KNUTSELHOEKJE. KRALEN R IJ GEN Kralen rijgen kan elk meisje wel. Maar misschien heb je het nog nooit gedaan, zooals je het hier op de teekening ziet. Voor dit werkje zijn houten kralen ge bruikt, die ongeveer 2 c.M. lang zijn. Je neemt een draad, die ruim twee keer zoo lang is als de ketting die je rijgen wilt, en doet aan elk uiteinde een naald. Daar aan rijg je vier kralen. Deze leg je neer, zooals lig. I laat zien. Nu moet de draad <B), die uit kraal 1 komt, door kraal 4 geschoven worden waar al een draad <A) uitkomt. (Zie lig. 1). Door deze vierde kraal gaan nu beide draaduiteinden, n.l. één naar boven en één naar beneden, waardoor de draden van plaats verwisselen en het werk er uitziet als fig. II. Dan rijg je aan den bo vensten draad (B) twee kralen (6 en 7) Nadruk verboden). en aan den ondersten draad (A) één kraal (5). Zie fig. III. De draad (A) die uit deze vijfde kraal komt, moet je nu door kraal 7 schuiven, zooals het pijltje op fig. Ill laat zien. Als de draden dan aangetrokken worden, ziet het werk er uit als fig. IV. Nu doe je weer hetzelfde, n.l. twee kra len aan den bovensten draad (A), en één aan den ondersten draad (B). Daarna de zen draad (Bi door de tweede kraal van den bovendraad <A) enz. De draden verwisselen dus steeds van onder naar boven en omgekeerd. Duide lijkheidshalve herhaal ik nu nog even, hoe elke draad loopt. Je kunt dat volgen op teekening IV. Draad A, die aan den bovenkant uit kraal 2 komt. gaat door kraal 3457 enz. Draad B, die aan den onderkant uit kraal 2 komt. loopt door kraal 67 enz. Het lijkt ingewikkeld, maar ais je voor den eersten keer groote kralen gebruikt en goed naar de teekeningetjes kiikt, valt het erg mee. Van houten kralen kun je een servet- band maken. Als je ketting lang genoeg is, haal je de draden door het begin van het werk en knoop je ze daar af. Ook kun je van houten kralen een ceintuur maken. Van kleine kraaltjes kun je zoo een armbandje of halsketting rijgen. Denk er om, dat de naald en draad twee keer door de middelste kraaltjes heen moet kunnen. Neem de kraaltjes dus niet al te klein voor dit werkje. IN A VAN DEVENTER. allemaal over schreef en wat had je haar veel cadeautjes gegeven. Kriek van der Voort, ben je pas ziek geweest? mag je nu weer uit? Gerda Spiecker neen hoor ik neem het vo'strekt niet kwalijk als je door het vele hu swerk eens moet overslaan. Bep van Kooperen neen den laatsten tijd sa ik nog niet vooruit, we zullen hopen te?en den zomer. Herman en Tini van der Reyden wat een oret! vriendinnen op visite en smui- len van oliebollen door Moeder gebakken. Lena en Maartje Sierag door Truus hoorde ik ook al veel over den verjaardag. Meintje van den Berg nu is het ijs van den vijver zeker wel dik genoeg om op te rilden en kan ie genieten. Drietal Laman wat een grappige plaatjes weer. Leest de juffrouw zoo mooi voor? Fijn feest geweest hè. Neeltje van Katwijk dat zal een heel aardige voordracht zijn geweest, zooals jij die beschrijft in je brief. Henny van Vliet wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik hoop dat je een vroolijken feestdag hebt gehad. Drie zusjes Lagendijk ja het is nu flink koud je kunt best een dikke wollen das hebben als je ver naar school moet loopen. Eet dat kleine broertje zich zoo dik. Jan Harland zoodra ik weer gebrek krijg aan raadsels, zal ik waarschuwen. Willem Dexel wat een feestdagen heb jij meegemaakt, trouwpartij verjaardagen. Wil je alsjeblieft niet met roode inkt schrijven, dat vind ik zoo naar om te lezen. Johanna Outshoorn. ik vind hee] prettig om voor mijn raadseljeugd te werken, al is het wel dikwijls vermoeiend als er zulke massa's brieven komen. Jannie van Biezen natuurlijk was het groot feest toen ie vader weer uit het ziekenhuis naar huis mocht komen. Jan de Graaff wat hebben jullie drietjes lief voor je moeder gezorgd op haar ver jaardag en wat een goede nuttige cadeaux dat was flink en daar hebben jullie haar zeker heel veel plezier mee gedaan. Henk Kuyvenhoven koud weertje om in te verhuizen dat zal niet meevallen. Ben jij thuis de oudste van de 6 kinderen? Annie la Croix ik zou niet graag mijn werk voor de raadseljeugd missen al kost het mij soms vee] moeite als er zoo heel veel brieven zijn Hendrika van Egmond en Hanny v. d. Hoek ik zal wel weer om raadsels en anec dotes vragen als ik ze noodig heb. Deed je je dan geen pijn als je opeens op den grond viel. Elly Dobbe zoo was die 2e brief zonder naam van jouw. het was ook wel een heel drukke dag daardoor vergat je het zeker. Cornelia de Vries ik heb de laatste zeven jaar ai heel wat ziektes doorgemaakt, kan dat hier heusch niet alles gaan schrijven. Sientje Timmermans o neen ik ben veel langer dan drie uur bezig met al die brie ven. openen, nakijken, lezen, beantwoor den. Feliciteer Annie met haar verjaardag. Jo Wassenaar heerlijk dat je naar die kin der operette mocht, je zal wel hebben genoten en toen de volgende avonden druk met huiswerk enz. Rijk je nu al schaats? Greta en Wim de Graaf gelukkig dat Greta weer beter is. Ja Wim had heel netjes geschreven. Jonny Lina ik moet o zoo dikwijls rus ten. ik kan niet alles achter elkaar schrijven. Ria Veldhuyzen van Zanten er hebben heusch in al die jaren genoeg dokters hun best gedaan om mij beter te maken het is heusch niet de schuld van hen als men niet gauwer beter wordt. Vrpsaer Hob jk dikwijls de bollenvelden gezien. Bep en Wim Nieboer ja hè Bep wij zijn tegelijk jarig, aardig hè. Wordt de hoest al wat beter? je ma? nu ^°r r-:pt, uit met deze koude Trieneke en Plet van Manen dat begrijp ik o zoo goed dat iul'ie van da? tot dag er naar verlangt dat je m:e:'?" weer thuis mag komen. Ik ?a rrets heel veel pi.in. Albert de Jong ik gun jullie wel ijspret. maar wat mij betreft mag het gerust ?aan dooien. Is het nog een ion?e hond die graag alles kapot scheurt. Alida en Koosje Stikkelorum van af 7 jaar mag men meedoen n'et pbH»» want dan is het te moeilijk Piet van Egmond heb ie vrooliik feest gevierd voor vaders verjaardae. Deze erge koude is zeker niets eoed voor ip a-t-hma. Hoe lig je nu in i° n'^uwe bp^° Bep en Peter Vos ;k ?ou ook niet goed kunnen schrijven als mün lorgnet, kapot was en nog veel minder zou ik kunnen lezen. Prettig hè die Leest nu allen goed wat er bij de prijs raadsels is geschreven. Naam leeftijd, tijdig inzenden^ eeen brieven er bii. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN ROEKEREN" Den Haag, v. Beuningensiraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15