BEGINNELINGEN OP SKI'S LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 Februari 1936 Het mysterie van den rook OLYMPISCHE KLANKEN. 's Nachts opstaan De ski-sport stelt hooge eischeri (Van onzen redacteur). V. De beoefening van de ski-sport stelt aan öen beginneling hooge eischen, sportief zoowel als lichamelijk. Vooral wie een cur sus volgen wil, wie zich dus uitsluitend wijden gaat aan het skiën, moet zich eenige opoffering en inspanning kunnen getroosten. Hij mag niet opzien tegen lange klimpartijen langs padlooze berg hellingen, tegen het nuttigen van den inhoud der lunchpakketten in een boeren schuur, die sinds den zomer niet in gebruik geweest is en waar het ruikt naar vee en naar heel veel stof. Hij moet op zijn beurt eens op de knieën kruipen om zich blauw en achter aidem te blazen, teneinde ln het kacheltje, behalve rook, die in ontzagwek kende wolken door de schuur slaat, ook eindelijk een beetje vuur te krijgen en hij moet desnoods voor een keer thee van sneeuw voor lief nemen als er anders geen behoorlijk water te bekomen is Er zullen vele wintersportplaatsen zijn waar bet in dat opzicht gemakkelijker en practischer is, waar een treintje de men- schen naar de sld-velden brengt, waar lederen middag keurig een warme lundh geserveerd kan worden en waar wellicht ook in het hotel zelve de luxe grooter is dan in ons eenvoudige, hoewel degelijke verblijf in Oostenrijk. Dat meerdere com fort brengt echter ook beduidend meer kosten mee, en de vraag is of de vreugde van het uit-zijn, van het sportieve zich uit-leven, er door vermeerderen zal Maar van rook gesprokent- Die vonden wij niet alleen in de hut ergens ver weg in de witte bergen, maar niet minder in ons hotel toen de Föhn als een dief in den nacht was nadergeslopen en in het donkere dal niet alleen van enkele huisjes zelfs de daken vernielde, maar in den vroegen morgen ook een allesverstikkenden, pik zwarten rook bracht, die ons op den och tend na dien eersten stormnacht tegen halfzeven hoestend wakker worden deed. Je zag niets door het waas dat in je kamer hing, je proefde alleen maar rook en met een sprong was je uit je bed. Ramen open, deuTen open: je proestte en hoestte en blies en kuchte; je leek een „kater" te hebben als na zes dagen kermis...., en terwijl de rook met groote wolken de ramen uitging zag je tot je stomme verwondering steeds maar weer nieuwe slierten naar binnen rukken Je ging aan het speuren naar de oorzaak.. Van buiten? Neen. Vanaf de gang? Er hing rook, maar niet erg. Vanuit je kamer dus! De kachel in den hoek (centrale verwar ming kende ons hotel niet) was al den vorigen avond uitgegaan en toch voerde hij warm, en toen je het deurtje van het gevaarte open deed stormden reusachtige wolken je tegen. Het raadsel was opgelost. In de keuken waren de houtvuren in de fornuizen aan gemaakt, de Föhn versperde boven in het gemeenschappelijke rookkanaal den uit weg en dus genoten vrijwel alle kamers er van mee! Wachten met het fornuis-aan maken totdat de gasten gewekt waren is verder, gedurende de stormnachten, een probaat middel gebleken en „de hel werd niet meer aangeblazen". Wat hadden dien fatalen morgen echter twee samenwonende dames gedaan? Die zochten naar iedere spleet ln wanden en vloer en stopte die vol met papier. Dat gaf niet voldoende en kordaat nam de één daarop een verrassend besluit. Zij klom op een stoel en sloopte den kachel, d.w.z.: haalde de pijp uit den wand. In het gat stopte ze kranten tot het geheel vol zat (bovenop prijkte de plaat van Piet van der Hem's versche kadetje!), sloot de randen rondom af met Leukoplast, ging in bed met een natte handdoek op het gezicht en verklaardedat er heel wat zou moeten gebeuren om haar te verdrijven! U had. lezer, het gezicht moeten zien van de hotel-eigenares, toen die er later bijgeroepen werd en even verschrikt als verbaasd over zooveel doortastendheid uitriep: „Mein Oott, meln Gott, da hat ja das Fraülein dje ganze Röhre (pijp) ab- gebrochen Zoo weid. ons Oostenrljksche ski-leven één aaneenschakeling van avonturen. Het grootste en belangwekkendste ontging ons, helaas. Want ware het geen grootsch ge zicht geweest een achtenswaardige en tamelijk omvangrijke dame (voor wie de dagelijksche klim-partijen naar boven te vermoeiend waren) als wijlen een edel- vrouwe uit de Middeleeuwen op een soort sleeperspaard den stellen berg te zien be stijgen om althans op den laatsten dag van het examen en van de onderlinge wed strijden getuige te kunnen zijn? Zou niet het gansche gezelschap al voor dag en dauw gereed hebben gestaan om dat schouwspel toch vooral niet te missen en zouden niet 21 foto-toestellen als mitrail leurs hebben gewerkt om dat voor eeuwig op de gevoelige plaat vast te leggen? Het geluk was niet mét ons. Wat ons van een jaar tevoren als een sprookje verteld was mocht geen herhaling vinden. Brand was reeds in rouw. Het eenigef!) paard, hetwelk dit geheele dorp (naast z'n twee honden) rijk was, had den schok van de vorige klimpartij niet overleefd. De mee ningen liepen uiteen: óf het was aan verwaandheid gestorven óf aan overmaat van inspanning. Maar van de rijdemon- stratie kon ln het paardlooze Brand niets komen, hoe diep het ons ook teleurstellen deed DE WEERKANSEN WORDEN GUNSTIGER (Van onzen reisredacteur). Het is een lange reis van Nederland1 naar Garmisch Partenkirchen; 15 a 16 uur in den trein maken den reiziger moe. doch welk een verrukking is het dan, om op het nieuwe frissche stationnetje van de plaats der Olympische winterspelen de tintelende vrieslucht op te snuiven, waar men in een groot deel van Europa tevergeefsch naar zoekt! Geregend heeft het tot voor kort in Garmisch Partenkirchen om er mismoe dig van te worden en er was maar één onderwerp van het gesprek: het weer. Hoeveel jaren moet men teruggaan, om weer zoo n winter te vinden, die eigenlijk geen winter is, met regen ln plaats van sneeuw en water in plaats van ijs? Regenen deed het ln Nederland, hot regende in Duitschlamd bij buien, gedu rende de geheele reis, maar in de buurt van München, toen de trein bij Feters- hausen even stilstond, vielen er zoowaar sneeuwvlokken uit de lucht. Natte sneeuw weliswaar, maar toch sneeuw, die even op de ruiten van den trein bleef kleven en dan in fijne druppeltjes versmolt. Dit was een goed voorteeken, het welk dan ook niet naliet de harten van de Hollandsohe kolonie, die gisteren ge zamenlijk naar de plaats der Olympische Winterspelen is getogen, op te vroolijken. De weerskansen schijnen nu inderdaad gunstiger te worden en er wordt alles in het werk gesteld om de spelen, die Don derdag a.s. beginnen, te laten doorgaan. In den loop van den dag daalde de tem peratuur tot nul graden. In de bergen heeft het 's nachts zwaar gesneeuwd. De heer G. W. H. van Laer J.G.zn., de chef de mission van de Nederlandsche deel neming die als scheidsrechter van de hardrijderijen op de sohaats de leiding heeft bij de organisatie daarvan, heeft de baan op het Riessermeer nog eens extra laten afkrabben en in de rondte van het geheele oppervlak het Ijs laten doorzagen. Door de daardoor ontstane gleuf is de sneeuw en wat van het ijs werd afgekrabd onder het ijs geschoven, zoodat van sneeuwwater op de baan geen sprake zal zijn. Bovendien is bij Mittenwald nog een extra baan uitgezet op een meertje, dat wel niet gemakkelijk te bereiken is, maar dat toch ook provisorisch dienst kan doen Gisteravond zijn ook de Nederlandsche schaatsenrijders uiit Davos ln Garmisch aangekomen. Zij waren in uitnemende conditie en voelden alleen maar teleur stelling over de tegenslagen, die zij bij deze wedstrijden hebben gehad. Maar ze zijn vol goeden moed en zullen zich straks tot het. uiterste inspannen, om ons land een goed figuur te laten slaan. Ze hebben eer der kans cm vlot aan den slag te komen dan de bobbers, wier baan door den regen vrijwel geheel is weggesmolten. Doch in een paar dagen kan nog veel gebeuren, vooral hüer, waar genoeg rappe handen klaar staan om het vernielde weer op te bouwen, wanneer 't weder meewerkt. Drukte en vertier te Garmisch. Het A.N.P. meldt ons: Er heerscht reeds te Garmisch een drukte van belang. Gisteren zijn hier aan gekomen de President van het Interna tionale Olympische Comité, Graaf de Bail- let Latour en de Zv/eedqche voorzitter van den Internationalen Ski Bond (F. I. S.l, Majoor Oestgaerd. Zij werden aan het station verwelkomd door dr. Lewald. den voorzitter van het Organisatie Comité, dr. Rltter von Halt. den leider van de de Olympische Winterspelen en door den Rijkssportleider Von Tschammer und Osten. De Noorsche skiloopers, 22 in getal en 3 hardrijders, met talrijke begeleiders arri veerden met denzelfden trein. Op enkele uitzonderingen na. zijn nu alle Olympi sche deelnemers ter plaatse. Er scheen een heerlijke winterzon en op de verschil lende wedstrijdterreinen werd druk ge traind. Vooral de Amerikanen. Canadee- zen, Engelschen, Japanners, Italianen en Duitschers oefenden zich duchtig voor het afdalen. Op den Hochalm kon men de ver tegenwoordigers van talrijke landen zien oefenen voor den slalom. Bij de kleine Olympische schans hadden zich vele toe schouwers verzameld om het trainen van de Noorsche springers gade te slaan. De jonge Noorsche skispringer Kongsgaard noteerde, zonder zich in te pannen, in goede houding een afstand van 48 Meter. Verder werd op de schans geoefend door Japanners, Tsjechen, Hongaren en Polen. Volgens een besluit van de jury, welke on der voorzitterschap staat van dr. Martin i Oostenrijk), zal de afdalingswedstrijd voor dames en heeren. welke voor 7 Febr. is vastgesteld, gehouden worden op het bekende Neuner-traject. De start bevindt zich op een hoogte van 1790 Meter op het Kreuzjoch; de baan heeft over de eerste 4 K.M. een verval van 1040 meter. Het ijshockeytournooi. In het Raadhuis van Garmisch-Parten- kirchen lieeft gisteravond onder leiding van baron Le Fort en in het bijzijn van een delegatie van de Internationale IJs hockey Liga de loting plaats gehad voor het Olympisch Ijshockeytournooi. Van de 17 ingeschreven landen zullen slechts Yoegoslavië en Finland niet op het appèl verschijnen. De overige deelnemers wer den in vier groepen ingedeeld, en wel drie groepen van elk vier ploegen en een groep van drie ploegen De vier sterkste en de vier zwakste ploegen werden geplaatst. De overige zeven ploegen werden door loting in de desbetreffende groepen bij elkaar gevoegd. In groep A zullen spelen: Canada. Oos tenrijk, Polen en Lethland. In groep B: Zwitserland, Italië, Duitschland en Ver eenigde Staten. In groep C: Tsjecho-Slo- wakije, Hongarije, Frankrijk en België. In groep D.: Engeland, Zweden en Japan. De eerste twee uit iedere groep komen in de tusschenronde; de beste vier van de tusschenronde komen in de finale. Alle landen spelen tegen elkaar en wel zooda nig, dat de ploegen, welke reeds in de tus schenronde tegen elkaar zijn uitgekomen, in de finale hun wedstrijden niet behoe ven te herhalen, hier zal het resultaat den doorslag geven. Zekerheidshalve zal de voorronde over vier dagen worden ver deeld. Op den tweeden en derden dag zul len telkens zeven wedstrijden worden ge speeld, op den vierden dag drie wedstrij den welke zoowel op de Riessersee en in het Olympisch Ijsstadion zullen plaats vinden. Voor den openingsdag zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld Canada—Polen; Vereenigde Staten—Duitschland; Honga rijeBelgië; ZwedenJapan, VOETBAL. TOESTAND VAN LEO HALLE VOORUITGAANDE. Hedenmorgen deelde men ons aan het ziekenhuis te Deventer mede dat de toe stand van Leo Halle vooruitgaande Is. De koorts is afgenomen en de patiënt heeft een rustigen nacht gehad. B.V.V. EN DE AMATEURSBEPALINGEN. Naar aanleiding van het bericht der „Maandagmorgen" verneemt de corres pondent te 's-Hcrtogenbosch van het Hbld- dat de K.N.V.B. slechts bezwaar gemaakt heeft tegen een bepaalde administratie, die verband houdt met de onkostenver goeding der spelers, die overigens heel laag is. De geheele zaak is onbelangrijk. De K.N.V.B. heef slechts haar vertrou wen uitgesproken, dat de zaak administra tief anders zal worden behandeld. Een bode van 50 jaar ls ln de beroeps klasse geplaatst. UIT NIEUWVEEN. De uitslagen van Zondag zijn: Nleuwveen II—Bodegraven III 41. Nic. Boys aSt. Bernardus a 1—2, Nic. Boys I—D.S.V. I 14 (rust 0—2). SCHERMEN. HET 34STE WAPENFEEST VAN DEN K. O. O. S. Gistermiddag in den Dierentuin te Den Haag begonnen. Gistermiddag is het 34ste Wapenfeest van den Koninklijken Onder-Officiers Schermbond, dat gegeven wordt ter gele genheid van het zevende lustrum van den Bond, in den Dierentuin te Den Haag begonnen. Direct na de opening werd een aanvang gemaakt met den korpswedstrijd op degen om den zilv. wisselbeker van H. M. de Koningin. Hieraan werd deelgenomen door 19 korpsen elk met drie schermers. Er werd getrokken om één touché. De 19 korpsen werden verdeeld over twee pou les van 10 en 9, uit elk waarvan er 4 over gaan naar de finale van acht. In deze finale plaatsten zich: 5e reg. Inf.; luchtdoel art.; 13e reg. Inf.; reg. ge nie; le reg. veld.art.; luchtvaart-afd.; 6e reg. veld-art. en korps motordienst. Het eindresultaat was: 1. le reg. veld-art.; 2. L.V.A.; 3. 5e reg. Inf.; 4. Genie en 5. Luchtdoel art.; 6. korps motordienst; 7. 6e reg. veld-art.; 8. 13e reg. lnf. De winnende équipe bestond uit de schermers: Desta. Schriever en Van Hun- nik, terwijl de équipe van de Luchtvaart- afdeeling bestond uit: Lambermont, Hom- merson en Koert. Bij den beker van H. M. de Koningin was de bepaling gemaakt, dat deze eigen dom zou worden van het korps, dat den beker over een periode van 10 jaar het grootste aantal malen zou hebben gewon nen. Dit was het 7de reg. Inf., dat den beker ln 1933 en 1935 wist te winnen, zoo dat dit reg. definitief winnaar werd. Inmiddels was een aanvanug gemaakt met de personeele wedstrijden op Floret, n.l. afd. II en hoofdafdeeling. Voor afd. II verschenen 51 schermers op den looper, welke werden onderge bracht in vijf poules van 7 en twee van 8. In afd, 2 gingen uit de le ronde van iedere poule drie schermers over naar de demi-finale die gevormd werd door drie poules leder van 7 schermers. Hieruit plaatsten zich in totaal negen schermers in de finale. De wedstrijd ln de hoofdafdeeling B. bracht direct de beslissing. Hier streden zes schermers om twee prijzen. In afdee- llng 2 werd getrokken om 3, ln hoofdaf deeling B, om 4 touché's. De resultaten waren hier als volgt. Hoofdafdeeling B. 1, Kolen, 4 gew. part., 12 ontv. tr. 2. Annevelink, 2 gew. part., 14 ontv. tr. 3. Moll 2 gew. part., 16 ontv, en 15 geg. tr. 4. Desta, 2 gew. par., 16 ontv. en 13 geg. tr. 5. Schreeven, 2 gew. part., 17 ontv. tr. 6. Kuikhoven 1 gew. part., 17 ontv. treffers. Afdeeling 2: 1. Wabekem 7 gew. par tijen. 2. v. d. Kamp, 7; 3. Jobse 4; 4. v. d. Broek 4; 5. Van Uffen 4; 6. Honig 4; 7. Bergsteln 3; 8, Meiners 3; 9. Schagen 0 gew. partijen. Later op den avond werd begonnen met den personeelen wedstrijd s-p degen in afd. 1. Hier waren de 28 schermers ver deeld ln 2 poules van 9 en 1 van 10. De demi-finale werd gevormd door 12 scher mers, n.l. 4 uit elke poule, verdeeld over 2 poules. Hiervan kwamen uit elke poule drie, dus ln totaal zes ln de finale. De uitslag luidde: 1. Burgel. 4 gew. part., na barrage met Schippers, eveneens met 4 gew. part. 3. Los, 3 gew, part. 4. De Jager (Lelden), 2 gew. part. 5, Van Spanje, 1 gew. partij. 6. Hommerson, 1 gew. partij. Om ruim elf uur werd begonnen met den corpswedstrijd op geweer. Hieraan namen 5 corpsen, elk met drie schermers deel. De eerste prijs, een door wijlen Prins Hendrik beschikbaar gestelden beker, werd gewonnen door het 7e reg. inf. met 8 gew. part. 2. 5e reg. Inf. met 7 gew. part. en 20 ontv. tr. 3. Corps motordienst met 7 gew. part. en 21 ontv. tr. 4. Reg. motor art. met 6 gew. part. 5. le reg. veld-art. met 2 gew. partijen. WIELRENNEN. LEIDENAARS TE ANTWERPEN. Het „Swift" lid J. Riethoven, die tijde lijk te Antwerpen verblijft, heeft met z'n koppelgenoot J. Vigos een mooie over winning behaald op de baan ln het Sport paleis aldaar. In den sprintwedstrijd tegen tandems wist hij met z'n partner de overwinning te behalen op Scherens, de laatste 200 M. rijdend in 113/5 sec. (nieuw baanrecord). De tweede rit tegen Michard wisten zij ook te winnen. Tijd over de laatste 200 M. 11 4/5 sec. A.s. Zaterdag rijdt Riethoven op de zelfde baan een koppelwedstrijd met een Belgisch koppelgenoot, -* LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. NEDERLAND SPEELT UIT TEGEN MONACO. Gisteren heeft door den Lord Mayor van Londen ln het Mansion Hause de loting voor de Davis Cup plaats gehad. In 1934 en 1935 werd ds loting door Sir Samuel Hoare in het India Office gehouden. De resultaten waren: Europeesche zóne: Noorwegen Belgi; OostenrijkPolen YoegoslaviëTsjecho-Slowakije; Monaco—Nederland ChinaFrankrijk; SpanjeDuitschland Hongarijewinn. Spanje-Duitschland. GriekenlandArgentinië ZwedenIerland DenemarkenZwitserland. Amerikaansche zóne: CubaAustralië; MexicoVereenigde Staten. Nederland komt dus in de voorronde van de Europeesche zóne tegen Monaco uit en de winnaar hiervan zal tegen den winnaar van ChinaFrankrijk moeten spelen. o TELLING IN EIGEN TAAL. Nog dit sejzoen in te voeren? Naar wij vernemen zal de Nederland sche Scheidsrechtersbond een groote enquête houden onder alle scheidsrech ters, om ook van deze zijde dit belang rijke punt te kunnen bezien. De N.L.T.B. zal ln samenwerking met den Scheidsrechtersbond een ontwerp maken van de eventueel nog dit seizoen in te voeren Nederlandsche telling. Deze belangrijke kwestie, die wij eeni- gen tijd geleden nog uitvoerig hebben beschreven staat dus momenteel wel ln het middelpunt der belangstelling. o KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Voor den Leidschen Bond is slechts één wedstrijd doorgegaan, n.l. Algemeene II Oosterkwartier III, welke ontmoeting ein digde in een bescheiden 10 overwinning der thuisclub. Alle andere vastgestelde wedstrijden moesten wegens terreinafkeu ring worden uitgesteld. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De wedstrijd T.O.G, 1BT.O.G. IA is door T.O.G. B gewonnen met 2 gew. en 1 verloren partij. De volledige uitslag luidt: C. Paauw res. (145) T.O.G. A 76 26 13 2.92 J. Sierat (105) T.O.G. B 105 26 21 4.03 I. V. Rijzen (125) G. Bontje (100) C. Paauw (110) J.J. Mulder (90) 125 36 14 3.51 98 36 16 2.72 61 32 10 1.90 90 32 10 2.81 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. De laatste wedstrijd voor de 3e afd. D.O.S.'t Gr. laken den Haag ls door 't Gr. laken gewonnen met 155 caramb. Door deze overwinning wist 't Gr. 1. op den len prijs beslag te leggen. De uitslag luidt: J. P. de Bruyn 't Gr. I. 100 14 21 7.14 5.29) P. Horree D.O.S. 43 14 8 3.07 (3.50) A. de Haas 100 19 19 5.26 (3.59) A. Offenbergres. 57 19 13 3.(2.75) S. Tap 100 23 20 4.34 (2.52) A. L. Iterson res. 72 23 12 3.13 (2.80) J. de Bruyn 100 78 7 2.28 (1.09) B. de Laaf Jr. 73 78 5 0.93 (1.35) De eindstand is: 1. 't Gr. laken 155 caramb. winst. 2. de Carambole 89 caramb. winst. 3. T.O.G. 76 caramb. winst. o PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP LISSER BILJARTKRING. Evenals verleden jaar worden ook dit jaar bovengenoemde wedstrijden gehou den. Deze wedstrijden worden verdeeld als volgt: le kl. 200 ca)", gem. 2.50 en hooger. 2de kl. 150 car. gem. 2.50 tot 3.50. 3de kl. 100 car. gem. 1.70 tot 2.50. 4de kl. 75 car. gem. 1.75 en lager. De 1ste kl. bij de Ver. L.U.T.O. Lisse. De 2de kl. bij de Ver. O.G. Lisse. De 3de kl. bij de Ver. V.I.O.S. Lisse. De 4de kl. bij de Ver. Voorhout. De inschrijving is opengesteld tot 19 Febr. a.s. De wedstrijden zullen aanvan gen 17 Febr. o L. U. T. O. I—O. G. I 7—1. De laatste wedstrijd voor de 1ste klasse van den Lisser Biljart Kring eindigde ln een groote overwinning voor L.U.T.O. I. Het resultaat was: put brt h.s. gem. C.Th.Duivenvoorden Luto 150 22 36 6.81 J. Kamp O. G41 22 7 1.86 3. Lange veld 150 55 14 2.72 S. v. Rijn 150 55 12 2.72 P. Halfschepel 150 56 13 2.67 Th. Duivenvoorden 147 56 25 2.62 K. Stuhldrayer 150 30 32 5. C. v. Oosten 81 30 12 2.70 L.U.T.O. I 7 pnt. Ons Genoegen I 1 pnt. o DAMMEN. RAICHENBACH NAAR ALPHEN. Voor de morgen te Alp'.ien door den wereldkampioen Raichenbach te geven staiultaan-seance voor de Alphensche damclub A.D.C. in hotel „De Vergulde Wagen" bestaat zeer groote belangstelling. Tot heden hebben zich reeds zestig deel nemers opgegeven. WERKLOOZENCOMPETITIE LISSE. De eindstand der Werkloozencompetitie» te Lisse zijn: le klasse (13 ronden); H. Eigenbrood 22 pnt.; H. de Jong Cz. 21, J. Algera 21, Z. de Jong 17, P. Boogerd 15, Th. J. Boode 11, D Algrea 10, Chr. Boogerd 10, W. Dleter- man 10, Joh. Langbroek 10, S. Algera 10, B. Kuipers 9, G. v. d. Steld 9, G. Bal kenende 8 punten. 2de klasse (17 ronden): A. Balkenende 26 pnt.; H. v. Drunen 24, A. Janse 24, C. de Jong 22, J. Eizenga Lz. 22, F. de Jonge 20, J. Heykamp 20, Y. de Jong 17, P. de Kooger 16, J. v. Heusden 16, L. v. d. Lin den 15. E. v. Leeuwen 14, A. Marsbergen 14, Joh. Eisenga 11, Jos. Eisenga 12, L. Broekhuis 12, H. Kromdijk 10. L. Eisenga 9 punten. 3de klasse (19 ronden): C. v. d. Wete ring 36 pnt.; H. Oppelaar 35, C. Pouw 28, D Kaptein 24. Jac. Daudey 24, D. Luik 23, A. in 't Veld 23, J. de Wolf 23, A. de Vries 22, G. in t Veld 21, L. Beumer 21, H. Pouw 20 K. Turennout 17, J. de Vos 16, H. de Kooker 16, H. Griffioen 9, G. Ringelberg 7, G. B. Hamerman 6, G. de Jonge 6, W. Blitterswijk 3 punten. o SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTR. Gisteravond werd alhier ln hotel-café „Central" een wedstrijd voor de 3e klasse gespeeld, tusschen Philidor II en Katwijk I, voor beide van groot belang. Katwijk I had namelijk nog een kansje op de eerste plaats en Philidor II zou niet graag op de onderste plaats belanden. Er werd dus wederzijds vinnig gestreden. De uitslag werd de volgende: W. F. Sohüss (Phil.)Th. Admiraal (Katw.) 1—0; C. J. v. d. Wilk—W. Spieren burg 01; J. van WeerenJ. Hoogeveen 10; J. BlokA. Peters 10; J. A. P. Moo- nenJ. N. Optendrees 0—1; Chr. de Laaf J. W. v. d Meer 1—0; J. v. Egmond—J. de Jong 0—1: J. v. Dissel—A. Haasnoot 10; P. FlippoJ. M. Gerritsen 01; J. van GalenA. van Rijn 10. Totaal 64. Philidor n behaalde dus zijn eerste over winning en Katwijk I verloor zijn kansen op de eerste plaats. RECLAME. 6738 '3 Nachls mooien opslaan, Zenuwachtigheid, Pijn in do Boenen, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verhei van Energie, Branding en Krampen kunnen het gevolg urn van slechte werking van de KIEREN. Het dokter.recept CY«tex voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en geelt in 8 dagen volledige voldoening, of U knjgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cyitex, Uw apotheker of drogist heeft het. VOOR WOENSDAG 5 FEBR. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitZën- ding 10.00; VPRO 6.30: RVU 8.00: Gr-pl. 9.30: Onze keuken 10.00: Mor genwijding 10.15: Gr.pl. 12.00: VARA-orkest en Gr.pl. 2.00: Voor de Vrouw 215: Orgelspel 3.00; Voor de kinderen 5 30: Variatie-concert 6.30: Lezing 7.00: Sport 7.15: Kinderkoor en solist 7.40: Viool en piano 7.50: Toespraak 8.00: Berichten 8.15: Re sidentie-orkest en solist 9.15: Gr.pl- 9.30VARA-orkest en soliste 10.15: Be richten 10.20- Gr.pl. 10.30: Vervolg concert 1115—12.00: Gr.pl. en piano spel. Hilversum II. 301 M. NCRV-uitz. 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gr.pl. 10-30: Morgendienst 11.00: Ensemble van der Horst 1.15: Gr.pl. 1.45; Or gelspel 2.30: Gr.pl. 3.15-3-45: Chr. Lectuur 4.00: Sopraan en plano 5.00: Kinderuurtje 6.006.30: Landbouwhalf- uur 7.00: Berichten 7.15: Reportage 7.30: Gr.pl- 7.45: Causerie 8.00: Berichten 8.05: Oratoriumconcert mmv solisten, koor en orkest (Om 9.15: Cause rie) 10.45: Berichten 10.50—11.30: Gr.pl- Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50: Gr.pl. 12.05: Orgelspel 12.35: BBC-Empire- orkest mmv. solist 1.352.20: BBC- Schotsch orkest 3.10: Piano-recital 3.35: Sted. orkest Bournemouth en solist 5.05: Kwintetconcert 5.35; Dansmu ziek 6.20: Berichten 6.50: Piano recital 7.10: Lezingen 7-50: Zang en piano 8.05: Planoduetten 8.20; BBC- orkest mmv..solist 9.50: Berichten 10.20: Cabaret10.5012.20: Dansmurtek Radio-Paris, 1648 M- 7.20 en 8.35: Gr.pl. 11.20: Orkestconcert 2.50:' Symphonieconcert 4.204.50: Plano recital 5.05: Or.pl. 5.50; Orkestcon cert 9.05: Radlo-tooneel 11.0512.35: Dansmuziek en Populair concert. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: Kamer-orkest 1.35; Gevar. con cert 3.50: Omroepkoor en solisten 5.20: Orkestconcert en solisten 8-05: Omroeporkest, -koor en solist 9.50— 11.20: Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl- 1.302.20: Zigeunermuziek 6 20: dito 7.20: Dansmuziek 8.20: Klein-orkest 10.3011.20: Gr.pl. 434 M 12.20: Zigeunermuziek 1.30 2.20: Dansmuziek 5.20: Klein-orkest 0.20 6.50 en 7.35: Gr.pl. 8.20: dito 8 35: Radio-tooneel 10.30—11.20: Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.05: Marschenconcert 9.20: Berichten 9.50 Piano-recital 10.05: Weerbericht 10.2011.20: Dansmuziek- GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 5 Februari. le Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO. NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 —10.35: Keulen 11.20: Kalundborg plm. 12.15: Brussel VI. 14.20: Parijs Radio 17.20: Keulen 18.50: Parijs Radio 19.55: Rome of diversen. Na afloop opera Weenen of diversen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 9.009.20: Deutschlp.nd'ender 9.30: Gram.muz. G.R.D 10 35: Landen Reg. 12.05: Droówich 14.?n- Londen Reg. 15.10: Droitwich 18 20: diversen 18.50: Droitwich 19.10: Londen Reg. 19.50: Droitwich 21.50: Londen Reg. 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11