SCHEEPSRAMP OP DE BENEDEN-WEZER 76ste Jaargang VRIJDAG 21 FEBRUARI 1936 No. 23285 STADSNIEUWS. Rotterdamsche motor- lichter geramd Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn:1, per 3 maanden if. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland L 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. PALESTIJNSCHE STEDEN OP EGYPTISCHE TEMPEL MUREN. Voordracht van prof. dr. J. Simons S. J. uit Londen. Prof. dr. J. Simons S. J. uit Londen, oud- hoogleeraar aan het Pauselijk Bijbelinsti tuut te Rome en te Jeruzalem heeft gis teravond op uitnoodiging van het Voor- aziatisch-Egyptisch Gezelschap „Ex Orien- te Lux" in het Prentenkabinet alhier een voordracht gehouden over „Palestijnsehe steden op Egyptische tempelmuren". Een zeer groot aantal geografische en topografische namen van het oude Pales tina was in de Egyptische wereld bekend, aldus spr. Men kan het geheele materiaal scheiden in twee deelen: de namen, welke voorkomen in litterair tekstverband en de z.g. stedenlijsten, die slechts opsommingen van oud-Palestijnsche plaatsnamen be vatten en van decoratieven aard zijn. Over deze laatste wil prof. Simons thans spre ken. De Egyptische teksten, met name de stedenlijsten, die het overgroote deel van het onderhavige materiaal bevatten, zijn na de boeken van het Oude Testament en met de Amarnabrieven de voornaamste contemporaine bron voor onze kennis omtrent de topografie van het oude Pa lestina. Het belang dat gelegen is in de verzameling en verwerking van dit rijke materiaal, springt dus in het oog. Het is identiek met het belang van de oud- Palestijnsche, topografische wetenschap zelf voor onze realistische bijbelkennis. Goede Bijbelcommentaren van den laat- sten tijd houden met de Egyptische ste denlijsten reeds in vrij ruime mate reke ning. Als voorbeelden hiervan noemt spr. Garstang's „Joshua and Judgese", Sanda's ..Bücher der Könige"'. Daar staat even wel tegenover dat van het uitgebreide materiaal slechts een betrekkelijk gering gedeelte aan de biblisten bekend is. Het eerste doel van sprekers voordracht is daarom gelegen in een overzicht van de voorhanden zijnde inscripties, voor zoover dit tenminste nog eenigszins in bruik- baren toestand verkeert. Een enkele uit gave dezer inscripties, een uitgave die al het wijd en zijd verstrooide materiaal op uniforme wijze samenvat, is een drin gende behoefte voor de oud-Palestijnsche topografie, 't Ontbreken hiervan is de voor naamste oorzaak, dat niet alleen vooral de biblisten zich zoo goed als altijd beperken tot het citeeren uit drie of vier lijsten, maar ook dat velen onbekend zijn met de critische waarde of onwaarde van derge lijke excerpten. Een andere moeilijkheid, die het ten nutte maken der Egyptische stedenlijsten in den weg staat, is aan deze lijsten in- haerent en volgens spr. vooralsnog onop losbaar. Dit is de z.g. syllabische orthogra fie, waarin zoo goed als alle topografische namen op deze lijsten zijn weergegeven. Spr. helt over tot de meening, dat de syllabische orthografie niet zonder meer kan beschouwd worden als een methode van gevocaliseerde weergaven der oud- Palestijnsche plaatsnamen (en leenwoor den) zoodat het ook thans nog de voor keur verdient met de Berlijnsche school de topografische eigennamen In zuiver consonantaal geraamte weer te geven. Vraagt men naar de practische waarde van de Egyptische stedenlijsten voor ver meerdering van onze kennis der oud-Pa lestijnsche topografie, dan moet men zich wachten zoowel voor al te groot optimisme als voor ongerechtvaardigd pessimisme. Al te optimistisch zou het zijn deze practi sche waarde te schatten naar de kwanti teit van gegeven materiaal. Niet alleen is dit immers voor een aanzienlijk deel slechts lil beschadigden toestand tot ons gekomen, maar vooral het veelvuldige copieeren van oudere teksten ten behoeve van nieu were pronkinschriften vermindert hun to tale waarde. Geenszins gerechtvaardigd is van den anderen kant het apriorisme, waarmee niet weinigen alle latere steden lijsten als geheel en als onoorspronkelijk en waardeloos van de hand wijzen. Met name geldt dit volgens Prof. Simons, van de laatste der grootere lijsten, die van Sjosjeng I. Het is veeleer een geluk te noemen, dat naast het unieke bijbelsche belang, dat deze stedenlijst bezit door zijn directe verbinding met een bijbelsche epi sode. ook een zekere intrinsieke originali teit daaraan niet kan worden ontzegd. Deze twee eigenschappen samen maken hiervan een Palestijnsch topografisch do cument, dat ondanks groote gebreken, be hoort tot de eerste klasse. NED. BOND VAN JONGELINGSVER. OP GEREF. GRONDSLAG. LEIDSCHE CHR. MONDACCORDEONCLUB „KUNST EN GENOT" Afd. Zuid-Holland. De jaarlijksche algemeene vergadering van de afd. Zuid-Holland van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag, zal 2en Paaschdag a.s. alhier onder leiding van den heer H. de Ruig van Rotterdam, worden gehouden. De morgenvergadering is gewijd aan huishoudelijke zaken. In de middagver gadering zal ais referent optreden prof. di'. D. H. Th. Voiienhoven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, Ds. F. A. den Boeft, Geref. predikant te Kralingen, zal een opwekkend slotwoord spreken. Ouderavond. Gisteravond gaf de Leidsche Ohr. Mond- accordeonclub „Kunst en Genot" haar jaarlijkschen ouderavond in het Wijkge- bouw Levendaal. Nadat de voorzitter, de heer v. d. Broek een gebed had uitgespro ken, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom. Een speciaal woord richtte spr. tot ds. M. J. Punselie, de heeren A. van Borselen, J. M. P. Hakkert, J. M. van Daalen en de vertegenwoordigers van de Haagsche mondaccordeon club en van „Advendo" uit Rijnsburg. We zijn, aldus spr., dankbaar dat er voor ons werk zooveel belangstelling bestaat. Deze belangstelling behoeft onze club zoo zeer. Een gelukkig verschijnsel is dat ons ledental nog steeds toeneemt. Uit dezen gestadigen was, aldus spr, kunnen wij concludeeren dat er aan een vereeniging als de onze behoefte bestaat. Vervolgens gaven de junior-leden, onder leiding van hun directeur den heer H. F. Roman een aantal nummers ten beste. De kleintjes oogstten met hun aardige wijsjes een wel verdiend en hartelijk applaus. Vervolgens werd op vlotte wijze „De gezonde patiënt", een komisch tooneelstukje opgevoerd. Na de pauze was het woord aan de oudere jongens. Zij speelden o.m. op zeer verdienstelijke wijze het bruidslied uit Lohengrin, enkele werken van von Weber en een tweetal marschen. Dat de aanwe zigen het gebodene waardeerden, bleek wel hier uit, dat ook deze groep na elk nummer een hartelijk applaus in ont vangst mocht nemen. Vervolgens verkreeg de penningmeester het woord. Allereerst dankte spr. voor de financieele bijdragen, welke de vereeni ging in 't afgeloopen jaar heeft ontvangen. Achter deze vele gaven, aldus spr., voelen wij de sympathie van de ouders onzer leden. Wat U, zoo vervolgde spr., vanavond van de vereeniging hebt gehoord en ge zien is niet haar doel, doch slechts het middel. Het doel dat wij nastreven is veel hooger ni. het nader komen tot Christus. Met een woord van aanbeveling voor het werk der club eindigde spr. zijn korte toespraak. Nadat nog enkele nummers ten beste waren gegeven, sloot de voorzitter deze bijeenkomst met een dankwoord. NED. HERV. GEMEENTE. De godsdienstoefeningen in het Morscbwegkwartier. Met de godsdienstoefeningen in het Morschwegkwartier, die op instigatie van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente in de Chr. School aan den Hoog:e Morsch- weg zullen worden gehouden, is gisteravond een aanvang gemaakt. Te oordeelen naar de opkomst blijken deze samenkomsten in een groote behoefte te voorzien. Het gymnastieklokaal was zoo goed als geheel bezet. Behalve vele ande ren, waarvoor feitelijk deze godsdienst oefeningen zijn belegd, merkten wij ook verscheidene personen van middelbaren leeftijd op. In onderscheiding met de wekelijksche bijbellezingen dragen deze diensten het karakter van een kerkdienst. Gezien het feit. dat het Morschweg kwartier in de wijk van ds. Locher valt, trad deze gisteravond als voorganger op. HERVORMDE JONGEREN ORGANISATIE Mr. Rozemond over „Evangelie en politiek". Op uitnoodiging van de Hervormde Jon geren Organisatie sprak mr. Rozemond over „Evangelie en Politiek". In het begin van zijn lezing zette spr. uiteen, dat er in tegenstelling met vroeger onder de jeugd een machtige, geestelijke strooming wordt gevonden. Nadat mr. Rozemond erop gewezen had, dat reeds de Grieken over politiek spra ken en de politiek er alle eeuwen door is geweest, zette hij uiteen, dat vooral christe nen in de politiek waar moeten zijn. Met een verwijzing naar Rom. 13 werd aangetoond, dat de regeering dienaresse Gods is. Spr. wees op het groote voorrecht, dat wij in de godsdienstvrijheid bezitten om vervolgens er de aanwezigen bij te bepa len, dat de kern van het evangelie de ge hoorzaamheid is. Krijgt dit voor ons iets te zeggen, dan begrijpen wij ook, dat wij een taak in de wereld hebben. Als een christen zich dan in de politiek begeeft, gaat het evangelie als een belofte met hem mede. Op deze rede volgde discussie, waarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: „De Kleeding-Specialist", Stationsweg 14. Leiden; kleermakerij. Eigenaar M. Brandon-Bravo, Leiden. Wijziging H. E Stenfert Kroese's Uitgevers Maat schappij N.V., Breestraat 14. Lelden. Uit tredende commissarissen W. J. Schille- mans en J. C. Tadema. Nieuwe commis sarissen mr. W. H. Stenfert Kroese, Rot terdam en D. Croll, Rotterdam. Vier opvarenden zijn verdronken Het A.N.P. meldt uit Bremershafen; In den afgeloopen nacht is op den Be- neden-Wezer in de buurt van Rechterfeld de Nederlandsche motorlichter Dipping V, welke op weg was van Brake naar Har burg, door onbekende oorzaak door een Britsch stoomschip van de „United Africa Line" geramd. De lichter is gekenterd en dreef met de kiel boven. Hierbij zijn de kapitein, zijn vrouw en twee kinderen om het leven gekomen. Een lid van de bemanning was in het voor schip en wist door klopteekens duidelijk te maken, waar hij was. In dezen toestand moest hij 5 uur wachten eer hij werd gered. Vermoedelijk is, volgens berichten uit Bre merhaf en, nog een ander lid der beman ning (er waren 6 menschen aan boord) gered. De bergingsmaatschappij Schuchmann heeft direct twee sleepbooten gezonden, welker bemanning er in slaagde den man te redden. Het schip hoort thuis te Rotterdam, is in 1931 gebouwd en was 204 ton groot. Het schip, een kleine tankboot, was gis teravond te 9 uur van Brake vertrokken. Het vaartuig voer geregeld op deze route. In verband met den mist is de Dipping V voor anker gegaan. Toen het schip stil lag, is het door het Britsche stoomschip Lagosian overvaren en onmiddellijk gezon ken. Aan boord bevonden zich de kapi tein, de 33-jarige P. de Vries uit Gronin gen en zijn vrouw, geboren Caroline An- dries, van ongeveer gelijken leeftijd en hun beide nog jonge kinderen. Verder bevonden zich nog een Duitsche stuur man en een knecht aan boord, die beiden waarschijnlijk gered zijn. Het bergingswerk duurt nog voort. CHR. SCHOOL KOOIPARK. Ouderavond. In de Chr. Kooiparkschool is een ouder avond gehouden. Bij gemis aan het eigen lijk toch wel noodzakelijke gymnastiek lokaal, waren de lokalen van Idas 3 en 4, door middel van een uitneembare schut ting in een gezellige, met bloemen opge fleurde lokaliteit omgevormd. Te kwart voor 8 opende het bestuurslid, de heer Veenendaal de vergadering door te laten zingen Ps. 81 vrs 12 en ging daarna voor in gebed. Hierna werd een gedeelte uit Matth. 22 voorgelezen, waarna de voor zitter een openingswoord sprak, er op wij- zpnde dat de vreeze des Heeren, welke het beginsel der wijsheid is, ook moet zijn her fundament der opvoeding. De kinderen uit klasse 6 zongen daarna onder leiding van hun onderwijzer, den heer Schinkel, een 6-tal liederen. Uit de bijzondere aan dacht, waarmee de gezongen liederen werden aangehoord, sprak de groote waar deering voor 't werk van kinderen en on derwijzer. Het hoofd der school, de heer van der Bie. besprak vervolgens enkele interne schoolaangelegenheden. Uit het verslag van het voorbijgaande jaar bleek dat de Chr. School in het Kooipark zich in een gestagen bloei verheugen mag. In de pauze werd er gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van het werk der kinde ren. De ouders maakten hiervan een druk gebruik. Na de pauze refereerde het hoofd der school over „Tuchteloosheid". Spr. schet ste de toenemende verwildering van de jeugd van onzen tijd. Leegstaande huizen straatlantaarns, plantsoenen enz., dragen de sporen van haar baldadigheid. Haar woorden en daden getuigen vaak van een ontwend zijn aan elke band. Gehoorzaam heid aan en eerbied voor hen die van Gods wege boven hen staan, vindt men weinig meer. De jeugd, vooral de groote stads- jpugd van tegenwoordig glijdt langzaam af. De oorzaak van dezen achteruitgang, ligt volgens den spreker, in het zondige kinderhart, maar ook bij de ouders, die de zonde onderschatten en 't onkruid, in- plaats van uitroeien, helpen voortwoeke ren. Met ernst wees de referent de ouders op hun groote en gewichtige taak in de zen. Het gaat om 't gezin, het gaat om de school, maar 't gaat in de eerste plaats om het kind, het kind dat eens van de hand der ouders opgeëischt zal worden. Maar ook wordt gewezen op de wapenen in den strijd tegen de tuchteloosheid. Christen ouders staan hier niet met leege handen. Zij hebben Gods Woord, dat hun een lamp voor hun voet is, zij hebben het gebed, en het gebed van den rechtvaardige vermag veel; zij hebben ook 't Christelijk lied, dat in donkere tijden zoo vaak het licht doet doorbreken. Spreker eindigde zijn ernstig referaat met „Een vaste burcht is onze God". Staande zong de vergadering dit iied. 't Was de stille waardeering en wel gemeende dank voor het met groote aan dacht beluisterde. Tusschen de verschil lende programmapunten werden enkele vioolnummers gespeeld door de onderwij zers, van Venetië, Schinkel en van Wezel. De vergadering stelde ook dit op prijs. Na 't zingen van „Rust mijn ziel uw God is Koning", ging de heer v. d. Bie voor In dankgebed en sloot de voorzitter deze vei - gadering. Met genoegen kunnen het be stuur en personeel op dezen avond terug zien. Het groote aantal ouders de zaal was vol bewees de behoefte aan samen werking tusschen huisgezin en schooL MILITARTA. Bij beschikking van het Departement van Defensie wordt de opperwachtmees ter administrateur J. v. d. Berg, van het 7e regiment veld-artillerie te Bergen op Zoom met ingang van 1 Maart a.s. over geplaatst bij het 6e regiment veld-artil- lerie alhier. Morgenochtend halfelf zal de muziek- vereeniging 6e R. V. A. alhier haar mede werking verleenen bij een marsch door de stad van het 4e Regiment Infanterie alhier. Tweede-luitenant A. E. van Dishoeck, van het 6e regiment veldartillerie alhier, is overgeplaatst bij het korps rijdende artillerie te Arnhem. De sergeant-majoor instructeur A. M. van Oostenrijk, van het 15e reg. Infanterie, is op diens verzoek met ingang van 24 Februari a.s. in zijn rang overgeplaatst bij het 4e reg. Infanterie. De reserve le luitenants G. C. v. d. Grijn en G. J. Schuitemaker zijn heden onder de wapenen gekomen bij het 4e reg. infan terie voor het verrichten van 'herhalings oefeningen. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, afd. Arbeidsbemiddeling, stonden gisteren als werkzoekenden in geschreven: Bouwvakarbeiders: baggêrlieden 4, be hangers 28. betonvlechters 38. betonwer kers 73, fundeeringswerkers 1. glazenmakers 1. glazenwasschers 11, granietw. 16, grondw. 108, heiers 2, metselaars 161. opperlieden 120, schilders 227, sloopers 5. steenbikkers 3. steenhouwers 6, straatmakers 9, hulp- straatmakers 16. stucadoors, -witters 74. timmerlieden 299, uitvoerders 8. voegers 29, ongesch. bouwarb. 9; totaal 1248. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompen sorteerders 15, vellenblooters 2, zeepf.arb. 5, steenfabr.arb. 128, ongesch. fabr.arb. 72; totaal 240. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 95, reizigers, colp. 41, winkelbedienden 36. in casseerders 12, musici 6, onderwijzers 11, overheidspersoneel 12, verplegers 3; to taal 216. Hotel-Café-pers Huispersoneel 14, Kell- ners 45, koks 10; totaal 69. Houtbewerkers: beddenmakers 1, hout bewerkers 91. kistenmakers 7, kuipers 8, lijstenmakers 3, mandenmakers 2, meubel makers 34, meubelstoffeerders 19, politoer- ders 3, ongesch. arbeiders 28; totaal 196. Kleermakers: Kleermakers 79, kappers 5, schoenmakers 6. Land- en tuinbouwarb.: bloemisten 52, landarbeiders 27, tuinlieden 33, warmoe- ziers 13, ongesch. arbeiders 9; totaal 134. Metaalbewerkers: bankwerkers 127, blik- bewerkers 31, burgersmeden 41, crasseurs 1. electriciens 63. gasfitters 16. gereed schapmakers 1. instrumentmakers 5, iso- leerders 8, kernmakers 1, kettingsmeden e.a. 32, klinkers 15, koperslagers 4. 'ab- bedienden 1. lasschers 10. loodgieters 63. mac'vrr--■-> 24, ni-s-- - j. draaiers 16, metaalschavers 2, metaalslij pers 3, metaalzagers 1, monteurs 27, piano stemmers 2, polijsters 1, ponsers 6, rijtuig schilders 1, rijwielherstellers 15. scheeps- timmerl. 9, stokers 25, tegenhouders 19, BINNENLAND. Ons parlementair overzicht. (4e Blad)". Het Rokin te Amsterdam wordt gedempt tot het Spui. (Binnenland, 4e Blad). Uitbreiding van den Zondagsdienst bij de posterijen in overweging. (Binnenland, 3e Blad). Belgische onderscheidingen voor Noord- wijksche ingezetenen. (Binnenland, 4e BI.) Nederlandsche motorlichter geramd op de Reneden-Wezer; waarschijnlijk vier op varenden verdronken, (le Blad). De Mijdrechtsche millioenenzaak; ver dachte veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. (Rechtzaken, le Blad.). BUITENLAND. Vragen in het Engelsche Lagerhuis over het in Italië gepubliceerde Engelsche docu ment. (Oorlog, 3e en le Blad). Herriot over het Fransch-Russische pact (Buitenland, le Blad). Nieuwe maatregelen in Duitschland tegen nict-nazi-jeugdbonden. (Buitenland, le Blad). De nieuwe Spaansche regeering van Azana (Buitenland, le Blad). Aardbeving in Japan. Weinig schade en slechts enkele slachtoffers. (Buitenl. Ge mengd, 4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. verw.-monteurs 21. voorslaanders 10, voor- warmers 3, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 11, wagenmakers 5, ijzerwerkers 52, zandvor- mers 5, zilversmeden 1, ongesch. arbei ders 42; totaal 726. Sigarenmakers: sigarenmakers 1. sigaren sorteerders 4, strippers 2, totaal 13. Technici, opzichters: bedrijfslijders 7, ingenieurs 3. technikers 7, teekenaars, opz. 17. werkmeesters 18; totaal 52. Textielarbeiders: Hekelaars 3. katoen drukkers 31, kluwers e.a. 10, luikers 10, plaatsnijders e.a. 24. schrobbelaars 4, spin ners 39, spoelers 3, sterkers 3, strijkers 13, wevers 109, wolbewerkers 36, ongesch. tex- tielarb. 60. Totaal 345. Transportarbeiders: Chauffeurs 118, emballeurs 3, exp.-knechten 19, koetsiers 16. loopknechten 54, magazijnknechten 65. schippers 99, spoor- en trampers. 16, wa kers 4. transportarbeiders 63, losse arbei ders 469. Totaal 926. Typografen: boekbinders 33, boekdruk kers 18, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4. letterzetters 26, steendrukkers 2. To taal 90. Voedingsmiddelen: bakkers 96, mole naars 1, ovenisten 4, slagers 61, suiker werkers 25, wijnkooperskn. 10, zoutzieders 3, zuivelbereiders 3, ongesch. voed.arb. 32. Totagl 235. Vrouwen: breisters 1, bakers 1, naaisters 16. maasters 1, winkeljuffrouwen 28, kan toorpersoneel 35, kapsters(leerl.i 2, apo- thekersass. 1, meesters i. d. r. 1, onder wijzeressen 7, boekbindsters 1, kinderver zorgsters 3, serveersters 1, strijksters 2, verpleegsters 14, teekenaressen 1. huisel. diensten 199, fabr.arbeidsters 52, borduur sters 1. Totaal 367. Alg. totaal 4947. 21 Febr. 1935: 4535; 23 Febr. 1934: 3563. Ben. 64 ged. werkloozen en 57 werkver schaffing. o De wethouder van fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur te houden. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is dr. D. Wiersma alhier, mede toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der geneeskunde aan 'de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de expe- rimenteele psychologie. Op uitnoodiging van de Organisatie van Natuurphilosophische en Technologi sche Faculteiten in Nederland zal prof. dr. W. Hückel uit Breslau =n ons land een zes-tal lezingen houden over „Stereoche- mische Untersuchungen auf dem Gebiete der organischen Chemie", o.a. hier ter stede op 24 Febr. De heer J. N. Nijhuis Jr. alhier is ge slaagd voor het examen Ned. getuigschrift voor sportmassage. Met ingang van gisteren heeft de heer Louis Kanbier in het perceel Haar lemmerstraat 79 een winkel in kinderwa gens en -stoelen, lampekappen. emaille- waren en electrische benoodigdheden ge opend. Een kijkje door het breede étalage- raam geeft slechts een onvolledig beeld van de uitgebreide sorteering op verschil lend gebied. Gisteravond is in het pand Haarlem- mersi: t. 269 de meubplzaak De Post hoorn" van de firma J. Verhcsf en Roo- zendr.al heropend. In de winkelruimte, die geheel gemoderniseerd en aan de eischen des tijds is aangepast, is een groote sor teering meubelen en vloerbedekkingen tentoongesteld.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1