DE GRUYTER l^sssi HOYER BALANS-OPRUIMING voor 15 Korfing "Hl De klanten .schrijven ons Jtk ^lOfrcoce^ E. R. BEULINK Donderdag en Vrijdag Laatste 2 dagen BON LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 Januari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. JSsS*. 2 L.O.C. Olie en Vetten rui stoomt nu Uw Japon voor f. 1.50 ^èt^^Botermarkt 10 WASSENAAR. Aanrijding. Op den Zuidwijkscheweg nabij de Was- senaarsche Slag had een aanrijding plaats tusschen den motorrijder V. uit Noordwijk en een autobus, bestuurd door den heer S. eveneens uit Noordwijk. De motorrijder, die vermoedelijk de bocht te groot nam. reed tegen de bus op met het gevolg dat hij een diepe wond aan de knie opliep. Dr. Hubbe- Ung verleende de eerste hulp. Per auto bus kon V. naar zijn woning terugkeeren. De autobus bekwam kleine materieele schade. Vergadering Ver. van Oud-leerlingen. Door de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Ver. van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen werd in .Het Wapen van Leiden" een ledenvergadering belegd onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. Deze opende met een kort wel komstwoord. Nadat de notulen door den secretaris, den heer P Kelderman waren gelezen kwamen diverse ingekomen stukken ter tafel die voor kennisgeving werden aan genomen. Het woord werd vervolgens ge geven aan den secretaris tot het uitbren gen van het jaarverslag. Hieruit kon wor den opgemaakt dat 1935 een gunstig jaar is geweest voor de vereenïging vele leer zame avonden werden gehouden en dat het ledental ondanks diverse mutaties met 2 was vermeerderd. Door den penningmeester den heer K. Bentschap Knook werd mededeeling ge daan van den stand der financiën. De inkomsten hadden bedragen f. 107.25. de uitgaven f. 73.40 zoodat hij dit jaar kon afsluiten met een batig slot van f. 33.85. De eveneens door hem voorgedragen begrooting. geraamd in ontvangsten en uitgaven op f. 142 67 werd hierop goed gekeurd. Op voorstel van het bestuur werd be sloten voor het puntenstelsel uit te keeren voor iedere behaalde punt 2 cent en met lof 3 ct. extra. Tot juryleden om het ingezondene voor het puntenstelsel te keuren werden be noemd de heeren van Zetten. Wunderink en Schipper. Na de pauze werd versla z uitgebracht van de keuring. De heer Verlind behaalde met 1 aphelandra aurantiaca 7 ont; 1 Cla Roosevelt 8 pnt.; 1 sport van croton- Oosterzeel 8 pnt.; 1 Bilbergia palleceus 9 pnt.; 1 Cyprepedium Maudiae 10 pnt.; 1 Cordyline Massangeana 8 pnt. De beide periodiek aftredende bestuurs leden n.l. de heeren H. Schipper (voorz.) en K. Bentschap Knook ipenningm.i wer den met algemeene stemmen herkozen. Ten slotte werden enkele vragen beant woord. Hierna volgde sluiting. Tegen v. L. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Vuur- wapenwet. Een rijwiel, dat voor 'n winkel aan de Gravestraat onbeheerd werd aangetroffen, is door de politie medegenomen. ALPHEN. Uitvoering van „Wilskracht". De R.-K. sportvereeniging „Wilskracht" gaf in de St. Jozefzaal haar jaarlljksche gymnastlekuitvoering onder leiding van den directeur, den heer P Zuidam. De be langstelling was zeer groot. Allereerst tra den voor het voetlicht de adsp. jongens die met hun goed uitgevoerde vrije oefe ningen een uitstekenden Indruk maakten. De ringoefeningen der kleine jongens vie len daarna zeer in den smaak. Ook de overige nummers werden, dank zij de goede leiding, perfect uitgevoerd. Bijzon der willen wij nog noemen de K.L.M.- marsch der dames, zoomede de verschil lende nummers van laag- en hoog-rek en de vrije oefeningen, uitgevoerd door hee ren der groepen A en B. Over het geheel genomen werd goede gymnastiek te zien gegeven met een serie keurige oefeningen en fraaie standen der dames als slot. Rest ons nog te vermelden, dat aan het lid den heer B. Loogman die het afgeloopen jaar het kampioenschap der R.K A.U. In het nummer 5000 Meter behaalde, een bloemenhulde werd gebracht. LEIDERDORP. Onze plaatsgenoote mej. E. J. v. Varik behaalde te Utrecht het diploma Onder wijzeres Moderne Sierkunst. TER AAR. ZEVENHOVEN. De collecte voor werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden heeft f. 15,19 opgebracht. BOSKOOP. Jaarverg. Chr. Land- en Tuinarbeidersbond Bovengenoemde afdeeling hield in „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat haar jaarvergadering. De voorz. de heer M. Jongejan opende. Na afhandeling der periodieke werkzaamheden, waarin de penningm. o.m. meedeelde dat ruim f. 2000 aan werkloozensteun was uitbetaald, hield de heer Ruppert, hoofdbestuurder een korte rede, waarin spr. het nut aantoonde om in den Chr. Bond georganiseerd te zijn. Daarna werd een feestelijk programma bestaande uit zang, samenspraken, orgel muziek enz. afgewerkt. Een collecte ten bate voor de vrouwenvereeniging bracht de som van f. 8.50 op, waarna de voorz. onder dank dezen zeer geslaagden avond sloot. In het gebouw „Salvatori" heeft onder groote belangstelling de jaarvergadering plaats gehad van de Chr. Jongel. Ver. ps. 119 9. Na opening en de afhandeling der agenda werd overgegaan tot een gezellig samen zijn, dat een vlot verloop had. B. en W. hebben aan den heer J. Meijer, aannemer alhier, vergunning ver leend voor den bouw van 5 burgerwoon huizen, op het gemeentelijk bouwterrein aan de Julianastraat. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. C Huismans. zoon van wijlen ds. S. Huismans, Geref. pred. alhier, is toegela ten als predikant in de Geref. Kerk. Morgen des v.m. te 9,30 uur komt de raad dezer gemeente bijeen. ZOETERMEER. Bij de politie werd aangifte gedaan van de vermissing van een tweetal konij nen en een rijwiel. Een onderzoek werd ingesteld. Ledenvergadering Schoolvereeniging. Onder leiding van den eere-voorz. ds. Hoeufft van Velsen, vergaderden in ge bouw Jonathan de leden der Ned. Herv. Schoolvereeniging. Ds. Hoeufft opende met gebed. De secr. de heer J. Bogerd las de notulen, voor de samenstelling waar van de voorz. hem dank bracht. Hierna bracht tie penningmeester, de heer C. van Vliet, financieel verslag uit. De controle-commissie rapporteerde bij monde van den heer G. van Vliet, dat alle bescheiden waren nagezien en in uitste kende orde bevonden. Uit het jaarverslag van den secretaris beek o.m. dat het le dental der vereenïging was verminderd van 72 op 65, wat in hoofdzaak wordt toe geschreven aan de tijdsomstandigheden; voor velen is het bezwaarlijk geworden de contributie in eens te voldoen. Hierover ontspon zich een later bij de rondvraag voortgezette discussie. Verschil lende leden waren van meening dat het eiken voorstander van Chr, Volksonder wijs mogelijk moest worden gemaakt lid der vereenïging te worden en te blijven. Tenslotte besloot men voortaan bij leden, die zulks wenschen. wekelijks de contri butie te laten ophalen. Herkozen tot bestuurslid werden de heeren J. C. Jansen en J. Bogerd, terwijl in de controle-commissie voor het komen de boekjaar werden aangewezen de hee ren C. Snijders en A. Turkenburg en als plaatsvervanger de heer W. Goedhart. Een korte rondvraag, waarbij nog werd medegedeeld dat een ouderavond zal wor den gehouden op 14 Februari a.s., besloot de vergadering. Van wie is die fiets? In een sloot langs het Jaagpad onder deze gemeente is gevonden een zoo goed als nieuwe flets, die blijkbaar al eenigen tijd in het water heeft gelegen. Naar den rechtmatigen eigenaar wordt door de po litie een onderzoek ingesteld, terwijl in lichtingen te bekomen zijn bij den ge meenteveldwachter te Langeraar. WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag as., des n.m. te zes uur bijeen, 1. Verslag der vergadering van 23 Dec. 1935. 2. Mededeelingen, ingekomen stuk ken enz, om daarop zoo noodlg te besluiten. 3. Voorstel inzake de bestrating van den Kerkweg en de Zuidkade langs de provin ciale werken. 4. Voorstel tot verlaging van de huur der woningen van de woning- bouwvereeniglng „Waddinxveen". 5. Rap port inzake het maken van 'n beschoeiing aan de Dorpstraat en, eventueel, voorstel tot uitvoering van dit werk. 6. Begroo- tlngswijziging. 7. Ontheffing of restitutie van schoolgelden. Verzoek om nieuwe huurverlaging. Het bestuur van de woningbouwver. „Waddinxveen". dat 159 hulzen exploi teert, verzoekt aan de gemeente de huis huren, die eenlge keeren verlaagd zijn, op nieuw mei'.' 15 pet, te verlagen. Dit kan, wanneer het Rijk 2/3 en de gemeente 1/3 der kosten aan deze verlaging verbonden voor zijn neikening neemt. Blijkens een verschenen prae-advles adviseeren B. en W. gunstig op dit voorstel te beschikken. De brugj- enbouw in het gemeente centrum. In verband met de groote werken (brug- bouw) in holt centrum der gemeente schrijven B. <c|n W. aan den raad: Vanwege dn provincie wordt de Gouwe verruiming in het hartje der gemeente tot stand gebracl it en een nieuwe brug over dat vaarwatei gemaakt. In verband daar mede worden zoowel ten Westen als ten Oosten en ev onzeer aan de Zuidkade groote oprittnn gemaakt, welke door een muur van den tegenwoordlgen weg worden gescheiden. De Prov. Waterstaat erkent de billijkheid van het herstraten van het oude gedeelte, tusschen den nieuwen weg en de bestaa nde huizenrij, doch is niet bereid daarvoor nieuw materiaal op kosten der provincie a an te voeren. Wel is de provincie bereid"., indien de gemeente een bedrag van f. 91-10 daarvoor wil vergoeden ln plaats van de oude kei en nieuwe Waal- klinkers aan te voeren en te gebruiken. Het zal daarom i lanbeveling verdienen, dat het trottoir van. gemeentewege ook wordt vernieuwd en rr*itt tegels belegd. In verband icnet een en ander zal het noodig zijn in toltaal, met de gelden van de provincie de jpost voor bestrating met f. 1250 te verhou gen. Geadviseerd wordt, de benoodigde ga lden voor dit doel toe te staan. De afd. Warildinxveen van den Chr. Boeren- en Tuinjclersbond hield haar 4e jaarvergadering. IJÜt het verslag van den secretaris C. Oudaliioorn bleek dat de afd. 45 leden telt. Tot 'bestuurslid werd herko zen de heer P. Alt'las en gekozen de heer J. de Ron. De voorzitter J. ,A. van Berkel hield een inleiding over: ..Wl'.larom lid van den Chr. Boeren- en Tdiii dersbond?"; de heer J. Hoogeveen over: „1 s land- en tuinbouw- onderwijs noodzaka lijk?" Hierop volgde een aangename dis cussie. De heer J. van Tol, lid van de dist rlctscommissie van de Landbouworganisatie deelde een en ander mede omtrent de u/erking van dit Insti tuut en beantwoord!':7e eenlge vragen. Na dankgebed et psalmgezang werd deze geanimeerde ve rgadering gesloten. WOUBj RUGGE. Raadsa genda. De Raad komt mor genochtend, te hall- tien in openbare vei gadering bijeen, ter behandeling van de v olgende agenda: 1. Notulen. 2. In) ;ekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelle n van het voorschot voor 1936 ex art. 101 der L. O.-wet, als mede tot vaststelling der vergoeding over 1933. 4. Voorstel tot ht :t overdragen van de bevoegdheid neergeli tgd in art. 177 der Gemeentewet. 5. Voor stel om. evenals in 1935, ook voor 1936 h 3e te treden tot de toeslagregeling voor la nd- en tuinbouw. 6. Voorstel tot het doen van afschrijvingen bij de bedrijven. 7. Vot wstel tot den bouw van een nieuwe openba re lagere school. 8. Rondvraag. Aan de secretarie ,'ijn inlichtingen te bekomen over gevonda h voorwerpen en wel een portemonnaie,, een damestasch met inhoud, een riem v,;in een mantel en handschoenen. ZWAMMERDAM. Verg. R.K. Land- en Tuinbouwbonf. De afd. van den R.K. Land- en Tuin bouw bond, vergaderde in het Patronaats gebouw alhier. De voorz, de heer A. de Vos, opende met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. De secretaris gaf een overzicht over het afgeloopen jaar. Medegedeeld werd dat het plan bestaat om in samenwerking met de Holl. Maat schappij van Landbouw, een melkcursus te organiseeren, terwijl eveneens samen met genoemde Maatschappij pogingen zullen worden aangewend, om te komen tot ver laging van de vaste waterleiding-tarieven. Besloten werd een bezoek te brengen aan Haastrecht, teneinde een aldaar ge bouwde Silo voor het Inkuilen van gras in oogenschouw te nemen. Volgde het jaarverslag van den pen ningmeester; er was een batig saldo. De heer A. N. Notenboom bracht verslag uit van de te Haarlem gehouden alg. ver gadering. Naar de nieuwe alg. vergade ring werden afgevaardigd de heeren J. G. Koot en M. Th. Duijndam. De heer J. G. Koot werd gekozen tot be stuurslid, terwijl de aftredende bestuurs leden werden herkozen. In de commissie tot het nazien der boe ken werden aangewezen de heeren A. de Bruin en A. Vernooij. Besloten werd een feestavond te organi seeren in samenwerking met de vereeni- glng van jonge boeren. Tot slot sprak de geestelijke adviseur kapelaan van Teijlingen, de vergade ring toe. Een collecte met bonboekjes voor de R.K. Jeugdwerkloozen heeft de som van f. 22.53 opgebracht. HET Z.G. „PLAKKEN" DER UIERS BIJ MARKTVEE. De Nederlandsche Vereenïging tot Be scherming van Dieren en de Nederland sche Bond van Veehandelaren hebben besloten gemeenschappelijk actie te voe ren tegen de misbruiken, welke zijn ont staan door het kunstmatig afsluiten der spenen bij marktvee, om het afvloeien der melk bij gevulden uier te beletten. Tot uitvoering van dit besluit is een Contact-commissie in het leven geroepen, waarin beiderzijds drie leden zijn aange wezen. De Contact-commissie heeft zich met een circulaire in de eerste plaats gewend tot handelaren in melkvee, met het ver zoek om medewerking, teneinde de be staande misbruiken uit de wereld te helpen. Vroeger werd nooit geplakt en toch werd er vee verhandeld! Thans ziet men op vele markten dieren, die geruimen tijd niet zijn gemolken en metafgesloten spenen ter markt worden gevoerd. Een behoorlijk gevulde uier zal bij het vervoer niet veel hihder veroorzaken, doch. er wordt op dit gebied door overdrijving gezondigd Tegen deze overdrijving wil de Contact commissie opkomen en zij rekent op aller medewerking. G.W.W.. 10*. Der»WM9 1 Wat wilt gij neg meer, prima waren en... dan nog sparen Fijne Grutterswaren Maizena nvpik 8*10 Custard - M M 12 Aardappelmeel^. 6 Parel-Tapioca10 Paneermeel 15 Sago - p«r pond 16 Griesmeel*. 12-14 Voor de Boterham Choc. Hagel p«rp«k 15 De Gruyter's Rijst per pond 5V2-7-8-12-16-20 De Gruyter's Soepen pakken voor 6-9 borden 12-15 pakken voor2-3 borden 5-7 De Gruyter's Aroma per fleschje 16-30 Voor krachtige Bouillon Bouillonblokjes p. ósiulu 10 Bouillonblokjes 20 in bus 35 Bouillonkorrels p«rbuo 25 7881 - HET DUO P.K. KOORSTEEG 11, TEL. 22 5. p. Prima Goudrenett. 65 ct. 5 p. Elite Goudrenetten 80 ct. 5 p. Gave Moesgoudr. 55 ct. 5 p. Gele Bellefleuren 35 ct. 5 p. Extra gr. Bellefl. 45 ct. 5 p. Zoete Hoollaars 50 ct. 5 p. Extra Winterjann. 60 ct. 13 Mooie Sinaasappelen 25 ct. I 10 Extra Kroonsin.app. 30 ct. 10 gr. Jaffa's, zeer fijn 55 ct. De grootste Pompelmoes p. stuk 9 ct. 3 Saprijke Citroenen 10 ct. 5 Zoete Mandarijnen 10 ct. Rijpe Tomaten, p. pond 16 ct. 1 Kilobl. Appelm. Hero 28 ct. T pondsbl. Hero-jam 25 ct. De fijnste Pilchards p. bl. 20 c. 7907 van de Leidsche Olie-Centrale Eenmaal gebruikt - geen an dere meer. Prijzen van 10 tot 50 cent per L. - LEIDSCHE OLIE-CENTRALE, Levendaal no. 132, Tel. 678. Fa. Kwestroo 6638a Brood- en Banketbakkerij MARE 40 en*44 - TEL. 1133. i I Eigen zaak te LEIDEN, Kor\ jvaarstraat 7, Tel. 1800 BIJ vonnis van de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 27 Jan. '36 is uitgespro ken het faillissement van J. STOL, Papelaan 170, Voor schoten. Rechter-Commissa- ris Mr. A. J. PAULUS, Cura tor Mr. N. G. GEELKERKEN, I Rapenburg 36, Lelden. 7899 der Duitsch Roggebrood 6 ct. Zoet Roggebrood 8 ct. Met krenten12 ct. Rozijnenkrop 9 en 18 ct. Belgische Cramiq, 25 ct. per stuk Melkcadetjes 2'/i ct. p. stuk. 7904 Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra venhage van 27 Jan. 1936 is uitgesproken het faillissement van A. LUK, landbouwer te Stompwijk, met benoeming van Jhr. Mr. H. O. FEITH tot Rechter-Commlssaris en van ondergetcekende tot. curator. De Curator: Mr. H. W. J. A. AVERBECK. Leiden, 28 Jan. 1936. 7866 Kantoor Katnerlingh Onneslaan 4. op alle Wollen - Zijden Fluweelen en Katoenen Stoffen W DE „WERELD-BEKENDE"

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8