LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 11 Februari 1936 GEMENGD NIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE BONTE WAERELD. IJSSELMEER VOOR ZEILVAART GESLOTEN. Wegens uitgestrekte ijsvelden. Het IJsselmeer is overdekt met groote ijsvelden, zoover het oog reiken kan. Ook het Bulten IJ en de Pampus zijn een ijsmassa. Motorschepen, die vanmorgen vertrokken, keerden terug, daar de schip pers het niet waagden, zich in de groote ijsvelden te begeven. De passagiersbooten op het IJsselmeer zijn zonder vertraging binnengekomen. De IJslnlIchtingendlerist treedt heden in werking. Het IJsselmeer is voor de zeilvaart gesloten. Stoomvaart is nog mogelijk. TWEE MENSCHEN DOOR ROOK BEDWELMD. Bij een brandje te Rotterdam. Gistermiddag is brand uitgebroken op de zolderverdieping van het pand van de 1 irma Cohen en Zoon aam de Pelikaan straat no. 1 te Rotterdam, het pand, waar in op 15 December 1933 zulk een felle brand heeft gewoed. Ditmaal is de brand beperkt gebleven tot een zolderkamertje, dat gedeeltelijk is uitgebrand .maar bij de aanvankelijke blusohpogingen ondernomen door het personeel van de firma Cohn zijn twee personen door den rook be dwelmd geraakt. nJ. de 22-iarige P. A. van Donk en de 29-jarige A. Hermans. Bei den zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij gedurende enkele uren ter observatie zijn opgenomen. Het vuur is met één straal op de water leiding gebluscht. De brand is vermoedelijk ontstaan door 't met lucifers zoeken in een kleerkast. De schade welke vrij gering is, wordt door verzekering gedekt. Vad. k 0 BRANDEN. FELLE BRAND TE HILVERSUM. Gisteravond omstreeks 7 uur is een felle brand uitgebroken in een perceel aan de Eikenlaan te Hilversum. Daar het groote huis geheel van hout ls vonden de vlammen gretig voedsel In de woning waren de 89-jarige heer H. van Beek, die door een rechercheur uit het huls gered is moeten worden, een dochter en twee kleindochters, die zichzelf in veiligheid hebben weten te stellen. De brand is ontstaan doordat houts- deelen van den schoorsteen vlam vatten. De brandweer, die het vuur met vier stralen bestreed, kon niet verhinderen, dat de benedenverdieping geheel uitbrandde. De rest van het perceel heeft veel water schade gekregen. Het huis en de geheele inboedel waren verzekerd. Gisteravond omstreeks halfacht is naar de Msb. meldt door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de mandenmakerij van den heer J. v. Hoof te Mierlo-Hout (N. Br.). In het zeer brandbare materiaal vond het vuur gretig voedsel, zoodat in zeer korten tijd de werkplaats in lichter laaie stond. De brandweer uit Mierlo bestreed met twee stralen op de waterleiding het vuur en wist het belendend woonhuis te behouden. De mandenmakerij met een groote partij vervaardigde manden en teenhout brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag halfdrie is tengevolge van een defect aan een schoorsteen, brand ont staan in de kapitale boerderij bewoond door den landbouwer v. d. Heijden en in eigendom toebehoorend aan de stichting ,.Oroy". De boerderij, welke onder de ge meente Helmond aah een binnenweg naar ikasteel „Croy" is gelegen, stond in een minimum van tijd in lichter laaie. De brand werd ontdekt, toen de land bouwer en zijn knecht bezig waren met dorschen. Zij vonden nog juist den tijd om een vijftiental stuks rundvee, alsmede twee paarden uit de stallen te redden. Toen de brandweer arriveerde was de boerderij reeds bijna geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade, welke circa f. 10.000 bedraagt. Gisteravond is te Wehl (Gld.l de meu belzaak van den heer H. Kemperman totaal afgebrand. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. m m Te Overschild is gisteren de woning van _H. Deinema door brand totaal vernield. De oorzaak is onbekend. Er kon niets worden gered. o DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Gistermiddag is de 58-jarige heer Wolfs winkel op de Varkensmarkt te Amersfoort bij het verlaten van het trottoir aange reden door een vrachtauto, welke uit de richting van de Utrechtschestraat kwam. De aangerdene wend zeer ernstig gewond en is tijdens het vervoer naar het zieken huis overleden. o DOOR HET IJS GEZAKT. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de 12- .iarlge jongen J. de Wilde, gewoond heb bende in de Da Costrastraat te Capelle aan den IJssel. nabij de openbaTe lagere school no. 4 aan de Tollensgracht, aldaar, door het ijs gezakt en verdronken. Ziin Hik is later opgehaald. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP TE AMSTERDAM. Op de Oostenburgergracht te Amsterdam is gisteravond een ongeluk met doodelij- ken afloop gebeurd. Een 24-jarige wiel rijder. wonende in de Indische buurt, werd daar aangereden door een auto, waarbij hij zoo ernstig werd gewond, dat hij tij dens zijn overbrenging naar het O. L. Vrouwe Gasthuis overleed. De zoo ongelukkig om het leven geko men jongeman werd aangereden door de auto. toen deze geheel links reeds en het slachtoffer geen ruimte werd gelaten om uit den weg te komen. Tegen den chauf feur is proces-verbaal opgemaakt. DOOR GEWEERSCHOTEN GETROFFEN. In den nacht van Zondag op Maandag is te Koningsbosch, gemeente Echt, dicht bijde Duitsche grens, bij een twist ge schoten op den 28-jarigen mijnwerker J. Bronnenberg, die door twee geweerkogels in het onderlijf werd getroffen en in le vensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis te Sittard moest worden vervoerd. Uit het voorlooplg onderzoek der politie is gebleken, dat eergisteravond omstreeks half twaalf eenige jongelui, onder wie zich ook het slachtoffer bevond, getracht heb ben na het sluitingsuur het Verafgelegen café van W. Lennaertz binnen te dringen. Toen hun de toegang werd geweigerd, sloegen zi] een ruit in en uitten bedrei gingen tegen de bewoners. Op een gegeven oogenblik wilde Bron nenberg door het stukgeslagen venster de slaapkamer van den caféhouder binnen dringen, waarop de 28-jarlge zoon van den waard een gewéer greep, dat achter de kast stond en een tweetal schoten op den indringer loste, die in het onderlijf ge troffen werd en zwaar gewond ineenzeeg. Door zijn vrienden werd het slachtoffer hierop een op 200 meter afstand gelegen woning binnengedragen, van waar de on gelukkige naar het ziekenhuis te Sittard werd overgebracht. De dader is door de gemeentepolitie ge arresteerd. terwijl het schietwapen, een Duitsch militair geweer, alsmede de pa tronen, in beslag genomen werden. Indien de toestand van het slachtoffer zulks toe laat. zal hem in het ziekenhuis door den rechter-commissaris onder eede een ver hoor worden afgenomen. Tel. DE MIJDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gisteravond omstreeks kwart over zes heeft te Eys-Wittem (L.) een ernstig onge luk plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer C. uit Vaals, reed tusschen Eys en Over-Eys ter hoogte van café J. door tot nog toe onbekende oorzaak tegen een boom en kwam vervolgens in de beek terecht, welke langs den weg stroomt. Hulp was spoedig ter plaatse. De heer C„ wiens toestand zorgwekkend bleek, werd bij den heer B. binnengebracht. Hier over leed hij spoedig. Een mede-inzittende be kwam ernstige hoofdwonden. Een Jongen van 15 jaar, die achter op den wagen zat, wist er nog op tijd af te springen en werd Slechts licht gewond. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG ONGELUK IN SPANJE. Vier dooden, 15 zwaar gewondn. In Valencia is op een spoorwegoverweg een ernstig ongeluk gebeurd. Een volle tram reed daar ten gevolge van het wei geren van de remmen door de spoor- boomen en werd door een electrischen trein gegrepen. De tram werd een eindweegs meegesleurd en vernield. Uit de verwoes ting heeft men vier lijken en 15 zwaar gewonden geborgen. ïje conducteur van de tram is in arrest gestéld. DRIE HOFSTEDEN VERBRAND. In het plaatsje Reisbach (Duitschland) is door nog niet geheel opgehelderde oor zaak brand uitgebroken in de hofstede van Leeb in het ziekenhuiskwartier. In de bij gebouwen vonden de vlammen gretig voedsel. Een uur na het uitbreken van de vlammen stonden reeds drie hofsteden in lichterlaaie. Een der boerderijen kon groo- tendeels behouden worden. De twee andere, benevens verscheidene bijgebouwen wer den in de asch gelegd. SLECHT WEER OVER ENGELAND. Gisteren heeft een stormwind, die bij vlagen een snelheid bereikte van zeventig mijl per uur Engeland geteisterd. De bui tengewoon vinnige koude blijft aanhouden en de weerberichten voorspellen, dat de kou nog verscheidene dagen zal blijven voortduren. In het Kanaal stonden hooge zeeën. Twee zeelieden hebben het leven verloren, toen de sloep, waarin zij gesleept werden, lossloeg nabij Plymouth en zonk. De diensten tusschen Wight en het vaste land zijn onderbroken. De nachtdienst van Folkestone en Duinkerken over het Kanaal is stopgezet. De luchtilinen onder vinden groote vertraging. Verscheidene groote stoomschepen, die op weg naar huis waren, hebben ook groote vertraging ge kregen. Uiteraard heeft de storm ook schade aangericht, terwijl over het ge heele land minder ernstige ongelukken in grooten getale zijn voorgekomen. TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF GEËISCHT. Aan het requisitoir in de Mijdrecljt- sche millloenenzaak is het volgende ont leend i „Is het mogelijk", zoo vroeg de officier bij de Amsterdamsche Rechtbank, mr. Wassenbergh o.m., „dat deze verd. de groote vertrouwensman van mevrouw de weduwe v. W. Is geweest?" Het décharge- verhoor heeft op dit punt letterlijk niets opgeleverd. Er is niemand naar voren ge bracht, die kan verklaren, dat hij groote zaken met verd. heeft gedaan (die verd. zegt voor de oude dame te hebben uitge voerd) Niemand van het dienstpersoneel zag verd. ooit op de villa; zij heeft zich tegen verschillende dorpelingen hoogst ongun stig over verdachte uitgelaten. „Mevrouw moest niets van den notaris hebben", zegt verdachte. Doch de notaris kan uit zijn boeken aantoonen dat hij de zaken van de weduwe behartigde en niet verd. B. Er zouden tusschen verdachte en mevr. v. W. vele schriftelijke overeenkomsten I zijn gemaakt. In den 'boedel is hiervan echter geen spoor meer te bekennen, ze zijn spoorloos verdwenen. Verd. zou een arbeidsovereenkomst met mevr. v. W. hebben gesloten; hij zou f. 15.000 per jaar ontvangen., de oude dame betaalt niet en verd. gaat- failliet, terwijl hij zoo'n lucratieve betrekking heeft. Mevr. v. W. stond er voor bekend, dat zij geen cent schuld wilde hebben. Zoo zijn er nog zéér veel volkomen onaannemelijke verklaringen, die door verd. stijf en strak werden volgehouden. In 1927 wordt deze zelfde verdachte veroordeeld wegens ver duistering van een bedrag vanf.127. En dat is de man, die millioenen te wach ten zou hebben! In een van de stukken, die zou zijn op gemaakt door mevr. v. W. staat b.v. de volgende zin; „ik wensch, dat aan B., die het vruchtgebruik van mijn goederen heeft, f. 30.000 wordt - uitbetaald voor proceskosten!" Verd. verwachtte bij zijn geknoei processeri .en hij was op alles voorbereid. koiriende tot de vraag, wie de valsche stukken heeft geteekend, zegt de Officier, dat dit er in dit geval niet toe doet, zeker is, dat niet mevr. y. W. de handteeke- ningen heeft gezet. Betreffende de dorpspraatjes ovér mevr. v. W., zeide de Officier er prijs op te stel len, te verklaren, dat zij in het dorp zeer veel goed heeft gedaan, Met milde hand heeft zij arme dorpelingen geholpen. Hoe komt verdachte er bij deze zaak tot tweemaal toe zoo op de spits te drij ven. Waarschijnlijk'doordat hij zich een uitstekend schriftvervalscher voelt. „Ik hoop dat verd. nog eens zal beken nen: „mijn hoog spél was een valsch spel". Misschien is hij-tflln of meer monomaan geworden';"spreker" Wil er rekening mee houden, dat dézé"'zaak nauw verband houdt met de vorï^é strafzaak en elscht een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar, gelijk gisteren nog in t' kort werd gemeld. De verdediger mr. ten Bokkel begon zijn pleidooi met er op te wijzen, dat verdach te de nieuwe civiele procedure heeft aan gevangen, waarbij de geïncrimineerde stukken in het geding zijn gebracht, ter wijl hem van tevoren was meegedeeld, dat een strafvervolging tegen hem zou wor den ingesteld, indien hij van die stukken gebruik zou maken. Uitvoerig ging pi. dan de zakelijke ver houding tusschen verd. en mevrouw van W. na. zooals die. naar zijn meening heeft bsstaan Pr. besprak dan de cahiers, waarin verd. zijn levensgeschiedenis heeft opgeteekend. Deze schrifturen zijn door een psychiater onderzocht en uit .dit onderzoek is geble ken dat het verhaal van verd. geen spoor vertoont van te zijn voortgekomen uit fantasie. Pi. besprak -daarna de figuur van me vrouw van W. en maakt daarbij rijkelijk gebruik van de dorpspraatjes. ZEVEN AFGEDREVENEN GERED. De zeven mannen die met een ijsschots waren afgedreven in de Cod-Baai (Ver. St') zijn na zeventien uur zwalkens door een vliegtuig gevonden en gered. DE KOUDE. De kortelings in Hongarije opgetreden koudegolf heeft in de provincie tot hevigen sneeuwval geleid. In verschillende deelen des lands werd het spoorwegverkeer stop gezet. Op den landweg naar Stuhlweissen- burg raakte een met twee paarden be spannen boeren wagen in een sneeuw storm van den weg. De boer en de beide paarden werden later doodgevroren ge vonden. In c'e met ijs bedekte straten van Boe- dape"' ziin ruim 20 ongelukken geschied. Een groot deel der slachtoffers moest met arm- en beenbreuken naar het ziekenhuis worden gebracht. Na zeven weken voorjaarsachtige tem peratuur heeft thans een koudegolf, ko mende uit Noord-Oosten in geheel Polen een plotselinge daling van den thermo meter. tot 24 graden onder nul in de streek van Wilna tot 12 graden onder nul in de omgeving van Warchau doen ontstaan. In de niet ver van zee ge legen gebieden en in de omgeving van Wilno woeden bovendien nog sneeuw stormen ENGELSCH VLIEGONGEVAL. Gisteren is het vliegtuig Artemis van de Imperial Airways verongelukt, nadat het van Pieter Marisburg naar Johannes burg (Zuid-Afrika) was vertrokken. De beide piloten braken de beenen, 6 passa giers werden licht gewond. VIER DOODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK Een sovjet-Russisch verkeersvliegtuig, dat op weg was naar Alesandrov is tijdens een hevigen sneeuwstorm neergestort en verpletterd op het ijs van een kanaal in Tartarije De piloot en drie passagiers werden gedood. Twee skiloopers. deel uit makende van een reddingsexpeditie, zijn tengevolge van' de koude eveneens om het leven gekomen. LATE BLINDHEID. In het tehuis voor blindgeworden sol daten te Londen is tijdens het weekend een man opgenomen, die tijdens den veld slag van Atrecht in 1917 gegast was, en die eerst nu daardoor blind is geworden. Dit is het vijftiende geval in de laatste twee jaar. dat iemand in het blindenhuis is opgenomen, die het gezichtsvermogen heeft verloren tengevolge van „vertraagde uitwerking" van mosterdgas. DE SCHOUWBURGBRAND TE TURIJN. 12 gewonden. De groote brand in den Koninklijken Schouwburg te Turijn heeft het tooneel en de toeschouwersruimte volkomen ver nield. Slechts enkele garderobestukken en muziekinstrumenten konden worden geborgen. Van binnen is het geweldige gebouw niet meer dan één groote ruïne. Bij het blusschingswerk zijn 10 brand weerlieden en twee pioniers gewond. Het theater was verzekerd voor een bedrag van 8 millioen lire, Het zal zoo spoedig moge lijk weer opgebouwd worden. Na nog verschillende punten te hebben besproken, concludeerde, pi. de vaste over tuiging te hebben, dat verd. onschuldig is. al weet hij, hiervan het overtuigend bewijs niet geleverd te hebben. Vervolgens was het woord aan den tweeden verdediger, mr. Venhulzen, die het deskundigenonderzoek onder de loupe nam. Pi. wees er op, dat uit de rapporten van dr. Schrijver en dr. Van Ledden Hul sebosch blijkt, dat deze deskundigen geen zekerheid omtrent de valschheid hebben; voor hun definitieve conclusie zoeken ze steun in 't dossier. Dr. Brunner verklaart de handteekeningen positief voor echt. Uit voerig besprak pi. dan de getuigenverkla ringen, waarna hij de mogelijkheid be handelde of er inderdaad een zekere za kelijke verhouding bestond tusschen mevr. van W. en verd. Pi. concludeerde evenals zijn confrère tot vrijspraak van verd.. Na re- en dupliek wordt de uitspraak vastgesteld op 21 Febr. a.s. KNOEIERIJEN MET MARGARINE VOOR WERKLOOZEN. Gemeente Haarlemmeermeer voor bijna f. 500 benadeeld. Teneinde de werkloozen eenigszins tege moet te komen stelt de regeering zooals men weet margarine beschikbaar die vrij is van heffing en tegen den prils van 22 cent per pond verkocht mag worden (de heffing is anders 56'/t cent per kilo). Deze z.g. margarine B. wordt gekocht door de gemeenten die een bepaalden winkelier met de verdere distributie kunnen belas ten. Zoo was ook een kruidenier in Hoofd dorp door het gemeentebestuur van Haar lemmermeer aangezocht om voor de ver deeling der margarine onder de werkloo zen zorg te dragen. Ten deele leverde hij de margarine zelf af een ander deel ver kocht hij weer aan andere winkeliers in de gemeente (deze Tegeling ls getroffen, opdat elke winkelier zooveel moeelük zijn eigen klanten kan behouden). De winkelier uit Hoofddorp die al vier jaar met deze taak was belast ver kocht eehter ook de margarine aan klan ten. die niet werkloos waren. Oo deze wüze wist hü ongeveer duizend kilo aan den man te brengen; bij een contróle van den Centralen Crisis Controledienst kwam de fraude echter aam het licht: er volgde proces verbaal en gistermiddag stond de winkelier voor den kantonrechter te Haar lem terecht. Hii bekende, doch zei. dat hij zelf bij dezen clandestienen handel geen voordeel had gehad. Een ambtenaar van de gemeente Haarlemmermeer schatte de schade, die de gemeente had geleden op circa f. 475 (de fraude was alleen na te gaan voor het laatste half laar). De ambtenaar van het O.M. bij de Haar- lemsche Rechtbank, mr. A. Klein meende, dat de contröle wel wat scherper had mogen zijn en eischte f. 100 boete subs, een maand hechtenis. De verdacht zei nog. dat hij te goeder trouw had gehandeld. Daar was de kanton rechter mr. Bijl de Vroe het echter niet mee eens. hij veroordeelde den winkelier tot f. 75 subs, een maand hechtenis. Daarna stond eën winkelier uit Nieuw Vennep terecht, die onder-afnemer van den vorigen verdachte was geweest Amb tenaren van den C.C.C.D. hadden bij hem een voorraad margarine in beslag geno men. die niet gebanderolleerd was en dus slechts bestemd kon ziin voor werkloozen. doch die verkocht werd aan gewone klan ten. Hij verkocht de margarine, die hij betrok van 21 cent, voor 52 cent per pond. De verdachte die verstek liet gaan. stond ongunstig bji den Controledienst bekend. Als tweede feit was hem ten laste gelegd, dat hij zonder vergunning margarine ge mengd had met roomboter. Het O.M. eischte twee maal f. 20 boete, doch de kan tonrechter legde twee maal f. 50 subs 14 dagen hechtenis op. Hbld. o KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen stond voor het kantonge recht alhier een zeer groot aantal bloe misten terecht, omdat zij zonder vergun ning van den Minister van Landbouw en zonder aangesloten te zijn bij de Ned. Sierteeltcentrale bloembollen hadden ge teeld om bol of bloem. Voor deze zaken was zeer veel belangstelling. F. J. van H„ bloemist te Noordwijker- hout. stond terecht omdat hij zonder ver gunning van den Minister van Landbouw tulpen en narcissen had geteeld. Dit werd door verdachte erkend. De heer J. A. van der Made, controleur van de Ned. Sier- teeitcentrale had de tulpen en narcissen te velde zien staan. De ambtenaar ver klaarde dat verdachte in 1934 wegens over treding van de kweekvergunning door de tuchtrechtunie van de Ned. Sierteeltcen trale tot f. 1000 gulden boete was veroor deeld. Aangezien deze boete nog niet be taald was, werd verdachte als lid van de Ned. Slerteeltcentrale geschrapt, waar mede alle vergunningen voor het teelen van bloemen werden ingetrokken en alle bollen in beslag werden genomen. Ver dachte verklaarde dat hij hierdoor f. 1200 a f. 1300 schade had geleden. Nadat nog verschillende getuigen waren gehoord, kreeg het O.M. het woord. Het O.M. merk te op dat wij wel in een vrij land leven, maar de Regeering in geen geval verzet zal dulden tegen maatregelen, die in het belang der kweekers genomen zijn en de overheid dan ook zeer streng tegen de overtreders dezer wetten zal optreden. Men mag pr'otesteeren tegen deze maat regelen. maar men moet zich aan deze maatregelen onderwerpen en de wet ge hoorzamen. Deze wetten zijn in het leven geroepen door den noodtoestand die in het kweekersbedrijf heerschte. Deze ver dachte heeft de f. 1000 boete nog niet be taald. wordt als lid geschrapt en gaat toch met telen voort. Toch wil het O.M. ver dachte wegens de crisisomstandigheden nog een kans geven om alsnog de f 1000 boete te betalen. In verband hiermede werd de strafzaak tot 11 Mei uitgesteld. Heeft verdachte in dien tijd aan zijn plicht voldaan dan zal het O.M. niet zoo'n hooge straf vragen als op deze zaken staat De kantonrechter kon zich met het O. M. vereenigen en stelde de zaak tot 11 Mei uit. Th. van H. Gz. moest eveneens terecht staan omdat hij tulpen en narcissen zon der vergunning van den Minister v. Land bouw en zonder lid te zijn van de Ned. Slerteeltcentrale, te Noordwijkerhout ge teeld had. Nadat de heer Van der Made was gehoord, eischte het O.M. f. 10 boete of 8 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. G. van H„ veehouder, stond terecht voor hetzelfde feit, dat gepleegd was te Alkemade. Verdachte verklaarde dat het i voor eigen gebruik was geweest. Nadat de I heer Hastelen was gehoord, die verklaar- I de dat verdachte f. 15 heffing had ontdo ken, eischte het O Ni f. 20 boete of 8 da gen hechtenis. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wijzen. G. P.. bloemist te Leiderdorp, stond voor hetzelfde feit terecht. Verdachte verklaar de zich als lid opgegeven te hebben. Hij had echter nooit iets van de Ned. Sier teeltcentrale gehoord. In verband hier mede eischte het O.M. f. 5 boete of 2 da gen hechtenis. Anders had het O. M. f 25 boete gevraagd. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wijzen. H. Bakker, bloemist te Voorhout, had eveneens geteeld zonder vergunning. Na dat de controleur de heer J. Colijn was gehoord, eischte het O.M. f25 boete of 10 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wijzen. H. van E., bloemist te Oegstgeest, had te Oegstgeest tulpen en narcissen zonder vergunning van den Minister van Land bouw geteeld. Ook was hij niet aangeslo ten geweest bij de Ned. Sierteeltcentrale. Nadat verschillende getuigen gehoord wa ren, eischte het O.M. f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte riep de cle mentie in. van het OM. Hij is nu steun trekker door de slechte uitkomsten in het bedrijf. In verband hiermede verminderde het O.M. de eisch tot f. 10 boete of 5 da gen hechtenis. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wijzen. A. H. te Rijnsburg. had ook tulpen en narcissen om de bol geteeld, zonder ver gunning van den Minister van Landbouw en zonder aangesloten te zijn bij de Sier- teeltcentrale. De contr. verklaarde dat ver dachte f. 60.33 heffing ontdoken had. Het O.M. eischte f. 80 boete of 20 dagen hech tenis: ook omdat verdachte een onjuiste opgave had verstrekt aan de Ned. Sier teeltcentrale. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wijzen. H. B.. uit Wassenaar, stond voor het zelfde feit terecht. Het O.M. eischte hier f. 45 boete of 8 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. H. J. en J. G. van der K. uit Zoeter- woude, stonden voor hetzelfde feit terecht. Nadat de heer Van der Made van de Sier teeltcentrale was gehoord, eischte het O. M. f. 110 boete of 1 maand hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wij zen. M. B. uit Zoeterwoude stond voor het zelfde feit terecht. Eisch f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter vonnis wijzen. L. P., bloemist, stond voor hetzelfde feit terecht. Het O. M. nam geen overmacht aan, zooals verdachte beweerde. Voor on geveer f. 130.88, had hij de heffing ont doken en dit was geen overmacht. Eisch van het O.M. f. 25 boete of 8 dagen hech tenis. Uitspraak over 8 dagen. H. G. B., fabrikant alhier, moest terecht staan, omdat hij op den Morschweg een auto had bestuurd, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde. Het O. M. eischte een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot een week hechtenis en intrekking van het rij bewijs voor 1 jaar. IJMUIDEN. 11 Febr. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1A01. Griet per kist van 50 K.G. f.27—12. Tongen per K.G. f. 0.78—0.53. Groote Schol per kist van 50 K.G. f.9—5.60. Middelschol f. 7.50—7. Zet- schol f. 14 5011. Kleine Schol f. 104. Bot f. 153.90. Schar f. 123. Roggen -er 20 stuks f. 13.507.50. Vleeten per stuk f. 3.601.60, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 7—4.90. Groote Schel- visch f.21—16.50. Middel Schelvisch f.19 —16. Kleinmiddel Schelvisch f.16—11.50. Kleine Schelvisch f. 12—5.10. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.23—9, Gullen per kist van 50 K.G. f. 7.30—3.10. Lengen per stuk f. 1.25—0.38. Heilbot per K.G. f. 0.80 0.46 Wijting per kist van 50 K.G. f. 4 1.20, Koolvisch per stuk f. 0.650.15. Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM. 38 met f,2926, IJM. 7 met f.2122 IJM. 60 met f. 1983. IJM. 118 met f. 1206 IJM. 147 met f. 1389, IJM. 19 met f. 2370. IJM 88 met f. 1324 LJM. 106 met f. 1211: 4 loggers: KW 159 met f. 930, KW 169 met f. 300, SCH 25 met f. 660. SCH 285 met f. 540; 2 kotters: E 111 met f. 754 E 530 met f. 257. VELE WEGEN LEIDEN NAAR HET HUWELIJK. Hoe hebt u uw vrouw leeren kennen? Deze vraag heeft een Weensch psycholoog aan vijfduizend gehuwde mannen gesteld. Ongeveer een derde beantwoordde deze vraag met hetzelfde antwoord, ni., dat de vriendschap reeds van jaren her dateerde, hetzij vanaf de lagere school of van de H.B.S., gymnasium of universiteit. 14.6°/o van de gehuwden hadden hun vrouw lee ren kennen door wederzijdsche bekend heid van de ouders. 12.8% waren oor spronkelijk op hetzelfde kantoor of win kel. 10.3% maakten met elkaar kennis in verschillende vereenigingen of clubs. 8.9% ontmoette elkaar voor de eerste keer op reis, terwijl 8.1°/» zich kennen leerde in de concert- of theaterzaal. 7.2% maakte voor het eerst kennis in een ziekenhuis. Slechts 2V«% gaven het toeval op als eerste kennismaking, zooals een plotselia» ge regenbui, verloren handschoenen, vet* keerde telefonische aansluiting etc. B—8

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11