LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 Februari 1936 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Hodza te Parijs. De Tsjechoslowaaksche ministerpresi dent Hodza heeft gistermiddag in gezel schap van den Tsjeehoslowaakschen ge rant te Parijs, Osoeskl. een bezoek ge zoek gebracht aan Flandln. Het onderhoud tusschen de beide ministers van buiten- landsche zaken duurde van half vijf tot kwart over vijf. aangezien Hodza om half zes door president Lebrun zou worden ontvangen. Na afloop van het onderhoud verklaarde Hodza op de hem gestelde vragen: ..Het doet mij genoegen in mijn onderhoud met Flandin algeheele overeenstemming te hebben kunnen constateeren tusschen onze zienswijzen ten aanzien van den poli- tieken toestand in Europa, -n in het bij zonder in Midden-Europa, ook wat be treft de delicate kleinigheden." De besprekingen zullen vandaag worden hervat. Volgens de eerste inlichtingen, die verkregen konden worden, had het onder houd aan den Quai d'Orsay betrekking op de resultaten, die kortgeleden bereikt zijn- tijdens de diplomatieke besprekingen, die Flandin heeft gevoerd met de Midden- Europeesche vorsten en staatslieden, o a. met koning .Carol. Titulescu, prins Paul van Joegoslavië en Starhemberg. De ge- dachtenwisseling was gewijd aan de orga nisatie van de collectieve veiligheid in Midden-Europa, waarvan de voornaamste factor op het oogenblik Is de toenadering van Oostenrijk tot de staten van de Kleine Entente. Van Fransche zijde bevestigt men ten volle de overeenstemming der ziens wijzen .waarop Hodza na afloop van het onderhoud wees. Tijdens het bezoek van Hodza aan Le brun overhandigde deze hem de insignia van het Grootkruis van het Legioen van Eer. Gisteravond had in de Sorbonne de groote plechtigheid plaats ter eere van Masaryk. Het woord ls o.a. gevoerd door Sarraut. Flandin en Hodza. die allen den vroegeren president eerbiedig huldigden. Hodza verzekerde, dat Tsjecho-Slowaklje nog altijd Masaryk's Ideeën trouw is en dit zal blijven. ——o DUITSCHLAND. De Kerkstrijd. Het uitzonderingsgerechtshof te Dort mund heeft den predikant Fritz Tielker veroordeeld tot een boete van 100 Mark, daar hij in een preek verklaard had, dat de tempel der militaire overwinningen te München geen geschikte plaats is om te bidden. Voorts werd hem ten laste gelegd, te hebben gewezen op het „onvereenigbare" tusschen het christendom en de nationaal- soclallstische leer. De politieke politie te Keulen heeft den leider der katholieke jeugdorganisaties in Duitschland, Hendrik Wolker, gearre steerd, alsmede een dertigtal zijner mede werkers, wegens vijandigheid jegens den nationaal-socialistlschen staat. De kardinaal-aartsbisschop Faulhaber heeft in een rede opnieuw geprotesteerd tegen de anti-Katholieke propaganda in Duitschland. welke naar hij zeide, officieel wordt toegelaten. Hij verklaarde, dat de organisatie der Hitier jeugd de jongeren van Katholieken huize voorhoudt, zich tegen de vermanin gen van den Paus te verzetten. m Eind Januari bedroeg het aantal werk- loozen 2.520.000. o ENGELAND. Geen kabinetswijziging? De Londensche staking. In tegenstelling met de verwachtingen, die de ..Morning Post" heeft uitgesproken, is men in conservatieve kringen van mee ning, dat binnenkort geen belangrijke ka binetswijziging te verwachten is. Men acht het zeker, dat Lord Monsell binnenkort het ministerie van marine zal verlaten, doch het is geenszins zeker, dat ook Lord Swinton als minister van lucht vaart zal aftreden, terwijl het vrij on waarschijnlijk is, dat verscheidene zijner collega's het kabinet zullen verlaten. Het Lagerhuis heeft bij tweede lezing het wetsontwerp dat de reorganisatie der suikerindustrie beoogt, aangenomen met 235 tegen 25 stemmen. Morgen gaat de vleeschcentrale Smith- field weer open. De werknemers hadden voor de hervat ting van het werk de volgende eischen ge steld: 1. Alle arbeiders moeten weer worden aangesteld. 2. Binnen drie dagen na de hervatting van het werk moet de arbitragecommissie bijeenkomen, om de eischen der werkne mers met betrekking tot de loonen en de overige arbeidsvoorwaarden te regelen. Aan deze eischen is voldaan. De vakvereenigingsvertegenwoordlgers hebben verklaard, dat het dagelijksch be stuur verplicht is een officieele staking af te kondigen ingeval het niet mocht geluk ken een bevredigende regeling tot stand te brengen. o GRIEKENLAND. Werkloozenonlusten op het eiland Mytilene. Op het eiland Mytilene is het tot ern stige onlusten gekomen. Honderden werk- loozen deden een aanval op de bakkers winkels en richtten groote verwoestingen aan. Soldaten en politie openden het vuur op de menigte, die de polltie-agenten ech ter na een heftig gevecht dwong, zich terug te trekken op de binnenplaats van het gymnasium. Vervolgens werd het gerechtsgebouw door de werkloozen met steenen gebom bardeerd. De betoogers elschten de vrij lating van zeven arrestanten. Men vreest, dat het heden opnieuw tot ongeregeld heden zal komen. OOSTENRIJK. De Habsburger kwestie niet urgent. De ..Daily Telegraph"- heeft een inter view gehad over de toekomst van Midden Europa met prins Starhemberg, die als zijn meening te kennen heeft gegeven, dat hij vreest, dat het pan-germanisme Europa in twee kampen zou verdeelen. De restauratie der Habsburgers was vol gens Starhemberg niet een kwestie van de naaste toekomst. Oostenrijk is voor rust en vrede en tevreden met zijn tegenwoor dige grenzen, doch Starhemberg voegde hieraan toe. dat indien later een monar chie zou worden ingesteld, dit slechts een van de Habsburgers kon zijn. Starhem berg gaf uitdrukking aan zijn bezorgdheid, dat een verzwakking van Italië door den oorlog in Abessynië de krachtsverhouding, in het bijzonder in Midden-Europa, on gunstig zou beïnvloeden. VEREENIGDE STATEN. SCHERPE AANVAL OP JAPAN. VERDEDIGINGSCUFEKS. ..Japan is voornemens Ohlna voor Ame rika te sluiten, zelfs Indien een oorlog noodig zou zijn," verklaarde senator Pitt- man. voorzitter van de senaatscommissie van bultenlandsche zaken, In een gisteren In den senaat uitgesproken opmerkelijke redevoering Pittman eischte een marine en lucht macht van voldoende sterkte, om de rech ten van de Vereenigde Staten te bescher men. Wegens de gezaghebbende positie van den spreker, verwacht men dat zijn rede voering een zeer grooten weerklank zal vinden. „Ik doe een beroep op het Congres, kennis te willen nemen van Japan's poli tiek ten opzichte van China en de bedoel de uitwerking hiervan op de Vereenigde Staten. Nog ls China een onafhankelijke souve- reine staat, welke in vrede leeft met de wereld en met ons wenscht handel te drijven. Geen enkel juist argument kan worden aangevoerd om zulk een handel tegen te werken." De Japansche „bedreigingen, propagan da en arrogantie" hekelend, verklaarde senator Pittman, dat Japan openlijk en zonder eenlg respect het pact van den Volkenbond, het Kellogg- en het Negen- mogendheden-pact had geschonden. Japansche schrijvers citeerend, die zeg gen, dat de Vereenigde Staten willen af stappen van de vrijheid ter zee, verklaar de senator Pittman, dat de thans in be handeling zijnde neutraliteiUwet nadruk kelijk de Amerikaansche rechten onder een internationale wetgeving, zelfs in oor logstijd, vaststelt en opnieuw bevestigt. „Buitenlandsche regeeringen mogen ge waarschuwd zijn, dat elke restrictie welke de Vereenigde Staten geschikt achten om aan burgers op te leggen ln tijd van oor log. geen reden zal wezen voor de onwet tige behandeling van onze burgers door buitenlandsche regeeringen, en onze re geering niet het recht ontneemt om vrij willig elke nuttig geachte actie ten be hoeve harer burgers te ondernemen." Zijn verbazing te kennen gevende, dat Saito, de Japansche ambassadeur in Washington, den indruk trachtte te ver wekken. dat de Japansche leerstellingen ten opzichte van China gelijk zijn aan de Amerikaansche Monroe-leer, voegde sena tor Pittman hieraan toe, dat dergelijke doctrines eenige gelijkenis kunnen vertoo- nen ten aanzien van de bedreiging tegen een buitenlandsche verovering, maar dat Amerika zich onder de Monroe-leer niet het recht heeft aangematigd, om in de Amerikaansche landen op verovering uit te gaan. „Wij hebben ernaar gestreefd de repu blieken van Latijnsch-Amerika te bewaren en niet ze te vernietigen." Senator Pittman citeerde vervolgens ad miraal Takahashi, den bevelhebber van de Japansche vloot, die verklaard heeft, dat, tenzij de Vereenigde Staten hun poli tiek van uitbreiding en bescherming van den Amerikaanschen handel laten varen, Japan genoodzaakt zou zijn den actiera dius van zijn vloot uit te breiden tot Nieuw-Guinea, Celebes en Borneo. „Nooit in de geschiedenis der moderne tijden," aldus de senator, „heeft iemand met een dergelijke positie zulk een ondiplomatieke, arrogante en onbeschaamde verklaring afgelegd. Het spreekt vanzelf, dat het Congres niets zal nalaten om onze natio nale verdediging op peil te houden en onzen wettigen handel met China te be schermen." De regeering heeft er bij senator Pittman op aangedrongen af te zien-van het houden van zijn redevoering, aange zien deze in Japan zeer zeker een reactie zal teweegbrengen en mogelijk zal leiden tot diplomatieke stappen. In officieele kringen wordt er, naar ver luidt, op gewezen, dat het hier slechts een persoonlijke opvatting geldt, welke uit drukking geeft aan de stemming ln de Westelijke staten jegens Japan. Minister Huil heeft alle verantwoorde lijkheid voor de rede van Pittman van de hand gewezen. „Ik heb nog geen gelegenheid gehad de rede te bestudeeren. Zonder twijfel be kleedt Pittman een vooraanstaande plaats in het bestuur van het land, doch ten aan zien van de rede heeft tusschen ons geen bespreking plaats gehad. Er is dus geen reden waarom ik commentaar op de rede zou leveren. Na senator Pittman heeft Lewis het woord gevoerd. Ook hij viel Japan aan en wees op de bedoelingen van Japan en Rusland: China te controleeren ten koste van de Vereenigde Staten. Lewis achtte het een groote dwaling dat de Vereenigde Staten besloten hadden zich van de Phllippijnen terug te trekken. Saito, de Japansche ambassadeur, heeft, overigens weigerend commentaar te géven op de redevoeringen van Pittman en Lewis, verklaard dat het niet In Japan's voornemen ligt, de deur ln China te sluiten voor den Amerikaanschen handel of voor den handel van welk ander land ook. De marine-begrooting voor het begroo- tingsjaar dat 1 Juli a.s. begint is bij het Huis van Afgevaardigden ingediend en voorziet ln een uitgave van 374 millioen 981.521 dollars voor de landstrijdkrachten. Verder wordt een uitbreiding der lucht macht en een versterking der verdediging van de Westelijke Panama-kust er in aan bevolen. ALPHEN. Raadsstukken. In verband met de verbreeding en ver betering van den Rijksweg tusschen de brug bij Oosthoek en de Postbrug alhier, welk werk door de gemeente zal worden uitgevoerd, ls het gewenscht dat de langs genoemd weggedeelte liggende voetstraten, welke nog particulier eigendom zijn, zoo veel mogelijk aan. de gemeente worden overgedragen. Op enkele uitzonderingen na, zijn de eigenaren daartoe bereid. B. en W. stellen derhalve den raad voor tot dien aankoop, voor zoover aangaat degenen die daartoe bereid zijn, over te gaan en daartoe vast te stellen het daarvoor be- noodlgde besluit. Bij raadsbesluit van 23 Dec. J.l. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. de tijdelijke aanstelling van den arts L. W. Hilderrusse, als gemeentegeneesheer ver lengd tot 1 April a.s.. zulks ln afwachting van het resultaat van een onderzoek, dat bij E. cn W„ ln overleg met het burgerlijk armbestuur, gaande is, naar de wensche- lijkheid en mogelijkheid van een reorgani satie van de geneeskundige armenverzor ging. Waar het zich thans reeds laat aan zien. dat in dezen vóór laatstgenoemden datum niet tot een resultaat zal worden gekomen, stellen B. en W. den raad voor de evenbedoelde tijdelijke aanstelling van den heer Hildernisse. voorlooplg te verlen gen tot 1 Juli dezes Jaars. Mede in afwach ting van het resultaat van het hierboven bedoeld onderzoek, stellen B. en W. voor, de destijds getroffen regeling i.z. het ver- leenen van verloskundige hulp ten be hoede van steuntrekkenden, voorlooplg te verlengen tot 1 Juli e.k. Krachtens even- bedoelde regeling wordt bewuste verlos kundige hulp verleend door de verloskun dige Mevr R. GroenëveldKromhout, al hier. tegen een honorarium van f. 10. per verlossing. Het sluitingsuur der café's. De herziening van het sluitingsuur der café's ls, aldus B en W„ zeer urgent. De normale sluitingstijd dier inrichtingen ls volgens de geldende bepalingen 10 uur des avonds. De practijk is echter gedurende reeds meerdere jaren, dat door het toe staan van ontheffing, het sluitingsuur voor vrijwel alle inrichtingen in Alphen 11 uur is en voor enkele zelfs 12 uur. B. en W. meenen dat hieraan een einde moet. wor den gemaakt, door een algemeen sluitings uur vast te stellen van 11 uur n.m. Voor Aarlanderveen bestaat geen reden voor verandering en kan het sluitingsuur ln verband met dat in de aangrenzende ge meenten gevoeglijk gehandhaafd blijven op 10 uur des avonds. Met het oog op de omstandigheid, dat Aarianderveen des zomers niet meegaat met den z.g.n. „zo mertijd", zU medegedeeld, dat het in het Het bedrag der begrooting vormt een record-cijfer voor vredestijd en is 23 mil lioen 803.501 dollars hopger dan voor het lóopende begrootjng^laar. Met Inbegrip van 168 millioen 359.985 dollars voor niet-milltaire diensten be loopt de legerbegrootlng In totaal 543 millioen 341.506 dollars. OfscHoon bij de begrooting het effectief voor het volgend Jaar niet hooger dan 147.000 man was voorzien, heeft de begrootlngs-commissie van het Huis van Afgevaardigden een be drag van 2 millioen 344.211 dollars alsnog goedgekeurd, teneinde de sterkte van het leger te brengen op ten minste 150.000 man. Bovendien heeft de commissie 45 mil lioen 540.177 dollars gevoteerd voor den aankoop van 565 vliegtuigen, hetgeen 58 meer is dan bij de begrooting voorzien was. De begrootlngscommissie verhoogde het geraamde bedrag voor de verdediging van de Westkust met 3 millioen, keurde nog 3 millioen dollars goed voor de verdedi ging van het Panama-kanaal. Tenslotte voorziet de begrooting ln de credieten voor uitbreiding van de Natio nale Garde met 5000 officieren en man schappen, die daardoor gebracht wordt op 200.000 man. o UIT HET VERRE OOSTEN. Dreiging van Mandsjoekwo? Naar uit Hsinking wordt gemeld aan het agentschap Domei, zou de regeering van Mandsjoekwo de sovjet-Russische consulaten willen sluiten, Indien de sov jets afwijzend blijven staan tegenover de benoeming van Mandsjoerijsche consuls op sovjet-grondgebied. o EGYPTF De besprekingen met Engeland. Sir Miles Lampson. de Hooge Commis saris voor Egypte.' heeft gisteravond een onderhoud gehad met All Maher Pasja, die vervolgens de pers op de hoogte bracht van de overeenkomst inzake de formule van de Britsch-Egyptische onderhandelin gen, welke hij volledig bevredigend acht. Ali Maher Pasja ontving vervolgens de leiders van het eenheidsfront en deelde hen de formule mede, welke, naar de „Daily Telegraph" bericht, het probleem door een status quo zal oplossen indien de onderhandelingen mochten mislukken. Het schijnt, dat de Wafd de oplossing zal aanvaarden. Naar de „Daily Telegraph" meldt, wenscht de Brltsche regeering allereerst opheldering over eenige gewichtige punten te verkrijgen. In 't bijzonder wil zij op de hoogte gesteld worden van het standpunt der Egyptische regeering ten aanzien van de belangrijkste Egyptische verdedigings problemen en van de veiligheid der Brit- sche verbindingen ter zee door het Suez- kanaal. Verder wil zij weten, of de Egyp tische regeering bereid is tot meer toe geeflijkheid dan het geval is geweest bij de vruchtelooze onderhandelingen van 1930 De regeering van Egypte heeft onder handelingen geopend met den Raad van beheer van de Suèz-Kanaal-Maatschappii, teneinde Egyptenaren te doen benoemen in dezen Raad Verder verlangt Egypte een speciaal tarief voor zijn schepen welke t Kanaal passeeren en het bezetten van bepaalde posten op de kantoren. voornemen ligt gedurende dien tijd het sluitingsuur te Aarlanderveen te stellen op 11 uur des avonds. Voor het Rijnge deelte. in de nieuw ontworpen voorschriften aangeduid als „Alphen" achten zij, als hiervoor reeds opgemerkt, méér juist, het sluitingsuur te stellen op 11 uur des avonds Voor belde deeien der gemeente blijft dan daarnaast behouden de bevoegdheid van den burgemeester om ontheffing te ver- leenen voor een later sluitingsuur ln be paalde gevallen Voorts lijkt het B. en W. gewensoht dezr gelegenheid te benutten om in de verordening de mogelijkheid op te nemen, dat café's in het belang van de openbare orde en zedelijkheid tijdelijk ge heel kunnen worden gesloten, dan wel dat tijdlljk een verbod tot het tappen, hetzij van sterken drank, hetzij van sterken drank en zwakalcohollscher. drank, kan worden uitgevaardigd. B. en W. stellen voor te besluiten tot genoemde aanvullingen en wijzigingen. Het colportageverbod. B. en W. achten het gewenscht ln de alg. politieverordening op te nemen een z.g.n. „colportageverbod", waarvoor zij een redactie hebben gekozen waarvan de wet tigheid door een arrest van den Hoogen Raad reeds vaststaat, luidende: „Het is verboden, gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen om niet of te koop aan te bieden, het koopen of de kennisneming daarvan aan te bevelen, of de inhoud, daarvan geheel of gedeeltelijk bekend te maken op de door B. en W. ln een door hen af te kondigen besluit, aan te wijzen openbare wegen of gedeelten van openbare wegen op de in dit besluit te bepalen dagen en uren". Ijsbaan opengesteld. Hedenmorgen te 10 uur Is de Alphen- sche Ijsbaan voor de leden opengesteld. Het ijs verkeert In uitstekende conditie. Vorst legt werk stil. Tengevolge van de aanhoudende vorst is het werk op de betonfabrleken stilge legd, terwijl ook ln de pannenfabrieken een deel der arbeiders tijdelijk is ont slagen. Door de recherche te Rotterdam werd daar aangehouden en naar hier op trans port gesteld een tweetal minderjarige jon gens, die uit passagieren waren gegaan. Door de zorg der politie werden zij weer ter beschikking van hun ouders gesteld. Ingevolge een verzoek van de afd. Alphen der Holl. MIJ. van Landbouw om een subsidie van f. 100 ten behoeve der land- en tuinbouwcursussen, stellen B. en W. voor deze subsidie te bepalen op on geveer 1/3 van het gevraagde bedrag of op rond f. 33,50. Tot ouderlingen der Ned. Herv. Kerk Jullanastraat zijn benoemd de heeren H. A. v. d. Kemp en A. Klink. o ALKFMADE. Vergadering „Stille Omang". 'S "lil In hotel Klem te Oude-Weterlng verga derde het Genootschap van den Stillen Omang. De voorzitter heette speciaal wel kom pastoor Aarts. Ruim 40 leden waren aanwezig. De notulen werden onveran derd goedgekeurd.Volgde rekening van den penningmeester; batig saldo f. 61.61. Ook het jaarverslag werd goedgekeurd. Het aftr. bestuurslid de heer H. Vesseur werd bij accl. herbenoemd. Hierna kwam aan de orde de reisgelegenheid naar Amster dam, zulks in verband met de opheffing van de spoorlijn. Besloten werd per auto bus te reizen. Pastoor Aarts beval nog krachtig de hoofdintentie van dit jaar aan. Laten de genen, die optrekken tot den Stillen Om gang dien nacht vurig bidden en smeken, dat het den algoeden God moge behagen, dat de Rechtvaardigheid en de Vrede on der de Volkeren mag terugkeeren. Al is het resultaat van ons Gebed niet onmid dellijk zichtbaar, moge 't toch den Hemel geweld aandoen, aldus spr. Hierna sluiting. o BOSKOOP. Jaarvergadering St. Deus Dedus. De R.K. Landarbeldersbond „St. Deus Dedus", afd. Boskoop, hield in het R.K. vereenigingsgebouw haar jaarvergadering- De voorz. de heer A. G. Verbij. opende, waarna het jaarverslag en de notulen onder dank onveranderd werden vastge steld. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de financiën gezond zijn. daar er thans nog een klein voor- deelig saldo in kas aanwezig is. De aftr. bestuursleden, de heeren A. G. Verbij, Th. Flanen, H. de Lange en F. Binken werden herkozen- Tot afgevaardigde van „Her wonnen Levenskracht" werd gekozen de heer Alb. van Rijn, terwijl tot leden in de controle commissie werden benoemd de heêren: C. Hoek en R. Kroesemeyer en tot plaatsvervangers Th. Steenkamer en Alb. van Rijn. Na rondvraag volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt Maandag 17 Februari, des nam. om 7 uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 18 December 1935. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeellngen. 5. Aanbieding van de in gekomen aanvragen van besturen van bij zondere scholen om toekenning van de vergoeding, bedoeld ih art. 101 der L.-O.- wet 1920, over het jaar 1935. 6. Voorstel om te besluiten tot toekenning van voor schotten aan de besturen van scholen voor bijzonder gewoon lager onderwijs op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.-O.- wet 1920, voor het jaar 1036. 7. Voorstel om te besluiten tot toekenning van voor schotten aan de besturen van scholen Voor bijz. uitgebreid lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.- O.-wet 1920. voor het jaar 1936. 8. Voor stel tot vaststelling: a. van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1933 aan de besturen der bijz. scholen voor ge woon L.O. en b. van de clrlejaarlijksche verrekening met die schoolbesturen over eenkomstig art. 101. lid 8. der L.-O.-wet 1920 over de jaren 1931, 1932 en 1933. 9. Voorstel tot vaststelling: a. van de ver goeding ex art. 101 der L.-O.-wet 1920 over HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Schouwburg: „Nut cn Vermaak", Gast- voorstelltng D.I.U. „Het Chineesche land huis", 8i/4 uur nam. Stadszaal: Revue van eigen land. 81/4 uur nam. Stadszaal: Zuiveldemonsitratles te 2'/«, 3'/j en 8 uur nam. Volkshuls: Spr. mevr. Boldlngh-Goemans over Chineesche en Japansche boeken, 81/J uur nam. K a t wij k-a a n-Z e e (Zaal Prot. Bel.): Ver. voor kerkelijke eenheid N.-H. Gem. 7'/s uur nam. Kat wij k-aa'n-Zee (Stengelinstr. 1): Bijbellezing J. Siegelaar. 8 uur nam. Woensdag. Stadszaal: Zuiveldemondtratles te 21/», 3'/« en 8 uur nam. Donderdag. Ohr, Geref. Kerk (Steenschuur)Tijd- rede, ds. H. Janssen, 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Con Amore „Paulus"' 8 uur namiddag. Stadszaal: ZuiveldemonStratles te 2'/t, 3'/t en 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvlet Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Haarlemmerstraat 73: Vreflestentoon- stelling (tot en met 11 Febr.) Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. V BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Een teveel aan boord". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Maskerade". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m „Op weg naar Singapore". Woensdag- en Zaterdagnam 2>/i uur. Zondag nam. 2 uur 4'/« uur en 8 u 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Chen Chin Chow", lederen middag 2»/« u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Februari a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle.Kort Rapenburg 12, telef, 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. 1933 aan de besturen der bijz. scholen V. U.L.O. en b. van de driejaarlijksche ver rekening met die schoolbesturen overeen komstig art. 101, lid 8 L.-O.-wet 1920, over de jaren 1931, 1932 en 1933. 10. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de provincie Zuid-Holland tot grens regeling van het Jaagpad langs den Rijn te Hazerswoude. 11. Voorstel tot wijziging van de begrooting van het electriciteitsbe- drijf en van het waterleidingbedrijf, dienst 1935. 12. Voorstel betreffende het verlee- nen van extra-steun aan werkloozen in 1936 (steunverleening B). 13. Voorstel tot vaststelling van twee concept-besluiten, strekkende tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1936. 14. Voorstel in zake loonbijslag in boomkweekerijbedrij- ven. 15. Voorstel inzake bestemming van het Boezemlaanterrein. 16. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje, d. van D. Koren en J. N. P. Stolk —i Dirk. z van A. van Doorn en L. G. GrootendoTst Johanna Maria, d. van C. van der Star en J. B. M. Fennet. Ondertrouwd: C. Blanken en A. K. de Jong L. v. Ofwegen en C P. Kluis. Getrouwd: A. P. Nobel 22 jaar en C. M Koemans. 22 jaar. In een vergadering met B, en W. en belanghebbende winkeliers is een defini tief besluit genomen om vitrines aan te brengen in den muur van de oprit naar de nieuwe brug aan de Westzijde van de Gouwe. Reeds eerder was de goedkeuring van de provincie daarvoor yerkregen Met spoed wordt nu de muur afgemet- seld en de benedenstraat ln orde gemaakt, zoodat binnen enkele weken het publiek wederom naar hartelust kan winkelen. In het patronaatsgebouw heeft de jaarvergadering plaats gehad van de R.K, voetbalvereenlglng „Trekvogels". Na afhandeling der periodieke werk zaamheden alsmede een opwekkend woord van den geestelijken adviseur-kapelaan Broer, volgde een gezellig samenzijn. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6