DE PROCLAMATIE VAN KONING EDWARD VIII Geniet van Ferik oval Finas round - 25 ets. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 22 Januari 1936 DE OORLOG. TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. EEN VOLK EERT ZIJN OVERLEDEN VORST RECLAME. 7524 VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. ï>n gezellige avond. Gisteravond werd in een der Nutszalen een bijeenkomst gehouden van de Ver. tot bevordering der belangen van S H. Het bestuur had voor dezen avond den ama teur-goochelaar den heer J. C. Burgers- dijk uit Den Haag gevraagd voor de Afd. te willen optreden aan welk verzoek de heer B. gaarne voldeed. Zijn programma werd afgewisseld door lang met pianobegeleiding. Te 8 uur opende de presidente, mevrouw T. KranenburgSiemens de eerste bijeen komst in dit nieuwe jaar met een harte lijk woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den heer B. Hierop volgde voorlezing van het jaar verslag van de secretaresse, waarna het woord werd gegeven aan mevr. Raadse. die door middel van de groepstelefoon de aanwezige S.H, leden opwekte toch vooral de bijeenkomsten trouw te blijven bezoe ken. Spr. was ervan overtuigd, dat het bestuur zooveel mogelijk zijn best doet de noodige variaties in zijn programma's te brengen; het spreekt- echter vanzelf, dat niet elk programma ieder evenveel kan voldoen, doch de leden kunnen het beste blijk geven van hun medeleven en samen werken door ook dan te komen, wanneer het programma hen minder voldoet. De avonden hebben buitendien toch nog hun aantrekkelij kheden. De pres. dankte beide dames respectie velijk voor het jaarverslag en voor de ge sproken woorden en sprak den wensch uit, dat de bijeenkomsten altijd hetzelfde mooie karakter zullen blijven behoucten. Om de leden nog meer in de gelegenheid te stellen nader met elkaar in contact te komen, stelt de pres. voor de pauze iets te verlengen. Het woord werd hierna gegeven aan den heer B.. die verschillende van zijn goo cheltoeren liet zien. Er werd hartelijk ge lachen en braaf geapplaudiseerd. Een jeugdige zangeres, leerlinge van mej. I. Timmermans, begeleid door een al even jeugdig pianist zong een paar alleraardigste liedjes. Na de pauze waarin een kopje thee werd aangeboden bracht de pianist nog wat ten gehoore, waarna de heer B. weer optrad; de opmerkingen en het applaus zullen hem hebben bewezen, dat hij de aanwezigen een zeer prettigen avond heeft bezorgd. 't Was bijna elf uur. toen de presidente den avond sloot, met uit aller naam harte lijk dank te brengen aan den heer B. en de jongelui, die de aanwezigen zulke ge- noglijke uren hadden bezorgd. VOLKSTUINVER. „ONS GENOEGEN". Propaganda-f eestvergadering. Gisteravond gaf bovengenoemde veree- niging in de groote zaal van „Zomerlust" voor haar donateurs en genpodigden een propaganda-feestvergadering. De voorzit ter, de heer K. Mulder, opende deze feest- vergaderlng met alle aanwezigen hartelijk welkom te heeten, in het bijzonder de af gevaardigden der zustervereenigingen, het bestuur der woningbouwver. De Eendracht en de heeren H. Boetnk, secretaris van het Algemeen Verbond van Volkstuinen en J. Vroegop, secretaris van bovenge noemd Verbond uit Amsterdam. Als spre ker trad daarna op de heer Vroegop. die het een aangename taak vond om op deze plaats het nut van het Volkstuinwezen te mogen uiteenzetten. Het is volgens spr., niet een zaak. welke alleen den man aan gaat, maar hij beschouwt het tuinwezen als een gezinsaangelegenheid. Het volks tuinwezen heeft veel nut volgens spr. Sa menwerking in deze is een eerste eisch. De interessante uiteenzetting werd door alle aanwezigen met aandacht aange hoord. Hierna nam het woord mej. De Zwijger, voorzitster der damesclub. Spr. herinner de in het kort wat er sinds het eenjarig bestaan van deze club tot stand is ge bracht en hoopte dat de club in het leden tal mag vermeerderen. Het zangkoor zong vervolgens een aantal liederen, die zeer in den smaak vielen. De humorist, de heer C. Spaanderman, verleende als steeds op verdienstelijke wijze zijn medewerking. Het kinderkoor vervolgde daarna weer het programma, waarbij door een tweetal kinderen een ▼ers werd gezongen voor den directeur den heer C. v. d Keur. wien een enveloppe met inhoud werd overhandigd, terwijl aan mevrouw Van der Keur een bouquet seringen werd aangeboden. Aan mevrouw Wilschut werd als leidster van het zangkoor een bloemenmand overhan digd. De voorzitter hoopte dat belden nog vele jaren het kinderzangkoor mogen blij ven ieiden tot groei en bloei der Ver. Aan het einde van dezen geslaagden feestavond dankte de voorzitter alle aan wezigen voor hun medewerking. ■o. Voor het Federatie-examen Engei- sehe handelscorrespondentie Mercurius slaagde de heer C. E. v. d. Berg, tc Kat wijk aan Zee, leerling van mej. A. Schar-' wachter alhier. De dames C. Romijn. M. Vogelaar, C de Hcrtogh, A. van Raay en G. v. Dorth en de heeren J. Harting, K. Jung, H. Eg gen, A. v. d- Plaat, J. Moeliker, V. Verstraa- ten, G- Boender, M. Boender en C. van der Molen allen alhier, behaalden het ge tuigschrift spreekonderwijs van dc Ver. van Spraakleeraren te Amsterdam Onze vroegere stadgenoot, de heer M. Luitjes ts te Amsterdam geslaagd voor het examen voor brigadier bij de rijksveld- wacht. Door den heer L. Th. v. d. Laken, architect hier ter stede, is namens zijn op drachtgevers het dempen en rioleeren van 2 slooten. het vernieuwen van de bestaan de buitenrioloering van 62 woningen aan den L^ge Rijndijh, met inbegrip van af scheidingen. beschoeiingen enz en bijko mende werken, gegund aan Gebr. A. en Joh. Schouls, aannemers alhier voor 1 8571.—. Italiaansche berichten. ASMARA. 22 Jan. (A.NJ.i. Stelani deelt mee dat een Abessijnsche intendance sroote moeiliiKheden heeft met de leger leiding. Voor het begin der diandeUik- heden had de Negus in een opdracht door dr. Rassen in de orovincles Godjam Am- hara en Tigre een aantal eraan-depöts en arsenalen doen inrichten, doch tengevolge van het bandelooze leger waren deze. depóts spoedig uitgeput hetgeen een nieuwe heffing onder de bevolking ten gevolge had, wat tot ontevredenheid aart- I leiding gaf. MOGADISCO. 22 Jan. cReuter). Te Dolo wordt vernomen dat de commandant van de radiopost van Ras Desta met ziin mannen in een rotshol gevangen is geno men. HU verklaarde dat de troepen van Ras Desta vluchten en dat ze gebrek 'aan' levensmiddelen hebben. aangezien de Italiaansche vliegers bij den oomarsch de depóts hebben vernield. ROME. 22 Jan. iReuter). De Italiaan sche pers constateert dat de overwinning van generaal Graziani veel heeft bijgedra gen om de internationale politiek op te helderen. Reeds gaan meerdere stemmen oo voor het Italiaansche standpunt, dat Abessynië niet waardig is lid .te zün van den Volkenbond. TWEEDE TOONKUNSTCONCERT. Het Walesonkwartet. Het Walesonkwartet, zoo genoemd naar den eerste violist Dick Waleson geniet in ons land reeds een loffelUke reputatie. De drie partners zUn Nap de Klijn (2e viool i, Glel Smit (alti en Guillaume Hesse (cellol. ZU concerteerden in onze stad nog niet; het Leidsche debuut zagen wij dus met interesse tegemoet. Deze landgenooten toonden gisteravond vooral knappe en intelligente musici te zijn: ieder van hen is zeker een instrumen talist van beteekenis. Het verstandelijke en het technische lijkt ons by hen vooralsnog echter te praevaleeren boven het zuiver - muzikale en gevoelige, welker combinatie eerst die artistieke souplesse en hoogere eenheid schenkt, die kan doen getuigen van het waarlijk .superieure". Superieure kwartetten zijn er tegenwoor dig vele; zij laten zich ook in onze stad hooren. Voor een nieuw ensemble is het dus stellig niet gemakkelijk zich daarnaast te handhaven en een volvaardigen indruk te geven. Toch zijn wij verheugd te mogen gewagen van vier kundige musici, die veelal lenig samenspeelden, individueel-impulsief en rythmisch-energiek. Bij zooveel uitnemende voorgangers ver valt men onwillekeurig .tot vergelijkingen en dan zijn'er natuurlijk opmerkingen te maken. Zoo' nog soms een gebrek aan harmonisch verband en hier en daar een zekere onrust, voornamelijk tengevolge van de overrompelende vaart, waarmee snelle dgglen werden aangepakt. Jeugdig enthou siasme doet steeds weldadig aan, docih dit moet niet gaan ten koste van bezonkenheid. Daaraan haperde 't nog wel eens. Maar bij verder serieus samengaan, zal ook de voor dracht aan rijpheid winnen. Merkwaardig was de eenigszins scherpe en in het forte ruw van geluid aandoende klank der eerste viool, waarvan de bespeler zich echter een uiterst suggestief inspirator betoonde. In enkele trekjes bewonderden wij de warme en zangerige toon van den cellist Hesse. De programmakeuze getuigde van durf. Want zoowel technisch als geestelijk was de opgaaf zwaar. Wie het superbe Debus- sykwartet presenteert, waagt zich door de bekendheid van dit heerlijke werk aan grootere critiek. Aan de ongetwijfeld waar devolle en vervoerende interpretatie hier van, konden wij ervaren, wat dit ensemble aan uitnemende kwaliteiten reeds bezit. Vooral het geestdriftige £lot werd gedragen door uitbundig brio. Het 3e kwartet van den in 1890 geboren Tsjech Bohuslav Martinu, geschreven In 1931, was een interessante kennismaking. Na het op. 79 no. 4 in Bes gr. t., dat ons vertrouwde klanken bracht, eischte het een algeheele geestelijke omschak eling van het audutorium op. In dit moderne werk vallen speciaal de beide boekdeelen op dooT logische en solide structuur. De merkwaar dige inzet, met zijn kleurige pizzicati, doet folkloristisch aan, welks puntige karakte ristiek ook in het verdere verloop van het kernachtige, doch niet geheel „kwartet- tistisch" gedachte opus, wordt doorgevoerd. De Slavische volksmotieven duiken op in in plurytonale behandeling, met af en toe volkomen harmonische oplossingen. Pittige rhythme-schakeering houdt de aandacht gevangen en waar vaart en „shwung" de boventoon voeren, is 't werk op zijn best. In het eenigszins onsamenhangende Andante, dat uit de sfeer viel, mist men wellicht innigheid van expressie: de ver standelijke inslag heeft het gemeen met vele der andere moderne speelgenooten". Het veel eischende, niet belang rijke kwartet, waarin echter meerdere typische en origineele invallen niet ont breken, werd met technische bravoure en meesleepende virtuositeit voorgedragen, accuraat en met begrip. De toehoorders volgden het met waardeerende blangstel- llng. De modernen vonden bij het Waleson kwartet een gelukkiger vertolking dan de klassieke Haydn, waarmee werd ingezet. Hier miste men toch wel de algeheele rijp heid, de ideale klanknoblesse, de teederste gratie. In de hoogste regionen detoneerde Dlck Waleson daarenboven een enkele maal. De groote rust en klankhomogenitelt van het Adagio konden wij echter hoog aanslaan. Met dit al mogen wij voor het engagee- ren van dit kwartet onze waardeering uit spreken: het is hoogelijk te loven, dat een Nederlandsch ensemble, waarvan de leden zich kennelijk serieus voorbereiden en reeds groote routine bezitten, op den voorgrond wordt geplaatst. Temeer ook, daar het zijn voorkeur schijnt verpand te hebben aan het „nieuwe", waardoor men met hedcndaagsche scheppingen op de hoogte kan blijven. Moge 't zich steeds vervolmaken, zoodat wij het met stijgende belangstelling terug hooren zullen! LAVAL CONFEREERT. PARIJS, 22 Jan. (Reuter). Minister president Laval heeft zich om 10 uur 14 naar het Elysée begeven voor het voeren .van een bespreking met den president der republiek. DE BINNENLANDSCHE POLITIEK VAN POLEN. WARSCHAU. 22 Jan. (A.N.P.). - De begrootingscommissie van den Sejm heeft gisteren den geheelen dag beraad slaagd over de begrooting van blnnen- landsche zaken. De minister van binnen- landsche zaken, Raczkiowicz. gaf een uit eenzetting van de regeeringspolitiek ten aanzien der minderheden. Hij zeide. dat de regeering steeds streeft naar een har monieuze samenwerking met die minder heden en bereid is, tegemoet te komen aan de geréchtvaardigde verlangens der Oekraine. Ten aanzien van de antisemietisehe incidenten, die zich hebben voorgedaan, zeide de minister, dat de politie en de autoriteiten steeds tusschenbeide komen om de Joodsche burgers tegen iedere be- leediging en lederen aanval te bescher men. Omstreeks middernacht werd de ont- werp-begrooting, die 5.000.000 zloty lager is dan die van het vorige jaar. zonder wijzigingen aangenomen. SPOREN VAN REDFERN GEVONDEN? GEORGETOWN (Br. Guyana). 22 Jan. iReuter). De Amerikaansche vlieger Art Williams zou sporen hebben gevonden van den vlieger Redfern, die in 1927 tijdens een vlucht van de Vereenigde Staten naar Rio de Janeiro is verdwenen. Na de vorige week uit het Zuld-Ameri- kaansche oerwoud, waar hij een onderzoek had ingesteld, te zijn teruggekeerd, ver klaarde Williams, dat hij bepaalde sporen van Redfern had ontdekt. Ziekte, gebrek aan levensmiddelen en terreinmoeilljkheden hadden hem genood zaakt, het zoeken op te geven op het oogenblik, dat hij en zijn metgezellen tot dit resultaat waren gekomen. Hij voegde hier nog aan toe, dat hij zou terugkeeren naar het kamp te Wanatobo, waar zich de grenscommissie van Fransch-, Britsch- en Nederlandsch- Guayana be vindt, zoodra zijn vliegtuig weder in orde zal zijn. o UIT HET VERRE OOSTEN. TIENTSIN, 22 Jan. (Reuter). Naar hier wordt vernomen is het incident waarbij 50 Chineesche soldaten op 3 Januari te Fakon een Japansche winkel zouden hebben ge plunderd, waarvoor Japan verontschuldi ging wenscht alsmede schadevergoeding, thans geregeld. Van Chineesche zijde heeft men zich o.a. verplicht tot het betalen van een schadeloosstelling van 400 dollar. TOKIO, 22 Jan. (Reutöl. Gisteren is te Swatau een Japansche consulaire politie man gedood, vermoedelijk door een lid van éen anti-Japansche organisatie, hoewel hieromtrent nog niets vast staat. In poli tieke kringen in Tokio is men zeer veront waardigd en de kruiser Kubari is van Amol naar Swatau gezonden. o KABINETSWIJZIGING IN EGYPTE? CAIRO, 22 Jan. (Reuter). In het gisteren aan Nahas Pasja overhandigde antwoord zou de Britsche regeering den wensch te kennen hebben gegeven, onmiddellijk met een coalitie-regeering te onderhandelen, teneinde de kwesties te regelen verband houdende met den Soedan en de vraagstuk ken van militairen aard. die aan een Engelsch-Egyptische alliantie verbonden zijn. De Britsche Hooge-Commissaris, Sir. Niles Lampson, heeft tevens aan Nahas Pasja te kennen gegeven, dat een afbreken der huidige besprekingen een algeheele herziening der Britsche politiek ten aan zien van Egypte zou medebrengen. Hij be vestigde den wensch zijner regeering, een verdrag te sluiten met alle partijen, en niet alleen met de Wafd-partij. Na het onderhoud heeft het nationale front des middags vergaderd, en de vor ming van een coalltieregeering, zooals door de Britsche regeering gewenscht, over wogen In den namiddag heeft de Koning minister-president Nessim-Pasja ontvan gen. Algemeen veronderstelt men. dat de Koning de mogelijkheid van een aftreden vaii Nessim-Pasja overwogen heeft, ten- gunste eener nieuwe regeering, die dan het verdrag met Engeland zou teekenen. He denmiddag zal de Koning de leiders der verschillende partijen ontvangen. GEDWONGEN VASTENDAG. BOMBAY, 22 Jan. (A.N.P.). Een ge durfde diefstal is dezer dagen gepleegd in de stad Kapoerthala in den Fendsjaab. Gedurende den nacht drong een bende individuen de slachtplaats der stad binnen. Zij sloten den waker in zijn vertrek op en verdwenen met alle schapen en geiten, die den volgenden morgen zouden worden ge slacht. De inwoners van Kapoerthala moesten het dien dag dus zonder eenig vleosoh doen. Men heeft nog geen spoor van de dieven ontdekt. o GEVANGENIS-OPROER. SAN FRANCISCO, 22 Jan. (A.N.P.). In de staatsgevangenis, gelegen op het eiland Alcatraz ln de Baai van San Fran cisco. is een oproer uitgebroken. De auto riteiten grepen echter onmiddellijk ener giek ln; een honderdtal gevangenen werd in de cellen opgesloten, terwijl het gebouw zwaar bewaakt wordt. o VEERTIEN GEWONDEN BIJ EEN AUTOBOTSING. MIDDLETOWN (Connecticutt). 22 Jan. (A.N.P.i. Bij een botsing tusschen een autobus en een vrachtauto zijn veertien personen ernstig gewond. Vier hunner verkeeren in onmiddellijk levensgevaar. LONDEN, 22 Jan, (Reuter). In het mid delpunt van de beschouwingen der En- gelsche bladen staat op het oogenblik de persoonlijkheid van koning Edward VIII. De „Daily Mail" zegt: „Wij marcheercn een nieuw tijdperk binnen, waarin de jeugd, de mannelijkheid en het inzicht van den nieuwen koning hun volle uit werking kunnen hebben". De „Daily Telegraph" verklaart, dat de koning, wanneer hij zijn eigen karakter kan verbinden met de beste karaktertrek ken zijner belde voorgangers, 'n toekomst, die frissche winden en stijgenden vloed zal brengen, met vertrouwen tegemoet kan zien. De grootste trots van den koning be staat in het feit, dat hij oud-strijder is. Zijn groote bezorgdheid voor het welzijn der oudstrijders en zijn sterk medegevoel voor ongelukkigen, werkloozen en armen, hebben hem een plaats veroverd in de harten van het Britsche volk. Nooit tevoren, aldus vervolgt de „Daily Telegraph", heeft Engeland een koning gehad, die, zooals Edward, door de armen wijken der groote steden en door de ver geten straten der werklooze mijnwerkers dorpen ls geschreden. Zijn troonsbestijging zal nergens met meer vreugde worden be groet dan juist in die kringen. De koning bestijgt den troon in het zekere bezit van de vriendschap en de toewijding van zijn volk. De „Times" schrijft, dat de koning den scepter overneemt op een oogenblik van ernstige internationale verwikkelingen. Zijn eigen meer dan gewone ervaringen, opgedaan in de Engelsch-sprekende lan den, de dominions en de Vereenigde Sta ten, schijnen hem uit te noodigen, op de bres te staan voor een sterkeren band tusschen ai deze landen. Alle deelen van het rijk zijn het er over eens, dat de koning met alle kracht zal streven naar het geluk en de veiligheid zijner landen en naar de bevordering van den wereld vrede. De „Morning Post" sctaijft, dat de ko ning de Britsche soldaten in de loopgra ven heeft leeren kennen. Hij heeft het leger gekend, toen dat bijna de geheele na^e vertegenwoordigde. Koning en natie, die' beiden de groote ervaring van den we reldoorlog hebben, zijn daarom één van hart. LONDEN, 22 Jan. (Reuter). Ook in de Dominions is Edward VIII tot koning ge proclameerd. Te Londen had de plechtig- HAAGSCH GERECHTSHOF. A de Z., uit Bodegraven, is wegens valschheid in geschrifte (oplichting van den Steun), door den politierechter veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde de straf tot één maand. De Chauffeur S. V„ uit Noordwijkerhout, is door de rechtbank te 's-Gravenhage wegens overtreding van alt. 308 W. v. S. veroordeeld tot drie maanden hechtenis. V. heeft op 8 Augustus j.l. op den Hee- renweg te Noordwijk getracht, met zijn auto een voor hem uitrijdende autobus te passeeren. Hij kwam daarbij met deze bus in aanraking, die hem naar de linkerzijde van den weg drong, waarop hij tegen een van tegenovergestelde richting komende auto opbotste, met het gevolg, dat de belde inzittenden, de heer Moody en diens echt- genoote, erastlg gewond werden. De president, mr. Lodder, wees er den verdachte op, dat hij plotseling, zonder uit te kijken, achter de bus ls komen opdagen en op die wijze het leven van anderen ln ernstig gevaar heeft gebracht. Dit was ook het gevoelen van den advo caat-generaal, die de opgelegde straf ln overeenstemming achtte met den ernst van de feiten. De verdediger betoogde, dat de dagvaar ding z.i. nietig moest worden verklaard omdat zij niet de feiten stelt, waaraan zij moet voldoen volgens art. 81 Sr. De pre misse. waaruit de conclusie moet volgen, ontbreekt daarin. Er ls meer noodig dan de weergave van den tekst van art. 308 W. v. S. Pleiter concludeerde tot nie tigverklaring van de dagvaarding. Ook wees spr. er op, dat het vonnis der rechtbank drie maanden hechtenis luidde, terwijl de eisch van den officier zioh tot één maand had beperkt. Het Hof zal 8 Februari uitspraak doen. In 1933 werd bij den slager v. d. B. uit Stompwijk de gastoevoer afgesloten we gens wanbetaling Daartoe werd de dienst leiding naar het huls verwijderd en het gat van een plug voorzien. V. d. B. heeft daarop deze plug weer verwijderd en een verbinding naar zijn woning aangebracht. Gedurende twee jaar gebruikte hij gas op kosten van de gemeente, totdat de fraude in October 1935 ontdekt werd. Hij werd door de politierechter tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep terechtstaande zeide verdachte, dat hij af en toe maar gas ge bruikte om koffiewater te warmen. De advocaat-generaal zeide tc betwij felen of verdachte wel zóó erg zuinig zou zijn geweest, daar hot hem toch niets kostte De informatiën omtrent hem lui den niet gunstig, reden waarom spr. be vestiging van het vonnis vroeg. held plaats te midden van mlddeleeuw- sche praal, waarin hier en daar een meer moderne toon tot uiting kwam, hetgeen een vreemd contrast opleverde. Bij de baar van koning George. LONDEN, 22 Januari (Reuter!- Den geheelen nacht hebben bewoners van het koninklijk domein te Sandrlngham bij het stoffelijk overschot van koning George V de wacht gehouden. De Koningin heeft bepaald, dat de kerk, waar dc stoffelijke resten zich tij delijk bevinden, voor het publiek open gesteld moet worden. Een groote menigte verzamelt zich reeds voor de deuren van de kerk. Vandaag worden alle kinderen van de koningin, ook de nieuwe koning, te San- dringham verwacht. Uit alle deelen der wereld en van alle regeeringen blijven bewijzen van deelne ming binnenkomen. Koning Leopold van België en zijn broer prins Karei zullen de begrafenis van ko ning George V bijwonen. Hoogstwaarschijnlijk zal de Koning van Griekenland bij de begrafenis van koning George V vertegenwoordigd worden door kroonprins Paul. De Japansche ambassadeur te Parijs, Satoh. zal de Japansche regeering bij de plechtigheden bij de bijzetting van het stoffelijk overschot van koning George V vertegenwoordigen. LONDEN, 22 Jan. (Reuter). Sedert van morgen trekt een onafgebroken stroom menschen langs de baar van den over leden koning in het kleine kerkje van Sandrlngham. De kist is bedekt met de Union Jack en een prachtige krans van orchideeën. Een kruis op de kist draagt het op schrift: „De zwaar beproefde Koningin". DUBLIN. 22 Jan. (Reutor). Ook de Ier- sche Vrijstaat heeft de met Engeland bestaande geschillen in deze dagen van rouw terzijde gesteld en van alle openbare gebouwen waalt de driekleur van den vrijstaat. Het orgaan van De Valera drukt voor het eerst een groot portret van den over leden koning af. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL, De stand van de Brusselsche Zesdaag- sche bij de neutralisatie van hedenmorgen was als volgt: 1. BuysseBilllet, 60 pnt.; 2. Charller Deneef. 54 pnt.: 3. Sehön-J. Aerts, 24 p.; 4. BroccardoP. v Kempen, 18 pnt. Op 2 ronden achterstand: 5. v. Vlockhovenv. Buggenhout, 21 pnt; 6. Depauwv. Nevele 13 pnt. Op 4 ronden achterstand: 7. Lon- cke—Martin, 55 pnt. Op 6 ronden achter stand: 8. Falck HansenDanholt, 54 pnt. 9. SmetsHagelsteen, 12 pnt. Op 7 ron- deii achterstand: W. Vroomen—M. Vróo- ïnen, 59 pnt. Alle andere koppels liggen op 3 of meer ronden achterstand, w.o. de koppels Pellenaersvan Hevel, Koumans Cocquerraux; R. GhysselsBogaert en VluggenCozins. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Schevenlngen Radio. Alchiba, Alcyone, Alphacca, Bloemfon tein, Chr. Huygens, Costa Rica, Cottica, Indrapoera, Jagersfontein, Johan de Wltt, Johan v. Oldenbarnevelt, Kota Tjandi, Maasdam, Marnix v. St. Aldegonde, Meer kerk, Meliskerk, Nieuw Zeeland, Poelau Roebiah, Sibajak, Springfontein. Simon Bolivar. Streefkerk. Tajandoen. Tarakan, Veendam, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Schevenlngen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio- Holland Verdachte betoogde nog. dat de burge meester van Stompwijk hem niet mocht en hij derhalve veel zwarter werd afge- teekend dan hij was. De verdediger pleitte clementie, Uit spraak 4 Februari as. DE STRAFZAAK TEGEN BANKIER SCHAAP. Naar we vernemen zal 30 Jan- a.s. voor dc Haarlemsche rechtbank de strafzaak dienen tegen den bankier Schaap uit Wor- merveer. 2—1 O

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2