DE DRIE l MUSKETIERS d'ARTAGNAN, PORTHOS, ARAMIS Ziet onze Etalages Hoogstraat 1 en 2 LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag 5 Februari 1936 OLYMPISCHE KLANKEN. 39.75 - 45.00 - 50.00 - 55.00 - 60.00 Inderdaad alle drie 'n topprestatie 11 SPORT. GARM1SCHHET MODERNE BABYLON. LANGEDIJK ZAL DE NEDER- LANDSCHE VLAG DRAGEN. (Van onzen reisredacteur) Een Volkenbondsvergadering kan van Genève niet een grooter Babyion maken dan de vierde Olympische Winterspelen het van Garmlsch Partenklrchen doen Bijna alle talen hoort men hier thans spreken, vooral natuurlijk Duitsch. Maar op straat kunt u In eens een paar per sonen passeeren dat een koeterwaalsch parlevinkt, hetwelk niet te definieeren is. en waarvan men niet weet in welken hoek van de wereld het thuis hoort. De spelen doen hun internationalen naam wel eer aan met het aantal van 28 deelnemende landen, die tezamen maar eventjes meer dan duizend deelnemers hebben afgevaar digd. Op die duizend sportlieden zijn een 300-tal journalisten los gelaten, meest Duitschers natuurlijk, maar verder van verschillende kranten uit alle werelddee- len. Voeg daarbij de talrijke toeschou wers. die thans successievelijk naar Gar- misch zijn opgetrokken en men kan be grijpen. dat het er nog nooit zoo vol Is geweest en dat de hotels en pensions er goede zaken doen. De kleine Japanners vallen overal op. De vlugge lenige sport- kereltjes ziet men overal, en zij oefenen met een ernst en een volharding, die het duidelijk maken dat de deelneming aan de spelen voor hen ln de eerste plaats een nationale zaak is. Toch zijn er niet eens zoo veel in ver gelijking van andere landen, maar de 35 zonen van Nippon, die dezer dagen de witte vlag met de roode zon zullen verde digen. zijn van 's morgens tot 's avonds in touw. Wat verder op straat een opvallende verschijning vormt zijn de talrijke uni formen, die dagelijks de herinnering le vendig houden, dat we hier in Duitsch- land zijn. Partijuniformen (en dan na tuurlijk alleen van de N.S.D.A.P., want in Duitschland is er maar een partij) zijn daaronder weinige. Althans de bruine kleur komt men er sporadisch tegen. Alles is blijkbaar in het werk gesteld om aan het buitenland zoo min mogelijk aanstoot te geven, en den indruk te wekken, dat men hier onder geheel normale omstan digheden leeft. Een goeden indruk tegen over het buitenland vestigt men ook door de organisatie van deze sportieve gebeur tenis. die op waarlijk „gründliche" wijze is opgevat. In den loop van deze weken zullen wij nog wel gelegenheid hebben daarop terug te komen. Gisteravond is er reeds op gepreludeerd bij een diner dat het organisatiecomité den aanwezigen journalisten heeft aan geboden. Bij den aanvang daarvan heeft de president, Karl Ritter von Halt, de be doelingen der Duitschers omschreven, om trouw de Olympische bepalingen te hand haven; zooals hij zeide is de geheele be volking van deze twee kleine dorpen op de Olympische Spelen Ingesteld, welke hij prees als spelen van vrede en vriendschap, twee dingen, waarop de Duitschers in liooge mate gesteld zijn. Zijn goede woor den werden gevolgd door een lange rede van staatssecretaris Walther Funk, pers chef van de Duitsche regeering, die niet nalaten kon, eenige propagandistische woorden te wijden aan het huidige re gime. Dat hoort er nu eenmaal bij in het tegenwoordige Duitschland. en debuiten- landsche gasten hebben het voor lief ge nomen. Het sneeuwt eindelijk! Het A.N.P. schrijft ons: Ja. eindelijk het sneeuwt. Toen Garmlsch gistermorgen ontwaakte, constateerde het met een zucht van verlichting, dat straten en daken met een witte sneeuwlaag bedekt waren en het bleef sneeuwen, nu eens harder, dan weer minder, maar toch den geheelen dag door. En ditmaal bij een temperatuur van. om of onder het vriespunt. Deze sneeuw deed de laatste angst verdwijnen, dat het skipro gram in gevaar zou kunnen komen. Als de vorst nu doorzet, kan ook de bovenste laag van de ijsbaan op het Riessermeer worden afgeschaafd en zal men geen gebruik be hoeven te maken van de reservebaan op het Ferchenmeer, bij het hooger gelegen Mittelwald. Mociht dit echter het geval zijn, dan zijn thans reeds alle maatregelen ge nomen, om ook daar publiek en pers een goede accomodatie te verzekeren. Alleen het bobprogram schijnt nog in gevaar, aangezien de bobbaan door den bijna warmen regen, die in de laatste dagen is gevallen, ernstig te lijden heeft gehad, vooral in de bochten en in het bijzonder de Bayernbocht. Van Duitsche zijde verzekert men echter, dat ook dit nog in orde komt. Nu gisteren sneeuw is gevallen en de vorst schijnt door te zetten is men nog gisteravond met man en macht aan het werk getogen om de baan te hertellen. Groote ijsblokken wor den bij de Rlessersee uitgezaagd en naar de bobbaan vervoerd, die er opnieuw mee ge plaveid wordt. Men hoopt, dat over enkele dagen de bobbers op de baan zullen kun nen trainen. Gisteren hebben ook de skiploegen ge legenheid gehad in het Sfcistadion te trai nen en konden in het Kunstijsstadion ook de ijshockeyspelers trainen. De Nederland- sche schaatsenrijders hebben na de ver moeiende reis van eergisteren een rustlgen dag gehad. Gistermorgen maakten zij een wandeling van het Hotel Rïessersee naar het dorp en gistermiddag hebben ze op de I Riessersee het ijs verkend. j Overigens is Garmisch-Partenkirchen gereed om de bezoekers te ontvangen. In de thans wit besneeuwde straten steken de vlaggen van alle nationaliteiten waarbij het rood van de Hakenkruisvlag en het wit van de Olympósohe vlag domineeren kleurig af tegen het groen der overal op gerichte eere-poorten en de groene slin gers. waarmede de meeste gebouwen ver sierd zijn. Op verschillende kruispunten staan luidsprekers-installaties opgesteld, die op bepaalde tijdstippen muziek en ook mededeelingen, op de Winterspelen betrek king hebbend, uitzenden. Met het oog op de Spelen is het stadion belangrijk uitgebreid met eenige perrons en een nieuwe hall, terwijl ook een nieuw raadhuis dezer dagen is geopend en een nieuwe Festhalle is ingewijd. In deze laatste, die in eenvoudigen Beierschen stijl is opgetrokken, heeft gisteravond het Organisatie Oomité van de Olympische Winterspelen het persdiner aangeboden In totaal waren ongeveer drie honderd gasten aanwezig. Een interessante bijzonderheid was. dat het geheele diner geserveerd werd door leden van den Lijfstandaard van Adolf Hitler, die slechts als zoodanig kenbaar waren aan de zilveren bies op den panta lon en het bruine hemd. dat zichtbaar was onder het keurige witte kellnersjasje, op welks revers de zwarte omslagen met de 1 dubbele zilveren S van den Lijfstandaard van den Führer waren gestikt. Hitler ls gisteren te Mlinchen aangeko men. Hoewel het officieel nog niet wordt medegedeeld, schijnt het zoo goed als zeker te zijn. dat Hitler zelf ln gezelschap van de meeste leden van de Rljksregeering morgen de openingsplechtigheid zal bijwo nen. Dc openingsplechtigheid. Wij vernemen, dat bij de openingsplech tigheid in het Olympisch Ski-stadion, de Nederlandsche schaatsenrijder Jan Lan- gedijk de Nederlandsche vlag zal dragen Achter hem volgen dan de andere Neder landsche deelnemers. Voorts zullen ntr. C. P. Eecen van den Koninklijken Nederland- schen Schaatsenrijdersbond en de heer H. J. A Schintz van den Nederlandschen Ski-bond onze equipe bij het défilé bege leiden. Het ijshockeytoumooi. De tijdsindeeiing van het Ijshockeypro- gramma van den eersten dag is bij loting als volgt vastgesteld: 14.30 uur: HongarijeBelgië in het Ijsstadion: CanadaPolen op de Rles sersee. 15.30 uur: Vereenigde StatenDuitsch land in het Ijsstadion. 21.00 uur: ZwedenJapan in het Ijs stadion. De afdalingswedstrijden. Gisteren heeft ook de loting plaatsge had voor de afdalingswedstrijden voor dames en heeren op de Neuner-baan op de Kreuzeck. Van de 125 ingeschreven heeren zullen er slechts 70, behoorende tot 21 lan den aan den start verschijnen en bij de dames van de 59 ingeschrevenen slechts 40 (14 landen vertegenwoordigend). Bul garije heeft zich geheel teruggetrokken. Niet alle startnummers werden bij de loting vastgesteld, maar de deelnemers werden eerst ln drie groepen ingedeeld en deze werden vervolgens geloot. De snelsten zullen het eerst starten. Bij de heeren zijn dit: Gustav Lantschner (Duitschland), Emile Allais Frankrijki, Birger Ruud iNoorwegeniJames Riddell (Engeland), Franz Pfnüv Duitschland), Per Fossum (Noorwegen). Peter Lunn (Engeland) en Roman Wörndle (Duitschland). Bij de dames: Evelyn Pynching (Enge land). Anni Rügg (Zwitserland), Grete Weikert (Oostenrijk). Paola Wiesinger (Italië), Freule Schimmelpenninck van der Ooye (Nederland), Kathe Grasegger (Duitschland), Liegh-Bougbton (Enge land), Reld Butler (Canada), Lisa Resch (Duitschland), Jeanette Kessler (Enge land), Christel Cranz (Duitschland). De Zwltsersche kampioene Anni Ruegg, die met de Dultsdhe skiloopster Christel Cranz als favorite gold, heeft bij het oefe nen een spier gescheurd, zoodat het de vraag is of zij aan den start zal kunnen verschijnen. Korte berichten. De Zweedscbe Olympische ploeg heeft een oefenwedstrijd gehouden voor den 18 K.M. afstandloop op een traject van 5 K.M. tusschen de Gublberg en de Klail, hetwelk drieanaal moest worden afgelegd. Zeventien loopers gingen van start, waaronder ook eenigen. die hebben ingeschreven voor den combinatiewedstrijd en den 50 K.M.-af standloop. De beste prestatie leverde Ivar Lindgren met den tijd van 1 uur 2 min. 55 sec.: hierna volgden Nils Engkund in 1 uur 4 min. 41 sec., Allan Karlsson in 1 uur, 4 min. 53 sec. en Arthur Haggblad in 1 uur, 4 min. 54 sec. Uit deze tijden blijkt duide lijk, dat dit puikje van de Zweedsche ski- loopers weinig voor elkaar onderdoen. De Amerikaanse he skiloopers hebben eveneens een oefenwedstrijd gehouden over een totalen afstand van 15 K.M. De beste man was Magnus Satre vóór Birger Torrissen, Warren Chlvers Edward Blood, Richard Parsons en Ottare Satre. De tijden werden niet bekend gemaakt. Gisteren zijn ook de Amerikaansc-he ijshockeyspelers te Garmisch aangekomen; zij zijn dadelijk met de training begonnen. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. KORFBAL. DE LEIDSCHE KORFBALVER. „FLUKS" BESTAAT BINNENKORT 25 JAAR. In April zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Leidsche Korfbalvereeniglng Fluks werd opgericht. Aangezien Fluks aan haar historie zoo het een en ander verplicht is (Fluks was nJ. éénmaal kampioen van Nederland en meermalen afdeelingskam- pioen van de le klasse N K.B I is een feest commissie benoemd welke een grootsche feestviering voorbereidt. Deze commissie ls als volgt samengesteld: F. Jutte, Den Haag, voorzitter: J, Smit, Kamerllngh Onneslaan 35a Lelden, secr.-penn.. mej. T. Buys. mevr. M. C. Laman-Zeelenberg. mej. A. Kesselring, M. W. v. d. Zanden, leden. De feestplannen zijn voorloopig de vol gende 2e Paaschdag seriewedstrijden. 18 April van half 3 tot 5 uur receptie. 18 April feestavond waar o.a. de sportrevue „Aan pakken" zal worden opgevoerd. 25 April Intieme feestavond met souper, voorafge gaan door een gecostumeerden korfbal wedstrijd met na afloop sportmaaltijd. RECLAME. 6221 MOTORSPORT. DE DUMONCEAU-BEKERRIT. De Dumonceau-bekerrit is voor dit jaar vastgesteld op Zaterdag 23 en Zondag 24 Mei. Het is thans de zeventiende maal, dat deze wedstrijd door de Motor Club Zuid-Holland wordt georganiseerd. De M.C.Z.H. heeft verder besloten dit seizoen een Luxemburg-Belglë-Holland- rlt te doen verrijden, waarvoor de datum nog niet is vastgesteld. Oorspronkelijk was het de bedoeling de Belgen en Luxem burgers in den Dumonceau-bekerrit te laten mederijden en er een z.g. landenrit aan te verbinden, doch om de traditie van den Dumonceau-bekerrit niet te veel af breuk te doen is men daarop teruggeko men. Het resultaat van een en ander is nu deze nieuwe enorm? rit, welke enkele weken vóór of na den Dumonceau-beker rit zal worden gehouden. Geëischt wordt, dat gedurende 30 uren zonder rusttijden zal worden gereden met een gemiddelde van 50 K.M. per uur. „Grand Circuit du Grand Duché de Luxembourg et de la Belgique" is de offlcieele naam van deze 1500 K.M.-rit van één etappe. Uiteraard is deze wedstrijd bestemd voor de cracks. Voor de nieuwelingen is een aparte „Petit Tour de Luxembourg" georganiseerd, welke na 200 K.M. rijden reeds eindigt als alle rijders weder Luxemburg passeeren. Ver der is er nog een 1000 K.M.-rit georgani seerd, een ..Circuit pour étrangers". waar aan waarschijnlijk wel de meeste Belgen en Nederlanders zullen deelnemen. waren in de 17e eeuw te Parijs het toon* beeld voor elegante kleeding en dapperheid. De Faam brengt thans 3 nieuwe Voorjaars«modellen in Maat Confectie-Kleeding mei 2 pantalons - Model „d'Artagnan", Model „Porthos", Model „Aramis" - Ook deze modellen zijn het toppunt van elegante coupe en degelijke afwerking! - Bovendien keuze uit 'n rijke collectie nieuwste dessins en elk model verkrijgbaar In 5 prijzen III WIELRENNEN. DE TOUR DE FANCE. De Sportcommissie van de Nederlandsche Wielren-Unie heeft besloten haar voorzit ter, den heer J. D. Viruly, te verzoeken te Parijs een persoonlijk onderhoud met den heer Desgrange, organisator van den Tour de France, te bewerkstelligen, ten einde al het mogelijke te doen, opdat een Neder- landsch Profteam aan de e_k Tour de France zal kunnen deelnemen. De heer Viruly vertrekt dienaangaande een dezer dagen naar Parijs. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. De laatste wedstrijd in de 4e afdeeling D.OjS.Oude Post II (Sassenheim) werd door Oude Post gewonnen met 43 car., waardoor zij in deze afdeeling od den 3en priis beslag leede. De uitslag luidt: A. v. d. Wiel C. v. Duyn Chr. Zandbergen J. Hal R. Haver B. de Laaf Jr. Eindstand 44 car winst: 3 Oude Post 43 car. winst. Volgende week Maandag ên Woensdag stielen A.D.O. en A.B.C. B tegen D.O.S. voor den len en 2en prijs ln de 2e afd. daar belde vereenigingen met 11 car. heb ben gewonnen. 54 35 7 1.54 (2.25) 80 35 7 2.28 (2.35) $0 19 16 4.21 (2.25) 47 19 13 2.47 (2.26) 80 42 11 1.90 (1.75) 76 42 13 1.80 (1.89) 80 31 14 2.58 (1.75) 48 31 8 1.54 (1.35) winst; 2. P. V. Cleet SCHERMEN. HET WAPENFEEST VAN DEN K.O.O.S. Wat er gespeeld is. Het „wat er gespeeld is" is ln dit seizoen wel steeds een groote vraag. Week in week uit weinig of niets en ook de Zaterdag middagcompetitie, die er tot heden aardig was doorgerold, gaat in de misère mee- deelen. In de eerste klasse werden twee wedstrijden afgekeurd. Katwijk 1LJt.C. 1 werd 1—1. Noordwijk 1 moest de puntjes met 15 aan Terleede 1 afstaan. In 2 A klopte Quick Boys 2 Ons Clubje 1 met 2—0. Hierdoor staat Quick Boys 2 met S.C.O. 1 gelijk aan den kop. In 2 B wist Sl.F. 2 het tegen Wet. Boys 1 tot een 22 punten-verdeeling te brengen. In 3 B toonde L.R.C. 3 zich met 52 de meerdere van Rijnsb. Boys 3. Quick Boys 5 verspeelde twee kostbare puntjes tegen het oplevend Noordwijk 4. Met 43 de leiders te kloppen is voor Noordwijk wel een prestatie. Voor de Zondagcompetitie ging Rouw koop voort op den goeden weg door U.V.S. 3 met 73 te kloppen. Sportman 2 deelde met 55 de puntjes tegen Lugd. 5. In 3 B moest Rouwkoop 3 met 02 de vlag strijken tegen het bezoekend U.V.S. b. In 4 A gingen ln den wedstrijd Sport man 4Nieuw-Vennep 2 de puntfes met 10 naar de Vennep, terwij! in 4B Rouw koop 5 ze beide met 16 met Lugdunum 9 zag vertrekken. Ten slotte won ln de Juniores-afdeellng Sportman A van Sportman B met slechts 182. Uitslagen van gisteren. In den Haagsehen Dierentuin werd het wapenfeest van den K.O.O.S. gistermorgen voortgezet met den korpswedstrijd sabel om den wisselbeker van generaal E. F. Insinger, oud-commandant van het veld leger. Hier kwamen 19 korpsen, elk van drie schermers, op de loopers. Deze werden ver deeld in twee afdeelingen, bestaande uit 10 équipes en 9 équipes. Uit elke afdeeling gingen de beste vier naar de finale over. Er werd getrokken om drie touché's, op acht loopers gelijktijdig. De uitslag werd: 1. le Reg. Veld-Art. met de heeren Desta, Schriever en Hunnik, met 16 gew. partijen; 2. Luchtv. Afdeeling, 13 gew. part., 37 ontv. treffers; 3. 5e Reg. Inf., met 13 g>ew. part.. 38 ontv. treffers; 4. Korpsmotordienst. met 13 gew. part., 42 ontv. treffers; 5. Genie troepen met 11 gew. part.; 6. Luohtdoel- Art. met 10 gew. part.; 7. Jagers met 4 gew. part., 52 ontv. treffers; 8. 13e Reg. Inf. met 4 gew. part., 55 ontv. treffers. Inmiddels was een aanvang gemaakt met den personeelen wedstrijd sabel, le afdeeling. waarvoor 35 deelnemers waren. Het resultaat werd: 1. J. Honig, Utrecht, 5 gew. part.; 2. Los. Amersfoort, 4 gew. part.: 3. v. d. Klanuw. Den Haag. 2 gew part. en 10 ontv. treffers; 4. Van Spanje, Naarden 2 gew. part. 13 ontv. treffers; 5. Bosch, Utrecht, 1 gew. partij. 13 ontv. treffers; 6. Sneyers, Bergen- op-Zoom, 1 gew. partij, 14 ontv. treffers. Het eindresultaat van den personeelen- wedstrijd degen 2e afdeeling werd: 1. Bastiaanse, 's-Hcrtogenbosch met 1 gew. part.; 2. Brandwijk, Utrecht met 6 gew. part.; 3. Berlemon Jr. Utrecht met 0 gew. part.; 4. v. d. Klaauw, Den Haag met 5 gew. part.; 5. Honig, Utrecht met 5 gew. part-.; 6. Brouwer, Den Haag met 4 gew. part.; 7. De Vries, Breda, met 4 gew. part.; 8. Kardolus. Breda met 3 gew. part.; 9. Noest, Utrecht met 3 gew. part.; 10. de Graaf, Kampen, met 2 gew. partijen. De uitslag van den degenwedstrild in de hoofdafdeeling A was: 1. Van Mierlo (Amersfoort) 7 gew. part., 12 ontv, en 24 geg. tr.: 2. Spronk (Utrecht) 7 gew. part. 14 ontv. en 25 geg. tr.; 3. Abrahams (Breda) 6 gew. part.. 15 ontv. en 24 gee. tr.: 4. Bak (Venlo) 6 gew. part., 17 ontv. en 22 geg. tr.: 5. Leek (Den Haag) 5 gew nart., 17 ontv en 22 geg. tr.; 6. Boers (Utrecht) 4 gew. part. 28 ontv. en 15 geg. tr.: 7. Carels (Arnhem) 4 gew. part 21 ontv. en 17 geg. tr.: 8. Van Dijk (Groningen) 3 gew. part., 23 ontv. en 11 geg tr.: 8. v d. Stel (Den Helder) 2 gew. part.. 23 ontv. en 14 geg. tr.: 10. Ekklnger (Den Helder) 1 gew. part. 26 ontv. en 12 geg. tr. Tot slot werd getrokken de personee'.e wedstrijd op geweer, verdeeld over 2 af deelingen elk met 6 schermers de resul taten hiervan waren: Afd 1: 1. Van Spanje (Naarden) 4 gew. part. 5 qntv, treffers; 2. Jansen (Harder- wilk) 4 gew. nart 7 ontv. tr. Afd. 2: 1. Van Duyn (Naarden) 4 gew. part.; 2. Brouwer (Den Haag) 3 gew. part. SCHAKEN. JAARVERGADERING LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In „In den Vergulden Turk" hield gister avond bovengenoemd Schaakgenootschap zijn jaarvergadering, die buitengewoon goed bezocht was. Nadat de voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek. de vergadering had ge opend, las de secretaris, dr. J. F. Sirks, de notulen, die ongewijzigd werden goedge keurd en bracht vervolgens verslag uit over het afgeloopen vereeniglngsjaar, het jubileumjaar van L.S.G. Dit verslag werd met applaus ontvangen. De penning meester, de heer M. M. Segaar, gaf vervol gens een overzicht van den stand der fi nanciën, de kas sloot, ondanks de groote uitgaven in het afgeloopen jaar met een klein batig saldo. De commissaris van materiaal, de heer W. H. v. d. Nat ver strekte nu eenige inlichtingen over den toestand van het materiaal. Met een inge komen schrijven van het Bestuur van den Haagschen Schaakbond bleek, dat het L.S.G. donateur kan worden van den Haag schen Schaakbond, zoodat het eerste tien tal in den Haagschen Schaakbond zal kun nen blijven spelen, dit in verband met het feit, dat L.S.G. overgaat naar den Schaak bond voor Leiden en Omstreken, nu deze Bond zich ook aangesloten heeft bij den Kon. Ned. Schaakbond. Over de wijzen van contributiebetaling werd ook nog met een enkel woord gesproken. De commissie, be last met het nazien der rekening, de heeren Dieben en Rutten, adviseerde tot goedkeu ring der rekening en verantwoording, het geen dan ook geschiedde, onder dankzeg ging aan den heer Segaar, voor zijn uitste kend beheer. Nu kwam aan de orde de re geling van den wedstrijd om den Note- boom-beker, waaraan, zooals we enkele weken geleden reeds vermeld hebben, ook onze wereldkampioen, Dr. M. Euwe, zal deelnemen. De regeling werd met aller goedvinden aan het Bestuur overgelaten. Voor versterking aan het fondsje zijn nog voor de schaakliefhebbers eenige Noteboom- boeken. bewerkt door Dr. M. Euwe, beschik baar tegen den prijs van f. 1.40 bij den heer W. H. v. d. Nat, Witte Rozenstraat 40a al hier. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat alle aftredende bestuursleden, waarvan hierboven reeds 4 genoemd zijn, en de heer D. de Jong als vice-voorzitter, werden herkozen en dezelfde functies zul len blijven waarnemen. Hierna reikte de voorzitter den Ouwerkerk-Beker, beschik baar gesteld als wisselprijs door den heer S. P. Ouwerkerk Sr. te Leiderdorp, uit aan den winnaar, den heer G. Bosscha, die in dezen wedstrijd, na hardnekkigen kamp met lr. J. Westra, het hoogst was uitgeko men. Ook een fraaie medaille werd hem, deze echter in eigendom, uitgereikt, Bij de nu volgende rondvraag bracht ir. H. N. Frangois hulde aan het bestuur, voor het belangrijke werk, dat zij in het afgeloopen jaar voor het Genootschap had ver richt. De heer Rutten bracht nog het op richten eener jeugdclub ter sprake. Deze idee zal door bet bestuur nader worden overwogen Niets meer aan de orde zijnde, sloot de heer van Hoek de vergadering, die precies één uur geduurd heeft. Vervolgens hield men een gongwedstrijd, waaraan 26 leden, verdeeld in 2 groepen van 6 en 2 van 7 spelers, deelnamen. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond werd nog een wedstrijd 3e klasse gespeeld te Bodegraven in het Beurs gebouw tusschen Bodegraven III en Ta- veno III. Bodegraven III won met flinke cijfers en behield daardoor zijn kansen op de le plaats. Taveno III zal nu ongeveer in het midden komen te staan. Hier volgt de volledige uitslag: Bodegraven Taveno 1. Dr. D. N. WeederA. Barkema 10 2. N.v.Dobben de Bruyn-P. Barkema Vi'li 3. C. M. DorrepaalJ. F. Kriek Jr.10 4. A. VerduinJ. F. Kriek Sr01 5. T. de VriesC. Looman 01 6. J. Boef—H. Kriek1—0 7. J. v. d. BoonC. v. Atten10 8. E. van WaverenJ. Dusoswa 0—1 9. M. ScheerJ. Kriek 10 10. J. WiephingJ. Ouwerkerk 10 Totaal 6'/»37» De strijd om de le plaats zal nu gaan tusschen Ca'issa I, R.K. Schaakclub 2 Kon, I en Bodegraven III. ALPHENSCHE SCHAAKCLUB. De uitslag van de voortgezette borden- wedstrijden is als volgt: Groep I: C. Brunt-W. v. d. Roest 20 II. Verschuur-J. Brunt 01; J. v. Wijk-G. v. d. Horst 10; D, Brunt-D. B. Snel Vt'If, C. Brunt-H. Verschuur 10. Groep II: C. Deelstra-C. Roggeveen 20 J. G. Groenenberg-J, v. d. Haven. 2—0*); D. Posthuma-J. G. Groenenberg I0; R. Posthuma-C. Deelstra 10. Groep III: W. den Hoed-G. Dallinga 1—0; A. H. Balk-B. J. v. d. Sluis 2—0*); W. Rletveld-Jac. den Hoed 10; W. den Hoed-A. Mühl 0—1; B. J. v. d. Sluis-G. Dallinga 10; B. J. v. d. Sluis-W. Riet veld I0; Jac. den Hoed-A. H. Balk 0—1. Uitslagen van 2 gespeelde partijen. DAMMEN. SIMULTAANSEANCE RAICHENBACH TE LEIDEN. De wereldkampioen Raichenbach komt in Leiden. De actieve damvereeniging D.CL. heeft daartoe het initiatief geno men. Raichenbach za) een simultaan seance geven in café „In den Vergulden. Turk" op Donderdag 13 Febr. te halfacht. Zij die als tegenspeler willen uitkomen die nen zich vóór den seance-avond aan to melden bt1 de vereenlglng D.C.L.. waarvan, de heer J. Stavleu Maredijk 101. secre taris is. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Deze week zet de slachtveemarkt over de geheele linie weer slecht ln. De aan voeren waren weer van dien aard, dat bij de huidige omzetten, van een veel te ruim aanbod kan worden gesproken. Men kan tot de bestaande lage prijzen de voorraden op de tinnenlandsche markt momenteel niet plaatsen. Zoodoende gingen de prijzen weer iets terug en wat men ook pro beert om wat met een flinken regeerings- toeslag naar bulten te spuien, het schijnt niet mogelijk. Zelfs voor de stoomvaart lijnen kan men met regeeringstoeslag tegen het buitenlandsch vleesch niet con- curreeren. Het komt ons voor dat de mes ters onder deze omstandigheden de pro ductie moeten inkrimpen, al had. zulks reeds lang het geval moeten zijn; het ls reeds lang een bedrijf, waar geld bij moet. Een betere situatie van onze vleeschmarkt kan o.i. nog slechts komen van inkrim ping der productie, want van export schijnt weinig of niets te verwachten al duiken steeds berichten op daaromtrent. Op de gebruiksvee-afdeelingen was de stemming opnieuw zeer gedrukt en alge meen, dus zoowel voor kalf- als melk koeien en jong vee en mager vee voor de mesterij, liepen de prijzen onüaag. We voorzien nog een verdere prijsdaling in de komende weken. Niettegenstaande de aanvoeren niet bepaald groot zullen wor den. doch de slechte slacht.veeprijzen zul len er tc? leiden. D? kalverepmarkt verliep vore vette vrij goed en nri'"lv>udend. Het wolvee werd voor export vlug verkocht, met wederom iets hoogere prijzen, terwijl ook de varkensDrijzen eenige verlaging ondergingen. We noteerden van 17 tot hoogstens 18 cent per pond levend gewicht, 2—3 4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10