ALS 'T WINTER IS! SCHAATSENRIJDEN. ANEKDOTEN. GOEDE OPLOSSINGEN. doe C. E. DE LHJLE HOGERWAARD. De wereld is een witte! Het heeft gesneeuwd vannacht! Op daken en in tuinen Ligt nu een witte vacht Van suiker! zegt mijn nichtje. Maar dat is toch niet waar! Ze komt uit 't warme land pas En vindt die sneeuw wat raar! 'k Beloof haar: strakjes maken Van sneeuw w' een groote pop, Ze kijkt me aan, denkt stellig, Dat ik haar nü toch fop! Ze kruipt er heel diep onder, Zegt rillend: Wat is 't koud! Ik snap het niet, dat jullie Van sneeuw nu zóóveel houdt! Maar straks in 't ballen gooien, Een stoeien en een pret, Zelfs voor ons Indisch nichtje! Dan lacht de kleine Jet. En nooit meer zal ze zeggen: Ik vind aan sneeuw niets aan! Wel zal ze dikwijls vragen: Zou 't gauw weer sneeuwen gaan? - Ze wordt een Hollandsch meisje, Dat niet meer zucht: Wat koud! Maar, net als haar twee nichtjes, Juist van den winter houdt! Het heeft vannacht gevroren! O, jongens, 't was zoo koud! We mogen schaatsenrijden! Of 'k van den winter houd! We rijden om het hardst soms. Wat 'k ook graag doe? Ik zwier [Alleen, met twee- of drieën, Soms met een langen slier. iWe voelen onder 't rijden Niets van de koude, hoor! Daar zijn we nu toch zeker Hollandsche jongens voor! En komen w' eind'lijk thuis weer, Heel hong'rig van de baan, Dan is, als wij gaan eten, Het wachtwoord steeds: Val aan! Mioes laoht en zegt: Je eet mij De ooren van het hoofd! Maar dat heeft geen van allen Ook één keer maar geloofd! En 's avonds, als we slapen. Dan droomen -wij van 't ijs. Somsdat het plots gaat dooien, De lucht wordt dik en grijs! Maar droomen zijn bedrog, hé! Dat weten wij al lang! En dat het gauw gaat dooien, Daarvoor zijn wij niet bang! Het is een echte winter, Een winter met plezier! Maar laat ons niet vergeten Het hongerige dier! We zullen gauw wat strooien, Want hard is nu de grond En 't vogelvolk kijkt telkens Zoo hulp'loos in het rond! C. E. DE LILLE HOGERWAARD. (Nadruk verboden). Ingezonden door Hendrika van Egmond. Fritsje wil dolgraag naar de bioscoop en vraagt aan zijn moeder of het mag. ,,Dat moet je aan je vader vragen, Frits". „Och toe, Moesje, vraagt u het hem, u kent hem toch veel langer". Ingezonden door Riek Scheer. Moeder was in de keuken bezig toen Broertje er kwam. „Moeder, wat doet u daar?" „Ik ga 'n krentebrood bakken, Broertje". „Hè mag ik dat eens zien, gaat u dan eerst een wittebrood bakken en er dan de krentjes in poten?" Ingezonden door Truus v. EycL. Meester: „Jongens het is een heel droe vig verhaaltje dat ik jullie nu ga vertellen" Er heerscht eerst stilte in de klasse. Dan opeens roept Henkie: „Och meester mag ik een dubbeltje dan ga ik een paar zakdoe ken koopen voor als we moeten huilen". Ingezonden door Leendert Willem Jongeleen. Een heel oud vrouwtje komt bij een dok ter. „Och dokter ik heb toch zoo'n erge pijn in mijn maag als ik er op druk". „Zoo vrouwtje, is het alleen als je er op drukt?" „Ja dokter". „Nu vrouwtje, daar is het beste middel voor, druk er dan niet meer op". (Nadruk verboden). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Lena Doeleman, Elsje van Leeuwen, Willy van Leeuwen. Wim Keijzer, Annie Keijzer, Rietje Keijzer, Piet Lagas, Rita Schoonderbeek, Pietertje Lagendijk, Saar- tje Lagendijk, Liesje Lagendijk, Tini v. d. Reyden, Herman v. d. Reyden, Sientje Timmermans, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Gerda Los, Cor- rie Kret, Hans Kret, Johan Leugering, Mientje van Egmond, Trijnie Switzer. Ca- rolientje Verbiest, Jaap Kruit, Jan Heijloo, Laura Ligtenberg, Tom Nieboer, Toos Lies hout, Jan Uiterdijk. Ria Uiterdijk. Corrie v. d. Ouweelen, Truus van Eyck, Wim Evers. Jan Harland, Hanny v. d. Hoek, Hendrika van Egmond, Tieleman van der Linden, Aaltje van Vliet, Boukje v. Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Hennie de l'Ecluse. Trientje Gordijn, Freek van Oort, Antje Arentsen, Alida Stikkelorum, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Alida v. d. Holst, Rie Hartevelt, Frijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Elly Dobbe, Ida Maria de Graaf, Jannie de Graaf, Jan de Graaf. Piet de Graaf, Marie Brokaar, Henny van Vliet, Johan v. Nood, Maurits v. Nood. Tineke v. Nood, Maarten v. Nood, Antje Kloeke, Ali Var- kevisser, Greta Varkevisser, Lies Schenke- veld, Kootje v. Vliet, Koos Vavier, Jan de Graaff, Mientje Stikvoort, Cornelis Smit, Geertruy de Groot, Emma de Groot, Jitske van Akker, Marietje van Akker. Cornelis Arbouw, Cor Spoelstra, Rieka Uljee, Ma rietje Laterveer, Herbert Gijsman, Joop Gijsman, Greetje de Graaf, Wim de Graaf Dientje Olivier, Jacobus Moraal, Leendert Moraal, Corrie Zwaneburg, Lena Sierag, Maartje Sierag, Wim Laman, Rietje La- man, Paul Laman, Neeltje van Katwijk, Jacobus Nieboer, Jannie Nieboer, Wim Nie boer, Lientje Lefeber, Toos Bouter, Bep Bouter, Sjanie Philipse. Rika de Graaf, Piet Noordam, Geertruida Blóte, Albert de Jong. Trijntje (zonder achternaam, ben jij dat Trijntje Durieux), Jenny var. Houten, Jacques Hemerik, Bob Hemerik, Piet van Egmond, Annie Schouten, Janny Perrijn, Mappy Rührwiem, Wim Zilverentant, Piet Zilverentant, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Leendert W. Jongeleen, Christiaan Jonge leen, Piet J. Boogaarts, Toos Vos. Ria Veldhuyzen van Zanten (je brief pas ontvangen, nadat de correspondentie was geëindigd, wil je brief eerder verzen den). Gerard Oudshoorn (boven je brief stond Vrijdag en ik ontving dien pas Woens dagmorgen, wil dien voortaan veel eerder verzenden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15