LEIDSCR DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 6 Februari 1936 BUITENLAND. AGENDA. CRÈME RECHTZAKEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De besprekingen te Parijs. De besprekingen te Parijs loopen ten einde. Koning Boris is reeds vertrokken en ook prins Starhemberg, nadat prins Otto van Habsburg juist was gearriveerd. Een ontmoeting heeft tusschen hen niet plaats gehad. Prins Starhemberg heeft de volgende verklaring gepubliceerd over het onder houd dat hij gehad heeft met minister Flandln: Uit Londen te Parijs gekomen, heb ik een onofficieel onderhoud gehad met mi nister Flandin om met hem van gedach ten te wisselen over eenige aangelegen heden van de Europeesche politiek. Gedurende dat onderhoud heb lk het Oos- tenrijksche standpunt ten aanzien van eenige kwesties kunnen uiteenzetten en in het bijzonder er den nadruk op kunnen leggen, dat de Oostenrijksche regeering haar vrijheid van handelen en beslissen over alle kwesties van blnnenlandsch- poütieken aard absoluut wenscht te be houden. Tot deze kwesties behoort natuur lijk ook die van den staatsvorm en het .herstel der Habsburgers Naar de meening van de leidende Oos- tenrijksche politici doet aan deze vrijheid van handelen niet af dat Oostenrij ksche staatslieden, zich volkomen bewust van hun verantwoordelijkheid jegens Europa, verstaan dat niets gedaan moet worden wat den vrede in Europa zou kunnen ver storen. Een dergelijke verzekering Is bij verscheidene gelegenheden afgelegd door de Oostenrij ksche regeering, in het bij zonder met betrekking tot de restauratie der Habsburgers. Ik heb hier niets aan toe te voegen. In ieder geval heb lk uitdruk kelijk onderstreept dat er geen sprake van is dat Oostenrijk afziet van een wij ziging van den regeeringsvorm in monar chale richting. Maar ik heb nog eens de reeds verscheidene malen afgelegde ver klaring herhaald, dat de Oostenrij ksche regeering op dit stuk geen beslissing na streeft, zonder in overleg te zijn getreden met de Europeesche mogendheden. Wat betreft de mogelijkheid van gedachten- wisselingen tusschen Oostenrijk en de mogendheden van Centraal Europa, heb ik als mijn overtuiging uitgesproken, dat een dergelijke gedachtenwisseling geen nut zal hebben, tenzij Italië als zijnde garant voor Oostenrijk's Integriteit, er aan deel neemt. ENGELAND. HET LAGERHUIS OVER EEN NIEUWE WERELD CONFERENTIE. In de zitting van het Lagerhuis is gis teren een boodschap voorgelezen van ko ningin Mary in antwoord op het adres van condoleance van het Huis. De bood schap luidt: „Ik dank u van ganscher harte voor uw condoleanoe-boodschap. die mij helpt mij in mijn smart te steunen. Ik ben ten diepste getroffen door de warmte van uw sympathie en ik stel de verzekering op prijs, die gij mij van de onveranderlijke aanhankelijkheid van uw huis hebt ge geven". Ramsay Macdonald, die wederom lid van het Lagerhuis is geworden, heeft zijn zetel ingenomen, waarbij hij geïntrodu ceerd werd door den premier, Baldwin, en den minister van binnenlandsche zaken, Sir John Simon. In het verloop van de zitting heeft de minister van buitenlandsche zaken. Eden, in antwoord op een hem gestelde vraag betreffende Dantzig verklaard: „Het rap port over deze aangelegenheid is door den vertegenwoordiger van Engeland aan den raad voorgelegd en op 24 Januari door den raad aangenomen. In het rap port ben ik in staat geweest te verklaren, dat de regeering van Dantzig er in had toegestemd de aanbevelingen van den raad, gegeven in de zitting van September j.l., volledig ten uitvoer te leggen. Deze aanbevelingen hadden betrekking op wij ziging van de wetgeving, die door het permanente hof voor internationale justi tie ongrondwettig was bevonden. De Dantzigsche regeering was voorts bereid formeele verzekeringen te geven, dat wet. gevende bepalingen zouden worden Inge voerd ter verbetering van den toestand met beteekking tot de pers." Daarop heeft de vroegere leider van de Labour-oppositie, Lansbury, een resolutie ingediend, waarin hij' het bijeenroepen door den Volkenbond bepleit van een in ternationale conferentie ter behandeling van de economische factoren, die, volgens de motie van Lansbury. verantwoordelijk zijn voor de over de geheele wereld toe gepaste oorlogsvoorbereidingen, zooals de noodzakelijkheid van toegang tot de grondstoffen en markten en van landver huizing. Lansbury verklaarde, dat hij geen ver trouwen stelde in eenig systeem, dat op geweld bouwde. Toen de oorlog uitbrak was het onmogelijk eenige redelijkheid te blijven betrachten ten opzichte van de tegenstanders. De volkeren hadden leder gevoel voor goed of kwaad verloren. En toen ten slotte een regeling met geweld tot stand was gebracht, is het er steeds een geweest, die vroeger of later herzien of gewijzigd moest worden. De economi sche wereldtoestanden moeten herzien worden. Spr. stelde niet voor het Brit- sche rijk te verdeelen. Hij wenschte een volkomen nieuwe opvatting van de we reldeenheid, waarbij de grondstoffen van de wereld georganiseerd zouden worden door een internationaal gezag ten dienste van alle volkeren der aarde. Wanneer de regeeringen kunnen samenwerken en or- ganiseeren om te vernietigen, moet het toch zeker gemakkelijker zijn zich aan een te sluiten bij de uitvoering van dit menschelijke voorstel. Nadat een conservatief amendement was ingediend, waarin tot uiting wordt gebracht dat er vertrouwen wordt ge steld in de regeering. dat zij alle uitvoer bare stappen zal doen ter verbetering van de internationale welvaart en tot het bereiken van een beter begrijpen tusschen de volken, nam Lloyd George het woord ter ondersteuning van het voorstel be treffende een internationale conferentie, welke zich zou bezig houden met de pro blemen van grondstoffen en koloniën. RECLAME. Geopend van 10 v.m.-5 n m. en van 8 n.m. 10 n.m. SLUITING ZONDAG 9 FEBR, 5 o. n.m, Lloyd George ving aan met een over zicht te geven over de teleurstellingen oer afgeloopen jaren van de verwachtin gen, die gebaseerd waren op de verdragen van Locarno en Parijs. Vervolgens wees hij op de uitbreiding, die den laatsten tijd ter wereld aan de bewapeningen is gegeven en over den toestand van span ning, onzekerheid en dreiging, die daaruit voortvloeide. Twee landen in Europa, aldus Lloyd George, zijn bevreesd voor omsingeling, Duitschland en Rusland. Duitschland is bevreesd voor Rusland en Frankrijk. Rus land is bevreesd voor Duitschland en Japan. Is het niet mogelijk, zoo vroeg spr., dezen cirkel van vrees te verbreken voor het te laat Is? Elders weer zijn economi sche overwegingen van groot belang. In dit verband noemde Lloyd George de Ja- pansche actie in het Verre Oosten en Italië's toevlucht tot den oorlog in Oost- Afrika. Spr. zeide geen voorstander te zijn van het weggeven van hét Britsche rijk, maar stelde bij een bespreking van het koloniale probleem wel voor de ver deeling van de Volkenbondsmandaten te herzien. Wat de Duitsche eischen betreft, zeide spr.. dat men die niet moet igno- reeren om de ongelukkige of dwaze rede voeringen van zekere Duitsche leiders. Spr. vroeg de regeering te overwegen of de tijd niet gekomen was. dat de volke ren bijeengeroepen moeten worden en dat hun gevraagd moet worden de kaar ten op tafel te leggen en te zeggen wat zij wilden? De volgende spreker, Amery, zeide van meening te zijn. dat deze voorgestelde conferentie van te voren reeds tot nietig heid gedoemd was- Wat voor hoop bestaat er, dat een der naar de conferentie ko mende mogendheden bereid zal blijken, gebied af te staan of haar economische politiek te wijzigen? Het antwoord van de regeering werd ge geven bij monde van den ondersecretaris van buitenlandsche zaken. Lord Cran- borne. Spr. zette uiteen, dat de regeering het niet met Lansbury oneens was. Wan neer verschillen met zijn opvattingen be stonden, lagen die veeleer in onderschei dingen van gTaad en van vertrouwen dan in wezenlijke afwijkingen. Alle volken zien met ernstige verontrusting de voor bereidingen, die getroffen worden voor oorlog. Wanneer Groot-Brittannië de laatste aller naties, die daartoe overgaat zijn staat van bewapeningen herziet, geschiedt dit niet omdat het ten oorlog wil trekken, maar met het oog op de ver sterking van krachten van orde tegen de krachten der wanorde. Wanneer echter de toestand verandert en een wijziging intreedt ten gunste van een algemeene vermindering van bewapeningen, zal de regeering deze gelegenheid met beide handen aangrijpen. Verwijzende naar de uitspraak van Sir Samuel Hoare te Ge- nève. over het probleem van de grond stoffen, zeide Lord Cranborne, dat de regeering nog geloofde, dat een interna tionale bespreking der moeilijkheden van onmetelijke waarde zou zijn. maar kan iemand zeggen of de tijd volkomen rijp is voor de bespreking van deze buitengewoon ingewikkelde problemen? Men moet een herhaling voorkomen van de rampspoe dige mislukking der internationale mo netaire en economische conferentie van 1935. Bij de stemming werd de motie-Lans- bury verworpen met 228 tegen 137 stem men. terwijl het door afgevaardigde Evans ingediende amendement werd aan genomen met 207 tegen 125 stemmen. Naar verluidt verzet het ministerie van Financiën zich officieel tegen de uitgifte eener verdedigings-leening ter voorzie ning in de behoeften van leger, vloot en luchtmacht tot herstel van den achter stand in de nationale verdediging. Men is van meening, dat de uitgifte van schatkist-biljetten, dus het opnemen van gelden op korten termijn, voldoende zal zijn om te voorzien in de behoefte aan middelen bij de ten uitvoer brenging van het plan tot nationale verdediging. De ochtendbladen spreken de verwach ting uit dat de staking op de vleeschmarkt van Londen binnen enkele dagen zal ein digen. Door de snelle organisatie van een vleeschcommissie en door het inrichten van tijdelijke opslagplaatsen voor vleesch op de stations hebben de stakers hun scherpste wapenen verloren. De werkgevers blijven vasthouden aan het standpunt dat zij de loonelschen eerst in overweging zul len nemen nadat het werk is hervat. Men gelooft dat uiterlijk gedurende het weekeinde de staking zal eindigen. GRIEKENLAND. De crisis. In sommige kringen wordt gesproken over de mogelijkheid van een Coalitie kabinet ondersteund door de liberalen, de Volkspartij van Tsaldaris en de aanhan gers van Metaxas Chaphandaris en Pa- panastasioe. BELGIE. Minister Devèze over de defensie. In opdracht van het kabinet heeft de Belgische minister van defensie, Devèze, gisteren voor de gezamenlijke commissie uit Kamer en Senaat een uiteenzetting gegeven van de militaire kwestie. De rol van het Belgische leger, aldus Devèze, ls geen andere dan de onschend baarheid van het Belgisch grondgebied te verzekeren. Met nadruk verklaarde de minister, dat België door geen enkele militaire afspraak gebonden is en dat het zijn souvereinitelt ongeschonden handhaaft, De minister herinnerde aan de inspan ning, allerwegen merkbaar, tot vergrooting der veiligheid. Hij noemde ln dit verband Engeland, Frankrijk, Zwitserland. Neder land, en Zweden. Na vervolgens België's militaire situatie binnen het kader van den Volkenbond en van het verdrag van Locarno te hebben geschetst, gaf Devève een aantal inlich tingen over den tegenwoordigen omvang der Duitsche strijdkrachten en over de verdedigingsmaatregelen, welke Frankrijk getroffen heeft aan zijn Oostgrens. Spreker wees op het gevaar eener mo gelijke invasie vla de Nederlandsch-Bel- gische grens en concludeerde daaruit, dat niet slechts de Belgische grens tusschen Arlon en Maeseyck, doch óók tusschen laatstgenoemde plaats en Antwerpen ver sterkt moet worden. Daarna gaf de minister een overzicht van de organisatie der Belgische strijd krachten en van de fortificatie-werken, waarbij hij er op wees, dat op de gewone defensiebegrooting voortdurend maar be zuinigingen werden toegepast. Sprekend over de kwestie van den mili tairen diensttijd, verklaarde Devèze, dat de maatregelen, ln 1928 genomen, thans niet meer doeltreffend zijn, zoodat het dringend noodzakelijk en onvermijdelijk is. aan de huidige situatie op rationeele wijze een einde te maken, indien men tot een permanente beveiliging der grenzen wil komen. Het voorstel, dat de minister ter zake zou willen doen, zou den diensttijd niet meer verlengen, dan strict noodzakelijk is. om in tijd van nood in de grensgebie den paraat te zijn. Devèze beperkte zich vooralsnog tot de groote lijnen van zijn defensie-plan, daar de regeering de de finitieve termen van het wetsontwerp nog moet vaststellen. Hij verklaarde echter nadrukkelijk, dat zijn voorstellen geen betrekking hebben op de effectieven van het Belgische leger noch supplementaire bewapening beoogen. Slechts zeer kleine offers zouden van de bevolking worden gevergd èn in financieel opzicht, èn wat den militairen diensttijd betreft. Nauw keurige cijfers kon spreker echter nog niet geven, voor de regeering haar beslissing definitief genomen heeft. Tenslotte wees Devèze op het defen sieve karakter van België's militaire orga nisatie, dewelke slechts in een oorlog zal worden betrokken, indien de Belgische grenzen worden geschonden. Volgens aanvullende gegevens, welke de leden van de defensie-commissie hebben verstrekt verlangt de regeering, dat het eerst de meest noodzakelijke militaire kwesties worden behandeld, d.w.z. de ver dediging van de grens; later kan dan de algemeene hervorming van het Belgische leger volgen. Een derde van de lichting zal dan een diensttijd van 18 maanden vervullen, indien de socialisten hun goed keuring eraan geven. De supplementaire uitgaven bedragen 15 millioen op het gewone budget en 50 op het buitengewone budget. Voornamelijk heeft dit ten doel het ar tillerie-gordijn op de toegangswegen te verzwaren en de motoriseering van de troepen, welke de voorhoeden van den vijand moeten vernietigen te verbeteren. Sedert eenige dagen zijn in de Rupel- streek in de steenbakkerijen stakingen uitgebroken. Te Boom en te Niel hebben de stakers zich kalm gedragen, hetgeen evenwel niet het geval was te Rumpst en te Berhagen, waar zich ernstige wanor delijkheden hebben voorgedaan. Hierbij speelden de vrouwen een be langrijke rol. FRANKRIJK. Het proces te Ai*. Het proces te Aix wegens den moord op koning Alexander en minister Barthou is gisteren hervat. Verhoord ls Krajl, doch dit verhoor leverde totdusver niets bijzon ders op. Krajl verdedigt zich door te doen, alsof hij niets wist van het moordplan, al leen den moordenaar maar vergezelde. VEREENIGDE STATEN. Huil tegen een economische conferentie Borah's candidatuur. Staatssecretaris Huil verklaarde aan journalisten, dat hij een reeks gesprekken had gevoerd met den Britschen ambassa deur nopens de meest geschikte middelen tot herstel en uitbreiding van den inter nationalen handel. Buil gaf uiting aan de verwachting, dat deze besprekingen tot gunstige resultaten zullen leiden ofschoon tot dusver nog geen regeering concrete voorstellen ter tafel heeft gebracht. In antwoord op de vraag, of wellicht niet eerlang een nieuwe economische confe rentie zou worden bijeengeroepen ver klaarde Hull van meening te zijn dat de gewone diplomatieke gedachtenwtssellngen een beter middel zijn om tot het ge- wenschte resultaat te komen. Zoowel de liberale als de conservatieve vleugel van de Republikeinsche Partij schijnen niet van zins te zijn de candida tuur Borah voor het presidentschap der Vereenigde Staten te steunen. Men verwacht dan ook. dat er nog wel het een en ander te doen zal zijn aleer Borah officieel zal worden gecandideerd. Men beschouwt in verschillende krin gen de actie van Borah dan ook als een oorlogsverklaring aan de organisatie der Republikeinsche Partij. ZWITSERLAND. De moord op Gustloff. Reuter's correspondent te Davos meldt nog, dat Frankfurter de moordernaar van Gustloff aan een ongeneeslijke ziekte lijdt en hij bii zijn verhoor gezegd heeft dat hij zichzelf niet meer dan ten hoogste nog een half jaar leven had toege kend. Onder deze omstandigheden had hij besloten zijn waardeloos leven op te offeren en de wereld te wijzen op de mar telingen die zijn geloofsgenooten in Duitschland onder het bewind van. Hitier moesten ondergaan, Frankfurter is de zoon van een rabbijn. Het overbrengen van het lijk van den vermoorden nationaal-socialistischen leider Gustloff. naar zijn geboortestad Schwerln zal Zaterdag a.s. plaats vinden. Zaterdagmorgen om 9 uur wordt in de kerk te Davos een plechtige godsdienst oefening gehouden waar gouwleider Bohle met een delegatie van de leiding der bui tenlandsche organisaties der N.S.D.A.P.. benevens vertegenwoordigers van de plaat- lijke groepen der N.SD.AP. in Zwitser land. de Duitsche gezant met verscheidene leden van het gezantschap en het Duitsche consulaat in Davos aanwezig zullen zijn. In verband met den moord heeft de Duitsche gezant te Bern zijn verlof afge broken; en is naar Bern terug gekeerd. BU zijn aankomst in de Zwitsersche hoofdstad vond hij een schrijven van bondsraad Motta. waarin deze namens de Zwitsersche regeering uiting geeft aan zijn diepe ontsteltenis over den moordaanslag, die in geheel Zwitserland levendige ver ontwaardiging moet wekken. Des Duitsche gezant heeft daarop een bezoek gebracht aan bondsraad Motta, hem dank gezegd voor zijn sympathie en ln opdracht van de rijksregeering het strengste onderzoek naar dezen polltieken aanslag ook met betrekking tot eventueele aanstichters tot den moord, geëlscht. Hit heeft hierbij gewezen op den grooten ernst van de aangelegenheden en uiting gegeven aan de verwachting, dat de Zwlt- sche autoriteiten alles zullen doen ter op heldering en bestraffing van de misdaad. De gezant heeft er verder aan herinnerd, dat de ophitsing die de Zwitsersche lin kerzijde sedert vele maanden in de pers tegen landsgroeplelder Gustloff. ondanks herhaalde waarschuwing van den gezant tot zelfs in het parlement heeft gevoerd, klaarblijkelijk het terrein heeft voorbereid, voor den laffen moord. Bondsraad Motta gaf de verzekering, dat van den kant van Zwitserland alles geschieden zou om de afschuwelijke daad op te helderen en den moordenaar zijn gerechte straf te doen ondergaan. De Duitsche rijksminister voor volks voorlichting en propaganda heeft alle uit voeringen van den rijksbond van Joodsche cultuurorganisaties tot nader order ver boden teneinde eventueele incidenten te voorkomen. UIT HET VERRE OOSTEN. China en Japan. Te Tokio hebben wederom gewichtige besprekingen plaats gehad tusschen de vertegenwoordigers van de ministeries van buitenlandsche zaken, leger en marine, alsmede den oppersten oorlogsraad. Generaal Isogai en de afdeeling-chefs van China en Mandsjoekwo brachten rap port uit. De Japansche politiek werd als volgt vastgesteld: 1. samenwerking met Nanking, teneinde de anti-Japansche stroomingen in China te vernietigen. 2. Steun aan de autonomistische bewe ging in Noord-Chlna. 3. Bescherming van Mandsjoekwo door een definitieve grensregeling met sovjet- Rusland en blnnen-Mongolië. Intusschen duren de wrijving en de pro testen over en weer. in verband met de incidenten aan de Mongoolsche grens, nog steeds voort. RECLAME. 8252 een ^weldaad voor Uw huid Doos 20cl DE VOETBAL-PRIJSVRAAG. De kantonrechter te Amsterdam mr. C. Thors deed gisteren uitspraak in de straf zaak tegen den 41-iarigen uitgever van „De Voetbal Expert" L. P. verdacht' van overtreding van de loterij wet. De kantonrechter achtte het tenlaste gelegde bewezen en veroordeelde hem tot een geldboete van f. 50 subs. 10 dagen hechtenis. In het blad was een prijsvraag opgenomen; de koopers konden een lijst invullen met voorspellingen betreffende den afloop van een aantal voetbalwed strijden. Zij. die den juisten uitslag het dichtst benaderden, wonnen geldprijzen. Het OM. had 1000 gulden boete gere- qulreerd. VOOR VRIJDAG 7 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. 8,00 VARA 10,00 VPRO 11,00 VARA 12,00 AVRO 4,00 VARA 8,00 VPRO 11,00—12,00 VARA 8,00: Orgelspel 8,30: Gram.pl. 10,00: Morgenwijding 10.15: Voor de Vrouw 11,00: Gram.pl. 12,00: Canta- bilé-orkest en Gram.pl. 2,00: Omroep orkest en soliste. (In de pauze: Voor dracht) 4.00: De Notenkrakers 5.00: Kinderuur 5,30: Addy Walis' orkest 7,00: Lezing 7,20: Gramofoonpl. 7,50: Berichten 3,00: Vrijz. Godsd. Persbureau 8,05: Lezing 8.30: Viool en plano 9,00: Lezing 9,30: Vervolg concert 10,00: Filmpraatje 10,30: Causerie 10,45: Berichten 11,00: Jazz muziek 11,3012,00: Gram.pl. HEDEN: Den Burcht: Leidsche Chr. Harmonie- vereeniging. 8 uur nam. N. Rijn 19: Drie Vrouwen Avond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Residentie-Orkest, dir. Issaye Dobrowen; soliste Jo Vincent. Nam. 8 uur. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal)Geref. Bond. Spr. ds. Vroeg-in-de-Wey van Wad- dinxveen. 7Vs uur nam. Vrijdag. Rehoboth (Rapenburg); Openb. verga dering, spreker dr. W. J. de Wilde. 8.15 uur DAGELIJKS Haarlemmerstraat 73: Vredestentoon stelling (tot en met 11 Febr.) Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvier Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags. Inst v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een ideaal echtgenoot". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam „Bal im Savoy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Casino de Paris". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Love me for ever". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam 2 uur. 41/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Het jolige weeuwtje". lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam 8 uur tot vm. 8 uu» alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Hilversum n, 301 M. Algemeene Pro gramma, verzorgd door den KRO 8,00— 9,15 en 10,00: Gram.pl. 11,30—12,00: Voor zieken en ouden-van-dagen 12,15: Gramofoonplaten 1,00: KRO-orkest I,50: Gram.pl. 2,15: KRO-Boys 3,00: Gramofoonplaten 3,15: Zang, piano en Gramofoonplaten 4,15: Gramofoonpl. 5,15: KRO-orkest en lezing 7,00: Lezin gen 7,35: Gramofoonplaten 8,00: Be richten 8,10: KRO-Melodisten 8,50: Causerie 9,05: Symphonieconcert 9,45: Gramofoonplaten 10,00: Vervolg con cert 10,30: Berichten. Gramofoonplaten 10,4512,00: Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 11,20—11,50: Orgel spel 12,10: Populair orkestconcert. 12,50: Dansmuziek 1,352,20: Dames- strijkkwartet 3,203,50: Lezingen 4,20: BBC-Midlandorkest 5,35: Dans muziek 6,20: Berichten 6,50: Piano recital 7,10: Lezingen 8,20: Radio- tooneel 9,20: Louis Levy's orkest 9,50: Berichten 10,20: Nieuws uit Amerika 10,40: BBC-orkest en solist 11,3512,20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7,20, 8,35 en II,35: Gramofoonplaten 12,35: Orkest concert 2,50: Gramofoonplaten 4,20: Piano-recital en voordracht 4,50: Gra mofoonplaten 5.50: Orkestconcert 8,20: Cello- en pianorecital 9,05: Ope rettemuziek 11,051,05: Orkestconcert. Keulen. 456 M. 5,50: Orkestconcert 10,20: Orkestmuziek en Schrammel- Ensemble 1,35: Sehrammelmuziek 3,20: Orkestconcert 5,20: Omroeporkest en solisten 7,30: Voor oud-strijders 8,45: Strijkkwartet 10,0011,20: Orkest- concert. Brussel. 322 en 484 M. 3,22 M.: 12,20: Kleln-orkest 1.302,20: Dansmuziek 5,20: Dito 6,35: Gramofoonplaten 7,05: Klein-orkest 8,20: Radio-tooneel met muziek 10,3011,20: Kamermuziek. 484 M.: 12,20: Gramofoonplaten 12,50: Omroeporkest 1,502,20: Gramofoonpl. 5.20: Fluit-recital 5,50: Harmonica - muziek 6,20: Gramofoonplaten 6,50: Piano-recital 7,35: Zang 8,20: Om roeporkest 10,3011,20: Gramofoonpla ten. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Con cert m.m.v. solisten, koor en orkest 8,50: Sport-reportage 9,05: Trioconcert 9,20: Berichten 9,40: Wintersportnleuws 10,05: Weerbericht 10,20—11,20: Po pulair concert uit Hannover. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 7 Februari. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Keulen plm 13.15: Brussel VI. 14.20: Kalundborg 15 20: Keulen 16.20: Droitwich 17.35' Keulen 19.10: Wee- nen of diversen 20 00: Berlijn 23.20: Weenen of diversen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 12.10: Droitwich 13.20: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: DrnHwich 19.10: Londen Reg 20 20: Gram.muz. GR.D 21.20: Droitwich 21.50: diversen Dim. 22.30: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 1 -3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6