HET DRAMA AMSTERDAM. IFft LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 8 Februari 1936 IIIIIIIJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII SPORT. LAAT/TI IHICHKN DE SLACHTOFFERS LAND- EN TUINBOUW. GEÏDENTIFICEERD. DE OORLOG. BEURS0 VERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 772. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BJldt. Hoogste stand 774,6 te Groningen. Laagste stand 749,7 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 9 Febr,: Meest matige Oostelijke, tot Zv-Oostellj he wind. Helder tot licht bewolkt, droog weer. Matige tot lichte vorst 's nachts; overdag temperatuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEERBERICHT V. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De BUdt. De hooge drukking blijft stationnair op dezelfde plaatsen en nam alleen aan In tensiviteit af. Zij herstelde zich Van de zware aanvallen van de depressie, die over Noord-Zweden trok en nu naar Fin land verdwijnt. De Oceaandepressie blijft ook station nair. Haar minima trekken Oostelijk naar Groenland of blijven in het Zuiden, zoo dat de barometer op de Azoren lager staat dan die op IJsland. Warme winden waaien over de ge bergten in Noord-Zweden en geven een groote temperatuurstijging in midden- en Zuid-Scandinavië en deed de vorst aldaar tijdelijk verdwijnen. Het continentale vorst-gebied breidde zich Westelijk uit tot over Kanaal en Noordzee. Op het vasteland blijft de vorst matig. De koude wind in de Alpen be daarde. Overal steeg de boventemperatuur en nam de vochtigheid af. In onze omge ving zijn de bovenwinden nog zeer sterk. In de Oost-Alpen is neiging tot Föhn. Voor onze omgeving is aanhouden van het hui dige weer te wachten, 's Nachts matige, overdag temperatuur even boven 't vries punt. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 4Vj gr. C. (24 gr. F.). 9 uur voorm.: 2 gr. C. (28 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 5 u. 2 min.; nam.-te-5 u. 18 m. Voor Maandag. Voorm. te 5 u. 34 m.; nam. te 5 u. 48 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.27 n.m. tot 7.01 v.m. Zondag: 5.29 run. tot 7 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 8 Febr.: op 18 u. 34; onder: 7 u. 30. 9 Febr.: op 19 u. 43; onder: 7 u. 45. SPANJE. Bloedige botsingen. In verschillende plaatsen is het tot bloe dige botsingen tusschen politieke tegen standers gekomen, waarbij in totaal vier personen werden gedood en acht ernstig gewond. o UIT HET VERRE OOSTEN. Toenemende dreiging. Volgens berichten uit Kalgan dreigen 5000 man Mongolen en Mandsjoe's Soei- yoean binnen te vallen, dezelfden, die in iDecember zes districten van Tsjahar bin nenrukten. Zil schijnen thans voornemens te zijn. nog vijf districten te voegen bij het gebied, dat zij reeds beheerschen. Men gelooft, dat de Chineesche gouver neur van Soeiyoean. Foe Tsji, zich wil verzetten tegen dezen inval, waardoor mogelijk een revolutie zal ontstaan onder de stammen van Buiten-Mongollë. In Britsche kringen heeft men bevesti ging ontvangen van de berichten over Japansche troepen-concentraties aan de grens van Mandsjoekwo en Buiten- Mongolië. In Londen heeft deze troepenbeweging eenige vrees doen ontstaan. De Japansche ambassadeur in China. Arlosjl. die ziin post verlaat, heeft zich naar Tokio ingescheept. In politieke kringen te Nanking hoopt men dat de verlangde onderhandelingen over het geheele Chineesch-Japansche vraagstuk zullen aanvangen na de aan komst van zijn opvolger, Arita, op 26 Februari a.s. Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waarschu wingssignaal en geen slagwerk is. PRINSES JULIANA TE GARMISCH. BEZOEK AAN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. (Bijz, Dienst A.N.P.). Garmisch, Zaterdagmorgen. De eerste werkelijk feestelijke winter zonnedag," die wij hier meemaken in Gar misch is opgeluisterd door een bezoek van onze Prinses, die vanmorgen met klein ge zelschap uit Haar gevolg uit Igls over de Tiroolsche grens is gekomen om een be zoek aan de Winter-Olympiade te brengen. Voor het begin der spelen hadden we hier te weinig sneeuw, tijdens en na het begin te veel. Vandaag is het voor het eerst dat de toppen der bergen blinkend wit oprijzen en zich in het Wirdenfeld-land scherp omlijnd af teekenen. De groote publieke belangstelling richtte zich op het ski-stadion waar de .Slalom voor dames zou plaats hebben en de eerste Olympische kampioene met de protocoiaire ceremonie als zoodanig zou worden begroet. Vair de talrijke Hollanders ontbraken er slechts weinigen in het stadion, daar allen de verrichtingen wilden volgen van. freule Schimmelpenninck v. d. Oye, die gisteren bij de afdaling zulk een goed figuur sloeg. Weinig of geen Hollanders waren er zich van bewust, dat met den trein, die te 10 uur 54 te Garmisch uit Innsbruck moest aankomen, Prinses Juliana Haar intrede hiermede in het Olympisch stadion zou doen. Te 8 uur hedenmorgen had Prinses Juliana het hotel te Igls verlaten, verge zeld van barones van Asbeck, baron van Hardenbroek en baron van Echten tot Wissekerke. De slalom voor dames ging over een afstand van 500 Meter met een verval van 200 Meter. Er waren 25 doorgangen opge steld. Onze landgenoote, freule Schimmel penninck van der Oye, legde het parcours af in 1 m. 26.5 sec. Volgens de officieuze berekeningen heeft de Duitsche skiloopster Christa Cranz het Olympisch kampioenschap af daling en slalom voor dames gewonnen. De verdere uitslagen zijn: No 2 Katfee Grasegger (Duitschland). No. 3 Laila Schou Nilsen (Noorwegen). No. 4 Erna Stenri. No. 5 Johanne Dybwad (Noorwegen). No. 6 Hadi Pfeifer (Duitschland). No. 7. Lisa Resch. Het officieele resultaat zal later op den dag worden bekend gemaakt. Men ver wacht echter niet dat in het klassement der eerste zeven dames verandering zal komen. IJshockey. Het ijshockey-tournooi is hedenochtend voortgezet met den wedstrijd PolenLet land voor groep A. De Polen namen in het eerste kwartier met 10 de leiding. Na het tweede kwartier was het 50. In het laatste deel scoorden de Polen nog Vier maal, terwijl Letland tweemaal het net wist te vinden. Polen won dus met 92. Verder won Canada voor dezelfde groep met 52 van Oostenrijk. Voor groep D won Engeland met 30 van Japan. BINNENLAND. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdagavond 13 Febr. te half negen. Op de agenda staat de wijziging der pen sioenwet voor de spoorwegambtenaren |25. Vrijdag .14 Februari zal de Kamer weder bijeenkomen ter behandeling van 't wets ontwerp inzake verlaging van de openbare uitgaven Voor het onderwijs, o DOODELIJKE AANRIJDING TE BUSSUM. Hedenochtend is een fietsrijder, de 40- jarige Duitscher Abrahamson uit- Bussum, bij het oversteken van den weg ter hoogte van de Gooische beurs door een uit de richting Naarden komende vrachtauto ge grepen en gedood. o AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 3 tot 8 Februari 1936 Is door de Ned. Bank in totaal een. bedrag van c.a. 1 mlllioen van de op haar Sonder- konto uitstaande vorderingen met de be gunstigden afgerekend. De nummers lie pen van 84.615 tot 84.712. Het totale be drag van de nog uitstaande posten, die nog niet uitbetaald zijn, beloopt c.a. 24.8 millioen R.M. De posten waarvoor koers- filxeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. Aan Treuhander konto posten is door de Ned, Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van 250.000 R.M. met de begunstigden afgerekend. Het hdogste afgerekende volgordenummer was 201513. Het totale bedrag van de nog uit staande vorderingen beloopt c.a. R.M. 16.2 millioen. De posten waarvoor koersflxee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. o DE CRISIS-HYPOTHEEK. AFFLOSSINGSWET. Heden is uitgegeven Stbld. nummer 200, wet van den 7en Febr. '36 houdende bijzon dere maatregelen ter uitvoering van op vordering onder bepaalde omstandighe den van hoofdsommen tot waarborg waar van hypotheek op onroerend goed is be dongen en ter voorkoming van bezwaren (crisis-hypotheekaflossingswet 1936). De datum van inwerkingtreding is bepaald op morgen. O Bij het Identificeeren van de acht slacht offers der ramp te Amsterdam hebben de ambtenaren voor groote moeilijkheden gestaan. De lijken waren onherkenbaar verminkt en doordat de huur per week be taald wordt, verhulzen de menschen zoo dikwijls, dat de buren elkaar gewoonlijk niet eens kennen. Bovendien schijnen niet alle families zich bij den Burgerlijken Stand te hebben laten inschrijven. Intussc-hen is men er dan toch tegen den middag in geslaagd de slachtoffers te identificeeren. Op de 3de verdieping, welke werd bewoond door heb gezin Postema. werd onder een bed aan den achterkant het verkoolde lijkje van een 7-jarigen.jon gen gevonden. In een anderen hoek van hetzelfde vertrek lagen de lijken van de vrouw van Postema en twee kinderen. Voorts werd gevonden bij het zoldertrap gat het lijk van een grooten man, vermoe delijk van den bewoner van de eerste ver dieping v. d. Weyden. Bovendien werden cp de zolderverdieping gevonden een kind liggende boven op een rijwiel en in een hoek nog de lijken van twee kinderen. DE POSTVLUCHTEN. De Perkoetoet is te 8.05 met 5 passagiers en post van Schiphol naar Indië ver trokken. o Gisteravond om 10 uur is brand uit gebroken in een tractor met opllgger van de Blauwe Exresse op de grens Wassenaar- Voorschoten a. d. Haagweg. In den opllgger was huisraad geborgen. De brandweer, spoedig ter plaatse, heeft met twee slan gen op de waterleiding den brand ge- bluscht. De oorzaak is vermoedelijk kort sluiting Blijkens mededeellng van den Minis ter van Justitie ligt het in het voornemen der Regeering de arrondissements-recht- bank te 's-Gravenhage uit te breiden met een zestienden rechter. o STADSNIEUWS. UITVAART EN TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. A. BOTS. Op de R.-K. begraafplaats aan de Zijl poort is hedenmorgen het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen den heer J. A. Bots, in leven- oud-wethouder der gemeente Leiden en regent van het R.-K. Par. Armbestuur; die dezer dagen na een kortstondige ziekte, in den ouder dom van 80 jaar overleed. Tevoren werd in de kapel van het St. Èlisabëthziekenhuis aaii de Hooigracht 'n Plechtig Requiem gehouden, waarbij de H. Mis werd opgedragen door rector Jan Bots uit Amsterdam met assistentie van pastoor Beukers en pater Grundeman, terwijl aan de zij-altaren het ceremonieel w-erd verricht door rector Reynen en prof. Janse. Deze plechtigheid werd o.m. bijgewoond door de heeren Splinter en v. d. Stok, waarnemend burgemeester en gemeente secretaris, de raadsleden Wilmer, Coster, Lombert en Eikerbout, den heer Filippo, gemeente-ontvanger, den heer v. Klinken berg, directeur Lichtfabrieken, F. G. Romein oud-referendaris ter secretarie, den heer J. P. Brand, de heer Homulie, dr. Pieck en oud-wethouder Sanders. Achter de baar liepen vele verpleegden uit het R. K. Weeshuis. De absoute werd verricht door pater Grundeman. UIT NED. OOST-INDIË. OPENING VAN DE LUCHTLIJN BATAVIA—BALIK—PAPAN. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta). Hedenmor gen startte de K.N.IL.M.-Douglas van het vliegveld Tjiiilitan te Batavia voor de openings-vlucht Batavia-Balik-Papan vice versavoor het postvervoer was hiervoor een speciaal zegel uitgegeven. Als passagiers vlogen mede het hoofd van het luchtvaartbureau, Ir. Harthoorn, de vertegenwoordigers van de B. P. M„ de heeren Hoekstra, Holthuis en Pugh, het lid van den Volksraad, Mohamad Noor, Dr. Berlage, Ir. Snuyff. de resident van de Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, de heer Moggenstorm, de gewestelijk mili tair commandant van deze afdeeling, over ste Steinmetz, de vertegenwoordiger van de Borsumy, de heer Kauffeld, de accoun tant Lugt, kapitein Versteeg van de K.N. I.L.M. en een vertegenwoordiger van Aneta Men zal op 10 Februari a.s. terugkeeren. Het vliegtuig wotdt bestuurd door gezag voerder De Graaf; bovendien bevinden zich een mecanicien en een marconist aan boord. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. ZAAD EN ZAAIEN. Nu het tijd is nieuwe groentenzaden te bestellen dienen we eens na te gaan in hoeverre overjarig zaad nog gebruikt kan v/orden. Uit onderstaande zal blijken, dat resten van zaad niet steeds behoeven te worden weggeworpen, mits dit zaad steeds op een doelmatige wijze is bewaard. Zaden toch zijn levende plantendeelen, welke in den schijnbaren rusttoestand niet alleen van de noodige lucht moeten worden voor zien, maar ook mag de temperatuur in de bewaarplaats niet aan groote schomme lingen onderhevig zijn. Een droge kast ln Naar het Binnengasthuis zijn in den loop van den nacht vervoerd het echtpaar Eggermond, vader Postema en een zij ner kinderen. Resumeerend zijn omgekomen de vrouw van Postema en drie kinderen uit dit gezin, benevens alle drie kinderen uit het gezin Eggermond en tenslotte de bewoner van de eerste verdieping, van der Weyden Het is bovendien niet zeker of de vier gewonden ln het Binnengasthuis allen zul len herstellen. De toestand van het 7-jarlge knaapje Postema is zeer ernstig. Hij verkeert in levensgevaar. De toestand van Eggermond is niet gevaarlijk. Hij heeft brandwonden aan armen en beenen. De toestand zijner vrouw is beter geworden. Zij heeft zeer ernstige brandwonden. Tot dusver zijn geen breuken geconstateerd. Van de kinderen behooren er drie tot het mannelijk geslacht. een vertrek, waarin het niet kan vriezen en waarin het gedurende den zomer niet te warm is, is te verkiezen. De zaden zelf bewaart men bij voorkeur in linnen of papieren zakken. Bij langdurig verblijf in fiesschen of in blikken doozen ontstaat gebrek aan zuurstof. Een gemiddelde tem peratuur van 50 gr. F. is 'voor een zaad bewaarplaats te verkiezen. In bovenstaande omstandigheden be waard, behoudt het zaad van boonen en erwten 15 2 jaren de kiemkracht, zaad van spinazie, bieten, sla en andijvie 3 Jaar; selderie, peterselie 4 jaar; koolsoorten 4 jaar, postelein 5 jaar, radijs 4 jaar, kom kommers en meioenen 6 jaar, peen 6 jaar, tomaten 8 a 10 jaar; raapstelen 4 jaar; Spaansche peper 3 jaar; prei en uien 1 jaar; Witlof 5 jaar. Uit bovenstaande blijkt, dat prei- en uienzaal kort de kiemkracht bewaart en dus als overjarig zaad niet voor gebruik in aanmerking komt. Voor een uitzaai in Aug, voor poot- of plantuien wordt bij voor keur nog zaad aangewend, dat in den- zelfden zomer is gewonnen. Ook de zaden van erwten en boonen worden bij voor keur 1-jarig gebruikt. Wanneer men zelf zaad van deze groenten wint en teveel heeft voor direct gebruik, is het van be lang het overschot in de peul te bewaren. Heeft men tweejarig zaad van erwten en boonen dan dient iets dichter te worden gezaaid dan gebruikelijk, om minder risico te loopen van een tekort aan goed groeiende planten te krijgen. Van bladgewassen als spinazie, kool e.d. gebruiken wij bij voorkeur jong zaad, hoe wel bovenstaande aantoont, dat de kiem kracht langer duurt. Deze gewassen moe ten vlug en onafgebroken groeien en deze eigenschappen zijn eerder van planten van jong zaad afkomstig te verwachten dan van ouder zaad. Van andijvie en sla bevalt het ons steeds goed overjarig zaad te ge bruiken om minder kans te hebben door groeiende planten (schieters) te bekomen. Ook van komkommers en meloenen ver dient overjarig zaad de voorkeur. Jong zaad geeft meestal sterk groeiende, minder vruchtbare planten. Over de noodige hoeveelheden zaad kun nen we het volgende meedeelen: voor het bezaaien van 10 vlerk. Meter grondopper vlak heeft men noodig van lage en hooge erwten-, peulen- en capucijnersoorten 1 ons zaalzaad;van stamsnijboonen 70 gr. zaad; één ons bevat pl.m. 190 zaden; van enkele stamprlnsesseboonen 55 gram. 1 Ons bevat pl.m. 330 zaden. Van dubbele stamprinsessen 65 gram; 1 ons bevat pl.m. 280 zaden; van tuinboonen is noodig op 10 vierk. Meter l'/z ons; 1 ons bevat pl.m. 60 zaden. Van bieten (roode kroten) 20 gram, spinazie vroeg 60, later 40 gram; van 5 gram andijviezaad kan een zaalbed van 1 vierk. Meter worden bezaaid en hiervan komen planten, genoeg voor 25 vlerk. Meter grond. Met 5 gram zaad van selderij en peterselie kan voldoende gezaaid wor den voor een paar vierk. Meter plantbed. Van koolsoorten zaaien we met 5 gram zaad een plantbed van 2 vierk. Meter. Hier uit kunnen gemiddeld 400 bruikbare plan ten worden getrokken. Met 1 ons poste- leinzaad kunnen pl.m. 7 vierk. Meter grond bezaaid worden, van radijs gebruiken we een halfons zaad voor 10 vierk. Meter grond; van 10 gram komkommer zaad komen pl.m. 200 goede plan ten en voor 10 goede planten dient men pl.m. 15 zaden te zaaien. Meloenen idem. Van peen gebruiken we 20 gram (2 lood) zaad voor 10 vierk. Meter grond; van raap stelen l'/s ons per 10 vierk. Meter; van rapen of knollen 5 gram per 10 vierk. Meter: van Brusselsch lof 5 gram zaad voor dezelfde oppervlakte. Wat betreft de wijze van zaaien wijzen we er op, dat het zaaien op rijen bij de meeste groentensoorten de voorkeur ver dient boven het zaaien uit de volle hand. In het laatste geval is veei routine noodig voor een regelmatige verdeeling van het zaaizaad, terwijl het gelijk inharken nog moeilijker is. Door in rijen te zaaien heeft men de voordeelen, dat het zaad even diep komt te liggen, de jonge planten kunnen beter worden uitgedund, dus „op maat ge zet". Bovendien is het geheel gemakke lijker onkruidvrij te houden door gebruik van den schoffel, iets wat bij teelt op rijen niet mogelijk is. Dan moet alles -worden gewied. Bij de teelt van wortel- en knolgewassen wordt bij rijenteelt meer aan gewicht aan wortels geoogst. Gewoonlijk is het aantal planten bij rijenteelt minder en daardoor de ontwikkeling van wortels en knollen beter. Vooral beginnende kweekers doen beter rijenteelt te gebruiken. De zaai- geulen kunnen met. den schoffel langs de lijn gemaakt. De hierdoor meer te ge bin li ken tijd wordt later door bovenstaande gunstige bewerkingen van dunnen en schoonhouden ruimschoots vergoed. Koop goede zaaizaden van erkende han delaren. Zoö ergens dan is goedkoop hier duurkoop. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Van 't front. ROME, 8 Fefor. (Reuter). Maarschalk Badoglio telegrafeert heit 118de legerbe- Onze troepen consolideeren hun stellingen, en gaan door met druk uit te oefenen op de vijandelijke detachementen, die zich ut het dal van de Webbl Gestro terugtrekken. Van het Eritrea-front is niets belang rijks te vermelden. Het petroleum-embargo. LONDEN, 8 Febr. (Reuter). De diplo matieke medewerker van de „Daily Tele graph" schrijft, dat men den Italiaan- schen ambassadeur te Londen, Grandl, verzocht heeft, den Grooten Fascistischen Raad geruststellende verzekeringen te doen. Deze verzekeringen zouden speciaal betrekking hebben op een petroleum- embargo. Zekere mogendheden zouden hebben overwogen, of het niet mogelijk is, dên uitvoer van olie naar Italië tot de nor male verhoudingen in vredestijd te be perken. Men zou dan kunnen zeggen, dat de Volkenbond weliswaar het Italiaansche volk geen straf oplegt, doch weigert, een aanvalsoorlog te steunen door uitgebreide levering van brandstoffen. De Fransche regeering zou te Rome heb ben geïnformeerd, of Italië een dergelijke beperking als een militaire sanctiemaat regel zou beschouwen. Italië koopt Abessijnsche koffie. DIREDAWA, 8 Fiebr. (Reuter). Italië koopt op het-oogenblik grooq hoeveelheden Abessijnsche koffie. Het steunt op deze wijze de valuta van zijn vijand en zonder twijfel is dit het eerste voorbeeld in dé ge schiedenis van een dergelijk geval. De uit voer van Abessijnsche koffie heeft een uit zonderlijk hoog pêil bereikt, hetgeen oor zaak is van de stijging der Maria There- sia thaler. AMSTERDAM, 8 Februari. Kalme markt. Stemming gedrukt. Ko ninklijke aangeboden. Unilevers ln reactie. Rubbers nauwelijks prijshoudend. Beleg gingswaarden vast. Peruanen verwaar loosd. Amerik. fondsen lusteloos. De beurs had een kalm voorkomen. De stemming was gedrukt. De verklaringen van Sir Henry Deterding Inzake een a.s. verlaging der petroleumprijzen hadden klaarblijkelijk gieen aangenamen indruk gemaakt. Van de Oliewaarden waren Koninklijke aan aanbod onderhevig. Een verlies van eenige percenten werd opge- teekend. De Amerikaansche soorten werden ook wat lager afgedaan. Van de Industrieele fondsen zetten Unilevers de rijzing niet verder voort. Het aanbod had de over hand. Ten opzichte van gisteren was er een nadeelig verschil. De affaire was van weinig beteekenis. In tegenstelling met Unilevers werden aandeelen Ned. Ford enkele punten hoo- ger genoteerd. Peruanen trokken weinig belangstelling meer. Zij waren iets lager. Scheepvaarten waren verwaarloosd, even als Amerik. fondsen. A'dam Rubbers waren eerst prijshou dend, doch later voltrok zich een reactie. Suikers lagen eerder iets gedrukter in de markt. H.VA.'s zagen enkele punten verloren gaan. De beleggingsmarkt was stil, doch' voor de Ned. Staatsobligaties, speciaal 4% obligaties Nederland, was ér een vaste stemming. De affaire ln City Service was minder omvangrijk. De koers was lager. Amerik. fondsen hadden een gedepri meerd voorkomen, Bethlehem Steels kon den zich evenwel lichtelijk verheffen. De geldmarkt was ruim. Prolongatie 13/4 pCt. LEIDEN. 8 Februari. Botermarkt 465 Kg. Fabrieksboter 1,63, handel matig; Boerenboter 1,53l,62'/i. LEIDEN, 38 Februari. Turfmarkt Lange turf 68. Geen aanvoer. Leiden, 7 Febr. Noteering Coop. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en omstr.". Roode kool f. 4.20 tot f. 14.30, savoye kool f. 2.70 tot f. 12.10, groene kool f. 70 tot f. 3.50, pieterselie f. 1.70 tot f. 2.80, prei f. 1.40 tot f. 3.30, kropsalade f. 1.40 tot f. 3.00, selderie f. 1.50 tot f3.20, knolselde- rie f. 1.10 tot f. 4.00 wortelen f. 2.80 p. 100 stuks; kroten f. 2.80 tot f. 4.20, kroten, ge kookt, f. 8 tot f. 9, witloof f. 1 tot f. 15. boerenkool f. 6 tot f. 16, spinazie f. 44 tot f. 53, uien f. 1 tot f. 2.40, wortelen f. 5.70 tot f. 13.60, spruiten I f. 7 tot f. 16, sprui ten II f1.50 tot f. 12, and. f. 15 tot f23 en nero f. 10 tot f. 18 per 100 kilo. AARLANDERVEEN, 6 Febr. Eierenveiling Kipeieren 3.003.40, eendeneieren 2.40 per 100. Kaas 1925 ct. per pond. Boter 65 ct. per pond. LEIDERDORP, 7 Februari. Aanvoer 3000 kippeneieren f. 2,903,00 per 100. Boter 0,71—0.80; Kaas 0,13—0,27; Kippen 0,35— 0,70; Konijnen 0,251,15; Eenden 0,70. NIEUW VEEN, 6 Febr. Kipeleren, aan voer 1152 stuks, prijs per 100 st. f.33.75, eendeieren, aanvoer 82 stuks, prijs per 100 stuks f. 22.30. TER AAR, 7 Februari. Centr. Veiling Uien 2,40—3,20; Andijvie per kist 5 Kg. 50—84: Peen 1,90; Seldery 1,20—1,40; Spruiten 7,90—14.00; Sla 1,20—2,70; Vellen 21—24; Prei 2,10; Boerekool 26; Witlof per 50 Kg. 4,10—7,10. ZOETERMEER, 7 Febr. EierenveiliRg Aanvoer 5000 stuks. Prijs kippeneieren f. 2.803.50; eendeneieren 2.503.10 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3