LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 Februari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ALPHEN. Lezing van Ds. Brouwer. Voor een gecomb. verg. der J. V. Samuel afd. A en B. hield ds. Brouwer, em. pred. alhier een causerie over „Om en bij 18S6". Na opening werden enkele huish zaken afgedaan. Het is, aldus dr. Brouwer niet ae bedoeling, een inleiding te houden over de doleantie, maar een vertelling over er varingen uit die dagen. Spr. hoopte, dat daardoor de Geref. Jongeren nader aan de kerk verbonden zouden worden. Op de hem eigen aangename wijze, waarbij ge zonde humor gepaard was aan diepen ernst, vertelde ds. Brouwer bijzonderhe den o.m. uit zijn jongelingsjaren. Ook over de begeerte naar waarheid in zijn geboorteplaats (Nijkerk) en hoe de do leantie daar tot Stand kwam. Verder hoe de doleerenden te lijden hadden, terwijl ook werd verteld uit het leven van dr. v. d. Berg. waarna spr. besloot met er op te wfjzen, dat zij die hun hoop op God ves tigen niet beschaamd uitkomen. De voorz. de heer W. Noomen. dankte den spr. har telijk voor zijn woord, sloot de goed be zochte vergadering, waarna ds. Brouwer voorging in dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, d. v. Phi lip Hendrik Eskes en Agatha van 't Wout Johannes Cornells, z. v. Pieter Adriaan Tanis en Maria van Toren Jacob, z. v. Jan van Tiggelen en Japina Petronella Bijl Wilhelmus Antonius. z. v. Wilhel mus Jacobus de Wit en Cornells Anna Streng Maria Cornelia, d. v. Hendrikus Wilhelmus de Wit en Theodora Maria Straathof Martin Jacobus Maria, z. v. Leendert Verleun en Anna Sophia Ste vens. Gehuwd: Jan struijk 33 j. en Jitske van den Ent 21 Frederik Johan Ooster man 22 j. en Maria van Harskamp 18 j. Overleden: Jacobus van Beijeren 73 j. gehuwd met Anthonla Johanna Verduijn Elisabeth de Wit, 61 j„ gehuwd met Willem van Leeuwen Petrus van Vel- zen 73 gehuwd met Geertruida Loae- wijk overl. te Hazerswoude. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Uithoorn Cornelis van den Ent. kleermaker, Gnephoek 50 Lei den. Hanke Naber, diestb. Hortensiastraat 2 Den Haag, wed A. C. Leurs en doch ter. z.b. Pr. Hendrikstr. 69 Hazerswoude Maria Haga z.b. Ridderbuurt 27 Den Haag, Marretje T. Sekeris, d.b.. Hoorn 188. Vertrokken: Naar Hazerswoude A. 452 Martinus N. de Heij en gezin, fabrieksarb. Ter-Aar D 27, Francina Honout z.b. Den Helder, Gasstraat 25, Jan Daalder, brugknecht Bodegraven, Jansje Uithol, d.b., Zuideinde 8 Nieuwerkerk a. d. IJssel, Arie de Wit. smid Den Haag, Hoogstr. 31. Petronella C. Zlrkzee d.b Velsen, Wllhelminakade 36. Krijn Brou wer, kleermaker Zevenhuizen No. 25, Anna Geerekink huish. Hazerswoude No. 7, Dirkje van Dijk, dlenstb. Kam pen, Wilhelminalaan 14, Petronella N. v. Gijzel z.b. Hilversum, Loosdrechtsche weg 3. Adrianus Verduin en gezin, contr. Tarwewet - Leiden, Lammenscti.weg 7, Anna J. Bruines, dlenstb Rotterdam Rljsdijk, 85h, Petrus Versluis, boerenkn. Leimuiden No. 97, Johannes v. der Kraan, bakkersknecht. Voor een slechts matig bezette zaal van de „Vergulde Wagen", sprak voor de S.D.A.P. en den Alphenschen Bestuurders- bond het Statenlid mr. J. In 't Veld over het „Plan van den Arbeid". Verwezenlij king van het plan is alleen mogelijk, al dus spr., wanneer de meerderheid van het volk er achter staat. Het plan staat lijn recht tegen de aanpassingspolitiek van de regeering Colijn. Doordat de kosten van het levensonderhoud minder sterk daal den dan de loonen, is de koopkracht met 1/5 verminderd, hetgeen de economische ontwrichting heeft bevorderd. Door uit voering van groote openbare werken voor ziet het plan in het tewerkstellen van 125.000 arbeiders. Invoering van de 40 uren werkweek zou ook 37000 werkloozen aan werk helpen. Vervroegde pensionee ring en uitbreiding van de leerplicht met een jaar damt eveneens de werkloosheid. De financiering van het plan kan volgens den spr. worden besteed en worden gevon den uit de steunbesparing en verhoogde belastingopbrengst tengevolge van het da len der werkloosheid. Na nog de industria lisatie, het internationale ruilverkeer en de ordening van het productieapparaat te hebben besproken, eindigde mr. In 't Veld zijn aandachtig gevolgd betoog. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Tim- mers, behaalde op de Nat. Slagersvakten- toonstelling te Rotterdam een 2en prijs en een eervolle vermelding in de afd. worst en fijne vleeschwaren. BODEGRAVEN. Jaarvergadering der Burgerwacht. In hotel van Haaften werd de jaarver gadering eehouden van de Bodegraafsche Burgerwacht, De voorzitter, de heer H. Schoo opende waarna secretaris en pen ningmeester de jaarverslagen uitbrachten. De aftr. voorzitter werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer F. Looijdie zich niet herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer A Gelderblom. De commandant de heer Joh. P. Vereman gaf enkele beschou wingen over de taak van de Burgerwacht. Binnenkort zal een propaganda-avond worden gehouden. De verbetering van de Noordstraat. Binnenkort vindt de aanbesteding plaats van de werken tot verbetering van de Noordstraat. De gemeente zal daar in samenwerking met het Rijk den weg aan zienlijk verbreeden en aan belde zijden een trottoir leggen. Het wordt een groote verbetering, want de straat is zeer nauw en vooral voor voetgangers gevaarliik. De verbreeding wordt eevonden aan de Noor delijke züde van den weg. waar de tuinen vóór de huizen verdwiinen. Het trottoir komt dan langs de nieuwe afscheidingen. Tusschen trottoir en weg komt een breede strook parkeerterrein dat ook door de gemeente wordt aangelegd. Bovendien wordt een hoofdriool gelegd van de Noord- polderbrue tot de hoek van de Brug straat hetgeen nog wel eenige moeilijk heden zal ooieveren voor het verkeer. RECLAME. VERNIETIG DE BACTERIËN VAN VERKOUDHEID EN GRIEP! „Ik vind Karsote een wonder-middel", schrijft Mevr. B. B. „Eenige dagen geleden had ik een grlep-aanval. Ik probeerde Karsote en het gaf mij onmiddellijk ver lichting. Nadat ik het eenige malen ge bruikt had, waren de tranende oogen, verstopte neus en verkoudheid verdwe nen. Ik heb nu Karsote altijd bij mij." Het is bekend, dat verkoud- heid en Influenza veroorzaakt /V worden door bacteriën. Deze Lf.' bacteriën komen door de 5r -CtjTw ademhalingsorganen naar 1 binnen. De warme, voch- f tige toestand van neus, yW/j 1' keel en longen is een idealen voedingsbodem de bacteriën vermenigvuldigen zich fe?j 4 j daar zeer snel en U hebtW^j „kou gevat". De Juiste manier ^<5# ijgftg/ om verkoudheid tegen te gaan is de oorzaak er van te bestrijden, om de kwaadaardige bacteriën in de ademha lingsorganen te vernietigen, voordat zij tijd hebben zich te vermeerderen. Daarom moet U de antiseptische damp van Kar sote Inademen als er gevaar is voor infec tie. U sprenkelt een paar druppels Karsote op een zakdoek en ademt de aangename dampen in. Onmiddellijk worden Uw adem halingsorganen, zooals keel, neus en longen gevuld met een atmospheer, waarin de bacteriën niet kunnen bestaan. 9068 Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f.0.90 jper flacon (zak formaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. Lezing van ds. Kruishoop. De vroegere Ned. Herv. Predikant alhier, ds. Kruishoop. thans te Ermelo. heeft op uitnoodlglng van de Herv Mannen- Jon- gelings- en Melsjesvereenlging alhier ge sproken. Spr. had tot onderwerp Roeping" en teekende Mozes' Roeping aan Egypte's Hof. Uitvoerig schilderde hij de positie van Mozes aan dat Hof. zijn liefde voor het verdrukte Israel, zijn willen optreden, zon der echter geroepen te zijn en den langen weg die voor hem noodig was. eer hij ge schikt was om het volk Israel uit te leiden. Toen de roeping kwam maakte Mozes te genwerpingen maar toen gaf God hem door teekenen te kennen dat hij te gaan had. De strekking van deze geschiedenis van Mozes werd telkens toegepast op den modernen tijd en vooral de jongeren werd gewezen op hun roeping. Na afloop van deze boeiende rede. die door een overgroot aantal belangstellen den met groote aandacht werd gevolgd, drukten velen den vroegeren leeraar de hand. Ds. Kliisener opende met een enkel woord. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham Hendrikus. z. van A. H. Wieman en S. J. Lampe Neeltje, d. van G. Versloot en P. Vink Gerardus Nicolaas z van A. G. PUnacker en P. Roos Godefriedus Johannes, z. van J. Th. v. d. Poel en H. M. Bunnik Gerrit. z. van O. v. d. Laan en J. van Eijk. Ondertrouwd: A. A. Epplng, 22 jaar en W. Oosterom. 24 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: R. Groeneveld. z.b. van Den Haag N Groeneveld z.b. van Schiedam J P. Huibers opz. rijkswaterstaat van Gouda C. Pel predikant, van de Bilt. Vertrokken: T. Kooistra. kapper naar Gouda S. A. Schouten, veehouder, naar Nieuwkoop N. Hogendoom. boeren knecht naar Zwammerdam N. Hoogen- doorn. koopman naar Zegveld C. J. Visser, dienstbode, naar Waarder P. Vlanen. timmerman, naar Woerden. Het Geref. Jeugdverband hield zijn tweede cursusvergadering over .,Het Werk van den Heiligen Geest" onder groote be langstelling van de jeugdigen in „Reho- both'! Na een inleidend woord van den voorzittere de heer G. Batelaan. werd door ds. L. Zwaan van Zwammerdam gespro ken over: 1. Het werk van den Heiligen Geest in de bijzondere Godsopenbaring'. 2. iuem in de Kerk des Heeren. Besproken werd het Zaligmakend werk van den Heiligen Geest die de verlossing toepast op het terrein der Bijzondere Genade, van Zijn werk bij de tots'and- kcmlng van den Bijbel en tenslotte over de uitstorting van den Heiligen Geest op den Pinksterdag, toen de Geest, die voor Christus komst op aarde wel in de enkele personen werkte zich Woning maakt in Zitn kerk. Op dit referaat volzde een zeer uitvoerige bespreking. Alhier heeft zich een comitë gevormd bestaande uit de dames Krusemann-Me- nalda v. Schouwenburg. Aengenent-van Kan Weeder-v. Es, v. d. Klein-Fock en d enheer K. Steijn dat zich voorneemt een propaganda-filmavond te oreaniseeren voor den Nederl. Blindenbond. Ten huize van mevr. Kooij-Turken burg is een Zendingskrans voor de zen- dingsvereen. ..Ellm". onder leiding van ds. Rottenberg gevormd 15 leden traden toe. Presidente is mevr. Kooij secretaresse mei. Simonse penningmeesteresse mevr. Noordhoek-Jongenburger. In samenwerking met de Christen- Vrouwenbond heeft de pasopgerichte af- deeling van het Ned. Bijbelgenootschap een propaganda-avond gehouden in „Rehoboth". Het openingswoord werd ge sproken door den voorzitter van de afd. ds. Kliisener die dank bracht voor de sympathieke medewerking van den Vrou wenbond Daarna gaf ds. D. Boeke, alg. secr. van het Genootschap een heldere uit eenzetting van het mooie werk van het Ned. Bijbelgenootschap. waaTbij hij ver telde over het Nederlandsche Bijbelwerk, de verspreiding de colporteurs en tenslotte over het belangrijke Indische werk. Do. Dam sprak een slotwoord. Gevonden: 1 portemonnaie met lnh.. 1 schaartje en 1 potlood in etui. 1 paar bruine nappa-heerenhandschoen«n. 1 paar bruine kinderhandschoenen. Inlichtingen Maandagavond bij de politiepost. BOSKOOP. Kattenmepper. Nadat de politie ter oore was gekomen, dat hier ter plaatse katten op geheimzin nige wijze waren verdwenen, heeft zij dienaangaande een onderzoek ingesteld, waarmede zij het succes had een inwoner van Reeuwijk zekeren G. de H. aan te hou den, als verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van katten, de laat ste J.l. Zondag ten nadeele van de familie H. aan de Bootstraat alhier. De H. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vergadering Plaatselijk Nut. De vereen. „Plaatselijk Nut" hield in de zaal van hotel „Klaassen" een openbare vergadering. Na opening door den voorz. kreeg de heer L. W. Nijland uit Den Haag gelegen heid voor het houden zijner internationale chansons met piano-begeleiding van den heer A. van der Laan. Het was een avond van hoogstaande kunst, waarvan alleen Jammer ls. dat het bezoek veel grooter had kunnen zijn, want die weggebleven zijn, hebben véél gemist. Geslaagde Vara-jubileum-avond. De afd. Boskoop van de Vara hield ln het gebouw Flora haar Jubileumavond. De voorz. van de afd. Boskoop, de heer B. Bunschoten, opende deze feestelijke bij eenkomst en heette in het bijzonder wel kom het gezelschap Kees Pruis, alsmede den spreker van dezen avond den heer A. de Vries. Spr. uitte zijn voldoening over de groote opkomst, naar schatting 800 per sonen, die de zaal geheel vulden. Hierna werd een aanvang gemaakt met het rijk gevarieerde programma, waarvan als eerste voor het voetlicht trad mej. Stella Seemer met een paar luimige liede ren en een monoloog geïntroduceerd door Kees Pruis. Alsnu was aan de beurt de accordeoniste die een paar stemmige lie deren deed hooren, waarna Kees Pruis, zoowel ln ernst als luim het publiek dank baar stemde. Daarna werd een propagandistische rede uitgesproken door den heer A. de Vries. De jublleum-éénacter kwam ook volko men tot zijn recht met de bedoeling lid te worden van de Vara. Het geheel werd besloten met een gezel lig bal, dat goed verzorgd was, door den heer Jac Boer en zijn band en den ballet- meester den heer P. van den Tooren. Diefstal van netten. Door de politie is ln beslag genomen een beshulstnet, dat tot een vischzegen gepromoveerd was, terwijl tevens bleek, dat het net van diefstal afkomstig was. Proces-verbaal is opgemaakt. In de vacature, ontstaan wegens het vertrek van den heer H. A. v. 't Laar, ls tot bestuurslid van de afd. Boskoop der vereen. „Pro Rege" benoemd de heer A. van der Leeden. HAZERSWOUDE. Ouderavond Ver. v. Geref. Schoolonderwijs. Deze ver. hield haar Jaarlijkschen ouder avond. 's Middags en 's avonds was er eerst gelegenheid het werk der kinderen te zien. Tevens waren daar uitgestald ver schillende stukjes höutarbeid, onder lei ding van den heer G. Weyenberg door Jongens van klas 5, 6 en 7 's avonds na schooltijd gemaakt. In één der lokalen van de Ulo-school was tentoongesteld eenig ge reedschap en werk uit de school der 17de en 18de eeuw. 's Avonds halfaoht ojjende de voorz., de heer D. de Bruin de vergadering in het gymnastieklokaal. De zaal was geheel vol. Gezongen werd Ps. 105 vers 5; de voorz. las een gedeelte van ps. 106 en heette allen welkom. Daarna sprak de heer H. v. d. Berg. onderwijzer aan de Ulo-school, over „De Jeugd en de Bijbel". Spr. ging o.a. na, wat de Bijbel zegt over onderwijs aan kinderen bij Israël, en stond daarna stil bij de vraag, hoe wij den Bijbel aan het kind moeten brengen. De heer A. A. Boehmer gaf met een 12-tal jongens „een lesuur in de oude school" te zien, waar ijverig gebruik van plak en roede werd gemaakt. De zaal daverde menigmaal van het lachen. Het hoofd der school, de heer B. Offrlnga bracht allen zijn dank en sloot, na het zingen van ps. 68 vers 10 en 17 deze ge slaagde bijeenkomst. Ouderavond der Chr. School. Bovengenoemde school van de Ned. Herv. Gem. hield haar 3den ouderavond ln „Sal- vatori"; het eerste gedeelte werd ln het schoolgebouw gehouden. Tijdens de bezich tiging van het werk der leerlingen hadden vooral de handwerken en de teekenlngen ieders aandacht. Na het zingen van ps. 25 2 en 6 opende de voorz. ds. C. L. Kiehl met gebed, waarna hij sprak naar aanleidng van Spr. 22 1-12 Het is de taak van de Hervormde ouders hun kinderen naar deze school te sturen, aldus spr. De secretaris, de lieer J. A. Brinks, las de notulen en het jaarverslag, waaruit de bloei der sohool bleek. De heer J. Raaphorst had een klein na- deelig saldo als slot van zijn financieel verslag, dat onmiddellijk gedekt werd door een flinke collecte, Mej. M. D. Six Dijkstra behandelde het onderwerp: „Blijven zitten" en mej. M. H. Matze: „Over eenige voorname kinderge breken". Beide dames hadden een zeer aandachtig gehoor, evenals de heer Jb. de Kort, die sprak over: „Onze belijdenis en onze kinderen". Deze geslaagde avond, die opgeluisterd werd door zang van een dameskoor uit de dameskrans „Wees een zegen", en waarop 4 meisjes nog ten tweetal liederen zongen, werd door den heer M. Jansen, hoofd der school, met dankgebed gesloten. LEIDERDORP. VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING LEIDERDORP—ZOETERWOUDE H.R. Een aardige meevaller! Blijkens het den leden van bovenge noemde Ver. toegezonden financieel ver slag over 1935 was het afgeloopen jaar voor de vereen, buitengewoon gunstig. De winst was n.l. f. 3934.69. De beide voorgaande Jaren was er tel kens een belangrijk tekort, waardoor de reserve van f. 5813 was geslonken tot f. 3689 en het bestuur sloeg dan ook met bezorgdheid dezen gang van zaken gade. Door het mooie resultaat van het vorige jaar Is de vereeniging er nu in eens weer bovenop! NIEUWKOOP. Verkooping. Notaris H B. J. van de Kieke uit Aar- landerveen verkocht Ln Hotel ..Het Vlie gende Paard" bil afslae de woning met smederij van D de Rooii alhier. Eigenaar werd de firma Gebr. Bodeeraven alhier voor f 2850 buiten de kosten. Het rietland met water ter grootte van ongeveer 1V< H A. werd gekocht door A. v. Varlk voor f. 175 Smeden naar de Jaarbeurs. Acht leden van de NieuwkooDsche Sme- denindustrle hebben aangelokt door het succes van een vorige maal gezamenlijk weder een stand aangevraagd en verkre gen op de Jaarbeurs, welke dit voorjaar weder te Utrecht wordt gehouden Burgerlijke Stand. Geboren: Arie. z. van I. Vermeij en C. Lam Anthonia Johanna d. van G. A. Vergeer en J. A. Bunnik Overleden: C W. Slmmerman j.m. 8 J. Ondertrouwd: S. Bodegraven 35 jaar en A. v. Leeuwen. 31 jaar te Boskoop. o NIEUWVEEN. Geslaagde Vastenavonduitvoering. De R.-K. Tooneelver. „Inter Nos", hield een welgeslaagde Vastenavonduitvoering in café Schreuder. Als hoofdnummer werd gegeven de klucht „Hallo met Mars", die een uitbundig succes oogstte; alle mede spelenden kenden hun rollen goed. Na de pauze werd nog opgevoerd „De Moord", dat ook goed gespeeld werd. De rol van de oude vrouw, welke vervuld werd door een Jongeman, bracht de lachspieren da nig in beweging. Het geheel was een aar dige avond; het talrijke publiek betoonde zich tevreden. Met een gezellig bal werd de uitvoering besloten. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Speet, naar Breda. OUDE WETERING. Jaarvergadering der Reddingsbrigade. In het Badpaviljoen vond de eerste jaar vergadering plaats van de reddingsbrigade voor Oude-Wetering en omstreken. De voorzitter dr. van der Bijl opende en gaf er zijn vreugde over te kennen, dat het voorlooplge succes zoo groot was. De notulen werden door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag hetwelk getuigde van de groote bioei dezer jonge vereeniging. De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor zijn keurig Jaarverslag, waarna de penningmeester verslag uitbracht van het gevoerde beheer. Ofschoon het eerste Jaar veel kosten met zich meebracht kon men toch een batig saldo boeken van ongeveer f.20. De heer Beilschmidt bracht namens de kascommlssie verslag uit en deelde mede rekening en bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevon den. Hierna was aan de orde bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van den voorzitter dr. A. van der Bijl, die bij accl. en onder applaus werd herkozen. In de plaats van den heer van Zoen en mej. Otten, die wegens vertrek hadden bedankt, werden resp. gekozen de heer Beilschmidt van Oude-Wetering en mej. G. van der Meer uit Roelofarendsveen. Tot leden van de kascommissie tot nazien der rekening over 1936 werden gekozen de heeren S. J. de Jong en C. Zoet. Medegedeeld werd dat in Juli a.s. de autocabine voor de oefenin gen beschikbaar ls. Met een hartelijken gelukwensch van den voorzitter werden aan de geslaagden van het laatste seizoen de diploma's uitgereikt. Aan mej. Kroon en den heer Geerts werd nog een bizonder woord van dank ge bracht voor hun belanglooze arbeid ln het lesgeven in den gepasseerden zomer. Ten slotte volgden vroolijke voordrachten on der leiding van den heer Beilschmidt. TER AAR. Jaarvergadering Ned. Herv. Jongel. Vereen. „Jonathan". In het vereen.gebouw „Jonathan" ver gaderde de jongemannenvereen. onder leiding van den eere-voorz. ds. Hoeufft van Velsen. Deze opende met het laten zingen van Ps. 75 1. voorlezing van ps. 75 en ge bed, waarna hij in zijn welkomstwoord inzonderheid den burgemeester begroette. Het woord werd nu verleend aan den heer T. Hegeman tot het houden van een opstel over „Eenige feesten onder Israël". Het jaarverslag van den secr. getuigde van gestadigen groei, zoodat het ledental thans tot 25 is opgeklommen. De heer A. J. Vuvk behandelde het on derwerp „De leer der Mormonen". Verslagen van penn. en bibl. Door den heer J. Lankhaar werd een onderwerp uit de vaderlandsche geschiedenis, „Koning Willem I" ter tafel gebracht, terwijl als laatste nummer der agenda volgde de heer C. Boer met een opstel „De Bijbel in het nationale leven". Voorts bracht men ter afwisseling ge dichten. Tot slot zong men Ps. 121 1, waarna de voorz. de bijeenkomst besloot met dankgebed. Van huis weggeloopen. Een 18-jarig meisje uit Amsterdam, dat des morgens uit de ouderlijke woning was weggeloopen, begon zich, toen de avond begon te vallen en zij zich alleen op don kere, eenzame buitenwegen bevond, toch wel eenlgszlns ongerust te gevoelen, met het gevolg dat zij zich bij den landbou wer Sch. in Pulmot aanmeldde. Deze stel de de politie op de hoogte, waarna de Jongedame ln overleg met de hoofdstede lijke politie nog denzelfden avond naar Amsterdam werd teruggebracht. Een gevaarlijk punt. Waarschijnlijk verblind door een tegen ligger, geraakte een auto in de laagte bij ds. H. aan den Aardam. Hoewel er o.m. drie kinderen in de auto werden medege voerd. liep het ongeval overigens goed af, doordat alleen eenige materieele schade werd aangericht. Het is reeds de derde maal binnen korten tijd, dat op dit punt een wagen naar beneden is gerold, zoodat het niet ondienstig lijkt, dat hier eenige witte plaaltjes of iets dergelijks wordt geplaatst. HEDEN: N o o r d w ij k-a a n-Z e e (Jullanaweg) Spr. J. Slegelaar. 8 uur nam. Zaterdag N. Rijn 19: Prop.-feestavond A.N.G.O.B. 8 uur nam. Schouwburg: Litterls Sacrum. „La belle Marseillaise". 8 uur nam. Stadszaal: Carnaval „Nut en Vermaak". 8.30 uur. Zondag. Nutsgebouw: V.V.S.O. Spr. M. v. Praag. 10'/» uur voorm. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/» en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Aluseum de Lakenhal, Oude BingeL Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beitje Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, O' - l~e dagen f 0 10 Tot 7 Maart gesloten. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—l Oct 105 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12. 1.30—5. Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/t—6 uur. Zaterdags tot 6 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/»4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Ge opend op werkdagen van 1 304.30 uur nam. Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 9—12 en l«/«—4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst, v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Golddlggers 1935" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „De kruistochten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorlooi>end van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Hup Joe Brown". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nm. „Lets live tonight." Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam 2 uur 4uur en 8 u 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Vergeten mannen", lederen middag 2Vt u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag eh nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J, v. Drie- sum. Mare 110, telef. 406 en C. van Zijn, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Jan, z. van J. C, Veer man en van M. Monster; Leendert, z. van C. W. Boer en van J. de Kooter; Arie, z. van Z. Tol en van A. C. Zwanenburg; Cato Neeltje, d. v. C. van Leeuwen en van P. de Jong. Overleden: S. K. in 't Hout geb. Culper, 85 jaar. Gehuwd: P. van der Weerd en H. E. Ver heul P. van Tilburg en N. den Boer. Gevonden: een fietstasch met Inhoud bij B. Treffers, Jan Dorrekenskade 4; twee veilingskisten bij R. Verwoerd, Noord einde 85. De nieuwe speciale trein. Men deelt ons mede, dat het inleggen van een specialen trein die des morgens om 8.12 u. uit onze gemeente naar Gouda vertrekt, een groot succes is geworden. Niet alleen voor de schoolkinderen, die onderwijsinrichtingen ln Gouda bezoeken, maar ook voor het reizend publiek, in verband met de mooie aansluitingen ta Gouda naar alle deelen des lands. r

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6