LE1DSCB DAGBLAD Tweede Blad Maandag 17 Februari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs juet gebed; te samen zong men Ps. 39 1. Het programma werd geopend met het Bondslied (zang met koperbegeleiding). Eerst hoorden wij vier mooie zangnum mers. daarna een aantal met zorg uitge voerde muzieknummers. MeJ. Bink te Leiden verleende haar welwillende mede werking met haar talentvolle piano-bege leiding. Hierna kwam een bijzondere at tractie: een aantal jongedames en enkele gehuwden voerden een blijspel op. dat zeer veel bijval oogstte. Ds. van Noort sprak woorden van dank; te samen werd gezongen Gez. 50. Jaarverg. „Hulp in Zorg". Het U.K. Ziekenfonds „Hulp in Zorg" hield zijn jaarvergadering. De voorzitter gaf een overzicht over 't afgeloopen Jaar. dat voor de vereen, zeer onvoordeelig was. Er is een nadeelig saldo van f. 37.56. Ge lukkig maakte de vereen, toch een bezit van f. 280.53. De aftr. bestuursleden, de heeren H. Wolken en L. Bakker werden bij accl. herkozen. In 1937 zal deze vereen, haar zilveren jubileum herdenken; voor een luisterrijke feestviering zullen alle leden van nu af een wekelijksche bijdrage geven. De uitkeering bij ziekte werd vast gesteld op f. 4.p. w. Het bodeloon werd vastgesteld op f.52.p. j. met uitzicht dp een gratificatie. R&J'NSBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: J. M. E. Ouwersloot, 69 jaar, gafiuwd met Joh. Sosef. Geref. Schoolvereen. De Geref. schoolvereenlging hield haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer A. v. d. Mey, herdacht déze het overleden bestuurslid, den heer P. Schipperus. De secr., de heer C. van Itlaveren. las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het aantal leerlingen zich in stijgenden lijn beweegt. Voor de Emma School (Smidstr.) bedraagt het 228 en voor de Julianaschool 289. Uit het verslag van den penningm., dén heer G. Kralt, bleek, dat er een winst van f. 1800 is gemaakt. De balans sluit met een bedrag van f. 57.105.31. Waarschijnlijk zal er een hertaxeerlng plaats hebben. Bij monde van den heer G. van Zuilen werd medegedeeld, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde zijn bevonden. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. v. d. Gug- ten G. van Zullen. Na een dankwoord tot den scheidenden voorzitter volgde sluiting. De collecte voor het werkloozen Ont spanningslokaal heeft f. 40.09 opgebracht. In het vorig jaar was de opbrengst der Zendingsbusjes voor de Classlcale zèndlng f. 406.92. SASSENHEIM. De gasprijsverlaging goedgekeurd. Door Ged. Staten is het besluit tot ver laging van den gasprijs en het invoeren van een vast recht goedgekeurd, evenals het besluit dat het geraamde verlies van f. 8000 uit de reserve gedekt zal worden. De prijs van het gas wordt 3 ct. per M3, terwijl een vast recht zal moeten be taald worden bij een verbruik van 100 M3 )rer jaar (dus 2 M3 per week) van 50 (ct. per maand. Dit vastrecht stijgt bij iedere 50 M3 méér met 25 ct. tot een maximum van f. 2.50 per maand. De meterhuur komt te vervallen, evenals de hoogere prijs voor de muntmeters-verbruikers. Het doel van deze verlaging is, het verbruik te doen toenemen, zoödat, als men in 1937 het gas van de gemeente betrekt, de af te nemen hoeveelheid grooter zal zijn. De prijs wordt voorlooplg berekend op 9 ot. per M3, terwijl later het teveel be taalde, zoo mogelijk meerdere malen per jahr, zal gerestitueerd worden. Naar wij vernemen zal de verlaging in gaan na de meteropneming in Maart. „De Graal" gaf haar jaarlljksche uit voering in het K.S.A.-gebouw. De belang stelling was groot. Opgevoerd werd het tooneelspel „Mijn Tante uit Amerika", dat veel succes oogstte. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen.; J. M. A. van der Meer geb. ■BSjgman D. Ondetrouwd: J. Bodaan en W. van Lit. RECLAME. S164 De Onderlinge Vereenlgtng voor Zle- kenhuisverpleglng schreef over Januari j.l. 97 nieuwe leden in. zoodat het totaal thans bedraagt 9057. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen R„ directeur van een metaalwarenfabriek, alhier, wegens be dreiging met een revolver. Het wapen is in beslag genomen. VOORHOUT. BURGEMEESTERSINSTALLATIE VAN DEN HEER W. VAN ELK. VEUR. Burgerlijke Stand. jBevajigft: E. J, van Heymngen geb. VSWR-LEHMkCHENDAM. Stuiting Bazaar „Groene Kruis'. Bij de sluiting van den bazaar, georga niseerd tën bate van het Groene Kruis, waren weder vélen aanwezig. De nog niet verkochte voorwerpen, werden op Amerl- kaansche wijze verkocht, waarbij de heer Mpree een niet te vervangen afslager bleek te zijn; hij wist zelfs voor een een voudige sprei de f. 10 te halenl Mevrouw FlintermanKoerts voerde hierna met 'n aantal dames op „De Erftante", een ko misch stukje, dat zeer in den smaak viel. Het slotwoord werd gesproken door den heer J. Koerts voorzitter van het Groene Kruis, die dank bracht aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. De netto opbrengst bedroeg de mooie som van f.780. Voor een zeer slecht bezochte verga dering van de afd. van de R.K. Midden- standsvereen. „De Hanze", sprak kapelaan Dunselman over „Het Christelijk Huwe lijk". Aan het slot sprak de voorzitter, de heer G. c. Scholtes er zijn teleurstelling over uit, dat de vergaderingen in den laat- sten tijd zoo slecht worden bezocht, waar van hem de oorzaak niet bekend is. Hartelijke ontvangst te Westervoort. Zaterdag vond te Westervoort de instal latie tot burgemeester plaats van den oud- scpretaris onzer gemeente, den heer W. v. Eik. Aan de grens der gemeente waren velen ter begroeting aanwezig, evenals het plaatselijke muziekcorps. Toen de auto, waarin de heer van Elk met familieleden gezeten was, arriveerde, verwelkomde het gemeentebestuur den nieuwen burgemees ter en verzocht hem te willen overstappen in een andere auto. Westervoort's muziek corps speelde het Wilhelmus, dat met ont bloot hoofd werd aangehoord. De stoet bestond uit een 12-tal ruiters, waarachter het muziekcorps. Hierna volgde een vaan del met het opschrift: „Wees welkom, Burgemeester!'' Ook een deputatie van schoolkinderen liep in den stoet mede, waarachter een 30-tal auto's kwam. Onder vroolijke marschmuziek trok men lang zaam de kom der gemeente binnen, ter wijl de dorpsklokken luidden. Bij het huis der gemeente, stond een haag van meisjes en jongens opgesteld met hun vaandels, waarachter de deputaties van verschil lende vereenlglngen. Hier werd Burge meester van Elk een zanghulde gebracht door alle leerlingen der lagere school, waarna wethouder Bauman den nieuwen burgemeester een hartelijk welkom toe riep, en de heer v. Elk dank bracht voor deze spontane ontvangst. In de raadszaal waren vele autoriteiten aanwezig, o.a. de burgemeester uit de om geving o.a. van Arnhem, Hulssen en Eist. Hierna werd eén buitengewone raadszit ting gehouden onder voorzitterschap van den 80-jarlgen wethouder Zadelhof! loco burgemeester van Westervoort. Deze be jaarde grijsaard hield een geestige instal latie rede, waarna hij den heer van Elk de ambtsketen omhing en de voorzitters hamer overreikte. De heer van Elk legde de vereischte eeden af en bracht dank aan H.M. de Ko ningin voor zijn benoeming. Vervolgens werd het woord gevoerd door den waarn. secretaris, den pastoor, den Ned. Herv. predikant en den gemeente-ontvanger Nog spraken de heeren G. Bulten, P. Vester en P. A. van Reisen, resp. als burgemeester, ambtenaar en wethouder van Voorhout. In alle toonaarden werd de heer van Elk ge huldigd en gelukgewenscht, waaraan de wensch werd toegevoegd dat hij Voorhout en zijn inwoners nimmer zou vergeten en dat hij een zegenrijk arbeidsveld in Wes tervoort zou mogen vinden. Tenslotte ver klaarde burgemeester v. Elk zijn krachten te zullen inspannen ter bestrijding van de werkloosheid. Zonder aanzien des per- soons, van rang. stand of religie, zal hij steun geven voor zoover dit in zijn ver inogen ligt. Uitvoering Tooneelclub „Vader Kolping". Voor een volle zaal opende kapelaan J. W. Kragtwljk als vice-praeses der St. Jo- zefsgezellenver. deze druk bezochte bij eenkomst. Welkom werden geheeten pas toor H. F. Heijtveldt, de aanwezige ouders, donateurs en belangstellenden. Hierna speelde de K.S.V.-band van Voorhout een pittige marsch, waarna ,,De roman van een krantenjongen" werd op gevoerd. Hierin hebben de jeugdige spe lers zich keurig van hun taak gekweten. De heer P. L. v. d. Hulst bracht nog ver slag uit van de spaarbank der K.J.C. en de St. Jozefsgezellen. Spr. dankte de jon gelingen voor hun spaarzaamheid. Was het saldo op 1 Jan. '35 f. 5729.69, door 488 inlagen werd wederom f. 2010.19 gespaard, voorwaar een mooi bedrag! De bij de Boerenleenbank gekweekte rente bedroeg f. 189.47, waarvan aan de spaarders werd uitgekeerd f. 150.65. De rest is aan het re servefonds toegevoegd. Het saldo per 1 Jan. '36 bedroeg f. 5832.12. Spr. dankte de ouders voor hun steun ter bevordering van den spaarzin. VERTOONING DER FILM HOLLAND'» GLORIE. Uiteenzetting van den heer v. d. Nouland. Onder buitengewoon groote belangstel ling, opende de heer P. G. v. cl. Hulst, namens 3 vereenigingen n.l. het ïi.B.G., de Kleinkweekersver., en de ver. van Bloembollen Cultuur. Hierna sprak de heer P. v. d. Nouland. Allereerst herdacht deze met grooten weemoed zijn voorgan ger. wijlen de heer W. W. v. d. Laan, die, als 't ware in zijn eigen werk, zijn leven heeft moeten geven. De directie der Hobaho heeft, aldus spr., gemeend, het door wijlen v. d. Laan gestichte werk, n.l. de film van „Holland's Glorie", door te laten gaan en mij als plaatsvervanger aangewezen. Dan wees spr. er op dat sommigen mee- nen, dat deze film een stuk propaganda is, alleen ten bate van de Hobaho. Dit is in geen geval waar, want in dit geweldige stuk reclame ligt formeel een propaganda opgesloten, welke ten goede komt aan ons geheele mooie vak. (Applaus). Twee punten zouden naast de vertoo ning der film, besproken worden n.l.: „De omwenteling in de tulpen" en „Wat te doen voor de export van Narcissen naar Amerika". Wij hebben den tijd gekend van de klelr.e Due. v. Toll tulpjes; wij weten ook, dat deze verdrongen zijn door de ons be kende vroege tulpen. Nu is het voor allen zichtbaar, det deze vroege tulpen een concurrentie gekregen hebben in de Dar win, Mendel en Triumph tulpen. Wij zijn wat de export betreft van het buitenland afhankelijk, daar vraagt men naar een lange, éénkleurige, stevige bloem. De jonge kweekers moeten dit vooral ln hun ooren knoopen. Wij zullen over eenige jaren zien Üat vooral de La Reine soorten onverkoop baar blijken te zijn. Het zal daarom nood zakelijk zijn onze bloembollen om te zetten en daarbij uiterst voorzichtig te werk te gaan. Wat de narcissen-export naar Amerika betreft: deze zal in 1937 weer practisch opengesteld worden. Nu is het onze taak, de narcissen als eerste kwaliteit daar in tje voeren, want men zal daar zeer hooge «.schep, stellen aan de gezondheid. Door de ver. de „Narciss" zal er streng op gelet worden of de partijen aangetast z(jn door het z.g. „mozalk". Spr. raadde sterk aan hiertegen te waken, daar men ln dat geval niet naar Amerika zal mogen léveren. Dit zal door dé wet verplichtend giesteld worden. Na vertooning der interessante film. die een succes was, sprak de heer P. G. v. d. Hulst een woord van dank. Jaarvergadering „Winterzorg" De onderafd. Winterzorg van den Ned. R.K Volksbond, afd. Voorhout, hield ln hetParochiehuls haar Jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer C. v. d. Mey. De notulen der vorige vergadering- werden door den secr.-pennlngm., den heer P. J. v. d. Mey voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat ln 1935 was ont vangen totaal f. 3683.68'/! en uitgegeven f 3630.71; kassaldo op 1 Jan. '36 f. 615.91. In 1935 werd totaal geleverd: 65 ton an- thraciet III; 45 ton idem II; 50 ton eier kolen; 13 ton breekcokes; 346 H.L. parel cokes; 260 H.L. geklopte cokes. Het aantal leden is gestegen tot .148. De heer P. J. v. d. Mey was als secr.,-penningm. niet meer herkiesbaar. In het bestuur werden met alg. st. herkozen de heeren P. P. v. d. Berg als commissaris en de heer And. de Groot als 2e voorz. Thans volgde bespreking der dlvldendultkeering.:1 van Juni tot 15 Juli werd de uitkeering bepaald op 20 ct. per ILL.; Van 75 Juli tot October 25 ct. per HL. voor anthraciét. Het dividend der eierkolen werd bepaald op 5 et. per H.L. Na rondvraag volgde sluiting. Omstreken" vertegenwoordigde. Spreker merkte op, dat de concerten van W. M. zoo gunstig bekend staan, dat hij zich bij voorbaat gaarne gewonnen wilde geven aan hetgeen geboden zou worden. Met mannenkoor heeft met succes een 9-tal liederen uitgevoerd. „Vrijage" van Isr. J. Olman viel zóó ln den smaak dat herhaald moest worden. De solisten brachten een stijlvolle afwisseling. Nelly Smit heeft op ongekunstelde wijze haar taak vervuld en weten te boelen met haar mooi geluld een voordracht. Dat de cello steeds voor velen een gewild instrument blijft, bewees het dankbare applaus waar mede Co van Dorssen telkens beloond werd De begeleiding was bij Willy Ubels in zeer goede handen. De dames-solisten kregen bloemen. Aan het slot dankte dr. Honders alle medewerkenden voor het gepresteerde. Spr. roemde de samenstelling van het programma en hoopte dat W. M. nog vele, op zulk een hoog peil staande concerten zal geven. De dirigent werd door spr. ge feliciteerd met het succesvolle resultaat, waarmede deze zijn gunstige reputatie als koorleider weer heeft bevestigd! Dr. Hon ders hoopte dat als gevolg van dit ge slaagde concert nog vele nieuwe leden tot het koor, dat spr. een keurcorps noemde, zullen toetreden. Geëindigd werd met het zingen van Gezang 96. De heer de J. alhier kwam bij het verrichten van loodgieterswerkzaamheden aan een huls ln de Schoolstraat zóódanig te vallen dat hij met zijn rechterbeen op een punt van een ijzeren hek terecht kwam. De J. liep hierdoor een diepe vleeschwond aan het been op. Dr. Janse verleende de eerste hulp en liet hem per auto naar het Wijkhuis vervoeren, waar de wond gehecht kon worden. In ons versiae betreffende den feest avond „Wassenaar en Omstreken" was vermeld dat de Band The Melody Makers" muzikale medewerking verleenden; dit moet zijn „The Melody Boys" onder leiding van den heer J. v. d Wllngaard. WASSENAAR. ZEVENHOVEN. Auto in de sloot. De heer F. reed met zijn vrachtauto langs de Kromme-MIjdreoht, toen plotse ling een defect aan de stuurinrichting ontstond, tengevolge waarvan de wagen onbestuurbaar werd, van den weg reed en in een sloot terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor De materieele schade was echter aanzienlijk. De collecte voor het pl. crisis comité heeft ruim f. 13 opgebracht. Concert van „IVassenaar's Mannenkoor". in het gebouw voor Chr. Belangen gaf de' Chr. Zangver. „Wassenaar's Mannen koor" onder leiding van den dirigent, den heer G. v. d. Water, voor een uitstekend bezette zaal, een geslaagd concert. Mede werking verleende Nelly Smit, sopraan, Willy Ubels, piano, en Co van Dorssen, cello De eere-voorzttter, dr. H. J. Honders open de met gebed en liet zingen Ps. 89 vers 1. Dr. Honders sprak het welkom tot de aanwezigen, de solisten en den heer C. B. v. d. Zeeuw, die het bestuur van den Ring van Chr. zangvereenigingen „Leiden en ALPHEN. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw" der N. H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 170.06'/!. De heer H. A. v. d. Kemp heeft zijn benoeming tot ouderling der N. H. Kerk Jullanastr. aangenomen, terwijl de heer A. Klink hiervoor heeft bedankt. Ten bate van de Hulpvereeniging v. d. G. Z. Bond werd het afgeloopen kwar taal ln de busjes voor „Alle den Volcke" een bedrag van f. 112.55 gecollecteerd. Onze plaatsgenoot B. Langdaal hoopt Vrijdag 21 Februari a.s. zijn 25-jarig jubi leum te herdenken als bankwerker in dienstbetrekking bij de firma Joh. Boot afd. motorenfabrlek alhier. De stulverscollecte ten bate der zen ding heeft over het 4e kwartaal f. 80.67 opgebracht. 3. De man, die door dat luik met Thljsje sprak daarnet, heeft nu een helm vlug opgezet en wierp met breeden zwaai de poort dan open; vriend Thijs kwam nu heel kalm naar binnen loopen. t Was op de binnenplaats, dat hij zoo kwam, waar hij de toestand met één oogopslag nu in beschouwing nam. Gras groeide welig hier tusschen de steenen, terwijl de muren al ln jaren niet meer onder houden schenen. „Wel, wel", zei hij dus tot den man, die hem naar binnen liet, „waarom wied je hier het onkruid niet?" „Ach", zei de man, „ik ben de eenige soldaat, die in 't paleis op wacht nog staat; maar 'k ben ook kok en schoenpoetser, bediende, generaal; Ja, dat ben ik allemaal. De and'ren, ridders en soldaten en bedienden waren immers zoo beducht, dat zij al lang geleden zijn gevlucht." Thijs zei verbaasd: „Ik weet niet wat ik hoor! Zijn zij gevlucht? Waarvoor?" Nu sprak de man: „Dat kan ik Je niet allemaal vertellen lk breng je naar den koning toe; misschien dat die je op de hoogte wel zal willen stellen." Onder voorzitterschap van den heer L. C. v. d. Vliet vergaderde in gebouw „jonathan" de ring Alphen a. d. Rijn en Omstreken in het Ned. J. Verbond. Na opening volgde voorlezing en vaststelling der notulen. De heer Ph. Wijdom hield een keurige bijbel-inleiding naar aanlei ding van een schriftgedeelte uit Joh. 1, waarop een breedvoerige bespreking volg de. Na de pauze trad als spreker op de heer Gordeau over „Hoe staat het er met ons werk voor". Ook hierop volgde een bespreking: tenslotte afdoening van huis houdelijke zaken. ALKEMADE. De heer P. M. Oostlander, hoofd van de Chr. school te Oudewetering is ln ge lijke betrekking benoemd te Apeldoorn. In hotel Van den Bosch te Oude- Wetering had een geslaagde uitvoering plaats door de R.-K. tooneelver. „St. Theo- dulfus". De zaal was uitstekend bezet, toen de voorzitter allen welkom heette. Het was 'n echt Vastenavond-programma. Beide stukken, zoowel „Het kan nou lye" als „De 2500ste inwoner" werden op alles zins voldoende wijze vertolkt. Na afloop dankte pastoor Aarts voor dezen avond van gezonden en vroolijken lach. Hierna bracht de voorzitter hulde aan den heer J. H. Vesseur, den ijverigen regisseur, en wenschte allen een „tot weerziens" toe. De heer Thoolen te Lei den, heeft wederom tot volle tevredenheid de grimeering verzorgd. BOSKOOP. Diefstal van Rozenplanten. Door de politie ls op de markt te Utrecht een partij rozenplanten ln beslag geno men, afkomstig van diefstal ten nadeele van een boomkweeker aan het Rijneveld. Tegen een tweetal personen, die zich aan dezen diefstal hebben schuldig gemaakt, is proces-verbaal opgemaakt. Ouderavond openbare UX.O.-School. In de daarvoor gezellig ingerichte schoollokalen heeft voor bovengenoemde school de ouderavond plaats gehad. De heer Am. Frank, hoofd der school, heette als voorzitter allen, w. o. weth. J. v. Gelderen, hartelijk welkom. De notulen en het jaarverslag werden onder hartelijk applaus goedgekeurd. Daarna deed de heer Frank belangrijke mededeelingen over de School en het Ulo.-onderwijs. Bij de bestuursverkiezing werd ln de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer H. Struve gekozen de heer J. Zwartendijk, die tevens als voorzitter van de oudercommissie zal fungeeren. Na de pauze heeft de heer Frank mede deelingen gedaan over het Dalton-systeem, hetgeen, ieders belangstelling had. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Sophia, dochter van L. J. A. Bontekoe en C. Hulden Neeltje Maria dochter van C. W. Verkade en K. Troost Louis Jan, zoon van J. Kramer en S. Langeveld. Ondertrouwd: J. P de Winter en Th. Rodenburg S. Bodegraven en A. van Leeuwen. Getrouwd: J. Degenkamp, 29 Jaar en M. M. Fase, 21 jaar. Overleden: Arie van Wijk, 87 Jaar. Ged. Staten dezer provincie hebben de gemeente-begi-Dotlng 1936, alsmede die der gemeentebedrijven goedgekeurd. De Bosk. Mldd.vereen. heeft een ver zoek tot den raad gericht, om ook ten be hoeve van het hotelbedrijf alhier ver laagde stroomprijzen voor het electrisch licht in te voeren, evenals voor winkels en étalage-ruimten. Tegen zekeren E. v. 0„ afkomstig uit Waddlnxveen, thans verblijf houdende ln het Huis van Bewaring te Rotterdam, is proces-verbaal opgemaakt wegens ver duistering van een portemonnale ten na deele van een alhier wonend Winkelier. Gevonden :étul m. postzegels; gouden damesring; damestasch m. Inhoud; want; armbandhorloge; belastingmerk; 6 thee lepeltjes; portemonnale met inhoud en een damesjasje. Inlichtingen op het po- lttle-bureau. HAZERSWOUDE. De collecte gehouden in de Geref. Kerk bij de herdenking van de doleantie, waarbij voorging ds. M. Heuzeveldt, heeft opgebracht f. 81.17, De maandelijksche collecte gehou den door de leden van het pl. Crisis- Comité heeft opgebracht f. 93.64, benevens een bon voor kruidenierswaren en een bon voor manufacturen, terwijl bovendien in kwam een extra gift van f. 20.—. Maandag 2 Maart a.s. zal er gelegen heid zijn tot kostelooze inenting en her- inenting. Men vervoege zich hiertoe des voorm. tusschen 9 en 10 uur ten huize van dr. J. C. K. Zoete, en brenge het trouwboekje mede. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Ons verslag van den gemeenteraad be hoeft een rectificatie. Inzake de beëedl- ging van den burgemeester tot secretaris heeft men kunnen lezen, dat de burge meester zijn nieuwe taak met groot enthousiasme kon aanvaarden. Dit moet echter zijn .niet met groot enthousiasme kan aanvaarden". Deze maatregel is bij K.B. uit bezuinigingsoverwegingen geno men en levert een financieel voordeel op van 30 opcenten op de cersoneele belas ting. Spr. heeft voorts opgemerkt, dat deze aanwijzing is geschiedt volkomen bulten den Raad om. krachtens art. 2 van de gemeentewet. De Raad moge in het financieele voor deel een troost vinden, aldus spr.. ten op zichte van het feit dat de maatregel ge nomen werd bulten zijn inmenging om. De burgemeester heeft er voorts nog op gewezen dat sinds 1932 oo de bestuurs- kosten een bedrag van f. 3100 is bespaard door combinatie van functies en salaris verlaging. R. v

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7