WINTER IN KABOUTERLAND In heel Kabouterland was 't feest: Nog noolt was 't er zoo koud geweest! Het dwergenvolk reed kris en kras Op menig grooten waterplas. Een oude dwerg, reeds krom en grijs, Genaamd Kabouter Eigenwijs, Mocht van zijn vrouw niet naar de baan. Toen is hij stiekum toch gegaan! En fluitende een vroolijk lied, Dacht hij: Ik ben zoo oud nog niet! - Toen hij de schaatsen onder had, Vond hij het ijs toch wel wat glad! Zijn handen werden stijf van kou, Zijn neus vuurrood, zijn wangen blauw. Toch ging het eerste baantje kwiek, Al had hij last van rheumatiek! Hij raakte door het dolle heen En zwierde sierlijk op één been. Doch Eigenwijs zijn baard was lang, Hij struikelde er over. Pang! En voor een tentje met anijs Viel hij een groote ster in 't ijs. Dit was het einde van de pret. De dwerg werd in een slee gezet! En vol met builen, bont en blauw, Kwam Eigenwijs weer bij zijn vrouw. Die riep: Nooit ga jij meer naar 't ijs! Jij, domme, oude Eigenwijs! RIE PLUIM. fNadruk verboden). mond, aan de 2 vriendinnen maar eens samen. Zoo vroolijk feest gevierd op Hanny's verjaardag en wat heeft Hanny veel gekregen. Wim en Greetje de Graaf flink hoor Wim dat jij nu schreef. Wat scheelt er aan Greetje, wordt het al beter? Circa van Gijzen, aardig dat je voor mij telde. 136 kinderen, het is wel vreeselijk veel; je begrijpt dat ik er heel wat mee te doen heb met al die brieven. Marietje, Paul en Wim Laman prettig feest gevierd op school? Wat sturen jul lie toch mooie plaatjes op je brieven. Was het zoo'n mooi boek? Neeltje van Katwijk een heel grappig plaatje, ik ben blij dat ik niet zoo met inkt mors nu ik altijd in bed, liggende moet schrijven. Hennie de l'Ecluse, al is het moeilijk en eentonig, zoo altijd ziek op bed te liggen, toch gaat de tijd dikwijls gauw voorbij. Jan, Jannie en Piet de Graaf, vertel maar of het een prettige avond is geweest voor jullie. Sientje Timmermans zeker begrijp ik dat je geniet als je eens voor je plezier kunt lezen na al het schoolwerk en de lessen. Lange brieven behoeft heusch niet, ik krijg er nu zulke massa's, zie je wel al die namen. Gerda Los je Viaugt: wanneer komen er eens meer raadsels in de kinderkrant? wat bedoel je daar mee? Vijftal van Vliet nu was het Marietjes beurt, keurig geschreven hoor. Die can tate waarin Boukje meezong, ken ik heel goed. Jannie van Biezen van harte hoop ik dat je vader deze week weer uit het zie kenhuis thuis mag komen. Ans en Rietje Vollenga ja natuurlijk lees ik ook altijd de Kinderkrant. Alida v. d. Holst als je mij een briefje schrijft bij de oplossingen der raadsels, dan antwoord ik heusch wel, anders kan dat toch niet. Jaap Kruit hartelijk gefeliciteerd, en veel plezier dien dag. Dat raadsel heeft er al ingestaan. Tini en Herman v. d. Reyden, ik had je heusch niet Trui gedoopt, ik weet wel hoe je heet. Maartje Sierag al weer een jarige, jij op Woensdag 5 Februari, van harte gefelici teerd, vier maar vroolijk feest. Rieka Uljee aardig hoor zoo'n clubje en waar en bij wie is dat kamertje, komen jullie altijd bij dezelfde? heeft niet ieder haar beurt om het clubje te ontvangen? Lientje Lefeber ja ik lig nog steeds te bed, opzitten is te vermoeiend en te pijn lijk. Zeker zal ik dat aardig vinden als je mij later een kiekje stuurt. Trieneke van Manen ik hoop van harte voor jullie dat je moeder weer spoedig gezellig bij jullie thuis zit, wat een vreug de zal dat zijn. Veel plezier op 't school feest. Trijntje Durieux gelukkig dat je moeder weer beter is. De laatste zeven jaar ben ik o zooveel bedlegerig, dan dit dan dat. O zeker herinner ik mij die tante van je die bij mijn ouders in betrekking was Nico en Marrie Liebert ik hoop erg voor je Nico dat de uitslag van het onderzoek gunstig zal zijn. Heeft Marrie veel plezier gehad op het schoolfeest? Eindelijk is deze reuzencorrespondentie klaar. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Verstuurt de brieven toch wat eerder, ik krijg ze soms op het allerlaatste oogen- blik.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15