RADIO ZO EKP LAATJE DAT IS TOCH DUIDELIJK! We spelen „radio'tje". Omroeper, dat is Toon. We hebben zelf een „zender' En ook een „microfoon". Toon zegt altijd opnieuw weer, Wat er te hooren is. En - 'k vind hem vrees'lijk knap, hoor! Het is niet één keer mis! Wij luist'ren, zitten allen Om 't „toestel" heen geschaard. Hoe duid'lijk klinkt Toons stem steeds. Zoo rustig en bedaard! 't Is nu het kinder-uurtje. Hij geeft het woord aan Han. Die zal ons wat vertellen, Zooals alleen zij 't kan! Daarna wordt er gezongen Door Antoinet van Dijk. Veel groetjes aan de Jaar'gen In 't heele Koninkrijk! Juist vóórdat wij naar bed gaan, Komt dan het weerbericht, En 't laatste nieuws! Wij luist'ren, Ernst staat op elk gezicht! Als 't eind'lijk klinkt: Er is hier Niets meer aanwezig, dan Zegt Moeder: Wel te rusten En droom er maar niet van! Wij bergen onzen „zender" En alles in de kast. Hallo! Hier radio Holland! Een eenig spel, hoor, was 't! (Nadruk verboden). (Nadruk verboden). Jan zit te lezen. Op eens vraagt hij: „Vader, wat beteekent dat: de man had lange vingers?" „Wel, dat is gauw gezegd!" luidt het antwoord. ..Die man was een dief. Van iemand, die steelt, wordt gezegd, dat hij lange vingers heeft, want „met lange vin gers kan men gemakkelijk wat wegnemen" Jan begrijpt het best en leest verder. Den volgenden dag gaat Vader met Toosje, de jongste van 't gezin, naar den Dierentuin. Toosje geniet. Bij de apen, die grappige dieren, is ze niet weg te krijgen. Eindelijk, eindelijk gaan ze verder. Ook de kangoeroe's, die zoo leuk springen, wor den bewonderd. De papegaaien gaan ze maar 't liefst gauw voorbij, want die krijschen zoo. De marmotjes en konijntjes vindt ze schattig en bij een giraffe (jullie weet wel: een dier met een heel langen hals) blijft ze peinzend staan. Eindelijk vraagt ze: „Vader, is dat een dief onder de dieren?" Vader kijkt verwonderd en vraagt op zijn beurt: „Waarom dacht je dat, Toosje?" „Omdat hij zoo'n heel langen hals heeft. Als Je zoo'n langen hals hebt, kun je ge makkelijk het eten van andere dieren stelen, hè Vader? Net als een mensch met lange vingers!" voegt zij er nog ver klarend aan toe. CARLA HOOG. Waar Is de molenaar? (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16