Brandwonden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Januari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Pu rol er op Puro! geneest ALPHEN. In de Langestraat werd door eenige Jongens bij de beoefening van het voet balspel een ruit gebroken van een perceel aldaar. De jongens zijn bij de politie be kend. De werklooze steuntrekkenden zullen nu voortaan hun cokes ook weer kunnen betrekken bij de gewone brandstoffen- handelaren. dje Inmiddels de toezegging hebben gedaan, de cokes van de gas fabriek alhier te zullen betrekken. Gevonden: 1 belastingmerk in étui: 1 kist inh. chocolade; 1 Ijzeren vat met inhoud; 1 br. portemonnaie met Inhoud; 1 portemonnaie met inhoud; 1 gr. hand schoen en 1 damesparaplule. Inlichtingen politiebureau Jullanastraat. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw" der N.-H. Kerk Jullanastraat over de afgeloopen maand bedraagt f. 142,30. BIJ de spreekbeurt van dr. J. Fok- kema in de N.-H. Kerk werd ten bate van de hulpver. v, d. Geref. Zendingsbond een bedrag van f. 52,33 gecollecteerd. ALKEMADE. Tegen den steuntrekker K. alhier is door de politie proces-verbaal opgemaakt, wegens het verstrekken van onjuiste op gaven inzake zijn gezinsinkomsten. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van A. de Wit en B. van der Knyff; Cornells Gerardus, z. van J. J. Hoogenboom en A. G. van der Meer; Wilhelmus Cornells Maria. z. van W. N. van der Meer en C. J. Bartels; Alia Anna Geertruida, d. van A. Th. Straathof en J. Rotteveel; Neeltje, d. van C. H. Hyzelen- doom en J. Hyzelendoorn: Johanna Chris tina, d. van P. C. Buschman en C. M. van Amsterdam. Overleden: Johannes Hendricus Lek. 5 maanden; Hendrik Schakenbos, wedn. 81 jaar. Ondertrouwd: Johannes Adrlanes Schoo, jm. 28 jaar en Petronella Adriana Loos, jd. 30 jaar; Martinus Kennis, jm. 40 jaar en Joefina Theodora Zoet, Jd. 34 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Joseph Zoetemeld, jm. 36 jaar en Geertruida Wilhelmina Hogenboom, jd. 28 jaar. BOSKOOP. Diefstal uit winkels. Nadat door winkeliers aangifte was ge daan van gepleegde diefstallen uit hun winkels, o.a. van chocolade en andere kleinigheden, heeft de politie een meisje aangehouden, die na verhoor bekende. Het snoepgoed werd met andere kinderen ge deeld. Jaarverslag der Boom- en Plantenbeurs. Aan het jaarverslag 1935 ontleenen wij het volgende: De regeertngshulp nam weer een groote plaats in. Jammer dat, hoe zorgvuldig door de Sierteeltcentrale daartegen ook gewaakt wordt, toch voortdurend de han del nadeel ondervindt van het door de Regeering beschikbaar gestelde planten- materiaal. De Vereeniging was in het bestuur van de afd. Boomkweekerij in de Ned. Sier teeltcentrale vertegenwoordigd door den voorzitter den heer C. van Veen Cz. In Maart evenwel bedankte de heer v. Veen als bestuurslid van de Vereeniging. en tevens vroeg hij ontslag aan als afgevaar digde in de Sierteeltcentrale. Later trok de heer van Veen zijn ontslagaanvrage op dringend verzoek weer in. In October werd onzen afgevaardigde in de Sierteeltcentrale officieel ontslag gegeven, terwijl toen tevens bekend werd dat in zijn plaats een ander was gekozen, zoodat sindsdien onze Vereeniging niet meer in het bestuur van de afd. Boom kweekerij in de Sierteeltcentrale is verte genwoordigd. Genoemd bestuur is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: H. Gorter, voorzitter van den Ned. Bond vair Boomkweekers met onge veer 80 individueele leden en enkele aan gesloten plaatselijke vereenigingen. Leden: Jos. de Bie, lid van den Ned. Bond van Boomkweekers als boven, D. Veerman, voorzitter van de Vereeniging voor Boskoopsche Culturen met ongeveer 150 leden; Jac. Smits, voorzitter van den Bond van Plantenhandelaren met onge veer 80 leden, vertegenwoordigende de export van geheel Nederland; H. Mathot, voorzitter van de R.K. Land- en Tuin- bouwbond afd. Boskoop met ongeveer 150 leden. Voor de Ver. Boom- en Plantenbeurs met 469 leden en vertegenwoordigende de grootste groep van kleinbedrijven in Ne derland. werd het blijkbaar niet noodig geoordeeld haar een plaats in boven genoemd bestuur toe te kennen. De kas sloot met een flink batig saldo. De meeste verzoeken welke voor de cre- dietnemers tot de Sierteeltcentrale wer den gericht, zijn tot tevredenheid be handeld. Uit het jaarverslag van de Rozencom- missie bleek dat 1935 zich kenmerkte door een rustig verloop. Tweemaal werd de commissie opgeroe pen voor een keuring. Een certificaat van verdienste werd toegekend aan rose sport van Rödhatte. eigenaar de heer H. Booy. In het tweede geval kwam de commissie niet tot een beslissing. Door de Boskoopsche Beurs werden 30 beursdagen gehouden welke alle zeer goed werden bezocht. Het Scheidsgerecht behandelde in 1935 zes zaken, waarvan vijf tot beider tevre denheid werden opgelost. De zesde is slechts eenzijdig behandeld en wacht nog op beslissing. In 1935 werden behalve de jaarvergade ring 3 ledenvergaderingen gehouden en 23 bestuursvergaderingen. Het ledental groei de gedurende 1935 tot 497 leden, waarvan er 28 bedankten, hoofdzakelijk wegens vertrek en opheffing van het bedrijf, zoo dat op 31 Dec. het ledental 469 bedroeg, terwijl er voor 1936 alweer meerdere aan meldingen zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Degenkamp en M. M. Fase. Getrouwd: D. Both 26 j. en J. Kasius 27 jaar. Overleden: Marinus Hoogendoorn 5 maanden Willem Mesman 84 j. De afd .Boskoop van den R.K. Volks bond hield in het vereenigingsgebouw aan de Rozenlaan haar tweeden cursusavond. Na opening door den voorz., den heer G. van Capel. hield de heer A. J. M. Ange- nent een causerie over „Het karakter van den modernen staat'. Na gedachtenwlsse- ling sloot de voorzitter dezen Ieerzamen avond. De bazar, georganiseerd ten bate van de muziekvereeniging Harmonie „Excel sior" is een succes geworden. De ontvangst bedroeg circa f. 800. De heer C. J. Exalto slaagde voor het Mercuriusdlploma boekhouden, daar toe opgeleid door den heer J. A. G. Harm- sen alhier. Wegens overtreding der Drankwet is tegen enkele winkeliers alhier proces verbaal opgemaakt. HAZERSWOUDE. Ledenvergadering „Calvijn". De Ned. Herv. Kiesver. „Calvijn" hield een goedbezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer Jac. van Beek Szn., opende. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer L. Noordam, deed de penningmeester, de heer C. W. Oppelaar, rekening van de ontvangsten en uitga ven, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f. 6.77. Zoowel secre taris als penningmeester werd dank ge bracht voor hun gehouden beheer. De heer A. van Staveren Jzn. behandelde een onderwerp uit den Bijbel, dat getuigde van ernstig onderozek. De heer Jac. van Beek Szn. werd tot bestuurslid herkozen. Na diverse besprekingen volgde sluiting met dankgebed. Raadsagenda. De Raad komt morgen, des voorm. te 10 uur bijeen. - 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het Raadsbe sluit betreffende maximum snelheid. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de nieuwe verordening op de hondenbelas ting. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe rekening-cou rant-overeenkomst met de bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. 5. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit inzake het ventverbod. 6. Verzoek van belanghebben den om een verbinding van den Loeteweg met de Copierekade. 7. Bespreking van de loonbijslagregelingen voor 1936. 8. Voor stel van B. en W. tot publieke verpachting van het grasgewas en den tuingrond langs den toegangsweg naar het station. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting voor den dienst 1935. Een nieuw seinhuis: afbraak van het station. Het station der Ned. Spoorwegen, dat na de opheffing van reizigers- en goederen vervoer gesloten werd, zal worden afge broken. Daar het als kruisingstation zal blijven bestaan wordt op het v.m. 2de per ron een nieuw seinhuis gebouwd. Zoodra dit gereed ls. zal met de afbraak van het oude station worden aangevangen. Jaarverg. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afdeeling van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond hield in het lokaal achter de Geref. Kerk haar jaarvergadering. Te genwoordig waren 47 personen, w.o. een 10-tal dames. De voorzitter, de heer A. Sikma opende. De penningmeester, de heer M. v. d. Haven gaf een financieel overzicht, waaruit bleek dat de ontvang sten voor het hoofdbestuur bedroegen f. 1459.52 en de uitgaven f. 1361.38, batig saldo f. 98.14. Het saldo der rekening 1934 bedroeg f. 49.17, waarbij gevoegd f 98.14, tezamen f. 147.31, zijnde de totaal-inkom sten der pl. afd. De uitgaven daarvoor be droegen over 1935 de som van f. 104.75, al- zoo een batig saldo van f. 42.56. De uitkee- ring uit de werkloozenkas bedroeg vanaf 1 Jan. 1935 tot 31 Dec. 1935 de som van f. 3063.70. De voorzitter bracht den pen ningmeester een woord van dank voor zijn gehouden beheer. De avond werd voorts aangenaam doorgebracht met het houden van voordrachten, waarop de voorzitter voorging in dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. Bos geb. Kruit d. H. van der Togt geb. Hoeboer z. C. de Jonge geb. v. d. Velde z. A. Vos geb. Slootweg zoon. Ondertrouwd: A. P. Hoogerberg 26 j. en J. Verbeek, 21 j. S. Ossevoort 30 j. en M. Hage 19 j. Overleden: J. W. den Hertog geh. met T. van Aalst, 36 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Overleden: Joha. van der Ploeg, 35 jaar, echtg. van P. J. Stufzand; G. Bloemendaal, 59 jaar, echtg. van A. W. v. Grieken; C. E. Kok, 80 jaar, echtg. van P. de Ruiter. NIEUWKOOP. Uitvoering der Gymnastiekvereeniging. De gymnastiekvereeniging „Oefening kweekt Kunst" gaf in de zaal van hotel „Spoorzicht" twee uitvoeringen. Zoowel de orde- alsook de vrije-oefeningen op brug en rekstok werden door de dames- en heerenleden correct uitgevoerd. Vooral met de opvoering van balletdansjes, uitge voerd door kleine meisjes, en van de Tin- soldaatjes, uitgevoerd door kleine jongens, had men zeer veel succes. Uit hetgeen men beide avonden te zien kreeg, bleek duidelijk, dat de gymnastiekvereeniging snel vooruit gaat en dat de leiding bij den heer J. Broeke in goede handen is. De zaal was goed bezet. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Arnoldus, Z. van L. NoordervlietJ. Balkenende Georglus Antonius Quirinus, Z. van J. L. G. Hoek straP. J. Hoogendoorn Quirina Ma ria, D. van T. A. RooijakkersA. M. Ruig- rok Janna Reina Maria, D. van W. T. Noordoven—R. Toonen Alberta Ger- ritje, D. van A. van WervenG. Nijeboer. Overleden: Sophia Antonetta Johanna Maria de Meulemeester 57 j. echtg. v. J. J. M. Bogaerts; Johannes Joephus Lagerberg 61 j„ wedn. van A. C. NIJssen. Ondertrouwd: A. J. TerruweT. Hoge- toorn. NIEUWVEEN. In den nacht van 910 Januari werd een rijwiel onbeheerd op den openbaren weg gevonden Tot dusver ls nog niemand naar dit rijwiel komen vragen. Inlichtin gen zijn te verkrijgen bij de Rijkspolitie. Wegens het bedanken van den heer W. Plomp als kerkelijk ontvanger van de Ned. Herv. Kerk alhier ls benoemd de heer W. van der Leden. NOORDEN. De Geref. Kerk ontving van haar zusterkerk te Oudshoorn f. 5. OUDE WETERING. Liefdadigheidsuitvoering der Maria- Congregatie. De uitvoering van de tooneelclub der Maria-Congregatie uit Roelofarendsveen in het hotel van den heer v. d. Bosch, ten bate van de uitzending van een t.b.c.- patiënte naar Lourdes is een groot succes geworden. De belangstelling was overwel digend! Het peil was te roemen. Kap. Hof stede opende. Ook de verloting leverde een flink batig saldo op, zoodat het doel wel zeer dioht zal zijn benaderd. Het muzikale gedeelte werd keurig verzorgd door de vioolclub uit Roelofarendsveen, terwijl de regie werd gevoerd door den heer Jac. van Berkel. Een aardige gedachte was het om na afloop van het tooneelspel, toen kape laan Hofstede ook reeds hartelijk dank had gezegd voor de belangstelling, zulks ook speciaal namens de patiënte en haar familie, om door enkele dames een passend afscheidslied te doen zingen. Hiermede was deze avond, welke beheerscht werd door de idee der Christelijke liefde passend besloten. TER AAR. Raadsagenda. De Raad komt morgen des voorm. 9 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van 2 leden voor de commissie van plaatselijk schooltoezicht. 3. Schrijven Kamer van Koophandel te Leiden inzake steun aan den Middenstand. 4. Voorstel van B. en W. tot het garandeeren van bloemkwee- kerscredieten. 5. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een nieuw contract met de N.V. Gekro inzake vieeschdestructie. 6. Bespreking beheersvorming electrlclteits- voorzlening. 7. Wijziging gemeente-begroo ting 1935. o WADDINXVEEN. Het gemeentebestuur heeft besloten de loonbijslagregeling niet meer voort te zetten. Het zielental dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1935 7713 en op 1 Jan. 1936 7792 zielen. Alzoo een vermeerdering van 79 zielen. Vanwege het Nat. Crisiscomité ont ving het pl. comité een groote zending kleealngstukken, als dekens, schoeisel en levensmiddelen. Deze goederen zijn be stemd voor den kleinen middenstander, die in moeilijke omstandigheden verkeert. Voor comité B (aanvullende steun voor steuntrekkersi kwamen van de zijde der burgerij vele kleedingstukken in voor een extra-uitkeering. Bovendien worden door het comité voor kindervoeding wekelijks meer dan duizend warme maaltijden aan arme kinderen verstrekt. Gevonden: een schroevendraaier bij J. van Gils, Henegouwerweg; een waterstuk van een trombone bij H. K. Snoeij, Wil- helminakade; aankomen loopen een hond bij A. Kwaak, Zuidkade. In de Ned. Herv. Kerk werd in de collectezak een enveloppe gevonden voor de diaconie, kerk en Ons Bouwfonds ieder f. 10. De collecte gehouden voor de Evangeli satie-commissie bracht f. 44.08 op. ZWAMMERDAM. Aanhouding van autodief. Door den gemeente-veldwachter J. K., alhier, is in samenwerking met den bri gadier der Rijksveldwacht te Alphen, ge arresteerd zekere H. C. B. te Alphen, als verdacht van medeplichtigheid in diefstal van een auto, gemerkt H.Z. 4724, welke in Hillegersberg ls ontvreemd. Verdachte was n.l. den vorigen avond alhier ln bedoelde auto met nog twee onbe kende personen gezien. Na voorlooplg ver hoor ten Gemeentehuize alhier, in tegen woordigheid van den Inspecteur van politie te Hillegersberg, ls verdachte voor verder onderzoek naar Hillegersberg overgebracht Gevonden: een heipaal, gevonden in den Rijn alhier. Inlichtingen daarom trent te bekomen ter gemeente-secretarie. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1935 in totaal 2509 personen (1245 m. en 1264 vr.i Op 31 Dec. 1935 bedroeg zij 2538 zielen (1259 m. en 1279 vr.) Vermeerdering alzoo 29 personen. AALSMEER. De Bloemenhandel. In den bloemenhandel is weinig veran dering gekomen. De seringen komen nog steeds ln massale hoeveelheden; het aan bod van rozen is thans heel gering. De prijzen der seringen waren, vooral voor de grootere en betere takken laag. Gelukkig was nog, dat veel kleinere takken op de Engelsche markt konden geplaatst wor den, welke in verhouding beter opbrengst gaven dan de groote. Onder den invloed van het kleine aanbod werden bevredigen de prijzen voor de rozen besteed, waarbij de Edith Helen de hoogste opbrengst gaf. Van de prunustakken komen flinke par tijen ter veiling; de prijs ls echter meestal aan den lagen kant. Vooi de beste Japan- sche kerstakken werd tot 48 ct. per stuk betaald. Tengevolge van weinig aanbie ding. werd voor de beste kwaliteit Jap. lelies een flinke prijs besteed, terwijl de Am. anjers, waarvan eveneens een klein aanbod, weinig in opbrengst verbeterden. De aanvoer van bolbloemen is al van groo te beteekenis, doch de opbrengst was veel al laag. Beter was het met het plumosus- snijgroen, dat tot 40 cent per 10 ranken noteerde. Van Rivière-bloemen was de laatste dagen geregeld aanvoer van mi mosa, sneeuwklokjes, narcissen enz. De mimosa gaf als hoogste opbrengst f 4.50 per mandje. Inbraak. Bi] de familie S.. aan de Hortensialaan alhier, is ingebroken, waarbij een bedrag van pl.m. f. 60 wordt vermist. De hulsge- nooten hadden zich boven ln hun slaap vertrekken ter ruste begeven, toen men kans heeft gezien de achterdeur door mid del van een valsche sleutel te openen en het huis binnen te dringen. Op een boven kamer bevond zich een geldkistje, dat mee genomen werd en beneden van zijn inhoud is ontdaan. De politie heeft de zaak in on derzoek. Den laatsten tijd komen hier her haaldelijk inbraken voor, zonder dat het gelukt is de daders op te sporen. Jaarvergadering „Hulp in Nood". Het Weduwenfonds „Hulp ln Nood" heeft zijn jaarvergadering gehouden ln „Bloe- menlust" te Oostelnde. De voorzitter, de heer Am. Eveleens, opende. De secretaris, de heer P. v. d. Meer Pzn-, las de notulen der vorige alg. vergadering, welke onveran derd werden vastgesteld. Dan las de secre taris het jaarverslag Over 1935, waaruit ge concludeerd moet worden, dat ook het Weduwenfonds door den ongunst der tij den te lijden heeft. De Inkomsten gaan in dalende lijn; het bestuur zag zich al ge noodzaakt de traditloneele Kerstgaven aan de weduwen achterwege te laten Ook word overwogen de vaste ultkeeringen te ver lagen. De penningmeester, de heer W. Kos ter, bracht verslag uit. De inkomsten had den in 1935 bedragen (met inbegrip saldo 1934 it f. 228.43) f. 1123.08. de uitgaven f. 1035, batig saldo f. 88.08. Boeken en kas waren nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Besloten werd, ten einde tot verbetering der kas te komen, een speldjesdag te organiseeren. Als be stuursleden werden bij accl. herbenoemd de heeren P. v ,d. Meer Pzn. en W. Plet. Tot leden der financlëele commissie 1936 werden benoemd de heeren A. Biesheuvel en D. Piet Wzn. Na rondvraag volgde slui ting. De opbrengst van den verkoop van kinderpostzegels en prentbriefkaarten heeft in deze gemeente bedragen f. 705.79. Vorig jaar was het bedrag ongeveer f. 50 hooger. o BENTHUIZEN. Uitvoering van „Hozanna". Bovengenoemde zangvereeniging gaf haar eerste uitvoering ln het veillngsge- bouw, dat met vlaggen versierd was. Het gebouw was stampvol. De voorzitter open de door te laten zingen Ps. 42 1 en ge bed. Na een hartelijk welkom gaf spr. de leiding aan den directeur den heer J. Kok, uit Boskoop. Onder diens bekwame directie werd het programma dat uit 17 nummers bestond, vlot uitgevoerd. Op verzoek wer den nog een 2-tal nummers herhaald n.l. ,,'t Lintenspel" en „Werkmanslied". Men kan met groote voldoening op deze uit voering terugzien. De voorzitter de heer W. Mets, sloot, na 't zingen van Ps. 136 1 en dankgebed. o HAARLEMMERMEER. Ernstige brandwonden bekomen. De bijna 80-jarige aan den IJweg in Haarlemmermeer alleen wonende oude heer v. d. V. had in zijn woning, terwijl plotseling de vlam uit de kachel sloeg, het ongeluk daarmede ln aanraking te komen, met het gevolg, dat zijn kleeren in brand geraakten en zijn gezicht deerlijk werd verbrand. De oude man had nog de tegen woordigheid van geest zelf het vuur te blusschen, doch de bekomen bftndwonden waren van dien aard, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toe stand is naar omstandigheden bevredigend. 25-jarig jubileum van den heer J. F. R. Gevers. De heer J. F. R. Gevers, gemeente-op zichter te Hoofddorp, werd met ingang van 1 Februari 1911 bij de instelling van een zelfstandigen dienst voor het bouw- en woningtoezicht, door den Raad van deze gemeente benoemd, zoodat het op 1 Februari a s. 25 jaren geleden zal zijn, dat hij in gemeentedienst is gekomen. Later werd hij ook commandant van de brand weer. Tijdens zijn ambtsvervulling is er veel veranderd, verbeterd en uitgebreid in Haarlemmermeer; de brandweer heeft haar motorspuiten gekregen: de gemeente reiniging werd ingesteld als aparte tak van dienst; de wegen werden verbeterd en de openbare straatverlichting omgezet in electrische verlichting. Ook is de heer Gevers ontwerper geweest van verschil lende gebouwen in Haarlemmermeer, waarvan de openbare Julianaschool te Zwanenburg wel een van z'r, mooiste wer ken was. Het ligt in de bedoeling den jubilaris met zijn familie Zaterdagmorgen ten raadhuize namens het gemeentebestuur de ambte- Woensdag. Kantoor Rijnsburgerweg 31 E: Buitengew. alg. verg. van aandeelh. N.V. Mij. tot Expl. van Onr. Goederen „Hou-Vast", 2 u. nam. Rijnsburgerweg 31: Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders der N.V. „Beperkt Bezit". 2'/i uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bereeërsavond. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Stengelinstr. 1) Spr. J. A. Vellekoop van Alphen. 8 uur nam. Rijnsburg zaal Prot. Bel.)Uitvoe ring der Zangver. „Excelsior". 8 uur nam. Donderdag. Alg. Ledenverg. afd Leiden Ver. voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies. Plantage 12. nam. 8 uur. Nutsgebouw: Jaarvergadering Ver. tot Bev. der Bouwkunst. Spr. Jan de Quack over ..Spelllngsproblemen" (architectuur ln letter en woordbeeld) nam. 8 uur. Stadszaal: Tooneelavond „Inter Amlcos" 8 uur nam. K a tw lj k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Geref. Bond. Spr. ds. Lekkerkerker. 7'/t uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.)Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 10—4 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Preventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De blonde Carmen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Ga nooit van me weg". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. njn. „Quo Vadls?" Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „De Diesel Express". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, HaarL str., 7 uur nam. „Koningin Christina", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. waar genomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 7835 Wat Miinhardt maakt is goed naren en de werklieden te ontvangen en dank en hulde te brengen, voor hetgeen hij in al die jaren in het belang van de gemeente heeft gedaan. Jaarvergadering Fanfarcgezelschap. Het Fanfaregezelschap „Excelsior" hield in de Landbouw te Hoofddorp haar jaar vergadering. Na opening door den voor zitter, den heer Koopman, brachten de secretaris en de penningmeester de jaar verslagen uit, waaruit bleek dat „Excel sior" zich in toenemenden bloei mag ver heugen. De heeren F. J. Koopman en A. Kloot wijk werden als bestuurslid herbenoemd. Hierna hadden besprekingen plaats in verband met een te houden uitvoering en het plan om deel te nemen aan het con cours te Amersfoort en/of Amsterdam. In de Gouden Leeuw te Nleuwvennep hield de Landelijke Rijvereenging „De Venneper Ruiters" een goedgeslaagde Rul- teravond. Nadat de voorzitter, de heer Pruissen, de bijeenkomst had geopend, werd door eenige ruiters het Volkslied en het Welkomstlied gezongen, waarna de heer W. Slob, secr. van de Federatie van Landelijke Rij vereenigingen in Nederland, een belangrijke lezing hield over: „Het paard in Nederland, voorheen en thans". De avond werd verder met tooneelstukjes en voordrachten afgewisseld en met een gezellig bal besloten. Naar wij vernemen is het voortbe staan van de Tooneelver. „Gezellig samen zijn" verzekerd- In de bestuursva- catures ontstaan door het vertrek van het spoorweg personeel voorzien door de benoeming van nieuwe leden. Tot voorzit ter werd definitief benoemd de heer W. A. Meeuwig, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren L van der Ven, R. G. C Hoffschlag en J. van der Welle. De I verdeeling van de overige bestuursfuncties zal nog nader worden geregeld. In de ledenvergadering van de gym nastiek- en athlet.iekver. .Lijnden", werd tot voorzitter herkozen de heer P. Bart, terwijl tot bestuurslid, in de plaats van mej. C. Buis, die als zoodanig bedankte, benoemd werd mej. C. Mienis.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6