RAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. Het Haantje van den Toren. CORRESPONDENTIE. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN MOETEN 4, DE KLEINEREN 3 GOEDE OPLOSSINGEN INZENDEN. I. Ingezonden door Sientje Timmermans. Welk dorp in ons land begint met de 3 eerste letters van ons ABC. n. Ingezonden door Bep en Wim Nieboer. Het is in de vrouw En niet in de man Het is in het bier Maar niet in de kan Het is in het varken En niet in het spek. Het is bij verstandigen En niet bij den gek. m. Ingezonden door Alida v. d. Holst. Hoe wordt een zwarte hond als hij in de Roode zee gaat zwemmen? IV. Ingezonden door Mientje van Egmond. Een stad in Zuid-Holland van 7 letters 2 lettergrepen. In die stad wonen twee personen die wij allen liefhebben. 1. 2. 3 is een boom. 1. 6. 7 is een groet. 4. 5 is een uitroep. V. Ingezonden door vijftal van Vliet. Met gl breek ik wel gauw Wanneer je mil laat vallen. Met pl ben k 't resultaat Van natte ongevallen Met kl wordt straks de school gevuld 'k Heb nu toch zeker 't raadsel wel onthuld VI. Ingezonden door Toos Vos. Ik ben een kruipend dier en bijt venijn Verzet mijn letters, dan zal ik glimmend zijn. VU. Ingezonden door Dorrie Bieuzé. Ons neefje 1. 2. 3. 4 5 Is een flinke 2. 3. 4. 5 Kijk daar bijt hii weer In een groote 1. 2 4. 5 Wie kan het weten Hoe dat neefje mag heeten. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Oorvijg, oor. vijg. 2. Schelm, schelp. 3. Leo Robert. Ernst. 4. Rotterdam, rat. tor. Rotte, dotter, tam. 5. In troebel water is het goed visschen. 6. Timmerman. 7. De letter r. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Wassenaar, Eempien Wassenaar, Piet La gas, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Mappy Rührwiem, Antje Kloeke (ook je naam onder de raadsels schrijven, niet enkel op de enveloppe), Dient je Oli vier, Corrie v. d. Ouweelen, Ria Veldhuy- zen van Zanten, Dorrie Bieuzé, Emma de Groot, Geertruy de Groot, Cor Guldemond, Jonny Lina, Johanna Outshoorn, Joop Minke, Geertruida Blöte, Tom Nieboer, Ali Varkevisser, Greta Varkevisser, Willy van Leeuwen. Jan van Beek, Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Marietje Le pelaar, Corrie de Vries, Freek van Oort, Trientje Gordijn, Henny van Vliet. Trynie Switzer. Annie Boekestein. Mientje van Egmond. Jan de Graaff. Alida Stikkelo- rum. Koosje Stikkelorum. Annie Boom, Machiel Betgen, Johannes Betgen, Lemke Betgen, Jannie de Graaf. Jan de Graaf. Piet de Graaf, Johan Leugering, Hennie de l'Ecluse, Tieleman van der Linden, Rie Scheer. Neeltje van Katwijk, Marietje Laman, Paultje Lam an, Wim Laman, Meintje van den Berg, Cisca van Gijzen, Wim de Graaf, Greta de Graaf, Leni Groeneveld, Greetje Groeneveld, Hanny van der Hoek, Hendrika van Egmond. Jan Harland, Marie Brokaar, Carolientje Verbiest, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Bep Vos, Pieter Vos, Jan de Graaf, Grietje de Graaf. Lientje Lefeber, Jopie Hofstra, Rieka UI jee, Dorus de Geus, Kees de Geus, Herbert Gijsman, Joop Gijsman, Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer, Wim Nieboer, Comelis Smit, Maartje Sierag, Lena Sierag, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Liesje Lagendijk, Tinie van der Reyden, Herman van der Reyden, Jaap Kruit, Alida van der Holst, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Rie Harte velt. Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt. Cootje Hartevelt, Cor Spoelstra, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Jannie van Biezen, Wim Elvers, Joop Cramer (ook den naam onder de raadsels zetten, niet alleen op de enveloppe), Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bgmard van Vliet, Truusje Buis, Henk Kuivenhoven, Eli de Heer, Gerda Los, Rietje Boom, Sientje Timmermans, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Jenny van Houten, Piet van Schayck. Rika de Graaf. Piet J. Boogaarts, Trieneke van Manen, Piet van Egmond, Leendert de Groot, Catharina de Groot, Bep Nieboer, Wim Nieboer. A. Bavelaar (voornaam voluit schrijven). Koos Vavier, Truus van Eyck. Jac. Hemerik. Toos Lies hout, Toos Vos. Een brief zonder naam op een gTOot vel wit gelijnd papier, van wie? Trijntje Durieux, Dik Jongbloed. Waut Jongbloed, Nico Liebert, Marie Liebert. Een brief in rose enveloppe met potlood geschreven, zonder naam, ik meen uit wat er in staat, van Janny Perrijn, is dat zoo? Een brief op klein blauw postpapier met aardig plaatje, kindje met geruit broekje, van wie is dat briefje? Het haantje van den toren Dat draait maar heen en weer. Zou het soms willen loopen. Als was 't maar voor één keer? Of zou het willen kraaien, Daar boven in de lucht? Hoe zou dat hier wel klinken? Niet harder dan een zucht? Je denkt: het torenhaantje Vindt het daar boven fijn. Waar ieder het ziet blinken In held'ren zonneschijn. Maar 't wil misschien wat anders. 't Is saai daar boven, hoor! Ik deed 't niet graag, al kreeg ik Er nog zooveel ook voor! ANNIE O. (Nadruk verboden). Alweer nieuwelingen! I Allen zijn wel kom! 711 jaar zijn de kleineren, 1116 jaar de grooteren. De brieven moeten Maandags vóór 12 uur op het Bureau LD. zijn en over de post naar den Haag uiterlijk Maandags verzenden. Ja zeker er doen nu een massa kinderen mee. iemand telde verleden week de na men voor mil van de goede oplossingen, het waren er 136. is dat niet vreeselijk veel? Piet van Egmond moet je nu iets oU- zonders doen voor je gezondheid, na het onderzoek? Mientje de Water wat een mooie cijfers op je rapport. Toos Lieshout neen dat is niet het leelijke weer dat ik zoo pijnlijk ben. ik ben ai zoo lang ziek. Jac en Bob Hemerik nog wel gefelici teerd hoor Bob, veel plezier gehad? Zoodra je 7 jaar bent. mag je meedoen. Jo Wassenaar wat had je nu prachtig vroeg geschreven direct Donderdagavond nadat de kinderkrant er was. Moet je nog wel eens zoo stikken van het lachen? Willy en Elsje van Leeuwen jullie mogen toch gerust als zusjes samen de raadsels zoeken er samen over praten samen op lossen. dat is juist wei aardig. Ali en Greta Varkevisser wat akelig voor Kees dat hij omver is gereden door een fiets en zijn sleutelbeen heeft gebroken en verleden jaar ook al? Ik wensch hem beterschap. Joop Minke je mag gerust meer dan 4 oplossingen sturen. Ben je aan het ver zamelen van postzegels? Johanna Outshoorn als je iets bijzonders verteld of vraagt, zal Ik je altijd apart antwoorden, maar alle nieuwelingen die alleen maar vragen of ze mee mogen doen, die antwoord ik allen tegelijk. Jonny Lina. wat een lange naam Bar tholomew. word je nu bij verkorting Jonny genoemd? Zeker mag je met je moeder over de raadsels praten. Cor Guldemond ie ziet ik zeg al Cor en niet Cornells. Ja als je meer dan 4 raad sels weet. schrijf ze dan gerust op. 4 is voldoende om vermeld te worden. Geertruy en Emma de Groot, dat zijn altijd prettige avonden niet waar. die ouderavonden. Veel plezier. Dorie Bieuzé nu staat het raadsel dui delijker. Corrie v. d. Ouweelen je hebt gelijk er was bij het drukken 1 cijfer vergeten. Rie Veldhuyzen van Zanten ja mijn por tret heeft al 4 maai in de kinderkrant gestaan in de 15 jaar dat ik nu Raadsel tante ben. Zeker ken ik dien naam. ik heb op schooi met een meisje Pietje van Hoe ken in de klas gezeten. De laatste 7 jaar heb ik heel veel moeten liggen. Drietal Betgen allen welkom! Annie Boom mooi rapport hoor. Ai vast gefeliciteerd met je a.s. verjaardag. Truus v. Eyck wat een schrik dat je werd aangereden en de enkel zoo kapot, wordt het al beter? Neen hoor ik neem het dat kleine nichtje niet kwalijk dat zij met haar potlood kraste. Bep en Wim Nieboer is het nu goed Bep dat er een raadsel van je instond. Leendert en Cath. de Groot gaat Cath nu op een school vlak bii het Bureau L.D, ja dan kan je den brief gemakkelijk be zorgen Alida en Koosje Stikkelorum ik lig nog steeds te bed, schrijf dit alles in bed lig gende. Broertje nog wel gefeliciteerd met zijn 5en verjaardag. Jan de Graaff wat een fijne verjaardag. Mooi postpapier hoor om aan mij te schrijven. Ik herinner mij zoo heel goed toen Arie en jij mee deden en je vader zoo dikwijls verzen voor mij maakte. Annie Boekestein ja dien datum heb je heel goed onthouden. Bep en Piet Vos ik miste jullie wel al eenige maanden, maar ik wist niet, hoe dat kwam, nu heb ik weer allerlei van jullie gehoord. Toos en Bep Bouter zoo, was het een verrassing voor jullie, had je moeder er niets van verteld? Wordt het pyamapak netjes? Jan Harland als de raadsels goed zijn, dan zal ik ze heusch plaatsen, dat beloof ik je. Hanny v. d. Hoek en Hendrika van Eg-

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14