LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 Februari 1936 Losse nummers van ons Blad NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. SS KATWIJK AAN ZEE. Lezing van den heer C. Costcrus. De heer C. Costerus uit Bodegraven hield in de Gemeentezaal, die geheel en al bezet was, een openbare vergadering, waar hij het onderwerp behandelde: „On der 't schrikbewind der predikanten". Na het zingen van ps. 68 10, gebed en voorlezen van den 34sten Psalm, gat spr. de oorzaak van deze bijeenkomst aan, die betreft de uitoefening van den openbaren eeredienst in de Herv. Kerk. Wij moeten terug naar de Dordtsche kerkorde van 1618 in de Herv. Kerk, waarbij het pres- byteriaansch kerkbestuur werd ingesteld, waarbij de lidmaten hun rechten hadden. Spr. stelde daartegenover het reglement van 1816, Ingesteld door Koning Willem X. In de Synode heerscht het gezag der predikanten. Alles wordt daar onderge schikt gemaakt aan hun belangen. Het gaat om de eer en het geld der predikan ten. Wij zullen niet eerder rusten, zoolang de Dordtsche kerkorde niet hersteld zal zijn. Er is een nationaal petitionnement aan de Synode gericht met 2306 ondertee- kenlngen. waarvan 51 uit Katwijk. Thans leven wij onder de dictatuur van de Sy node. onder dictatuur van belanghebben den, onder dictatuur van den dominé's vakbond. Reeds 120 jaar leven we onder dit godslasterend Instituut uit Den Haag. Spr. behandelde voorts de „reorganisatie" en hetgeen Kerkherstel en Kerkopbouw beoogen. Ook behandelde hij speciaal het beheer der kerkelijke goederen. Hierbij kwam de vakvereeniging der predikanten ter sprake, die zeer crltlsch besproken werd en waaruit hij de conclusie trok, dat de Hervormden leefden onder 't schrikbe wind der predikanten. Na debat eindigde spr. met dankgebed. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. NOORDWIJK. Zuid-Hollandsche Bond van Klein-Kweekers. In café „De Zwaan" vergaderde de afd. Noordwijk der Klein-Kweekers ter bespre king van de voorgestelde fusie der KI. Kweekers met het H.B.G. De voorzitter, de heer L. A. Vink, opende. Na lezing der keurig gestelde notulen, welke onder dank werden vastgesteld, bracht de heer L. v. Schie verslag uit namens de Beurscom- missie, waaruit wij vernamen, dat tijdens het handelsseizoen 18 Beursdagen zijn ge houden met een totaal bezoek van 2403 personen of een gemiddelde van 133 per beursdag, als hoogste aantal bezoekers op één beursdag werden genoteerd 298 per sonen. In totaal werden 435 tqegangsbe- wijzen verkocht, terwijl de commissie, na de aanbieding van de gratis verloting op de vorige vergadering, haar boeken nog kon afsluiten met een klein batig saldo. Uit een en ander bleek, dat de Beurs ln Noordwijk goed floreert. Naast den voor zitter, werd ook uit de vergadering do Beurscommissie dank gebracht, voor de groote activiteit om de beurs, welke slechts op primitieve wijze was opgezet, tot flinken bloei te brengen. Het speet den voorzitter te moeten mededeelen, dat de heer L. v. Schie door omstandigheden, voor deze commissie moet bedanken. In deze commissie werden herkozen de heeren Alb. Vink en H. Rietmeyer en ge kozen de heer B. Braun. Alsnu kwam in bespreking de reeds be kende voorgestelde fusie met het H.B.G. Verschillende felle tegenstanders voer den het woord, meerderen struikelden over de geldende bepaling in het H.B.G. der Roe-belasting, voor onpersoonlijke re clame. De voorzitter deelde mede dat dit geen belemmering kan zijn, daar de z.g.n. Roe-belasting toch wel wettelijk geregeld zal worden en voor alle kweekers, al of niet georganiseerd, verplichtend zal zijn. De plaatselijke beurs zal er niet door in gevaar komen. Met alg. st. werd besloten, vast te doen leggen dat de beurs, in welke omstandigheid dan ook, zal gehouden worden in café „De Zwaan". Na vele besprekingen werd het voorstel fusie in stemming gebracht. De uitslag luidde vóór 18 st„ 18 tegen en 3 blanco. Als de fusie e.v. tot stand komt, zullen door de afd. Noordwijk als leden der di- Tectie worden voorgedragen de heer M. Braun en W. de Boer. Als afgevaardigden naar de vergadering op 17 Febr. a.s. te Sassenheim werden benoemd de heeren B. Braun en H. Rietmeijer. Na rondvraag dankte de voorzitter de Beurs-commissie, doch ook den hospes, den heer Karei Vink, voor de loyale medewerking, welke èn be stuur, èn commissie steeds van hem mo gen ondervinden, waarna sluiting volgde. VOORHOUT. Vergadering van huurders. Naar aanleiding van een bekendmaking, dat er van steuntrekkende werkloozen een bedrag van f. 1.50 bij het gewone bedrag d. i. tezamen de volle woninghuur, afge houden zou worden van het uit te keeren steunbedrag, had er 'n bijeenkomst plaats ten huize van een der huurders der wo- nlngbouwvereen. „Herman Boerhave". Ruim twintig personen waren aanwezig. De hoop werd uitgesproken, dat deze zware slag voor de steuntrekkende huur- ders moge verzacht worden, door e.v. me dewerking. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Jacobus, z. van P. J. v. d. Meer en G. J. v. Kampen Jacoba, d. van M v. Tol en C. Bal Hendrik Ewoud, z. van J. Zuring en L. E. Christiaanse Cornelia Johanna Maria, d. van J. Schrij vers en M. J, Zwetsloot. Getrouwd' J. Ruinen 29 j. en K. G. A. van den Ende 26 j. D Nieuwenhuizen 23 j. en H. G. v d Hoek 25 j. Overleden: M. Hoogweg geb. Knijnen- burg 75 j. BINNENLAND. GROOTE BRAND TE WORMERVEER. OLIEFABRIEK DE TOEKOMST IN VLAMMEN. Hedenmiddag te 2 uur is brand uitge broken in de oliefabriek De Toekomst, van de firma Bloemendaal en Laan te Wormerveer. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de pletterij- afdeeling. waar de machineriën zijn op gesteld. Het vuur woedt met groote he vigheid en de brandweer uit alle Zaan- gemeenten is ter plaatse. Voor het over slaan naar de aangrenzende fabrieksge bouwen (o.m. de zeepfabriek der firma J. Dekker) bestaat overigens niet veel ge vaar. De oliefabriek is reeds grootendeels verwoest. DE WERELDSCHEEPBOUW. LONDEN, 4 Februari (A.N.P.) Volgens mededeelingen van Lloyd's is de tonnage van op de geheele wereld in aanbouw zijnde schepen in 1935 toegenomen met 1.302.080 ton, hetgeen neerkomt op een vermeerdering met 34.6. ten opzichte van 1934. 34.6 °/o ten opzichte van 1934. Op 1 Januari stonden op de Britsche werven op stapel schepen met een totale tonnemaat van 743.086, d.i. het hoogste kwartaalscijfer gedurende de afgeloopen vijf jaren. In 1935 zijn schepen te water gelaten met een totale tonnage van 499.000. Duitschland was verleden jaar tweede op de lijst der scheepsbouwende landen met 226.343 ton. o WIL BULGARIJE WEER BEWAPENEN? SOFIA, 5 Febr. (Reuter). Het agent schap Stefani maakt melding van be richten uit welingelichte bron volgens hetwelk koning Boris tijdens zijn tweede onderhoud met Lebrun voor Bulgarije het recht zou hebben gevraagd zich weer te bewapenen. DE MOORD OP GUSTLOFF. BERLIJN. 5 Febr. (Reuter). - Hitier, Rudolf Hess. Goebbels en de leider van de buitenlandsche organisatie van de N.S.D.A.P., gouwleider Bohle, hebben tele grammen van rouwbeklag gezonden aan de weduwe van den vermoorden lands- groepleidcr in Zwitserland, Wilhelm Gustloff. Alle ochtendbladen wijden lange arti kelen aan dezen moord. Zoo schrijft de „Voelkische Beobachter": „Deze moord is een aanslag tegen het nieuwe Duitsch land. Het natloriaal-soclallstische Duitsch land hernieuwt aan het graf van Gust loff zijn eed, zonder compromis zijn weg te vervolgen, teneinde te voorkomen, dat Duitschland opnieuw door het internatio nale judaïsme geknecht wordt". DE COMMISSIE VAN ONDERZOEK NAAR DEN WAPENHANDEL. WASHINGTON, 4 Febr. (A.N.P.)- De Senaatscommissie van onderzoek naar de gebruiken in de wapenindustrie heeft van daag baar werkzaamheden hervat. De leden der commissie hebben vastgesteld, dat de geallieerden bij de Amerikaansche bankiers schulden hadden tot een bedrag van 2,262 millioen dollar, toen de Vereen. Staten den oorlog ingingen. De meeste leeningen ware verstrekt door het ban kiershuis Morgan en Co. De firmant van het bankiershuis Mor gan, Leffingwell, heeft verklaard, dat er een overeenkomst heeft bestaan, volgens welke de geallieerden de Amerikaansche leeningen niet zouden gebruiken voor de fundeering van bestaande verplichtingen. OVERSTROOMING IN AMERIKA. BIRMINGHAM. 4 Febr. (A.N.P.) Ten gevolge van hevige regens zijn groote ge bieden van Alabama onder water gezet. In Noord Carolina, Alabama en Georgia zijn vijf personen verdronken. De mate- rieele schade wordt geschat op eenige honderdduizenden dollars. DUBBELE MOORD TE HAMBURG. HAMBURG, 5 Febr. (D.N.B.). Gister- 'middag heeft een 25-jarige jongeman zijn moeder en zijn tante doodgeschoten. De dader, die reeds gearresteerd is, leed den laatsten tijd aan waandenkbeelden, die herhaaldelijk tot woordenwisselingen met zijn moeder en haar zuster aanleiding gaven, hetgeen ook gistermiddag het ge val was. STAKINGEN IN AMERIKA» NEW-YORK, 5 Febr. (A.N.P.). De lift bedienden en andere bedienden in woon huizen en gebouwen hebben verklaard, dat zij hedenmiddag opnieuw in staking zullen gaan, indien hun eischen niet worden in gewilligd. Tallooze gebouwen en wolken krabbers zouden bij de staking worden be trokken. De arbeiders en arbeidsters van 3.800 confectiebedrijven in de staten New-York, New Jersey, Connecticut en Pennsylvanië hebben opdracht gekregen, het werk mor genmiddag neer te leggen. Vrijdag zal wor den besloten, of het parool tot een alge- meene staking zal worden gegeven. Dit besluit is genomen in verband met het mislukken der driemaandelijksche on derhandelingen tusschen de vakvereeni ging en de werkgeversvereeniging inzake de vaststelling der arbeidsvoorwaarden. Door de staking zullen 105.000 arbeiders en arbeidsters worden getroffen. NEW-YORK, 5 Febr. (A.N.P.). De vak- vereenigingen te Pekin in den staat Illinois hebben een algemeene staking geprocla meerd om de stakende arbeiders der American Distilling Company te steunen. De stakers trachtten den aanvoer van levensmiddelen en andere artikelen te verhinderen door het plaatsen van posten bij de toegangswegen tot de stad. Vracht auto's werden met hun ladingen terug gezonden. Om het gebouw van de Distil ling Company verzamelden zich zeshon derd stakers, terwijl zich binnen negentig werkwilligen bevonden, die de fabriek niet durfden te verlaten. De staking omvat drieduizend man. Af- deelingen nationale garde hebben in de omgeving der stad postgevat. De leiders der vakvereenigingen weigerden order te geven tot werkhervatting, tenzij een poli- tie-ambtenaar, die Maandag traangas tegen de stakers hajl doen gebruiken, zou worden ontslagen: De burgemeester wilde tot dat ontslag ni;el overgaan. *9111 DE UITBARSTING VAN DE STROMBOLI. ROME, 5 Febr. (Reuter). De onlangs plaats gehad hebbende uitbarsting van de Stromboll heeft aanzienlijke schade aan gericht; er vielen echter geen menschen- levens te betreuren. Het dorp Ginostia Is op wonderbaarlijke wijze aan vernietiging ontsnapt. De lava stroomde recht op het dorp af en de bewoners beschouwden het reeds als verloren. Toen zij echter in de plaatselijke kerk aan het bidden waren, om redding af te smeeken, nam de lava plotseling zijn weg over een uitgedroogde rivierbed ding, waardoor het dorp werd gered. De Stromboll bombardeerde het eilahd en de zee rondom met roodgloeiende stee- nen en schepen hebben gerapporteerd, dat zij op kilometers afstand het bulderen van de erupties hebben gehoord. Hoewel de wijngaarden en de bosschen op de hellin gen werden vernield, viel er slechts één menschenleven te betreuren ,dat van een jongen ,die gewond was door de vallende steenen. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede Burgemeester - Benoeming Gemeentesecretaris - Verlaging huren huizen woningbouwvereeniging complex II - Dnderhoud plantsoenen. De raad kwam bijeen. Burgemeester E. Vemède hield een nieuwjaarsrede, waarin hti opmerkte dat de bevolking met 233 zielen toenam en thans 6502 zielen be draagt. De bouwlust is eenigszins afgeno men ook in verband met het groot aantal huizen dat onbewoond is. Ook in 1935 hebben werkloozensteun en armenzorg groote onkosten aan de ge meente veroorzaakt. Bedroeg het vorig jaar het aantal steuntrekkenden maximaal 108 thans steeg dit cijfer tot 132. terw^l het aantal werkloozen op 31 Dec. 294 be droeg vorig jaar 194. De kosten van steun en armenzorg be droegen f. 60.647.35 waarvan door het Rijk ongeveer f. 30.000 wordt terugbetaald, zoo dat de kosten voor de gemeente ongeveer f. 30.000 bedragen. De belastingen zijn voor 1936 gelukkig niet verhoogd en tot heden niet tot aan den top opgevoerd. De ge meente is nog niet loodltidend. dank zij de gunstige resultaten van de bedrijven. Het gasverbruik bedroeg 704 242 M3. (v. j. 761.499 M3.) achteruitgang 57.257 M3. of 7'It In 1934 een achteruitgang van 17< •/o. Het aanta] gasmeters bedroeg 678 (v. j. 675), het aantal muntmeters 577 (v. j. 560) Een vermeerdering van 20 meters (v. j. 46 meters). De vermindering van het gasver bruik Is in vergelijking met andere plaat sen niet verontrustend. Het verbruik over 1935 staat gelijk met de afname over 1930. De afnemers hebben op hun gasverbruik bezuinigd bovendien hebben 32 verbrui kers de levering van gas opgezegd. Het electriciteltsverbruik bedroeg 437.398 K.WU. (V 1 334.577 K.W.U.) vooruitgang 102.821 K.W.U of 30 7». In 1934 een voor uitgang van 16 De verbruiksuren be droegen eer afgenomen K.W.U.2734, tegen 2182 in 1934. Aantal geplaatste me ters voor verlichting 1133 voor kracht 69, totaal 1202. Vorig laar totaal 1124 alzoo een vermeerdering van 78 meters (v. j. 94 meters) Aan het vastrechttarief ingevoerd begin van 1935 waren op 31 December 163 afnemers aangesloten. De groote vooruit gang ln de stroomafglfte is ontstaan door het krachtstroomverbruik van de N.V. Kunsthoornindustrie In den loop van 1936 zal deze levering door de Sted. Lichtfa brieken te Leiden worden overgenomen. Het is niet mogelijk om dezen afnemer over het laagspanningsnet te blijven be dienen. Er zal een hoogspanningsaanslui ting worden gemaakt. Het waterverbruik bedroeg ong. 120.000 M3. (v. j. ong. 115.000 M3.) Met de beste wensehen voor het komen de iaar eindigde spr. De heer W. G. Duinisveld bood, als oud ste raadslid den Burgemeester, namens den Raad, wederkeerig met zijn gezin de beste wensehen aan. Voor kennisgeving werd o.a. aangenomen een afschrift van het K. B. waarbij met 1 Maart eervol ontslag was verleend aan den heer E. Vernède als Burgemeester. In handen van B. en W. werd gesteld een adres van J. G.. Versteegen e.a. waarin wordt verzocht vrijstelling van belasting voor biljards in hun café's De notulen werden onveranderd vastge steld. De voorschotten krachtens art. 101 der L.O. wet 1920 aan de bijz. scholen werden als volgt vastgesteld: R.K. Jongensschool f. 2204,86; R.K. meisjesschool f. 1724.02; Herv. school f. 2544.98; Gecef. school f. 1450; R.K. meisjespensionaat f/293.20. Voor de afd. U.L.O. werd aan deze school verstrekt f. 711.25. Het raadsbesluit van de zitting van 25 Augustus 1935, waarin het salaris van den tegenwoordigen len ambtenaar ter secre tarie wegens cumulatie werd verlaagd wordt, ln verband met een gemaakte op merking van Ged. Staten, ingetrokken. Vervolgens was aan de orde de benoe ming van een gemeente-secretaris. B. en W. hebben de volgende voordracht aange boden: 1. A. P. Schram de Jong; 2. Mej. M. S. J. van Geest. Met alg. st. werd de heer A. P. Schram de Jong, sinds 1 Febr. 1918 gemeente-ontvanger én le ambtenaar ter Secretarie, benoemd. De heer Schram de Jong is geb. 13 Aug, 18S6 te Sliedrecht en is van September 1909 ter secretarie alhier werkzaam. De heeren W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye en J. Brag- gaar leidden den nieuwen secretaris binnen waarna Burgemeester Vernède den heer Schram de Jong gelukwenschte met zijne benoeming en de eervolle wijze waarop dit is geschied. Spr. wenscht hem toe dat hij nog vele jaren tot heil van de gemeente deze betrekking mag bekleeden. De nieuwe gemeente-secretaris dankte den Burgemeester voor zijn hartelijke woorden. B. en W. voor de voordracht en ten slotte de raadsleden voor zijne benoe ming, waarna alle leden hem persoonlijk de hand drukten. In verband met de benoeming van den heer Schram de Jong tot gemeente-secre taris zal een nieuwe gemeente-ontvanger moeten worden benoemd. De zekerheidstel ling werd voor den gemeente-ontvanger bepaald op f. 7000, terwijl het overschot ge deponeerd moet worden bij den postcheque en giro-dienst. Hierna werd behandeld het punt verla ging huishuren Woningbouwvereeniging, het betreft complex n. B. en W. stelden voor de huren te verlagen met f. 0.15 p. w. per huis. De heer J. Braggaar bracht na mens zijn medebewoners dank aan B. en W. voor dit voorstel en voor de vlugge wijze waarop aan zijn verzoek is voldaan. De verlaging werd met ingang van 1 Januari 1936 verleend. Goedgevonden werd steun te verleenen aan het voorzieningsfonds voor kunste naars. De bijdrage zal waarschijnlijk niet meer bedragen dan f. 30. Bij het punt onderhoud plantsoenen be sprak de heer J. Braggaar de wijze waarop het plantsoen van het Burgemeester Ver- nèdepark werd onderhouden, voordat de firma Bouw het onderhoud had. Deze per soon deed gelijktijdig onbetaalde politie diensten en hij vroeg waarom deze thans niet in aanmerking kwam. Er wordt door de jeugd helaas veel vernield. Hij verzoekt B. en W„ waar dit onder houd slechts voor een jaar wordt aange nomen, een volgend jaar ook dezen per soon te laten Inschrijven. De voorzitter kan hier geen toezegging doen, omdat het college een volgend jaar van andere samenstelling Is. Weth. C. Eggink vond, dat de bewoners van het park zelf beter toezicht moesten houden en beter waardeeren, dat men in zoo'n mooie omgeving woont. Aan de fa. Gebr. Bouw wordt het onderhoud gegeven van de plantsoenen aan Oranjekade, Wijn gaardenlaan, Duivenvoordestraat en Raadhuis voor f. 250 en aan den heer W. Zoetemelk het onderhoud van het Burge meester Vernèdepark voor f. 500. Het raadsbesluit tot overneming van grond ln de Schoolstraat, ln een vorige zit ting genomen, wordt gewijzigd. Alles blijft hetzelfde, alleen behoorde 4 M2. grond aan een anderen eigenaar. De heer E. Ch. Mulholland heeft in een vorige zitting, na de openbare zitting een voorstel Ingediend voor voltooiing van den wegenaanleg der Wijngaardenlaan. B. en W. verwijzen in het praeadvies naar een opmerking van den gemeenteopzichter in zake de verordening en vinden het een groote onbillijkheid tegenover andere grondbezitters hiervan af te wijken, waar voor dan eerst nog de verordening gewij zigd zou moeten worden. Verder vonden zij het een tamelijk onbelangrijk werk, dat zich niet leent voor het tewerkstellen van ongeschoolde krachten en stelden daarom voor afwijzend te beschikken. Na zeer uitvoerige discussies werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stem van den heer Mulholland tegen. Op het verzoek van een aantal veehou ders om verlaging van keurloonen hebben B. en W. een praeadvies uitgebracht, dat de meeste leden tegenvalt. Na uitvoerige bespreking namen B. en W. het voorstel terug; in een volgende raadszitting zal nog eens over dit onder werp worden gesproken. Nadat een aantal besluiten comptabili teit waren genomen en de raad ln begin sel had besloten voor 1935 medewerking te verleenen aan den loonbijslag voor bollen- bedrijf, land- en tuinbouw ging men over in geheime zitting. WARMOND. Aan het verslag van het R.K. Semi narium alhier over het afgeloopen jaar ontleenen wij het voigende: Bij het begin van den cursus op het Phi- losophicum bedroeg het aantal studenten 66 terwijl dit aantal voor het theologicum 146 bedroeg, aldus in totaal 212. Aan het Philosophicum doceerden 6 pro fessoren en aan het theologicum 7. De cursus aan het Philosophicum omvat 2, die aan het Theologicum 4 jaren. WASSENAAR. In ons blad werd ten onrechte ver meld, dat de zangver. „Excelsior" alhier, die op len en 2den Pinksterdag een zang concours organiseert, de beschikking heeft gekregen over een deel van het landgoed „Duinrel" van Graaf van Zuylen van Nijevelt. Dit moet zijn de muziekvereen. E„Excelsior", die natuurlijk een muziek concours organiseert. ALPHEN. Jaarverg. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer C. Koren, kwam de Chr. Hist. Kiesvereen. „Groen van Prinsterer" in het vereeni- gingsgebouw in jaarvergadering bijeen. Na opening volgde vaststelling der notulen en behandeling van ingek. stukken. De jaar verslagen van secretaris en penning meester lieten de vele verkiezingswerk zaamheden van het afgeloopen jaar de revue passeeren, terwijl de penningmeester de heer J. Westmaas Jaczn. mededeeling deed, zijn taak als penningmeester te zul len neerleggen. De voorzitter bracht zoowel den secretaris als den penningmeester dank voor hun keurige verslagen en sprak tevens zijn spijt uit over het besluit van den penningmeester; na bespreking ver klaarde de heer Westmaas zich echter be reid om wel bestuurslid te blijven. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heeren: C. Koren, Ph. Boot en C. Verhorst herkozen. In de vacature van den heer E. D. Lodder werd voorzien aoor ae verkiezing van den heer J. Tuinman. Na aanwijzing van afgevaardigden voor de a.s. alg. vergadering der Chr. Hist. Unie, volgde bespreking van daarop te behandelen zaken. Door het bestuur zal zoowel bij de kamerMeskring als ter algemeene vergade- 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 5 Februari 1936 Hooge Prijzen 1000— 5111 400.— 2777 16420 20237 200— 2581 7812 9754 12950 100— 3625 5393 5639 5860 6207 7445 8980 14155 15986 16742 Prijzen van 70- 476 48 202 203 293 295 422 459 526 555 705 745 748 950 1186 1191 1197 1250 1405 1472 1637 1659 1805 1833 1974 1986 2059 2068 2080 2103 2157 2372 2380 2451 2602 2655 2669 2679 2746 2764 2921 3048 3093 3095 3172 3192 3239 3300 3475 3539 3567 3754 3853 3974 3988 4114 4481 4806 4811 4889 4899 4940 5006 5166 5322 5367 5434 5497 5604 5622 6159 6169 6209 6308 6315 6338 6381 6498 6504 6509 6548 6551 6674 6797 6800 6823 6867 6894 7001 7109 7121 7155 7182 7368 7533 7544 7590 7604 7752 7768 7772 7861 8019 8099 8142 8275 8383 8542 8578 8595 8597 8707 8858 8893 8920 9077 9268 9569 9590 9618 9735 9765 9832 9945 10043 10328 10530 10692 10767 10908 10999 11167 11168 11378 11514 11563 11603 11618 11639 11736 11753 11785 11786 11827 11840 12000 12151 12307 12355 12465 12610 12642 12699 12730 12758 12772 12776 12858 12880 12887 12973 13022 13023 13110 13225 13303 13306 13376 13396 13497 13543 13702 13869 13880 14067 14256 14283 14294 14313 14465 14703 14718 14791 14838 14900 15146 15147 15268 15431 15444 15492 15505 15567 15737 15801 15812 15833 15848 15853 15879 16226 16245 16347 16383 16483 16520 16659 16664 16791 16967 17043 17057 17151 17160 17223 17319 17337 17370 17393 17422 17429 17523 17727 17738 17744 17777 17832 17929 18070 18465 18762 18772 18871 18924 18956 18989 18996 19015 19267 19268 19467 19533 18598 19727 19728 19911 19916 19954 19964 20017 20105 20276 20427 20542 20612 20682 20822 20871 20982 Nieten 32 56 89 102 175 181 220 237 307 325 336 353 369 407 428 452 458 494 527 536 538 581 607 615 647 660 687 688 709 818 833 851 897 922 998 1037 1096 1102 1143 1157 1162 1182 1218 1249 1290 1313 1361 1416 1444 1451 1479 1526 1536 1548 1557 1710 1712 1718 1726 1752 1765 1792 1794 1797 1818 1842 1873 1935 2035 2047 2105 2114 2119 2137 2158 2189 2204 2254 2352 2410 2418 2478 2503 2529 2548 2616 2622 2691 2798 2702 2707 2779 2829 2843 2852 2939 3024 3131 3148 3159 3182 3217 3220 3244 3248 3340 3370 3375 3376 3384 3447 3448 3464 3531 3536 3546 3559 3562 3589 3597 3668 3729 3749 3782 3810 3940 3969 3970 3972 3982 3999 4015 4034 4036 4071 4082 4122 4140 4178 4202 4237 4273 4336 4352 4395 4419 4467 4474 4527 4530 4531 4532 4555 4561 4607 4643 4662 4687 4729 4755 4780 4781 4818 4872 4885 4924 4941 5014 5125 5139 5162 5196 5216 5224 5232 5252 5290 5324 5350 5352 5368 5372 5383 5396 5424 5490 5504 5630 5694 5722 5727 5740 5771 5772 5808 5810 5814 5832 5839 5842 5344 5850 5877 5898 5947 5992 6000 6003 6034 6055 6062 6108 6133 6398 6434 6448 6464 6533 6561 6609 6623 6635 6684 6714 6727 6747 6770 6779 7089 7103 7178 7277 7307 7335 7343 7351 7354 7387 7409 7419 7432 7442 7512 7591 7647 7677 7680 7721 7868 7875 7906 7912 8006 8029 8126 8131 8137 8153 8171 8210 8217 8262 8291 8318 8320 8333 8348 8358 8399 8404 8448 8462 8493 8540 8594 8605 8646 8762 8765 8774 8783 8808 8837 8852 8869 8873 8931 8973 9067 9085 9091 9173 9184 9216 9223 9231 9235 9254 9278 9308 9360 9377 9378 9395 9406 9459 9460 9467 9469 9507 9513 9664 9720 9737 9739 9766 9792 9812 9855 9876 9948 10023 10045 10082 10094 10096 10109 10112 10121 10178 10256 10257 10321 10326 10377 10388 10392 10399 10402 10451 10509 10510 10521 10580 10587 10640 10652 10679 10719 10740 10747 10768 10786 10806 10821 10829 10830 10902 10916 10935 10948 10994 11020 11045 11052 11081 11099 11108 11151 11160 11169 11212 11242 11244 11265 11280 11354 11405 11412 11451 11460 11466 11491 11582 11591 11626 11638 11649 11679 11746 11765 11811 11824 11894 11897 11909 11941 11964 11982 11995 12030 12035 12041 12075 12081 12093 12126 12127 12153 12222 12224 12287 12290 12294 12300 12302 12321 12337 12346 12390 12415 12441 12448 12508 12659 12685 12752 12760 12808 12815 12836 12839 12864 12878 12897 12930 12967 12977 12982 12984 13012 13020 13026 13035 13036 13037 13040 13158 13218 13224 13338 13358 13394 13405 13417 13444 13448 13453 13473 13482 13563 13604 13633 13682 13756 13779 13804 13840 14003 14008 14101 14123 14153 14178 14205 14344 14387 14402 14406 14413 14425 14454 14462 14481 14540 14545 14591 14637 14665 14688 14691 14692 14712 14713 14739 14760 14778 14798 14886 14897 15006 15028 15031 15068 15079 15108 15157 15173 15213 15238 15243 15300 15311 15335 15371 15438 15455 15511 15515 15516 15530 15546 15568 15599 15606 15614 15643 15682 15728 15747 15748 15822 15826 15877 15892 15940 15947 16007 16010 16039 16130 16141 16223 16251 16272 16319 16344 16348 16396 16402 16407 16451 16628 16656 16662 16667 16717 16727 16745 16748 16777 16782 16833 16859 16889 16923 17007 17148 17221 17258 17315 17380 17451 17487 17513 17579 17583 17585 17602 17603 17605 17613 17649 17671 17688 17708 17716 17800 17870 17886 17963 18008 18042 18047 18068 18073 18080 18092 18104 18134 18154 18177 18181 18188 18195 18210 18217 18290 18366 18393 18458 18466 18489 18497 18506 18554 18556 18568 18569 18572 18574 18612 18658 18676 18714 18719 18722 18784 18815 18928 18957 18965 19011 19046 19051 19064 19059 19109 19135 19148 19204 19286 19387 19394 19403 19492 19493 19517 19594 19686 19769 19775 19786 19862 19873 19887 19899 19914 19943 19987 20028 20039 20058 20159 20176 20185 20243 20297 20306 20314 20318 20350 20379 20414 20454 20519 20531 20541 20563 20665 20688 20722 20730 20763 20770 ^0783 20787 20836 20846 20349 20865 20868 20896 20910 20915 20943 20945 20079 ring van de Unie worden aangeboden, dat van overheidswege maatregelen worden getroffen en genomen om te voorkomen of althans voor een groot gedeelte te voor komen, dat gepensioneerde ambtenaren hun Inkomen in 't buitenland gaan ver teren. Hierna volgde sluiting en ging de heer C. A. Bos voor in dankzegging. BOSKOOP. Ver. Onderlinge Glasverzekering. De vereeniging „Onderlinge Glasverze kering" alhier hield in hotel „Klaassen" I haar jaarvergadering. De voorzitter de heer D. v. d. Geur, opende. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal der vereeniging steeds groeit. Het ver slag van den penningmeester was van dien a are' dat gesproken kan worden van een flinke reserve, zóó zelfs dat besloten 9

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7