LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 31 Januari 1936 VINDT Z'N WEEBdAMIET UIT DE RIJNSTREEK. BEURSöVERZICHT. DE OORLOG. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur; 746. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door tiet Kon. Ned. Meteorol. Instituut'te De Bildt Hoogste stand: 764:2 te La Coruna. Laagste stand: 739.8 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 1 Febr.: Matige tijdelijk krachtige W. tot Z. wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, af en toe regen. Aanvankelijk zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. Sinds gisteren is de beteekenis van de hoogedrukking in Scandinavië sterk afge nomen en de hooge drukking in Spanje toegenomen, waardoor het weder nog zachter wordt dan het al was. Alleen in Finland en cte Randstaten handhaaft zich de strenge vorst, in Zweden nam die af en in het Zuiden viel lichte dooi in. In Dultschland nam de vorst niet toe, alleen in Polen is iets meer vorst. In West-Euro pa steeg de temperatuur nog verder boven normaal. Op de Britsche Eilanden zijn de drukverschillen vrij klein, de lucht somber en regenachtig. In de Golf van Blscaje waait een Westerstorm die in Frankrijk overal regen brengt, in Zuid-Frankrijk weer 10 tot 20 m.m. Dultschland heeft zwakken tot matigen wind met zwaar be wolkte of nevelige lucht en eenige sneeuw in Dantzig. Ook in Scandinavië is de lucht overal zwaar bewolkt of betrokken en valt plaatselijk sneeuw. Het aanhouden van de depressie-reeks op den Oceaan wijst voovlooplg nog op zacht en buiig weer. LUCHTTEMPERATUUR. B uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 3 uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 10 uur; nam. te 10.38 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.12 nam. tot 7.14 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 31 Jan.: op 10.17 uur; onder 1.40 uur. RECLAME. 8035 3jrajj|4 TEL2697 JLA4OT^MCW«n STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Indisch recht de heer G. J. Ebbink (Lei den); voor het propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer H. G. van Duyl (Hilversum); voor het artsexamen 1ste gedeelte de heer K. E. H. P. Neering (Den Haag)bevorderd tot arts de heeren W. A. Oudshoorn (Den Haagj en R. Frant (Haarlem). o MILITARIA. Bij Kon. Besluit is benoemd tot kapitein de ie luitenant G. D. Frljlink van het 4e regiment infanterie alhier officier der administratie. o POLITIEPOSTHUIS TE HUUR! Sinds korten tijd is aan het steenen po litieposthuis aan den Hooge Rijndijk nabij de. Wilhelm'inabrug een bord aangeslagen, waarop te lezen staat, dat het huisje te huur is! Hoewel het nog slechts betrek kelijk kort geleden is, dat dit posthuis werd gebouwd, wordt op zijn behoud als vaste politiebasis blijkbaar geen prijs meer gesteld. De bezuiniging zal hieraan wel niet vréémd zijn. o BINNENLAND. BOERDERIJBRAND BIJ HEERENVEEN. Hedenmorgen is door onbekende oor zaak de groote boerderij van den heer N. Kraak te Echten (bij Heerenveentot den grond toe afgebrand. Twee paarden en een koe kwamen !t de vlammen om .De inboedel en de voorraden verbrandden geheel. LUCHTSCHIPVERBINDING AMSTERDAM—BATAVIA. ER ZOU EEN OVEREENKOMST GETEEKEND ZIJN. Inzake een luchtschipverbinding tus- schen Amsterdam en Batavia heeft de heer Bronsing, directeur van de Stoom vaart-Maatschappij „Nederland", die op weg is naar Indië. te Genua een onder houd gehad met dr. Eckener, nadat hij ook Friedrichshafen bezocht had. Het A. N. P. vernam hierover dat een overeen komst geteekend is voor het instellen van een luchtschlpdienst en het maken van een tusschenlanding te Genua. Van an dere zijde wordt dit bericht ih dezen vorm niet juist genoemd. o ERNSTIGE AUTOBOTSING TE HILLEGOM. ZEVEN GEWONDEN. Hedenmorgen te ruim 11 uur vond te Hillegom op den Leidschestraatweg een ernstige botsing plaats tusschen twee auto's, n.l. een taxi, komende uit Den Haag, waarin 7 personen zaten en esn auto komende uit Amsterdam, waarin zich slechts de eigenaar als bestuurder be vond. Tengevolge van de gladheid der tramrails in verband met de hcerschende regen, slipte de auto uit Amsterdam, bot ste, tengevolge van de groote vaart, met een geweldige kracht tegen de taxi op. De gevolgen waren zeer ernstig: de beide auto's werden zwaar beschadigd, terwijl de inzittenden beenbreuken en andere fractu ren, alsmede diverse verwondingen be kwamen. De gewonden werden in allerijl bij om wonenden binnengedragen, waarbij eenige doktoren, w.o. dr. Versluys uit Hillegom, en de E.H.D. assistentie verleenden. De woning van den heer K„ waarin meerdere gewonden werden binnengebracht geleek wel een ziekenhuis. Van de inzittenden dei- taxi bleken 6 personen min of meer ernstig gewond, terwijl de verwondingen van den bestuurder der auto wel de meeste zorg baarden. Hij werd per ziekenauto vervoerd naar het Diaconessenhuis te Haarlem. Van de gewonden, gezeten in de taxi uit Den Haag. werden 4 inzittenden overge bracht naar de Maria-stichting te Haar lem, één naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, terwijl de chauffeur ter plaatse verbonden kon worden. De zevende inzit tende bekwam geen letsel. Rijks- en Gemeente-politie assisteerden eveneens, tevens ter regeling van het op dezen W6g drukke verkeer. Verschillende auto's, die passeerden stopten, terwijl ook overigens de belangstelling voor dit onver wachte ongeval zeer groot was. Van de auto uit den Haag, waarin ook veel bagage geborgen was, bleek de voorzijde geheel ingedrukt te zijn, van die Uit Haarlem was het voorwiel afgebroken, terwijl ook de kap beschadigd bleek. Omtrent den toestand der gewonden en de namen vernamen wij bij informatie nog het volgende: In de Mariastichting te Haarlem wer den opgenomen mevrouw Lubbens uit Den Haag. die een ernstige hoofdwonde be kwam en haar beide dochters, alsmede mej. Bierman uit Den Haag, welke laatste drie het ziekenhuis echter reeds weer ver laten konden. Ook werd daar binnenge bracht de chauffeur van de auto uit Den Haag. wiens toestand zoo goed was, dat hij bereids de inrichting eveneens verla ten kon. De heer S. uit Amsterdam, op genomen in het Diaconessenhuis te Haar lem, kreeg o.a. een hersenschudding. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk. Omtrent de dame, die in het Acad. Zie kenhuis te Leiden is opgenomen, en die uit Den Haag afkomstig is. wilde men ons geen inlichtingen verstrekken. Nader vernemen wij nog. dat het onge luk plaats heeft gevonden tegenover de bollenschuur van den heer Huizebosch te Hillegom. De personenauto uit Amster dam had aanvankelijk rechts gereden, doch was kort voor de aanrijding gaan slingeren. De naam van de dame, die in Leiden is opgenomen, luidt mej. Lammers, uit Den Haag. De naam van den chauffeur van de auto uit. Den Haag was Korenees. De auto's zijn met een kraanwagen ver voerd en door de politie in beslaggeno men. De taxi uit Den Haag behoorde tot een regelmatigen dienst Den HaagAm sterdam. o AANVARING OP DEN RIJN. Motorschuit gezonken. Hedenmorgen vroeg is een stoomboot van de „Landbouw" met een lading scha pen op weg naar Lelden, onder de ge meente Hazerswoude op de motorschuit van schipper Goosen gevaren. De motor schuit, die was losgeslagen en midden in den Rijn dreef, zonk onmiddellijk. De stoomboot van de „Landbouw" bleef op het gezonken schip vastzitten. De schapen werden op een ander schip overgeladen. INBRAAK BIJ HELLENDOORN. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij den molenaar Weggelman te Marle on der Hellendoorn. De dieven drongen binnen door een kelderraam. Nadat zij het huis hadden doorzocht zijn zij op de slaapkamer van de ouders van den mole naar terecht gekomen, waar de moeder ontwaakte door een lichtstraal, die op haar viel. Toen zij direct een lantaarn nam en het licht op de dieven liet schijnen, namen dezen de vlucht. Uit het onderzoek is komen vast te staan dai de inhoud van verschillende portemon- naies was meegenomen, in totaal onge veer f. 170.—. De dieven hebben het geheele huis onderst boven gehaald. De brandkast heb ben zij evenwel onaangeroerd gelaten. De telefoondraden waren doorgesneden. De politie heeft de zaak In onderzoek. ALPHEN. Ouderavond Chr. School Gouwsluis. In de Chr. School Gouwsluis hoofd de heer H. Nljhoff werd een zeer druk be zochte ouderavond gehouden. Na gemeen schappelijk zingen van Ps. 103 1 en ge bed, opende de voorz. ds. J. Stehouwer. Door de kinderen werden vervolgens eenige liederen gezongen. Het hoofd der school de heer H. Nijhoff, sprak hierna over bijbelsopvoedkunde. De heer Slager behandelde vervolgens „De Invloed van het voorbeeld van den onderwijzer op de karaktervorming der kinderen". In de daarop volgende pauze bestond gelegen heid het werk der leerlingen te bezichti gen. Na de pauze wist mej. Snelleman, onderwijzeres der school, de aandacht der aanwezigen te bepalen bij het door haar voorgedragen gedicht „Huib" van v. d. Hulst. De heer v. d. Meer, nam vervolgens ln enkele treffende woorden afscheid der ouders wegens zijn vertrek naar Brazilië. De alleszins geslaagde avond die zeker weer veel heeft bijgedragen om het ver band tusschen de ouders en de school te versterken werd beëindigd met dankzeg ging door ds. J. Stehouwer en het zingen van den Avondzang. Jaarvergadering A.-R. Kiesvereeniging. De A.R. kiesver. „Nederland en Oranje" hield in „Concordia" onder leiding van den heer W. J. v. d. Brink haar jaarver gadering. Na opening met gebed en schrift lezing van Openbaring 17, volgde uitbren- gine en vaststelling der notulen. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature J. Pilkes gekozen de heer A. J. Dekker. Voorts werden gekozen de heeren: D. J. Groen hof, M. Oudhof en E. de Vries. De secr.. de heer E. v. d. Pol, bracht een verzorgd jaarverslag uit. Het ledental is gelijk ge bleven. Na een overzicht van den pen ningmeester den heer W. de Graaft, sprak de heer E. v. Ruller over: „Groen's sterf bed". Na deze boelende uiteenzetting volg de sluiting na het zingen van ps. 68 10 en dankzegging. Lezing over Abessynië. Door de afd. Alphen van den Chr. Nat. Werkmansbond werd de eerste ledenver gadering in dit jaar gehouden onder Jel- ding van den voorzitter, den heer C. Ko ren. Na opening door den voorzitter cn lezing van een schriftgedeelte uit Katth. 0 en 10. gaf de here C. Hogervorst over het voorgelezene een bijbelinleiding, waarop een bespreking volgde. De heer P. Smits, hoofd der chr. school Julianastraat, hield een lezing met lichtbeelden over „Abessy nië". Spr. behandelde de afkomst der Abessyniërs; hun godsdienst; de rijke be- standdeelen van den bodem van het land; hun beroep en bedrijven; de slechte be gaanbaarheid van dit land; het ontstaan van het tegenwoordig bewind en bestuur; de levenswijze der bevolking. Na afloop van dit leerzame betoog volgde afdoening van enkele huist), zeken. Na rondvraag volgde sluiting door den oud-voorzitter den heer de Jeu. BODEGRAVEN. Belangrijke wegverbetering. Langs de Noordzijde worden uitgebreide werkzaamheden verricht, die in de toe komst zullen leiden tot aanzienlijke ver breeding van den weg. Overal langs den DE R.A.I. GEOPEND. In tegenwoordigheid van de ministers Galissen en Oud. Gelijk reeds elders in dit Blad met een enkel woord wordt gemeld is hedenmiddag de automobielen-tentoonstelling te Amster dam (R.A.I.) officieel geopend. Aanwezig waren o.m. de ministers Gellssen en Oud, ir. M. H. Damme, dir.-generaal van P.T.T., de heer G H. Crone, voorzitter der Amster- damsche Kamer van Koophandel, het vol ledige bestuur der K.N.A.C. en het be stuurslid van den A.N.W.B. de heer Can ters Cremer. De voorzitter van de R.A I.. de heer Leo nard Lang, hield een korte toespraak, waarna minister Gellssen in een rede de beteekenis van de R.A.I.zoowel voor den Nederlandschen autohandel als voor den a.s. kooper schetste en de tei\toons'elling voor geopend verklaarde. DE POSTVLUCHTEN. De Kwak op uitreis landde te Bandotng. -o UITKSERINGEN AAN TUINDERS. Naar het AN.P. verneemt zal er be halve een vrij aanzienlijke uitkeering in Februari vermoedelijk ook in Maart nog een uitkeerine aan tuinders olaats vinden. SPIJSOLIE VOOR LAGEREN PRIJS. De regeering heelt maatregelen getroffen. Daar gebleken is dat de prijzen van slaolie den laatsten tijd op zoodanig peil zijn dat het voor velen moeilijk is zich in voldoend" mate van dit artikel te voor zien heeft de regeering besloten maatre gelen te narren er te zorgen, da' spijsolie binnen het bezit van het publiek kan komen. ln een ondernoud inei de fabrikanten is een regeling ontworpen welke het mogelijk zal maken dat binnenkort (Soya) olie van uitstekende kwaliteit voor het publiek ver krijgbaar wordt gesteld voor den prijs van 55 cent per heele flesch. Hiervoor is noodig dat de heffing op spijsolie well: 30 cent per K.G. bedraagt wordt gesteld op 24 cent. Deze verlaging treedt reeds op 3 Februari a.s. voor alle spijsoliën in werking. o Beroepen bij de Geref. Gem. te Op- heusden, ds. H. Ligtenberg, te Lisse. De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 95 cent per K.G. Zuidkant van den weg worden slooten ge dempt, terreinen afgegraven en opgevuld met zand, zelfs is een huisje gesloopt, om ruimte te krijgen voor wegverbreeding. Ook de Noordstraat, die van nieuwe trottoirs zal worden voorzien en verbeterd, krijgt spoedig een beurt. Uitvoering „Hallelujah". In de groote zaal van „Rehoboth" werd de jaarlijksche uitvoering gegeven van het Chr. Meisjeskoor „Halleluja" onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven. De uit voering was druk bezocht. Na de gebruike lijke opening door den heer A. Ooms Jr. volgde de uitvoering van het groote en uitnemend verzorgde programma. Na en kele liederen volgde de uitvoering van het groote stuk. een kindercantate voor soil, koor en piano „Michiel Adriaansz. de Ruljter". Zoowel de verschillende koorgedeelten, als de soli-partijen, die alle door meisjes van de club werden gezongen klonken uit nemend. Het eerste gedeelte van het pro gramma werd besloten door een eenvoudig versje dat door een van de leden zelf was gemaakt en dat een propagandistisch ka rakter droeg. Uit den kring der meisjes bleek groote waardeering voor den direc teur en voor mej. G. de Jongh, die alles in het werk stellen om het koor in stand te houden. Aan beiden werden na'n gezongen dankbetuiging, bloemen aangeboden. Ter afwisseling volgden enkele spelletjes, waarna het tweede gedeelte van het con cert volgde, waarbij weer verschillende aardige liederen, gedeeltelijk door bet heele koortje, gedeeltelijk door 6 of 8 meisjes, werden gezongen. Het was een prettigen avond, waarvan de bezoekers en bezoek sters werkelijk genoten. In een vergadering van de A.R. Propagandaclub werd tot secretaris geko zen de heer W. Verburg. Een bespreking werd gehouden over verschillende politieke vragen, ter voorbereiding van een samen- spreklng met het Kamerlid Chr. v. d. Heu vel, die te Gouda zal worden gehouden. o BOSKOOP. Jaarverg. Geref. Oudervereeniging. In het vergaderlokaal der Geref. Kerk hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. C. Jongejan, opende, waarna de diverse verslagen, als mede de notulen, werden behandeld, welke onveranderd en onder dank werden goed gekeurd. De aftr. bestuursleden de heeren A. Driesprong, J van Eijk Jz. en J. G. Taat werden allen herkozen. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard volgde sluiting. Een aardige verrassing. De 5-jarige Jac. Hogendoorn, die zich aan het loket van de Coöp. Boerenleen bank vervoegde, ter bekoming van een SDaarbankboekje. kreeg, daar aan hem het 1000ste boekje werd uitgereikt, van het bestuur dier bank een extra gift van f. 5, die eveneens op het boekje werd bijge schreven. Tot heemraad van den Nessepolder, is in de vacature van den heer J. A. van Zuy- len, die onlangs tot voorzitter werd be noemd. gekozen de heer P. A. de Korte. Op de examens van de E NM. V-school te 's Gre.venhage. slaagden o.m. voor cou peuse de dames: A. Kersbergen en N. Edelman, en voor leerares mej. M. van der Weel, allen opgeleid door mej. Kramer Langeveld, hoofdleerares alhier. o KOUDEKERK. Alhier is een aid. van den Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond opgericht, welke binnenkort haar eerste ledenvergadering hoopt te houden. Dan hoopt de heer C. Roert van Leiderdorp het onderwerp In te leiden: „De bewerking van ons grasland". AMSTERDAM, 31 Januari. Aan het Damrak was het zakenverkeer heden weer van weinig beteekenis. De ondertoon der markt blijft goed, doch het publiek gevoelt er niet veel voor om nieuwe posities op touw te zetten. Het laat zich echter ook niet lntimideeren. Dit bleek hieruit dat het zich door de kleine reactie, die voor sommige fondsen op de Amerik. beurzen bestond, niet uit het veld liet slaan. Amerikaansche fondsen hadden een aarzelend voorkomen. Groote omzetten ronden plaats in City Service. De animo voor dit fonds is in 't geheel nog niet be koeld. De andere Amerik. fondsen hadden een kleinen handel. Van de locale waar den veroorzaakten de Rubbers eenige be weging. Het teit dat de prijzen weer iets waren teruggevallen bleef zonder uitwerking. Do koersen waren onveranderd. Een vaste tendens bestond voor Ko ninklijke. die boven 240 kwamen. Aankoop orders voor Parijsche rekening droegen hiertoe bij. De Amerik. soorten liepen niet ver der op. Van de Suikerwaarden waren H.V.A.'s good van toon en ze monteerden iets. Ven de andere soorten was niets te be merken. Tabakken waren geheel verwaar loosd, evena'ls de Scheepvaarten. Onder de Industrieele fondsen trokken de Philips geringe belangstelling. Unilevers kwamen iets lager te liggen. De Beleggingsmarkt was zeer stil. Staatsfondsen werden op 't niveau van gisteren afgedaan. Gemeen telijke provinciale leeningen werden onre gelmatig genoteerd. De geldmarkt was on veranderd. WISSELKOERSEN. Engeland 7.28 3/4 (7.29 3/4); Duitschland 59.27 (59.27); Frankrijk 9.73'/t (9.72",), België 24.84'/* U4.87); Zwitserland 47.99 (47.97); Denemarken 32.55 (32.60); Zweden 37.60 (37.65); Noorwegen 36.65 (36.65); New-York 1.45 3/4 (1.45 13/16). Prolongatie 2 pet. Tusschen haakjes zijn de koersen van Bisteren. Van het front ROME, 31 Jan. (Reuter). 'Maarschalk Badoglio seint het volgende Tilde leger- be richt; Aan het zuidelijk front duren'.de oi'gani- satie-werkzaamheden. in dezone van Neghelli voort, De Instelling van een nieuwe intendancedienst is reeds tot stand gekomen. Talrijke verkenningscolonnes hebben tusschen Neghelli en de Dana Parma ver spreide vijandelijke groepen krijgsgevan gen gemaakt. De hoofden en de notabelen in Gallon Borama komen zich nog steeds bij onze politieke autoriteiten te Neghelli aanmel den en met hun wapenen onderwerpen. Van het Eritrea-front ls niets belang rijks te vermelden. Onze vliegtuigen hebben boven het Eritrea-front en Somall-front talrijke verkenningsvluchten uitgevoerd. DESSIE 31 Jan. (Reuter). 3 Italiaan- sche vliegtuigen hebben Tsjelga en ver schillende dorpen niet ver van Yondar ge bombardeerd. Amerika's neutraliteitspolitiek. WASHINGTON. 31 Jan. (Reuter) Pre sident Roosevelt heeft een der leden van de Italiaansche kolonie, Generoso Pope, de eigenaar van de te New York verschij nende Italiaansche bladen „Progresso" en „Corriero di America" een onderhoud toe gestaan Inzake de neutraliteit der Ameri kanen in het Itallaansch—Abessljnsch conflict. In dit onderhoud, dat ongeveer een uur duurde en van hartelijken aard was, verklaarde Roosevelt: „Zegt aan de Italianen, dat onze neutraliteit nooit zal neerkomen op discriminatie ten nadeele van Italië en ten gunste van andere lan den. Indien Engeland, Frankrijk, Duitsch land of Japan zich ln oorlog bevinden, zul len zij op dezelfde wijze behandeld wor den. Italië zal als voorheen alles bij ons kunnen koopen wat het verlangt, behalve materialen, die als oorlogscontrabande worden beschouwd. Het gemiddelde der aankoopen zal wor den berekend niet op basis van de aan- koopen in de crisisjaren doch van die in de voorgaande jaren Slechts indien de aankoopen vari Italië aanleiding zouden geven tot tegen de Vereenlgde Staten ge richte protesten- die oorlogsgevaar", zouden kunnen scheppen, zal de Amerikaanséhe regeering beperkingen toepassen. Nadat Pope had geadviseerd tot verlenging met een jaar van de huidige neutraliteitswet die den Amerikaansche vrede goed heeft verdedigd antwoordde Roosevelt dat dit wellicht de beste oplossing zou zijn. Na zün onderhoud met Pope voerde Roosevelt nog besprekingen met vooraan staande Amerikaansche persoonllikheden, o.a met vice-president Garner en den minister van buitenlandsche zaken Huil. welke besprekingen alle op de neutrali teitspolitiek betrekking hadden. Heeft Italië Roemcenschc petroleum gekocht? GENEVE, 31 Jan. (A.NE.) In Volken bondskringen verluidde gisteren, dat de Italiaansche regeering enorme hoeveel heden Roemeensche petroleum heeft op gekocht, zoodat de behoefte tot 1937 ge dekt zou zijn. LEIDEN. 31 Jan. Veemarkt. Aan gevoerd 539 runderen, 248 kalveren, 1034 schapen, 705 varkens. 12 stieren f. 70f. 190 p st„ 3240 ct. p. K.G. schoon gewicht, handel stuk; 152 kalf- en melkkoeien f. 75f. 185 p. st„ han del tam; 163 varekoelen e.a. f.75f 145 p. st„ handel tam; 212 vette koeien f.75 f. 180 p. st„ 2846 ct. p. K.G. schoon ge wicht, handel stug; 26 vette kalveren f. 50 f. 90 p stuk, 54—80 ct. p. K.G. schoon gewicht, handel stug; 222 nuchtere kalve ren f. 4.50f. 8.50 p. st„ handel vlug; 100 vette schapen f.11f. 19. p. st., 600 vette lammeren f. 12f. 15 p. st., handel lui; 334 weideschapen f.9f.13, handel duur; 303 mestvarkens f.13f.26 p. st.. handel stug; 402 biggen f.9f. 11.50, handel z. goed; 12 paarden f. 70f. 180, handel stug; 4 bok ken en geiten. LEIDEN. 31 Jan. 1936. Kaasmarkt Aangevoerd 50 part. kaas., t.w. 40 part. Goudsche en 10 part. Leidsche kaas. Ie soort Goudscbe kaas f. 21idem 2e soort f:1920: le'soort Leidsche kaas f. 15 17.50. Alles per 50 K.G. Handel matig. BODEGRAVEN, 30 Jan. 1936. Eierenvei- ling. Aanvoer 9904 stuks kipeieren. Prijs wit f. 2.903.40, bruin 3.20—3.60. Eenden eieren f. 2.80—3.60. Kippen 20—60 ct. LEEUWARDEN, 31 Jan. Veemarkt: 84 Enter 50100; 106 Twenter 100 tot 200 per stuk; 420 Vette koeien 90—160 per stuk, 3041 ct. per K.G.; 518 Melk- en kalfkoeien 90175 per stuk; 152 Pinken 3075 per stuk; 19 Vette kalveren 3065 per stuk; 745 Nuchtere kalveren 36 per stuk; 440 Vette schapen 1019 per stuk; 45 Weide schapen 915 per stuk; 493 Lammeren 8 14 per stuk; 470 Vette varkens 20—95 per stuk, 3036 ct. per K.G.; 35 Magere vai- kens 15—40 ct. per K.G 145 Kleine Big gen 713 per stuk; 18 Bokken en geiten; 21 Paarden. Totaal aanvoer 3711 stuks. Zuivel; Sleutelksas 1012: Nagelkaas 2 0; Aanvoer 4604 KG. Miinboter 1.44 per KG, 143. 141; Veilingboter 1.42- 1.22 per K.G.: Aanvoer 1/3, 9/6, 1/12 vaten. Com missie 57. VOORHOUT. 30 Jan. 50 konijnen, prijs 0.201.45; 15 kippen 0.400.80; 5 duiven 0.100.20 per stuk. WESTLAND, 30 Jan. Bloemenveiling Amer. anjers 4.60—7.90 per 100; Sprenge- ry 12—14 ct.; Plumosa 16—34 ct.; Freesla 0-16 ct per bos; Copland 1519 ct.: Pitt 21—26 ct.; Le Notre 32-37 ct.; Albino 39 -42 ct.; Gele Prins 13—17 ct.: Prins van Oostenrijk 15 ct.: Murillo 1419 ctIbis 13—15 ct. per dozijn. WOUBRUGGE, 30 Jan. 1936. Eierenvei- Iing Aanvoer 1740 eieren. Prijs kipeie ren f. 3.10—3.60, eendeieren f2.80 per 100 stuks. Kaas 30 ct. per K.G. Kopkaasjes 60 70 ct. per stuk. S—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3