8.90 Wilt Ge U altijd gezond en prettig voelen "MJV Ga dan de M.S.S.-cachets gebruiken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Februari 1936 UIT DE OMSTREKEN. Chique Heerencostuums q on Mod. Sportcostuums 14.00 -12.50 Fijne Jongenspakjes KATWIJK AAN ZEE NOORDEIN DE 4-6 THIJS IJS INHETBETOOVERDEWOUD AALSMEER. Hardrijderij IJsclub „Aalsmeer". Gistermiddag zijn door de IJsclub „Aals meer" (hardrijderijen georganiseerd voor haar leden op de landijsbaan aan de Ophelialaan. De uitslagen waren als volgt: Hardrijden over 1500 M.: 1. J Jore in 3 m. 3 1/5 sec.; 2. M. Jore in 3 min. 4 sec.: 3. D. Eveleens in 3 min. 8 sec. Hardrijden over 120 M.: 1. J. Hendriks in 131/10 sec.; 2. Jb. Jongkind Dz. in 13 4/10 sec. Hardrijden over 120 M„ (Noordsche schaats): 1. W. van Oorde; 2. G. Eveleens Wzn. Voor deze wedstrijden was groote be langstelling. Druk bezoek aan de landijsbaan. Gistermiddag is de landijsbaan alhier zeer druk bezocht door de liefhebbers der schaatsensport. Van heinde en verre zijn de menschen in grooten getale naar de landbaan gekomen om van het ijs te pro- iiteeren op dezen mooien wintermiddag. Nu het ijs in de buitenwateren schier overal nog onbetrouwbaar is, kan het tot groote voldoening stemmen, dat dank zij 't initiatief der ijsclub „Aalsmeer" deze gemeente thans over zoo'n flinke, aan duizenden schaatsenrijders ruimte bieden de landijsbaan beschikt. HAARLEMMERMEER. Feestavond „Ooncordia". De in Haarlemmermeer bijna 75 jaren bestaan hebbende ver. „Concordia" wier doel het is nuttige kennis, bescha ving en gezellig verkeer te bevorderen hield in de Landbouw te Hoofddorp, on der veel belangstelling 'n goedgeslaagden feestavond. Nadat de voorzitter de bijeen komst had geopend en allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd door de Rederijkerskamer „Helmers" van Amster dam opgevoerd het tooneelstuk „Candla". Er werd keurig en vlot spel geleverd en dat het stuk bij de aanwezigen in den smaak viel, bleek wel uit het herhaald applaus dat den spelers ten deel viel. De avond werd met een gezellig bal besloten. Oog verbrijzeld. De arbeider d. W„ wonende aan den Hoofdweg bij den Bennebroekerweg al hier, kreeg bij het hout hakken een stukje hout in een zijner oogen, waardoor dit oog verbrijzeld werd. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht, alwaar het oog, dat hij zal moeten missen, zal worden wegge nomen. Door het ijs gezakt. Gisteren zijn in Haarlemmermeer acht personen door het in slechten toestand verkeerende ijs gezakt. Zes hiervan kon den zich zelf spoedig uit hun benarde po sitie bevrijden, doch de twee anderen w.o. een dame, konden niet dan met groote moeite worden gered. De dame werd bij een der bewoners aan den Hoofdweg bin nengebracht om wat op dreef te komen. Daarna werd zij per auto naar haar wo ning gebracht. Het bestuur van de afd. Haarlem mermeer e.o. van den Ned. Protestanten bond, heeft in verband met de groote uitbreiding van het Badhoevedorp en den sterken aanwas van de bevolking in die omgeving besloten ook aldaar in een daartoe beschikbaar gesteld schoollokaal kerkdiensten te houden. Zondag 16 Febr. a.s. zal reeds de eerste dienst plaats heb ben en worden geleid door mej. D, van Vliet, godsdienstonderwijzeres te Hoorn. Mej. A. van Andel te Hoofddorp, is benoemd tot hulp-leidster aan de Kleuter school te Hoofddorp, zulks in de plaats van mej. P. J. Helder, die tot hoofd van deze school benoemd werd. De beambte bij de Ned. Spoorwegen, de heer B. A. F. van Tol, wordt van Hoofddorp overgeplaatst naar Uitgeest. Naar wij vernemen, heeft in verband met de gedeeltelijk opheffing van de Haarlemmermeerlijnen, het nog aanwe zige stationspersoneel bij de Nederl. Spoor wegen te Hoofddorp, behoudens een en kele uitzondering thans ook bericht omtrent overplaatsing naar elders ont vangen. De opzichter, de heer G. A. Blom hof!, zal nog wel eenigen tijd hier in functie blijven. HILLEGOM. Aanbesteding. De uitslag der door het bouwbureau „Arti" te Bennebroek gehouden aanbeste ding voor rekening van den heer C. Schrama alhier van een heerenhuis aan de Weeresteinstraat, luidt als volgt: Fa. van Duin en Vink te Noordwijk f.9559; Th. Reeuwijk te Sassenheim f.9229; fa. de Korte te Haarlem, f.9200; J. van der Putten te Haarlem, f.8950: B. Imthorn en zn. alhier f8860Pottegies te Haarlem f8465Bransma en Bakker te Haarlem f. 8373; fa. Daudey en Co. te Lisse f7985A. J. Seijsener alhier f7750E. Schuit alhier f.7639: P. Vermey te Hllle- gom f. 7205. De raming was f. 7310. Het werk is geund aan den heer E. Schuit al hier. RIJNSBURG. Het schoolverzuim. In haar jaarlijksch verslag aan den ge meenteraad deelt de Commissie tot we ring van Schoolverzuim mede, dat in 1935 68 oproepingskaarten werden ontvangen betreffende ongeregeld schoolbezoek 10 maal werd vergaderd om belanghebbenden te hooren; 39 personen gaven aan de op roep gehoor. In geen enkel geval advi seerde de Commissie de gepleegde verzui men als geoorloofd te beschouwen. Naar aanleiding van het gemeente- raadsverlsag deelt de heer W. L. v. d. Gug- ten mede, dat bij de behandeling van het voorstel tot verlaging van de Woningwet woningen door hem in 't geheel niets ge zegd is, veel minder dus, dat de huurver- laging der gemeente-woningen den huis eigenaren aanleiding moge geven, even eens de huren te verlagen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vergadering S. D. Vrouwenclub. De afd. van den Bond van S«:. Dem. Vrouwenclubs hield haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse. Tot afgevaardigden naar het landelijk con gres werden gekozen mevr. Wiegel, mej. Grootveld en mevr. de Walde. Het bestuur werd als volgt samenge steld: mevr. Wiegel, voorz., mej. Grootveld secr., mevr. v. d. Kemp, penningm., mevr. Visser-v. d. Linden en mevr. v, d. Meyden, leden. Bazar ..Groene Kruis". Alhier had de opening plaats van den bazar georganiseerd in het gebouw van de Ned. Herv Kerk. Aanwezig waren o.m. burgemeester Keyzer, de belde wethouders van Veur. de doktoren van der Stam. Reyerse en Perquin. ds. Vermet. de heeren Bontje en Zandwijk namens het Wlt-Gele Kruis, benevens de verpleegden daarvan, verder namens het Hoofdbestuur van het Groene Kruis mevr. Keyzer-la Plajne van Hoek van Holland. De voorzitter de heer Kocrts riep allen een hartelijk welkom toe. Hit bracht ook dank aan het damescomité. Burgemeester Keyzer verrichtte hierna de opening. De vraag dient gesteld, aldus spr.. of het eigenlijk noodlg moest zijn een dergelijke bazar te houden. Het groote nut van het Groene Kruis moest meer worden beseft: de gemeentebesturen zijn er echter van overtuigd. Vandaar, dat geen oogenblik geaarzeld is de subsidie, welke in voor gaande jaren op last van hoogerhand was geschrapt, thans weder, zij het dan in be scheiden vorm weder is geplaatst op de begrooting van 1936. Spr. wenscht dat het werk door het damescomité verricht zal worden be loond! Reeds werd veel van den grooten voorraad nuttige artikelen verkocht, terwijl ook van de attracties een druk gebruik werd ge maakt. Ir. Huisman over „De Crisiswetgeving en hare gevolgeiy". Voor de af deeling van de Hollandsohe Mij. van Landbouw sprak in hotel „De Zwaan", Ir. Huisman, secr. van het hoofd bestuur. over ,De Crisiswetgeving en. hare gevolgen". De voorzitter, de heer A. H. van den Akker Jofa.zn„ opende en wees er op, dat de boerenstand ziek is. De onderdeden van dien stand zijn bovendien nog ver deeld, alles als gevolg van de crisis. Een wijs man is hij, die zeggen kan, waar en walmeer het einde is van deze crisis. Ir. Huisman merkte op, dat de crisis het eerst bij den akkerbouw intrad, waarna de regeering ingreep door het instellen van beschermende en beperkende maatrege len. Men meende dat als men de zaak maar liet uitzieken, de crisis het vlugst verdwe nen zou zijn; het is echter anders gegaan. De crisis werd bovendien in de hand ge werkt doordat ons land concurrentie ondervond van landen met lage loon- standaarden o.a. Japan, welke ons op de markten kon beconcurreeren. Bij de veeteelt ontstond vermindering van afzet ook al door vermindering van de koopkracht. Daarbij kwam, dat de var kensregeling een der meest onbevredigende was. Ook de zuivelproducten geven een on bevredigende opbrengst voor den produ cent. Daarentegen maken o.a. de kaas exporteurs zeer groote winsten. De zeer hooge heffingen op de artikelen worden betaald door den consument, welke daar door ook alweer minder moet gaan koopen. Spr. behandelde dan den melksteun, welke onvoldoende is en verloren gaat door de hooge voederprijzen, welke op hun beurt weer hoog zijn door de hooge heffingen. Tengevolge van de regeerlngsmaatregelen krijgt de boer ondanks dat de levensstan daard 1357» bedraagt van die van vóór '14 slechts 707» voor zijn producten, vergele ken bij 1914. Ten opzichte van de marge tussehen groot- en kleinhandelsprijzen staat ons land aan den top, de regeering is hier mede schuldig aan, daar de middenstand gebukt gaat oner allerlei sociale maat regelen o.a. de 8-urendag, verzekeringen enz,, welke een belemmering zijn voor la ger levenspeil. Spr. kwam op tegen de bemoeiing van een zeker laboratorium, dat door afgifte van een bewijs reclame maakte voor het gebruik van margarine; gelukkig heeft de minister voor de toekomst hieraan een einde gemaakt. Een ander gevaar voor de boter, doch ook voor de margarine is, dat KATWIJK AAN ZEE. Wij hebben hedeo geëtaleerd een klein proefje van onze Nieuwe Zending VOORJAARSCOSTUUMS Donkere dessins«7»OU een vereeniging van huisvrouwen eert boekje heeft laten verschijnen, waarin een recept wordt gegeven voor de bereiding van goedkoope margarine, door middel van de vrijwel bijna onbelaste andere vetsoorten; op dergelijke wijze zou volgens dit boekje een kilo margarine slechts 23 ct. kosten. Alleen door onze levenswijze op een lager niveau te brengen, wat ook het streven van de regeering is. zullen wij uit de crisis kunnen komen. Na gedachten- wisseling volgde sluiting. VOORHOUT. ADRES AAN DEN RAAD. met 2 broeken, plusfour en culotte Inzake huurverlaging „Herman Boerhaave". Door 26 werkloozen allen huurders der Woningbouwver. „Herman Boerhaave" is een adres verzonden aan den Raad dezer gemeente met het verzoek, hen een steun in natura toe te kennen. Tot heden was de reductie gesteld op f. 1.50 per week. Gezien dat vanaf 3 Februari 1936 het volle huurbedrag moet worden betaald, en deze vanaf 5 Februari 1936 van den steun wordt afgehouden, dat de tijds omstandigheden veel slechter zijn gewor den en ook in de naaste toekomst geen verbetering is te zien, dat genoemde adressanten practisch f. 1.50 per week minder voor hun gezin kunnen besteden aan levensonderhoud, dat zij de wanhoop nabij zijn. meenen zij dat dit verzoek is te billijken. Daarom verzoeken zij den Raad dringend hen voor algeheelen ondergang te behoeden, hopende op een goedgun stige beslissing. Voetganger aangereden. Te ongeveer halfzeven 's avonds heeft er op den 's Gravendamschen weg alhier, een aanrijding plaats gehad, welke be trekkelijk goed is afgeloopen. Toen de 18-jarige zoon van den café houder C. v. V. met zijn vriend langs den weg liep, werd hij aangereden door een personenauto, toebehoorende aan den héér v. D. uit Warmond. In de auto zat pastoor Oudejans uit Warmond. Deze heeft zijn chauffeur direct om me dische hulp gezonden, terwijl hij zelf op de plaats van het ongeval bleef. De eerste hulp werd verleend door dr. Bots uit Voor hout. De aanrijding was van dien aard. dat v. V. in bewusteloozen toestand naar zijn ouderlijke woning is vervoerd. Door dr. Bots werd geconstateerd dat de aan- geredene een lichte hersenschudding heeft bekomen, alsmede een niet ernstige ver wonding aan het hoofd. Vermoed wordt, dat de chauffeur teveel rechts van den weg heeft gereden, daar de beide voetgangers geheel rechts van den weg liepen. De politie welke ook direct ter plaatse was, heeft van het gebeurde proces-ver baal opgemaakt. VOORSCHOTEN. Vcrgaderin£nder N.S.B. In hotel Deurioo hield de N.S.B. een openbare vergadering^met, als spreker de heer J. H. L. de Bruin van Amsterdam. De voorzitter, jhr. dr. C. G. S. Sandberg, opende, waajrna de heer de Bruin sprak over „Stervend voik". Spr. is, aldus begon hij, aangekondigd als een Gereformeerd spreker. Dat is juist en toont aan, dat in de N.S.B. alle godsdienstige richtingen een plaats kunnen innemen. Het is niet de eenheid van het kerkhof, zooals is gezegd, maar het besef, dat iedere man en vrouw een levend deel moet zijn van een volk, dat hen bindt. De vergaderingen worden niet belegd door de N.S.B. om zich te ver dedigen, verdedigen (doen de zwakken, maar om aan te vallen. De dragers van het oude verweeren zich, evenals in de tijden van de afschaffing der slavernij; zelfs Da Costa noemde de afschaffing onchristelijk, wanneer God het nieuwe aanwijst. Spr. is lid van de Prov. Staten van Noord Holland en heeft thans in de praktijk gezien, wat hij alleen maar durfde vermoeden. De N.S.B. doet niet mee aan het marchandeeren en daarom heeft zij de beteekenis, die zij moet heb ben. Komende tot de vérwording van een volk, noemde spr. als een der grootste RECLAME. Gij voelt U op sommige dagen moe en mat, Ge hebt last van een „warm hoofd", soms duizelig en dan weer sukkelt Gij met de gevolgen van een slechte spijsvertering, een beslagen tong, oprispingen, gebrek aan eetlust. Al die kwaaltjes zijn 't gevolg van éen vertraagde darm-werking. GU beseft het meest al soms zelf niet dat het daar hapert, want G|j lijdt niet bepaald aan "verstopping", Gg kunt echter niet gezond hieven, als van dag tot dag vergiftige afvalstoffen zich in Uw ingewanden ophoopen. Deze zijn de oorzaak van Uw lusteloosheid, Uw hoofdpijnen, kortom van al die ongemakken, waarover Gij U op sommige dagen te beklagen hebt. Apotheker Dumont heeft nu de M.S.S.-cachets samengesteld uit verschillend© bestanddcclen, welke elk tot taak hebben bepaalde levensfuncties op te frlsschen. Ze bevatten plantaardige stoffen, welke op zachte en natuurlijke wijze Uw darmen bevrijden van de vergiftige afvalstoffen, gal-extracten die de werking van de lever regelen, melkzuur-fermenten, die de gisting in de darmen opheffen en chlorophylle. dat een gunstigen Invloed heeft op bloeds-omloop en bloeddruk. Het voortdurend gebruik van M.S.S.-cachets komt Uw geheele gestel ten goede. M.S.S.-cachets verhelpen Uw verstopping, als Gij er twee tegelijk neemt op zachte wijze, zónder krampen en zónder dat Uw darmen worden geprikkeld. Ze persen dus Uw darmen niet leeg, als een zoo schadelijk purgeermiddel. Dikwijls bemerkt Ge zelfs niet eens een meerdere ontlasting, zoo goed regelen ze, want hun werk hebben ze toch gedaan. M.S.S.-cachets, elke week Vrijdags en Zaterdags genomen, maken dat Uw geheele gestel verfrischt, zoodat Gij U Zondags weder vroolijk en vol energie gevoelt, terwijl Gij nu soms Zondags te moe en mat zijt om van Uw rustdag naar Uw opvattingen te genieten. M.S.S.-cachets kosten per 12 stuks, verpakt in koker, slechts 60 cent. Overal verkrijgbaar. M.S.S.-cachets (ook wel genaamd: Laxeer-Akkertjes) zijn verkrijgbaar bü allo apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjea. De samenstelling ia echter van beide geheel gelijk. Als Uw leverancier soms géén voorraad beeft, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Zo kosten per 12 stuks sleahts 60 cant. gevaren, (het cultuur-bolsjewisme. Overal wordt het gevonden, zelfs in de kerken, in de wetenschap, op het gebied van tooneel en film en in de litteratuur. Men leeft niet meer, maar wordt geleefd met de zweep van den anti-christ er achter. Tegen djt afglijden van een volk naar geestelijke ep maatschappelijke verwording is de N.S.B. een dam. Het zwijgen kan men de N.S.B. niet meer opleggen, want, aldus spr., het is het ge weten van een volk, dat spreekt. Met ver schillende voorbeelden werd aangetoond, hetgeen in Nederland straffeloos mag ge schieden en datgene wat de N.S.B. in de andere partijen afkeurt. Ten slotte behandelde spr. de voornaam ste programmapunten van het nat. socia lisme om te besluiten met den wensch, dat éénmaal den dag mag aanbreken dat H.M. de Koningin weer mag regeeren bij de gratie Gods, met &en volk rond haar troon, waarvan zij zal kunnen zeggen: ,,Mijn volk, dat Mij in liefde is toegedaan". Na beantwoorden van enkele vragen werd gesloten met het zingen van het zesde couplet van het „Wilhelmus". Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. is herkozen de heer C. C. Breukink, die deze-benoeming heeft aangenomen. WASSENAAR. VERGADERING NED. BOND VAN BOUWONDERNEMERS. Motie aan de Regeering. De voorz. en de secr. van de Vereen, van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers alhier, woonden de buitengewone vergadering van den Ned. Bond van Bouw ondernemers bij. De heer A. van Kesteren, leidde deze druk bezochte bijeenkomst. Hij meende, dat het door de Eerste Kamer aangeno men wetsontwerp ter voorkoming van on redelijke executies anderhalf jaar te laat is gekomen. De nood is algemeen, aldus de heer v. Kesteren, er zijn niet anders dan zwakke posities. Het is te bejammeren, dat het vaste-lastenontwerp zoolang op zich laat wachten, er moet spoedig hulp komen. De heer H. v. d. Schaar, voorz. van den Bond, kreeg daarna het woord over 26. Thijs vond den inhoud van 't papier heel raar en keek er lang en ernstig naar. „Maar weet je wat?" zoo dacht hij toen, „ik ga eens naar dien Gogopoen in 't koninkrijk Glnsdaar; hij lijkt mij toch een vreemden toovenaar. Ik wil hem vragen wat dit alles te beteek'nen heeft, en waarnaar hij met dit betooverd woud nu eig'lijk streeft". En dus heeft hij zoo snel als 't kon het bosch verlaten om eens met dien Gogopoen te kunnen praten; al snel zag hij in 't licht dei- maan een richting-wijzer staan. „Ginsdaar" zoo was er op ge schreven Thijs heeft zich die richting uit begeven. Het avontuur van het betooverd woud is hiermee uit; maar je ziet al wel, dat er een heel nieuw uit ontspruit. het aan het hoofd genoemde onderwerp en besprak uftvoerig de oorzaken, die er toe hebben geleid, dat de huiseigenaar thans m zoo groote moeilijkheden verkeert. Het huurpeil, aldus spr., steekt in ons land gunstig af bij dat van andere landen. eveneens het peil der volkshuisvesting en de volksgezondheid. 82 7« van de huur van woningen is noodig om de op het ver huurde drukkende lasten te dekken, zoo- dat er voor de eigenaren achttien pet. overblijft voor rente van eigen kapitaal, (gerekend Is 307o van den prijs van het vaste goed), zijn arbeid enz. De bewering, dat de huiseigenaar maar speculant is en zijn verlies moet nemen, ls dus onjuist. De NederlandsChe hulseigenaar is de ge lijke van den spaarder, van hem, die zijn geld in pandbrieven enz., heeft gestoken. De monetaire politiek der Regeering heeft een wan-verhouding doen ontstaan tussehen de opbrengst der huren en de lasten, die drukken op den huiselgendom. De aanpassingspolitiek is tot dusver ten aanzien van de vaste lasten negatief, ter wijl de huren sterk dalen. Huurverlaging suggereeren komt neer op suggereeren, dat niet voor de prestatie der Verhuurders voldoende behoeft te worden betaald. Dit is morallter ongeoorloofd! De over productie aan woningen is noodlottig: gratis verhuizen enz., enz., vernietigt den huiseigendom. Wat de V.A.R.A, aanraadt is feitelijk aansporing tot vernieling „om dat er toch woningen genoeg leeg staan, heeft de eigenaar niets in te brengen". Spreker leest een artikel voor uit het Han delsblad, waaruit dat duidelijk blijkt. Door de talrijke verhuizingen is een modern nomadenleven ontstaan dat tot inzinking van het cultuurpeil leidt. De huurders wonen twee maanden gratis en zetten dat „systeem" na afloop der ter mijn elders voort! Van goede woontradi- ties blijft niets over; het onderwijs der kinderen lijdt. Om den huiselgendom te saneeren zijn maatregelen noodig. welke niet alleen ln het belang der verhuurders zijn, doch in het belang van het algemeen en daarom gerechtvaardgd. Als middel gaf spr. aan: Het woningoverschot uit de markt nemen, gelijk dat op ander gebied ook gebeurt. Ontlasting van den drukken- den lasten voor leegstaande woningen, is zulk een middel. Onontkoombare lasten moeten ten koste van een anderen debi teur komen. Na de pauze ontspon zich een levendig debat, dat eindigde met het met alg. st. aannemen van een motie, die aan de Regeering zal worden gezonden, waarin wordt verklaard, dat het particuliere bouwbedrijf en de particuliere huiselgen dom zeer groote nationale beteekenis hebben, en dat deze bedrijven, mede als gevolg van ingrijpen van de zijde der overheid in den allergrootsten nood zijn komen te verkeeren en de Regeering drin gend wordt verzocht maatregelen te nemen ter verlichting van exploitatielasten in verhouding tot de daling van de huuront- vangsten. Lezing van ds. H. W. Crcutzberg. In de Kievitskerk sprak ds. H. W. Creutz- berg, predikant van de Duinpordkerk te Scheveningen voor het Comité voor Win- terlezingen over: „Is onze Kerkdienst, zoo als hij zijn moet." De voorzitter van het comité, ds. W. A. B. ten Kate opende met gebed. Ds. H. W. Creutzberg zelde, dat de Hol landers hun best doen zoo ordelijk mo gelijk te zijn in de kerk; ons kerkelijk volk ié ook gehecht aan vormen. Het Pro testantisme heeft echter te weinig over- gelateh; de diénst is te veel als leerdienst ingesteld. Alle rustige vorm bij de bedie- nihg Van de sacramenten is van groot belang voor den eeredienst. Spr. weet, dat er menschen zijn, die dat alles onbelang rijk vinden, omdat het toch ln de eerste plaats moet gaan om de zuivere verkondi ging van Gods woord. Alles heeft echter zijn eigen beteekenis. De wet en de schuld belijdenis moeten in dienst een opvoe dende taak vervullen, waardoor wij onze plaats tegenover God beter leeren ver staan. De kerkdienst is teveel dominé's- kerk; deze doet alles en zegt alles, maar de gemeente blijft passief. De werkelijke methode is. dat zoowel de gemeente als degene die voorgaat, mede doen. Spr. ein digde met de opwekking om zich meer op de beteekenis van de liturgie te bezinnen en den kerkdienst in te stellen ook door alles wat buiten de prediking geschiedt, tot een dienst ter eere van God te maken. Na gedachtenwisseling sloot spr. met ge bed. R--S

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7