ONCHITIS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 Februari 1936 FINANCIEN. RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. RECLAME. 8206 DISCONTO-VERLAGING NEDERLANDSCHE BANK. Met ingang van heden heeft de Neder- landsche Bank gelijk gisteren nog ln een deel onzer oplaag vermeld, haar rente tarieven verlaagd en daarbij is het wissel disconto met een half procent terugge bracht van 3% tot 2l.'j°/o. Toen onze circulatiebank per 16 Januari tot een reductie van haar rentetarieven overging en het wisseldisconto eveneens met een half procent verlaagde van 3'/,»/, tot JV„, bleef nog een ruime marge tusschen de geldnotoeringen in de open markt en den officieelen koers over. De wijze waarop de toestand op de geldmarkt hier te lande zich sindsdien ontwikkelde, wees duidelijk in de richting van dalende geldkoersen. R«ed6 kort na de jaarwisseling viel, zooals trouwens algemeen werd verwacht, een ontspanning op de geldmarkt waar te nemen en in Januari zijn de geldmiddelen i geleidelijk aan overvloediger beschikbaar geworden, zoodat van de faciliteiten van de Nederlandsche Bank minder gebruik behoefde te worden gemaakt. In dit verband behoeft slechts een blik te wor den geslagen op de cijfers, welke wekelijks door deze instelling worden gepubliceerd. Op den weekstaat, opgemaakt per 30 Dec., waarin dus de ultimo behoeften en de onttrekkingen uit hoofde van de jaarwis seling vrijwel volkomen tot uitdrukking werden gebracht, kwamen de posten bin- nenlandsche wissels en beleeningen voor met resp. f. 33.052.000 en f. 139.636.000 te zamen f. 172.688.000, terwijl de rekening courant saldo's van het rijk en van ande ren te boek stonden met resp. f. 3.396.000 en f. 46.955.000 tezamen f. 50.351 000. Uit den laatsten weekstaat van de eerste maand in het nieuwe jaar bleek helder hoedanig de situatie zich in vier weken tijds had gewijzigd. De posten binnen- landsehe wissels en beleeningen gaven resp. f. 28.692.000 en f. 128.121.000 aan. of te zamen f. 156.813.000, zoodat hier een ver mindering viel op te teekenen van f. 15.875.000. Daartegenover beliepen de rekening-courant saldo's van het rijk en van anderen resp. f. 39.003.000 en f. 69.007.000, tezamen f. 108.010.000 of een .vermeerdering ran f. 57 659.000. Terwijl dus eenesrzijds het beroep, dat op de Bank was gedaan, afnam met bijna f. 16.000.000. steeg het tegoed met een kleine f. 58.000.000 en het kon niet anders of een dergelijke mutatie moest wel tot uitdrukking komen in de geldkoersen. Op den laatsten dag van Januari was de prolongatiekoers 2%, terwijl de noteering van particulier dis conto 13/4 tot 2% bedroeg en daggeld vrijwel niet te plaatsen was, getuige een noteering van niet meer van Derge lijke koersen geven van de verhoudingen op de geldmarkt een zoo goede illustratie dat commentaar overbodig is. Dat men zich, toen de geldkoersen gedaald waren tot het zeer lage niveau, waarop zij zicfh reeds eenigen tijd bewegen, onwillekeurig ging afvragen of onze centrale Bank haai rentetarieven niet spoedig zou aanpassen, aan die op de open markt, spreekt bijna vanzelf, vooral omdat de gulden zich in een uitnemende conditie bevond. De regee- rmgscrisis in Frankrijk, die steun voor den franc onontbeerlijk had gemaakt en gere sulteerd was in hernieuwde goudafglfte door de Bank van Frankrijk, had ons eigen ruilmiddel immers volkomen onberoerd ge laten. terwijl het toch zoo langzamerhand gewoonte was geworden, dat vrees voor het Fransche devies onmiddellijk werd weer spiegeld door een wijfelende stemming voor den gulden. Maar, dat onze centrale credietinstelling niet overhaast te werk zou gaan, kon men uit ervaring toch ook wel weten. Uit het verloop van zaken gedurende de laatste weken kan overigens worden op gemaakt, dat de positie van de Nederland sche munteenheid op het oogenblik boven iedere verdenking kan worden geacht, het geen voor een niet gering gedeelte zal moeten worden toegeschreven aan het onvermoeibare streven van onze regeering om de overheidsuitgaven zooveel als slechts mogelijk is, in overeenstemming te bren gen met de inkomsten. Wanneer dan nog in aanmerking wordt genomen, dat de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank volgens den laatsten bankstaat f. 668.717.000 bedraagt en de gouddekking van de in omloop zijnde bankbiljetten niet minder dan 88.31°, beloopt, terwijl de metaaldek king zelfs 91.17% groot is, dan wordt het duidelijk, dat aan de technische positie van ons nationale ruilmiddel niets hapert, zoodat de Nederlandsche Bank tot verla ging van haar disconto kon besluiten, zonder vreesachtige overwegingen met be trekking tot den gulden te doen gelden. Deze jongste stap van onze circulatiebank kan overigens niet alleen het bedrijfsleven ten goede komen, doch zal het geloof in de credietwaardigheid van ons land onwille keurig versterken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan I. P. alhier omdat hij met zijn auto od het kruispunt Cobetstraat—Burggravenlaan de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Hij had geen voorrang van het verkeer van rechts gegeven waardoor een ernstige botsing met een andere auto was gevolgd, waarbij beide auto's ernstig beschadigd werden en de heer van Delden zóó ernstig verwond werd dat hij door de Eerste hulp dienst naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd moest worden. Het O.M. achtte de schuld wettig en overtuigend bewezen en eischte f.40 boete of 20 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. J. C. V.. slager te Voorschoten moest terecht staan omdat hij in een schuur van mej. Abswoude zonder noodzaak of aan gifte aan het ODenbaar Slachthuis re Leiden een geit heeft geslacht. Eisch f. 15 boete of 10 dagen hechtenis Over 8 dazen zal de kantonrechter vonnis wijzen F. K. moest terecht staan omdat hi.i met zijn auto od onverantwoorde'ij ke wijze bij de Kaaesche Schouw, hoewel er Wrijf keel en borst voor_ het slapen gaan flink in met WERKT OP 2 MANIEREN TEGEtIJK geen ruimte voor was op het Unkerweg- gedeelte gepasseerd was. waardoor een zeer ernstige aanrijding ontstaan was. Na de botsing was de chauffeur van de aan gereden auto Blonk het stuur niet meer meester en reed met geweld tegen een boom op. De heer Upwich uit Den Haag verklaarde dat hij in de auto had gezeten die door Blonk bestuurd werd. Door den hevigen schok was hij met zUn hoofd tegen de voorruit geslagen en ernstig verwond o.a. was zijn neusbeen gebreken: ook een andere Inzittende werd ernstig verwond. Nadat een groot aantal getuigen was ge hoord. vroeg het O.M. wegens overtreding van art 3 der Motor- en Rijwlelwet vrij spraak maar wegens overtreding van art. 6 f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. H. v. H. moest terecht staan omdat hij te Oegstgeest aan het rechter verkeer geen voorrang had verleend, waardoor een ernstige aanrijding tusschen ztin auto en een touringcar gevolgd was. Het O.M. eischte f. 12 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Th. H melkhandelaar en winkelier te Noordwijkerhout moest terecht staan, om dat hij in zijn winkel, grenzende aan een lokaal waar natuurboter werd bereid, pak jes margarine ln voorraad heeft gehad. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte wees erop. dat de kantonrechter te Haar lem in 1923 ln een dergelijk geval vrij spraak vroeg Het O.M handhaafde zijn eisch. Uitspraak over 8 dagen. IN ALMELO MAG MEN VECHTEN OP STRAAT. De algemeene politieverordening der gemeente Almelo verbiedt het vechten op de openbare straat. Een fotograaaf is wegens overtreding ter zake door den kantonrechter te Almelo veroordeeld tot drie gulden boete. De Hooge Raad heeft dit vonnis ambts halve vernietigd op grond, dat nergens ln bedoelde verordening op overtreding van dit verbod straf is gesteld. Dienten gevolge werd verdachte van rechtsvervol ging ontslagen. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. ZEVENHOVEN. Chr. Goref. Kerk (Polder)Nam. 6 3/4 uur, ds. Riekel van Delft. HAARLEMMERMEER. De ongeveer 10 jaren te Hoofddorp bestaan hebbende muziekver. „Opwaarts", waarvan de heer v. d. Lippe directeur was, kon om verschillende redenen niet meer blijven voortbestaan, zoodat het bestuur besloten heeft tot opheffing over te gaan. Wel jammer, want deze vereeniging be schikte over goede krachten. Voor den heer J. H. Plelj, stations chef te Hoofddorp, die ln het genot van pensioen wordt gesteld, zal op 1 Maart a.s. de dag aanbreken om afscheid te nemen van de Ned. Spoorwegen. De heer Plelj is ongeveer 40 jaren bij den spoordienst werkzaam geweest - waarvan een belang rijk deel als chef van de stations der Haarlemmermeerlijnen te Hoofddorp en Aalsmeer en is voornemens zich in Am sterdam te gaan vestigen. De heer L. W. de Boef uit Hoofddorp, is aangesteld bij de Militaire Politletroepen te Doesburg en naar de kazerne aldaar vertrokken. HILLEGOM. VOOR WOENSDAG 5 FEBRUARI. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Nam. 7.15 uur de heer Vijverberg van Rhenen. Chr. Geref. Kerk: Nam 7 uur ds. Groen van R'dam. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. J. R. van Oordt van Zeist. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hen- driksen. KATWIJK AAN ZEE. Zaal voor Prot. Bel.: Nam. 7 uur, ds. Pras. RIJNSBURG. Ned. Herv Kerk: Nam. 7 uur, ds. H. Bakker van Amsterdam. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Broekstra. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Steen beek van Oudewater. WADDINXVEEN. Centrum: Nam. 7 uur. ds. W. A. de Ro ver van Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. J. Lekkerkerker van Oldebroek. D. E. L. en Fonds Ziekenhuisverpleging. Het ondersteuningsfonds „Draagt El kanders Lasten7' en het Hlllegomsch Prot. fonds tot bestrijding der kosten bij Ziekenhuisverpleging staan onder hetzelf de bestuur, met den heer J. O. Vermeer als voorz. Op de jaarvergadering zijn door den secr., den heer C. Bruinenberg Jaar verslagen uitgebracht. De rekening en verantwoording waren door de boeken- commlssie. gecontroleerd en in orde be vonden en zijn door de vergadering vast gesteld. D.E.L. zag het ledental wegens overlijden, verhuizen enz. met 10 ver minderen. De inkomsten waren over 1935 f. 2.067.37 en de uitgaven f. 1.835.98, batig saldo f. 231.39. De reserve bedraagt thans f. 2.096.38. Voor het Ziekenhuisfonds was het le dental met 38 vermeerderd. zoodat er thans 2305 leden zij.n De inkomsten be droegen over 1935 f. 3400.16 en de uitgaven f. 7786.03, batig saldo f. 614.13. De reserve bedraagt thans f. 6.897.41. Als bestuursle den zijn herkozen de heeren P. Felius en C. Bruinenberg. De voorz. deelde nog mede dat gezien den grooten omvang van het Ziekenhuisfonds het bestuur had be sloten een algeheele reorganisatie der ad ministratie tot stand te brengen. Tooneelavond van „Hillegom". De voetbalvereeniging „Hillegom" heeft haar leden een tooneelavond aangeboden. De heer Fr. de Groot, voorzitter, deelde mee. dat dit keer geen krachten van elders zouden optreden, doch een club uit de aanhangers. Deze club voerde de bekende klucht „Jan Ongeluk" op, waarom veel is gelachen. Eenige veteranen van de niet meer bestaande tooneelvereenlging Vondel, aangevuld met jongere krachten, hebben de vele luisteraars -t- de zaal van Hotel Sistermans was stampvol doen genieten. Na de pauze ls een bal-scène gegeven, ge titeld „de Familie Boebelburg op de voet- balfuif", gevolgd door het duet „Twee oude bekenden of oude liefde roest niet". Tot slot kreeg men nog „Het eerste elftal in de competitie". Het was een avond, waarvan de voetbal liefhebbers hebben genoten! Dit jaar zal de huisbroei-tentoon stelling op 14 Februari geopend worden en wel ln „Flora". Zij omvat ook huis vlijt en wordt georganiseerd door de St. Joseph-Gezellen in samenwerking met den R -K. Volksbond en St. Deus Dedlt. In de laatste jaren ls telkens een grootere zaal noodig geweest. KATWIJK AAN ZEE. ALGEM. VERGADERING DER V. V. V. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Drachten (Evang.) B. C. Visser te Okkenbroek. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Poortugaal, E. Masselink te Eibergen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Rijssen, R. Kok te Vee- nendaai. DR. J. L. SNETHLAGE. Morgen herdenkt dr. J. L. Snethlage, Ned. Herv. predikant te Oijen (Br.) zijn 25-jarige ambtsbediening. Dr Snethlage werd in 1886 geboren en in 1910 candldaat in Gelderland, om 5 Febr. 1911 te Ouwerkerk in Duiveland het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1914 naar Haarloo, waar hij 1 Oct. 1917 zijn ambt neerlegde In 1922 aanvaardde hij opnieuw zijn ambt, thans te Eenigenburg, om in 1925 naar Hylaard (Fr.) te vertrekken. Sinds 4 Nov. 1928 dient hij zijn tegenwoordige gemeente. Dr. Snethlage. die scriba-quaestor is van den ring Oss, is de laatste jaren in den kring der Ned. Herv. kerk nog al in op spraak gekomen, door de propaganda van zijn communistische beginselen. Gelijk men weet is dr. Snethlage ter jongste Al gemeene Synode der Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage, in de vergadering der Sy node geroepen, over welk onderhoud mede een en ander is te doen geweest. Dr. Sneth- lage maakte nog zeer onlangs een studle- I reis door Sovjet-Rusland en publiceerde o.m. artikelen in „Rusland van heden". Uiteenzettingen over verleden en toekomst. Deze vergadering werd in hotel de Zwaan gehouden, onder voorzitterschap van den heer C. de Best. Deze wees er op, dat he laas over deze bijeenkomst een donkere schaduw ligt Immers, enkele weken ge leden ontviel ons op plotselinge, haast wreede wijze, onze voorzitter dr. Eikelen boom. Met een ijver en een toewijding, die voorbeeldig genoemd mogen worden, heeft hij eenige jaren lang onze V.V.V. naar zijn beste vermogen gediend. On danks zijn drukke praktijk, wist hij nog immer tijd te vinden, om zijn karchten in dienst te stellen van de vereeniging, die hem lief geworden was. Zijn werk zal nog lang bij ons in dankbare herinnering blij ven voortleven. Spreker gaf voorts een overzicht over het afgeloopen badseizoen en spreker eindigde met den wensch, dat de arbeid rijke vruchten zal mogen dra gen. De secretaris de heer J. H. v. d. Wijn- PROF. VAN DEN BERGH VAN EXSINGA. B. en W. van Amsterdam hebben den Gemeenteraad overgelegd een voordracht van curatoren der universiteit tot be noeming van een gewoon hoogleeraar ln de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud-Christelijke letterkunde, de algemeene godsdienstgeschiedenis en ge schiedenis van den Israëlietlschen gods dienst. Voorgedragen wordt prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, buitengewoon hoogleeraar aan de universiteit van Am sterdam. o ONTSLAG HUWENDE VROUWELIJKE LEERKRACHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijn vergadering van 6 November een voordracht verworpen, waarbij werd voor gesteld aan vrouwelijk onderwijzend per soneel. dat in het huwelijk treedt of in concubinaat gaat leven, eervol ontslag te verleenen. Thans is een K. B. verschenen, waarbij de Raad wordt aangemaand alsnog bin nen drie maanden een besluit te nemen .als vervat in de voerdracht van B. en W. B. en W. stellen voor aan deze aan maning gevolg te geven. gaart, las nu de notulen, waarna de heer Mooyeklnd als penningmeester zijn ver slag uitbracht, waaruit bleek, dat de ont vangsten hebben bedragen f. 3489.15: de uitgaven f. 3627.09; zoodat er een nadeeiig saldo is van f. 137.94. Hierna bracht de heer v. d. Wijngaart zijn jaarverslag uit, waaraan wij het vol gende óntleenen: Spr. wees er op, dat het afgeloopen jaar weinig belangrijke dingen heeft gebracht. De Duitsche gasten lieten zich in lange jaren niet meer zien. De hotels en pen sions hebben met zeer groote moeilijk heden te kampen; van een loonende ex ploitatie kan haast geen sprake meer zijn. Toch is er reden tot tevredenheid; in te genstelling tot andere plaatsen, neemt het aantal badgasten weer toe; het over schreed de 13.000. Als lichtpunten noem de spr. voorts de met Duitschland geslo ten deviezenregeling; als gevolg van re clame hebben in totaal 150 Duitschers hun vacantie in Katwijk doorgebracht. Voorts doet de komende reisbelastlng verwach ten, dat vele Ïandgenooten hun vacantle ln eigen land zullen doorbrengen. Voor deze belasting heeft de vereeniging stert gepropageerd. De toekomst laat zich al met al. wat gunstiger inzien, vooral het bezoek aan een eenvoudige badplaats als Katwijk aan Zee. De toestand der vereeniging is niet on bevredigend. Er is een ledenwinst van 63 personen. Het totaal aantal is 496. Het tekort van f. 170 kon vrijwel geheel weggewerkt worden. De K. v. K. te Leiden, zal voortaan jaarlijks een subsidie geven van f. 0.10 per lid( voor 1936 dus f.50). Spr. memoreerde voorts de ingebruikne ming van het nieuwe Inlichtingenbureau en dankte het Gemeentebestuur voor de gift van f. 150 en voor de mogelijkheid tot het aangaan van een leening van f. 1000. De leden brachten f. 100 bijeen. Reeds is gebleken dat van het bureau een druk ge bruik gemaakt wordt. Uitvoerig zette spr. uiteen, wat de vereeniging ln het afge loopen jaar alzoo deed, o.a. de strand feesten, de reclame, diverse verbeterin gen enz. 2300 gidsen (v.J. 1889) en 1350 pensionlijsten (v.j. 672) werden uitgege ven. alsmede 1443 mondelinge en 520 schriftelijke inlichtingen verstrekt (totaal 1963 v.j. 1658). Spr. bracht de inlorma- trlce zijn dank. Tenslotte memoreerde ook de secretaris uitvoerig de groote verdien- sten van den overleden voorzitter, ar. Eikelenboom. aan wlen de vereeniging zóóveel verplicht is. De voorzitter bedankte beide heeren voor hun uitvoerige en correcte versla gen De beide aftredende bestuursleden de heeren J. Arnoldus en W. Mooyekind wer- den herkozen; in de vacature dr. Eikelen- boom werd gekozen de heer D. Schoonen- bfTot- leden van de commissie tot nazien der rekening 1936 werden gekozen de hee ren D. C. O. Boekhoven en J. M. A. Water reus en tot reserveleden de heeren A. Ver does en P. Ruwhof. Breedvoerig werd gediscusseerd over het houden van de strandfeesten. Met het bestuur van V.V.V. en de leden van de strandfeest-commissie van verleden jaar zal beraadslaagd worden deze feesten in andere banen te leiden en dan verder te organiseeren. De heeren D. van Duyn en D. van Bee- len zouden gaarne zien, dat de op het strand geplaatste palen met prikkeldraad weer achterwaarts zullen geplaatst wor den om bij hoog water meer plaats te krij gen voor het opbergen van strandstoelen, badwagens, enz. De heer J. Arnoldus bepleitte het belang van de grooteren. Er moeten in de onmid dellijke nabijheid sportvelden worden op gericht voor tennisbanen, golfspel, enz. De heer A. Verdoes wilde weer propay ganda voor verlofgangers, die uit Indlë komen. De heer v. d Ploeg zou gaarne het par keertarief voor auto's verlaagd zien. De heer B J. Dijkdrenth wilde gaarne een goede oprit voor de Voorstraat heb ben. De heer J. A. Collette bepleitte nogmaals het verspreiden van folders. De lieer D. van Beelen wees op het na deel dat er geen fietsen op het strand voor het dorp mogen geplaatst worden. De heer C. A. Kruijt behandelde het vraagstuk van de winkelsluiting in het badseizoen. Hij zou gaarne hier den toe stand zien als in Noordwijk aan Zee, n.l. dat de winkels op werkdagen open zijn tot 10 uur des avonds en des Zaterdags tot 11 uur. Het bestuur vond, dat eerst de Midden- standsvereen. daarover een besluit zal moeten nemen. Ook de andere vragen werden beantwoord waarna sluiting volgde. Jaarverg. Ned. Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf- Deze vergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer J. Hoek heette allen welkom, ln 't bijzonder de heeren Smit. Lammers en Hendriks. Spr. gaf een overzicht over 1935. dat voor de leden niet gunstig genoemd kan worden; toch moet men den moed niet verliezen. Van de pl. autoriteiten ls meer medewer king ondervonden, wat gebleken ls bij de steunregeling, als is die nog gebrekkig te noemen; gepoogd zal worden een betere regeling te verkrijgen. Spr. hoopte, dat men zich nog meer zal organiseeren want, „eendracht maakt macht". De secr. de heer A. Wassenaar las de notulen, de heer Lam mers gaf een toelichting betreffende het uitoefenen van het koopmansbedrijf ln de Vischhal te IJmulden, waar gekocht wordt om de kleinhandelaars uit te schakelen. Sinds 12 Dec. jJ. is daar de maatregel ge troffen, dat men f. 200 moet storten en in het handelsregister moet worden inge schreven. Hierdoor worden de kleinhan delaren gedupeerd. Spr. raadde dan ook aan om een Inkoopcentrale te stichten en daar geld in te storten. De heer Smit zette de chaotische toe standen uiteen, die aan de Vischhal te LJmuiden heerschen. De heer Wasenaar bracht zijn jaarver slag uit, waaruit bleek dat de ziektekas met vrucht gewerkt heeft. Uit het verslag van den penningmeester den heer D. Haas noot bleek, dat de Inkomsten bedroegen f. 500.68; de uitgaven f. 387.50; een batig saldo f. 113.18. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen de heeren C. Hoek. A Wassenaar, H. van Duyn en D. Haasnoot. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren A Wasenaar, P. Hoek en C. van Beelen. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter met een propagandistisch woord HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie ta 8 uur nam. WUkgebouw Geloof. Hoop. Liefde: Leden vergadering 7 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. C. Costerus, Th uur nam. Noordwijk aan Zee Julianaweg)Geref. Bond Spr. ds. van Lokhorst van Hilver sum. Th uur nam. Woensdag. Stadszaal: GymnaStlekultvoering vaif ,X>- O. S.". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: lnst Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: lnst v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een ideaal echtgenoot". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Bal lm Savoy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49.-8 u. n.m. „Casino de Paris". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-ïhealer Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Love me for ever". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam 2 uur. 4'/, uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Het Jolige weeuwtje". lederen middag 2u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wll- helmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. LISSE. Uitvoering „De Graal". De R.K. Vrouwelijke Jeugdactie „De Graal" gaf in het Patronaatsgebouw een uitvoering. Dx>r de hoofdleidster uit het district Haarlem, mej. v. d. Ploeg, werd geopend. Zij wees er op dat „De Graal" in Lisse nog niet is wat zij wezen kan. Met liet oog hierop zette zij nog weer eens uiteen wat het hoofddoel dezer vrouwe lijke beweging is. Opgevoerd werd het Bij belstuk „De aren van Ruth", waarvan ter verduidelijking de strekking in' het kort uiteen werd gezet. Ter afwisseling decla meerde mej. Willemse uitpillegom eenige stukken in Brabantsch dialect. Het stuk „De aren van Ruth" maakte veel indruk. NOORDWIJKERHOUT. De heer J. Parlevllet jr. heeft defini tief bedankt als voorzitter van de Chr. Gem. zangver. „Concordia", welke functie hij gedurende 18 jaren met grooten ijver en offervaardigheid vervulde. De R.K. Middenstands-vereen. „St, Jozef" heeft opgericht een onderafd. ge naamd „Kindervreugde". Deze onderafd. stelt zich ten doel om de kinderen der leden verschillende feestjes te bezorgen. Tot bestuurslid der Middenst.-vereen. werd benoemd de heer Jac. v. Parera. B. en W. dezer gemeente hebben ver lof verleend aan de R.K. muziek-vereen. „Jeanne d'Arc", tot het houden van een naionaal muziek-concours, uitgaande van den R.K. bond van muziekgezelschappen In Z.H., waaraan een Luna-park zal ver bonden zijn. De R.K. tooneelvereen. „Oefening baart kunst" gaf een tooneeluitvoerlng in café „De Zwaan". Er was zeer veel publiek Het batig saldo komt geheel ten goede aan de R.K. werkloozen uit deze gemeente. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Haagsche-Straatweg bij „Rhijn- hof" had een aanrijding plaats. De 24-j. D. G. uit Den Haag reed daar met zijn met bloemen beladen bakfiets en werd aangereden door een vrachtauto, be stuurd door A. B. van H. uit Amsterdam. De bakfiets werd over den weg geslin gerd, waardoor de bestuurder G. aan de knie licht werd verwond. Van de bloemen bleef weinig over, terwijl ook de bakfiets werd beschadigd. Oorzaak van de aanrijding was, dat de vrachtauto werd weggeduwd, maar de bakfiets door een gelijktijdig passeerende andere auto, waarvan echter het nummer bij de politie bekend is. Mej. E. v. d. H„ wonende te Leiden, deed bij de politie alhier aangifte, dat des nachts uit het perceel Spaargaren straat 26 een taschie met inhoud is ont vreemd, dat zij in den gang op het gas kastje had laten liggen. De politie stelt een onderzoek in. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6