K\T WIJKERS LEÏDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 15 Februari 1936 Wat is cLLe nteiuW HONIG'S KALFSSOEP DE OORLOG. BURG. STAND VAN LEIDEN GEVEILDE PERCEELEN. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W VAN BEELEN Cz Lease Rammers van ons Blad AGENDA. STANDAARDS VOLKORENBROOD Van 't front. Van het front in Somaliland worden slechts gevechten van geringe beteekenls gemeld. De Abessijnen voeren er thans een guerllla-oorlog tegen de Italianen, die er hun posities versterken. In Ogaden is nog geen enkele operatie ontketend, doch de Italianen geven toe, dat hun garnizoen van ongeveer 60 man te Coeratl is vernietigd. Aan het Noordelijk front zetten de Ita lianen dagelijks de luchtbombardementen voort in de streek tusschen hun Unies en Dessié, ten einde Abessijnsche troepenbe wegingen tegen te gaan. De Abessijnen zetten n.l. de concentra tie hunner troepen in de buurt van Ma- kalle voort. De Italianen van hun kant bereiden zich er op voor ieder Abessijnsch offensief in Tigré te fnuiken en met tegenaanvallen te beantwoorden. De correspondent van Reuter-A.N.P., bij de Italiaansche legers In het Noorden schrijft, dat de Italiaansche posities in den sector van MakaUé een halve maan vormen, waarvan de straal 15 K.M. be draagt. Deze steUingen worden gevormd door een buitengewoon machtige keten van versterkingen, welke onderling tele fonisch verbonden zijn, en welke bewa pend zijn met mitrailleurs en bijna overal met berggeschut. Zij worden beschermd door zwaarder geschut, dat op eenige KM. achter de linies staat opgesteld. De Abessijnen probeeren zich zoo nu en dan door deze linies heen te werken. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt nog. dat de troepen, die tot voor kort onder bevel hebben ge staan van Ras Desta zich thans scharen achter den standaard van Dedzjasmatsj Beyena Mered. die een groote reputatie geniet bij zijn krijgers wegens zijn guerll- latactiek. Er gaat geen dag voorbij of pa trouilles Abessijnsche tirailleurs dooden of wonden op z'n minst 20 Italianen. Een communiqué van het Abessijnsche hoofdkwartier aan het Noordelijk front zegt, dat Italiaansche vliegtuigen ver scheidene dorpen hevig hebben gebombar deerd Tien burgers zijn gedood. Italiaansche vliegers zouden ook in de dorpen vee. dat door de boeren werd ge weid, met mitrailleurvuur hebben afge maakt. Twee Italiaansche vliegtuigen hebben bommen uitgestrooid ln de streek van Merthoyesoe. Vijf burgers zijn gedood, van wie twee kinderen. Vervolgens hebben de toestellen gevlogen boven den weg van Dessié naar Kworam. Andere vUegtuigen hebben een nabij Dessié gelegen dorp gebombardeerd, waar na zij boven Dessié hebben gevlogen zon der nochtans bommen uit te gooien. Twee vliegtuigen hebben langen tijd boven Des sié en omgeving gevlogen, naar men ver onderstelt met het doel het kamp van den negus op te sporen. Uit luchtafweer geschut werd vuur gegeven op de Italiaan sche toestellen, waarvan, naar men ge looft, één werd geraakt, omdat het zich snel verwijderde en daarbij al zijn bom men boven de velden liet vallen. (Copyright Reuter-A.N.P.) GEBOREN: Margaretha, dr. v. W. H. Bielinski en A. Schumacher. Johan, zn. v. C. de Meij en H C Vermond. Paulina Corstina, dr. v. A. Uitendaal en A. C. Staats. Gijsber- tus Bernardus. zn. v. G. M. Oskam en M. de Bruijn. Arie, zn. v. A. C. Schilders en M. Jongkind. Gerrlt, zn. v. G. Zonne veld en W v. Dongen. Johannes Corne lia, zn. v. W. v. d. Meer en H. M. Zandvliet. Mathilda, d. v. H. Moolhuijsen en A. C.' Schelling. Hendrikus Johannes, zn. v. P. B. G. Wijtenburg en H. J. v. d. Lubbe. Jantje Dirkje, dr. v. D. Pruijsers en R. Schokker. Isaac, zn. v. C. Ouwehand en S. Masurel. ONDERTROUWD. C. J. Cramer Jm. 23 j. en M. J. Huljs jd. 22 j. B. J v. Kampen jm. 22 J. en G. v. Leeuwen' jd. 22 j. OVERLEDEN. P Jongeleenv. d. Reek, vr., 75 j. C. Lut„ m., 77 j. P. J. v. d. Zeeuw, m„ 31 jaar. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh te Leiden: Winkelhuis, werkbergplaats Haarlem merstraat 105 en Goegerritsteeg 1. in bod f. 6000, kooper de heer H. Regeer q.q. te Leiden voor f. 7000: Huis Hooglandsche Kerkgracht 2, in bod f. 1160, kooper de heer W. J. Kret q.q. te Leiden voor f. 1230; Huis 4e Binnenvestgracht 31, in bod f. 670, kooper de heer D. de Jongh q.q. voor f. 670; Winkelhuis enz. Mare 106 is niet gegund. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse te Leiden: Huls met afzonderlijke bovenwoning Sumatrastraat 118/118a, in bod f. 4600, kooper de heer K. F W van Luijken q.q. te Oegstgeest voor f. 4650. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 1016 Februari 1936 is door de Ned. Bank in totaal ca. 400.000 R.M. van de op haar Sonderkonto uit staande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers liepen van 84.713 tot 84.846. Het totale bedrag van de nog uitstaande posten beloopt c.a. R.M. 24.4 millioen. De posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begre pen. Aan Treuhander kontoposten is door de Ned. Bank gedurende dezelfde periode in totaal c.a. R.M. 100.000 met de begun stigden afgerekend. Het hoogste afgere kende volgorde nummer was 20.545 Het totale bedrag van de nog uitstaande vor deringen beloopt c.a. R.M. 16.1 millioen. De posten waarvoor koersfixeering is ver kregen, zijn hieronder begrepen. AALSMEER. Aanbesteding. Door B. en W ls aanbesteed: A. de bouw van een blok van 5 woningen op een terrein aan den Bilderdammmerweg alhier. Het laatst werd ingeschreven door M Grootema te Hoofddorp voor f. 6730 (met steenen schuurtjes). B Het schil der- en behangwerk aan voornoemde wo ningen. Laagste inschrijvers Gebrs. Mater en Zn.. Amsterdam f. 450. Verkooping. Door not. H. Bax zijn ln „De Oude Vel ling" publiek verkocht: Twee hulzen met kassen en grond, gelegen te Haarlemmer meer, aan den Kruisweg bij Aalsmeer, groot 61.25 are, eig. de heer C. Alderden. Kooper de heer J. Plet te Aalsmeer, voor f 4600. Een dubbel woonhuis met erf en bouwterreinen, gelegen te Aalsmeer aan den Oostelnderweg, groot 11.20 are, elg. de erven wed. M. Alderden-Piet, werd ge kocht door den heer K. Eveleens Arnzn.; alhier, voor f. 4877. Aalsmeer's Ohr. Mannenkoor en de Chr Harmonie „Sursum Corda" (beider dir. is de heer J. C. Hulsbos) heb ben een concert gegeven ln de groote zaal van gebouw ,.De Oude Velling". Behalve de diverse zang- en muzieknummers door beide gezelschappen afzonderlijk ten ge- hoore gebracht, werden nog twee num mers gezamenlijk vertolkt. Zoowel van dsn zang als de muziek ls veel genoten. „De Oude Veiling" was bijna geheel bezet. o HAARLEMMERMEER. Te water gereden. De heer v. E. wonende aan den Aals- meerderweg in Haarlemmermeer, wilde met z'n personenauto od den hoek van den Aalsmeerderwez en den Bennebroekerweg een dier wegen inslaan. Bij het nemen van de bocht werd vermoedelijk met een te groote snelheid eereden. met het gevolg, dat de auto den diepen tocht inreed. Het mocht v. E. gelukken zich uit z'n benarde positie te bevrijden zoodat hij met den schrik vrij kwam. De auto werd met een kraanwagen op het droee gebracht en naar een garage gesleept. Cornells Zantman t Ten huize van zijn zoon aan den Bloter- weg in Haarlemmermeer ls ln den geze- genden leeftijd van 92 jaar overleden een van de oudste inwoner dezer gemeente, de heer Cornells Zantman. die kort geleden nog flink en helder van geest was en een uit Aalsmeer afkomstigen kameraad had. dien den zeldzamen leeftijd van 102 jaren bereikte. De beambte bij de Ned Spoorwegen, de heer G. de Jong. is van Vlifhulzen over geplaatst naar Haarlemmerllede ca. Door het bestuur der Mlddenstands- vereeniging Haarlemmermeer, werd te Zwanenburg nabij Halfweg alhier ln café v. d Helm aan de Lindenlaan een verga dering gehouden met het doel te trachten voor Zwanenburg en omgeving een afdee- Ung dezer vereenlging op te richten. De zaal was slechts matig bezet. Wegens verhindering van den heer van Hagelen, trad namens het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond als spTeker od de heer Vos te 's Gravenhage. die een rede hield over In de Branding" en daarbfi de noodzakelijkheid der organi satie uiteenzette. De daarna gehouden be sprekingen hebben echter niet tot het op richten van een afdeeline geleid. Door het bestuur werd het beter geacht met het nemen van een principieel of definitief besluit daartoe te wachten tot eien volgen de bijeenkomst. De beambten bij de Ned. Spoorwegen, de heeren C, Enzler en Th. J. van Tol. worden van Hoofddorp overgeplaatst naar Amsterdam en de heer Th. Brouwer van Hoofddorp naar Alkmaar. o HILLEGOM. Mooie Huisbroeitentoonstelling. De huisbroei- en huisvlijt-tentoonstel- ling der St. Joseph Gezellen ln samenwer king met den R.-K. Volksbond en St. Deus Dedit is in „Flora" geopend. Kapelaan J. Voortwist, voorzitter der tentoonstellingscommissie, hield de eerste toespraak. Mevrouw Pont, weth. Klaver en de heer Tom van Waveren waren verhin derd gevolg te geven aan de ultnoodiging. Spr. herinnerde aan 3e voorteekenen dezer tentoonstelling in de hulskamers, waar de bloembollen onder moeilijke om standigheden zijn gebroeid. Met de huls- vlijt was het hoofddoel de gedachten van vele werkloozen onder de jongelui af te leiden en zich door zelfwerkzaamheid te ontwikkelen. Kapelaan Voortwist be dankte de commissie en de vele medewer kers, de vakvereenigingen en de veiling, de firma's die gratis bloembollen schon ken, speciaal de firma's Leeuwensteln en Lommerse-Schrama, benevens de jury. be staande uit de heeren Kuitems en Koeken voor huisvlijt, en de heeren P. N. Jonk heer, B. Heemskerk en C. Ph. Freriks voor de bloemen. De heer K. Freriks bedankte namens de jury voor de perfecte indeeling der com missie en sprak er zijn vreugde over uit, dat ook nieuwe soorten tulpen vertegen woordigd zijn. Burgemeester Pont hield de rede ter opening van de tentoonstelling en zeide het op hoogen prijs te stellen op deze wijze met de burgerij te kunnen medeleven. Hoofdprijzen zijn uitgereikt aan den heer G. Leegwater en B. Versteeg, beiden een wisselbeker en aan de jongensschool van den heer Heirman. De heer D. E. Nieuwenhuis sprak na mens de aid. van het H.B.G., en de heer Bijl namens de afd. van Bloembollen cultuur. Toen de genoodigden de bloemen en de RECLAME. huisvlijt bezichtigd en bewonderd hadden (de tentoonstelling ls prachtig) heeft i pastoor Kosters het woord gevoerd. Deze bedankte ook voor de geschonken bollen en het beplanten van het kerkplein. De Actie van V.V.V. De Centrale Commissie voor vreemde lingenverkeer ln de bloembollenstreek heeft alhier vergaderd. Het doel was de vorming van het bestuur te bespreken. Toen dit gebeurd was. zijn uit en door de meewerkende organisaties tot leden van het dageijksch bestuur benoemd de hee ren C. Joh. Bakker (voorzitter), D. E. Nieuwenhuis (secretaris) beiden alhier en J. E. Annaert te Llsse (penningmeester). De te voeren actie voor het bezoek aan de bloemenvelden omvat thans de ge meenten Bennebroek, Hillegom, Noord- wljkerhout, Llsse, Sassenheim, Voorhout en Noordwij k Spoedig zal vergaderd worden om een plan vast te stellen. De bloembollenbeurs was bezocht door 190 personen. KATWIJK AAN ZEE. Vervoer van duinzand. Het droge, fijne duinzand ls voor de binnenwaarts gelegen plaatsen voor ver schillende doeleinden een gaarne te be trekken artikel. Katwijk aan Zee kan, zonder de borstwering der duinen als be schutting tegen de zee, te schaden, nog veel van zijn grooten voorraad afstaan. De dulnreep aan den nieuwen Boulevard strekt zich langs het Zuidelijk gedeelte, eenlgszlns verder op het strand vooruit dan het overige. Met het wegnemen van deze ongelijkheid bereikte men eenige verbreeding van het strand en tegelijk kon een groot kwantum zand worden af gezet. Op 't oogenblik ls men hier dan ook druk in actie. De firma Versloot te Bo degraven heeft het transport van het zand, een groote hoeveelheid, pl.m. 20.000 kub. M. noodig voor de vergrooting van de begraafplaats „Rhynhof"' bij Leiden, aangenomen. Een opening, die de vracht auto's toegang geeft tot het strand, ls hier in den dulnreep gemaakt. Het vervoer naar het Prins Hendrikkanaal, vanwaar het per schip verder geschiedt, heeft den geheelen dag regelmatig plaats met drie auto's. Een en ander verschaft thans een zestal Katwtjksche arbeiders werk en zal waarschijnlijk niet vóór Mei zijn beëin digd. Alg. vergadering „Het Groene Kruis". Deze jaarvergadering van de afd. Kat wijk werd in „Casa Cara" gehouden. De voorzitter ds. H. Meljering heette in het bijzonder de medici, de zusters en mevr. Visser welkom. Het-bestuur heeft een zeer gevoelig verlies geleden door het overlijden van ons medebestuurslid dr. J. Eikelen boom, aldus spr. HIJ was een actief be stuurslid, die veel voor den arbeid voor „Het Groene Kruis" voelde. Hij nam ln de bestuursvergaderingen een belangrijke plaats in en werkte mede om den arbeid te doen slagen. Allen verhieven zioh van hun zetel om dr. Eikelenboom in dankbare herinnering te gedenken. Het afgeloopen jaar is gunstig geweest. Aan al de verplichtingen kon worden vol daan. Ook het consultatiebureau mag zich in bloei verheugen, dank zij de zorgen van mevr. Visser en de wijkzusters Meljering en Pieters. Er werden 1645 kinderen in consult genomen en ruim 500 huisbezoeken gedaan. De secretaris, dr. T. Lodder, las de no tulen en bracht (het jaarverslag uit. waarin ook dr. Eikelenboom herdacht werd. De penningmeester, de heer J. Minnee. deelde mede, dat hij thans vastbesloten ls zijn functie neer te leggen en het werk aan jongere klachten over te geven. Dank werd hem gebradht voor het punctueel vervullen van zijn taak. Het consultatiebureau verheugt zich in druk bezoek; 302 kinderen waren ln onder zoek, waarvan 182 nieuw ingeschrevenen. De kinderen kwamen behalve uit Katwijk, ook uit Noordwijk, Rijnsburg en Valken burg Door bemiddeling van zuster Taal en dr L. W. Kramer uit Den Haag heeft de afdeeiing een mooie ziekenstoel en in- validenwagen gekregen. 108 leden hebben bedankt, terwijl er slechts 25 nieuwe leden zijn bijgekomen. De voorzitter dankte dr. Lodder voor zijn verslag. Uit dat van den penningmeester, den heer J. Minnee bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen van 1 Maart 1935 tot 13 Februari 1936 f. 1335.92'/-; de uitgaven f. 1241,03'/!; batig saldo f. 94,89. De kascommlssie, bestaande uit de hee ren Nic. Haasnoot en A. Wassenaar, ver klaarde alles uitstekend ln orde en bracht hulde aan den penningmeester. De voorzitter merkte op, dat het heen gaan van den (heer Minnee als penning meester een verlies is. Namens de vereen, bracht hij hem hartelijk dank voor de betoonde toewijding. Het bestuur heeft gemeend hem daarvoor een klein bewijs van waardeering te moeten geven. Met den wensch, dat hij er nog lang gebruik van mocht maken overhandigde spr. hem een zilveren asehbakje (applaus), waar voor de heer Minnee hartelijk dankte. In de vacature dr. J. Eikelenboom werd tot bestuurslid gekozen de heer J. W. Bar nard en in plaats van het aftredend lid, den heer Minnee, de heer Nic. Haasnoot. Na rondvraag volgde sluiting. KT BLAD TOOR KATWIJK IN OMSTREKEN GEEFT OW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT 8784 Uitvoering „St. Caecilia". Het R.K. Zangkoor St. Caecilia heeft met medewerking van .Maris Stella" een uitstekend geslaagde uitvoering gegeven ten bate van het Parochiehuis. Er is heel wat gezongen, terwlli voor het eerst ook eenige Jongens uit de hoogste klas der R.K. school onder leiding van den heer J. Fennes een klucht opvoerden. Men heeft den ganschen avond hartelllk gelachen. De avond was aangekondigd als een „Vroo- llike golf" en is dit ten volle geworden. Het resultaat was een opbrengst van f. 130. wat het bestuur met dankbaarheid vervult. Het grimeeren geschiedde belangeloos door den heer H. A. Bellekom De planobegelei ding werd verzorgd door den heer L. J. van der Valk. Pastoor Buys heeft geopend en gesloten met een toepasselijk woord. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Geslaagd Kerkconcert. In de Ned. Herv. Kerk werd een Kerk concert gegeven ten bate der Diaconie der Ned Herv. Gemeente. Door den predikant ds. G. Tichelaar werd geopend, waarbij hl) liet zinden Ps. 150 1 en voorging in ge bed. Spr. uitte zün bllidschap over het feit dat de heeren K. Hulzebos (bas). A. v. d. Burg (viool) en T. Kranenburg (orgel) dit concert wilden geven ten bate der Dia- oonie. Na dit Inleidend woord werd het pro gramma vlot afgewerkt. De verschillende nummers voor zang. viool en orgel werden met stille aandacht beluisterd. Ds. Tiche laar was zeer zeker aller tolk toen hli aan 't einde getuigde van een schoonen avond met e-n boelend programma. Ds. H. Llgtenberg, pred. bij de Ger. Gem. alhier, staat op het tweetal te Brul- nisse. o NOORDWIJK. Jaarvergadering „Door Oefening Sterk". In de achterzaal van café „Flora" had de jaarvergadering plaats van de gymnas tiek- en schermvereen. „D.O.S.". De voorz. de heer F. H. van Spanje opende en hoopte dat het ook voor de vereenlging een voor spoedig jaar moge zijn. Dat de vereeniglng de noodtge groeikracht bezit, blijkt wel uit het aantal leden en adspirant-leden, dat thans ruim 170 bedraagt. Het oefenlokaal is te klein. Het bestuur zal in studie moe ten nemen hoe een grooter en moderner lokaal te verkrijgen. De secretaresse, mej. N. de Groot, las de notulen, die werden vastgesteld. Ook-het jaarverslag van de secretaresse werd goed gekeurd. Uit het verslag van den heer H. v. 't Wout bleek, dat er een batig saldo was Nog was o.a. aan de orde het rapport van den Instructeur. Het bevatte verschil lende aanwijzingen van technischen aard. Tot leden der kascommlssie voor het Jaar 1936 werden gekozen mej. M. Duijndam en de heeren C. Llndhoul en C. v. d. Niet. Vervolgens volgde verkiezing wegens per. aftr. van drie bestuursleden en twee com missarissen van toezicht. De aftredenden werden allen met meerderheid van stem men herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. o NOORDWIJK AAN ZEE. Op uitnoodiging van de Chr. Jonge]. Vereen. „Volg Mij", alhier, sprak ln de Herv. Kerk ds. Gravemeljer van Den Haag over het onderwerp: „Zien en gelooven", zulks naar aanleiding van het boek Job. HEDEN: N.V. Leidsche Caramelfabrlek voorheen Backer en Co. Bultengew. alg- verg. van aandeelhouders. 4 uur nam. Zomer lust: Feestavond „Zuiderkwar tier". 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spiriti6ch Genootschap. Spr. ds. Beversluis. 7'/i uur naim. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Trianon-theater; I. v. A. O. Leve de vrijheid. 10 uur voorm. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radlover. 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien nur du alleln". 8 1/4 uur n.m. Stadszaal: Uitvoering „De kleine Stem". 8 uur nam. Zomerlust: Declamatie Coen Hissink. 8 uur nam. DIVERSBN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps- keurt 5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Mazurka". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 40. 8 u. n.m. „Inspecteur No. 13". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nm. „Sequoia". Woensdag- en ZaterdagDam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „De gebochelde", lederen middag 2'/i u. Zondag v.a! 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulpder Menschheld" echter van pam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Februari a.s. waarge nomen door de apothekenJ. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blanksma, van Bockel, Nleuw- zwaag, Rassers en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. RECLAME. 8448 RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna van Kempen z.b. Spinozalaan 2a van Voorschoten; Jacob Bottenhelft bloemistknecht, Brouwersstr. 76 van Apeldoorn. Vertrokken: Anthonia v. d. Vijver, dienstbode naar Leiden, Plantage 8; Sophia Elisabeth v. d. Kwaak z.b. naar Veur, Veurschestraatweg 277. Gecombineerde Jaarvergadering. In de Chr. Geref. Kerk had de gecom bineerde jaarvergadering plaats van de Jongellnes Vereenlging Jonge Dochters- vereeniging en Knapenvereeniglng alle uitgaande van de Chr. Geref. Gemeente. Ds. Baan heette allen hartelijk welkom, inzonderheid de genoodigden en afgevaar digden van zustervereenigtagen. Daarna werd de agenda vlot afgewerkt. Tusschen de gebruikelijke verslagen van secretaris of penningmeester werden opstellen of gedichten voorgedragen. Tevens was er een reclteerwedstrijd. waarbij ernst en luim afwisselend de aandacht gespannen hielden. Afgevaardigden van den Kerkeraad. de Zondagschool en andere vereenigingen, zoowel ter plaatse als elders brachten hun gelukwenschen over. Het was reeds laat geworden, toen ds. Baan met dankgebed sloot. Lezing over „Zending onder de Chineezen" Over bovenstaand onderwerp trad in de Geref. Kerk ds. Pieron van Rotterdam op. Spr. deelde eerst het een en ander mede omtrent het land en zün bewoners en stond daarna stil bij het godsdienstig leven der Chineezen. Dit leven berust in hoofdzaak op het familieverband. Het bestaat in het offeren voor den zwervenden geest van de over leden familieleden. Wordt echter door ver trek het familieverband verbroken, dan houdt ook het godsdienstig leven van den HET VOEDSEL JONG EN OUD MAREDIJK 46-48 TEL.2507 Chinees op. Ais de hoofdzonden van de Chineezen werden genoemd het hazardspel en het opium schuiven. Daarin verbetering te brengen is het werk van de zendelingen. Het brengen van het Evangelie stuit ech ter op vele moeilijkheden ook in de Chi- neezen-kolonie te Katendrecht. Het duurt lang vóór men hun mentali teit leert kennen. Rijke vruchten voor het Christendom zijn nog niet verkregen; maar Gods' Woord zal niet ledig- terug- keeren en onder 's Hoogsten zegen kan veel nuttige arbeid worden verricht. Door den belastingophaaldienst is over de maand Januari aan den Rüks- en Gemeente-Ontvanger f 601.15 afgedragen. Aan assurantiën, premiën enz. f. 143.60. Het bestuur van het Werkloozen Ontspanningslokaal is uit de volgende personen samengesteld: G. v. Duin. P. de Ruyter, J. Oudshoorn. J. v. d Kwaak. J. Brussee. P. Zwaan en N. v. d. Eykel.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6