De Italiaansch-Abessynische oorlog. LEIDSCR DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 Februari 1936 GEMENGD NIEUWS. AGENDA. BURG. STAND yAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN. Na den grooten slag bij Makallé. Hoewel de Abessijnen verklaren, dat zich slechts kleine schermutselingen bij Makallé hebben voorgedaan, is het onbe twistbaar, dat het leger van Moeloegheta een bloedige nederlaag heelt geleden en dat de minister van Oorlog het nu heel moeilijk zal hebben zich te Antalo te handhaven. Indien de Italianen hun of fensief direct voortzetten. De Abessijnen beweren aan het Zuide lijk front een succes te hebben behaald. Met een detachement van 500 man heb ben zij een Italiaansch detachement ver jaagd uit een stelling, welke bij de rivier Dawa in de provincie Dorana aan een bergvoet door de Italianen was ingeno men. De Abessijnen zeggen tijdens dit ge vecht 30 Italianen te hebben gedood cn zelf twintig dooden te hebben verloren. De correspondent van Reuter-A N.P bij de Italiaansche legers in het Noorden seint, dat de Italianen hun nieuwe posi ties krachtig hebben versterkt, doch toch nog tijd hebben gevonden de lijken der Abessljnsche gesneuvelden, die Ln de ge- heele streek, waar de slag heeft gewoed opgestapeld lagen, te verbranden. In de buurt van Boela heeft de corres pondent een grooten brandstapel gezien, welke over zeer groote afstanden zicht baar was door de rook. Ook op andere plaatsen waren dergelijke brandstapels te zien, welke getuigen van de ernstige ver liezen der Abessijnen. Een lnheemsche kolonel van de artillerie wiens batterijen opgesteld staan op een bergkam van waar men Amba Aladzjl en een bergketen kan zien, welke den Ita lianen bij hun opmarsch naar het Zuiden in den weg staat, vertelde, dat 500 Abes sijnen in den afgeloopen nacht zijn for matie hebben aangevallen, doch werden teruggeslagen met aan Italiaansche zijde slechts twee dooden, waarvan een officier. De kolonel zeide nog, dat de Italianen Zaterdag j.l bij hun opmarsch een in ketens geklonken Abessijnschen krijger hebben aangetroffen op een plaats, waar hij een gemakkelijk mikpunt voor Ita liaansche soldaten was. De man werd echter niet getroffen en men ontdekte, dat het een Italiaansche berichtgever was, die op bevel van ras Moeloegheta was gearresteerd en ln ketenen was gesla gen in de hoop, dat de Italianen hem wel zouden dooden. De Italianen herstellen thans hun troe pen, die bij Enderta aan den slag hebben deelgenomen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba kon nog mededeelen. dat de Abessljnsche regeering een communique heeft gepubliceerd, waarin wordt ver klaard. dat de Abessijnen bij den slag bij Makallé slechts 31 dooden en 75 gewonden hadden. Ras Moeloegheta heeft geseind, dst kleine schermutselingen plaats hebben ge had op Woensdag, Donderdag en Vrijdag tusschen Italiaansche patrouilles en Abessijnen. De Italianen hebben ernstige verliezen geleden. De Abessljnsche regeering verklaart eveneens, dat de eenige overlevende van de bemanning van een Italiaansch vlieg tuig, dat bij Wollo was gevallen, aan zijn wonden is bezweken. Gisteren zijn 30 bommen geworpen op Dessié. Volgens inlichtingen uit Abessljn sche bron zijn de Italianen slechts 5 KM. ten Zuiden van Makallé opgerukt. Zij hebben 350 dooden, van wie 150 blanken, maar de Abessijnen hebben twee Italiaan sche vechtwagens vernield. In Abessijnsche kringen verklaart men ten slotte nog. dat het groote Italiaansche leger de vorige week heeft geprobeerd de hooge bergen rond Makallé te bestijgen en daarbij op zeer krachtigen tegenstand is gestuit op 't leger van ras Moeloegheta, die evenwel niet tot een geregelden slag wilde overgaan. (Copyright Reuter-A.N.P.). De „Cachl", het geestelijk hoofd van An talo. heeft de geheele bevolking onder be dreiging met den dood verplicht, voor de Italianen te vluchten; slechts vier oude vrouwen zijn gebleven. Zij verklaarden, dat ras Moeloegeta was gevlucht. Van Italiaansche zijde wordt medege deeld, dat de cavalerie van Ras Moeloegeta niet meer bestaat. De paarden van het eskadron, die door Moeloegeta opgesteld waren achter de infanterie, met het doel ze te gebruiken voor de achtervolging van de Italianen, wanneer zijn troepen Ma- kalle zouden hebben heroverd, dwalen thans rond over de vlakte van Boeia, zon der ruiters. Stefani seint, dat maarschalk Badoglio met het volgende telegram heeft geant woord op dat van Mussolini„Ik dank Uwe Excellentie voor den lof mij, mijn officie ren en den troepen toegezwaaid. Deze lof zal voor ons allen een aansporing zijn tot nieuwe worstelingen totdat de groote on derneming voltooid zal zijn. Dank zij het willen van Uwe Excellentie, dank zij den moed der aanvoerders en der troepen, rusten de eindelijk gewroken dooden van Adoea in vrede". De viering van de overwinning te Rome. De overwinning van Amba Aradan is gisteren in geheel Italië gevierd. Overal wapperden honderden vlaggen en werden DRIE DAGEN HULPELOOS OP HET IJSSELMEER. groote optochten gevormd. Te Rome heb ben de studenten een opmarsch gehouden, lange stoeten trokken door de straten, on der het zingen van overwinningsliederen en het uitroepen van spotverzen op den Negus Op de Piazza Venezia kwamen de verschillende stoeten bijeen, tot ei ten slotte een reusachtige menigte opeenge- perst stond, die ln voortdurend hoera-ge- roep Mussolini uitnoodlgde, zich te vertoo- nen. De duce verscheen tweemaal op het balcon van zijn regeeringspalels. l'/i milliard lire extra uitgaven in Italië. De Italiaansche Staatscourant publi ceert cijfers omtrent de verhooging van de uitgaven van den staat in verband met den oorlog ln Abessynië. De uitgaven van het ministerie van kolo niën zijn met 400 millioen gestegen, die van het ministerie van oorlog met 500 mil lioen. dat van marine met 200 millioen, het ministerie van luchtvaart heeft 350 mil lioen lire meer noodig. Verder krijgt het ministerie van blnnen- landsche zaken 80 millioen lire extra voor steun aan familieleden van soldaten ln Oost-Afrika. De totale verhooging van de uitgaven bedraagt 1'/» milliard lire. Het conflict in het Engelsche Hoogerhuis. In het Hoogerhuis is de oorlog in Oost- I Afrika ter sprake gekomen doordat Lord Phillimore vroeg of er stappen werden ge- j daan ter bevordering van een vreedzame beslechting van dit geschil. Lord Noel Buxton sprak zich uit ten gunste van een actie ter bevordering van een regeling, die het systeem van collec- tieve veiligheid zou handhaven en door internationalen bijstand de daadwerkelijke afschaffing zou verzekeren van slavernij I en slavenhandel in Abessynië. Lord Cecil drong er bij de regeering op aan. een bepaalde en uniforme politiek te blijven voeren. Lord Mansfield, lord Lloyd en lord Mottl- stone oefenden critiek uit op de sanctie- politiek van den Volkenbond, waarbij zij gesteund werden, doch uit pacifistische overwegingen, door lord Ponsonby, met wien de andere peers der Labourparty zich oneens verklaarden. Lord Davis zeide, dat de politiek der re geering, wanneer zij voor de openbare meening. die achter het Volkenbondshand vest staat, aanvaardbaar wilde zijn, gecon centreerd moest worden op het zoeken naar een oplossing in overeenstemming met het principe van het handvest. Namens de regeering antwoordde Lord Stanhope, onderminister voor buitenland- sche zaken, die zeide dat ieder voorstel, dat voortzetting van den oorlog tenge volge zou hebben, niet in het belang is van den vrede. Lord Stanhope zeide evenmin op sancties gesteld te zijn als lord Pon sonby. maar de toenemende druk dezer sancties heeft zijn uitwerking en ofschoon het te vroeg is om te zeggen, dat zij aan de wereld bewezen hebben, dat een aanval niet loonend is, toch zou de bond z. 1. too- nen, dat hij in staat is te overwinnen. Lord Stanhope herinnerde er aan dat de thans vigeerende sancties opgelegd en ge handhaafd zijn door alle leden van den Volkenbond, met drie uitzonderingen. De Engelsche regeering is niet voornemens een geïsoleerde actie te voeren in het ge schil Wat het petroleum-embargo betreft, de regeering zal zich van iedere verklaring onthouden, totdat de aangelegenheid te Genève besproken is. Besprekingen te Rome. Mussolini heeft gisteravond den Engel- schen ambassadeur. Sir Eric Drummond, bij zich ontvangen voor een langdurig on derhoud. Verder heeft Mussolini den gou verneur van Lyblë, maarschalk Balbo. ont vangen voor een bespreking, waarin Balbo hem uitvoerig rapport uitbracht over den algemeenen toestand ln de door hem be stuurde kolonie. De vorige week is de Duitsche gezant te Rome naar München geweest, waar hij een onderhoud heeft gehad met Hitier. Hij is van daar per vliegtuig naar Rome terug gekeerd. Tusschen zijn aankomst te Rome en zijn nieuwe vertrek gistermorgen, heeft hij verschillende besprekingen gevoerd met Suvich. Deze diplomatieke activiteit, die heeft plaatsgevonden voor een onderhoud dat Suvich met Berger Waldenegg te Florence en vlak na de diplomatieke besprekingen te Parijs over de kwestie van het Donau- bekken. wekt groot opzien. Men verklaart met nadruk, dat het hier geen besprekingen betreft over een pact en nog minder over een militair accoord, maar Dultschland is druk doende om zijn geheele buitenlandsche politiek te regelen. Hitier heeft verscheidene gezanten bij zich geroepen en de reis van von Hassel, den gezant te Rome. geschiedt In het kader van deze besprekingen. Men wei.scht te weten in hoeverre Duitschland den internationalen toestand zooals die door het uitbreken van de Ita- liaansch-Abessijnschen oorlog geworden is. kan gebruiken en in hoeverre Italië op zijn beurt kan profiteeren van dezen Dult- schen wensch. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De slachtveehandel is op 't einde der vorige week" iets vlugger verloopen, mede door minder aanbod, terwijl ook de mark ten van jj. Maandag (Amsterdam en Rot terdam) een vlotter en flink prijshoudend verloop hadden. Dinsdag echter kwam er vooral op de Rotterdamsche markt zulk een buitengewoon groot kwantum slacht vee, dat de handel beduidend trager ver liep en de prijzen weer aanmerkelijk daalden. Ook te Purmerend en Groningen was de slachtveemarkt flink voorzien en flauw gestemd. Het is of er een „groote oprui ming" wordt gehouden, want er komt zeer veel half rijpe kwaliteit. Op de gebruiksveeafdeelingen daaren tegen blijven de aanvoeren zeer beperkt. De boeren willen blijkbaar weinig kalf- of melkvee kwijt en de prijzen blijven tame lijk hoog. Ook het guste vee is in ver houding tot het slachtvee nog duur. En kele Belgen kochten gisteren te Rotter dam een kwantum guste vaarzen. Goede kalfkoelen, zooals de Belgen die geregeld zoeken, zijn momenteel heel schaarsch en dan ook te duur voor dezen export. Maandag werden er te Gorlnchem slechts enkelen voor dit doel gekocht. De vette kalverenmarkt was begin de zer week over de geheele linie traag, mee een paar cent per pond lagere prijzen. We noteerden van 1728 cent per pond, met voor prima kwaliteit 23 cent hooger. Nuchtere kalveren bij zeer ruime aanvoe ren. eveneens bij tragen handel lager ln prijs, f. 4—f. 6 per stuk. De wolveehandel had algemeen weer 'n vlot verloop, terwijl de prijzen zelfs nog iets opliepen. Hoofdzakelijk was het weer België en het noorden van Frankrijk, waarvoor gekocht werd. We noteerden voor een-jarigen van 13f. 18 en oude schapen f. 16—f. 24 per stuk. De varkens werden begin dezer week iets gemakkelijker verkocht, met even vastere prijzen il'h—1818'/i cent per pond levend gewicht. EEN AVONTUUR VAN DE OLIEBOOT PURFINA VII. De bemanning van een oileboot heeft, naar de Tel. meldt op het IJsselmeer een zeer onaangenaam avontuur meegemaakt, dat Vrijdagavond begon en eerst gister morgen eindigde, toen de boot door het directievaartuig van den Rijkswaterstaat, kapitein L. Reitsma de haven van Hoorn werd binnengebracht. De oileboot. de Pur- fina VII. had al dien tijd met een lek In den schroefaskoker op het IJsselmeer rond gedreven. Men was met een klein zeiltje In de richting Hoorn gevaren doch onder Etersheim raakte de boot aan lager wal. Tot overmaat van ramp was er geen eten aan boord, zoodat de bemanning met de kust in zicht doch met een steeds luider protesteerende maag verre van prettige dagen heeft doorgemaakt. Eerst Maandagavond slaagden drie be- woners van Oosthuizen erin met een roei bootje de Purflna te bereiken en voedsel te brengen aan de uitgehongerde men- schen. Tengevolge van het drijfljs konden de redders uit den nood echter niet naar den wal terugkeeren en moesten zU op de Purflna overnachten. Omtrent hun wedervaren vertelden de mannen van de Purfina nog dat zU Vrij dagavond om 7 uur zonder lading uit Lemmer waren vertrokken met bestem ming naar Amsterdam. Aanvankelijk ging alles goed. doch tusschen Urk en Marken het was ongeveer een uur 's nachts stond de machine plotseling stil. terwijl de machinekamer vol water liep en men dientengevolge moest pompen. De electrlsche Installatie bleef gelukkig Intact, zoodat men geregeld seinen kon geven naar passeerende schepen doch deze werden blijkbaar niet gehoord Zaterdag heeft men den geheelen dag rondgedreven daar er te weinig wind was j om met het primitieve zei) en zonder zwaarden vooruit te komen. De beman- I ning bestaande uit kapitein G Kok. den I stuurman G. Hofstetter en den machinist J. Deelstra, moest lntusschen met een i ..rammelende" maag voortdurend pompen I om zinken te voorkomen en van slapen was geen sprake. Zondag en Maandag kon men met vrij gunstlgen wind op Hoorn aansturen doch onder Oosthulzen geraakte men door het krimpen van den wind aan lager wal en moest voor anker worden gegaan Geluk kig echter was de wal zoo dichtbij, dat men den Oosthuizers dooT schreeuwen kon duidelijk maken dat er honger aan boord was Met bekwamen spoed werd brood ge reed gemaakt en njet zonder risico daar er intusschen driiflts was gekomen van bijna een meter dik werd dit naar boord gebracht Twee keer werd de reis met de roeiboot gemaakt. Toen de Oosthuizers daarop naar den wal wilden terugkeeren ging dit niet meer. Het lichte bootje kon het Ijs niet breken Er zat niets anders op dan aan boord te.blijven Inmiddels had de loco-burgemeester van j Avenhom den commissaris van politie te Hoorn gewaarschuwd, die zich met den Rijkswaterstaat in verbinding stelde. Het leed was toen spoedig geleden en gisteren vroeg ln den ochtend is de boot Hoorn s haven binnengesleept. ROEIBOOT TEGEN BAGGERMOLEN GEBOTST. Het vaartuig in de diepte verdwenen. Eergisteravond had naar de Msb. meldt op de Maas onder Alphen (G.l een ongeluk plaats dat bijna aan twee menschen het leven heeft gekost. De 26-jarige lasscher G. Veenendaal en zijn 15-jarige knecht H. v. Os, beiden uit Alphen afkomstig en in dienst bij de Sliedreohtsche bagger-maatschappUdie in de Maas daar ter plaatse baggerwerkzaam- heden verricht, hadden zich in een roei boot begeven, waarin een zwaar stuk ijzer geladen was, dat bij den baggermolen ge bruikt moest worden. Daar het roeien tegen den zwaren stroom zeer moeilijk was, hadden zij hun bootje vastgemaakt aan een sleepboot, die enkele zandbakken sleepte. Bij den baggermolen gekomen, maakten ze los. maar door den schok waarmee zij tegen den baggermolen aanbotsten, ver schoof het zware stuk ijzer naar den ach terkant van de roeiboot, waardoor deze water maakte en ln een ommezien in de diepte verdween. Veenendaal kon zich zwemmende drij vende houden met behulp van een roei spaan, terwijl ook van O., die niet kon zwemmen een drijvend stuk hout kon be machtigen. Op hun hulpgeschreeuw kwamen opva renden van de sleepboot te hulp, die er in. slaagden hen na ongeveer tien minuten meer dood dan levend op te pikken. De geredden werden naar Alphen ge bracht en daar van droge kleeren voorzien. Gisteren was hun toestand redelijk wel. FRAUDE BIJ DE STEUNVERLEENING TE MAASSLUIS. De politie te Maassluis is er in samen werking met den controleur bij de steun- verleenlng ln geslaagd verschillende ge vallen van fraude bij de werkloozen steun op te sporen. In verband hiermede zijn elf werkloozen aangehouden. Bij het onderzoek is komen vast te staan dat rijk en gemeente voor f. 1500— zijn benadeeld. Tegen de be trokkenen is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij weer op vrije voeten zijn ge steld. o VRACHTAUTO DOOR EEN BRUG GEZAKT. Eergisteravond zakte en zwaar beladen tractor met aanhangwagen te Gramsber- gen door de klapbrug over het Almelosche kanaal, in den verbindingsweg tusschen Twente en Coevorden, zoodat deze weg geheel voor autoverkeer was gestremd en dit over Anerveen moest worden geleid, meldt de „Zwolsche Crt.". De auto, die toebehoorde aan de firma De Vries uit Zwolle, was geladen met kunstmest. De tractor passeerde de brug, doch onder het gewich,t van den aan hangwagen bezweek het brugdek. De bal ken, waarmede dit op den kademuur rustte, knapten af en de aanhangwagen schoot met het brugdek in het kanaal. In de cabine zaten twee personen en deze mogen van geluk spreken, dat de tractor de brug reeds zoover was gepasseerd, dat zij nog op den muur bleef hangen. Onmiddellijk werden door den gemeente- opziohter maatregelen getroffen óm het verkeersobstakel uit den weg te ruimen. Daarin slaagde men echter vooriooplg niet, zoodat besloten werd een noodverblnding te maken voor fietsers en voetgangers. Het autoverkeer moest echter omgeleid worden over Anerveen. In den loop van den nacht gelukte het de vrachtauto uit de brugopenlng te ver wijderen. Het zal echter nog wel eenige dagen duren, eer de brug weer voor het zwaardere verkeer geschikt is. ONTVLUCHTE GEVANGENEN AANGEHOUDEN. Onder Smalbroek in de gemeente Bel len zijn gistermiddag door jachtopzieners twee ontvluchte gevangenen uit de Rijks werkinrichting te Veenhulzen aangehou den. Zij hadden de staatsbosschen van Lheebroek, waar zij zich schuil hielden, verlaten en trachtten in de vullberglng van het dorp Bellen kleeding te vinden om deze voor hun gestichtspakje te rullen. Het tweetal, dat den geheelen nacht had doorgeloopen, is weer op transport gesteld. Eén van hen was reeds eerder ontsnapt. De andere, die 35 jaar oud Is, had reeds dertien jaren van zijn leven ln gevangen schap doorgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. OVERSTROOMING IN SPANJE. De was van de Guadalquivir (Spanje) heeft catastrofale afmetingen aangenomen De ondergeloopen streek begint men te ontruimen. In het voorstadje Triana zijn twee meisjes verdronken. De sneltrein van Granada kon bij Sevilla niet verder. In het dorp Bremas zijn een vrouw en een meisje verdronken. Het plaatsje staat geheel onder water. De gouverneur van Sevilla heeft levens middelenbons doen uitdeden. BRAZILIAANSCH VLIEGTUIG VERMIST. Men vreest, dat het postvliegtuig van de Brazlllaansche Condor-maatschappij „Tor nado" als verloren moet worden be schouwd Het vliegtuig Is Vrijdag laatst leden met een bemanning van vier kop pen van Natal naar Afrika gestart, doch sedert dien heeft men niets meer van het toestel vernomen. DE KOUDE IN AMERIKA. Het Amerikaansche Midden-Westen wordt geteisterd door een nieuwe koude golf. die zich In zuidelijke richting langs de Atlantische kust voortbeweegt. In verschillende streken is een tempera tuur waargenomen, zooals die ln de laat ste vijftig jaar niet is voorgekomen. In Littlefalls, in den staat Minnesota, werd 46 graden onder nul opgeteekend. Uit andere plaatsen komen berichten over temperaturen van 16 tot 40 graden onder nul. UITSTROOMEND GAS VEROORZAAKT ONTPLOFFINGEN. In Utica ln den staat New-York, zijn tengevolge van het poreus worden van ondergrondsche lichtgasleidingen in het voornaamste zaken-kwartier der stad, 15 ondergrondsche ontploffingen ontstaan, tengevolge waarvan twee gebouwen in brand vlogen. Alle deksels der riolen wer den door den luchtdruk de hoogte in ge slingerd Twee personen werden gewond. Duizenden winkelbedienden en employés moesten in allerijl de buurt ontvluchten. AUTO IN EEN RAVIJN GESTORT. Een vrachtauto, waarmede 16 mijnwer kers van Mleres naar Ovledo (Spanje) gin gen, is in een ravijn gestort. Alle inzitten den zijn ernstig gewond. CIJFERS UIT AMERIKA. Volgens een rapport van de „National Safety Council" zijn ln 1935 99 000 Ameri kanen door ongelukken om het leven ge komen, hetgeen neerkomt op een persoon in Iedere zes minuten. De totale schade aan goederen, inkom stenderving én kosten voor medicijnen bedraagt drie milliard dollar. De statistieken geven nog de volgende schrikwekkende cijfers: 365.000 levenslang Invaliden per jaar of 1000 per dag; 9.100.000 tijdelijk invaliden per jaar of 35.000 per dag, 16 per minuut; 271 dooden per dag of 99.000 per jaar. Het aantal ongelukken ln 1935 bedroeg 3000 minder dan in 1934. De droogte- en httteperioden van 1934 eischten 3250 men- schenlevens en het aantal dooden bij automobielongelukken bedroeg 36.400. ERNSTIG LAWINE-ONGELUK. Zes dooden. In het gebied van de Rio Mancos. in den staat Colorado (V. St.) heeft een ern stig lawine-ongeluk plaats gehad. Een groote lawine heeft een gedeeltelijk verlaten goudgravers-nederzetting mede- gesleurd. die zich op 3600 metei hoogte op een steile berghelling bevond. Verschei dene hulzen werden door de sneeuw massa's in de 500 meter diepe rivierkloof gesleurd. Het aantal dooden en gewonden staat nog niet nauwkeurig vast Tot dus ver zijn 6 dooden geborgen. Elf gewonden zochten een toevlucht op een rotsblok, dat echter tengevolge van het geweld van de lawine zoo wankel staat, dat het in de diepte dreigt te storten. HEDEN: Rijnsburg (Oude Kerk): Spr. ds. Mijnders en ds. Broekstra. 7 uur nam. Donderdag. Casino-Theater; Groene Kruis-fllm. 8 Gerecht 10: Prop.-avond Ned. Trekkers- bond. 8 uur nam. Stadszaal Uitvoering „Nieuw Brun- hilde". 8 uur nam. Volkshuis: Spr. de heer Kruyt over de wonderen der natuur. 8'A uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Lnst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genee» kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Mazurka". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondscheinsonate" Woensdag cn Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27"/« en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u, nm. „Inspecteur No. 13". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. njn. „Sequoia". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „De gebochelde", lederen middag 2u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drle- sum. Mare 110, telef. 406 en C. van Zijn, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. GEBOREN. t Catharlnus, Z. van J. de Koning en Y. Hulsman Elisabeth, D. van C. de Jong en W. C. Keljzer. ONDERTROUWD. In de opgave van Maandag staat H. A. Duijm jm. 23 j.; moet zijn 27 J. GEHUWD. W. J. Hengcveld jm. en R. E. v, d. Hoe ven jd. o OVERLEDEN. J. H. v. d. Drift, Wedn. 78 j. M. Th. W. Geurts, Dr. 4 mnd. A. N. Koolloos— v. Noord, Vr. 44 j. A. E. Eijkman, Dr. 55 j. J. D. C. v. Maaren, Dr. 42 j. Uitgesproken: J. A. van der Voort, melkhandelaar, te Zoeterwoude, Watertje D. 48. R.c. mr. A. J. Paulus. Cur. mr. J. W. Blokland, Lei den. Opgeheven: J. P. van Haastèren, te Oegstgeest. M. Los te Leiden. :tN/T IN UTTEREN NIEUWE UITGAVEN. Door de Algemeene Nederlandsche Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer te Den Haag, zijn een tweetal brochures uit gegeven, getiteld: Bulb-time in Holland en Introduction to Holland. DUITSCH SCHIP VERGAAN. Het 889 ton metende Duitsche s.s. ..Con dor" uit Bremen, op weg naar Aalborg op Jutland is met man en muis vergaan. Het schip had een bemanning van 10 personen. o ENGELSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een Engelsch vliegtuig waarvan in den afgeloopen nacht noodseinen zijn opge vangen is op 2 K.M. van Havre in zee ge stort Direct is men naar het vliegtuig gaan zoeken en men slaagde er in een lid der bemanning te redden. Het zoeken werd voortgezet teneinde te trachten ook de andere 3 leden der bemanning te vinden. Het betreft hier een bombardements vliegtuig dat aan manoeuvres deel nam. VLIEGER MC GREGOR GEDOOD. De escadrille-leider Mc Gregor, die zich o.m. tijdens de luch trace Londen-Mel- bourne onderscheidde, is bij een landing op het vliegveld te Melbourne over den kop geslagen. Hij werd zwaar gewond en overleed bijna onmiddellijk. 1—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6