LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 Februari 1936 DE OORLOG. VERGADERING 8476 KERKELIJKE EENHEID Losse nummers van ons Blad KATWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGENDA. STANDAARDS VOLKORENBROOD Van 't front. Geen enkele belangrijke operatie aan het Noordelijk front wordt gesignaleerd, doch men verwacht iederen dag een nieu wen Abessijnschen aanval. Aan het Zuidelijk front zetten de troe pen van generaal Graziani hun opmarsch voort langs de rivier Gestro. Het is moge lijk, dat deze zullen worden belemmerd door de hevige regens, die ln het centrum van Abessynlë zijn gevallen. Het regenge- bied breidt zich voortdurend uit. De Abessijnen zouden tijdens nieuwe operaties reeds 2000 man hebben verloren, indien men de berichten uit Somaliland mag gelooven. De krijgers, die zich hebben verborgen in de spelonken ten Noorden van Dolo ontplooien, naar men meldt, een steeds grooter activiteit. Het bericht, dat melding maakt van het feit, dat Italiaan- sche vliegtulgeru zijn gesignaleerd boven verscheidene secties van den spoorweg van Dzjiboeti naar Addis Abeba, waar schijnlijk om fotografische opnemingen te doen. doet veronderstellen, dat Graziani, die versterkingen heeft ontvangen, een sterke gemotoriseerde colonne in de rich ting van de spoorlijn zal dlrlgeeren en een beweging in de richting van Harrar zou willen uitvoeren, zooals hij ook op Neghelli heeft uitgevoerd. De Abessijnsche regeering deelt mede, dat Italiaansche vliegtuigen op 5 Febr. een zeer lange verkenningsvlucht hebben gemaakt boven Semeln, Da bat, Tama, Godzjam, Dzjimma en Borana, waarna zij via Leghlda, Dessie. Korem. Asjangl en Maitsjoe zijn teruggekeerd. Er is een vliegtuig uitgezonden om den Ierschen arts Brophll die een operatie moet ondergaan, naar Addis Abeba te brengen. Een betrouwbare neutrale waarnemer, die onlangs te Dessie ls teruggekeerd na een tocht aan het Noordelijk front, heeft tegenover den correspondent van Reuter - A.N.F. een uiteenzetting gegeven van de militaire situatie ln Temblen. Hij beves tigde, dat de bezetting van Makalle ieder oogenbllk kan worden tegemoet gezien en verklaarde, dat de bezetting van Adoea waarschijnlijk spoedig daarop zou volgen. Door de groote overwinning der Abessij nen. in Tembien, bezetten de Abessijnen thans posities, die Makalle volkomen be- heersehen. Tal van Italiaansche soldaten werden zoodanig door nachtelijke pa trouilles verrast, dat zij zonder tegenstand werden gedood. Het Abessijnsche bescher mingssysteem tegen luchtaanvallen be staat uit de volledige afwezigheid van troepenbewegingen overdag. Er ls overdag dan ook geen enkelen krijger te zien op plaatsen, waar de Abessijnen troepen heb ben geconcentreerd. Dadelijk na het in vallen van de duisternis verlaten de krij gers de holen en andere schuilplaatsen en beginnen zij guerllla-operaties. Dezelf de waarnemer heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat de Abessijnsche krijgskansen in het Noorden sterk zijn verbeterd door de verzwakking van het leger ln Tigre, welke ls ontstaan door de versterking der troepen van generaal Gra ziani. (Copyright Reuter-A.N.P.) Uit Addis Abeba wordt nog gemeld: De aanhoudende regens, die slechts nu en dan voor enkele uren uitblijven, maken iedere groote oorlogsoperatie aan Noorde lijk zoowel als Zuidelijk front bijna on mogelijk. De gevechten in het gebied rond Hausien zijn verloopen tot aizonderlljke kleine acties, die echter uiterst bloedig in worstelingen van man tegen man verioo- pen, zonder dat zij de eene of de andere partij bijzondere voordeelen opleveren. Aan het Zuidelijk front heeft zich in de i provincie Balo een krachtige gevechtsac tie ontwikkeld. De Abessijnsche troepen, onder leiding van Dedjasmatsj Bayene, wiens legercorps Oostelijk aangeleund staat aan het leger van Ras Desta, doet hier hinderlijke aanvallen op de verbin dingen van de Italianen tusschen Dolo en Neghelli. Zij zouden reeds 65 machinege weren en 10 stukken geschut van de berg- artillerie, die voor Neghelli bestemd waren, veroverd hebben. De Zweedsche ambulance. Prins Karei van Zweden heeft, in zijn functie van voorzitter van het Zweedsche Roode Kruis, ln een zeer uitvoerig rap port zijn standpunt bepaald ten opzichte van het lot van de Zweedsche Roode Kruis ambulance aan het Zuidelijke Abessijnsche front. In dit rapport wijst hij o.m. met beslist heid de Italiaansche beweringen van de hand, volgens welke de ambulance, in strijd met de Geneefsche conventie en tot schade van de Italiaansche oorlogsvoering misbruikt is. Hij verdedigt den leider van het Roode Kiuis-station tegen de beschuldigingen, volgens welke hij zijn plichten verzuima zou hebben. Voorts tracht prins Karei aan te too- nen dat de ligging beschouwd kan wor den als normaal. Daarom kan voor dit bombardement slechts de verklaring ge geven worden, dat de Italiaansche overval in verband staat, met vergeldingsmaat regelen, die berust hebben op de onge gronde veronderstelling, dat hooggeplaat ste Abessijnsche militairen in de nabijheid van het Roode Kruls-station bescherming hadden gezocht. De auto's van de ambulance zyn eerst achtergelaten toen iedere poging om ze mee te nemen, mislukt was. Goud voor Italië. De Italiaansche gezant te Londen Grandi bood Mussolini een bedrag aan van 1.150.000 lire, zijnde de opbrengst van de onder de in Engeland wonende Ita lianen gehouden inzameling. Het pctroleum-einbargo. Hier volgen in het kort de conclusies van de experts, ten aanzien van een even tueel embargo op het vervoer van petro leum, naar Italië: Na volgens de cijfers van Lloyds het aantal tankschepen te hebben opgeteld, zoowel van Italië, als van de drie groote zeemogendheden, die geen lid zijn van den Volkenbond, Duitschland, Japan en de Vereenigde Staten, schatten de experts het aantal tankschepen, waarover Italië zou kunnen beschikken op 82. Zij hebben vastgesteld, dat dit land zich gemakkelijk nog meer tankschepen zou AALSMEER. Jaarvergadering „V. O. L. T. A." De Ver. van Oud-leerlingen der Tuin bouwschool Aalsmeer hield haar 31e jaar vergadering in ..De Oude Veiling", onder leiding van den heer K. Eveleens Arnzn. Het ledental bleef statlonnair en de finan- cieele toestand ls gezond. De secretaris, de heer J. B. Huizinga, las de notulen, die goedgekeurd werden. De voorzitter deelde mede, dat een telegTam met de beste wenschen voor de vereenigine was bin- 1 nengekomen van den heer C. Eveleens Pz. I (den lsten voorzitter), die zich voor een I zakenreis met, het s.s. „Volendam" op weg 1 naar Canada bevindt. Verder werd mee- gedroia dat de kon. goedkeuring weer voor 29 laar was verleend. Uit het jaar verslag bleek o.m„ dat de ver. 161 leden telt en 52 donateurs. De penningmeester, de heer H. Weima, gaf rekening en ver antwoording. De ontvangsten ln 1935 hadden bedragen f 396,75, de uitgaven f. 419,07. nadeelig saldo f. 22,32. De vereen, beschikt thans nog over een reserve van f. 492,32. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Bij acclamatie werden als bestuursleden herbenoemd de heeren C Spaargaren Dzn W. Jore Kz. en C. Eveleens Pz. De heer Bosma, leeraar aan den tuinteeken- cursus, besprak de z.i. bereikte resultaten van zün onderricht bij de leerlingen. Spr. was hierover tevreden. Een der leerlingen dankte den heer Bosma namens de cur sisten voor het genoten onderwijs. Na rondvraag volgde sluiting. In de bioscoopzaal van „De Oude Velling" had nog de traditloneele feest avond plaats. Ongeveer 500 dames en heeren waren present. Wnd.-voorzitter Eveleens sprak een welkomstwoord. Na dat gezamenlijk het vereenigingslied was gezongen, werd opgevoerd „Broeders Vrij metselaars", waarvan veel genoten is. Met een geanimeerd bal ls de feestavond be sloten. De A.-R. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield haar jaarvergadering ln ..Irene". De vele aanwezigen werden door den voorzitter, den heer P. v. d. Meer Pz., welkom geheeten. De secretaris-penning meester, de heer K. A Wesselius, las de notulen, die vastgesteld werden. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental stijgt. 1935 had een nadeelig saldo van f. 33 op geleverd. Als bestuursleden werden herko zen de heeren J. N. Berghoef en B. Weg man Cz. ——o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wouda Jacoba, dochter v. Arle van Driel en Clasina Adriana van Dorp, om te komen tot OPRICHTING van een VEREENIGING voor in de Ned. Herv. Gemeente op Dinsdag 11 Februari 's avonds 7h uur in de Zaal van Prot. Belangen/ Katwijk - aan - xeo. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. HEI BLAD T00R KATWIJK EN 0MSTHEKEN GEEFT OW ADVERTENT1ËN EN ABONNEMENTEN OF AAN DEN A tl ENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN ZEE. DE GESTRANDE POOLSCHE LOGGER. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Nicolaas J. Elsholz Aalsmeerderdijk 497; Hendrikus Heijenk. Zwanenburgerdijk 363; Johanna P. van der Hoeven, Eikenlaan 24; Fronika Roodenburg Huigsloterdijk 108: Cornelia Vervaet. Corn. Sophiaiaan 8; Pieter A. Deenik, Schiphol- weg 21; Huibert Groenevelt, Aalsmeerder- weg 302; Willem ten Hoope. HlUegommer- dijk 355; Robert Kellenbach, Schdpholweg 97; Gustave Th. Klein, Venneperweg 487; Ludovicus P. van Krimpen, Plesmanlaan 24; Anthonius G. de Lange. Sloterweg 204: Sophie E. van Leeuwen, Relgerstraat 51; Wesselina Bonsema, wed. E. J. Liesveld, Kastanjelaan 39; Barbara Molenaar, Huig sloterdijk 164; Maartje Pannekoek, Sloter weg 851; Teunis Paques, Kastanjelaan 18; Johannes J. Rademaker, Dominees). 25. Vertrokken: Jacob Wigersma, naar Heemstede, Glipperweg 1Klaas Brandwijk naar Voorburg, Veurschelaan 41; Elisa beth ter Beek, wed. J. E. Lefering naar Amsterdam, Binnen Dommerstr. 19, 1 hg.; Karei H. Sterkman naar de Lier. Zwetstr. 31/19 F; Leendert W. den Boef naar Does burg. kazerne Politietroepen: Anna M. Paauwe naar Amsterdam. Kanaalstr. 9. 1 hg.; Theodorus A. Denaijere naar Hille- gom, Vossedwarsstr. 12; Adrlaan Vermeule naar Barendrecht, le Barendcechtscheweg 418 d: Marinus C. Sluis naar Rotterdam, Hilledijk 285: Jannetje Krijgsman naar Haarlem, van Zeggelenplein 70: Gerardus J. F. Bieshaar naar Amsterdam. Nic. Beetsstr. 81; Drees van den Brink naar Heemstede. Billitonstr. 2: Theresia B. Schenk naar Llssc, Heereweg 388. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina. d. van J. C. Bies heuvel en G. A. Bioemink Theodorus Johannes, z. van J. J. v. d. Veldt en M. J. Dam Gijsbertus. z. van G. van Wlerln- gen en J. J. Klaassen Francisca Wil- helmina d. van P. A. Arrachart en M. van Oosten Martinus, z van M Verzunst en C. van der Luit Arte. z. van W. Cor- nelisse en C. C Reijnders Louise Hen- riëtte, d. van J Beers en A. Poen Pie ter, z. van G. van Hameren en L. Klomp. Ondertrouwd: Dirk de Rooti 27 iaar en Jenneke de Groot 28 laar Franclscus Th. de Haas. 29 jaar en Margarethe J. Marcus 27 jaar Denijs Marbus 48 laar en Trijntje van Leeuwen 47 jaar Maar ten Hobo 22 laar en Johanna I. Staal, 21 laar i Getrouwd: Hendrikus J. Cuve'.ier 75 iaar en Maria Reminder? 25 iaar Huibert Groenevelt. 26 iaar en Ida Honcooo, 21 iaar Bastiaan Nieuwdorp 27 jaar en Janke KuDerus. 29 jaar Dirk P. Hof- mans, 23 jaar en Anna G. Franck, 27 jaar. Overleden: Marinus. 7 mnd.. z. van C. Bakker en G. Schutte Adrianus Hen- drikus de Vlieger 40 jaar geh. met M. G. A. Mesman. kunnen verschaffen en zijn tot de slotsom gekomen, dat de eenlge methode, om een embargo te leggen op het vervoer van pe troleum naar Italië, is den verkoop van tankschepen te verhinderen aan de sta ten, die niet aan een eventueel embargo deelnemen. Nieuwe bergingspogingen. Nu bij vriezend weer en Oostenwind de stand van het zeewater laag is, worden er opnieuw pogingen aangewend om den ge- stranden Poolschen logger, die van 27 October af hier op de kust zit, te bergen. Van een zolderschuit af, die van pomp- installatles voorzien is en naast den logger ligt, tracht men dezen leeg te pompen. Daar het vaartuig maanden lang de bran ding te verduren heeft gehad, heeft het dek en het Inwendige van het schip veel schade bekomen. De heer D. Taat leidt het bergingswerk. o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiaan. z. van B. de Vries en A. L. v. Steensei Maria Theodora d. van H. Warmerdam en A. de Vos Dana Maria. d. van L Goor en N. Kamerman Gerarda Maria dochter van A. Wijsman en A. M. Onderwater Henrica Maria, dochter van H. W. Smakman en M H. Huibosch Anna Cornelia, d. van C. Verhart en J. Botman Helène Johanna petronella Maria. d. van P. M. v. d. Veld en H. A. H. M. BreUs Johannes Maria Andreas, z. van J. v. Dijk en Th, J. Cornelisse Izaak, z. van J. Klngma en M. J de Kooker. Overleden: Jan Pereboom. echtgenoot van M. A. Veldhuyzen van Zanten. 49 laar. Getrouwd: J. v. Keimpema en N. Horsman. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. J. J. Imming. van Alk maar. Heereweg 152 G. A. Busc'nman en gezin van Leiden Nieuwstraat 25 A, v. d. Meer en gezin van Alkemade. Wil lemskade 13 A de Graaf van Wou- brugge. Kanaalstraat 50. Vertrokken: S. Kleynenberg en gezin, naar Alphen aan den Rün C Penders, naar 'sGravenhage Mei. A. v. d. Laan, naar Haarlem N. J. F v. d. Splinter, naar Hillegom W. A. Ebben naar Dui ven N. Verdoes naar Ned. Indië. Prijsuitreiking Werkioozencoinpetities. Door P.D.L.V. was voor de werkloozen damcompetltle een bedrag beschikbaar ge steld van f. 100, voor welk bedrag prijzen waren aangekocht voor de 52 deelnemers. Door den voorz. van P.DX.V. den heer I. v. d. Meulen werd deze avond geopend. Een woord van dank bracht spr. aan de drie commissieleden de heeren D. Algera. Th. Boode en G. v. d. Steld voor de leiding die zij op zich genomen hebben. Voorts bracht hij een woord van dank tot de deelnemers. Hierna bracht de heer G. Horsman namens de Chr. Besturenbond dank aan het be stuur van P.D.L.V. voor hun groote activi teit. Hierna werden de prijzen uitgereikt. Elke deelnemer kreeg een prijs. De heer van der Meulen sloot met een kort slotwoord waarin hij tevens enkele gestelde vragen beantwoordde. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. G. P. Saubert van Benne- kom. Emmalaan 54; M. van der List, van Lelden, Weth. Boomstr. 1; U. Haanstra, v. Groningen, Prins Hendarlklaan 20; M. E. van der Hoorn, van Reeuwijk, Rijksstraat weg 27; T. J. C. Wierstra, van Haarlem, L de Collgnylaan 1; H. W. v. d. Walle en gez., van Leiden, O. Rljnzichtweg 17; J. C, de Wit, van Lelden, Wfjttenbachweg 8; M. Hoogenboom. van Snelrewaard, Nassau - laan 36; Wed. A. M. T. Blom van Schalck van Haarlem, Juldanalaan 16. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelminu Maria, d. van G. Brussee en W. J. C. A. van Hattum; Jo hannes Jacobus, z. van H. A G. van Bellen en E. M. Kieft; Geertruida Cornelia, d. van M. J. H. van der Poel en M. G. Bakker; Teun Jan. z. van T. J. v. d. Lee en W. de Leeuw; Lambertha, d. van H. D. Koelewijn en L. Nagtegaal. Overleden: Wllheimina Maria Gunst, geb. le Grom, 72 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. van B. Verhoef en H. van Dooren; Astrld Charlotte, d. van A, C. Leeuwenburgh en J. A. M. Kurpershoek; Paulina, d. van A. van dor Eist en M. C. van Roode. Overleden: W. Satter. 53 jaar, echtg. v. H. M, Maassen. Ondertrouwd: P. H. van Zoen, 34 jaair en C. W. van Zoen, 30 jaar; J. S. Vooren, 31 jaar en D. W. C. Beumer, 29 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. C. M. Moeken, Hoofd straat 167, van Weesp; A, J. van Klaveren, Molenstraat 13, van Anna Paulowna; A, J. Rotteveel, Kerklaan 60, van Bloemendaal; Wed. A. A. Koot, geb. Mooijman, St. Ber- nardusstlchting. van Voorschoten; N. van Egmond. Berkenlaan 23, van Alkemade. Vertrokken: Th. de Boer en gezin, naar Naaldwijk: Mej. P. C. Groot, naar 's Gra- venhage; J. Klok, naar Haarlem; P. Vrij burg, naar Warmond. „De werklooze jeugd". Voor de afd, „Patrimonium" trad als spreker op de heer R. P. J. Vercouteren, die tot onderwerp had: „De werklooze jeugd". Spr. wees op den grooten zegen, welke ondanks de zonde ln den arbeid ln het algemeen en ln den productleven ar beid ln het bijzonder gelegen is. Speciaal de Jeugd moet lliden onder de funeste ge volgen der werkloosheid. Naar verschil lende zijden en op velerlei manier ls ge tracht de gevolgen van de werkloosheid te bestrijden, door vakcursussen, ontwik keling. ontspanning, werkloozenkampen enz. Met voorbeelden werden de zegenrijke gevolgen van deze maatregelen aange toond, maar het blijft tenslotte surrogaat. Er moet tets gedaan worden voor de be strijding der werkloosheid zelf. Onder de huidige economische omstandigheden zal slechts zeer weinig gedaan kunnen wor den, maar elk goed middel moet worden toegejuicht, zooals de vervanging van oudere door jongere werkkrachten, vervan ging van meisjes door jongens, inschake ling van Jeugdige arbeidskrachten ln het bedrijfsleven enz. Een geanimeerde en breedvoerige ge- dachtenwtssellng volgde op deze rede. Mondorgelclub „Excelsior". Deze club gaf onder leiding van den di recteur, den heer J. J. v. d. Reyden, van Lelden, ln het Hotel „Het Bruine Paard" een zeer goed geslaagde uitvoering. De be langstelling van het publiek was zeer groot. Wegens verblijf ln het buitenland van den len voorzitter, werd de avond ge opend door den 2en voorzitter, die de aan wezigen hartelijk welkom heette, ln het bijzonder de afgevaardigden van de zus terverenigingen te Lelden en Katwijk. Voorts gaf hij een overzicht van de werk zaamheden ln het afgeloopen jaar, de re sultaten zouden op deze uitvoering merk baar zijn. Hierna werd begonnen met het afwerken van het programma. Alle num mers werden vlot uitgevoerd. Na de pauze meenden wij eenlge vermoeidheid te be speuren, die zich evenwel spoedig her stelde. De samenspraak, die uit 3 bedrijven bestond, werd zeer goed vertolkt, doch leek ons, voor een avond als deze, wat lang. Een verloting vormde het slot der uit voering, waarop „Excelsior" met voldoe ning kan terugzien. Feestvergadering E.H.B.O. De afd. Sassenhclm van de E.H.B.O. hield een feestvergadering ln de zaal Oude Post. De heer L. Rltze heette allen welkom. Tot dr. Zeyerveld werd een woord van dank gesproken voor zün toewijding voor de afd. Safsenhelm, waardoor deze tot zoo'n grooten bloei mocht komen. Verder memoreerde spreker de gévallen waarin de E.H.B.O. reeds handelend ls opgetreden. Van de 20 cursisten slaagden er in het af geloopen Jaar 16. Hierna verkreeg dr. Zeyerveld het woord die den burgemeester verzekerde dat de saamhoorigheid vaarvan de burgemeester het vorige jaar gewaagde nog steeds in de ver, wordt gevonden en bij de leden nog immer het Ideaal leeft om den mede- mensch van dienst te zün. De ver. telt thans 28 gediplomeerde leden. Toch ls het zeer gewenscht dat deze kern nog wordt uitgebreid gezien het steeds toenemende snelverkeer ln onze gemeente. Hierna nam de burgemeester het woord die aan de 16 zeslaagden het diploma met een toepasselijk woord uitreikte n.l. aan de dames G. Dorsman W. v. Dieeelen. M. v. d. Geest M. Gouverneur W. Krouwe!. J. van Lierop. M van Leeuwen mevr. Moehl- mann-Zuilhoff. mevr. Tlbboel, C. Rooza, M. Zaalberg en aan de heeren W. Bakker, G Barendrecht. J. v. d. Horst. G. Ver schoor en W. F. v. d. Zelm. Na afwerking van dit officieele gedeelte werd nog eenieen tijd ln gezellig samen- zün doorgebracht. Gevonden Een beige dameshand schoen. een sleuteltje, een bruine oorte- monnaie zonder inhoud, een vulpen, een handpomp een vulpotlood een blauwe .jongensjekker, een gouden fantasierlng. Opening Narclssen-Tenoonstelling. De op 18 Februari a.s. te houden speciale Narcissen-Tentoonstelling in Bloemlust zal woro'en geopend door Z. Exc. Minister Deckers. Behalve de reeds genoemde prijzen ls er ook een Prix d'Honneur, een zilveren plaquette, waarop vermeld is, dat Amerika voor Narcissen wedeT open is. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Groene Kruis". Onder voorzitterschap van den heer J. Koerts hield de afd. van het Groene Kruis haar vergadering in hotel de Zwaan. De voorzitter memoreerde hetgeen in 1935 was tot stand gebracht, inzonderheid de in gebruikneming van het nieuwe wijk- gebouw a. d. Voorburgscheweg en dank te voor den steun van diverse zijden ondervonden. Nadat de controle-commissie bij moncle van den heer Styslger had geadviseerd het financieel beleid van den penningmeester den heer W. Schippers goed te keuren werd hiertoe z. h. st. besloten. De ontvangsten bedroegen f. 2847.88, de uitgaven f. 3211.04 zoodat er een nadeelig slot is van f. 363.16. Vastgesteld werd de begrooting voor 1936 met een eindcijfer in ontvangst en uitgaaf van f. 3002.80. Verder werd z. h. st. goedgekeurd het jaarverslag van den secr. den heer S. van Dam. Het ledental bedroeg per 1 Januari j.l. 343, door de verpleegster werden afge legd 1942 bezoeken, waarvan 200 te Noot dorp en bovendien 82 T.B.C. bezoeken, waarvan 20 te Nootdorp. De heer F. Warmolts bracht verslag uit over het materiaal, hetwelke uitbreiding had ondergaan, terwijl aan 60 leden 104 artikelen waren uitgeleend, op advies van Zondag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Maandag. Rehoboth (Rapenburg 10): Ned. Herv. Kerk, ds. Everhuls, 8.15 uur. Dinsdag. Schouwburg: „Nut en Vermaak", Gast- voorstelling D.I.U. „Het Ohineesche land huis", 8i/4 uur nam. Trianon-theater: Filmvoorstelling t. b. v. de Leldsche Kinderbewaarplaats. 41/4 uur nam. Volkshuis: Spr. mevr. Boldingh-GoemJns over Chlneesche en Japansche boeken, 81/4 uur nam. DAGELIJKS Haarlemmerstraat 73: Vredestentoon stelling (tot en met 11 Febr.) Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: inst. 7. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 46 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Een teveel aan boord". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 8 uur nam. „Het mysterie van de Mondschelnsonate" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Maskerade". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nm. „Op weg naar Singapore". Woensdag- en zaterdagnam, 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/a uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „80 endete eine Llebe". Iederen middag 21/» u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wll- helminapark 8. Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot. De Bruijne, P. van Es, Nlemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp. telef. 1916. RECLAME. 8448 HET VOEDSEL JONG EN OUD MAREDIJK 46J48 TEL.2507 de medici was niet overgegaan tot aan schaffing van een hoogtezoninstallatie. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Koerts. C. Deurloo en W. Schip pers en gekozen ln de vacatures L. Ouds hoorn en A. Vermeer de heeren Daneel en J. van Genderen. Tot leden van de con trole-commissie werden aangewezen dé heeren van den Bosch, G. Jansen en W, van der Oest en tot afgevaardigde en plv. afgevaardigde ter alg. vergadering van de landelijke vereenlging resp. de heeren C. Deurloo en S. van Dam. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden voorwerpen: Een hulssleu tel, een kosteloos belastlngmerk, een damesvulpenhouder. Inlichtingen Bureau van politie. Donderdag a.s. herdenken onze plaatsgenooten Relnler de Hey en Cornelia van den Bosch, wonende aan den Meer- laan te Stompwijk ,hun 40-jarige echt- vereeniglng. Daar de man geruimen tijd werkloos ls, zal er waarschijnlijk van feestvieren wel niet veel kunnen komen. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. E. M. Zwetsloot naar Voorschoten H. J. W. van Seggelen naar Haarlem R. G. van Dam naar Hazers- woude J. W. M. Witsenburg naar Roo- zendaal P. M. Wagemakers naar Roo- zendaal C. M. dr Vos naar Leiden W. v. d. Willyk naar Monster S. Zwaan, naar Koudekerk A. L. M. G. Hendriksen naar Zwolle. Gevestigd: Wed. Hertogs Silvester van Amsterdam G. Bastlaanen van Roozen- daal A. Cl. van Hoof van Oudenbosch. 2—

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6