, Diet Kramer dankbaar zijn voor 't schrij ven van haar jongste boek „De Bikkel". Geloof heeft echter geen der personen uit dit boek. Dat is het eenige, aldus spr„ die eerst den inhoud uitvoerig had geschtst, wat ik er in mis. Mevr. Tom bedankte mevr. Kooiker voor haar spannende en boeiende lezing, waar na zij met dankgebed sloot. Bezoek van Ds. Loos. De beroepen predikant bij de Herv. Ge meente alhier, ds. J. Loos te Oudega (W.) ir. Friesland heeft hier gisteren een be zoek gebracht, waar hij kennis maakte met de leden van den kerkeraad en de kerkvoogdij. Met dr. Rutgers en ds. Pras werden eenige kerkelijke instellingen be zichtigd. -o- LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Adriana, d. van J C. Slobbe en A. J. Olijhoek; Johanna Adriana. d van J G. v. d. Meij en W. Zandbergen. Gehuwd: J J. C. Lascaris en A. Smink. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. C. Wassenaar va»n Heemstede, Vreewijk 34; Mej. P. C. Droogh-v. Eeden van Noordwijk, Heere- weg 435a; Mej. A. v. Opzeeland, van Heem stede, Stationsweg 74. Vertrokken: C. J. M. Caspers, naar Ben- nebroek; J. Hensen, naar Bodegraven; Th. v. Noort en gezin, van Utrecht; C. J. v. Stein, naar Hillegom: J. C. Duineveld, naar Anna Paulowna; Mej. J. M. C. v. Noort, naar Anna Paulowna. Woningbouwvereeniging „Volksbelang". Deze vereeniging heeft haar jaarverga dering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer M. v. d. Lans. De no tulen werden vastgesteld. De secretaris las zijn jaarverslag. Hieruit bleek, dat een kleine huurverlaging kon worden toege staan. die zeer welkom is. Nadat mede gedeeld was, dat de heeren J. C. de Haan cn J. P. Segers waren herbenoemd als toegevoegde bestuursleden van Gemeente wege. bracht, de administrateur, de heer J. Zaneveld verslag uit. Hieruit bleek, dat naast een ontvangst van f. 33.174,50 aan uitgaven te boeken viel f. 34.319,43. Alzoo een tekort van f. 1144,92. Dit tekort ont stond in hoofdzaak door de huurverlagin- gen. Het onderhoud der woningen heeft ln het afgeloopen jaar gekost f. 25.187,26. De administrateur drong aan op een goede bewoning der huizen en een regel matig betalen der huur. De voorzitter dankte hem voor zijn oriënteerend verslag. De heeren M, v. d. Lans en C. Schaap werden als bestuurslid herkozen. Een vijftal nieuwe leden werd voorge steld, tegen wier aanneming men binnen 14 dagen bezwaar kan indienen. Hierna had de loting plaats van het stamkapitaal. Medegedeeld werd, dat nog eenig tuin land te huur was. Nog werd medegedeeld dat de 34 wo ningen binnenkort zullen worden geschil derd. De heer J. P. Segers feliciteerde de nieuwgekozenen met hun herbenoeming. Hij drong er op aan, dat allen zullen me- werken om de exploitatiekosten zoo laag mogelijk te doen houden. Wat de huurbe taling betreft hoopt spr. dat men hierin steeds zijn plichten zal nakomen, opdat het gemeentebestuur nier tot drastische maatregelen gedwongen zal worden. De heer Van Briemen vroeg of het be stuur denkt in dit jaar weer voor een te kort te komen te staan en r.aax 'n oolos- sing in deze. De heer Zaneveld antwoordde, dat de regeeringsbemoeiingen de exploitatiereke ning ongunstig beïnvloeden. Vermoedelijk zal de eerste jaren een klein tekort zich herhalen. Mocht het tekort grooter gaan worden, dan zal het bestuur echter weer de noodige maatregelen moeten nemen. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. NOORDWIJK. Kapelaan Watervis onderscheiden. Naar wij vernemen, is kapelaan C. A, Watervis, alhier, die zooals bekend op Zon dag 3 November 1935 met kans op levens gevaar een jongen uit het „Schie" alhier redde, voor dezen moedigen daad door het Carnegie-Heldenfonds onderscheiden. Dezer dagen is de onderscheiding door den Burgemeester dezer gemeente persoon lijk aan den Kapelaan met eenige toepas selijke woorden uitgereikt. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. Mank. Quarles van Uffordstraat. 1 T. van der LuJJt, Sta tionsplein 10 C. J. de Vrind, Gooweg 5 H. A Steenvoorden Heilige Geestweg 19 M. Hermans Zandvoortschestraat 1 P. Ch. van Baarle, Langeveld 29. Vertrokken: A. Gordijn wed. A. H. Al kemade. naar Rotterdam. Mathenesser- dijk 283 E Kammel. echtg. M. Wagner, naar Oegstgeest Julianalaan 6 M. J. A. van der Plas naar Wassenaar Eikenlaan 1 - A. Wortman. naar Hazerswoude A 148 E. Melj en en fam. naar Amsterdam, Lekstraat 46 J W Schaap, naar Oegst geest, Oranjelaan 15. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Petrus, z. van A. C. W. Alkemade en J M. M. van den Berg Petronella Elisabeth d. van J. W. Heems kerk en H. M Roerade Dorothea Clasina d. van C. J. Alders en A. P. Alkemade Hermine Johanna Maria. d. van A. J. van Kan en A. M. H. Heemskerk Jacobus Leonardus Maria. z. van W. A. Alkemade en A. Peschier. Ondertrouwd: C. van den Berg en C. A. Wanninkhof. Getrouwd: C. van der Wiel en S. J. Tisseur H. Wassenaar en A. A. van Bohemen J, van Nes en T. L. M. Loots. Overleden: Dirk van der Voet. 78 jaar. geh. met C. Krösschell. o NOORDWIJK AAN ZEE. Op de onlangs gehouden uitvoering der Mondorgelclub „Concordia", is ook nog opgetreden David de Vos met zijn leer meester, die 4-handlg de „Lustspiel"- ouverture v. Kéler-Béla hebben gespeeld. In hotel „Seinpost" alhier hield de Chr, Knapenvereeniging „Wees Getrouw" haar jaarfeest met begunstigers en ge noodigden. Ds N. J. Cupedo opende en sprak een kort welkomstwoord. De secr. de heer A. de Jong las het jaar verslag waarna de leden het bekende Knapenlied zongen. Eenige goedgeslaagde nummers van het programma willen wii hier bijzonder noe men n.l. een pantomime „De Amerikaan- sche scheersalon". De samenspraak ,,De Kookles" en een komisch duel „De zingen de beklaagde". In de pauze werd een ver loting gehouden. 't Was al na middernacht toen de eere voorzitter nadat het Wilhelmus was ge zongen. dit jaarfeest met gebed sloot. o NOORDWIJKERHOUT. Bezoek Mgr. Huybers. Mgr. Huybers, de nieuwe bisschop van Haarlem, bracht een bezoek aan deze ge meente. Eerst werd bezocht de pastorie van St. Victor, waar de nieuwe pastoor Westerhoudt he welkom heette, daarne werd pastoor Quant met een bezoek ver eerd. De geheele Kerkstraat vlagde ter eere van het hooge bezoek. De heer A. H. van Noort heeft be dankt als voorzitter van den R.-K. Volks bond, welke functie hij gedurende 16 jaren vervulde. Tevens was hij 22 jaren bestuurslid. Ter gelegen tijd zal de heer Van Noort op toepasselijke wijze gehuldigd worden. In plaats van kapelaan Kleyn, die naar Santpoort vertrok, is thans aange steld een broeder-assistent van de orde der Franciskanen. Eerst, na 15 Aug. zal wederom een kapelaan benoemd worden. OEGSTGEEST. Uitvoering „Houdt Braef Standt". In de centrale ontspanningszaal gaf de Oegstgeester gymnastiek- en athletiekver. „Houdt Braef Standt" een uitvoering, wel willend aangeboden aan patiënten en per soneel van de Stichtingen Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest. Zaal en balcon waren dicht bezet met belangstellenden w.o. de geneesheer-di recteur dr. F. J. Stuurman, eenige genees- heeren der inrichtingen en de medische commissie van „H.B.S." de heeren prof. dr. G. O. E. Lignac en dr. H. Varekamp. Na den opmarsch sprak de voorzitter van H.B.S. de heer H. Bouters het welkom speciaal tot bovengenoemde autoriteiten en herinnerde aan de oprichting van deze vereeniging, juist een jaar geleden. Met een kleine groep begonnen, aldus spr., telt H.B.S. thans reeds ruim 100 leden. Er heerscht een prettigen geest onder de lei ding van den heer M. de Troije, wien spr. bij dit eerste optreden naar buiten, har telijk dank bracht voor zijn energieke lei ding. Een flinke groep jongens trad toen voor 't voetlicht met orde-oefeningen die hier mede al direct een zoo kranig figuur maakten dat de verwachtingen voor het overige gespannen werden. Bij het klas sikaal brugturnen der meisjes bleken goede krachten te zijn voor de toekomst. De heerenafdeeling, waarbij eenige se nioren. heeft goede staaltjes van brug turnen geleverd. De Senioren deden daar bij voor de Jongeren niet onder. Bijzonder slaagden ook de Rhytmische oefeningen door een groep meisjes. Het brugturnen van de Jongens viel bij de aanwezigen eveneens in den smaak. Er bleek terdege geoefend. Na de pauze hebben de heeren hun prestaties aan het hoogrek verricht. Dit werk was zeker als het glanspunt van den avond te beschouwen. Hulde aan den heer De Troije die in zulk een korten tijd deze oefeningen op zoodanig peil heeft weten te brengen. Vervolgens werd een demonstratie flo ret-schermen gegeven door de heeren Van Zuylen en Witmans, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7