fefüDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Januari 1936 MARKT Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert, zn. van G. Groeneveld en W. A. van der Zwan Neeltje, dr. van Natzijl en A. Stam Martinus .Johannes Wilhelmus, zn. van M. Herreur en M. C. Steenvoorden Wilhelmijntje Maria, dr. van P. Wolvers en A. Muilwijk Pietje, dr. van R. Knetsch en L. Korsuize Martinus zn. van M. Zandvliet en P. Ch. Buschman. Ondertrouwd: J. W. van Kempen, 31 j. en A. D. W. Vijverberg, 29 j. Getrouwd: J. ter Wee 33 j. en W. de Boer, 29 j. C. J. Kestlng, 20 j. en T. van Loo, 28 j. Loop der Bevolking, Gevestigd: J. Rhijnsburger en gezin, Hoofdstraat 295, van Lisse Mej. M. H. Voges, Kerklaan 22 van Rosmalen L. Roos, Zuilhoffstr. 13, van Monster. Vertrokken: Mej. W. de Boer, Charbon- laan 8, naar Leiden Mej. A. Dannijs, v. Heemstrastraat 10 naar Rijnsburg W. van Zonneveld en gezin. Hoofdstr. 58 naar Noordwijk Mej. J. A. Dannijs, Tijloosstr. 22, naar Haarlem. Vergadering der Hanze. De afdeeling Sassenheim hield een zeer goed bezochte vergadering. De notulen werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een lijst inzake de Mica reclame, met het doel gegevens omtrent deze reclame-actie in te winnen. Eenige bezwaren en wenschen werden naar vo ren gebracht, die op de lijst zullen worden vermeld. Hierna hield de geest, adviseur, kap. Redeker een lezing over: „Midden standers en het huisgezin", waarop ge- dachtenwisseling volgde. Een kascommissie voor de controle der boeken werd benoemd. Na rondvraag volg de sluiting. Jaarverslag „Prot. Ziekenverpleging". Aan het jaarverslag over 1935 ontleenen wij, dat dank zij de toewijding van per soneel en een goed beheer van het wijk- gebouw „Bethesda" de rekening,, ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden, slechts met een klein nadeelig saldo sluit. Aan contributies werd ontvangen f 2648. aan giften f. 458, van het Bazar-comité f. 1150, subsidie Gemeentebestuur f. 600, verpleeggelden f2239,50. huur serre f. 400. Bijna de helft van het voor de exploi tatie benoodigde bedrag wordt door con tributies en giften bijeengebracht, wat, gezien de sterk verminderde welvaart tot des te grooter erkentelijkheid stemt en de overtuiging vestigt, dat het meerendeel der Prot. bevolking de naastenliefde in praktijk wil brengen. Er werden 298 patiënten verpleegd, waar voor 9126 bezoeken werden afgelegd. Aan de polikliniek kwamen 520 patiënten, die 9823 maal geholpen werden. Van de hoogtezon werd door 16 patiënten gebruik gemaakt. Wanneer de werkzaamheden in „Bethes da" dit toelieten heeft zuster Harmsen in de 2e helft van 1935 kraamhulp buitenshuis verleend In „Bethesda" werden 10 pa tiënten verpleegd met totaal 503 ver- pleegdagen. -In de serre waren 11 patiën ten met 919 ligdagen. Hulp werd verleend bij operatie, ziekenvervoer. ongelukken en bij overlijden. Zuster Pijpers was iederen Woensdag aanwezig op het consultatie bureau voor zuigelingen. Niet minder be langrijk is het werk in dienst der t.b.c.- bestrijding: 33 gezinnen waren onder toe zicht, waarvoor ongeveer 1000 bezoeken werden afgelegd. Als bestuursleden treden af de heeren J. v. Leeuwen en L. v. d. Voet. De gereorganiseerde brandweer hield een oefening met de brandbluschmidde- len. die vlot van stapel is geloopen. Tot leden der commissie voor de no-"' menclatuur zijn o.a. benoemd de heeren A. Frijlink Jr. voor Narcissen en J van Leeuwen Lzn. voor Ploenep. Te 's-Gravenhage is voor het examen costumière geslaagd mej. J. Havenaar. Zij werd opgeleid door mej. J. Drost alhier. Onder leiding van onzen plaatsge noot den heer T. J. Ciggaar, architect, is voor rekening van den heer Daudey te Lisse onderhands opgedragen den bouw van twee woonhuizen onder een dak aan den Menneweg alhier, aan de fa. Ge'or. A. J. en M. J. van Bréda, aannemers alhier. In het K.S.A.-gebouw werd een prijs kamp. gehouden voor de werkloozen om levensmiddelen. Er waren 160 deelnemers. De eerste afvallers ontvingen een pond spek. de volgende winnaars een worst. De hoofdprijzen bestonden uit 4 pond spek. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. van Iperen geb. Brokken, z. A. J Kragt geb. Borst, z. Bevallen: M. J. J. Waaljer geb. Koot z.: C. J. van Dijk gb. van Vliet d.; L. Th. v. d. Helm geb. Groeneweg z.; C. H. Strik geb. Langendam d.: C. E. Meurs geb. Houtman z. Ondertrouwd: G. A. Knijnenburg en S. G. M. v. d. Voort; A. J. Heemskerk en C. Groenheijde; N. J. Goeman en Chr. M. Lelieveld. Getrouwd: H. M. v. d. Coevering en M. J. v. d. Meer. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1935 in totaal 5504 personen (2828 m. en 2676 vr.). Op 1 Jan. 1936 was dit aantal 5441 (2804 m. en 2637 vr.). Duivenvoorde, daarna in dienst van W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Hij geniet thans een welverdiend pensioen. De beide oudjes, resp. 72 en 70 jaar oud, verheugen zich nog in een uit stekende gezondheid. Het zal den jubila rissen zeer zeker niet aan blijken van be langstelling ontbreken. Op 31 Dec. j.l. bedroeg het leden tal van de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging 8960 of een toename van 1040 leden. Over 1935 werden 383 le den in ziekenhuizen etc. verpleegd. Gevonden: een resgrveautovelg met band. Adres Bur. van Politie. De Coöp. Groentenveiling U. A. veilde over 1935 voor een bedrag van f. 5309.82, in 1931 en 1934 waren deze bedragen nog resp. f. 1258016 en f. 706023- De Ver. Effatha, onderwijs aan doof stomme kinderen, organiseert morgen en Woensdag een speldjesdag. o VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephus Maria, z. v. A. J. H. Haverkort en M. B. Harrer. Trijntje, d. v. N. v. Schaik en M. Handgraaf. Ondertrouwd: L. v. d. Geer 62 j. en P. A. V. d. Berg, 60 j. Gehuwd: J. H. B. Roohé 32 j. en M. M. Vlasveld 30 j. Propaganda-avond der Geitcnfokvcreen. De w.n. voorz. de heer C. v. Velzen opende en heette speciaal welkom den spreker, den heer S. de Jong Szn., assistent Rijks- veeteeltconsulent te 's-Gravenhage, die zou spreken over ,.De groote waarde van het geitenhouden in dezen tijd." De heer v. Velzen voerde nog een pleidooi voor het houden van een z.g. „Werkmans koe". welke vooral voor groote gezinnen, tot groot nut is. De heer S. de Jong Szn., sloot zich bij de woorden van den voorz. aan. Geitenmelk is inzonderheid voor zui gelingen, een voedingsmiddel van veel meer waarde, dan koemelk. Koemelk heeft een voedingswaarde van 3 tot 3.40 °/o; geitenmelk van .4 tot 4'/? Geiten zijn daarenboven op een enkele uitzondering na vrij van T.B.C. Daarom moeten wij geitenmelk veel hooger aanslaan, dan tot nu toe. Een goede geit kan gemiddeld 700 a 800 L. per melkjaar van 300 dagen geven, met een vetgehalte van 5 °/o. Dit wordt dan p. ri. 21/-—3 L. Dit is van zeer groote betee- kenis voor den werklooze. Daarom: „Schaft u een goede geit aan!" Om hieraan te komen is noodig het gebruik maken van prima bokken, het toepassen van melk- contróle en lid worden van een geitenfok- vereemging. Spr. besprak hierop uitvoerig de voeding en verpleging van een geit, toegelicht met lichtbeelden. De voorz. sloot en wees op de hier aan wezig zijnde bok als uitstekend fokmate- riaal en die eigendom is van de geitenfok- vereeniging. o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Lidia Maria, d. van P. F. Duynstee en L. M. van Iperen; Gesina Alida, d. van E. Drillenburg ook genaamd Lelyveld en A. Schuls. Getrouwd: J. P. G. ter Haar, 29 jaar en P. H. Markus, 29 jaar. Overleden: Th. J. Montfroy, 74 jaar; E. S. Bailey, 61 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. C. Vink. Papelaan 35, van Zoeterwoude; H. Schaap en gezin. Hofweg 13, van Zeist; M. L J. Goedhals, Papelaan 110, van Den Haag. Vertrokken: G. Noordman, n. Avereest; A. J. v. Kempen, naar Rijnsburg. Tot ouderling van de Ned. Herv. Ge meente is herkozen de heer Th. J. Broers Sr. en tot diaken de heer G. Hart- veldt. o WARMOND. EEN ZELDZAME VANGST. Een groote vischotter. Toen de heer J. Noorloos naar den molen in den Hofpolder aan het werk zou gaan, kwam hij tot de ontdekking dat een groote vischotter in het molenkamertje zijn bivak had opgeslagen. Geheel over stuur holde hij naar den heer D. P. Ramp, waar van hij wist dat deze een goed schutter was. Deze was direct bereid om mede te gaan. Bij den molen aangekomen, opende de molenaar de deur en al blazende trachtte de otter te ontkomen." Ziende dat aan ont komen niet te denken viel, wilde hij een van zijn belagers aanvallen, doch een juist gemikt schot van den heer Ramp trof het dier in de zijde, en het bleek dat dit schot direct doodelijk geweest was. Het monster had een lengte van 115 c.M. en woog circa 39 pond, voorwaar geen kleinigheid! AI weer een belangrijken vischroover minder! In Januari is tot 25 d. aan steun uit gekeerd f. 1340. Tijdens een alhier gehouden voetbal wedstrijd had de heer R. het ongeluk een beenfractuur op te loopen. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. straat 1: J. E. I. I. R. Kesselring gebore* Schuch, Burchtplein la; G. P. Touber, ver pleegster, Berkheistraat 40; A. G. de Vet, arts, Park Oud-Wassenaar 1; I. Zupanic, vreemd, Groot Hoefijzerlaan 16; A. M. Vo gelsang. vreemd, dienstbode, Teylinger- horstlaan 6. Vertrokken: N. HeymansDen Hollan der, naar Den Haag, Valkenboschkade 610: M C. van der Meyden, naar Soest, Middel wijkstraat 37; H. Hackman naar den Haag, H. Zwaardecroonstraat 2; W. D. Hamm, naar Texas (en gezin); M. Geerlings, naar den Haag, Duin 8 A; F J. Zoutendijk, naar Hilversum, Diependaalschelaan 255; P C. L. Kruik, naar Rotterdam, Coolsingel 117; E. Bühne, naar den Haag, Juliana van Stol berglaan 49; R. Lehner, naar Den Haag. Groot Hertoginnelaan 105; J. Remmerswaal n. den Haag, Prinsegracht 12 (St. Angela! F. J. Oosterveen, idem, idem; R. M. Ceresole naar Zwitserland; D. J. Magré, naar Heem stede, Meer en Bosch; P. Roos, naar Den Haag. Paauwelaan 28; E. Wirth, naar Den Haag, Laakkade 215; J. M. Kraamer. naar Den Haag, Boddaartstraat 19; P. J. Bloe mendal, naar Leiden, Witte Singel 186; J. J. Peppinck en gezin, n. Den Haag, Lun- terenstr. 29; A. C. Jansen, naar Den Haag, Hoogwerflaan 21; M. P. Thoenes, naar Den Haag. (Loosduinen), Oud Rosenburg; H. A. H. Sijthoff, naar Leipzig; A. C. W. Baron van Haersolte v. d. Doorn, naar België; W. Vreeswijk, naar België; C. M. van Vooren, naar Philippine (Zeeland); Cath. E. Mulle ners naar Born (L.), Kerkstraat 39; M. A. M. Conijn, naar Den Haag, Westeinde 132; M. M. Deutmann naar Nijkerk, Langestraat 31; F. Rogos. naar den Haag, Wilhelmina- straat 147; A. de Clou, naar Den Haag, Weteringkade 87. Verkcersverbetering. In den Oostdorperweg alhier is een be langrijke vernauwing welke tot bijna in de as van het overige gedeelte van den weg loopt. Op een betreffend verzoek van de K.N.A.C. deelde het Gemeentebestuur mede, dat er ernstige moeilijkheden zijn, die verhinderen den toestand te verbete ren. Aan het verzoek om voorrang-borden te plaatsen zal worden voldaan. Gevonden: Lipssleutel, eend. jongens jasje, dop van vulpenhouder, reservewiel v. auto, rijwietbelastingmerk, 2 paar kinder handschoenen, zakmesje, k. portemonnaie m. inh.. heerenport. m. inh„ aardappel mesje. bril, vermoedelijk gouden armband, muts, das. o ZEVENHOVEN. Jaarvergadering der Eierenveiling De voorzitter de heer J. Könst opende, waarna de secr. de heer J. v. Veen verslag gaf van de veiling. Er waren 142.560 eieren geveild. De inkomsten bedroegen f. 4227.25: de uitgaven f. 4243.17. Nadeelig saldo f. 15.92, hetgeen gedragen wordt door den secr.-penninm., zoodat er geen meerdere kosten komen. Besloten werd het betalend personeel in te korten. Herkozen werden als bestuurslid de heeren J. v. d. Sluis en N. Bos. o ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt morgen in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken- 2. Voorstellen van B. en W. met betrekking tot wijzigingen in de gemeente-begrooting 1935. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verorde ning op de heffing eener straatbelasting. 4. Als voren tot wijziging en opnieuw vaststellen der gemeente-begrooting en begrooting waterleidingbedrijf voor 1936. 5 Behandeling van de aanvragen van de besturen der bijzondere scholen in deze gemeente, om een voorschot te verleenen voor 1936. op de gemeentelijke vergoeding. 6. Voorstel van B. en W. met betrekking tot de voorgenomen wijziging van art. 11 van het ambtenarenreglement. 7. Als vo ren tot aanwijzing van een vertegenwoor diger bij de behandeling van een twee tal beroepszaken door het Ambtenarenge recht. 8. Verzoeken van J. van de Ruit en II- J. van Mil om verlaging van huishuur, met prae-advies en voorstel van B. en W. 9. Verzoek van de Oudercommissie om een toelage voor 1936, met voorstel van B. en W. 10. Verzoek van P. Z. Dubbelaar om een subsidie voor 1936 voor het onderhou den van 'n autobusdienst met voorstel van B. en W. 11 Bespreking wijziging van het Raadsbesluit, waarbij werd besloten tot het geven van een renteloos voorschot aan het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. 12. Voorstel van B. en W„ met betrekking tot het verzoek van A. M. Baljeu te Bilthoven, betreffende wijziging uitbreidingsplan Vrouwenweg. 13. Rondvraag- BOSKOOP, 27 Januari. Coöp. Ver. „De Boskoopsche veiling" Rozen per bos: Pheube 66—80; Rosalandia 67—93; Clau dius Fernet 0,80—1,20; Hadley 21—35; But terfly 0,90—1,10: Briarcliff 0,60—1,00; Aug. Noach 0,50—1,00; Wilh. Kordes 0,70—1,20; Gemengde rozen 30—40. Diversen per bos: Seringen 4671; Prunustakken le srt. 40 65, 2e srt. 25—30; Tulpen 9—14; Freesia's 1214; Legustrum, bont 8. Diversen per stuk: Jap. Azalea's 50—65; Funkia's 12; Magnolia 26—34; Rosea (kers) 18—28. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Schenk-Bomhoff, Am bachtstraat 47 H. van Roosmalen-Van Hal, Burgemeester Pontstraat 114 C. Jansen, Loosterweg II 44 L. A. Minne, Hoofdstraat 125 N. Schoonhoven, Meer straat 5. Vertrokken: Wed. P. Brouwer-Van de Kerkhof, n. Haarlem A. van Zuijlen, n. Noordwijkerhout C. M. Klumper, n. Amsterdam A. H. van den Berg, n. Noordwijkerhout. Burgerlijke Stand. Geboren: Christianus Laurentius, z. v. H. L. Broekhof en M. Trouwen Johan nes Wilhelmus Maria, z. v. H. P. Buckens en J. P. van der Linden Hendrik, z. v. W. de Jong en J. Vreeken. Ondertrouwd: P. C. Klinkenberg en M. Waasdorp J. de Wagt en N. Willemsen. o KATWIJK. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1935 17205 personen (8770 m. en 8434 vr.). Op 1 Jan. 1936 bedroeg zij 17555 (8919 m. en 8636 vr.), totaal 17555, alzoo een vooruit gang van 350 zielen. o KATWIJK AAN ZEE. Wat de politic in 1935 deed. In 1594 gevallen werd de hulp der politie ingeroepen dan wel verleend. Tegen 1202 ipersonen werd proces-verbaal opgemaakt, waarvan tegen 70 personen wegens mis drijf en 1132 personen wegens overtreding. Wegens openbare dronkenschap werden 12 (v. j. 21) personen geverbaliseerd. As sistentie werd verleend bti 92 verkeers ongevallen. waarvan 1 met doodelUken afloop en 11 andere ongevallen, waarvan geene met doodelijken afloop. Bti 19 branden werd hulp verleend, waarvan er 14 door de politie werden (?e- ibluscht, terwijl 3 maal de brandweer moest worden gealarmeerd. Aan 167 per sonen werd nachtverblijf verleend, terwijl 170 porties voedsel werden verstrekt. Aan gifte werd gedaan van 472 verloren- en 619 gevonden voorwerpen. In de asphixia- tle-inricht. werden 379 dieren op pljnlooze wijze afgemaakt. Verder werden de namen van 13.039 (v. j. 12.850) badgasten gere gistreerd en 10.696 duinkaarten en 1041 Ikampeervergunningen afgegeven. Ten slotte werden 259 overtredingen der Leer plichtwet behandeld. De N.S.B. hield in Hotel du Rhin een openbare vergadering, waar de heer J. Hollander uit Utrecht sprak over „Volken bond en Abessijnsch-conflict". De heer G. Biesot sprak het openingswoord. Wij plaat sten over deze rede reeds een verslag. Met het staande zingen van het Wilhel mus werd geëindigd. o LISSE. Ouderavond Geref. School. In het schoolgebouw aan de Schoolstraat had de jaarlijksche ouderavond plaats der Geref. School. Nadat gelegenheid was gegeven tot het bezichtigen en bespreken vian het werk der leerlingen hield de onderwijzer A. van Loon een „openbare les" gegeven met 21 leerlingen zijner klas. Het hoofd der school de heer W. P. de Jonge, bracht een referaat over „De Heidelbergsche Catechismus op School". Op dit ernstige onderwerp volgde een leerrijke bespreking. Ds. Ligtenberg waar schuwde ernstig om gedeelten weg te laten en zoo de Catechismus te verminken. Het was een mooie en nuttige avond, die met dankgebed gesloten werd. Toch gesnapt! Het is de politie mogen gelukken een der belhamels te pakken te krijgen, die reeds herhaalde malen de ruiten van het pas gebouwde kerkgebouw van de Geref. Gemeente ingooide. De schade bedraagt ongeveer f. 2.50 per ruit, zoodat een en ander een flinke schadepost was voor den aannemer. Jaarverg. Chr. Fabrieksarbeidersbond. De afd. Lisse van den Ned. Bond van Christel. Fabrieks- en Transportarbeiders hield een feestelijke jaarvergadering in gebouw „Rehoboth". Vanuit Den Haag wa ren hiervoor overgekomen de heeren Spoel- stra en van der Steen. De vergadering werd geleid door den 2den voorzitter, den heer A. van Blitterswijk. Deze liet zingen Psalm 138, nadat gelezen was Psalm 146. Het rijk gevarieerde programma werd ingezet met een komische film „De kippige Boekhouder". Hierna volgden verschillende voordrachten met nog een gedeelte der film „Tocht door Amerika". De bondssecr. hield een feestrede waarin hij den inhoud van het laatste couplet van het Bondslied besprak. Door afgevaardigden uit Hillegom wer den gelukwenschen overgebracht. Hierna werd deze gezellige feestvergade- ring gesloten. - Vergadering dor Harddraverij-vereeniging. Ia hotel „De Witte Zwaan" werd de 39è alg. verg. gehouden van de Hard draverij vereen. Lisse en Omstreken". De heer de Haan wees op den druk der tijden die zich ook üi de vereen, doet gevoelen. Door de bezuinigingsmaatregelen is moge lijk geworden ook dit jaar de eindjes aan elkander te knoopen. De heer J. v. d, Mey Gz. las de notulen welke werden vast gesteld. Vervolgens gaf hij een verslag van dè gehouden harddraverij. De heer J. H. ten Hagen bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten en uitgaven konden elkander niet ge heel dekken. Met een tekort van f58.25 werd het jaar beëindigd. De heeren W. Onderwater. J. Clement en M. van der Vlugt werden tot kas-commissie benoemd, welke de boeken controleerden en in orde bevonden. De voorzitter deelde nu mede dat ook dit jaar een jubilaris in het bestuur aan wezig is in den persoon van den heer L. Onderwater, welke nu 25 jaar achtereen als bestuurslid fungeert. HU complimen teerde hem met dit jubileum in welgeko zen woorden. De heer J v. d. Mey Gz. bracht nu het jaarverslag uit. Bij de bestuursverkiezing werden alle aftredenderi bij acclamatie herkozen. Hierna werd overgegaan tot de verloting van een mooie collectie kamerplanten. RECLAME. 7653 Z O GEWEVga ROOO-6N IWART MERK. NOORDWIJKERHOUT. 15-jarig jubileum van „Jcanne d'Arc". In Hotel Gouwenberg gaf de R.K. Mu- ziekver. „Jeanne d'Arc" een buitengewone uitvoering voor donateurs en kunstlieven de leden, ter eere van haar 15-jarlg be staan. De eere-voorzitter, pastoor Quant deed van zijn belangstelling blijken. Onder leiding van den heer Ger. Dik te Leiden werd een 7-tal muzieknummers keurig uitgevoerd. Het programma werd afgewis seld door het optreden van den bekenden prof. Ben-Ali-Bibi met medewerking van een komisch duo uit Amsterdam. De groote zaal was geheel gevuld. Werden in het St. Clémens-huis, al hier, alleen retraiten gehouden voor man nen en jongelingen, thans is hierin ver andering gekomen. Voortaan zullen ook vrouwen en meisjes aan de retratten kun nen deelnemen. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Maria, d. van N. H. Wlschmeyer en A. de Mooy Gerrit, z. van C. v. d. Bosch en P. Kraan. SASSENHEIM. BOND VAN KLEINE KWEEKERS. In beginsel besloten tot fusie met het H. B. G. Te Sassenheim vergaderden het hoofd bestuur met de afdeelingsbesturen van den Bond van Kleine Kweekers ter be spreking van de fusie met het H. B. G. De voorz., de heer P. v. d. Nouland, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Deze vergadering is belegd ter bespre king van de fusie, aldus spr. Velen zullen wel vreemd hebben opgezien, toen zij de convocatie lazen; vóór twee jaar is het zelfde punt besproken, doch zonder resul taat, daar men van meening was, zelf standig méér te bereiken. Het blijkt nu, dat met onze zelfstandigheid niet veel te bereiken zal zijn. Vervolgens wees spr. op het vele nuttige werk door den bond verricht. Nu heeft het H. B. G. weer gevraagd een fusie aan te gaan. De voorstellen zijn thans van dien aard. dat het H.B. meende ze niet te moeten afwijzen. Van beide kanten moe ten offers worden gebracht en er zullen zeker bezwaren zijn. Onze voorstellen zijn: Uitbreiding van de directie van 3 tot 5. met 2 door ons aan te wijzen leden. Het H.B. wordt automatisch uitgebreid met de voorzitters van onze zelfstandige afd.. dat zijn die, waarnaast geen afd. H.B.G. bestaat. Wanneer inzake de afdee lingsbesturen onderling geen oplossing te verkrijgen is. treden beide besturen af en wordt een nieuw bestuur gekozen, Ons oordeel is. dat de overblijvende ver. sterker is en acht aanstelling van een propagandist gewenscht. Die functionaris zal de verhouding tusschen leden en H.B. verbeteren. Wat betreft de bijdrage voor het weten schappelijk onderzoek dat voor ons steeds een bezwaar was, deelde spr. mede, dat reorganisatieplannen aanhangig zij, waar door het geheele vak zou moeten betalen. Het H.B.G. heeft zich tegen deze voorstel len met verzet, zoodat de grondslag voor fusie aanwezig is. Als de tijd rijp is voor één kweekersvereeniging, dan is het nu. Er komt ook iets persoonlijks bij en wel dit, dat hij (de voorz.) nu verbonden is aan Hobaho en hij niet meer zijn krachten kan geven aan de vereeniging. Spr. lichtte toe hoe hij tot het aan vaarden van die functie gekomen is. Vervolgens was het woord aan de afge vaardigden De afd. Noordwijkerhout acht één groote kweekersvereen. wenschelijk. De afd. heeft de fusie reeds geaccenteerd. De afgevaardigde van Noordwijk was van meening. dat in zijn afd de bezwaren hoofdzakelijk zullen gaan tegen de con tributie van het H.B.G. We moeten ook eischen stellen inzake contributieverla ging. Wat draagt het H.B.G. af aan de afdeelingen? De voorz. zegt, dat de contributie niet zooveel uiteenloopt. Ons minimum was f. 3.25 en het H.B.B. slechts f. 3.75. Over een progressieve heffing zou nog wel te praten zijn. Hij ontraadt contributiever laging. We zullen trachten het minimum van 1 H.A. te verhoogen tot, 1 H.A. Het hoofdbestuurslid. B. Molenaar, van Breezand merkte op, dat het H.B.G. in de contributieheffing soepel is. De afgevaardigde van Bennebroekerdijk stelt ook fusie op prijs, doch dan moet het H.B.G. anders gaan werken dan tot nu toe. (Conferenties met gemeentebestu ren enz.). Het hoofdbestuurslid De Boer van Heem stede acht de bezwaren niet zoo groot. Wanneer de leden actief zijn kan men het bestuur in de gewenschte richting stuwen. De afgevaardigde van Bennebroek be treurde dat de vereeniging opgeslokt zal worden door het H.B.G. Op een vraag of het H.B.G. alle leden kan opnemen, daar velen het 1 cent per roefonds niet wenschen te betalen, ant woordt de voorz. dat van de schuld niet zal worden verhaald. Aan het slot der vergadering bleek al leen Noordwijk voorloopig tegen fusie te zijn. Hierna volgde sluiting. Een dolle koe. Toen de heer B„ belastingambtenaar, bezig was een koe van een controle-loodje te voorzien, begon het beest teekenen van dolheid te vertoonen. De heer B., die zich met de koe alleen in de slachterij van Couvée bevond, werd onder den voet ge loopen. De slager snelde ter hulp en wist het beest met een schot af te makën. ter wijl bleek, dat de heer B. geen letsel had bekomen. o— VEUR- Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. Tetteroo geb. Hooijmans d. A. Schneider geb. Overdiek d. Overleden: J. Overgaauw m. 77 j. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gouden Echtvereeniging. Zondag 9 Februari a.s. hopen Johannes Cornells Remmerswaal en Johanna Mar- garetha Remmerswaal geb. Heijboom, Veurschestraatweg 164, hun 50-jarige echt vereeniging te herdenken. De bruidegom is van zijn 12e jaar af werkzaam geweest als timmerman op 't kasteel Duivenvoorde te Voorschoten eerst in dienst van jhr. mr. Steengracht van o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Ingekomen: G. Butter, dienstbode, Rijks straatweg 378; A. Hafner, vreemd, dienst bode, Teylingerhorstlaan 19; K. Chr. Al- brecht, vreemd, dienstbode, Oranjelaan 4; B. A. M. van Dorp, ingenieur, van Calcar- laan 24; M. P. den Hollander, kruidenier, van Zuylen van Nijeveltstraat 186; H. S. Walsteijn geb. Hoppenbrouwer, Ridder laan 1; A. M. Kolff, huishoudster, uit Delft, Schouwweg 72; D. Lemmers, melkventer. Langstraat 36; M. M. Linschoten, dienst bode, uit 's Gravenhage, Louisestr. 31; M. G. C. Loete, dienstbode. Papegaaienlaan; A. Pekelaër. dienstbode, van Zuylen v. Nije veltstraat 27; J Pennings. dienstbode. Cro- cusstraat 30; L. Provo Kluit en vrouw, arts, uit Oostdongeradeel. Heerenweg 11; S. J. D. Scheepsma, leerling-verpleegster, Grave- HAZERSWOUDE, 27 Januari. Aantal 4265 stuks. Kippeneieren f. 3.854.75 per 100 stuks. Eendeneieren f. 33.15 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Januari. Groen tenveiling Roode kool 10,90—21,10: Gr. kool 3,804,70; Andijvie 2.303,40 per 100 stuks; Uien 1,30—2,20; Peen 9.25—10,75; Kroten 3,25^.30. WESTLAND, 27 Januari Bloemenveiling Anjers 5.20—9.40; Amarylli-kelken 18 00 23.00: Calla 13,00—21,00 per 100: Plumosa 18—32; Sprengery 12—18; Freesia 9—15: Copland 14—20; Wm. Pitt 25—32; La Notre 3443; Victoire 18—24: Albino 46—52; Pr. v. Oostenrijk 1620; Kale Prins 1518; Ibis 16—19: Moore 12—14; Mr. v. d. Hoeff 2025 ct.: Couronne d'Or 2427; Gene raal de Wet 2128: Elecira IC 19 per bos; Azalea 0,40—1,30; Clivia 45—65 per pot. 8—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7