Het slot der Olympische winterspelen - Toorop-monument in de residentie TESSA 76«'e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. sa dOOT RICHARD STARR. Vertaald door A. RH5WERD. 55) „Maar lady Betty verwacht het ook. Het wordt beschouwd als iets, dat vaststaat. Iedereen weet het. Is het gepast tegenover lady Betty om mij te zeggen, dat je mij lief hebt, Jimmy? En is het gepast te genover mij, in aanmerking genomen, dat je op een dag met haar zult trouwen?" „Ik merk het wel," zei Jimmy, „Zus Luella heeft je blijkbaar goed op de hoogte gebracht." Hij bleef staan om een cigaret aan te steken en nam haar arm niet meer. Tessa voelde zich vreeselijk ongelukkig en barst te bijna in schreien uit. „Je bedoelt dus, dat je mij niet lief hebt?" Tessa antwqordde niet. Zij betwijfelde het, of ze zou kunnen spreken, als zij het probeerde. Weer rolde een traan over haar wang en smaakte zout op haar lip pen. Als zij maar wist, wat zij doen moest. Zij wilde netjes blijven tegenover lady Betty en ook tegenover Jimmy en zich zelf. Als zij, maar kon denken! Maar haar hoofd scheen op hol te zijn. Al, wat het deed, was in het oneindige herhalen: „Hoe zal ik hier morgen over denken?" En zij wist niet, hoe zij er den volgen den dag over zou denken. Waarschijnlijk zou zij denken, dat zij een dwaas was ge weest. Als zij maar wist of Jimmy in ernst was. Zij geloofde, dat hij de waarheid had ge sproken, toen hij zei, dat hij haar lief had. Maar volgens Luella had hij ook andere meisjes lief gehad vele andere. En mis schien was hij met ieder van haar op haar beurt in ernst geweest. Sommige mannen, die zij kende, waren zoo, net zooals vele meisjes. Zij geloofden, dat elke volgende liefde de groote passie was, die eeuwig zou duren. Maar ze duurde slechts tot de vol gende boven den horizon kwam. Wat dus zoo glorierijk was begonnen met droomkussen in dat van mist door trokken stadsplaatsje, eindigde domweg met lang uitgehaald gekibbel, vervelend door de vruchtelooze herhalingen. Juist datgene, wat Tessa zichzelf beloofd had, nooit de herinnering aan haar liefde voor Jimmy Turner te zullen vertroebelen. Tessa dacht, dat haar liefde voor Jimmy uit moest zijn, en zij wilde, dat er een glorierijk eind aan zou komen, op het hoogtepunt van haar glans, zoodat zij later iets moois zou hebben, om aan te denken voor de rest van haar leven; niet, dat ze langzaam zou verdwijnen in kleine twisten en verkeerd begrepen dingen. Jimmy vergat voor dezen keer zijn hou ding en verloor den zin voor humor, die hem gewoonlijk zoo goed te pas kwam. Hoewel hij haar lief had, zei hij nu allerlei dingen om haar te kwetsen, wetend, dat zij haar zouden kwetsen. De moeilijkheid was, dat hij niet in het reine was met zijn geweten. Hij had andere meisjes lief gehad, maar niet zoo als Tessa. Hij wist, dat zijn liefde voor Tessa echt was en zou blijven. Maar met zijn record van vele meisjes te hebben be mind, was het moeilijk een manier te vin den haar hiervan te overtuigen. En hij kon er niet toe komen bewijzen aan te voeren. Hij wilde, dat Tessa enkel op zijn woord in zijn liefde zou gelooven. Hij voelde, dat, als zij hem lief had, zij geen overtuiging behoefde. Zij behoorde te weten, evengoed als hij het wist, dat zijn liefde van blijvenden aard en oprecht was. Ook had hij het onbehagelijke gevoel, dat hij niet eerlijk was, wat hem of zijn zaak niet ten goede kwam. In zijn hart wist hij, dat het waar was, wat Tessa ge zegd had. Hij had niet het recht haar zijn liefde te bekennen. Er stonden enkele dingen op de lei, die eerst behoorden te worden uitgewischt, eer hij dat recht zou hebben. En nu waren zij nog niet uitgewischt. Dat zou niet zoo gemakkelijk gaan. Voordat hij een schoone lei had, kon hij haar niet ten huwelijk vragen. Hij was boos op zichzelf, omdat hij wist, dat hij in het ongelijk was, en hij koelde zijn boosheid op Tessa, zooals man nen soms doen. Dus stemde hij er eindelijk plotseling in toe haar niet meer te zien, „daar jij er zoo op schijnt te staan." En met die afspraak scheidden zij. En een Tessa met een geheel gebroken hart ging huiswaarts naar het huls van Potts, en ontmoette op weg naar haar kamer mr. Banks, den kapper. Mr. Banks was kleinzielig en kon een nederlaag niet goed verdragen. Hij koes terde een wrok tegen Tessa, omdat zij zijn huwelijksaanzoek had afgewezen en hij had er zich toe gezet, den naam en stand van den man, die zoo dikwijls bij haar thuis kwam, om haar in zijn auto mee te nemen, uit te vinden. Bij de badkamer begroette Banks haar met een grijnslach. „Goeden avond, miss Fisher. Hebt u het gehoord van uw vriend, mr. Turner?" Tessa keek hem koel aan. Haar oogen waren rood, en dat wist zij, iraaj zij hoopte, dat hij het aan de mist toe zou schrijven. „Wat weet u van mr. Turner?" „O. ik ken hem wel," antwoordde Banks luchtig. „Het is mijn zaak, society- menschen te kennen. Ik heb hem gescho ren en zijn zuster komt geregeld in onze zaak voor de permanent." „Nu, wat is er met mr. Turner?" „Hier staat iets, wat ik dacht, dat u wel zoudt willen zien." Hij duwde haar een krant in de hand. Een oogenblik later, in haar eigen kamer, las Tessa het volgende: „Het gerucht gaat, dat de veelzijdige en steeds beminnelijke miss Lallie Mulvaney verloofd is met mr. James Turner, zoon van mr. Lancelot Turner, de stichter van de bekende firma de „Vereenlgde Café's." Er stond nog veel meer. allerlei over Lallie Mulvaney. Tessa geloofde alles zon der bedenken, want zij geloofde altijd onvoorwaardelijk wat zij gedrukt zag. Het was een weekblad, welks verklarin gen in het geheel geen gewicht in de schaal legden. Maar dat wist Tessa niet. In het nummer van de volgende week werd het bericht herroepen, en nederig verontschuldigingen aangeboden aan al len, die er bij betrokken waren. Maar rhr. Banks bracht Tessa het volgende num mer niet. Feitelijk wist iedereen, dat berichten over verlovingen van Lallie Mulvaney be stemd waren, telkens te verschijnen, en dat ze op gelijke waarde werden geschat. Het was algemeen bekend, dat de mooie Lallie nooit een gelegenheid verzuimde reclame voor zichzelf te maken, en men geloofde, waarschijnlijk terecht, dat zijzelf het er op aanlegde die geruchten te ver spreiden, waardoor zij de dubbele reclame verwierf van de aankondiging an de ont kenning. Bij deze gelegenheid had zij het bericht) verspreid om een zekeren man, met wien zij verloofd wilde geraken, te prikkelen, HOOFDSTUK XXXVI. Een nare tijd voor Tessa. Er verliepen weer drie weken. Jimmy hield zijn woord en kwam niet in Tessa's nabijheid. Het was een akelige tijd voor Tessa, omdat zij wist, dat de scheiding van Jimmy onherroepelijk was. Dat er nooit meer kussen zouden worden gegeven in den mist, of prettige, vriendschappelijke avonden met elkaar. Het onherroepelijke van de zaak was vreeselijk. Hoewel zij zichzelf al eerder had voorgehouden dat het uit was, was er toch altijd nog een inwendige stem ge weest, „hoop" geheeten. die gefluisterd had, dat het misschien niet zoo was. Mis schien zou de verwarde streng zich nog op geheimzinnige wijze ontwarren, en zou de rijke man het arme, werkende meisje trouwen, en de wereld in een schouwtoo- neel veranderen. Nu wist zij, dat dat nooit zou gebeuren. Want niet alleen was Jimmy verloofd met Lallie Mulvaney, maar hij was al met haar verloofd geweest, toen hij Tessa in den mist kuste en haar zei, dat hij haar lief had. Luella had tenslotte gelijk gehad. Jimmy was er de man niet naar voor een meisje, om zich aan toe te vertrouwen, als zij geen schipbreuk wilde lijden en ongelukkig worden. Dat hield zij zichzelf voor, daar zij de tegenspraak van het ge rucht over Lallie Mulvaney niet gezien had, (Wordt vervolgd). HET TOOROPMONUMENT dat gisteren in den tuin van het gemeentemuseum in de residentie werd geplaatst. DE VERKIEZINGEN7 IN SPANJE. Verkiezingsaffiche met de beeltenis van Gil Robles, de leider der xechterpartijen in een der straten van Madrid. IE ZWOLLE SLIPTE EEN AUTOBUS en geraakte bijna te water. Het voorstuk van den bus door de brugleuning. DE NIAGARA-WATERVALLEN BEVROREN. De anders zoo woeste waterstroomen door Koning .Winter in een grillige ijsmassa veranderd. HET INDRUKWEKKENDE SLOT FEEST van de Olympische winter spelen. In het felle licht der schijnwer pers op den voorgrond de Olympische f/lag, gedragen door zes skiloopers. Op den achtergrond de' winnaars der diverse sporten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5