IEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 8 Februari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Vergadering der Glasverzekering. Onder Voorzitterschap van dep heer F. Slager hield de Onderlinge Glasverze- kerlng „Draagt Elkanders Lasten" haar Jaarvergadering in Hotel de Stad Rome. De voorzitter opende de bijeenkomst waarna de secretaris, de heer L. Oudahoom, de notulen las. Deze werden vastgesteld. De •penningmeester de heer J. Uit den Boo gaard las zijn verslag, waaruit bleek dal. ontvangen was een bedrag van f. 144.14 terwijl was uitgegeven een bedrag van f. 104.20, zoodat een batig saldo te boeken viel van f. 39.94. Aan de orde was hierna de verkiezing van een tweetal bestuurs leden wegens aftreding van de heeren J Schavenmaker en L. Oudahoom. Beiden wenden met algemeene stemmen herbe noemd. Na discussie werd besloten de Jaar- premie niet te verhoogen doch een mini mum te stellen van f. 1.per jaar voor nteuwe leden. Na rondvraag volgde slui ting. o WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Marian, d. van W. H. Metz— P. C. Koning Jacobus Arnoldus, z. van L. NoordervlletJ. Balkenende. Overleden: Petrus Ruygrok 82 j., e. v. M. Goedemans. Ondertrouwd: C. A. de Vos en M. H. van Peppen H. van der Maat en T. Herde- jilrgen G. van der Does en T. Nieuw- poort A. van der Schoor—J. G. Ver- hoeff. Getrouwd: A. M. TönniesM. G. Lau- kötter J. J. van der SpekC. G. M. Ruijgrok C. van Wijk—S. Lammers. Loop der Bevolking. Ingekomen: L. Amdt, vreemd, huisjuf frouw uit 's-Gravenhage, v. d, Doeslaan 1 G. J .van den Broek en gezin, magazijn meester, uit 's-Gravenhage, Dr. Mansveld kade 16 M. Busse, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, van der Doeslaan 1 A. Bijstron, vreemd, dienstbode, uit 's-Gra venhage, v. d. Doeslaan 1 D. Dubbeld, bouwkundige, uit Rotterdam, Gravestraat 2 E. Elweleit, vreeand. dienstbode, uit Dultschland, Laan van Rhemen van Rhe- menshuizen 1 L. A. Goudberg, uit 's-Gravenhage, Ztjdeweg 37 A. Hafner, vreemd, dienstbode, uit Duitschland. Teij- lingerhorstlaan 19 R. R. Leijden, zonder beroep, uit Loosdrecht, Papelaan 44 C. vhn Namen en vrouw, koopman, uit Zwijndredht, Prinsenweg 87 Q. van Teijllngen, slager, uit Zoeterwoude, Oost- dorperweg 18 O. de Vries, boeren knecht, uit Schipluiden, Raaphorstlaan 1 A. Happée geb. Weber, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, van Zuylen van Nije- veltstraat 94 A M. Wolff, dienstbode, uit 's-Gravenhage, van der Doeslaan 1 M. van der Zwaan, dienstbode, uit Sassen- heim, Schouwweg 81, Wavopark 11. VertrokkenM. C. A. Wolfs naar Suste- ren. Brakhoven 8 S. Ypma geb. de Jong naar N.O. Indië, Batoe Djadjar C. Ver- welj naar Utrecht, Kromme Nieuwegracht 50 E. Koomen Visser naar 's-Graven hage (Loosduinen) Oud Rozenburg H. J. Scheffer naar Batavia, N.O. Indië A. Gelkenz naar Boohum (Dultschland) E. J. H. van den Barselaar naar Oirschot, Klooster Nazareth S. van Groningen Schinkel naar Den Haag, Boekhorststraat 54 M. b. S. Mashabi en A. b. S. Mashabi naai' Den Haag, Frederik Hendrikl. 54 A. Kahlke naar Rechlinghausen (Dultsch land) H. E. Verweij Mejan naar Zeist, L. v. Beek en Royen 44 Jkvr. S. W. A. Wiehers naar idem E. J. Braamhorst naar idem A. J. Jansen naar Voorburg, Opwijkstraat 28 A. Nagtegaal en gezin naar Rotterdam, Haringvliet 57 W. L. Latour naar Rotterdam, Bergweg 144 E. Mross naar Den Haag, Ch. de Bourbon straat 146 B K. Kaptein naar Den Haag, J. van Nassaustraat 62 J. W. F. Mostard en gezin naar Amsterdam. Adm. de Ruy- terweg 440 L. J. M. Kalkennaar naar Groningen, Heerensingel 36 F. L. Ram- •bonnet ên gezin naar Den Haag, Ko ninginnegracht 95 A. H. H. Kipp naar Den Haag. Oltmanstraat 36 M. G. van den Burg naar Den Haag, Koninginne gracht 95 H. A. M. AngeVaare naar Monster. Emmastraat 122 F. J. Th. M. Hendriks naar Ubbergen, Beek 276 A. Bekhuis naar Zuidwolde, Vonchenweg E 193b F. W. Th. Menning naai' Soest, Nieuweweg 112 H. Wahmhoff naar Dultschland E. Kraft naar Duitschland. Jaarvergadering C.J.M.V. De C.J.M.V. „Dient den Heere met blijdschap" hield In het Gebouw voor Chr. Belangen haar 78ste jaarvergadering. Na het zingen van Ps. 118 vers l.opende de voorzitter, de heer Markenstein, met gebed en het lezen vair Ps. 115. Uit het Jaarverslag Van den secretaris bleek, dat het ledental niet achteruit gaande is. Het ligt in de bedoeling dit jaar de Koninklijke goedkeürig aan te vragen. Gememoreerd werd het succes met het opvoeren van een historisch too- r.eelstuk ter gelegenheid van den ver- Jaardag van H. M. de Koningin. De penningmeester deed verslag van zijn financieel beheer; de kas sluit met een batig saldo van f. 12,95. Dr. H. J. Honders sprak naar aanleiding van Paulus' woord: „Al wat wel luidt be denkt dat". Omdat wij zooveel misbruik maken van ons denken, wil Paulus ons de goede richting wijzen. De wereld, ook die der jonge menschen, is vol van allerlei geluid, zoowel van goede als van kwade klanken. Spr. wees erop, dat jonge men schen voor vele Invloeden open staan; het moet ten slotte gaan om de zuiver heid van de ziel. Wil alles wat zuiver is, weerklank vinden, dan mort ons hart ge zuiverd worden door Christus' liefdevuur. De heerlijkheid van Gods werkelijkheden kunnen wij beluisteren als wij stil zijn. De stilte van het heiligdom hebben wij te zoeken ook in de vereeniging. In de jeugd ligt de beslissingstijd. Spr. hoopt, dat er vele jonge menschen zullen zijn, die zich voor het Evangelie van Christus niet schamen, want hiermede zal ook de maat schappij het meest gebaat zijn. Na een samenspraak „De weddenschap", brachten afgevaardigden van zusterver- eenigingen gelukwenschen over. Zij wer den door den voorzitter beantwoord. Daarna werd een tooneelstukje „De Spaarpot" opgevoerd. Diverse voordrachten brachten afwisseling. Na het zingen van den Avondzang sloot dr. Honders met (febed. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, D. van P. C. Kem pen en L. J. Vermeulen Jan, Z. van H. Haring en H. J. Los Willem Cornells Hendrik, Z. van C. H. v. d. Wolf en A. Snelleman Arie Bernardus, Z. van A. de Gans en G. Kalshoven Annie Gerardia. D. van P. Schamall en A. G. Mol Cor nells, Z. van G. J. Mulder en L. v. d. Beek Ermpje, D. van D. Verzaal en A. v. d. Lede Maria Catherina, D. van B. v. d. Lee en M. v. d. Spek Hubertus Bernar dus, Z. van A. J. Heemskerk en M. Knep- pers. Gehuwd: Jacobus Theodorus Johannes Rozestraten 24 j. en Catharlna Maria Mul ders 27 j. te Utrecht Cornells Joannes v. d. Pijl 26 j. te Ter-Aar en Hendrika Wil- helmina Verhage 28 j. Abraham van Barlingen 26 j. te Boskoop en Hendrika Cornelia Bogaard 29 j. Overleden: Teunis Reyneveld 77 j„ ge huwd met Johanna Sprultenburg Fran- cina Maria v. d. Heijden 86 j„ weduwe van Antonius Wilhelmus van Koekenberg Jacob Kroon 92 j„ weduwnaar van Aagje Stigter Gijsbertus Gerardus Koenekoop 85 j„ weduwnaar van Johanna Marga- retha Hesseling. Loop der Bevolking. Ingekomen: Claslna P. Tukker, z. ber„ Vinkebuurt 15 Johanna Voordouw, z. beroep, Vlsserstr. 13 Alida Immerzeel, dienstb., Dorpstr. Ill Albert H. Wal raven, onderw., Zaalbergstr. 33 Paul J. Wiertsema, z. beroep, Gouwsl.weg 12. Vertrokken: naar 's-Gravenhage, Corn. Jolstr. 95, Hendrika de Vries Amster dam, Meerhuizenstr. 11, Heiman Nieuweg en gezin 's-Gravenhage, de la Reyweg 357, Cornelia J. Raaphorst 's-Graven hage, Neptunusstr. 60, Agnes E. A. Kau- ling Werkendam, Hoogstr. 59, Pieter C. Vos Dordrecht. Voorstr. 184, Henri M. A. J. Frerlck Apeldoorn, Roggestr. 3, Ame lia J. Middelink Leiden, Breestraat 15a, Kornelisje Horstman. De wielrijder W. M. B. werd langs de Kromme Aar aangereden door een hem achterop korende auto, waardoor hij te water reed. De man moest zichzelf red den, daar de autobestuurder doorreed en zich geen mensch in de omgeving bevond. Hij slaagde daarin gelukkig. Zooals men weet is het daar ter plaatse verboden te rijden voor autobestuurders; slechts enkele personen hebben hiervoor vergunning. Of de autobestuurder een en ander niet heeft opgemerkt is onbekend, terwijl ook zijn nummer en letter niet kon worden opgenomen, zoodat hij tot nu toe onbekend is gebleven. Blijkens het jaarverslag van het zen dingscomité der N.H. Kerk werd het afge- loopen jaar met inbegrip van het begin- saldo ontvangen een bedr. van f. 2479.50'/!. Aan het Jappen-comité kon worden af gedragen een bedrag van f. 2289.66. Na verschillende uitgaven bedraagt het batig saldo f. 77.94'/s. Gevonden: 1 grijze en 1 blauwe roei boot: eenlg geld; 1 rijwielbelastingplaatje in etuie en 1 kist inh. chocolade. Inlichtin gen politiebureau Julianastraat. ALKEMADE. Het zilveren jubileum van weth. De Jong Na afloop der raadsvergadering vond de huldiging plaats van weth. De Jong, wegens zijn 25-jarig lidmaatschap van den raad. Zooals bekend moest deze viering enkele maanden verschoven worden, ln verband met de ziekte van den wethouder. De jubilaris werd met zijn echtgenoote en de heeren J. N. Los en J. Verwey in de eenvoudig, doch zeer smaakvol versierde raadzaal binnen geleid, alwaar hij door de familieleden, raadsleden, oud-raadsleden en ambtenaren en beambten der gemeente met een hartelijk applaus werd begroet. Nadat allen in de gelegenheid waren gesteld den jubileerenden wethouder de hand te drukken, wenschte burgemeester Peek wethouder De Jong geluk met zijn herstel en herinnerde er aan hoe de jubi laris al spoedig in den raad een vooraan staande plaats innam. Spr. noemde in dit verband het trio De Jong, Bouda, v. Doo- ren. Speciaal memoreerde spr. de soepele, maar indien noodlg vastberaden houding van den wethouder. Hij hoopte, dat deze nog lange jaren een vooraanstaande plaats in het college van B. en W. zal innemen. Naimens de leden van den raad, met den Gevonden: Lipssleutel, autoband op velg, een rijwielbelastingmerk, dames- handschoen, een hond, een hondenpen ning, hondenzweep, hondenhalsband, een mud cokes, 2 rozenkransen, een zaklan taarn, 2 portémormaies, 1 handkap. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jan, z. v. D. la Lau en J. v. d. Werken; Mark. z. v. P. Rijnsburger en M. Groen; Catharina Theodora, d. v. N. Overdevest en C. Ammerlaan; Gerrit Jan Koert, z. v. W. v. Leeuwen en D. Koert. Ondertrouwd: Nicolaas Hoogervorst, 28 j. van Leiderdorp en Petronella van Klink, 24 jaar, van Zoeterwoude; Gerardus Adria- nus Pieterse, 35 jaar en Maria Bernardina Zandbergen, 28 jaar. beiden van Zoeter woude. Loop der Bevolking. Vertrokken: N. v. d. Helm n. Delft, Schie- weg 30; E. A. v. Leeuwen n- Wassenaar, OostdorperwegA. C. Vink n. Voorschoten, Papelaan 35; M. Weijers n. Leiden, P. Kerk- koorsteeg 15; C. F. Klijn n. Hazerswoude; Q. v. Tellingen n. Wassenaar, Oostdorper weg 18: J. Q. Onderwater n. Stompwijk; C. F. Leeflang n. Leiden, Da Costastraat 39; E. M. J. Niewits n. Zoetermeer, Voorweg C 110; J. C. Voilebregt n. Leiden, Heerengr. 167; C. M. Wortman n. Hazerswoude. Ingekomen: W. J. v. d. Pouw Kraan van Woubrugge; B. Blommendaal geb. Tak van Leiden; J. L. Rietbroek van Alkemade; W. M. J. v. Wieringen van Hazerswoude; C. H. Verhagen van Stompwijk. voorzitter en secretaris en alle ambtenaren bood de burgemeester hierop wethouder de Jong een gescnenk in zilver aan. Nadat de eerewijn was geserveerd, dankte de jubilaris uitvoerig voor de hem gebrachte hulde. Nog werd o.a. het woord gevoerd door den gemeente-secretaris den heer W. A. van Harteveld en de heeren Los, Verwey, Heemskerk, v. d. Broek, Rietbroek, weth. Koning en de oud-raadsleden de heeren van Dorsen en Rotteveel, die allen den wethouder hartelijk gelukwenschten, waarmede deze welgemeende huldiging beëindigd was. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. A. J. Lage en H. Koops; Pieternella Alida, d. v. W. F. de Grauw en J. J. Zaal. Overleden: H. Vink, 73 j.; G. Beerens, 93 j. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Blom, huishoudster, van Amsterdam. Vertrokken: A. P. Bunnik, hulp 1. d. huish., naar Breda; T. v. Ooik, kantoor bediende, n. Amersfoort; L. Blom, brood bakker, naar Zoeterwoude; J. v. d. Maat, veehouder, naar Nieuwkoop; M. Treur, hulp i. d. huish., naar Leimuiden; P. Dek kers, fabrieksarbeider,.naar Zeist; J. Voor- douw. winkelchef, naar Gouda. Gevonden; bruine jongenshand schoen, hengel, bruine gebreide hand schoen, roode miuts, rijwielbelastingmerk. sleuteltaschje, muts, 2 sleuteltjes en bruine alpinomuts. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. G. P. v. d. Landen te Woerden. o BOSKOOP. Onder zeer groote belangstelling, die later bleek nieuwsgierigheid te zijn. heeft in het veilïngsgebouw de eerste veiling van boomen en planten plaats gehad. Öe aan voer bestond in hoofdzaak uit struik-, stam- en klimrozen. Op enkele uitzonde ringen na. werd alles opgehouden, zoodat vrijwel deze eerste veiling als mislukt kan worden besfchouwd. o KOUDEKERK. Ernstige aanrijding. Gistermiiddag is de fabrieksarbeider A. S„ wonende in de Hoogewaard, toen hij uit zijn woning kwam, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door v. d. M. Met een verbrijzeld been en hoofdwonden werd de man naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Margie, d. v. J. C .Koehein en M. Verloolj Cornells Theodorus, z. v. N. A. Groen in 't Woud en J. Pieterse. Overleden: C. H. Voorn, z. 2 j J. Uw- land, 61 j. Ondertrouwd: D. de Rooij 27 j. en J. de Groot, 28 j. o NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, Z. van D. Spek en W. v. Harten. Overleden: L. Willemstijn 80 j. A. Dijnhart 73 j. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Hand van Den Haag J. Moerman van Nieuw-Relvoet. Vertrokken: J. M. v. d. Pas naar Den Haag J. J. Res naar Castricum H. J. Rijnscnlng naar Amsterdam W. v. d. Hoven naar Uithoorn. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jenneke, D. van Joh. Lankhaar en C. H. den Hertog. Overleden1: Adriana E. Vuyk, echtgep. van D. Esveldt. Gehuwd: Th. de Koning 26 j. en Wilh. Pieterse 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. v. Lammeren van Ze venhoven. Vertrokken: A. J. Mank naar Noord- wijk H. Markman naar Nieuwkoop. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje, D. van J. P. de Zwart en J. M. Ruitênburg Theodorus Wil helmus Jacobus. Z. van J. L. van Vliet en M. de Wit Adriaan Johannes, Z. van A. J. Brouwer en C. W. van den Berg Ger rit, Z. van C. Oudijk en P. Hogerbrugge. 30-jarig bestaan Damclub Excelsior. De Damclub „Excelsior" vierde haar 30- jarig bestaan ln de. zaal van den heer Kwaak. De voorzitter de heer Heringa opende. Den 83-jarigen heer M. de Rooij. welke steeds een trouw lid was van de oprichting af, werd een bloemstuk aangeboden. In de pauze was er gelegenheid de feest vierende vereeniging te feliclteeren, waar van door velen gebruik werd gemaakt. Daarna werd een verloting gehouden van 140 prijzen die alle geschonken waren en die f, 40 opbracht. „Excelsior" Is voor de tweede keer kam pioen ln dit district, Door B. en W. is aan het comité voor kindervoeding alhier vergunning verleend voor het houden van een collecte met open schaal op Zaterdag 15 Februari a.s, PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 9 FEBRUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. lialfelf, ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. J. Ballu, pasteur k St. Martin-en-Ré. Evang. Luth. Kerk: Voorm. half elf, ds. Makkink. Prediker: Maandagnam. 8 uur, ds. de Groot van Delft. Rem. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, dr. Boersema. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10)Nam. halfacht, de heer A. van Kampen. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. Vrijz. Klnderkerk (Gerecht 10): Nam. halfeen, dr. Boersema. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur, de heer C. Stroo van Koudekerk; nam. 6 uur, de heer M. H. Balkenstein, cand. te Apeldoorn. Ned. Herv. Kerk (Oost): Voorm. 10 uur, de heer M. H. Balkenstein, cand. te Apel doorn: nam. 6 uur (Jeugddienst), ds. van der Linde. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. De Oude Velling: Voorm. 'nalftien (jeugddienst) A. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H.A. en Dankz.), ds. Heerma. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Vm. half tien ds. Stehouwer; nam. halfzeven ds. De Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfze ven ds. Stehouwer. Klnderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer A. v. d. Linden. Ned. Herv. Kerk (Oudshoomscheweg) Voorm. 10 uur prof. Sevenster van Leiden. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Gosllnga van Utrecht. Geref. Kerken (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Mul der; nam. 6 uur, ds. Bosch. De RuyterstraatVoorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. Martha-Stichting; Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Vm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. Lokaal Van Mandersloostraat; Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Ingekomen uit Zeist D. Hulst. B no. 11; uit Spijkenisse J. N. Rietdijk, B no. 170; uit Alphen W. van Tol, B no. 358; uit Ber- kel en Rodenrijs R. J. Bloemberg, B no. 162 uit Alphei) P. G. van den Berg, A no. 153; uit Voorschoten A. J. v. Goozen, B no. 274. Vertrokken: W. J. van der Pouw Kraan, naar Zoeterwoude, A 35; naar Spijkenisse H. P. Rietdijk, Noordrtnde 11; L. G. Boon en gezin n. 's-Gravenzande, Groeneweg 17; M. den Dolder naar Alphen, Zuideinde 67; M. C. Jansen naar Rijnsaterwoude. Molen pad; W. Jansze en J. Jansze naar Ailphen. Prins Hendrikstraat 1; A. de Graaf naar Lisse, Kanaalstraat 72; H. Zegwaard naar Maartensdijk, Achterweteringscheweg 13; N. C. Zooneveld naar Hazerswoude. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. Kempenaar en N. C. Verhagen Jannie. d. van G. C. Schijf en A. van Iperen Anthonius Cor nells, z. van J. van der Meer en J. A. Borst Petrus Matthijs Adrianus, z. van W. C. Rljkelijkhulzen en C. A. Moons. o ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dlngenus, Z. van J. van Zet ten en M. Voshol. Ondertrouwd: P. Lugtlgheid 22 j. en L. Hoogduin 22 j. A. Jansen 20 j. en G. Buurman 18 j. Getrouwd: P. G. van Viegen 22 j. en J. Hagers 18 j. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. 's avonds halfacht ten gemeentehuize. 1. Mededeelingen. 2. Verzoeken om voorschot als bedoeld ln art. 103 L.O. wet. 3. Publieke verhuring Drie-Ambachts- kade. 4. Opnieuw vaststelling begrooting 1936, heffing 200 opcenten Pers. Belasting. 5. Bijdrage aan den Palensteinschen Polder voor ontvangst afvalwater fabriek „Zelandia" en vuil der gemeente. 6. Vaststelling pensioensgrondslagen secretaris commissie tot wering van schoolverzuim en schatter Dranklocali- teiten met ingang van 1 Jan. 1935 resp. f. 25 en f. 5. 7. Verlaging personeele belasting kof fiehuishouders. 8. Verhuur tuingrond Molenstraat. 9. Verzoek P Erdtman ontheffing hon denbelasting. 10. Verordening art. 122 der gemeente wet betreffende staangeld paardenmarkt. 11. Machtiging tot verkoop van een oude brandspuit. 12. Verkoop raadhuis, oud Zegwaart. 13. Wijziging begrooting 1935. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v. Johannes de Kok en Marijke Brittlng. Ondertrouwd: Johannes de Vos, 26 J. en Grietje de Heer, 32 j. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. uur. ds- Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remissestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrie, ds. Aalders. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. do Bel van Warmond; nam. 6 uur, ds. Tiche laar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10 1/4 uur, ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuwkoop. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam., halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam, halfzeven, de h'éer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. P. A. A. Kliisener van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdlenst. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Visser;1 nam. 5 uur, ds. Bouma van Noordwijk- aan-Zee. Ned. Prot. Bond (LindenpleinlNam. halfacht, ds. Mispelblom Beijer van Leiden. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Cupedo. Geref, Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Bouma; nam. 5 uur, ds. Visser van Noordwijk- Binnen. Geref. Kerk ln H.V. (Julianaweg 27) Nam. 3 uur, de heer A. O. Reuijl, N OORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Voorb. H.A.). ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrie, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. Muys van der Moer van Leiden. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Krek: Voorm. halftien, ds. van Dijk. Chr. Geref. Kerk; Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Fortgens; nam. 5 uur, ds. A. J. Wormgoor van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuls)Nam, 5 urn-, leesdlenst. Ver. van Vrijz. Hervormden: Geen dienst WADDINXVEEN. Centrum: Maandagnam. 7 uur, ds. A. W. de Rover, van Vlaardlngen. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. G. Tichelaar van Lisse; nam. 6 uur, ds. De Bel. ZEVENHOVEN. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) ds. F. J. Broeyer van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdlenst; nam, halfzeven, ds. W. van der Bos van Oude-Weterlng. Chr. Geref. Kerk (Polder); Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdlenst. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdlenst. Ver. tot Verbr. van de Geref. Waarheid; Voorm. halftlen en nam, halfzeven, do heer Dijkman van Rijssen. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Groot-Ammers, J. H. Kos ter te Montfoort; te Feyenoord (vac.-dr, A. H. Edelkoort) J. A. Raams te Kloetinge. Bedankt: Voor Oldebroek (2de pred.pl.) C. v. d. Wal te Dirksland. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Beekbergen (als hulppred.) H. v. d. Twlllert, cand. te Beekbergen. o DS. R. DE BOER. Ds. R. de Boer. Ned. Herv. predikant te Deventer, heeft bij het Prot. Kerkbestuur van Overijssel eervol emeritaat aange vraagd tegen 26 April a.s.. Geboren in 1870 werd ds. de Boer in 1899 candidaat in Noord-Brabant om 8 Oct. van dat jaar bij de Ned. Herv. Gem. van Barchem het predikambt te aan vaarden. Vandaar vertrok hij in 1902 naar Culemborg om zich 14 April 1907 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden. Ds. de Boer is quaestor van den ring Deventer. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. a-a

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7