ALS VADER MUIS JARIG IS CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. Verhaaltje op Rijm door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 1. Knabbelgraag en Knagelijn Gingen samen uit. Moeder keek het tweetal na, Wuivend voor de ruit. 2. Vader zou gauw jarig zijn: Morgen! 't Werd een feest! Een de muisjes waren lang Niet zoo blij geweest 3. Weet je, wat ze gingen doen? (Eig'lijk is 't geheim! Je verteit het niemand, hè?) 'k Zeg het je op rijm. Heel hun muizenspaarpot had Moeder leeg geschud, Wat een massa! juichte blij 't Lieve muizengrut. 5. Knagelijn had al het geld In den diepen zak Van zijn nieuwe klee<jingstuk, 'n Keurig zomerpak. Knabbelgraag zou 't woord wel doen, Had een lange lijst Wenschen voor den jarige: Kaas, spek, worst en rijst. 7. Eind'lijk kwam het tweetal thuis Met een heele vracht. Ik kon alles duid'lijk zien, Want't was held're nacht. 8. 't Maantje scheen en had ook schik In het mulzenspan. Stellig dacht het: Was 'k een muis, - 'k Smulde mee er van! 9. En als 't eindlijk morgen is, Vader Muis verjaart, Zegt hij: Wat heb jullie toch Veel voor mij gespaard! 10. Moeder bakt' een lekk're taart, Feest is 't in het hol En de kleuters hebben steeds Weer hun bekjes vol. 11. Eind'lijk 't is al vrees'lijk laat! Moeten zij naar bed, Even later droomen zij Heusch nog van de pret! (Nadruk verboden). Alle nieuwelingen, het zijn er vandaag zeer veel, zijn welkom en mogen mij Tante noemen. Alle nieuwe raadsels zal ik rustig nakij ken, zien of ze geschikt zijn en ze dan later plaatsen. Wim Kruit, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Heb je een prettigen dag gehad? Jan Heyloo, dank voor je belangstelling. Op 't oogenblik ga ik niets vooruit en moet geheel te bed blijven. Ria Uiterdijk, ik vind het heel aardig dat je het gevoel hebt of je aan een echte tante schrijft. Jan Harland, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hoop dat je veel plezier hebt gehad. Hanny v. d. Hoek, prettig dat je nu een uniform hebt gekregen en geïnstalleerd bent als padvindster. Tieleman v. d. Linden, ik heb je gemist en ben blij dat je weer beter bent. Adriaan Hakkenbrak. dat raadsel van het vlas is mij al zóó dikwijls toegezonden. Willy en Elsje van Leeuwen, zoo Elsje, 'ben jij van tweelingen? De raadsels die ge schikt zijn zal ik heusch wel eens plaatsen. Rita Sohoonderbeek, de oplossing van een rebus behoef je mij niet te sturen, want die zend ik niet in. Wordt de poppenjurk mooi? Vijftal van Vliet, allen hartelijk gefeli citeerd met Adriaan's verjaardag', het zal wel weer een vroolijke feestdag zijn ge weest. Hennie de l'Ecluse, ja zeker is het ver velend altijd in bed te liggen, maar daar is niets aan te doen. Ik mag nu ook 's avonds niet uit bed komen. Pietertje. Saartje en Liesje Lagendijk, het is best dat Liesje meedoet, dan mogen Pietertje of Saartje wel het briefje er bij schrijven. Nog wel gefeliciteerd met het Koperen Huwelijksfeest van je ouders. Trientje Gordijn, als je het plezierig vindt om de raadsels op te lossen doe dan maar trouw mee. Bep en Wim Nieboer, Je brieven kreeg ik nog opgestuurd. 9 Lies Schenkeleveld, o ben je een paar weken op reis geweest, dat wist ik niet; je 'had niet geschreven dat je uit logeeren ging. Annie Schouten, zeker mag je mij Tante noemen. Heb je zoo'n heel lief klein zusje, dat al zoo aardig lacht en nooit huilt? Antje Kloeke, je raadsel en anecdote zal ik bewaren. Jacques en Bob Hemerik. dat is best dat jullie flink wilt gaan meedoen. Albert de Jong, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Koos Vavier, je hoeft alleen de oplos singen, niet ook de raadsels er bij op te schrijven. Mientje Stikvoort, hoe is de uitvoering geweest? Is je boerendans goed gelukt? Vier zusjes Hartevelt, ja ik ben weer zóó pijnlijk dat ik 's avonds ook niet op kan zitten. Veel plezier op den Ouderavond. Jannie, Jan en Piet de Graaf, zeker mogen jullie al gaan meedoen, maar de kleineren onder de 7 jaar moeten eerst no? wat wachten; nu zijn ze nog te klein. Jan de Graaff. natuurlijk vind ik het heel aardig dat je weer kunt meedoen. Zeker, herinner ik mij jou en Arie nog. en dat je vader zulke aardige verzen kon maken. Gezellig voor je moeder dat zij nu dichter bii haar familie woont. Elly Dobbe wordt je in Mei 12 jaar, dus dan ben je nu al 11 jaar, dan behoor je nu al tot de grooteren. Sientje Timmermans dank voor de aar dige kiek. Tlnie en Herman van der Reyden die anecdote is wel wat heel lang, liever wat korter. Drietal Lamen wat een mooie muis, maar ik zie die liever op papier dan in huis om de kaas op te eten. Truus van Eyck nu dezer dagen heb ik heusch geen tijd om dat lange opstel te lezen, ik moet nu voor de raadsels en cor respondentie zorgen. Rieka Uljée sneeuwde het flink toen jij schreef, nu hier is het niet veel bijzonders geweest. Lientje Lefeber, van uit mijn bed zie ik wel dat het heel slecht weer is. maar aan mooi weer zou ik toch niets hebben, ik lig den geheelen dag te bed. Heel aardig hoor van dat boekeplankje. Corrie Zwanenburg neen dat raadsel is niet geschikt om geplaatst te worden. Greetje en Wim de Graaf als je samen meedoet, mag gerust Greetje het briefje er bij schrijven. Jitske en Marietje van Akker, het heeft hier wel af en toe gesneeuwd, maar het is nooit blijven liggen. O ja. dat vers ken ik heel goed hoor, dat je broertje moest leeren, mijn vader was dominé en ik ging altijd naar de kinderkerk. Wim Laman wat een mooie mand met bloemen kreeg ik op je velletje, ik vind het erg flink dat jij zoo je best doet. Rietje Laman die 2 raadsels kunnen niet geplaatst worden, heet je Tante Sjardijn, dan ken ik haar wel. Lena en Maartje Sierag, de raadsels die jullie stuurt, hebben er alle al ingestaan, gezellig dat jullie met Truus zoo'n lange wandeling hebt gemaakt. Neeltje van Katwijk, neen op het oogen blik mag ik heelemaal niet opzitten en moet ik al mijn werk in bed doen. Marietje Laterveer, dank voor al je raadsels. Jacobus en Leendert Moraal, jullie heb ben groot gelijk, na 4 uur blijft het al langer licht, maar als het regent en sneeuwt, kun je niet buiten spelen. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Mand Maan Kans Mond Mandarijn Taal Drie Thijs Azijn 2. Geen een, het is al goed beslagen. 3. Tafel, wafel. 4. Haakpen, breipen. 5. Ons woord. 6. Om hun hals. 7. Je tong en tandvleesch. OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT HET VORIGE NUMMER. De kinderen gaan vier weken naar Overijsel. .(Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14