MMDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 15 Februari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs SASSENHEIM. Uitvoering D.O.S. De gymnastiekver. D.O.S hield haar löden openbaren turnavond In het K.S.A.- gebouw. De opkomst was goed. De avond werd geopend door den heer A. J. C. van Breda die allen hartelijk welkom heette, ln het biizonder de algevaardigden van zustervereenigingen Vervolgens deelde hij mede dat het ledental, vooral de heeren- aldeellng versterking noodig heelt en ver trouwde dat na dezen avond velen zich zouden aanmelden. Hierna werd het programma vlot uitge voerd. Alle nummers oogstten veel succes. Vooral de verrichtingen van de jongens en meisjes w;rden met aandacht gevolg i Het was een uitvoering waarop D.O.S. met genoegen kon terugzien. VOORHOUT. Aanrijding. Toen een militaire vrachtauto uit de richting Voorhout in de richting Sassen- heirn de z.g. Bultbrug wilde passeeren, reed daar een voertuig dat dezellde rich ting wilde nemen, zoodat de militaire vrachtauto moest uitwijken, met het ge volg, dat een aanrijding met de brugleu ning onvermijdelijk was. De vooras werd zoodanig ontwricht, dat de reis niet kon worden voortgezet en het militaire voer tuig per kraanwagen moest worden weg gesleept. VERGADERING Z.H. BOND VAN KLEINE KWEEKERS. Besloten tot tusie met het H. B. G. De voorz., de heer P. v. d. Nouland, opende en betreurde het, dat dit de laatste vergadering is welke gehouden wordt, daar ihet plan ls opgevat den Bond van Klein- kweekers te doen ineensmelten in den Bond van het Hollandsch Bloembollen kweekers-Genootschap. Na een toelichting op deze reeds bekende kwestie volgde de rekening en verantwoording van den pen- ningm. den heer C. v. Vliet. De Inkomsten bleken te zijn f103.67. uitgaven f. 76.67, dus een batig saldo van f. 27.-. De beschei den van den penningm. werden in orde bevonden. Aan de orde was: Fusie met het H. B. O. De voorz. wees op het groote belang van deze fusie. De navolgende punten bracht spr. nog naar voren: le. Als een fusie met het H.B.G. tot stand komt, zullen twee leden van onzen bond zitting nemen in de directie van het H.B.G. 2e. Bij het even tueel tot stand komen is door de weder- zijdsche besturen aangevoeld, dat er eenige wrijving zal kunnen ontstaan. Besloten is dan ook, als het niet gaat met de samengesmolten besturen, een geheel nieuw bestuur te kiezen. 3e. De meening der besturen van beide vereenigingen en ook die der hoofdbesturen is, dat er door de fusie meer actief werk zal worden ver richt. De bedoeling is ook de ledenlijst in zijn geheel over te dragen. De daarop voorkomende leden worden niet verplicht hiermee mede te gaan, maar gezien de verandering van voorz. der Bloembollen cultuur is een fusie nu terdege noodig. De leden behoeven niet terug te schrikken voor een verhooging van contributie, want het minimum bedrag van f. 3.75 met een kleine progressieve heffing, naar gelang het aantal roeden dat beteeld wordt, kan ln drie termijnen betaald worden. Nadat eenige vragen beantwoord waren, ging men over tot stemming, waarvan de uitslag was 41 voor fusie, 1 tegen, 5 blanco, Tot leden, die zitting zuilen nemen ln de directie van het H.B.G. werden gekozen de heeren M. Braun te Noordwij kerhout en C. Cardol te HUlegom. De heer C. Boere bracht het bestuur dank, en ook speciaal voorz. P. v. d. Nou land voor al het werk. dat zij voor de vereen, hebben gedaan. Spr. haalde hierin aan wat de voorz. in deze kwestie gedaan heeft, in het belang vooral van de kleine kweekers. Hoe hij geheel belangloos ge vochten heeft voor de instandhouding der „waterschade gedupeerden", en dat hij tevens met raad en daad allen terzijde stond. De voorz. bracht spr. dank voor zijn sympathieke woorden en zelde zich steeds te zullen blijven geven aan hen, welke ge dacht hebben bij hem inlichtingen te Jfonnen verkrijgen. In den loop van Jan '36 werd aan het Postkantoor op spaarbankboekjes ingelegd f. 3956.89 en terugbetaald f. 1778.01. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f. 2178.88. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 5. Alle projecties werden uitvoerig ver klaard. Ds. A. Klinkenberg vertelde nog het een en ander over de verspreiding van den bijbel, ook ln andere talen en wekte op het ledental van deze afdeellng te ver- grooten en het werk te steunen. Ds. H. P. Fortgens heeft den spreker dank gezegd voor zijn leerzamen avond. Na het zingen van Ps. 89 vs. 1 heeft ds. Klinkenberg met dankgebed gesloten. VEUR-LEIDSCHENDAM. Paard op hol. Doordat het paard gespannen voor den wagen van den groentehandelaar C, M. Vermeer aan den Vlietweg, schrok, sloeg het op hol, sleurde den wagen mede het 4 M. hooge talud af, waardoof deze over den kop sloeg en ln een moddersloot te recht kwam. Vermeer wist bijtijds van den wagen te springen en bekwam geen letsel. De wagen kreeg echter schade, terwijl de inhoud geheel verloren ging. Gevonden: een kluw touw, een gummi damedhandschoen maat 40, een paar dameskousen, een gouden armbond. Adres: Bureau van politie. WARMOND. Onbekenden hebben een bezoek ge bracht ln den tuin van Huize St. Liduina en hebben uit een volière van een der pen siongasten 'n aantal kostbare vogels ont vreemd. De politie is de daders reeds op het spoor. De inzameling ten bate van het Na tionaal Jeugd-werkloosheidsfonds heeft f. 83.36 opgebracht. te houden, maar ook te Alphen naar en van de richtingen Leiden, Gouda en Utrecht, waar reeds een éénuursdlenst- regeling ls Ingevoerd. Bij slagen van de proef, en daarop is veel kans, behoudt de streek haar railver binding met Amsterdam, Haarlem, Lelden, Den Haag, Rotterdam, Gouda en Utrecht, zoodat op de meest mogelijke medewer king mag worden gerekend. Tenslotte zij nog vermeld, dat getracht zal worden de algemeene abonnementskaarten der Ned. Spoorwegen ook op dit weder in dienst te stellen baanvak te doen gelden. WASSENAAR. Feestavond „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar werd door de Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken een feestavond georganiseerd. De voorz. de heer P. Zegwaard heette de in gxooten ge tale opgekomen leden met hun dames har telijk welkom. Hierop werd een aanvang gemaakt met het programma dat bestond uit diverse tooneelstukjes, door de leden zelf vertolkt. Gegeven werden diverse nummers, komi sche duetten, kluchten, een tooneelstuk en een blijspel. Een en ander werd goed ver tolkt en vlot afgewerkt, wat, gezien den betrekkelijk korten tijd van voorbereiding een groot succes genoemd mag worden. Het geheel werd opgeluisterd door goede muziek van de Band „The Melody Makers" zoodat de feeststemming er spoedig in was en er ook den geheelen avond goed in bleef ook, wat tevens bleek uit het warme ont haal dat steeds opnieuw, na het afwerken van een stuk de spelers mochten oogsten. Nadat het programma was afgewerkt bleef men nog lang en gezellig bijeen en konden de dansliefhebbers hun hart ter dege ophalen Het geheel is weer eens een echt ouder- wetsche en intieme feestavond geweest, zooals wij er vroeger van deze tuinbouw- vereeniging al vele mochten medemaken. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. van Lammeren en A. Bakker. Geboren: Cornelia Johanna Theresla d. j van A. Bouwmeester en C. J. Droog. Overleden: Alida van 't Lint, ongeh. 68 J. In het R.K. Bondsgebouw werd een Landstormavond gegeven, die schitterend is geslaagd, 's Middags had een voorstel ling plaats, speciaal voor de kinderen. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had in hotel Deurloo de openbare verkoo- ibing plaats van 3 heerenhulzen. Papelaan 200. Papelaam 208 en Oraniekade 61, al hier resp. groot 5 Are 91 c.Are; 3 Are 41 c.Are en 2 Are 97 c.Are. Koopers waren: Perceel I mej. M. H. Hartman, den Haag voor f. 4150; perceel H mevr. F. van Heiningen. Veur. voor f. 3800 en perceel III Ph. H. v. d. Burg. Rijns- burg. voor f. 3500. Propaganda-avond Ned. Bijbelgenootschap In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan werd een propagan da-avond gehouden van de afd. van het Ned. Bijbelgenootschap. Ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. predi kant, opende met het laten zingen van Ps. 138 vs. 1 en gebed. 4 Juli 1935 werd deze afdeeling opgericht en spr. mag zich verheugen over het werken van den ijverigen bibliothecaris, den heer A. B. Wesselo, waarvan thans reeds de vruchten ervaren zijn. Het doel is, het verspreiden van den Bijbel en het meer gelezen wor den daarvan. Het werk van het genoot schap moet gewaardeerd worden en ge steund. Spr. dankte den spreker, ds. A. Klinkenberg, van Amsterdam, dat hij is gekomen voor het houden van een lezing over „Joodsche Archeologie" met licht beelden, waarna ds. A Klinkenberg zijn lezing aanvangt. Verschillende lichtbeelden werden ver toond betreffende de Israëlietische eere diensten. tempelbouw, gebruiken en ge zinsleven. RECLAME. 8805 IVftROI 1 „Koop Nederlandsche waar, i Dan helpen wij elkaar.". tandpasta ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. v. J. Luiten en N. Verlooij; Johanna, d. v. G. Koelewijn en H. A. G. Anker na; Adrlanus Gerardus, z. V R. Boere en A. v. Wijk; Helena Cornelia, d. v. Th. H. Grobben en E. W. v. Capel; Elizabeth, d. v. C. den Braber en G. Keizer; Jan Nlcolaas, z. v. C. Verduljn en W. Sam- som; Martinus Gerardus, z. v. G. de Jong en C. Wanstnck. Gehuwd: M. L. Bos, 28 j„ te Leiden en A. H. den Hetrog, 21 J.; A. J. Vork, 29 j., te Ter Aar en F. Honout, 25 j.; T. Doeland 24 j. en D. de Jong, 23 J. Overleden: Maria Wllhelmina v. Gerven 57 j., gehuwd met A. W. v. Hemert; Willem George ten Horst, 84 Apolonie v. Rijn, 74 j„ overleden te Leiden; Gerrlt Jan Fut selaar, 52 j., gehuwd met D. C. van Eljk, overleden te Leiden. Loop der bevolking. Ingekomen: kinderen de Niet, zonder be roep, Raadhuisstraat 44: J. J Chrlspijn, slagersknecht, Pr. Hendrikstr. 29; A. Veen baas, leerares landibouwhulshoudschool, Pr.Hendrikstr. 156; S. Kleijnenberg en gez„ hoofdonderwijzer Martha-stichting, Raad- huisstr. 52; M. Kroon, bakersknecht, Woubr. weg 76; W. Sassen, schipper, Hoorn 33; P. D. Fiemming en echtgen., zonder beroep, Steekterweg .120; Th. Heijneman, dienstbode, Mauritsstraat 17; H. Vroom, zonder beroep, Hoorn 396. Vertrokken naar: Haarl.meer, Schiphol-- dijk 133, J. Scholing, bakkersknecht; Bos koop, Zuidkade 77, Hendrika C. Bogaard, zonder beroep; Rotterdam, Rochussenstr. 171a, J. C. Piek, zonder beroep; Amster dam. le Weteringdw.str. 51. A. v d. Stouwe en echtgenoote, boerenarbeider; Bode graven, Spoorstr., T. v. Luinen, winkel- Juffrouw, Oegstgeest, Haarl.vaart 21, M. Kruijt, dienstbode; Leiden, P. J. Blokstr. 15 K. Schultema en gez., handelsreiziger; 's-Gravenhage, Roggeveenstr. 166, C. Noor- lander, chauffeur; Boskoop, Parklaan 3, A. v. d. Ent, huisknecht; Zeist, Burg. Pa- tijnlaan 120, M. Kroon, dienstb.; Leiden, Utr. Jaagpad 22, J. Kersbergen en gez., schilder;Hoenkoop No. 54, Wed. G. Scher- penzeel en zoon, zonder beroep; Leiden, Steenstr. 31, Alida H, den Hertog, zonder beroep; Ede, PaaschÜergweg 25. Aleida J. Proost, Off. Leger des Heils; Leiden, Ra penburg 16, A.M. de Helj, dienstb. Gisteravond om 7 uur werd de Al- phensche Ijsbaan vqor het publiek open gesteld. De vreugde was echter van korten duur, daar reeds om halfnegen de baan weer ontruimd moest worden. Hoewel op verschillende sloten nog wel wordt gere den is het ijs overal in den polder hoogst onbetrouwbaar. Verschillende personen zijn door het ijs gezakt. Zekere O. o.a. werd niet dan met groote moeite door zijn vrienden gered. In de Vinkebuurt werd de personen auto van L. G. uit Bodegraven, bestuurd door A. V. alhier, aangereden door een tegenligger-personenauto, bestuurd door U. uit Zwammerdam. De eerstgenoemde wagen werd belangrijk beschadigd en moest door een kraanwagen van de garage j Van Nielen worden weggesleept. De be stuurder en inzittenden kwamen er goed af. De wielrijder C. v. V. kwam langs het Jaagpad a. d. Gouwe met zijn rijwiel te vallen, doordat een schipper een lijn over het jaagpad had vastgemaakt. Van V. be kwam verschillende verwondingen en zijn rijwiel werd geheel vernield. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemina, dochter van W. Goudkuil en J. P. Hofland Pleter, zoon van F. Koning en A. Hoogendoorn. Getrouwd: T. C. Scheer, 29 jaar e n A. J. E. Punselie, 26 jaar. Overleden: Jac. Brunt, 80 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. W. G. Verlaanvan Leeuwen en gezin, z. b„ van Leiden T. van Luinen, winkeljuffr., van Leiden J. Bijman, dienstbode, van Zwammerdam I. C. A. van Kalleveen, kantoorbed., van Amersfoort J. Broekhuijzen, gas- en waterfitter, van Zwljndrecht J. M. de Bruin, kapper, van Gouda C. Jongkind en gezin, landarbeider, van Stolwijk R Groeneveld, z. b„ van den Haag N. Groeneveld, z. b., van Schiedam. KANS OP WEDERINSTELLING VAN REIZIGERS- EN GOEDERENVERVOER OP HET BAANVAK HAARLEM— AALSMEER—UITHOORN—ALPHEN. Men schrijft, ons van bevoegde zijde: Spoedig, nadat zekerheid was verkre gen, dat de door den Minister van Water staat bevolen opheffing van het reizigers- vervoer door de Ned. Sp. gehandhaafd bleef, zijn besprekingen aangevangen met een groote tramwegmaatschappij over het in exploitatie-nemen van bovengenoemd baanvak, waarbij als uitgangspunt is ge nomen: Op den voorgrond moet worden gesteld dat dit baanvak op aannemelijke voorwaarden haar ter beschikking zal worden gesteld. Er zal een proef genomen worden van ten hoogste 5 jaren; gedurende dien tijd verbindt de betrokken streek zich jaar lijks een bedrag van ten hoogste f30.000 in het mogelijk exploitatie-tekort bij te dragen. Hierbij dient opgemerkt, dat de gedeelten UithoornAmsterdam en Gouda Alphen a. d. Rijn er evenveel belang bij hebben als HaarlemAlphen en dat de gezamenlijke lengte dezer lijn 88 K.M. be draagt (waarvan alleen HaarlemAlphen 50 K.M.). Voor het reizigersvervoer wor den nieuwe éénklasse motorwagens aan geschaft, terwijl een één-uurs- (op het gedeelte HaarlemAalsmeer misschien zelfs een halfuurs) dienstregeling zal wor den ingevoerd. Gereden zal worden met de maximum toegestane snelheid van 60 K.M. per uur. Het streven zal zijn, dat niet alleen te Uithoorn voor goede aan sluitingen naar en van Amsterdam zal v/orden gezorgd, waarbij de volle mede werking der Ned. Spoorwegen kan worden verwacht, daar zij te Amsterdam niet met spooraansluitingen behoeft rekening BOSKOOP. Jaarvergadering „Pro-Rege". In de vergaderzaal der Geref. Kerk heeft de Jaarvergadering plaats gehad van de Nat. vereeniging „Pro-Rege" afdeeling Boskoop. De voorz. opende, waarna de periodieke werkzaamheden werden afge handeld. Dan sprak de heer E. Jansen uit den Haag over „Eenheid en verscheiden heid". Deze goedbezochte vergadering werd, na een gezellig samenzijn met dank door den I voorzitter gesloten. Jaarvergadering Boskoopsche Veiling. De voorzitter, de heer Adr. v. Leeuwen, opende en wees op den zeer moeilijken tijd dien de veiling thans medemaakt. De heer D. van Wijk Azn. las de notulen die onveranderd onder dank werden vast gesteld. Uit het verslag van den penningmeester den heer H. v. Gemeren, bleek, dat de in komsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen f. 12802.30 en de uitgaven f. 11.958.18, alzoo een batig saldo van f. 844.12. Uit het verslag van den veilingmeester bleek, dat er in 1935 261 veilingen werden gehouden en dat door 149 leden was ge veild voor een bedrag van f. 69.886; door nlet-leden voor f. 8.838, totaal f. 78724.82, t. w. f. 72366.83 aan bloemen en f. 5858 aan beshulst. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de opbrengst der pioenen niet slechter was dan iji 1934. De aanvoer van clematis Prins Hendrik was zeer goed en de prijs 10 ct. per stuk in doorsnee loo- nend. De aanvoer van Clematis Durandi, was in 1935 regelmatiger dan in 1934 en de prijs behoorlijk. De prijs der beshulst was zeer goed en bracht in doorsnee 43 ct. per kg. op. Op 11 Febr. j.l. bestond de veiling 20 jr. Gedurende dat tijdperk is de heer Adr. v. Leeuwen onafgebroken voorzitter geweest, waarmede hij onder applaus hartelijk werd gefeliciteerd, waarvoor de voorzitter dank bracht. De heer C. van der Willik Hz. had alle bescheiden in goede orde bevonden. Her kozen werden ais bestuurslid, de heeren: Adr. v. Leeuwen, J. P. Werkman en L. Dekker en tot commissaris de heer W. Ravestein. Op voorstel van het bestuur werd de begrooting voor het jaar 1936 vastgesteld op f. 80.000: de contributie werd bepaald op f. 1.50 p. j. Na toelichting van den voorzitter, dat. wanneer de uitkomsten voor 1936 gunstiger zullen zijn dan in 1935 de salaris-verlaging van het personeel weder ongedaan zal worden gemaakt, werd besloten tot een kleine salaris-verlaging. Op voorstel van het 'bestuur werd be paald. dat van het ingehouden veilingbe drag aan de leden zal worden terugbetaald 3°/o. De heer P. Rosbergen uitte zijn waar deering voor het werk van het bestuur. De heer W. P. Alphenaar verzocht voortaan doorgedraaide bloemen te doen vernieti gen, zulks in het belang van den handel. De voorzitter zeide hieraan aandacht te zullen wijden en dankte den heer Ros bergen voor diens vriendelijke woorden. Hierna sluiting. 2. Thijs was na deze korte reis nog niet erg moe en ging dus welgemoed naar het palels nu toe. Toen hij 't gebouw daar bij bekeek, vond hij, dat 't eenigszins bouwvallig leek. „De koning mocht er heusch wel eens een kwastje verf op laten strijken", dacht hij, „en dan moest hij gelijkertijd eens naar de scheuren in de muren laten kijken. Het ziet er uit of deze koning een heel arme heerscher is; maar 't kan wel zijn, dat ik me daar nu in vergis." Hij klopte op de poort, wat schijnbaar binnen heel vlug werd ge hoord; er ging een luikje open, en iemand zei: „Denk er om, dat wij hier aan de deur niets koopen." „Doe mij maar liever open", sprak vriend Thijs. „Ik moet werke lijk den koning en den toov'naar spreken'1. 't. Was duidelijk dat hij nu door den wachter van de poort met veel meer eerbied werd bekeken. Ziekenhuisfonds St. Antoniu». Bovengenoemd fonds hield in het R.K. vereenigingsgebouw aan de Rozenlaan haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. Redegeld, opende, waarna de secretaris de heer H. JBoer de notulen las die werden vastgesteld. Uit het keurig verzorgd jaarverslag bleek dat het aantal leden gestegen is tot 124. Voorts werd her dacht het overlijden van pastoor Daal- mans, oprichter van het fonds, die zeer veel daarvoor heeft gedaan. De inkomsten hebben bedragen f. 960.10, de uitgaven f. 1175.78; kassaldo f. 362.44. De aftr. be stuursleden werden herkozen. Tot leden van de controlecommissie werden benoemd de heeren H. van Jaarsveld en A. Hout- man. De Geestelijk adviseur kapelaan C. M. Broers sprak een opwekkend slotwoord. HAZERSWOUDE. Op uitnoodiginv van de Ned. Herv. Mannenver. ..Schrift en Belijdenis" op G.G. heeft in het lokaal .Salvatorl" ds. Vroegindeweij van Waddinxveen een lezing gehouden over „Nicodémus" waarin er op gewezen werd, hoe deze leeraar Israels tot den Heiland kwam en hem de woorden des eeuwigen levens werden medegedeeld en hoe de Verlosser van zondaren zich ook in het heden der genade nog wil laten vinden door hen die in waarheid en op rechtheid naar hem zoeken. Deze ernstige rede werd met klimmende belangstelling beluisterd. Salvatorl was tot in alle hoeken gevuld, zoodat deze vereeniging met vol doening op deze lezing kan terugzien. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Het zandstrooien op de wegen De be- eediging van den burgemeester tot secretaris. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter, de burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. De voorzit ter deed mededeeling van ingekomen stukken, w.o. een schrijven van Ged. St. waarbij opmerkingen zijn gemaakt over de in de vorige vergadering vastgestelde verordening ingevolge art. 208 der Ge meentewet. In verband daarmede werd deze verordening ingetrokken en zal na de vaststelling van een nieuwe algemeene politieverordening opnieuw worden vast gesteld. Nog werd opnieuw vastgesteld een verordening op het leggen van kabels enz. in deze gemeente. Voorts richtte de voorzitter een woord van dank tot de leden der schattingscom missie, die met ingang van 1 Jan. is op geheven. Adres J. Pieterman inzake verlaging woninghuur. De voorzitter lichtte dit adres toe en merkte op, dat de huur een vorig jaar reeds werd verlaagd van f.375.- op f. 350.—. B, en W. stellen zich op het standpunt, dat bij de bepaling van het huurbedrag moeilijk rekening kan worden gehouden met salarisverhoogingen of verlagingen. Algemeen werd de huurprijs niet te hoog geacht en z. h. st. afwijzend op het verzoek beschikt. In verband met de definitieve voorziening van het secre tariaat, wordt de verordening regelende de verdeeiing der werkzaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, zoodanig gewijzigd, dat de burgemeester belast zal zijn met de dagelijksche werk zaamheden, terwijl de heer G. J. Corts ais plaatsvervanger zal optreden. Na toelichting door den voorzitter wer den vastgesteld eenige besluiten tot wij ziging van de begrootingen dienst 1935 en 1936. Inzonderheid werd besproken de ver hooging van de post: zandstrooien bij gladheid der wegen, waarvoor in December een bedrag ad f. 158.30 is uitgegeven. De heer van Vegten vroeg of het niet moge lijk is om met slapzand te strooien, dat aanmerkelijk goedkooper zou zijn. Hier aan kleven echter wel bezwaren, doch bij een volgende gelegenheid zal hiermede een proef worden genomen. De voorzitter deelde nog mede, dat over 1935 aan werkloozensteun is uitge keerd een bedrag van f. 10.902.88, hetgeen f. 4589.37 meer is dan in 1934. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Wijk C No. 46. De ontrui ming moet binnen twee maanden plaats hebben. Goedgekeurd. Het voorschot bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1936 aan de Ned. Herv. School, werd vastgesteld op 80°/n van het bedrag, dat in 1934 door de gemeente voor de O. L. school is uitgegeven. Verordening besmettelijke ziektegeldeir. De voorzitter zegt, dat door Ged. Staten bezwaar is gemaakt tegen enkele tarieven, waarvoor een uniforme regeling wensche- lijk wordt geacht. Bij de toelichting zegt de voorzitter, dat nog steeds niets is ver nomen van het gemeentebestuur van Leiden omtrent het maken van een rege ling voor een gemeenschappelijke barak. Besloten werd aan de wenschen van Ged. Staten tegemoet te komen. Extra-hulp aan ondersteunde werkloo- zen over 1936. De voorzitter merkte op, dat het Rijk voor dit doel beschikbaar stelt een bedrag ad f. 2.20 per werkloozen, ter wijl f.2.per werklooze voor rekening van de gemeente komt. Als grondslag wordt aangenomen een gemiddeld werkloozen- cijfer van 56, zoodat in totaal beschikbaar wordt gesteld f. 235.20. Aldus besloten. Hierna komt aan de orde punt 11. Be- eediging gemeente-secretaris. De voorzit ter legde hierbij een uitvoerige verklaring af, waarin hij er op wees, dat met in gang van 17 Jan. bepaald is, dat de be diening van secretaris door den burge meester zal worden bekleed. Dit levert een groot financieel voordeel op. Spr. ziet een en ander als een crisismaatregel en kan haar met groot enthousiasme aanvaarden. Spr. dankte den tijdellfken secretaris, den heer Corts voor diens werkzaamheden. Na het afleggen der vereischte eeden ingevolge de Gemeentewet sprak weth. Slegtenhorst den voorz. in verband met diens nieuwe functie hartelijk toe en sprak den wensch uit, dat God hem moge geven een goede gezondheid, wijsheid en verstand om op de beste wijze de ge meentebelangen te behartigen en dat de welvaart en bloei moed'" enk voor onze gemeente moge wed=rkeeren. Hierna werd cie voorzitter door de leden hartelijk de hand gedrukt. Na rondvraag volgde sluiting. 9 5

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7