PUROI 76ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 15 Februari 1936 Vierde Blad No. 23280 MASKERS IN EN BUITEN DEN CARNAVALSTIJD. HET DIENSTBODEN- VRAAGSTUK. bij VLASVELD MENU VOOR DE WEEK. VISSCHERIJBERICHTEN. Eigenlijk is het heele leven 'n gemas kerd feest, al is „feest" hier misschien 'n beetje euphemistisch uitgedrukt. Wij be schaafde menschen beijveren ons, bijna zonder uitzondering, ons leven achter maskers door te brengen, die jaren van onze prille jeugd daargelaten, waarin we, volgens het oude gezegde, met dronken menschen het voorrecht deelen de waal heid te zeggen. Zooals beweerd wordt, zijn wij vrouwen speciaal uitgeslapen in het kiezen en dra gen van vermommingen. Overigens bezit ten we die maskers in verschillende ma ten en genres: we hebben vele vriende lijke maskers, waarvan sommige in 't bij zonder geëigend zijn voor 't maken van visites, andere, gemengd met 'n tikje neerbuigendheid, leenen zich beter in den omgang met hen, die we in de wandeling onze „ondergeschikten" noemen. Wat zegt u? Die hautaine vriendelijkheid is onuit staanbaar? Ja, dat is ze ook: bij u en mij komt ze dan ook natuurlijk niet voor, maar bij anderen, nietwaar Behooren wij zelf tot de categorie der „ondergeschikten", is er dus iemand, die op zijn beurt ons „du haut de sa gran- deur" kan betrachten, dan wordt het tikje neerbuigendheid ijlings van ons vriende lijke masker afgenomen en vervangen door den vereischten eerbied, in verschil lende graden aan te brengen. Zeer ge liefd zijn ook de gewichtige maskers waren we maar half zoo gewichtig als we door middel van onze maskers de goe gemeente willen wijsmaken! Ook hullen we ons van tijd tot tijd in vermommin gen. die medegevoel uitstralen, van een voudige sympathie af tot diep medelijden itoe; in maskers van Intense belangstel ling, van gekwetste ijdelheld (meestal is dat geen masker, maar „écht"), van be- leedigde onschuld, terwijl ook de cyni sche maskers zeer in de mode zijn. Enfin, kijk uw eigen maskervoorraad maar eens na en vul het lijstje desverkiezend aan, 't Gebeurt werkelijk wel eens, dat het masker overeenkomt met onze innerlijke gesteldheid, maar bepaald noodzakelijk is dat niet voor den goeden gang van zaken in onze gecompliceerde maatschappij. In teressant is het echter wel, bij ons zelf eens na te gaan hoe 't eigenlijk staat met de verhouding tusschen die dagelijksche maskerade en ons eigenlijke-ik; zoo'n eer lijk zelf-onderzoek zoo nu en dan is nog zoo kwaad niet. We mochten eens gaan denken, dat het persoontje, dat ons uit den spiegel aankijkt en dat we een rol zien spelen op ,,'s werelds schouwtooneel" ook werkelijk het menschenkind is, dat de natuur bedoeld heeft. Bij 'n ander is 't meestal zoo moeilijk na te gaan, maar 'n enkele keer gebeurt het wel eens, dat we plotseling niet meer, „mevrouw zoo en zoo" of „meneer die en die" zien, maar door alle vermomming heen „alleen maar 'n mensch" ontdekken. Wat 'n weldaad is dat dan, ook al blijkt de ontdekking niet zoo mooi of gewichtig te zijn als de ver momming tot nog toe had doen denken. Nu is 't een van die wonderlijke verschijn selen, dat we steeds haken naar dat, wat we niet hebben. Volgens dien regel hou den waarschijnlijk alle kinderen van ver kleedpartijen; in den benijdenswaardigen tijd, dat ze nog zichzelf kunnen zijn, wil len ze dolgraag „groote menschen" voor stellen. Ze trekken sleepgewaden aan, schrijden onze kamers binnen, gaan keu rig rechtop in een stoel zitten en praten met gemaakte stemmetjes en bewijzen daarmee, hoe goed ze ons „door" hebben! Vooral meisjes zijn vaak geboren come- dianten; jongens voelen 't meest voor verkleedpartijen, waarbij ze de helden uit hun boeken kunnen imiteeren. Wie 't geluk heeft gehad z'n jeugd door te brengen in een oud huis met 'n heer lijken grooten zolder, geknipt voor too- neel, waar kisten met verkleedgoed ston den, kan z'n heele leven nog nagenieten van die kindermaskerades. En als later de vermommingen, zooals de maatschappij die eischt, onze dagelijk sche dracht zijn, kijken we weer uit naar gelegenheden, waarbij we die maskers even af kunnen leggen en weer, als in onze jeugd, onszelf kunnen zijn. Is 't niet wonderlijk 't lijkt een paradox dat een van die weinige gelegenheden is: het gemaskerde bal? Tenminste, als we ons aanpassen aan de juiste carnavals-sfeer; wij Noord-Nederlanders zijn soms zoo ver groeid met onze dagelijksche maskers, dat we die onder ons carnavalspakje aanhou den en dan kunnen we net zoo goed niet naar 'n bal-masqué gaan. Laten we eens in de leer gaan bij de Zuidelijke pro vincies, waar de uitdrukking,,'t Staat zoo gek!" niet zoo algemeen verbreid is. Ook moeten we, voor we 'n bal-masqué- pakje uitzoeken, eerst bedenken, welk type we nu eigenlijk zijn, diep in ons binnen ste en ontdaan van alle franje. Dan pas kunnen we in die huid kruipen, die ons 't beste past. Want dat is eigenlijk de grond van alle carnavalspret en bal-mas- qué's: 'ns even heelemaal anders ziin dan anders, of misschien wel: 'ns even heele maal jezelf zijn. En dan doet het er niet toe wat de oor sprong van de gemaskerde feesten in de zen tijd van 't jaar is: of 't nu een over blijfsel is uit den heidenschen tijd, waarbij de menschen baldadig van blijdschap wa ren omdat de winter langzamerhand plaats maakte voor de naderende lente en waarbij de booze geesten van de duis ternis, verjaagd moesten worden, of dat de Christelijke Kerk in de Middeleeuwen, voordat de zuiveringstijd van de vasten aanbrak, de geloovigen gelegenheid gaf zich van te voren nog eens te goed te doen aan vroolijke feesten, waardoor ze beter in staat zouden zijn 'n tijdlang niet uit den band te springen. We denken nu al leen maar aan de behoefte van elk mensch om zoo nu en dan den boog niet gespannen te houden. Of we nu den carnavalstijd meemaken in Brabant, Limburg, Zuid-Frankrijk of het Rijnland, of dat we 'n bal-masque bijwonen aan boord van een mailboot of op 't vaste land voor ons vrouwen is er, behalve het plezier van het feest zelf, altijd ook nog de voorpret van de zorg voor het costuum. Dan komt eerst goed uit wie veel fantasie heeft en wie niet; daar zijn zij, die graag iets actueels voorstellen. Ze kijken maar om zich heen en vinden gegevens genoeg om er 'n keuze uit te doen; hetzij ze het versche cadet je, de Rembrandt-tentoonstelling, de „voed- EEN LEIDSCHE „CURSUS TOT HULP IN HET GEZIN" IN VOORBEREIDING". BEGIN MAART KAN HET WERK BEGINNEN. In onze serie artikelen over bovenge noemd onderwerp hadden wij dezer dagen een onderhoud met mej. M. Ruth, direc trice van het Leidsche Volkshuis aan den Apothekersdijk en in die kwaliteit lid van het Comité voor Ontwikkeling en Ont spanning van werkloozen, aan welk co mité, zooals wij onlangs meldden, door het college van B. en W. de organisatie van een z.g.n. „omvormingscursus" is op gedragen. Waar de voorzitter van dat comité, ds. Joh. W. Groot Enzerink door uitstedig- heid verhinderd was ons te ontvangen, was mej. Ruth direct bereid ons in zijn plaats te woord te staan. Het tijdstip voor ons onderhoud bleek uitermate gunstig gekozen, want juist deze week had het Comité voornoemd een vergadering belegd met een aantal belanghebbenden, te weten de directrices der beide Leidsche Vakscholen, de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Leiden, den Chr. en R.-K. Vrouwenbond en de Graal, in welke bijeenkomst is besloten ook hier ter stede een dergclijken cursus in het leven te roepen, welke den naam zal dra gen van „korte cursus tot hulp in het gezin". In overleg met mej. Eskens, die aan de Leidsche Arbeidsbeurs in het bijzonder de belangen der vrouwelijke werkloozen be hartigt, zal een aantal meisjes tot deel neming aan dezen cursus worden uitge- noodigd. Het ligt in de bedoeling, die uitnoodi- ging niet te beperken tot werklooze fa brieksmeisjes, zooals vroeger al eens is gebeurd en wat destijds een teleurstellend resultaat opleverde! maar daarin ook andere groepen van ingeschreven vrou welijke werkzoekenden te betrekken. De eenige voorwaarde is, dat de meisjes tus schen 16 en 24 jaar oud zijn. De kosten van den eersten cursus wor den begroot op f.360, welk bedrag door Rijk en Gemeente wordt beschikbaar ge steld in dezelfde verhouding als voor de cursussen voor mannelijke werkloozen. Dit bedrag is toereikend voor de oplei ding van 20 a 22 meisjes. Het leerplan omvat de volgende vak ken: koken, huishoudlesseiv wasschen, strijken, verstel- en naaiwerk en kinder verzorging. De inschrijving is opengesteld van 24— 28 Februari, waarr.a de opleiding begin Maart een aanvang kan nemen. De cursus strekt zich uit over een tijd vak van acht weken, v^n 17 lessen per week, het onderwijs lyordt pverdag ver strekt. Hoogstwaarschijnlijk wordt de eerste cursus gegeven in de Vakschool voor Meis jes aan het Rapenburg. Mocht de belangstelling van dien aard zijn, dat naast de eerste, een tweede op leiding kan worden georganiseerd, dan be staat daartoe onmiddellijk de gelegenheid in de R.-K. Vakschool aan het Galge water. Het lesgeld zal slechts tien cents per week bedragen, hetgeen wel voor niemand een bezwaar zal zijn om op deze wijze haar huishoudelijke kennis te verrijken. Zöoals bekend mag worden veronder steld, zijn in het comité alle politieke schakeeringen vertegenwoordigd. Het be staat n.l. uit afgevaardigden van den Leidschen Bestuurdersbond, den Chr. Be- stuurdersbond, den Neutralen Bestuur dersbond en den R.-K. Volksbond, de Leidsche Chr. Jongeren Centrale, den Vrijz. Chr. Jongeren Bond; de Arbeiders Jeugd Centrale, de Sint Jozefsgezellen- vereeniging en de Graal. De hierboven genoemde personen, in samenwerking waarmede het voorberei dend werk werd verricht, vormen tezamen een Contactcommissie, die zich bereid ver klaarde, na afloop van den cursus controle en nazorg te blijven uitoefenen. Naar wij vernemen bestaat er ook eeni ge kans, dat in navolging van Groningen, van Rijkswege iemand wordt benoemd, die in de provincie Zuid-Holland speciaal zal worden belast met de organisatie van soortgelijke cursussen op plaatsen, waar deze nog niet bestaan en met de nazorg voor de opgeleide meisjes. De gelegenheid is in onze stad nu ge schapen om tegen een minimale vergoe ding zich theoretisch en practisch in de huishouding te bekwamen. Moge in het welbegrepen eigenbelang van vele jonge vrouwen daarvan een druk gebruik worden gemaakt! RECLAME. 8769 VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld - OUDE J-IMGEl 120 W\\/ï ,EU 7'9 Isj OOEZO/TBQQT 22 LEIDEN u-goed"actie in ons boter- en kaasland of zoo iets tot onderwerp kiezen. Anderen houden zich aan de geijkte costumes: de Pierrettes, de Russische, Spaansche, Chineesche en andere natio nale drachten of wat daarvoor moet doorgaan. Met 'n beetje handigheid en smaak kan elke vrouw, ook zonder groote kosten, wel iets aardigs in elkaar flansen. Maar wat u ook kiest, laat het bij uw type behoo ren: de sfeer van het costuum moet bezit van u nemen. Dan wordt het „gedragen" en is 't niet alleen maar aangetrokken. 't Is best mogelijk, dat van twee dege lijke huisvrouwen, die in het dagelijksch leven eenzelfden evenwichtigen indruk maken, de een het gemaskerd feest btn- nendanst als apache en zich dien avond als zoodanig wonderwel op haar plaats voelt, terwijl de andere als statig voortschrijdende edelvrouw meer aanhaar eigenlijke-ik beantwoordt. Laat voorts verschijningen als bloem en vlinder aan jeugdige, frêle figuurtjes over en vergeet ook niet, dat fijne, teere kleu ren gauw verloren gaan in de chaos van felle tinten op 'n bal-masqué. En, last not, least, denk er aan ook zorg te dragen voor 'n goede grimeering, zoodat niet na 't de masqué uw gezicht er uitziet of 't zich niet thuis voelt bij uw pakje, 'n Beetje flink geschminkt is bij zoo'n gelegenheid, zelfs voor onze Hollandsche aangezichten, niet verboden. CRITICA. ZONDAG. Tomatensoep, Rijstrand met gestoofde nier, Bananenbeignets. Recept: Nierragout. - Men zet twee kalfsnieren op met koud water, dat, zoo dra het kookt, wordt afgegoten, waarna de nieren opnieuw met koud water worden opgezet met lVs lepel zout per liter water. Na pl.m. een half uur zijn ze gaar. Men snijdt ze in stukjes en stooft ze met V» L. bruine saus. Deze saus wordt als volgt bereid: Men fruit in 'Is pd. boter een stukje wortel, wat peterselie, selderij, 2 kruidnagelen, 1 lau rierblad en een gesnipperd uitje. De krui den, waaraan men naar smaak ook nog Spaansche peper, thijm e.a. kan toevoe gen, worden na Vj uur verwijderd en pd. bloem wordt in de boter bruin gemaakt. Men voegt zeer langzaam Vi L. bouillon ■toe, kookt de saus nog even door en maakt die naar verkiezing af met wat soya en iets tomatenpurée. Eenvoudig menu. Gebakken kalfshersens. aardappelsla, Beschuit met bessensap. Recept: geb. kalfshersens. - Ontdoe de hersenen van de vliesjes, zet ze op met koud water en een eetlepel zout en laat dit koken. Spoel ze een paar maal na met koud water, laat ze goed uitdruipen en snijdt ze in kleine stukjes. Rol deze door wat geklopt eiwit en paneermeel en bak ze in een koekepan gaar en bruin in ruim boter, zoo heet mogelijk gedurende 'h. uur. MAANDAG. Runderbiefstuk, schorseneeren, aardappelen, 1 vruchten. Recept: Runderbiefstuk. - Klop de biefstuk, wasch ze en wrijf ze in met peper en zout. Smelt een klein stukje vet of boter in een heete koekepan tot de blauwe damp er afkomt, doe hierin de biefstuk en bak ze aan beide kanten bruin, onder voortdurend rondschuiven in de pan. Voeg er daarna bij gedeelten de boter bij, ver wijder de biefstuk en maak de jus af met water of melk, zoodra de boter bruin is. DINSDAG. Varkenslappen, witte kool, aardappelen, griesmeelpudding. Recept: griesmeelpudding. - Men kookt een stijve griesmeelpudding van Vs L. melk, ons griesmeel en 4 eetlepels sui ker, 2 eidooiers worden goed geklopt en door den pudding geroerd. Het eiwit wordt zoo stijf mogelijk geklopt, waarna men den pudding luchtig vermengt met het stijfge klopte eiwit. Dan giet men den pudding in een met koud water omgespoelden pud dingvorm. Men geeft er bessen- of frambozen saus bij. WOENSDAG. Runderstaartstuk, Brusselsch lof, aardappelen, flensjes. Runders»aartstuk wordt gebraden als roastbeef (20 minuten per pond). Recept: flensjes. - Klop 3 eieren met een weinig zout, doe er bij gedeelten pl.m. 1 ons bloem bij en l/i L. melk, telkens af wisselend bloem en melk, zoodat een mooi glad beslag ontstaat. Smelt zooveel boter in de koekepan. dat de bodem volkomen bedekt is, giet er een dunne laag beslag op, laat goed uitloopen en zachtjes bakken, tot de onderkant mooi bruin is. Keer voor zichtig om, bak ook den anderen kant, be strooi met suiker en rol ze voorzichtig op. DONDERDAG. Koud rundvleesch, andijvie, aardappelen, drie in de pan. Recept: drie in de pan. - Van 200 gr. bloem, 200 gr. boekweitenmeel, 1 ei, 5 d L. warme melk, 30 gr. gist, 10 gr. zout, wordt een beslag gemaakt als voor pannekoeken. 50 gr. krenten, 50 gr. rozijnen en 50 gr. gesnipperde sucade worden toegevoegd. Na het rijzen (gedurende 1 uur) worden er ronde koekjes van gebakken in boter of slaolie. VRIJDAG. Gebakken schol, worteltjes, aardappelen, broodschotel met appelen. Recept: broodschotel met appelen. - Men kookt dikke appelmoes van 1 K.G. zure appelen en 1 ons basterdsuiker. Daarna weekt men pl.m. 4 ons brood zon der korst even in warm water, en knijpt het stevig uit. Een vuurvaste schotel wordt met boter besmeerd, waarna men laag om laag brood en appelmoes er in legt. De bovenste laag moet brood zijn, waarop men wat paneermeel strooit, een mengsel van suiker en een theelepel kaneel en kleine klontjes boter. In den oven laat men er nu gedurende 3 kwartier een bruin korstje opkomen. ZATERDAG. Kaasbroodjes, ragout van kalfspoulet met rijst, gestoofde tomaten, vruchten. Recept: kaasbroodjes. - Men roert ons boter tot room en vermengt het met ','s ons oude zoete of Parmezaansche kaas, wat zout en peper. Van dit mengsel wordt een dikke laag gesmeerd op stukjes ge roosterd brood of kleine beschuitjes. Men laat ze in een matig warmen oven licht bruin worden. NUTTIGE WENKEN. Men behoeft niet altijd pudding in een vorm te doen. Kleine kopjes of eierdopjes kan men als vormpjes nemen en deze j miniatuur-puddinkjes op glazen schoteltjes opdienen. Door zeer dunne en fijne glazen met de opening naar beneden recht in het water te steken behoedt men ze voor springen en kan ze toch op deze wijze in kokend sop wasschen. Gele zeemleeren handschoenen krijgen weer een prachtige kleur, wanneer men ze na het wasschen naspoelt in water, waarin een citroenschil gekookt heeft. DE TREILVISSCHERIJ. (t^in onzen Visscherij-medewerker). In de laatste dagen van de vorige week trad een niet onbelangrijke prijsstijging in. In hoofdzaak was dit te danken aan den zeer geringen aanvoer van Vrijdag en Zaterdag; in totaal kwamen op die dagen niet meer dan een drietal schepen aan de markt. Maandag konden de prijzen zich dan ook bij groote aanvoeren niet handhaven. Tong, die Zaterdags nog gemiddeld 80 ets. per kilo opbracht, liep weer terug tot 60 ets en ook voor schol vielen de prijzen niet onbelangrijk; in het bijzonder blijft de groote schol zeer goedkoop, doch wij geven direct toe, dat de kwaliteit zeer veel te wenschen overlaat. De behaalde resultaten zijn deze week in het algemeen iets gunstiger dan de laatste weken; een verdere verbetering van de vischprijzen blijft echter ge- wenscht. Naar wij vernemen wordt de l°/o, welke door de Visscherij Centrale geheven wordt van alle besommingen gemaakt door de schepen van de bij haar aangesloten ree- derijen, door verschillende IJmuidensche reederijen niet meer betaald. De juiste reden van de weigering is ons niet be kend; wel vernamen wij. dat bij weigering van betaling niemand gedwongen zou kunnen worden hieraan te voldoen, daar deze heffing juridisch niet te verdedigen zou zijn. Deze meening lijkt ons echter nog wel wat voorbarig; wij zullen maar rustig afwachten, welk staartje dit muisje zal hebben. DE HARING VISSCHERIJ. In ons jaaroverzicht over 1935 memo reerden wij het wegblijven van twee ha ringschepen. Op het oogenblik, dat wij ons jaaroverzicht schreven moesten beide schepen inderdaad als verloren beschouwd worden. Het is dan ook een zeer merk waardige samenloop van omstandigheden, dat thans beide schepen behouden, zij het dan ook gedeeltelijk zwaar beschadigd, in de thuishaven zijn weergekeerd. Uit de courant heeft men deze week reeds vernomen, dat het gelukt is de bij Katwijk gestrande GpY 132 vlot te bren gen. Door de aanhoudende oostenwinden viel het water zoo laag, dat het schip, dat reeds voor een groot gedeelte onder het zand bedolven zat, droog viel. Hierdoor werd het mogelijk het zand en wat zich nog van de lading aan boord bevond uit ■het schip te verwijderen. Door met zeil doek de verschansing te verhoogen gelukte het tenlotte het schip hij hoog water vlot te krijgen en Donderdag was men zoover, dat het schip door een paar andere mo- torloggers van dezelfde reederij vlot ge sleept kon worden. Het. terugvinden van den verloren ge- waanden Scheveningschen motorlogger meldden wij reeds. Dit geval werd deze week voor den Raad voor de Scheepvaart behandeld; het daar voorgelezen schade- rapport werpt wel een zeer eigenaardig licht op dit ongeval. Hieruit blijkt name lijk, dat zich in het schip in het geheel geen lek bevond. Het water was de motor kamer binnengeloopen. door de buiten boordskraan, die niet behoorlijk scheen te functioneeren. Wanneer men nu weet, dat door het volloopen van de motorkamer een schip nooit kan zinken, daar het blijft drijven op de waterdichte schotten; is het verlaten van het schip door schipper en bemanning wel wat erg voorbarig geweest. In ieder geval had men toch mogen ver wachten. dat men op het Ostendsche schip overgestapt zijnde, toch het zinken van den logger afgewacht had. RECLAME. 8S60 lf Doos 30 60d.Bij Apoth.en Drogisfen VOOR ZONDAG 16 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. 8.55: VARA. 10.00: VPRO. 12.00: AVRO. 4.15: VPRO. 4.45: AVRO. 5.00: VARA. 8.00: AVRO. 8.55: Orgelspel 9.00: Voetbalnieuws 9.05: Tuinbouwpraatje 9.30: Vervolg orgelspel 9.45: Causerie 10.00: Voor de jeugd 10.30: Luth. Kerkd. 11.30: Orgelspel 12.00: Film praatje 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.00: AVRO.-Nirom-uitzending 1.30: Omroeporkest 2.00: Boekbespreking 2.30: Omroeporkest en solist 3.25: Pianorecital 4.15: Relig. causerie 4.45: Sportnieuws. Gram.pl. 5.00: Gra- mofoonplaten 5.45: Relig. causerie 6.00: Tenor-recital 6.10: Sportnieuws 6.20: Vervolg zang 6.30: Radiotooneel 7.00: Gr.pl. 8.00: Berichten 8.15: Omroeporkest en soliste 9.00: Radio- Journaal 9.15: Orgelspel 9.35: Con certgebouw-orkest en soliste 10.35: Radiotooneel 10.55: Gr.pl. 11.00: Be richten 11.10—12.00: AVRO-Decibels. Hilversum II, 301 M. 8.30: KRO 9.30: NCRV 12.15: KRO 5.00; NCRV 7.45—11.00: KRO 8.30: Morgenwij ding 9.30: Dameskoorconcert, mmv. so praan en orgel 10.30; Geref. Jeugd dienst. Hierna orgelspel 12.15: Gr.pl. KRO-Wereldprogramma 1.50: KRO- orkest "2.05: Koloniaal programma 3.20: KRO-orkest 4.00: Gr.pl. 4.30: Ziekenhalfuur5.00: Gr.pl. 5.20: Ned. Herv. Kerkdienst Hierna Gr.pl. 7.45: Sportnieuws, lezing, berichten 8.20: KRO-orkest en soliste -8.40: Causerie 8.55: KRO-Symphonie-orkest 9.40: Gr.- pl 9.50: KRO-Melodisten 10.30: Be richten. Gr.pl. 10.40—11.00: Epiloog. Droitvvich, 1500 M. 12.50: Cellorecital 1.20: Schwiller Strijk-Sextet 2.05: BBC-Schotsche orkest 3.05: Cellini- Trio 3.35: Gr.pl. 4.05: E. Pini's Tan go-orkest 4.50: Voor de kinderen 5.10: Lezingen 5.50: Het Lener-kwartet 7.05: Lezing 7.20; Zang en viool 8.20: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheids- oproep 9.10: Berichten 9.20: Sopraan recital 9.50BBC-Revue-koor en -Thea terorkest 11.05: Epiloog. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20; Gr.pl. 11.20: Kamerorkest 12.20: Or gelconcert 1.20: Orkest-concert 2.35: Duetten 5.05: Zang 5.20: Pasdeloup- orkest 7.20: Zang 9.05: Radiotooneel 11.0512.35; Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 5.20: Havenconcert 8.35: Mannenkoorconcert 9.15: Piano recital 9.50: Blaasconcert 11.20: Or kestconcert 1.20; Omroeporkest, Blaas orkest, Schrammelensemble en solisten 5.20: Carnavalsprogramma 7.20: Dans muziek 8.20: Oratorium-uitzending 95011.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.20; Zang 9.50: Gr.pl. 10.50: Jazz-piano- duetten 11.20: A. Felleman's orkest 12.20": Gr.pl. 1.30: Kleinorkest 2.20: Gr.pl. 3.20: Hoorspel 4.20: Omroep orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Ka mermuziek 7.20: Pianorecital 8.20: Opera-uitzending. Hierna tot 12.20: Gr.pl. 484 M.: 9.20: Gr.pl. 9.50: Zang 10.20: A. Felleman's orkest 11.20; Gr.pl. 12.20: Kleinorkest 1.30: Orgelconcert 2.20: Gr.pl. 2.50: Zang en voordracht 3.20: Symphonieconcert 5.20: Dans- muz. 6 20: Gr.pl. 6.35: Dansmuz. 7.35: Gr.pl. 8.20; Omroepork. 9.20: Ca baret 9.50: Omroeporkest 10.30: Dansmuziek 11 2012.20: Gr.pl. Dcutschlandsender, 1571 M. 7.20: „Musik-Express". gevar. concert 9.20: Berichten 9.50: Harp- en pianorecital 10.05; Weerbericht 10.20—12.15: Dans muziek. MAANDAG 17 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door de VARA. 8.00: Gra- mofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO. —10.15: Voordracht 10.35: Gram.pl. 11.00: De Zonnekloppers en Gram.pl. 12.00: Gram.pl. 12.151.45: Orvitropia en Gram.pl. 2.00: Gram.pl. 3.00: Voor de Vrouw 3.30: Orgelspel 4.05: Gra- mofoonpl. 4.30: Kinderuur 5.00: De Flierefluiters 6.30: Holl. Kamermuziek- vereeniging en solisten 8.00: Berichten 8.10: VARA-orkest 9.00: Smith's Royal Hawaiian Serenaders 9.30: VARA- orkest 10.15: Berichten 10.20: Gra- mofoonpl. 10.30: Orgelspel 11.00— 12.00: Gram.pl. Hilversum II, NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Chr. Lectuur 11.3012.00 en 12.15: Gram.pl. 12.30: Orgelconcert 2.00: Voor de scholen - 2.35: Causerie 3,153.45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing 4.45: NCRV-orkest 6.30: Vragenuur 7.00: Berichten 7.157 Reportage 7.30: Vragenuur 8.00: Be richten, Gram.pi. 8.15: Volkszangavond m.m.v. sprekers 10.15: Berichten 10.20 12.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50 en 12.05: Gram.pl. 12.20: Lezing 12.45: Het Wayne-sextet 1.352.20: Orgelcon cert 3.20: Gram.pl. 4.20: Viool en piano 4.50: Orkestconcert 5.35: Fr. Walker's octet m.m.v. solist 6.20: Be richten 6.50: Zang 7.10: Lezingen -j- 8.20: BBC-Variété-orkest 8.35: Radio tooneel 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: Lyra-kwartet en solist 11.50 12.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.35: Gram.pl. 11,20: Orkestconcert 2.50: Zang 3.20: Gram.pl. 4.20: Orkestcon cert 5.50: dito 8.35: Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: Slotconcert 1.35 en 3.20: Vroolijk programma 5.20Omroeporkest, -koor en solisten 7.30: Omroepkleinork. 10.2011.20: Keulsch Kamer-orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Zigeunermuziek 1.50 2.20: Gram.pl. 5.20: Kleinorkest 6.35 en 7.20: Gram.pl. 8.20: Koning Al- bert-Herdenking 9.20: Kleinorkest en hoorspel 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Dans muziek 1.502.20: Gram.pl. 5,20: Zi geunermuziek 6.20: Gram.pl. 6.50: Zang 8.20: Kwartetconcert 9.25: Ra- dio-tooneel 10.3011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Po pulair concert 8.05: Hoorspel 9.20: Berichten 9.50: Pianorecital 10.05: Weerbericht 10.2011.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 16 Februari. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3de programma: 8.35: Keulen - 9.50: Diversen - 11.00: Brussel Fr. - 11.20: Keu len - 20.20: Weenen of div. 4de programma: 8.30: Brussel VI. - 9.20: Brussel Fr. - 9.50: Brussel VI. - Plm. 14.05: Droitwich - 16.50: London Reg. - 17.20: Parijs Radio - 19.20: Beromünster - 20.20: London Reg. - 21.05: Diversen - 21.20: Droitwich - Plm. 23.15: Parijs Radio. Voor Maandag 17 Februari. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e Programma: lederen dag. van 824 uur: KRO. NCRV enz 3de programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 Keulen - 9.35-10.00: Deutschl.s. - 11.20: Kalundborg - Plm. 12.15: Brussel VI. - 14.20: Parijs Radio - 17.20: Keulen - Pim. 19 05: Parijs Radio. 4de programma: 8.05: Parijs Radio of div. - 10.35: London Reg. - 17.05: Droit wich - 18.20: Diversen - 18.50: London Reg. - 20.20: Droitwich - 20.35: London Reg. - 22.20: Brussel VI. - 22.30: London Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13