LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Januari 1936 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Zilveren jubileum van den heer K. Scheepmaker. De heer K Scheepmaker, thans onge veer een 20-tal jaren chef van het filiaal der Fa Albert Heyn, herdacht het feit dat hij 25 jaar geleden daar in dienst trad. Groot was de belangstelling voor dit voor den heer Scheepmaker zoo heuglijke feit. Zijn patroon, de heer Alb. Heyn, kwam den chef persoonlijk gelukwenschen en bood hem een gouden horloge met in scriptie aan. Van het filiaalpersoneel kreeg de jubilaris een portefeuille met goui beslag en inscriptie. Talrijk waren bovendien de felicitaties en bloemstuk ken. welke de heer Scheepmaker op dezen voor hem zoo gedenkwaardlgen dag in ontvangst had te nemen. Van vele hu'.zen in het dorp wapperde de driekleur „Aalsmeer Fanfarecorps" (dir. de heer P. F. v- Overbeekel heeft een concert gegeven in hotel „De III Kolommen". Me dewerking is verleend door Albert Klein en mr. Leberto, gooc^elkunstenaar. Zoo wel van de muziek als van hetgeen de medewerkenden ten beste gaven, is veel genoten. Besloten is met een bal, onder leiding van Fred's Old Fellow Band. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den Burgemeester. Herdenking dr. Eikelenboom Verkoopln- gen Crediet kleine zelfstandigen Subsidie Chr. Jeugdorganisatie De bebosschlng der duinen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van Burgemeester Woldrtngh van der Hoop. Deze hield een Nieuwjaarsrede, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. ziet de toekomst zeer somber in en ook plaatselijk worden de zorgen voor het gemeentebestuur elk jaar grooter. De in ons land gevolgde methode, om eenerzijds bedrijven en prijzen te steunen en ander zijds het levenspeil omlaag te drukken, kan niet anders dan tot een catostrophe leiden, welke te verwachten is op het oogenblik, dat zij, die thans nog betalen kunnen, hiertoe onmachtig worden en op him beurt steun zullen behoeven. Een weg die bovendien onherroepelijk leidt tot staats-socialisme. welke kant. naar het ons voorkomt, de huidige regeering niet vrij willig op zal willen gaan. Door dezen gang van zaken wordt de bemoeienis van het gemeentebestuur met het particuliere leven der inwoners steeds grooter en steeds uitgebreider wordt het aantal van hen die steun of onderstand van het gemeentebestuur moeten hebben om in het allernoodigste te voorzien. Maar ook hier zijn grenzen en spr. vreest, dat wij wat Katwijk betreft, zeer dicht bij het plaatselijk bereikbare zijn. Na gewezen te hebben op de ook hier steeds erger wordende werkloosheid merkte spr. op, dat het door de maatregelen van de regeering, wat beter gaat in den land- en tuinbouw; dit jaar werden bü wijze van werkverschaf fing een groot aantal arbeiders bij de be drijven geplaatst. Voor arbeiders en be drijven werkte dit nuttig, doch van de Rijks- en gemeentekas werden belangrijke uitgaven gevergd. De bevolking bedroeg op 31 December 17555 inwoners. De hoofdbedrijven hier ter plaatse deel den in de algemeene malaise. Het vlssche- rijbedrijf maakte een kritiek jaar door. Voor de trawlvisscherij waren de uit komsten van 53 loggers een besomming van f. 640.933. Hierbij is niet gerekend met de uitkomsten der visschers-eigenaars. De resultaten der haringvisscherij waren ook slecht; de doorsnee-prijs was f. 8.50— f. 9.00 per kantje; 56 schepen besomden ln 434 reizen f. 1.035.993. Het tuinbouwbedrijf maakte een heel droevig jaar door. Het badseizoen is naar omstandigheden nog mede gevallen. De opbrengsten der verhuring van woningen is veel verminderd. De toestand van den middenstand is, mede door de zware lasten, zeer moeilijk; in vrijwel alle branches is een teveel van zaken ontstaan, zoodat nog slechts weini gen een bestaan kunnen vinden. Voor het gemeentebestuur levert de al gemeene toestand groote moeilijkheden op. Een groote stuurmanskunst is noodig om varende te blijven. Met een opwekkend woord besloot spr. Dr. Hueting antwoordde den voorzitter en sprak zijn bezorgdheid uit over de toekomst. Spr. deed namens den raad de toezegging met B. en W. te zullen mede werken en vertrouwde op de hulp van God. De voorzitter wijclt. woorden van deel neming bij het overlijden van dr. Eikelen boom, oud-raadslid, die een groote werk kracht ontplooide in 'het belang der ge meente. Als voorzitter van V.V.V. en van de Reddingsbrigade zal dr. Eikelenboom moeilijk te vervangen zijn. Hij zal ook bij den raad in dankbare herinnering blijven. Als lid der commissie van toezicht op de Openbare Bewaarschool te Katwijk a. d. Rijn werd mevr. H. J. MeijeringHet- tema herkozen. Goedgekeurd werd voorstel tot verkoop van grond aan den heer K. Dubbeldam (288 M2. grond aan de Kamperfoellstraat, prijs f. 6.— p. M2.) en aan J. Houwaard (572 M2. gelegen aan de Tijmstraat, hoek Kamperfoelistr. Noordzijde, f. 6.per M2.). Voorstel van B. en W. tot verkoop van het gebouw, waarin het hulppostkantoor te Katwijk Rijn is gevestigd. De kantoorhou der bij de Posterijen, de heer H. Besteboer, heeft bericht dat hij het van de gemeente gehuurde perceel Voorstraat 51 met ingang van 1 Jan. 1936 niet meer voor f.375 p. j. wil blijven bewonen, doch wel voor f. 250. eensdeels met het oog op de verlaging van zijn tractement, doch bovenal in verband met de aanwezigheid van een slagersbedrijf naast zijn woning. De eigenaar van het overpad is onder geen voorwaarde bereid afstand te doen van dit overpad, doch gaf te kennen dat hij het perceel Voorstr. 51 wel van de gemeente wil koopen voor f3000 vrij geld. E. en W. zijn van oordeel dat de prijs redelijk is en stellen voor het perceel Voorstr. 51 te verkoopen. De heer P. Guyt uitte zijn verwondering over dit voorstel. In 1929 heeft de gemeente f. 2200 aan dit pand laten verdienen door verbouw en restauratie, 't Is bovendien ge- wenscht. dat daar het postkantoor blijft. Dr. Hueting sloot zich hierbij aan. De heer Grimbergen pleitte voor behoud der Gemeenteklok, die aan het gebouw be vestigd is. Na lange bespreking werd het voorstel met 11—6 st. verworpen. B. en W. kregen machtiging het gebouw voor i. 250 te verhuren aan den tegenwoordigen huurder. Het. voorstel tot verlenging van den duur der schoolgeldverordening wordt aange houden. Voorstel tot het verleenen van een cre diet a 10" 'o van het in 1935 geveilde bedrag aan kleine zelfstandigen. De totale aflos sing zal voor 1 Jan. 1937 moeten plaats hebben. Indien het geheele bedrag reeds voor 1 Nov. 1936 zal zijn terugbetaald zal het voorschot renteloos zijn; bij latere terugbetaling zal echter over den geheelen looptijd ran het voorschot een rente ad 5" ,i moeten worden vergoed. De tuinders zullen zich moeten verbin den er genoegen mee te nemen, dat van wege het veilingbestuur ten behoeve van de gemeente 15°van het door hen geveilde bruto-bedrag wordt ingehouden ter aflos sing van het voorschot. In 1935 werden credieten verstrekt tot f. 1976.07. Hiervan moest op 15 Jan. 1.1. nog f. 17.35 worden terugbetaald. Gezien dit gunstige resultaat meenen B. en W. dat aan het verleenen der credieten voor 1936 weinig risico ver bonden zal zijn. Volgens berekening zal voor 1936 ongeveer f. 3500 noodig zijn. Dit voorstel werd ongewijzigd met alg. st, aangenomen. Voorstel tot het toekennen van een sub sidie aan de Chr. Jeugdorganisatie ten be hoeve van de ontspannings- en leeszaal. In het belang van dit zeer nuttige werk achten B. en W. het alleszins gewenscht aan het verzoek van de organisatie gevolg te geven. B. en W. stellen voor een subsidie te ver leenen van f. 100, onder voorwaarde dat het Jeugdhuis voor jeugdige werkloozen wordt opengesteld. Na diverse opmerkingen werd het voor stel z. h. st. aangertomen. Praeadvies op het adres van V.V.V. in zake bebossching der duinen en met ver zoek over te gaan tot het aanleggen van bosschen, wandel- en rijwielpaden en het aanbrengen van richtingborden in de duinen. Behalve B. en W. heeft ook de commissie voor werkverschaffing de uit voering van een en ander als een ge schikt object voor, werkverschaffing be keken. Echter moet' niet vergeten worden, aldus B. en W. dat alvorens tot de ver wezenlijking van dergelijke plannen kan worden overgegaan, de financieele zijde daarvan een der vn. punten van overwe ging uitmaakt, hetgeen tot heden noch de commissie voor de werkverschaffing, noch het college van B. en W. tot een desbe treffend voorstel konden doen besluiten. De heer Guyt zegt, dat het praeadvies niet geheel juist is. De commissie voor de werkverschaffing was niet gereed met deze aangelegenheid. De voorzitter zegt dat van deze opmerking nota zal worden genomen. Werd aangenomen. Het praeadvies op het adres van de „N.V. Landbezit Duinoord" Inzake het uitbreidingsplan. Werd voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot het verleenen van uitstel van bebouwing van grond aan de Mei doornstraat, welke grond-op 25 Juni 1934 is verkocht aan de N,V. Bouw- en Exploi tatie-Maatschappij .Eigen Woning" te Oegstgeest en binnen een jaar na den koop bebouwd had moeten zijn. De koop ster is door ondervonden moeilijkheden niet in de gelegenheid geweest met de bebouwing een aanvang te maken en heeft dus aan de verplichting niet kun nen voldoen. B. en W. adviseeren tot Inwilliging van het verzoek te besluiten en te bepalen dat de bouw dezer woningen uiterlijk op 30 April 1936 moet zijn voltooid. Na dis cussie aangenomen. Voorstel tot het verleenen van dispen satie van art. 22 der bouwverordening. Het betreft het bouwen van een houten gebouwtje door J. Haasnoot op het perceel Zeeweg 50. Aangenomen nadat de heer Guyt zich er tegen heeft verklaard, aar het een hou ten auto-garage wordt. De N.V. C. den Duik vraagt vergunning voor het oprichten van een houten ge bouw naast de taanderij aan de Mr. Fock- straat. Goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van het politie- ambtenarenreglement. De Minister deelde mede dat hij in de verordening alsnog wenscht te zien opgenomen een be paling, waaruit blijkt dat de voor den inspecteur van politie gestelde salaris normen van f. 2900 tot f3500 uitsluitend voor den tegenwoordigen functionaris gel den. Aldus besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Guyt een betere regeling van onderstand voor de vischventers, die volgens de regelingen als armlastigen staan aangemerkt. De heer v. d. Marei vroeg of het juist is, dat de gemeente 30.000 M3. zand heeft verkocht. Niet juist, aldus de voorzitter. Een kleinere hoeveelheid is gratis gegeven onder voorwaarde dat Katwijksche arbei ders er aan moeten werken. De heer Meerburg vroeg de volgende rebus op te lassen: hij ontving van den Ontvanger zijn presentiegeld in een zakje thuis gezonden. Op dit zakje staat dat na opening geen reclame meer mogelijk is! (Hilariteit in de raadzaal). De heer Grimbergen betreurde de wijze van landverhuring door het gemeente bestuur op een wijze zooals nu is gebeurd, waardoor bij de verhuring zelfs ordever storing plaats had, n.l. combinatie van verschillende perceelen. De voorzitter zeide, dat helaas verzuimd is de commissie van deskundigen te voren te hooren. 't Is gebleken, dat door dit systeem geen dienst is bewezen aan de gemeente. Herhaling zal daarom niet meer plaats hebben. Ook de heeren v. Tongeren en v. d. Zwan spreken hun af keuring uit. Dit laatste zeide niet meer in de gepoemde commissie zitting te wil len hebben. De heer Guyt klaagde nog over bevoor rechting door opzichters van gemeente werken van bepaalde personen. Weth. Dubbeldam beantwoordde den heer Guyt. Hierna vergadering in comité-generaal. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter z. van P. Spaanderman en J. de Mol; Antje d. van A. van Duijn en G. van der Wiel; Pietje d. van D. van Duijn en M. Guijt; Maria d. van P. H. Admiraal en E. de Jong; Jacoba Cornelia d. van J van Duijn en W. van Duijn; Gerritje d. van J. van den Oever en A. van Rijn. Overleden: Martinus Bergman, oud 77 jaren, echtgenoot van C. de Groot; Catha- rina Wilmlna van der Brugge, oud 63 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: J. Groen en J. van Duijn. Getrouwd: G. Meijer en G. Bonsel; B. de Best en M. Vooljs: A. van Duij ven voor de en G. W. Zuijderduijn. KATWIJK AAN ZEE. Pluimveetentoonstelling „Ko-plu-ko" Deze tentoonstelling werd in de groote zaal van Hotel du Rhin geopend. Voor dierenliefhebbers is hier veel te zien. Dat er pracht exemplaren op deze expositie te zien zijn. blijkt wel uit de vele prijzen en eere-prijzen. welke uitgereikt zijn. Het be stuur der ver. kan dan ook met dankbaar heid op het verkregen succes terugzien. De voorz. van de ver. de heer C. van Beelen opende de tentoonstelling. Voor zeker. zei spr. is het een genoegen te weten dat door leder lid hard is gewerkt om dit resultaat te bereiken. Nog geen jaar geleden werd onze vereen, opgericht en telt nu reeds een 70 tal leden. Aan alle inzendingen is flinke zorg be steed en al zijn dan ook alle dieren geen lste prljswinners. elk lid zal zijn best doen om de volgende keer nog mooier en beter dieren te brengen. En woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan allen die ons in de gelegenheid hebben gesteld om met zooveel eereprljzen voor den dag te komen; ook aan den heer Lammens voor de be schikbaarstelling van deze mooie zaal. Spr. hoopte, dat. gedachtig aan de spreuk „een dracht maakt macht" onze vereen, nog vele jaren een tentoonstelling zal houden waarna hij deze voor geopend verklaarde. Van den uitslag vermelden wii alleen de eerste prijzen; deze zijn als volgt: Gr. hoenders. Red Island le pr. en E.V. C. J. Lugthart. Holl. hoenders (Zilverlakens) twee le nr. C. v. Beelen. Holl. hoenders (zwart) twee le pr. A. Peters. Minorca's twee le nr. L. A. Dijksman. Fazanten (goud) twee ie pr. C. J. Lugt hart. Fazanten (zilver) le or. W. Rijsdam en C. J. Lugthart. Vlaamsche reuzen (wit) le pr. C. v. Beelen en A. Kleinhout. Lotharingers (zwartbont) le pr. W. v. d. Bent. Weevers (wit) le pr. J. v. Egmond: idem (blauw) le pr. C. J. Lughart; idem (zwart) le pr. C. J. Lugthart. Rijnlanders vier le nr. C. v. Beelen. Papillons (zwart) le pr. Th. Koekebak- ker en H. Guijt: idem (blauw) le nr. Th. Koekebakker en D. A v. d. Meii. Zilvervoskonijnen (zwart) le pr. L. A. Dijksman. Hollanders (zwart) le pr. G. Guijt en A Kuijt: idem (blauw I le pr. C. C. v. d. Gugten; idem (Isabella) le pr. A. Klein hout: idem (Madagaskar) le pr. L. A. Dijksman. Black and Pan le nr. G. Guijt. Klein Zllvers (midden geel) vier le pr. P. v. d. Mei): idem (lichtgeel) drie le pr. P. J, Vooijs en H. Böönders: idem (licht blauw) twee le pr. P. -v. d. Meijidem (lichtzwart) le pr. P. v. d. MeU: idem (andere kleuren) twee le pr. Jac. v. d. Plas. Russen (zwart) twee le pr. C. v. Beelen en Jac. Glasbergen. Polen (roodoog) twee le pr. H. Boonders en twee le pr. W. v. d. Bent. Havanna Rex twee le pr. C. v. Beelen. Cavia's (zwart) le pr. A. S. Maris. Sierduiven. Brunner kroppers (wit) twee le pr. H. v. Schie; idem (geel) twee le pr. H van Schle. Gentsche kropper le pr. H. v. Schle. Silezische plaatkropper le pr. H. v. Schle en W. Kuijt Wzn. Holle kroppers, wltroek. twee le pr. W. Kuijt: idem roodbont le p.r W. Kuijt. Postduiven. Schoonheidsklasse le pr. A. Kleinman. drie le pr. A. v. Egmond. le nr. H. v. Schie. VliegtypeklasesHierbij vielen vele prij zen ten deel aan A. Kleinman. A. van Eg mond J. N. Sible, L. A. Dijksman en H. van Schie. Ook aan de ingezonden kanaries werden vele prijzen uitgereikt. Voor de inzending van tropische vogels vielen priizen ten deel aan: Adr. Pluim- graaff. A. Peters en voor een collectie kleurmuizen aan A. S. Marls. Veel lawaai om niets.... Een gToot deel van het zuidelijk deel van het dorp was in rep en roer. toen het gerucht ging dat een kind door een man ontvoerd zou zijn. Hoewel een door de politie ingesteld onderzoek uitwees dat dit gerucht op on waarheid berustte, bleef men in de om geving van het Zeehosnitium in de Zuid- duinen aan het zoeken met lantaarns, lichtbakken enz. tot des avonds half 11 toe. Ten slotte bleek, dat een jongen van 8 jaar het verhaal uit zijn duim gezogen had en daardoor de onrust veroorzaakt had. In de Zuidduinen is een granaat ge vonden. die nog niet ontploft was. Door de politie werd de bouwer v. d. V. uit Rijnsburg. die van uit de tweede verdieping van een in verbouwing zijnd woonhuis in de Voorstraat schoppen puin naar beneden op de straat wierp, ver- -baliseerd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Eer ste Herv, School alhier, is benoemd de heer D. Wijbenga, thans tijd. onderwijzer aan de 3e Herv. School. o LISSE. Feestelijke Jaarvergadering der Ger. Jeugdvereenigingen. In gebouw „Rehoboth" werd een geza menlijk jaarfeest gevierd door de 3 jeugd vereenigingen der Gerit Kerk alhier. Dit feestelijk samenzijn stond onder lei ding van den pastor loei, dr. Th. Ruys Jr., welke een welkomstwoord sprak. Door den heer D. van Turennout werd leen jaarverslag voorgelezen van de J. V. „Timotheus". Een der knapen, Joh. de Jong, léverde een onderwerp over de bekende Oud-Testa- mentische figuur „Jozef". Een aardige afwisseling was een twee tal voordrachten dat nu volgde. Vooral de geestige voordracht van M. Eisenga geti teld „De dag van Moosie" had veel succes. Namens de melsjesvereeniging „Ken Hem in al uwe wegen" gaf mej. M. M. van Gin- hoven een onderwerp uit de vaderland- sche geschiedenis ten beste over „Het Stad- houderlooze tijdperk 1650—1572". Na de eerste pauze werd door een dub- belkwartet van leden der J. V. en M. V. een tweetal liederen gezongen, n.l. Psalm 130 1 en 2 en „Geloof, hoop en liefde", op het orgel begeleid door Mej. M. M. van Gin- hoven. De secr. der meisjes-ver. mej. J. le Cler gaf in haar keurig samengesteld jaarver slag een blik over het afgeloopen vereeni- gingsjaar dat zloh kenmerkt door een op gewekt vereenlglngsleven. Direct hierop volgde het jaarverslag der knapenvereeniglng door den secretaris G. Horsman. Nu volgde namens de J.V. een onderwerp door K. van Turennout over: „Om de vrij heid: Datheen-Oranje-van Oldenbarne- veld". Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met verschillende voordrachten door de verschillende vereenlgingen. In het bijzonder dient vermeld te worden de opvoering van een tweetal tableaux door de M.V. n.l. „De Jaargetijden" en „De vak ken op de M. V." Gelukwenschen van oudere vereen, wer den door afgevaardigden overgebracht, waarbij het laatst het woord werd gevoerd door den afgevaardigde van den Kerke- raad, die tevens met dankzegging eindigde, waarna dr. Ruys deze goed geslaagde feest- vergadering sloot. Feestavonden Landarbcidersbond „St. Isidorus". In een tweetal druk bezochte feestavon den werd het jaarfeest gevierd door den R.K. Landarbeidersbond alhier. Beide avonden stonden onder leiding van den voorzitter, den heer H. v. d. Vlugt, welke de aanwezigen verwelkomde, in het bijzonder de geestelijkheid. Hierna werd het woord gegeven aan den oud-plaatsgenoot, den heer J. Salman. De heer Salman zeide dat geen geld meer rente afwerpt dan contributie voor den bond. Het zou er treurig uitzien als wij in onzen tijd geen organisaties zouden heb ben. Spr. haalde enkele voorbeelden aan uit plaatsen waar geen organisaties zijn en toonde aan hoe slecht de toestanden daar zijn. De waarde van een contract is in dezen tijd niet te schatten. Vervolgens wees spr. op Duitschland on der het tegenwoordige regiem. Laat u niet van de wijs brengen door het zoet gefluit van den vogelaar, welke uw leiders ver dacht maken. Wat zou er van onze mooie organisatie terecht komen onder zulk een regiem? Wij zullen onze vrijheid met hand en tand verdedigen! Het overige gedeelte van deze feest avonden werd verzorgd door de tooneel- club „Nut en Genoegen". Het muzikale ge deelte was in vertrouwde handen bij den pianist J. Reeuwijk en den accordeonist C. v. d. Meer. Zending onder de Joden. Op uitnoodiging van den Kerkeraad der Chr. Ger. Kerk trad in de Chr. Ger. Kerk alhier op ds. W. F. Laman van Middel- harnis, met het onderwerp: ,De Jood wandelende,, maar onder de heerlijkste beloften". De Jood „wandelend" werd ontleend aan Deut. 28 65 en „de heerlijkste belof ten" vonden hun grond in Rom. 11 24. De spr. begon met de legende van „den wandelenden Jood" te verhalen en hoewel dat een legende is, zit daar toch een kern van waarheid in, want dat de Jood „wan delende" is, is overeenkomstig de profetie in Deut. 28 65 en wel als gevolg van zijn zonde. Dat volk had God uitverkoren, en het steeds op duidelijker wijze de komst van den Messias geprofeteerd. De Messias is gekomen en de Zijnen hebben Hem niet aangenomen. En om het steeds afwijken van den Heere en de Messias-verwerping „wandelen" zij nu over de aarde, verstooten, vertrapt en veracht. Maarzij „wandelen" onder de heer lijkste beloften! Eens zal Israël komen tot de aanneming van Jezus Christus. Dien Messias te verkondigen aan den Jood IS roeping van eiken Christen, maar ook van de Chr. Geref. Iterk. De Synode heeft dat ingezien, want in 1931 is een deputatie samengesteld, speciaal zioh ten doel stel lende ,te komen tot daadwerkelijke zen ding onder de Joden. Het zendingswerk onder Israël is een roeping der Kerk. dus eischt het ons aller warme belangstelling en medeleven. Door het bestuur van het „Nut van 't Algemeen" alhier is een gymnastiekver. opgericht. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond hield een open bare vergadering in de Geref- Kerk al hier, waarin als spr. optrad dr. Wielenga van Amsterdam met het onderwerp: „De Bergrede en onzen tijd". De voorz., de heer v. d. Niet opende. Dr. »Wielenga wil de Bergrede bezien ln 't licht van haar tijd en ln het licht van onzen tijd. Het woord van Jezus wordt door spr- in het juiste licht gesteld. Vervolgens wees spr. op het verschil in leerling betreffende de Bergrede. Voorts is er de Wet des Heeren, niet als een reeks artikelen maar als een Evangellegeschenk. Door spr. wer den enkele deelen uit de Bergrede nader besproken. Op boelende wijze vertolkte spr. hetgeen in de Bergrede wordt ge- eischt. Jezus begint met de belofte, om dat Hijzelf de Vervuiler is- Tenslotte toonde spr. met voorbeelden aan, hoe het in onze dagen iri de praktijk staat ten opzichte van de Bergrede. De vergadering werd door dr. Wiélénga met dankzegging gesloten. o NOORDWIJKERHOUT. Vergadering van Kleine Kweekers. In Hotel „Gouwenberg" vergaderde de afd. Noordwijkerhout van den Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. De heer M. Braun, lid van het Hoofdbestuur opende de zeer druk bezochte bijeenkomst en herdacht de twee in 1935 overleden leden Het speet hem dat 1935 voor het bedrijf nog minder gunstige resultaten had opge leverd dan 1934. Ook laten de beloofde 85 pCt. van de gesaneerde bollen, door de Regeering nog steeds op zich wachten: een gedeelte werd slechts uitbetaald- Toch HEDEN: Hoogl. Kerkgracht 28: Jaarverg. Ned* Bijbelgenootschap. 11 uur voorm. Nutsgebou-w: Bijbellezing H. Krulthof> 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Vadertje Langbeen Tooneelclub „Robbedoes". 8 uur nam. K a t w ij k-aa n-Z e c (Gemeentezaal) Spr. ds. De Jong van Den Haag. 7V« uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhi.n) Pluimveetentoonstelling 10 uur voorm. 10 uur nam. Valkenburg (zaal Ramp)Herv. Staatspartij. Spr. B. G. Peereboom. 8 u. n.m. Zaterdag. GehoorzaalGymnastlekuitvoerlng met bal, dames-gymnastlekvereenlging Concor dia; 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Artistieke avond S.V.I.K. 8'/. uur nam. Zomerlust: Vroolijke Brigade. 7V« uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhin) Pluimveetentoonstelling. 10 uur voorm. 10 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Febr.): Tentoonstelling van ceramiek van Chris Lanooy. 104 uur 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De blonde Carmen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „Ga nooit van me weg". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „Quo Vadis?" Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm. „De Diesel Express". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Koningin Christina", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, tel. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. dienen de kweekers den moed er in te houden, want betere tijden zullen voor de vakmenschen zeker komen! De heer van Kampen las de notulen en het jaarverslag. De penningmeester, de heer P. Reyneveld, deed rekening en ver antwoording; de rekening sloot met een klein batig saldo. De heeren G. v. d. Tang en L. P. Heemskerk bevonden alles in beste orde. 35 leden bleven ln gebreke de contributie over 1935 te betalen; zij zijn nu van plan, als lid te bedanken. Dit werd +en sterkste afgeraden- Voor de contribu tie-betaling dient te worden gezorgd. Volgde bespreking tot de totstandko ming der fusie met het H.B.G. Na einde- looze besprekingen werd hiertoe besloten. De bestuursleden blijven voorlooplg ge handhaafd. Na nog eenige mededeelingen werd als verrassing een verloting gehou den van vleesch en worst. Vergadering van 't Prot. Ziekenhuisfonds In „De Gemeentewoning" vergaderde 't Prot. Ziekenhuisfonds „Hulp in nood". De opkomst was zeer talrijk. De voorzitter, de heer D. J. Westrick heette allen wel kom, memoreerde het vele goede werk, dat dit fonds gedurende haar 12>/ü-jarig be staan had verricht en sprak zijn voldoe ning uit over het feit, dat hetzelfde be stuur. op één lid na, van de oprichting af, nog steeds zijn beste krachten wijdt aan den groei en bloei der vereeniging- Hier na ging spr- voor in gebed. De secr., de heer G. Musegaas, las de notulen en de heer J. Bouwmeester Jzn., bracht als pen ningmeester verslag uit van den finan- tleelen toestand. Deze verheugt zich in blakenden welstand. Dank zij het zeer ac curaat beheer, is er over 1935 een batig saldo van f. 419.22. Dit gevoegd bij de vo rige saldi, beschikt de kas nu over f 1755.94 geplaatst op den Coöp. Boerenleenbank. Aan den secretaris en aan den penning meester werd dank gebracht. Met alg. st. werden tot bestuursleden herkozen de heeren R. van Dijk, G. Musegaas en A. v. d. Niet Dzn., Besloten werd niet over te gaan tot verlaging der contributie, doch de verpleegdagen uit te breiden van 56 op 60 Over 1935 zal aan den getrouwen bode, P. Scheepmaker, een toeslag van f. 10. worden gegeven boven zijn salaris. Het re glement zal een algeheele herziening on dergaan, waartoe 3 commissie-leden wer den benoemd. De heer Mastbergen deelde mee. dat in geval van hoogen nood, hij bereid is, met- zijn auto de patiënten naar de ziekeninrichting te vervoeren, doch de ziekenauto van de Fa. Scheepmaker te Lisse blijft hiervoor aangewezen. De ver gadering werd met dankgebed gesloten. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6