?6ste Jaargang VRIJDAG 31 JANUARI 1936 No. 23267 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven '10 ets. porto te 'betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden t. 2.35 per week ."r.".T7T..f. 0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS „MOTORDIENST", SECTIE LEIDEN. Huldiging van den heer E. Raams. In een bijeenkomst van het instructie- gevend kader van de sectie Leiden, in één der zalen van hotel „Cenral" alhier, werd de sectie-commandant, de heer E. Haam» gehuldigd in verband met zijn benoeming tot reserve-officier van speciale diensten. Namens de aanwezigen werd de luitenant Raams toegesproken door den oudsten onder-officier, den sergeant Broekhof, die den commandant gelukwenschte met zijn benoeming en naar voren bradht hoe deze benoeming aUe aanwezigen zeer verheugd had, terwijl hij den wensch uitsprak, dat ook in de toekomst steeds dezelfde enthou siaste samenwerking zal blijven betaan, zooals dit tot op heden het geval was. Al hoewel het instructiegevend kader hier ter plaatse slechts een kleine kern van het geheel is, hadden deze kaderleden toch gemeend hun commandant een blijk van hun medeleven te moeten aanbieden, waarop den heer Raams een oranjesjerp werd aangeboden, te dragen op zijn zwart uniform. Hierop bracht luitenant Raams den aanwezigen dank voor hun spontaan ge brachte hulde. Te meer verheugde hij zich hierover, daar het hem aangebodene be stond uit een oranje getinde sjerp, de kleur van ons Vorstenhuis. Hierin zag hij een symbool van de saamhoorigheid van hen, die ter plaatse de kern van den Motordienst uitmaken. Deze toespraak werd met applaus ont vangen, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. CHR. WIJKVEREENIGING „PNIEL". Een geslaagde feestavond. Van het wijkgebouw „Pnlël" aan de Middelstegracht uit, wordt door dr. J. Rle- mens, bijgestaan door het wijkbestuur, veel uitnemend werk verricht. Pniël, eens het middelpunt van den wijkarbeid van ds. Gunning, vormt ook nu nog een cen trum van heel veel wijkwerk. Dat dit met groote kosten gepaard gaat, ligt voor de hand. 't Is voor het wijkbestuur echter 'n verheugend verschijnsel, dat het zich bij al zijn arbeid omringt weet van de sym pathie van velen. Men leeft mede met deze wijk, die zich zoo bij uitstek geplaatst ziet midden in een vruchtbaar arbeidster rein. De krachten worden momenteel mo biel gemaakt om de wijkkas te versterken. Men wil, meer nog dan voorheen, het werk uitbreiden. Geld, veel geld is hiervoor echter noodig. Men bedacht vele midde len, totdat opeens de jongeren, met jeug dig enthousiasme bezield, zich er voor spanden. Een feestavond in de Stadsge hoorzaal zou men organiseeren. Het too- neelgezelschap „Inter Amicos" was bereid medewerking te verleenen. Hoe de vele vrienden van Pniël hierop zouden reagee- ren? De Stadszaal was gisteravond te klein om alle belangstellenden te bevat ten. Honderden moesten worden teleurge steld. Voor dezen zal echter een nieuwe samenkomst met hetzelfde programma worden belegd. Dr. J. Riemens. wijkpredikant, heette allen hartelijk welkom om dan woorden van dank te spreken tot allen, die aan de totstandkoming van dezen avond hadden medegewerkt. Vervolgens schetste spr. de ernstige bedoeling, iets goed te doen voor den wijkarbeid van de groote wijk VI der Ned. Herv. Gemeente. „Het woord" was hierna aan „Inter Amicos" dat het blijspel „Hij, zij en Hot tentot" opvoerde. Wij hebben groote waar deering voor de vertolking van dit stuk, sprankelend van humor en geestige pas sages. Wat werd er kostelijk gespeeld. De rollen zaten er goed in waardoor men zich geheel en al aan het spel kon geven. Zon der ook maar een speler(ster) te kort te willen doen. moeten wij een uitzondering maken voor Sem Harrington (Henk van der Horst) en de butler (Wim van Leeu wen). de eerste om zijn tot in de kleinste details goed verzorgd spel. de tweede om zijn aardige uitbeelding der rol. Inter Amicos heeft een groot succes niet dit stuk geboekt. Aan het einde der voorstelling heeft men door een minuten-lang applaus de spelers gehuldigd, waaraan dr. Riemens nog een bloemenhulde voor de dames toe voegde. Een strijkje onder leiding van den heer Kriek zorgde voor opgewekte muziek. Vermelden wij nog dat het meubilair belangeloos door de firma Poptie beschik baar was gesteld en dat het kapwerk dooi den heer Hoppezak was verzorgd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: .Nooit Gedacht", Voorstraat 103, Woubrugge. Graanmalerij. Eigenaar: J. P. Meyer. Woubrugge. Wijziging: „De Groote Vink", Vinkweg 3, Voorschoten. Koffidhuis. Overleden eige naar: E. S. Bailey, d.d. 20 Jan. 1936. VER. VOOR CHR. GEZONDHEIDS- EN VACANTIE-KOLONIES IN NEDERLAND. Jaarverslag van de afdecling Leiden en omstreken. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: Er werden uitgezonden naar het kolonie huis „Onze Woning" te Nunspeet, „Betha- nië" te Zeist en „de Roosterhoek" te Baarn: 51 kinderen van alle gezindten (25 j. en 26 m.), met 1939 verpleegdagen. Hiervan kwamen 1596 verpleegdagen voor rekening der afdeeling, de overige werden bekostigd door de ouders der uitgezonden kinderen, en door speciale bijdragen van fondsen, vereenigingen en particulieren. Deze kinderen werden voor 5 a 6 weken uitgezonden; in 3 gevallen werd het ver- blij f op medisch advies verlengd' tot 8 a 9 weken. Het resultaat der verpleging was goed, v/at niet alleen tot uiting kwam in ge wichtstoename, maar ook in grootere op gewektheid en levenslust. Nu staan we weer aan het begin van een nieuw jaar met een leege kas, terwijl reeds 13 kinderen voor 5 weken werden uitgezonden en vele aanvragen voor uit zending binnen kwamen. In de samenstelling van het bestuur kwam eenige verandering. De heer J. Kals- beek moest door drukke werkzaamheden het voorzitterschap neerleggen. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Herfkens, hoofd van de Chr. Schol aan de Munni- kenstraat. Aanvragen voor uitzending kun nen aan dit adres geschieden en ook bij de secretaresse der afdeeling mej. E. C. de Lange, Witte Singel 65. Tenslotte nog een kort financieel over zicht over 1935. Ontvangsten: saldo 1934 f. 106.60Vi; con tributies f. 243.75; collecte en bonnenver koop f. 817.97'/!; steunfonds „de Verjaar dag" f. 60.47'/!; bijdragen van ouders van uitgezonden kinderen f. 191.25; giften en bijdragen van fondsen en vereenigingen f. 400.14; subsidies van de gemeenten Lei den. Leiderdorp en Oegstgeest f. 644.25. Uitgaven: verpleeggelden f. 2219.75; ver voer, porti, advertenties, drukwerken f. 153.73; aanvulling van kleeding voor uit te zenden kinderen f. 18.95; kosten collecte, bonnenactie en verjaardagfonds f. 80.81; diversen f. 36.09'/i. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. De jaarvergadering. In het Nutsgebouw vond gisteravond de 263e vergadering, tevens jaarvergadering, plaats van de Ver. tot Bevordering dei- Bouwkunst. die in verband met het 40- jarig jubileum immers de vereeniging werd in 1896 opgericht en met de hul diging van den secretaris, den heer Fred. A. Wempe Sr., die in al die jaren 't secre tariaat verzorgde, een eenigszins feestelijk karakter droeg. Pianomuziek verhoogde o.a. de stemming. Aan de wanden der zaal prijkte een collectie fraaie foto's van Lei den's stadsschoon uit vroeger tijden, inge zonden door den heer J. W. Cret, die door groote aantrekkelijkheid de aandacht vroeg. De voorzitter, de heer C. Ponsen, sprak het openingswoord en wees op het 40- jarig bestaan der vereeniging, waarop hij den eere-voorzitter den heer Jan de Quack welkom heette. Ook de heer Fred. A. Wempe werd toegesproken, waarbij spr. er op wees. dat op een specialen feestavond in den Burcht op 11 Febr. a.s. gelegenheid zal zijn hem te huldigen. Daarna werd het woord gegeven aan den vroegeren voorzitter, den heer Ver hoog, die reeds n u met enkele woorden den heer Wempe toesprak, daar hij niet in de gelegenheid zal zijn, diens eigenlijken feestavond mede te maken. Hij memo reerde o.a. het waardeerend artikel van den heer Jan de Quack in het „Leidsch- Dagblad" over den heer Wempe, doch wenschte daaraan nog iets toe te voegen. Spr. wees er op. hoe hij jarenlang met den heer Wempe heeft samengewerkt; hij kent hem dus zeer goed. Hij heeft hem gekend als jongeling, als leerling bij M.S. G. en bij zijn vader, als „meester" in zijn vak, als huisvader, ook toen 40 jaar gele den de vereeniging werd opgericht. Toen werd de heer Wempe tot secretaris be noemd en betoonde zich onmiddellijk „de rechte man op de rechte plaats". Het is 'n prestatie 40 jaren lang frissche verslagen te publiceeren, ook gedurende vele jaren in het „Leidsch Dagblad". De heer Wempe werkte steeds actief naar buiten! Spr. gaf de verzekering, dat hij met den heer Wempe geweldig genoten heeft, ondanks teleurstellingen in het vereeniging;sleven. De heer Wempe wist steeds het optimisme er in te houden. De tentoonstellingen wa ren altijd zijn werk; hij was een enorme kracht! Hij heeft voortdurend meegeholpen de vereeniging hoog te houden. Spr. dankte den heer Wempe voor al zijn hulp en me dewerking en voor hetgeen hij deed voor den opbouw en bloei der vereeniging. Met een „hij leve hoog, hij leve lang!" ein digde spr. De heer Wempe dankte in het. kort voor deze hulde van den heer Verhoog. De notulen der vorige vergadering wer den hierop onder dankzegging aan den secretaris gearresteerd. Vervolgens was het woord aan den eere voorzitter den heer Jan de Quack tot het houden van zijn lezing over: „Spellings problemen (architectuur in letter- en woordbeeld). Wij staan de laatste jaren voor een ge weldig probleem, vooral ook wat de spel ling betreft. Uitvoerig besprak spr. de wor- dingsgesciedenis der spelling „Marchant", die geen ingrijpende wijzigingen heeft ge bracht, doch zich tot futiliteiten beperkt. Na een historisch overzicht van de ken merken der taalontwikkeling gaf spr. een beschouwing over een nieuwe spelling, die zijn eigen vinding is, getiteld „Res Nova", welke hij indertijd bij minister Marchant heeft ingezonden, doch waarop hij nimmer eenig antwoord heeft ontvangen. Spr. gaf hiervan een breedvoerige uiteenzetting, verdeeld in een serie paragrafen. Deze spelling bedoelt een soberder schrijfwijze en wil de spreektaal zooveel mogelijk weer geven. Algeheele herziening der spelling is, aldus spr., noodig, maar niet een halve. In 1920 is sprekers spelling, die een wijzi ging geeft over de geheele linie, reeds ge publiceerd, doch de tijd scheen er toen nog niet rijp voor. Sprekers stem is die eens roepende in de woestijn gebleven, hoewel zijn ideeën z. i. consequent en logisch zijn. Spr. wil o.a. ook een wijziging der volg orde van het alphabet; o.a. een eigen tee- ken voor de stomme e (n.l. een dubbele punt), geheel nieuwe medeklinkers invoe ren, alsmede talrijke andere wijzigingen. Ook o.a. de letterteekens zullen in dit systeem een algeheele wijziging onder gaan. Zoo heeft spr. alleen reeds voor de 5 klinkers 14 verschillende klinkerteekens ontworpen. De heer Ponsen dankte den heer de Quack voor zijn origineele uiteenzettingen, waarbij hij echter als zijn meening te ken nen gaf, dat deze revolutionaire denkbeel den wel niet spoedig in de practijk verwe zenlijkt zouden worden. Vervolgens bracht de heer Fred. Wempe zijn jaarverslag uit. De algemeene depres sie en ook de vervlakking van den bouw kunst doen haar invloed gelden op de ver eeniging. Spr. gaf dan een overzicht van de ge beurtenissen in het afgeioopen vereeni- gingsjaar en wees er nog op, hoe „Bouw kunst" in deze 40 jaren voor hem dikwijls een steun is geweest. De voorzitter dankte den heer Wempe voor zijn keurig verslag met een berijmde slotapotheose. Het verslag werd, evenals dat van den penningmeester, hetgeen sloot met een klein batig saldo, goedgekeurd. De heer Sweeris had de bescheiden in volkomen orde bevonden. De heeren Sweeris en Stigter werden hierop als bestuurslid gekozen; de voorzit ter de heer Ponsen werd als zoodanig her kozen. Na behandeling van nog eenige huishou delijke zaken en het zingen van het ..Feestlied", volgde sluiting dezer langdu rige, doch als steeds zeer geanimeerde ver gadering. LEVENDAAL ACTIE-COM/TÊ. Dat de gezellige avonden door boven genoemd ccmité georganiseerd zich reeds in een groote populariteit mogen verheu gen. blijkt wel uit het feit, dat de groote zaai van het Wijkgebouw ook gisteravond weer geheel gevuld was. Wij zullen het programma dat geheel dcor de Levendaal onderafdeelingen werd verzorgd niet op den voet volgen, doch volstaan met op te merken, dat na de opening door den heer van Daalen, het geheel keurig en vlot werd afgewerkt. Niet onvermeld moge blijven het aar dige spelletje „De 12 maanden van het jaar", dat dcor de kleine speelstertjes aar dig werd vertolkt. Al met al, een Levendaal-avond waar gang in zat, en waarover niemand de gang naar het Levendaal heeft betreurd. ZONDAGSSCHOOL „DE GRAANKORREL" Herdenking van het 30-jarig bestaan. De Zondagsschool „De Graankorrel", uitgaande van den Chr. Nat. Werkmans bond, die dezer dagen haar 30-jarig be staan herdacht, hield in het gebouw „Prediker" een feestelijke bijeenkomst. Bloemen en opgewekte pianomuziek ver hoogden de feestelijke stemming. Namens de feestcommissie opende mej. M. van Duuren dit feestelijk samenzijn op de ge bruikelijke wijze en las vervolgens Ps. 138. In haar openingswoord uitte spr. haar blijdschap over de groote opkomst en heette vervolgens allen hartelijk welkom, in het bijzonder het bestuur van de school, den adviseur en verder allen die aan het welslagen van dezen avond hun mede werking zouden verleenen. Hierna gaf de heer J. Lut een kort overzicht over de be staande periode van de Zondagsschool, o.a. memoreerde spr. de oprichting van de ..Veivolgklas". Hartelijk wenschte spr. het Zondagsschoolbestuur geluk met dit 30- jarig bestaan. Als blijvend aandenken bood spr. het bestuur een Bijbel aan; bo vendien werden de heeren L. Zitman, L. de Boer en J. Brouwer, die onafgebroken al deze dertig jaren bestuurslid zijn ge weest met een geschenk verrast evenals de secretaris, de heer P. v. d. Reyden. Een koortje uit het personeel zong hier op het bestuur een zegenbede toe, waar voor de voorzitter, de heer L. Zitman, evenals voor de ontvangen geschenken, met een enkel woord dankte. Spr. wekte allen op hun contributie voor het bestaan de dubbeltjesfonds gestand te doen. De secretaris, de heer P. v. d. Reyden. sloot zich hierbij aan. Vervolgens richtte de ad viseur, de heer Kuivenhoven nog eenige woorden tot het bestuur der school. I Na dit officieele gedeelte volgde er een alleraardigste opvoering van het zangspel „De Baanveger" en „De vogeltjes" door de kinderen der school, evenals het „linten- spel" dat keurig uitgevoerd werd. Na tractatie werd door enkelê dames van het personeel de samenspraak, „Naomi. Ruth en Orpa" opgevoerd. Aan het einde van dezen avond, die een gezellig verloop had. sprak de voorz. nog een slotwoord. Hedenavond zal het bestuur in het Ge bouw Nathanaël recipieeren. CHR. OPLEIDINGSSCHOOL, OOSTERSTKAAT 16. ONTSPANNINGSAVOND C.G.W. In het gebouw „Nationaal" werd gisteren een ontspanningsavond gehouden door de leden der Chr. Georganiseerde Werkloozen, welke ook werd bijgewoond door den eere voorzitter. ds H. Thomas en een tweetal vertegenwoordigers van de Leidsche Stu denten-voetbalclub. De voorzitter W. van der Velden opende de bijeenkomst met gebed en herinnerde vervolgens aan het vele. wat door C.G.W. In het afgeioopen jaar is gepresteerd en waarvan de inhoud der prijzenkast getui genis aflegt. Dank zij de medewerking van B en W., die toestemming verleenden tot het houden van een verloting, beschikt C.G.W. voortaan over een keurig club- costuum (oranje-blauw i. Tevens dankte hij allen, die het mogelijk maakten, dat allen leden gratis een lot voor de tombola kon worden aangeboden. De voorzitter der Chr. Reciteerclub „U.V.K.", de heer G. Zitman sprak zijn bewondering uit voor de energie, welke steeds door het C.G.W.-bestuur wordt ont plooid en bood als bewijs van hulde namens alle leden een nieuwe clubvlag met stok aan. Nadat de secretaris J. Crama had be dankt voor dit geschenk, zoomede voor de tijdens zijn ziekte ondervonden belangstel ling, voerde U.V.K. eenige tooneelstukjes op, welke zeer in den smaak vielen. Na de pauze, waarin versnaperingen werden rondgediend, werd nog het woord gevoerd door ds. Thomas, die dank bracht voor de hem ten deel gevallen onderschei ding in den vorm vam het eere-voorzitter- schap. Tot besluit werd de Avondzang ge zongen en ging ds. Thomas voor in dank gebed. Rest nog te vermelden, dat de heeren Stafleu en de Wit muzikale medewerking verleenden. BINNENLAND. Met de Nederlandsche ambulance in Abessinië. (3e Blad). De Eerste Kamer over de Justitie-begroo- ting. (4e Blad). De bezuiniging op Onderwijs; voorloopig verslag Eerste Kamer (Kerk en School, 4e Blad). Een bijzondere medewerker over de autotentoonstelling te Amsterdam. (3e BI.) Directeur van Rotterdamsche meel fabriek voor de ree!: tb ankeen boete van f. 10.000 geëischt. (Rechtzaken, 3e Blad). De rallye Monte Carlo door een Roe- meensche equipe gewonnen; Bakker Schut- De Beaufort op de vierde plaats. (Sport, 4e Blad). Ernstige autobotsing te Hillegom; zeven gewonden. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Rede van Hitier op den 3en verjaardag der Nazi-machtsaanvaarding. (2e Blad). De verklaring van het Fransche kabinet Sarraut. (3e Blad). Geen wijziging aan het oorlogsfront. Ministerraad te Rome. (3e Blad). Spoorwegongevallen in Amerika en Japan (Buitenl. Gemengd, 4e Blad). In Egypte is een kabinet Ali Maher pasja gevormd. (Buitenland, le Blad). De vroegere Grieksche premier Kondylis, 57 jaar oud, plotseling overleden. (Tel., le Blad). Dertig slachtoffers bij een bootongeval in Columbia, in Zuid-Amerika. (Tel., le Blad). Ouderavond. In bovengenoemde school is de j aarlij k- sche ouderavond gehouden. Bij den aan vang van deze samenkomst hadden bijna driehonderd genoodigden in het gym nastieklokaal plaats genomen. De tafel tjes, met vaasjes bloemen versierd, en een extra verlichting, door het bestuur der Buurtver. „Eensgezindheid" aangebracht, verhoogden al dadelijk de gezelligheid. Na de gebruikelijke opening door het hoofd der school, den heer W. A. Bodewes, hield deze een inleiding over de waarde van de ouderavonden en besprak de ver houding, die moet bestaan tusschen huis gezin en school, wil het Christelijk onder wijs den kinderen tot zegen worden. Hier na kwamen de leerlingen van het vierde leerjaar aan de beurt. Onder leiding van den heer Kriek zongen zij een vijftal lie deren. Vooral „Te laat" en „Huiswerk" lokten veel bijval uit. Na dit eeerste num mer betraden de meisjes van het zesde en zevende leerjaar het podium. De heer Wassenaar liet hen een tweetal rhythmi- sche oefeningen uitvoeren, welke, evenals een zestal standen van de jongens van klassen zes en zeven ieders bewondering hadden. Aardig was het toen hierna en kele kleintjes uit het eerste leerjaar zich lieten hooren, zoowel de opzegversjes als de kleine samenspraak vielen bij de ouders zeer in den smaak. Voor de pauze werd door een 100-tal leerlingen van de hoogste drie leerjaren uitgevoerd „De schoonste feestdag" een cantate van C. v. Rennes. Het zangonderwijs bleek bij den heer J. W. van Daalen. onderwijzer aan de school, in goede handen te zijn. In de pauze werd een kopje koffie gebruikt en door de hee ren een sigaartje opgestoken. Hierna volgde het tweede gedeelte van den avond. De projectielantaam vertoon de „Het schriftelijke werk in de school" en daarna hield de heer van Daalen een zeer leerzame lezing over ..Gehoorzaamheid". Nadat de heer de Reede, bestuurslid der school, nog een woord gesproken had tot de ouders, waarin hij vooral liet uitko men. dat het Bijzonder onderwijs in geen geval duurder kan zijn dan het openbaar, en dat het schoolgeld voor alle Bijz. en openbare scholen gelijk is, volgde sluiting. De heer Laman sprak als tolk der ouders een woord van dank. Hierna werd het werk der leerlingen in de schoollokalen bezichtigd en konden de ouders de onderwijzers en onderwijzeres sen over hun kinderen spreken. Van het vele werk trokken vooral de teekeningen de aandacht der bezoekers en voor de moeders was het de afd. handwerken, met werkstukken van de hoogste drie leerja ren. die met de meeste belangstelling be zocht werden; het was ook ruim de moeite waard. Het was reeds laat in den avond toen de laatste bezoekers het schoolgebouw verlieten, maar de avond mag als prachtig geslaagd beschouwd worden. Ais belooning ontvingen de leerlingen der scnool zoo wel van het schoolbestuur als van de buurtver. „Eensgezindheid" een versnape ring. ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. ORANJE-GARDE. Jaarvergadering van het vendel Leiden. In het eigen clublokaal hield gister avond bovengenoemde Vereeniging haar jaarüjksche algemeene ledenvergadering. Bijna alle leden waren aanwezig. Na voorgegaan te zijn in gebed en het lezen van Ps. 138 opende de voorzitter, de heer J. C. Elsgeest. met een kort woord deze vergadering. Hij herinnerde er aan, dat het over 2 dagen 2 jaren geleden is, dat de O.G. in Leiden werd opgericht. Na aanvankelijk een moeilijke periode te hebben doorgemaakt, begint men thans vasten grond onder de voeten te krijgen, waardoor de toekomst met vertrouwen wordt tegemoet gezien. Daarna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester behandeld. Het eerste in optimistischen toon, het tweede wat somberder, doch ook dank baar, gezien de omstandigheid, dat in het afgeioopen jaar het nadeellge saldo van het vorig jaar voor een groot gedeelte kon worden ingeloopen. In de daarop volgende papze werden de aanwezigen getracteerd op oliebollen en chocolade-melk. welwillend beschikbaar gesteld door belangstellenden in de ver eeniging. Een daarbij gehouden collecte tot versterking van de kas overtrof de ver wachtingen. Na de pauze waren het de leden, die voor de verdere verpoozing zorgden. Eerst werd een mooi propaganda-stukje opge voerd door enkele leden. Het werd met groot enthousiasme ontvangen. Voorts volgden nog declamatie, voor dracht en historie. Zoowel de ernst als de luim werden bijzonder gewaardeerd. Het was dan ook niet te verwonderen, dat in het slotwoord ds. de Meyere, voor zitter van den Raad van Toezicht, sprak van een mooien avond, waaruit gezien kon worden, dat eendracht en samen werking veel vermogen. Hij feliciteerde het Bestuur met den a.s. verjaardag en huldigde daarbij den voorzitter voor diens goede leiding, daarbij den wensch uitspre- kende, dat het hem gegeven moge zijn in eendrachtige samenwerking met bestuur en leden de vereeniging op dat peil te brengen, dat hij zoo gaarne wenscht. Na in dankgebed te zijn voorgegaan, werd deze in intiemen kring gehouden I vergadering gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. De gisteren te Nieuw-Vennep gehouden verkiezing van een hoofdingeland-plaats vervanger voor het 7de district van het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft geen direct resultaat opgeleverd. Op Donderdag 13 Februari a.s. zal een herstemming plaats vinden tusschen de heeren J. Blom en J. van Reeuwijk, beiden te Haarlemmermeer,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1