KL JU PEPSODENT TANDPASTA LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 22 Januari 1936 UIT DE OMSTREKEN. iMDdTW wMfW-Êtm m U panflavin )/u f in 10% GROOTERE tubes voor dezelfde lage prijzen 45 ets. en 70 THIJS IJS IN HET BETOOVERDE WOUD AALSMEER. Opgespoord. De oude heer L. Barendsen alhier werd op een avond aangereden op de Vuurlijn nabij Kudelstaart, met het gevolg, dat hij achterover op den weg sloeg en met een groote hoofdwond bewusteloos bleef lig gen. Per auto werd B. naar dr. W. ge bracht, waar hij gelukkig spoedig tot be wustzijn kwam. Wie B. echter had aangereden, bleef aanvankelijk een raadsel, daar hij zich zoo goed als niets van het voorgevallene her innerde. De politie zat echter niet stil en Is er thans in geslaagd den dader, die B. met zijn auto had aangereden, op te spo ren en tot bekentenis te brengen. Het muisje zal voor hem dus wel een staartje hebben Een zoontje van de familie P. G. al hier reed per rijwiel aan de Van Cleeff- kade, toen hij door het slippen van het achterwiel kwam te vallen. Het gevolg was, dat de jongen een arm brak. Dr. B. verleende heelkundige hulp. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer E. F. Sebens, wonende Chrysan tenstraat alhier, hoopt Vrijdag a s. zijn 94sten verjaardag te vieren. Hij is kras en maakt dagelijks een wandeling in het dorp. o HILLEGOM. De Kro-Troubadours gaven een avond van vroolijke kunst. De groote zaal van Flora was geheel bezet, biljart-zaal, café-zaal en serre inbegrepen. De belang stelling was dus enorm. De voorzitter van het KR.O. actie comité de heer J. van Dril sprak een woord van welkom waarna het gevarieer de en uitgebreide programma aanving. Er Is genoten van de muziek, voordrachten, zang, dans enz. De band stond onder lei ding van Joh. Kristel; medewerking is verleend door Jopie Koopman, Clas Mar, Jan Hahn en de twee Jackstones. Allen te zamen droegen bij tot het welslagen van den avond. Het applaus werd een groot- sche ovatie. De heer Paul de Waard hield een warme propagandistische redevoering. Pastoor Kosters sloot met woorden van dank aan het gezelschap en aan den spreker. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Door de St. Josephgezellen en de Pa tronaatsjongens is een mooie en leerzame avond gehouden. De heer C. Boot, de chef-monteur van het Gem. Electr Be drijf hield een leerzame bespreking in 't parochiehuis o.m. over Metertechniek en hoogspannlngsbeveillging. Met een reeks van allerlei instrumenten Illustreerde hij het gesproken woord. De jongens volgden met aandacht hetgeen de heer Boot be sprak en met zijn instrumenten aan schouwelijk voorstelde. Binnen enkele dagen zal de heer Boot de jongelui het transformatorenhuis in de van Egmond- straat laten zien en uitleg geven van een en ander. Pastoor Buys dankte den heer Boot voor zijn heldere uiteenzetting. De heer Boot heeft de jongelui aan zich ver plicht. o KATWIJK AAN ZEE. Ds. Eerharrl bedankt voor beroep. Ds. J. P. E. C. Eerhard, Herv. predikant te Hillegom, heeft bedankt voor het beroep maar onze gemeente. De A.R. Propagandaclub „Iden- burgh" vergaderde in Irene. De heer D. de Haas leidde art. 5 van „Ons Program" ln, waarop een goede bespreking volgde. Bij de Chem. Fabriek had tijdens het verplaatsen van een zeer zwaren water- koeler een ongeval plaats. Deze kantelde én kwam terecht op de linkervoet van den lossen arbeider C. K. uit de 1ste Ka naalstraat.. Een stuk hout van de klomp drong diep in de voet door. Voorlooplg Werd hij ter plaatse behandeld door dr. J. Hueting en daarna met spoed per zie kenauto naai- het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. RECLAME, LISSE. Groote Landstormavond. Door de B.V.L, werd in 't groote H.B.G.- gebouw een drukbezochte propaganda- vergadering gehouden. Onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt generaal-majoor H. Zeeman; gen-majoor van het Ned. Ind. leger Chr. Kiès; majoor J. P. Boots, commandant Landstormcorps Zuid-Holland West; L. G. Royaards. voorz. van dit corps; res. kapt. D. J. Karres. secr. Gew. Landstorm comm. Zuid-Holland West; majoor-kap. H. Ban- gert. vloot-aalmoezenier te Den Helder; voorts de jeden van dd plaatselijke com missie van de B.V.L.. dr. Th. Buys Jr. en kapelaan Kuipers en vele leden van den raad der Gemeente Llsse. Bü den aanvang werd door de aanwezi gen het Wilhelmus gezongen. Vervolgens was het woord aan den heer J. C, de Haan voorzitter der B.V.L te Llsse. Aller eerst heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. memoreerde de vorige groote samenkomst ln 1934. Vervolgens werden dr. Th. Ruys Jr. en kapelaan Kuiioers door den heer L. G. Royaards. voorzitter van het Gew. Landstormcorps als leden van de plaatselijke commissie geïnstalleerd. De heer Royaards sprak een kort en hartelijk Woord en zette in het kort doel en streven van den B.V.L. uiteen. Na een welkomstwoord van den voorz. der pl. commissie tot dr. Ruys en kapelaan Kuypers was het woord aan dr. Ruys. Deze zeide dat velen het misschien bevreemden zal. dat geestelijken in een coros als de B.V.L. plaats nemen. Zij moesten toch mannen des vredes zijn! Maar aldus dr. Ruys. juist omdat de B.V.L. ook een corps Is, dat den vrede wil bestendigen daarom wil ik ook aan dezen arbeid mijn krachten geven. Kapelaan Kuypers daarna het woord voerende, achtte het een groote eer lid van een commissie voor de B.V.L. te moeen zijn en wees op het nationale gevoel dat ens allen samenbindt. 1 u S-taSsa dooden de in zleïcteverweWe s y* BI] apotheker» en drogisten °n mond en kee. ekkers. W f R/X&TÊLLES Door majoor Boots werden een aantal brevetten uitgereikt en hit merkte daarbij dankbaar op, dat de afd. Llsse flink voor uitgaat. De geïnstalleerde commissieleden feliciteerde hij met hunne benoeming. Met een toepasselijk woord reikte hij de brevet ten van Konlngschutter uit aan de hee- ren J. C. van Woerden. A. van Oeffelen en G. Rietkerk. Een 25-tal brevetten van scherpschutters werden eveneens met een hartelijk woord uitgereikt. Met deze 3 koningschutters en 25 scherp schutters maakt Lisse een schitterend fi guur. niet alleen van ons Gewest maar in onzen geheelen B.VL Vervolgens werd het woord gegeven aan den vloot-aalmoezenier Bangert. Spr. behandelde de vrijheid in het dienen en de vrijhejd in het bulgen. Op duidelilke wijze zette hij uiteen welk een onschat bare waarde die vrijheid ln ons leven heeft. Wij mogen ons en wij willen ons in vrij heid buigen voor het Gezag dat God ge steld heeft. Spr. betoogde voorts dat Wij in ons goede land de vrijheid hoog waar- deeren en niets, maar dan ook niets wil len weten van slavernij of dwingelandij. Spr. wees op de juiste verhouding in het gezin en een weten te bukken voor het gezag van vader en moeder. Voorts wees spr. erop dat in onzen tüd vele vreemd soortige stroomingen aan het werk zijn en waarschuwde er tegen. Wü dulden naast de Koningin niemand anders. Spr. zeide tenslotte, dat de vrij heid van ons volk ons te hoog is. dan dat wii dit heilig goed ons zouden laten ont- rooven. Spr bestreed in krachtige woor den de N.S.B, die niet anders doen wil dan in Holland stuk maken en scheuren wat één is. Laten wij een offer brengen voor het Vaderlandsch bezit en onze liefde geven aan het heerlijk bezit onzer vrijheid. De voorzitter bracht den spr. dank voor zijn rede die met groot applaus werd on derstreept door de aanwezigen. Hierna werd de film .Landdag op Raap horst" vertoond waarna gepauzeerd werd. Na de pauze werd de film ..Sluit de ge lederen" vertoond, waarna gesloten werd met een woord van dank. In een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kleuterschool werd besloten tot oprichting eener Hervormde Mannenvereenlglng. Voor het Dept. Llsse van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen hield de heer J. P. Strijbos een lezing over het onderwerp: „Met tent en camera op de Shetlands". De bovenzaal van „De Witte Zwaan" was vrij goed bezet. De voorz., ir. K. Volkersz, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzon der den heer Strijbos. De heer Volkersz dankte den spreker voor zijn causerie, waarvan wij indertijd reeds verslag gaven. straatverlichting in dit deel verzorgde. Deze overeenkomst, aangegaan ln 1925, j is op 28 Sept. 1934 met ingang van 1 Oct. I 1935 door de gemeente Stompwijk op- gezegd, daar deze zelf in dit rayon gaat i leveren. Volgens art. 12 der overeenkomst zullen de in het gebied van Stompwijk aanwe zige onroerende goederen, welke door Voorburg daar zijn aangebracht, in eigen dom aan Stompwijk overgaan: Inzake de overdracht is reeds overeenstemming be reikt. De boekwaarde bedroeg op 1 Oct. j 1. f. 21.012,66, zoodat Stompwijk dit be drag verschuldigd is aan Voorburg, ech ter verhoogd met 10% of f. 2101,27 voor winst aan laatstgenoemde gemeente. NOORDWIJK AAN ZEE Besprekingen inzake het onderwijs. B. en W- van Noordwijk hebben de Com- sle van Toezicht op het L. O. advies ge vraagd over het voornemen van het Be stuur der Chr. school aan den Nieuwe Zeeweg om den datum van toelating tot de school te verschuiven naar 1 Sept. De Commissie achtte zich niet competent om hierin een beslissing te nemen, zoo lang zij niet wist hoe de andere school besturen daartegenover stonden. Op haar verzoek heeft de heer J. E. Kok, hoofd der schooi met den Bijbel, deze kwestie behandeld in een bijeenkomst van de ver schillende Chr. schoolbesturen in het Ver- eenigingsgebouw van de Geref. Kerk re Noordwijk aan Zee. Op deze bijeenkomst is nog geen resultaat bereikt- De verschil lende schoolbesturen zullen hierover nog nader confereeren. Het hoofdmotief is wel om betere aansluiting te verkrijgen met andere scholen, ook met middelbaar en gymnasiaal onderwijs. De Schoolcom missie zal later advies uitbrengen. SASSENHEIM. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering. De voorz. opende met een woord van welkom en gaf een overzicht van het werk dat ln het afgeloopen jaar met zijn verkiezingen verricht was. Spr. verheugde zich over het feit, dat het aantal raad zetels met 1 vermeerderd is en nu zes be draagt. De notulen werden goedgekeurd. De agenda voor de Staten-Centrale werd behandeld en het verslag der afgevaar digden goedgekeurd. De penningmeester had een voordeellg saldo van f. 38.86. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. J. Verkleij en in de vacature C. Berg de heer W. Krom. Na rondvraag, die van huishoudelijken aard was, werd de vergadering gesloten. VEUR—LEIDSCHENDAM. In de bijeenkomst van het Georga niseerd Overleg voor Ambtenaren en Werklieden in dienst der gemeenten Stompwijk en Veur, is op verzoek van de vertegenwoordigers der vakbonden beslo ten de behandeling van de nieuwe salaris- en loonregeling wegens te korte voorbe reiding nader vast te stellen op Vrijdag 31 Januari a.s. te 3 uur nam. ten Ge meentehuize. Door de gemeente Stompwijk was voor den tijd van 10 jaren met de gem. Voorburg een overeenkomst aangegaan, waarbi' Voorburg aan de bewonrs van den Ws-tv1ie»weg in de r-m rente SI■■■nn- wijk, gas en electric'teit leverde en de VOORSCHOTEN. Vergadering Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond hield een open bare vergadering. Na opening door den voorzitter trad als eerste spreker op de heer Augusteljn, Voorzitter P, C. B. met het onderwerp „Duisternis en Licht". Spr. liet uitkomen dat gezien de duis tere omstandigheden voor de Chr. vakbe weging, dit niet het einde is, doch geloovig moet worden opgezien tot God en van Hem de hulp moet worden verwacht. Als twede spreker trad op de heer G. Mol, die een prachtig betoog hield over „Volharding bij het Ideaal". In het kort wees spr. er op. dat wat verkregen werd, door een ieder op prijs moet worden ge steld. Men moet niet opgaan in het mate- rleele, doch als geloovig Chr. organisatie de wereld trachten te veroveren en alleen volgens de beproefde paden. Een aangename bespreking volgde, waarna de voorzitter de vergadering sloot en de heer D. Limburg voor ging in dank gebed. o WARMOND. Feestavond R.K. Middenstandsvereen. De afd. Warmond van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" heeft een feestavond georganiseerd en zooals wij dit van deze vereeniging gewoon zijn ls deze avond een daverend succes geworden. Een speciale commissie was ln het leven ge roepen om dezen avyud voor te bereiden en wij willen niet nalaten deze commissie een woord van hulde te brengen voor de wijze waarop zij zich van haar taak gekweten heeft. De voorz. de heer F. Slager opende de bijeenkomst. Terstond werd met de uitvoering van het programma een aanvang gemaakt. Aller eerst werd door eenige dames een wel komstlied gezongen en dit bracht reeds direct de gewenschte stemming. Op geestige en onderhoudende wijze werd hierna door een achttal dames een lied gezongen ge titeld „De notenbalk" van welk lied zij zelf de .auteurs" waren en waarin het wel en wee der Hanze bezongen werd. Ook de hee- ren hebben niet achter willen blijven want het stukje „de Brandweer" sprankelde van humor en geest. Ook de „Slimme schaap herder" een zangstukje had een groot succes. Alles bijeen was het een avond van uitbundige vroolijkheld, een avond de Hanze waardig. De muziek stond onder leiding van de heeren v. d. Kerkhof en Hekker. WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar eérste vergadering van het jaar. Door voorzitter Polderman wer den de leden hartelijk welkom gehecten. Aan de afd. Wassenaar zal voor de ten toonstelling voor kas en huisbroei, te hou den op 18, 19 en 20 Februari a.s. een eere- prijs worden aangeboden. De penningmeester, de heer D. Th. Ruys, deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De inkomsten hadden bedragen f. 1135.14 en de uitgaven f. 1111,27 zoodat er een batig slot is van f. 27,87. Het ledental dat bij het begin van het boekjaar 100 bedroeg, was bij den aanvang van dit jaar 131. Tot commissie om een en ander te con troleeren worden hierop aangewezen de heeren Beijeman en Maarsen, die alles in orde bevonden. Den penningmeester werd voor zijn beheer dank gezegd. Vervolgens doet het bestuur het voor stel om het prijzengeld voor de uitgeschre ven prijsvragen aanmerkelijk te vermin deren. De bedragen werden vastgesteld op: le prijs f. 2; 2de prijs f. 1, 3de pr. f. 0.50. Tot juryleden om het ingezondene voor de uitgeschreven prijsvraag te keuren wer den hierop benoemd de heeren J. Anderson, G. Verllnd en A. F. van Zetten. Bij monde van den heer Verlind bracht de jury verslag uit van het ingezondene op de prijsvraag luidende: 6 bloelende pot planten, geen bolgewassen. Toegekend werd de 2de prijs met 26,6 punten aan de in zending van den heer J. van Noort. Hierop bracht de secretaris het jaarver slag uit. Hierop ontleenen wij o.m. dat naast den gToei der vereeniging, de samen werking met de zustervereenigingen ter plaatse zeer goed was, de cursussen goed marcheeren, de tuinkeuring een waar succes is geworden met schitterende uit komsten en dat het leerlingwezen vorig jaar ingesteld met als leermeesters de hee ren van Drent, van der Zalm en de Gans, goed werkt. Tenslotte werden de in 1935 behaalde prijzen voor het mededingen naar de uit geschreven prijsvragen en voor het pun- tenstelsel uitgereikt. D'vevep vrazen werden beantwoord, waarna sluiting volgde. RECLAME. 7519 TER AAR. Ernstig ongeval in garage In de garage van den brandstoffenhan- delaar H. was men bezie met het reparee- ren van een vrachtauto die daartoe was opgevijzeld. Plotseling schoot een stut weg. met het gevolg dat de knecht D. bekneld geraakte tusschen den muur en de bak van den wagen. De doktoren N. en Q. ver leenden geneeskundige hulp. D. mocht tot nu toe niet vervoerd worden naar zijn woning Tegen een boom gereden. Nabij de Ned Herv. Kerk reed de be stuurder van een auto met flinke snelheid tegen een langs den weg in den Vier- Ambachtspolder staanden boom, waar door het zoo goed als nieuwe voertuig vrij wel geheel werd vernield. De bestuurder, zekere V. van Alphen aan den Rijn. kwam er met eenige sniiwonden af en werd door dr. P. U. verbonden. De oorzaak is ver moedelijk de gesteldheid van den weg ter plaatse te wijten, gepaard aan sterke ruk winden van terzijde. WADDINXVEEN. De bouw der nieuwe hefbrug. Aan den bouw van een nieuwe hefbrug over de Gouwe in het centrum der ge meente wordt hard gewerkt Deze nieuwe hefbrug wordt 35 meter hoog en krijgt een doorvaartwijdte van 25 M. De oprit ten waaraan een paar jaar gewerkt is, zijn over enkele weken klaar. Aan den bovenbouw wordt begin Februari begon nen en verwacht wordt dat het werk half- zomer klaar zal zijn Het aspect van de kom dezer gemeente ondergaat een groote verandering. o ZOETERMEER. Op de gevaarlijke hoek Dorpsstraat Stationsstraat had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielriidster Doordat de autobestuurder de heer H. alhier, geen uitzicht had. reed hii mej. M. alhier aan. waardoor zij kwam te vallen en haar hoofd verwondde. De heer H. nam mej. M. in z'n auto mee naar dr. Palte, die geneeskundige hulp verleende. Het komt den laatsten tüd hier nog al eens voor dat dieren en voorwerpen plotseling worden vermist. Vorige week werd aangifte gedaan van het vermissen van een schaap en thans weer van een tweetal konijnen en een rijwiel. Men zij dus gewaarschuwd. ALPHEN. Het afscheid van den heer J. Tuin man, hoofd van de Kon. Wilhelmlnaschool der Martha-Stichting, zal plaats hebben op 31 Januari a.s. Tevens zal dan de in stallatie van het nieuw benoemde hoofd plaats hebben. o BOSKOOP. Lezing S. G. A. Doorenbas. Voor de ver .Arboricultura" trad in hotel Klaassen" alhier op de heer S. G. A. Doorenbos. dir. der gemeente-plantsoenen te 's Gravenhage. Na een kort inleidend woord van den voorzitter de heer N. Weiier uit Rotterdam behandelde de heer Doorenbos zün onder werp: „Beschouwingen over Parkaanleg", welke causerie met groote aandacht werd aangehoord. Na gedachtenwlssellng dankte de voorzitter den spreker voor diens leer zame rede en de aanwezigen voor hun goede opkomst. Jaarvergadering Ned. Vrouwen Vredebond. Bovengenoemde afdeeling hield in hotel Neuf haar jaarvergadering. De presidente mevr. Spek opende. Hierna volgde de af werking der periodieke werkzaamheden. Na besprekingen van huishoudelüken aard s'.oot de voorz. deze geanimeerde bijeen komst. o— HOOGMADE. Beroepen. Beroepen bii de Ned. Herv. Kerk de heer J. H. Vrielink. cand. te Haren. Thans is Pepsodent in 10°/o grootere tubes ver krijgbaar. U krijgt meer tandpasta voor dezelfde lage prijzen. Pepsodent is de beste tandpasta, die de moderne wetenschap kan voortbrengen. Pepsodent is be kend als „de tandpasta die tandfilm verwijdert"* Totdat er nieuwe ontdekkingen zullen worden gedaan, weet de Pepsodent Co. geen enkele ma nier om baar beroemde tandpasta i of het speciaal onschadelijk polijstende materiaal dat zij bevat, te verbeteren. Maar nu geeft Pepsodent U een groote besparing. Koopt dus de nieuwe grootere tube. ets. per tube. ZWAMMERDAM. HET STATION WORDT AFGEBROKEN. Naar wij vernemen, zal dit jaar het sta tion alhier worden opgeheven en een halte worden. In verband hiermede zal de sta tionschef worden overgeplaatst, daar het beheer van de halte Zwammerdam onder het beheer van den stationschef van Bode graven komt. Het station zal worden afgebroken en er zal een nieuwe wachtkamer en kantoortje voor in de plaats komen. Feestavond St. Jozepb-Gezellen-Vereen. De leden van de St. Jozeph-Gezellen-Ver. vierden in hetPatronaatsgebouw alhier het 8e stlchtlngsfeest. De heer W. v. d. Heijden opende als voorz. der hiervoor gevormde feestcommissie met den gezellengroet. Nadat de koffie geser veerd was, werd een film vertoond „De Menschenredder". De vice-president, kapelaan van Teijlin- gen, sprak daarna over Je noodzakelijkheid van een St.. Jozephgezellenvereenlging van elkander goed begrijpende jonge mannen, die allen met moeilijkheden hebben te kampen en moeilijkheden zijn er om over wonnen te worden. Allereerst geldt onze godsdienstzin en ten tweede onze eenheid te bewaren, met elkander sterk te zijn als vrienden onder elkaar. Daarvoor ls een warme broedergeest noodig. Daarna volgde een tweetal komische films, welke zeer in den smaak vielen. Pastoor Luhn besprak het voornaamste doel van ieder vereenigingsleven, n.l. het dichter brengen van de zielen der Jongens tot Christus. Het verheugt spr. zoo'n goede vice-praeses naast zich te hebben en het valt spr. steeds op de goede geest die onder de gezellen heerscht. Hierna bleef men nog .geruimen tijd bijeen en amuseerde men zich onder lei ding van den ceremoniemeester. De cateohisaties der Ned. Herv. Kerk alhier, die wegens ziekte van Ds. van Woerden zijn gestaakt, zijn thans alle hervat door den consulent, dr. Jacobs, van Boskoop, op de gewone uren. 7. De boot schoot in de grot met sjelle vaart; het lijkt, of deze weg ons Thysje voert naar het inwendige der aard'. De schrik slaat Thijs om 't hart, want alles is hier zwart. De grot is niet zeer hoog, en angstig staart hij in de duisternis omhoog, of hij zijn hoofd ook stooten kan misschien doch hij kan er niets van zien. Gelukkig echter gaat dat nog steeds goed, wat hem weer een weinlgje bedaren doet. Maar het vaartuig schiet nog immer voort, door die donk're rot senpoort, en Thijsje denkt: „Ik vraag mij af, waar deze weg mij heen nu leidt Maar dan ziet hij een beetje licht, wat hem wel zeer verblijdt. B—5

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7