Het Duitsche Nationaal-socia 3 jaar aan het bewind. Iisme LEIDSCR DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 31 Januari 1936 AGENDA. REDE VAN HITLER. BURG. STAND YAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. Bil het appèl over de Oude Garde der S_V in den Berliner Lustgarten, ter eere van den 3en verjaardag van het Nazi-rijk, heeft Hitier een redevoering uitgesproken, waarin hij onder meer zeide, dat wat voor velen, vooral buiten Duitschland, op 30 Januari 1933 en in de daarop volgende weken en maanden een wonder geweest was, voor hem en zijn S.A.-kameraden niet anders dan de vervulling was geweest van een zwaren strijd van 14 jaar In dien strijd, aldus Hitier. heb ik jullie leeren kennen. Ik weet, alles wat jullie zijt, ls door mij en wat ik ben, ben ik alleen door jullie. Er kan in de historie geen nauwere band bestaan tusschen leider en volgelin gen, dan de band die ons bindt. Zoo we ten wij ook, dat de 30ste Januari 1933 slechts een der noodlotsdagen van onze beweging is geweest. Ieder dorp, iedere stad. leder bedrijf en iedere fabriek, die door ons veroverd zijn hebben dergelijke dagen meegemaakt. Om dezen 30sten Ja nuari is bloedig en zwaar gestreden. In dien strij d hebben wij elkaar leeren ken nen en toen die dag dan ook kwam, heb ben wij de macht niet in handen genomen om het vólk te veroveren, wij waren toen reeds in het bezit van het Duitsche Volk. Intusschen zijn ook diepe bressen ge slagen in de gelederen van hen. die nog afzijdig bleven- Wat op het oogenbllk nog tegenover ons staat, doet dat niet, omdat wij Nationaal-Socialisten zijn, maar om dat wij Duitschland weer vrij en sterk hebben gemaakt. Het zijn de eeuwige vij anden van ons volk, in ons eigen land, die wij kennen uit den tijd van den Grooten Oorlog, uit den tijd van den droeven op stand van 1918. en uit den tijd van ons verval. Zij willen niet alleen den weg naar ons niet vinden, maar zij kunnen dien ook nooit vinden en wijzelf doen van hen afstand. Zoo staan wij thans, na een strijd van drie jaar, in de macht weer voor den strijd voor ons Duitsche Volk in de toekomst, een strijd die nooit eindigen zal. Deze be weging maakt dien stryd slechts gemak kelijker voor het Duitsche Volk. de inner lijke verscheurdheid is voorbij, een ele ment van enheidl en eensgezindheid is ontstaan, dat tot in de verste toekomst zijn uitwerking zal doen gevoelen. Allen vergissen zich, die gelooven dat deze beweging thans nog aan één enkelen persoon zou zijn gebonden. Ik ben de roe per dezer beweging geweest. Uit één roe per zijn er thans echter reeds millioenen geworden. Deze beweging zal niet meer vergaan. Zij zal Duitschland verder leiden, al willen onze vijanden dat ook niet geloo ven. Duitschland zal niet meer vervallen in den toestand van treurige schande dien wij hebben moeten beleven. Dat dit zoo ls daarvoor zijt gij. S.A., S.S-mannen en po litieke soldaten de waarborgen. Gij zijt de garanten ervoor dat deze geest niet zal uitsterven. Uit u zal een jonge generatie opgroeien, die met detizelfden geest zal zijn bezield, en die in u het voorbeeld ziet en navolgt. Dit is een uur van herinnering, maar ook een uur van geloften voor de toe komst. Wij weten allen wat ons sterk maakt, n l. de kracht, die gelegen is in de idee van onze beweging en die op hon derdduizenden kan worden overgebracht Wij noemen dat geloof, vertrouwen. De natlonaal-socialist wordt niet geboren maar opgevoed, hij moet zichzelf opvoe den. Geboorte en afkomst verscheuren ons eerder dan zij ons vereenigen. Maar wij voelen, dat wij één volk zijn en den weg naar elkander moeten vinden. Zooals deze oude garde den weg tot elkander gevonden heeft, moet ook in de toekomst iedere af- ONDERTROUWD. W. J. Hengeveld jm. 24 j. en R. E. v. d. Hoeven jd. 23 j. J. L. Springer jm. 27 j. en M. E. du Prie jd. 22 j. L. v. d. Burg jm. 26 j. en J. Nieuwenburg jd. 20 j. o OVERLEDEN. M. Blonk, M. 70 j. Uitgesproken: P. R. Tromp, Aalsmeer, Oosteinderweg. R.-c.: mr. A. L. M. van Berckel. Cur.: mr. D. de Jong, Haarlem. V. Bakker, bloembollenhandelaar, Hil- legom, Wilhelminalaan 38. R.-c.: mr. A. L, M. van Berckel. Cur.: mr. W. Veniet, Haar lem. zonderlijke Duitscher dezen weg der op voeding inslaan om tot een oprecht en werkelijk Nationaal-Socialist te worden. Dat is het groote parool, dat ons voortdu rend voor oogen moet staan. Zoolang deze beweging zuiver en oprecht haar doel na streeft zal Duitschland sterk zijn en sterk blijven De eene jonge generatie na de andere moet dezen geest in zich opnemen. Geleidelijk zal een volk ontstaan, een van zin, een van geest, een van wil en een van energie. Wij willen tegelijk echter ook, gelijk wij in het binnenland steeds den vrede in ons volk gepredikt hebben, een vredelievend element onder de andere volkeren zijn. Wij kunnen dat niet. vaak genoeg herhalen. Wij zoeken den vrede omdat wij hem liefhebben. Maar. wij houden vast aan de eer, aangezien wij zonder die niet willen leven. Veertien jaar lang voor het overnemen van de macht hebben wij aan deze belij denis vastgehouden. Drie jaar lang bren gen wij haar nu in vervulling, nu wij in ons volk in het bezit van de macht zijn- En wij zullen in de toekomst niet aflaten van iets. wat ons thans zeventien Jaar lang de inhoud van ons geheele leven ls geweest. Dat moet de wereld weten. Duitschland zal vredelievend zijn, gelijk slechts een volk vredelievend kan zijn, wanneer men dit Duitsche Volk niet aan zijn eer komt. Wie gelooft ons als slaven te kunnen behandelen, zal merken, dat hij het weerspannigste volk onder handen heeft dat er op de wereld bestaat. Wij willen hopen, dat in de wereld een alge meen begrip voor de rechten van alle vol keren steeds meer plaats zal innemen. Dat zal de eerste voorwaarde zijn om een werkelijke, innerlijke, diepe vrede over de volkeren te doen neerdalen. Zoo staan wij thans drie Jaar na het overnemen van de macht aan het einde van een zeer korte periode der Nationaal- Socialistische regeering. Wat bereikt werd is geweldig. Wij kunnen ons weer met trots als Duitschers voor de wereld vertoonen- Het Duitsche Volk heeft zijn eer terug. Wij zijn niet meer weerloos. Zijn rede vervolgende zette Hitier uit een. dat voor het bereiken van resultaten, offers gebracht moeten worden. De Natio- naal-Socialistische beweging geeft de ga rantie dat deze offers niet tevergeefs zul- zijn zijn en zoo. aldus eindigde Hitier, wil len wij mannelijk op dezen dag onze oude strijd-belijdenis afleggen: Zonder vrees en zonder schroom op te treden voor ons volk, voor de beweging die dit volk leidt. Zon der vrees en zonder schroom iederen strijd te aanvaarden, die ons opgedrongen wordt en zonder vrees en zonder schroom de be sluiten te nemen, die genomen moeten worden. Dat heeft ons tot den dag van heden geleid en dat zal ons een groote toekomst tegemoet voeren. Met een drievoudig „Sieg Heil!" op het Duitsche Rijk, het Duitsche Volk en de eenlge Nationaal-Sociallstische Beweging besloot Hitier zijn rede. Met ontbloot hoofd werd het „Deutsch- landlied" gezongen, waarna Stafchef Lutze de oude S.A.-lieden aanspoorde zich te doordringen van de woorden van den Fuehrer en deze mee te dragen naar hun gouwen en daar den strijd in onwankel- bare trouw aan den Fuehrer voort te zet- j ten. Een daverend „Sieg Heil!" bevestigde i deze woorden, gevolgd door het Horst Wes- sel lied. Nog eenmaal schreed de Fuehrer I door de rijen van zijn getrouwe S.A.-lieden waarmede het appèl wordt beëindigd. Gisteravond had een groote fakkelop- I tocht plaats. NOORDWIJKERHOUT. OPROEP DER POLITIE. Inzake een aanrijding. In den avond van Zondag 26 Jan. jJ.f te ongeveer 7 uur, werd mej. W., die ver gezeld van haar man. op den LaDgevel- derweg alhier wandelde, door een achter oprijdenden wielrijder aangereden en tegen den grond gesmakt. De gevolgen der aanrijding zijn van dien aard, dat mej. W. zich onder dokters behandeling heeft moeten stellen. De wielrijder, die zich om de aanrijding en het slachtoffer niet be kommerde, is doorgereden in de richting van Noordwij kerhout. De chef van Politie roept allen, die omtrent deze aanrijding inlichtingen kunnen geven, op zich ter zake aan zijn bureau te vervoegen. Den wielrijder wordt in zijn eigen belang aan geraden zich eveneens ter zake aan bo vengenoemd bureau te melden. o SASSENHEIM. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. Installatie nieuw Raadslid Verlaging van het gastarief Verkoop van grond voor den nieuwen Rijksweg Inhaal- en Parkeerverbod in de Hoofdstraat. De notulen werden goedgekeurd. B. en W.. deelden mede. dat tot leden der com missie voor Inschakeling van jeugdige werkloozen in particuliere bedrijven be noemd zijn: tot voorzitter de heer W. Warnaar, tot lid-werkgever de heer G. Zandbergen en tot lid-werknemer de heer Nlc. v. d. Zwaan. Ged. Staten vroegen een onderzoek in te stellen naar het groote waterverlies. B. en W. stellen zich voor. hierover te confereeren met de commissie voor het Pompstation. Zij hebben reeds meermalen op het groote verlies gewezen doch zonder resultaat. Inzake de gastarieven deelde de voor zitter mede, dat ln de vorige vergadering een commissie bestaande uit de heeren H v. Zonneveld L. Ph. Bisschops. K. W. v. Breda en J. Kortekaas ls benoemd, om tot overeenstemming inzake deze tarieven te komen. Deze overeenstemming is be reikt en van de 5 mogelijkheden wordt de laatste als de beste aangewezen. De raad ging over in geheime zitting, om kennis te nemen van de terzake inge komen schrifturen. Na 3 kwartier werd de vergadering heropend. Namens de com missie. deelde de heer Bisschops mede. dat ook fle fracties deze zaak behandeld hebben dus in feite de geheele raad. Van alle kanten is de zaak bekeken en de taak der commissie werd beperkt: overeen stemming te krijgen en dat is gelukt. De voorzitter zeide dat de vaste lasten van het bedrijf veilig moeten worden gesteld. Deze bedragen jaarlijks f. 19.500. Het gas verbruik loopt enorm terug, door de tijds omstandigheden en de concurrentie van de petroleum. Bif het nieuwe tarief komt de meterhuur te vervallen en wordt een vast recht ingesteld. Bij verbruik van 100 M3. per jaar be draagt dit 50 ct. per maand. Bij 150 M3. f.*0.75: 200 M3 f. 1 en zoo vervolgens iedere 100 M3. meer 25 ct. tot een maximum van f. 2.50 per maand. De prijs van het gas wordt dan 3 ct. per M3. Het verlies wordt dit jaar begroot op f. 8000. tenzij het verbruik toeneemt. Het is de bedoeling volgend jaar met een groo- ter kwantum te beginnen, waardoor het verlies spoediger wordt ingehaald. Volgens berekening is er dan reeds een winst van f.3600. Het voorstel werd met alg. st. aan genomen alsmede de inningsverordening. Voor speciale gevallen zooals grootver bruik bij ziektegevallen, waardoor men ln een hoogere klases zou komen, kunnen B en W. ontheffing verleenen. De afreke ning van het te veel betaalde zal meer dere malen per jaar geschieden. Ter aanmoediging van meerder verbruik wordt aan hen, die 50 "Io méér verbruiken een 1-vlams gascomfoor gTatis verstrekt en aan hen. die 100 "Ie meer verbruiken, een 2-vlams-comfoor. Zij. die toezeggen deze hoeveelheid te verbruiken, kunnen direct het comfoor ontvangen. Bij meerder verbruik dan 2000 M3. heb ben B. en W. de bevoegdheid een speciaal tarief vast te stellen. Tot goed begrip diene, dat invoering van dit tarief eerst kan geschieden, na verkregen goedkeuring van CAd. Staten. De verzoeken en voorschotten van de Bijz. Scholen voor 1936 werden op voor stel van B. en W. aangehouden. De regeling Sohoolartsendienst werd goedgekeurd De voorz. deelde mede, dat in bewerking is een reglement voor het Burg. Arm bestuur. Verkoop gronden in verband met aan leg Rijksweg. De Rijkswaterstaat heeft van de gemeente diverse perceelen grond, weg, berm en water, aan den Warmonder- weg. Wasbeek, Menneweg en Sassenhei- mervaart. Het terrein aan den Warmonderweg brengt op f. 9668.50. Voor het afstaan der bermen zal Waterstaat den weg voor een gedeelte verbreeden. Het terrein aan den Menneweg (sport terrein en weiland) brengt op f. 23.477.30. Dit laatste bedrag wordt bestemd voor aflossing der leeningschuld van het grondbedrijf Reclames wegenbelasting. Voor zoover adressanten kunnen aantoonen, geen uit weg naar grondgebied van Sassenheim te hebben, word&t Tie reclames aangenomen. Zij, die reclameerden uit hoofde van on macht. kregen nul op het rekest. De voorz. deelde mede dat de nieuwe verkeersverordening nog wel wat op zich zal laten wachten en stelde wijziging van de bestaande voor. Na discussie werd besloten tot een par keerverbod van de Hoofdstraat vanaf even voor de Molenstraat tot aan de Oude Postbrug (Zandsloot). Ook werd vastgesteld een inhaalverbod, vanaf de R.K. Kerk tot aan de Molen straat. Hierna sluiting. WASSENAAR. Lezing van dr. Oorthuis. Voor de ver. „Evangelie en Belijdenis" hield dr. Oorthuis, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam, een lezing over: „De beteeke nis van den Doop". De heer J H. van Bar- neveld opende. Na gebed en zingen van ps. 25 vers 2 en 6. stelde dx. Oorthuis de vraag: „Wat heb ik aan den Doop?" Spr. concludeerde dat de eigenlijke beteekenis ook voor de belijdende Christenen is ver loren gegaan. Doordat de leer van de uit verkiezing teveel op den voorgrond ls ge schoven, wordt over de waaide van den Doop al geringer en geringer gedacht. De R.K. kerk heeft de beteekenis van de sacramenten overspannen. Zij leert dat. de Doop, de erfzonde afwascht; deze leer ver werpen wij, aldus spr. De vraag is echter, of wij dit niet te gemakkelijk doen. Wij moeten wedergeboren worden uit water en geest en uit onzen doop d.w.z. uit het medebegraven zjjn in Jezus' dood leven Dan zullen wij ook met Christus opgewekt worden en Gods' aarde en hemel deel achtig worden. De doop is het zegel van Gods genade; het bewijs dat Hij Zijn i woord gestand doét, en de rijke beloften uit het Evangelie zal vervullen. Die hier op vertrouwt, zal ook in het stervensuur nietbeschaamd worden. Hierna sloot dr. Oorthuis met dankgebed. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den voorzitter - De HEDEN: „De Harmonie": Alg. ledenvergadering 3 October-Vereeniging. Nam. 8'/> uur. Zaterdag. „In den Vergulden Turk": Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders N. V. v.h. W. Hoogenstraaten en Co. 3 uur nam. „Zomerlust": Tooneelvr. „Entre Nous". „Robbedoes". Zondag. Stadsgehoorzaal: N.V. Nationale Revue „Dat doet je weer goed". Nam. 2.30 en 8 u. Trianon-theater: I. v. A.-O.: Ooster- sche tooneelochtend. 10 uur voorm. IJMUIDEN, 31 Januari 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.401.20, griet per kist van 50 kilo f. 24—12, tongen per kilo f. o.760.48, groote schol per kist van 50 kilo f. 127.50. middelschol f. 11.508.70, zetsch 1.1613, kleine schol f. 125, bot f. 6—4, schar f. 8—3.80, roggen per 20 st, f. 1412, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 4216, gullen per kist van 50 kilo'f. 124, wijting f. 1.901.25. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM 33 m. f958. IJM 165 met f 1182, en 2 loggers SCH. 19 met f1144 en KW 18 met f. 330 besom ming. De raad kwam in spoedeischende ver gadering bijeen. Afwezig de heer H. van Zonneveld. Allereerst vond het onderzoek der ge loofsbrieven en de beëediging van het raadslid J. N. Beekman plaats. De voorzitter heette den heer Beekman welkom. Met uw intrede is aldus spr. een uitwendige verandering ontstaan. Dit uit wendige ontstaat door de politieke ver houdingen. Spr herinnerde er aan. dat de heer Beekman in de plaats gekomen is van den heer Speelman die in ziin isolement groote wijsheid betoonde. Hij hoopte, dat deze wijsheid op den heer Beekman moge ztin overgegaan. Na een korte nieuwjaarsrede waarin de burgemeester wees op de slechte tijden en de beste wenschen uitsprak dankte de heer Verklei) hem namens den raad voor ziin woorden. jaarwedde van den burgemeester - Wijzi ging ventverbod De verbinding van de Loete met de Copierekade - De loon- bijslagregcling. De raad kwam bijeen. Alle leden tegen woordig. De voorzitter schetste de moei lijkheden waarmede ook het bestuur van onze gemeente had te worstelen. De ramingen in de begrooting stelden teleur. Voor steun aan werkloozen werd uitge geven f. 28.000, voor werkverschaffing f.2500, voor armenzorg f.4500; voor ver pleging arme krankzinnigen f. 14.5000 enz. In de boomkweekersbedrijven was het in 1935 slechter dan in 1934, In de welde- bedrijven was het eveneens slecht. Toch kon heel wat gedaan worden om in den nood van veel arbeiders te voor zien. In de werkverschaffing konden eenlge guldens meer verdiend worden. Na de beste wenschen eindigde spr. De heer D. de Bruijn IJzn., dankte den voorzitter voor zijn woorden. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van het sub-comité van het PI. Crisis-Comité deed den heer J. de Kort opmerken, dat de kleine midden stand bij het doen van leveranties gepas seerd werd. De voorzitter wees er op, dat ieder die iets krijgt toegewezen, zélf zijn leverancier opgeeft, in welke opgave men volkomen vrij is. Ged. Staten vroegen het gevoelen van den Raad omtrent de volgende verminde ring van de jaarwedde van den burge meester in verband met het bewonen van een huis van de gemeente, n.l. dat de op de wedde van den burgemeester toe te passen aftrek zal worden bepaald op 15 "Ie van diens aanvangswedde, tenzij de huur waarde van de woning voor de toepassing van de wet op de personeele belasting op een lager bedrag zal worden vastgesteld, in welk geval de aftrek op dat bedrag wordt bepaald. Besloten werd daarmede accoord te gaan. Van den A.N.W.B. was bericht ingeko men, dat het geen waarschuwingsborden voor het kruispunt Provinciale weg-Dorp- siraat noodig oordeelde, aangezien de situatie aldaar voor een oplettend en voor zichtig bestuurder geen onverwacht ge vaar kan opleveren. Wat de wijziging der politie-verordening betreft met betrekking tot de maximum snelheden adviseerden Ged. Staten deze verordening in te trekken in verband met de nieuwe wegenverkeerswet en de te ver wachten uitvoeringsbesluiten. Aldus ge schiedde. Het crediet in rekening-courant bij de bank voor Ned. Gemeenten werd verhoogd van f. 15.000 tot f. 30.000. De stand der kas maakte zulks noodzakelijk. In het ventverbod werd eenige wijziging gebracht. De betrokken minister wenscht n.l., dat ook de inwoners een vergunning moeten hebben wanneer zij geen geves tigde winkelnering hebben. De heer M. Scheel wenschte te weten, of ook de werk loozen zulk een vergunning behoeven, wanneer zij willen gaan venten. De voor zitter antwoordde bevestigend. Van een 25-tal ingezetenen was een verzoek Ingekomen om de medewerking der gemeente ter verkrijging dat de Loete wordt verbonden met de Copiere-Kade door middel van een pad en een brug. Hetgeen adressanten wenschen is be scheiden. Wanneer de gemeente een klein eilandje en een gedeelte water koopt dan zullen zij voor de rest zorgen. Om echter een meer duurzamer werk te krij gen zijn volgens den gemeente-opzichter eenige voorzieningen noodig, waarvan de kosten worden geraamd op ongeveer f 750. Wanneer Boskoop en Alphen a. d. Rijn, die daar ook belang bij hebben, met deze gemeente deze kosten willen dragen, ieder voor 1/3 gedeelte, dan zijn B. en W. meer voor dit laatste plan. De heeren M. Noordam, M. Scheel, G. Goedhart, J. de Kort, A. J. de Jong, N. P. Kaptein en D, Buitenhuis hadden in principe geen bezwaar en verklaarden zich voor de oplossing van B. en W. Aldus be sloten. Uit de toelichting van den voorzitter be treffende de nieuwe Ioonbijslagregelingen voor de landbouw-,tuinbouw- en boom kweekersbedrijven bleek, dat over de laatste 3>/i a 4 maanden van 1935 deze regeling aan onze. gemeente heeft ge kost: wat de weidebedrijven betreft f. 3084,51, de landbouwbedrijven f. 752,23, de boomkweekersbedrijven f. 2245,56 en de tuinbouwbedrijven f. 25,33. De subsidie regeling, die in 1935 gold, kwam daarop neer, dat practisch al deze bedragen ge heel voor subsidie uit het werkloosheids subsidie fonds in aanmerking kwamen. Genoemde subsidie-regeling is echter voor 1936 anders. Deze gemeente heeft thans recht op ongeveer 67»/o. In verband daarmede zouden B. en W. bezwaar gehad hebben in 1935 geldende Ioonbijslagrege lingen ook voor 1936 toe te passen. De nieuwe Ioonbijslagregelingen zijn evenwel belangTljk verbeterd. In het vervolg komt alleen voor toeslag in aanmerking het geen onder meer in 1936 meer aan arbeids loon wordt uitgegeven dan in 1935. De heeren J. Lourier, D. Buitenhuis, M. Scheel, M. Noordam. N. P. Kaptein, J. de Kort. J. Loomans en A. J. de Jong be spraken de regelingen. Ten slotte werd besloten tot de desbe treffende regelingen toe te treden. B. en W. werden gemachtigd over te gaan tot publieke verpachting van het grasgewas en den tuingrond langs den toe gangsweg naar het station. In de begrooting dienst 1936 werden i verschillende wijzigingen gebracht. Na rondvraag volgde sluiting. DAGELIJKS. Lakenhal tot 16 Febr.)Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy, 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Een ideaal echtgenoot". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Bal im Savoy". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Casino de Paris". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. run. „Love me for ever". Woensdag- en Zaterdagnam. 2V« uur. Zondag nam. 2 uur, 4</> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Het jolige weeuwtje". Iederen middag 2'/t u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. waar genomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Uitvoering Chr. Mannenkoor „Excelsior". Het Chr. Mannenkoor „Excelsior" gaf in de Geref. Kerk haar 4de openbare uit voering, onder leiding van den dir. den heer P. H. Jansen van Gouda, met mede werking v, solisten en mej. L. Oudshoorn. De eere-voorzitter, burgemeester A. War naar, opende waarop het koor een pro gramma van 18 nummers uitvoerde, waar bij een 3-tal soli, gezongen door de hee ren A. Bol, C. Groen en C. Goedegeburen. Het koor verschafte, onder de bekwame leiding van den directeur een avond van kunstgenot, waarbij ook mej. Oudshoorn zich uitnemend van haar taak kweet. De eere-voorz. dankte voor het gepresteer de en bood mej. Oudshoorn bloemen aan. Ds. Heuzeveld ging tenslotte voor in dank gebed. o TER AAR. Op den hoek bij Schreuder reeds meermalen de plaats van aanrijdingen was het ditmaal een bakfiets, komende van de richting Aardam, welke geramd werd door een uit de richting Vrijenhoef ko mende auto. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, doch de bakfiets kwam er slecht af. Aan de politie werd kennis gegeven van het feit, dat een hond, toebehoorende aan P. in den Wassenaarschen Polder achter eenige schapen had gejaagd, waar door een dezer dieren te water geraakte. Er zijn door de bevoegde instantie maatrege len tegen herhaling genomen. Gevonden: een rijwiel, een hond en een schot van een vrachtauto, Inlichtingen b/d. politie. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus Maria, z. van S. P. ivfooren en C. J. Verkleij Ber- nardus Willem, zn. van W. de Graaf en J. den Hertog Aart, zn. van G. van Raven horst en A. Oudshoorn Gerrifc Jan, zn. van M. Dammers en N. J. A. van Duuren Catharina Maria, d. van S, J. Zwetsloot en C. J. Borst. Overleden: Willem Oprei, echtgenoot van S. van Beijeren, 62 j. De ver. Volksonderwijs hield inde bovenzaal van het hotel Swama een ouder avond; des middags waren de kinderen op een filmvertooning getracteerd. De voorz., de heer Zijderveid, sprak een woord van welkom en uitte er zijn blijdschap over, dat ook burgemeester en mevr. Mumsen ge volg hadden gegeven aan de uitnoodiging. Vervolgens hield de voorz. een rede over „De taak en het doel der vereeniging ten opzichte van het onderwijs" en wekte op om mede te werken aan een goede samen werking in de opvoeding door hulsgezin en school. Spr. werd met aandacht gevolgd. De Alphiafilm vulde verder den avond, ter wijl ook als feestnummer een kleine verlo ting werd gehouden; een deel der op brengst komt ten goede aan het plaatse lijk C.C, Zeer voldaan keerde men te mid dernacht huiswaarts. 3—2 RECLAME. 7653 RECLAME. SICKESZ' MELKREEP IN DEN MOND HOUDT GROOT EN KLEIN GEZOND

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6