W*ü laargang ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 No. 2328Ö OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. „Eerste Nederlandsche"', „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" of van de „Holland Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar Sgentschappen van ons BLad gevestigd zijn. Voor alle andere aüVerlentles 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk Jfiger tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling dags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven cis. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus Na 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2;35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.J Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Mu seum „de Lakenhal" maakt bekend, dat het Museum van 17 Febr. a.s. tot cn met 7 Maart d.a.v. wegens het uitvoeren van verschillende werkzaamheden, voor het algemeen bezoek zal zijn gesloten. Mr. A. F. L. M. TEPE.voorz. F. G. ROSIER, Secretaris. LEIDSCHE VER. VAN HANDELAREN IN AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT. Adres aan B. en W. Aan het College van B. en W. van Lei den, is onderstaand adres verzonden: De bij de behandeling van het voorstel tot gemeentelijke distributie van groenten, zoo nadrukkelijk gegeven toezegging van' uw College, dat B. en W. alles in het werk zullen stellen om te zoeken naar wegen, die er toe kunnen leiden, dat de particu liere handel op de een of andere wijze in de voorgenomen groentedistributie wordt ingeschakeld, is voor het bestuur van de Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit, aanlei ding geweest om te trachten met uw ge acht College ten deze tot overeenstemming te komen. Blijkens het officieel verslag van de Raadsvergadering van 20 Januari j.l. was volgens den wethouder van Soe Zaken, dit het uitgangspunt, dat eenerzijds groo- te hoeveelheden groenten, die onverkoop baar zijn, worden weggesmeten en vernie tigd, terwijl aan den anderen kant dui zenden arbeidersgezinnen door gebrek aan middelen dit gezonde volksvoedsel niet kunnen bekomen. Met dit uitgangspunt als basis der bespreking, kan het bestuur zich volkomen vereenigen. Tevens nam het gaarne nota van de woorden van den wethouder van Onder wijs, mr. Tepe, toen hij j.l. Maandag in den Raad verklaarde, dat het voorstel van mr. Beekenkamp, Wilmer en Wilbrink, eerst dien morgen was ingediend en dat B, en W. geen gelegenheid hadden gehad om op zoo korten termijn hun standpunt daaromtrent te bepalen, Ook diens toezeg ging naast die van den voorzitter en den wethouder van Soc. Zaken om nauw keurig alle middelen na te gaan om den detailhandel alsnog in te schakelen, wer den dezerzijds met groote voldoening ver nomen. Volgens de persverslagen en uit eigen waarnemingr-meent het bestuur de bezwa ren van den wethouder van Soc. Zaken tegen het plan Beekenkamp als volgt te mogen formuleeren. lo. het voorgestelde systeem is ondoor- voerbaar omdat het systeem van consig natie een beletsel is, want elke controle ontbreekt. 2o. de Groentecentrale kan de doorge draaide groenten niet weer aan den han delaar afstaan. Wat het eerste bezwaar betreft moet ten stelligste ontkend worden, dat elke con trole zou ontbreken. Ook uw College zal bij nader overwegen ongetwijfeld inzien, dat juist bij dit voorstel de controle het best tot haar recht komt, daar alsdan niet min of meer in het wilde weg wordt ge steund, maar geval voor geval bekend is. Het bestuur meent dan ook, dat bij het systeem zooals door het College dit wordt, gedacht, het gevaar voor knoeien veel grooter is. Dat het aan de gemeenten zenden der groenten in consignatie een beletsel zou zijn, is evenmin bij nader inzien te aan vaarden, daarbij het voorstel Beekenkamp van tevoren komt vast te staan, hoeveel groenten van elk soort gedistribueerd zal worden. Het hatelijk vernietigen van groenten, dat bij het voorstel van B. en W. door Leidsche ambtenaren zou moeten geschie den, zal bij dit voorstel nagenoeg geheel achterwege kunnen blijven. Wat het tweede bezwaar betreft, dit argument van de Groentecentrale kan in het geheel niet au serieux worden geno men. De Groentecentrale levert de ge vraagde hoeveelheden aan de Gemeente, welke de groenten distribueert over de door de betrokkenen aangewezen groente handelaren. In de groote meerderheid der gevallen zal overigens de Leidsche Groen teveiling in staat zijn tegen gelijken prijs als de Broentecentrale de groenten te le veren. De groote voordeelen van het voorstel Beekenkamp ziet het bestuur als volgt: lo. Alleen diegenen worden gesteund, die behoefte aan dien steun hebben, wat tevens een betere controle mogelijk maakt. 2o. Alleen die groenten worden gedistri bueerd, die zijn doorgedraaid of daarmede volgens de commissie van advies worden gelijkgesteld. 3o. De bestaande groentehandelaren worden niet in hun reeds zoo sober be staan bedreigd. 4o. De ondersteunde werkloozen en arm lastigen zullen bij het voorstel Beeken kamp de groenten nog iets goedkooper kunnen verkrijgen dan bij het officieele Voorstel. 5e. De reëele behoefte zal duidelijk blij ken, wat met het oog op de definitieve plannen van groot belang moet worden geacht. 6o. Het gevaar wordt vermeden, dat de Gemeente zou optreden als groentedistri- buant en met gemeentegeld de ingezete nen zou gaan beconcurreeren, iets wat naar de meening van uw College ook niet de bedoeling van het voorstel is. 7o. De werkloozen en armlastigen be hoeven niet telkenmale in de rij te staan om hun „goedkoope" groenten in ont vangst te nemen, iets wat het moreel be sef ondermijnt, maar worden door hun gewonen groenteboer bediend. Het bestuur zou het daarom wel hooge- lijk op prijs stellen indien uw geacht Col lege zooveel waarde aan de hier gegeven beschouwingen zou willen hechten, dat het zou willen besluiten, dat door de daartoe in aanmerking komende gemeentediensten op zeer korten termijn over het voorstel Beekenkamp prae-advies zal worden uit gebracht en inmiddels een tweetal leden van het bestuur met eventueel een of twee adviseurs tot een conferentie zullen wor den uitgenoodigd, om zoo noodig nadere inlichtingen te geven. Het bestuur, dankbaar nota genomen hebbend van de gebleken bereidwilligheid om het amendement Beekenkamp in on derzoek te nemen, dankt uw geacht Col lege bij voorbaat voor zijn welwillendheid. Het Bestuur voornoemd, (w.g.) JACS. LAMAN, voorzitter. G. C. MANK, secretaris. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. HET PLAN VAN DEN ARBEID. Projectie-avond der Arbeiders- Avondschool. Hoewel er eenige moeilijkheden te over winnen waren, een der leeraren, de heer v. Doorn, moest door ongesteldheid afwezig zijn kon de proef, welke de Arbeidersavondschool met het vertoonen van een serie filmstrooken nam. toch doorgaan. Velen hadden van de gelegen heid gebruik gemaakt eens nader kennis te maken met dezen nieuwen vorm van lesgeven, zoodat de zaal van het Volksge bouw, Heerengracht, flink bezet was. De heer Wolfslag hield na een beel denserie met korte toelichting over Tsje- eho-Slowakije aan de hand van een fraaie filmstrook een verhandeling over geschiedenis, zeden en gewoonten en land streken van Abessynië, het rijk dat thans in het brandpunt der belangstelling staat. De heer v. Woudenberg gaf na de korte i pauze nog een toelichting bij een serie op namen van Zwitserland, waardoor het na tuurschoon van dit kleine landje, op aan gename wijze werd getoond. Het lijdt geen twijfel of m de reeks van lessen was deze avond een aardige afwis seling, terwijl het behandelde leerzaam en door ieder gemakkelijk te begrijpen was. MILTARIA. Ingevolge de ministerieele aanschrijving van het Departement van Defensie van 3 Februari 1936 zijn belangrijke wijzigingen gebracht in de Indeelingsbeschikking 1936 Hierbij is o.m. bepaald: De dienstplichtigen ingedeeld bij de 2e ploeg 1936 en bestemd voor opleiding on derofficier bij de I, II, en III (Infanterie) zullen in stede van 5 October 1933, reeds op 19 Maart e.k. voor eerste oefening on der de wapenen worden geroepen en gaan 18 Maart 1937 met groot verlof. Ook bij de IVe divisie en het regiment wielrijders komen de dienstplichtigen van deze ploeg in genoemd tijdvak onder de wapenen. In het algemeen zijn de data van ver trek met groot verlof, overeenkomstig de laatst aangebrachte wijziging in de dienst plichtwet, gesteld op een jaar na den da tum van inlijving. De inlijving der 2e ploeg onbereden opleiding onder-officier bij het 6e reg. veld-artiilerie, heeft plaats op 20 Juli 1936; deze ploeg vertrekt 17 Juli 1937 met groot verlof. De nieuw benoemde reserve-officieren bij het korps pontonnier en torpedisten, L. H. Brijnen en J. Kooiman, beiden al hier woonachtig, zijn gisteren te Dor drecht beëedigd. Behoudens onvoorziene omstandigheden heeft in Juni a.s. het jaarlijkse!) onder zoek plaats van de gewone dienstplich tigen der landmacht van ae lichtingen 1924 en 1927. Plaas en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekendgemaakt. N.V. EERSTE LEIDSCHE HULPBANK. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van bo vengenoemde vennootschap werd het jaarverslag en de balans met verlies- en winstrekening met algemeene stemmen goedgekeurd. In 1935 zijn ingekomen 643 aanvragen tot een bedrag van f. 101.786.30. Per 31 De cember stond uit de som van f. 54.257.96. De rekening reserve: debiteuren werd ver hoogd met f. 658.47. Het dividend werd vastgesteld op 2'h pet. Lezing van den Heer A Stapelkamp voor den Chr. Besturenbond. Voor den Chr. Besturenbond, die gister avond in het gebouw „Patrimonium" een vergadering had belegd, sprak de heer A. Stapelkamp, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, over: „Kan verwacht worden dat „Het plan van den Arbeid" werk en brood zal brengen?" De tweede voorzitter, de heer van Cittert heette allen hartelijk welkom, waarop de heer Stapelkamp direct het woord ver kreeg. In zijn inleiding zette spr. uiteen, dat hij dit plan objectief wenschte te behan delen. Al zal dit voor ons, nuchtere christen-arbeiders, moeilijk vallen. Het plan, dat aangekondigd wordt als een groot reclame-middel, is een vrucht van het veertigste partij-congres der S.D.A.P., 2 April 1934 gehouden. Het democratisch socialisme denkt men mede door dit plan te verwezenlijken. Alle anti-kapitalistische krachten moesten zich eraan geven. Op het 41ste congres waren de groote lijnen, dank zij een daarvoor speciaal gevormde commissie, getrokken waarna op een bui tengewoon congres, in October 1935 te Utrecht gehouden, het plan van den arbeid werd geboren. Het voorwoord, dat bij het plan gevoegd was, sprak van een econo- misch-diepgaande hervorming. De werk gelegenheid zou toe nemen. Bestaanszeker heid bij een behoorlijk bestaanspeil werd aangekondigd. Intellectueelen. midden standers en boeren waarborgde het plan groote mogelijkheden. Aan de hand van een viertal punten, die ook in het plan zijn ondergebracht en wel het uitvoeren van groote werken, koopkracht-versterking, industrialisatie en ordening der productie ging spr. uitvoe rig op het plan in. Bij het eerste punt wees spr. erop, dat men groote werken tot een bedrag van 617 millioen gulden, waaraan 70.000 arbei ders werk kunnen vinden, wil doen uit voeren Deze arbeiders zouden een behoor lijk loon bij een 40-urige werkweek ver dienen. Wederkeerig zou dit geld in de circulatie brengen en opgevat kunnen worden als een inspuiting van het be drijfsleven. De conjunctuur zou verbete ren. waardoor alles volgens het plan 120.000 werklooze arbeiders werk zouden vinden. Ook zou hierdoor de koopkracht aanmerkelijk versterken. Ook door huur- en pachtverlaging denkt men een koop krachtversterking te bereiken. Meerdere arbeidgelegenheid denkt men ook te krijgen door industrialisatie. De industrie dient meer uitgebreid te worden hetgeen men wil zoeken in de metaal-, de electro-technische en de chemische in dustrie. Spr. merkt hierbij op, dat men wel fabrieken kan bouwen, maar men zal toch ook afzetgebied moeten hebben. Voorts wenscht het plan ordening van boven af. Nationaal en internationael or denen. Een productie naar de behoefte. Voor de huidige werkloosheid heeft de ordening niets te zeggen. Tot zijn critiek op het plan komende, zeide spr., dat men de gedachte afbraak- politiekwelvaarts-politiek construeert. Deze tegenstelling is valsch. Ook de regee ring volgt een werkverruimingsplan. De S.D.A.P. wil dit nu met versnelde pas. Zui- derzee-inpoldering, bruggenbouw, oever verbinding te Rotterdam, volkswoning bouw zijn allemaal objecten, bij de regee ring in bespreking of uitvoering. Met zorg is spr. ook vervuld of men ooit een leening van zes millioen gulden zou kunnen plaatsen. Ook de socialist, dr. van den Tempel, bestrijdt de financieele mo gelijkheden op serieuze wijze. Economisch zou het volgens spr. niet verantwoord zijn elk jaar 200 millioen gulden voor groote plannen te leenen. En dit niet alleen vormt een groot gevaar. Maar na afwerking van de vele werken komen de arbeiders weer werkloos. Wij be hoeven de verwachting niet te koesteren, dat deze arbeiders dan in het bedrijfsleven kunnen worden opgenomen. Want zien wij niet dat alle handel met andere staten ruil handel is? Ook de koopkrachtversterking door ver laging van vaste lasten is uiterst fictief. Over de industrialisatie sprekende, zeide spr, dat volgaarne het Chr. Nat, Vakver bond hieraan medewerkt. Vele moeilijkhe den liggen hier echter. Een samenvattende beschouwing geven de van deze drie punten, zooals het plan die uitwerkt, zeide spr., dat deze neerkomt op een spotten met den nood der arbeiders. Wil het werkverruimingsplan werk geven aan 120 duizend arbeiders, nog 80 duizend denkt men aan het werk te zetten door verkorting van de 48-urige werkweek op een 40-urige. Voorts wil men de oude ar beiders vroegtijdiger pensionneeren. Dat dit laatste een onmogelijkheid is toonen c.m. de tekorten aan bij de burger- en spoorwegpensioenfondsen. Ook de 40-urige werkweek zal geen koopkrachtversterking geven, omdat het uurloon hetzelfde blijft. Volgens spr. heeft het plan groote poli tieke beteekenis. De actie hiervan is be langrijker dan het plan zelve. De heer Sta pelkamp neemt dan ook aan, dat dit plan over drie jaar weer geheel op den achter grond is geraakt. Spr. is het met prof. Die penhorst eens, dat in dit plan heelemaal uitkomt dat de mensch zijn lot in eigen handen wil nemen. Laten wij als christen-arbeiders ons leven in Gods hand leggen, en in het christelijk sociale leven onze taak ver staan. Als chr. arbeiders zullen wij ook trachten invloed uit te oefenen op de re geering, maar dan in den gemiddelden weg. Na een dankwoord van den heer van Cittert ontspon zich een gedachtenwisse- ling, waaraan door veleii werd deelgeno men. RECLAME. 8777 Wenscht V inlichtingen omtrent een verzekerings polis? Wendt U dan tot het Bijkantoor van de Bijkantoor Leiden, Breestraat 10a Im. N O O M E N NED. BEWEGING VOOR EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Lezing van dr. J. Leopold Siemens. In het Nutsgebouw hield de afdeeling Leiden van de onlangs opgerichte Ned. Beweging voor Eenheid door Democratie, gisteravond een vergadering. In deze eer ste bijeenkomst, waarvoor matige belang stelling bestond, sprak dr. J. Leopold Sie mens, uit Amsterdam, over het onderwerp „De gevaren der dictatuur en onze be strijding daarvan". Nadat de voorzitter, ds. P. Eldering de vergadering had geopend verkreeg dr. Leopold Siemens het woord. Door den wereldoorlog, aldus spr. zien we ons voor de moeilijkste problemen geplaatst. In de landen die het zwaarst getroffen zijn is een pogen om deze levensvraagstukken op te lossen door de dictatuur. Uitvoerig wijdde spr. uit over de kenmerken van 'n dictatuur en de nadeelen en gevaren die er aan verbonden zijn. Sinds eeuwen heeft ons volk door strijd naar binnen en naar buiten zijn geeste lijke en stoffelijke goederen weten te handhaven. Deze onschatbare bezittingen, aldus spr., zullen wij tegen de vele ge varen die het bedreigen, vooral van fascis tische zijde, verdedigen. Wij zullen ijveren voor het behoud van de in de grondwet gegarandeerde democratische regeerings- vorm en burgervrijheden. De solidariteit tusschen de verschillende bevolkingsgroe pen zullen wij zooveel mogelijk bevorderen. De godsdienst zal bij ons niet aan banden liggen. Den zin voor vrijheid en recht zul len wij stimuleeren. Na deze beschouwingen werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring, nadat hij eenige woorden van dank tot dr. Leopold Siemens had gesproken. BEZOEK VAN DE KADETTEN VAN DE WILLIAM BOOTH KWEEKSCHOOL. Naar men ons mededeelt zal Leiden het voorrecht hebben om gedurende tien dagen een bezoek te krijgen van bovenge noemde kadetten. Het is de bedoeling dat' de kadetten, die in opleiding zijn voor Heilsofficieren, gedurende deze dagen hier practisch werk zullen verrichten. Te dien einde is toestemming verleend door B. en W. om enkele dagen in de verschillende volksbuurten korte samenkomsten te hou den: ook zal door de kadetten worden deelgenomen aan het huisbezoek. Verder staan op het program iederen avond open bare samenkomsten in het gebouw aan de Hooigracht van 15 t.m. 24 Februari alsook twee Zaterdag-openluehtbijeenkonrsten aan de Steenstraat. Donderdag 20 Februari zijn de Kadetten de gasten van de Zendingsschool. BINNENLAND. De Koninklijke familie naar Silezië; Prinses Juliana bracht nog een bezoek aan Garmisch. (3e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). In drie dagen de wereld rond; causerie van den heer Plesman over de luchtvaart. (Binnenland. 3e Blad). Betalingsverkeer zonder gereed geld; een wetsontwerp ingediend. (Binnenland, 3e Blad). Felle brand te Alkmaar. (Gemengd, 3e Blad). Het dienstbodenvraagstuk; een Leid sche opleiding is in voorbereiding. (4e BI.). De Olympische winterspelen; Karl Schaf er (Oostenrijk) kampioen kunst- rijden; Amerika I wint den wedstrijd in 2-persoons-bobs. Vier Zweden bezetten de eerste plaatsen in den 50 K.M. ski-wed strijd. (Sport 4e en le Blad). HET VERTREK VAN DEN WINTER. Het heeft er thans allen schijn van als of de winter 1936 voorgoed is heengegaan. Gisteravond was de baan van de Leidsche IJsclub voor het laatst geopend, doch de afwisselende vorst en dooi hadden aan de kwaliteit van het ijs geen goed ge daan, zoodat het er ook niet bijzonder druk was. Tegen halftien bonden velen de schaatsen eigener beweging reeds af en nog geen halfuur later gaf het bestuur het sein tot sluiten. In den afgeloopen nacht zette de vorst door en tegen den morgen begon het zoo waar te regenen, waardoor de straten met een verraderlijk glad ijslaagje werden overdekt. Valpartijen, zoowel van wielrijders als van voetgangers, waren, vooral in de buitenwijken, aan de orde van den dag, waarbij helaas ook weer eenige ernstige ongevallen voorkwamen. De 66-jarige fabrieksarbeider W. L., wo nende in de Raamsteeg, kwam vanmorgen omstreeks 7 uur op de helling van de Vischbrug te vallen, waarbij hij het lin kerdijbeen brak. De 54-jarige typograaf J. T. uit de Jou- bertstraat kwam nabij de Morschpoort, ten val, waarbij hij zijn rechterpols kneusde en het linkr"-vierbeen brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde de slachtoffers respectievelijk naar het Diaconessenhuis en het Academisch Zie kenhuis. BUITENLAND. Na de mishandeling van Blum. (Buiten land, le Blad). De Belgische premier van Zeeland in Parijs. (Buitenland, le Blad). Ongeregeldheden in Venezuela en Spanje. (Buitenland, le Blad). De Engelsche defensie. (Buitenland, le Blad). Verlenging der Amerikaansche neutra- liteitswet. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: N.V. Parapluiefabriek „Pluvius", Kraaieir- straat 11a, Leiden. Bovengenoemde N.V. heeft haar bedrijf te Leiden gestaakt. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren F. J. Eekhout (Den Haag); Th. Th. A. Smit (Den Haag) en C. A. Geurs (Den Haag) en voor het propaedeutisch examen theologie de heer heer D. Wolfson (Voorburg). Gistermiddag te ruim 12 uur is de 16-jarige wielrijder J. R„ wonende op den Haarlemmerweg op het kruispunt Bar- barasteegHoogewoerd aangereden door een onbekend gebleven fietser, waardoor de jongen kwam te vallen en het linker dijbeen brak. De E.H.D. vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. De Commissaris van Politie verzoekt allen, die aanwijzingen kunnen geven omtrent den tot dusverre onbekenden wielrijder, zich te willen vervoegen aan het politiebureau, afdeeling recherche. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen, afgenomen door den bond van leeraressen bij het modevak-onderwijs, slaagden voor het diploma leerares: mevr. J. KokLeijenhorst; voor het dipl. cou peuse: de dames J. Eikeleboom, A. v. Nood en C. Pellekoorn en voor het dipl. costu- mière de dames E. v. Ulden en W. Martijn. Allen zijn leerlingen van mej. H. M. Goddijn, Hooigracht 70A alhier. Ten bate van de Wijk vereeniging Pniël (dr. J. Riemens) werd gisteravond in de zeer goed bezette Stadsgehoorzaal voor de tweede maal het blijspel „Hij, Zij en Hottentot" opgevoerd. De tooneelvereeni- ging „Inter Amicos" heeft wederom groot succes met dit stuk mogen boeken. Vlot spel en een goede voordracht waren de kenmerkende eigenschappen van de op voering, waarvoor de dames met bloemen werden beloond. Dr. Riemens heeft het openingswoord uitgesproken, terwijl een strijkje onder leiding van den heer Kriek voor muzikale afwisseling zorg droeg. De cursusavonden in het Leidsche Volkshuis worden besloten met twee prachtige filmavonden over „de wonderen der Natuur" en wel op Donderdag 20 en 27 Febr. a.s. De heer Kruyt uit Overveen zal de verschillende films, als „het Aqua rium van Artis". ..het leven van den koe koek", „zwerftochten door een waterdrup pel", van „Bol tot Bloem", enz. toelichten. Mep verzuime niet hiervan te gaan ge nieten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1