LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 22 Januari 1936 UIT DE RAADZAAL BINNENLAND. FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN. RAfilO GEVRAAGD. AANGEBODEN. EEN VRUCHTBARE ZITTING. (De Leidsche gemeenteraad heeft door Eijn jongste zitting op prijzenswaardige wijze revanche genomen voor de onvrucht bare praat/vergaddring, waarmede 1935 werd besloten en ln één middag- en avond- Ibijeenlcomst niet minder dan vier belang rijke kwesties afgehandeld. Mogen wij in de betrachte zakelijkheid de uitwerking zien van den wensch, door den burgemeester op deze eerste vergade ring in het nieuwe jaar uitgesproken, nJ. dat den raadsleden niet alleen wijsheid moge worden geschonken om hun taak in (het belang der gemeente te volbrengen, maar dat bij hen ook aanwezig zij de be reidheid tot wederzijdsche waardeering van elkanders standpunt, culmineerende in hun wil tot eendrachtige samenwerking! Hoe het ook zij, de raad heeft zich Maandag van zijn beste zijde doen kennen en de pessimistische voorspellingen van hen. die beweerden, dat van deze agenda minstens de helft zou moeten worden aan gehouden, glorieus gelogenstraft. Het eerste belangrijke punt betrof het voorstel van B. en W. tot den bouw van een nieuw Gymnasium aan de Frulnlaan, rwaarblj de heer Schüller niet kon nalaten in een onnoodlg-uitvoerlg betoog te herin heren aan eenzelfde voorstel, dat door hem reeds eenige Jaren geleden namens zijn fractie werd ingediend. Dit voorstel werd destijds na een hevige bestrijding door wethouder Tepe met 21—12 stemmen ver worpen, doch het moet, aldus de heer Sohüller, voor den wethouder wel buiten gewoon onaangenaam zijn thans niet alleen zijn ongelijk te moeten bekennen, maar zelfs een dergelijk voorstel bij den raad te moeten verdedigen. Wethouder Tepe, daarop antwoordende, zelde in het betoog van den heer S. niet anders te kunnen zien dan een poging om zichzelf en zijn fractie een pluim op den hoed te zetten. Het voorstel van B. en W. is zelfs niet voor het geringste deel be ïnvloed door of een gevolg van het voor stel der soc.-democraten, maar een uit vloeisel van twee factoren, die destijds nog niet bekend waren. In de eerste plaats wilde het Rijk den grond, welke voor de uitbreiding van het bestaande gebouw noodig was, niet afstaan en ten tweede bood het Rijk voor dat ge bouw een zoodanig bedrag, dat de bouw van een nieuw Gymnasium financieel-mo- gelijk werd. ■De heeren Wilbrink cn Romijn maakten nog even bezwaar tegen den h.i. te opti mistisch beraamden grondprijs en den, volgens laatstgenoemde, te grootschen op zet, maar het voorstel zelf kwam er na tuurlijk zonder hoofdelijke stemming door. Daarna kwamen de gastarieven aan de orde. Veel verzet was daartegen niet. Alleen de heeren Eikerbout en Van Edk opperden bezwaren; eerstgenoemde trok zijn voor stel tijdens de beraadslagingen in, omdat het hier slechts een proefneming betreft, waarvan hij het resultaat eerst wel wilde afwachten. Ook de heer Van Eek stelde zich op dat standpunt, maar hij maakte een uitzondering voor de groep der kleinste verbruikers. Hij kreeg evenwel behalve van zijn fractiegenooten. alleen steun van de heeren Vos en van Weizen, zoodat de voor stellen van B. en W. ongewijzigd werden aangenomen. Hetzelfde was het geval met de gewij zigde verordening op de Straatbelasting, waarbij tevens in behandeling kwam het verzoek van den Leidschen Verhuurders- bond om restitutie van die belasting bij langdurig leegstaan van gebouwde eigen dommen. B. en W. erkenden de billijkheid van dat verlangen en stelden voor die restitutie te verleenen„ ingeval die per- ceelen gedurende een jaar leegstaan. Dit was den heer Romijn niet voldoende. Wan neer B. en W. de billijkheid van dien eisch erkennen, zoo redeneerde hij len dat doen zij blijkens de voorgestelde wijziging), dan dient die termijn teruggebracht tot zes maanden. Zijn daartoe strekkend voorstel werd echter met 23 tegen 12 stemmen ver worpen. Tijdens de behandeling van deze kwestie deed zich nog een onaangenaam incident voor. dat zijn oorzaak vond in de verde diging van het voorstel door wethouder Verwey. Deze betoogde n.l. dat de toestand der gemeente-financiën geen verdere ver laging der vaste inkomsten gedoogt, welke bewering den heer Goslinga aanleiding gaf den wethouder een inconsequentie te ver wijten. Immers nog geen halfuur geleden gaf de heer Verwey zijn stem aan een voorstel-Van Eek, dat, wanneer het was aangenomen, de gemeente ongeveer f. 12,000 zou hebben gekost Deze, op zich zelf juiste, maar toch wel héél pijnlijke opmerking bracht den socia- listischen wethouder in een moeilijk parket. Hij voerde ter motiveering van zijn stand punt aan, dat hij eenerzijds, in het belang van de gemeentekas, niets wilde riskeeren. dat een groep gasverbruikers voor de con sumptie verloren gaat en anderzijds, dat het genoemde offer van f. 12.000— hem overdreven voorkomt; het laatste ook ge baseerd op advies van ambtelijke zijde. Er volgden daarop van weerszijden eenige onvriendelijke woorden, waaraan het ge hamer van den voorzitter een einde maakte. De avondzitting bracht tenslotte het derde en laatste bedrijf van de behandeling der Gemeentelijke Sportstichting, waarbij natuurlijk weer de kwestie van de toepas sing der Zondagswet ter sprake kwam. Gelet op de huidige samenstelling van den raad was het niet te voorzien, dat de meerderheid zich zou uitspreken in tegen- overgestelden zin als bij vorige gelegen heden. Desalniettemin deed de heer Bee kenkamp een hardnekkige poging om zijn principieel afwijzend inzicht te doen zege vieren. waarbij hij met verschillende cita ten van (vroegere) partijgenooten den ver tegenwoordiger van Nationaal Herstel voor zijn standpunt traohtte te winnen. De heer de Vries merkte naar aanleiding daarvan op. dat hij niets voelde voor het voorstel van den heer Tobé om de sportterreinen, vallende onder het toezicht der Gem. Sport stichting, des Zondags tot 1 uur gesloten te houden. In dat geval zou men bijvoorbeeld des Zondagsmorgens niet eens mogen zwemmen. Iets anders ware het z.i., wan neer was voorgesteld om vóór dat tijdstip het houden van wedstrijden te verbieden. Het voorstel van den heer Tobé werd met de kleinst mogelijke meerderheid ver worpen. n.l. 18 tegen 17 stemmen, de zui vere reChts-links verhouding. De heer Beekenkamp ontleende aan des heeren de Vries' uitlating de vrijmoedig heid om terstond een ander voorstel in te dienen, strekkende tot een verbod van wed strijden op Zondag voor 1 uur. Maar toen de heer de Vries daarop rea geerde door op te merken, dat Juist die ochtendwedstrijden geen aanstoot kunnen geven aan het christelijk deel der bevol king, aangezien ze toch vrijwel geen pu bliek trekken, was het pleit beslecht en zag de heer Beekenkamp zijn voorstel met de zelfde stemmencijfers verworpen. Wethouder Verwey oogstte daarna nog een tweetal succesjes, doordat de beide door hem ingediende amendementen, beoogende den invloed van den raad op den gang van zaken te vergrooten, werden aange nomen. Wij wachten lntusschen met groote belangstelling af, welke uitwerking de nieuwe stichting op het Leidsche sport leven zal hebben. Als toespijs kwamen, merkwaardig ge noeg, groenten ter tafel. Het college vroeg n.l. spoedeischend een crediet van f. 500. om, gedurende drie maanden, een proef te nemen met de verstrekking van goedkoope groenten aan werklooeen en armlastigen. De raad erkende unaniem de urgentie van dit voorstel, maar de meerderheid voelde er toch meer voor om, alvorens een beslissing te nemen, middels een schrifte lijk prae-advies door het college uitvoerig te worden ingelicht, ook al omdat uit de kringen van groente- en fruithandelaren en ook door de Leidsche Middenstandscen trale bezwaren tegen een dergelijke distri butie waren geopperd. Wethouder van Stralen betoogde tever geefs, dat de gemeente uit dit object geen winst wil behalen; dat het de gemeente evenmin geld zal kosten; dat de handel bij de distributie zelfs zal worden inge schakeld en dat aanhouding van het voor stel beteekent dat de werkloozen wederom minstens 5 a 6 weken verstoken zullen blij ven van goedkoope groenten, het gaf alle maal niets. De heer Goslinga maakte aan de debatten een einde door den voorzitter te verzoeken op korten termijn, bijvoorbeeld over twee weken, een nieuwe raadsvergadering uit te schrijven, waarin deze kwestie opnieuw zal worden behandeld, hetgeen de voorzitter toezegde. Alsdan komt tevens aan de orde het voorstel tot vaststelling eener verordening, regelende den rechtstoestand van het on derwijzend personeel aan de openbare scholen, waarvoor in deze vergadering geen tijd meer beschikbaar was. Maar men moet per saldo ook niet het onderste uit de Ikan willen hebben! DE CRISIS-HYPOTHEEKWET. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Wederom zette deze week de verschil lende markten met vrij ruime aanvoeren op de slachtvee-afdeelingen in. Toch waren de beste kwaliteiten nogal redelijk te plaatsen, maar de prijzen van 48—50 cent per KG. geslacht zijn nog zeer laag te noemen. Voor de tusschenkwallteiten werd van 4045 cent besteed en de inferieure soor ten 3438 cent. We zien dus dat de prijzen den laatsten tijd zeer weinig uiteenloopen. De toe komst zal nog wel geen verandering brengen. De mesters behoeven slechts goedkooper materiaal, doch ook hierin zien we wei nig perspectief. Op het oogenblik koopt België hier te lande tamelijk veel guste vaarzen, die dus ook weer voor een groot deel aan onze vleeschproductie worden onttrokken, zoodat we ook dit voorjaar weer prijzige weidekoeien zullen krijgen, 't Blijft een moeilijk op te lossen kwestie, waarmee al eenige jaren wordt getobd. Het jonge vee wat voor België wordt ge kocht, is echter bijna uitsluitend voor fokdoeleinden. Van het contingent fokvee voor Palestina, waar we reeds in het vorig overzicht over schreven, is dezer dagen reeds een 40 stuks verscheept. De gebruiksveehandel is deze week weer tamelijk duur ingezet. De prijzen waren zelfs nog iets. hooger dan vorige week. Vette en nuchtere kalveren gingen met aanmerkelijk tragen handel wat in prijs terug. We noteerden voor de vette kalve ren 20—33 cent per pond levend en voor nuchtere f. 5f. 8 per stuk. In wolvee korte aanvoeren en tamelijk goede handel. Prijzen niet minder. Naar Frank rijk was reeds wat levende export van 400 stuks. Vette varkens in het Zuiden kalm, ongeveer prijshoudend. In het Noorden des lands iets vaster in prijs. HET OORDEEL DER EERSTE KAMER. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer, over het ontwerp, houdende bilzondere maatregelen ter voorkoming van opvordering onder bepaalde omstan digheden van hoofdsommen, tot waarborg waarvan hypotheek op onroerend goed is bedongen en ter voorkoming van vexatoire beslagen. Ontleend is daaraan: Enkele leden verklaarden, uit principieele overwegingen de leenrente ethisch on geoorloofd te achten. Vermits nu bij dit wetsontwerp de regeering zich stelt op een daaraan tegengesteld standpunt, waren deze leden niet bereid, hun stem daar aan te geven. Zeer vele andere leden kon den met deze rente-theorie ln geenen deele instemmen. Vele leden verklaarden zich met de ont worpen regeling te kunnen vereenigen, al betreurden zijdat de overige geprivile gieerde en de concurrente crediteuren vrij uitgaan en alleen wordt getroffen de hypothecaire crediteur die juist voor zich den hoogsten waarborg heeft bedongen. Sommige leden waren van oordeel, dat het evenvermelde doel beter had kunnen worden bereikt. Indien in stede van in te grUpen in de civielrechtelijke verhoudin gen. ware overgegaan tot de stichting van een Staatscredietbank met uitgifte van pandbrieven. Voorts werd bepleit de tot standkoming van een algemeene uitwin- ningswet. Weder andere leden verzochten de re- geering niet voort te gaan op den met de indiening van dit wetsontwerp ingeslagen weg en het crediet te ontzien daar anders het beoogde voordeel zou kunnen worden overtroffen door de er mee veroorzaakte schade. Bovendien betwistten enkelen hun ner de noodzakeliikheid van den betrok ken maatregel. Andere leden laakten dat hier niet vol doende aandacht is geschonken aan de positie van de hypotheekbanken. Verscheidene leden waren van oordeel, dat dit wetsontwerp dat in zijn aanvan- kelitken vorm vrij gematigd opgezet was, er niet op is verbeterd gedurende de be handeling in de Tweede Kamer als gevolg van al te groote toegevendheid van de zijde van den minister van Justitie wat betreft de positie van de schuldenaren. Het meest betreurden de leden, hier aan het woord, dat de minister van Justitie een amendement in dit verband van de commissie van voorbereiding had overge nomen. Zij achtten de dientengevolge in het wetsontwerp opgenomen bepaling een uiterst bedenkelijke, niet slechts wijl deze h.i. indruischt tegen de bestaande begin selen van het burgerlijk procesrecht, doch ook wijl zij dat voorschrift zeer in het na deel van den crediteur achtten. Ten ge volge van de overneming van dit amende ment is het wetsontwerp voor de hier aan het woord zijnde leden vrijwel onaan nemelijk geworden. Sommige leden "Vestigden de aandacht op de aanmerkelijke verzwaring van de taak des kantonrechters, welke het gevolg zal zü.n van de toepassing van deze bepa lingen. Andere leden stemden daarmede in. Zij vreesden dat de toepassing van de ontworpen bepaling aan de positie van den kantonrechter groote schade zal toebren gen. omdat hij in deze kwesties voorname lijk zal moeten beslissen naar ziin econo misch inzicht en zijn persoonlijke gevoe lens. met het gevolg, dat in de uitspraken tal van tegenstrijdigheden zullen voor komen. DR. COLIJN TERUGGEKEERD. De minister-president en mevr. Colijn, die naar men weet eenige weken in het Zuiden van Frankrijk hebben vertoefd, zijn gistermiddag met den Pullman-trein uit Parijs in Den Haag teruggekeerd. COMMISSIE ADVIES WERKLOOS HEIDSVERZEKERING. De Minister van Sociale Zaken heeft voor het tijdvak, ingaande heden en ein digende 31 December 1937. benoemd tot lid van de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering in de vacature J. Th. Nijkamp den heer H. J. Kuiper, bestuurslid van het R.K. Werkliedenver bond in Nederland. A. J. MULDER Te Alkmaar is na een kortstondige ziekte op 53-jarigen leeftijd overleden de heer A. J. Mulder, directeur van de Ned. Landbouwbank aldaar en president van het Regentencollege van de Pius-stich. ting. „Msb." DE POSTVLUCIITEN. De „Oeverzwaluw" is hedenmorgen met 3 passagiers en post van Schiphol naar Indië vertrokken. BEGRAFENIS VAN DEN HEER BLAAUW TE 'S GRAVELAND. Met groote plechtigheid is gisteren de heer F. E. Blaauw van Gooilust te 's-Gra- veland ten grave gedragen. In het sterfhuis had een dienst plaats onder leiding van Dr. Crousaz, voorganger van de Ned. Herv. Gemeente te 's-Grave- land. die aan de hand van psalm 39, 3 8 een toespraak hield, waarin hij o.a. schet ste dat deze strijdvaardige onverzettelijke mensch een moeilijk leven heeft gehad en een goed hart heeft getoond. Deze plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal genoodigden, tot wie be hoorden de vertegenwoordigers van den Duitschen ex-Keizer, Graaf von Schwerin, van den ex-Koning van Bulgarije, de con sul-generaal van dat land te Amsterdam, de heer Von Saher, de directeur van Artis Dr. Sunier, de directeur van de Diergaarde te Rotterdam Dr. Kuiper, de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, de heer Gottfr. H. Crone, Jhr. J. A. Röell, voorzitter van het Polderbestuur te 's-Gra- veland, en eenige leden van dat bestuur. Tevens waren aanwezig vele vrienden, vooral uit de kringen van de dieren- en natuurbeschermers. De stoet bestond uit 13 koetsen. Achter de lijkkoets ging het gezadelde paard van den i.eer Blaauw, terwijl hierachter zijn personeel volgde. Op de begraafplaats hadden de vertegen woordigers van den ex-Keizer van Duitsch- land en den ex-Koning van Bulgarije kran sen neergelegd. De heer Middendorp heeft hier namens de familie gesproken. Jhr. Röell heeft namens het Polder bestuur, van hetwelk de heer Blaauw tot voor kort voorzitter is geweest, de waar deering vertolkt. Hierna heeft Ds. Crousaz nog een toepasselijk woord gesproken. Er waren honderden uit den omtrek, uit alle kringen, gekomen. De heer Middendorp heeft voor de be langstelling dank gezegd. VERSPREIDE BERICHTEN. De eerstvolgende audiëntie van den minister van Financien zal op Maandag 27 Januari a.s. plaats hebben. Bij K B van 20 Januari zijn benoemd tot rechter in de rechtbank te Arnhem: a. mr. J. F. van Beeck Calkoen. thans rechter in de rechtbank te Leeuwarden; b. mr. F. M. Pleyte, thans rechter in de rechtbank te Assen; is benoemd tot rechter in de rechtbank te 's-Gnavenhage jhr. mr. P. G. M. v. Leeu wen, thans rechter in de rechtbank te 's-Hertogenbosch UIT NED. OOST-INDIË. NADERE BIJZONDERHEDEN OMTRENT DE AMOK TE LARANTOEKA. BATAVIA, 21 Jan. (Aneta). Naar Aneta verneemt zijn thans bij het Departement van Oorlog de bijzonderheden bekend ge worden omtrent de amok te Larantoeka (Oost-Flores), waarbij de kapitein der in fanterie H. J. M. Koster en de sergeant majoor Van Zandbergen werden gedood. De Maleische fuselier Amat werd op Nieuwjaarsdag op heeterdaad betrapt bij het stelen van geld van een korporaal en is daardoor blijkbaar „maloe" geworden. De man wist zich op 5 Januari in den namiddag meester te maken van een ka rabijn uit het wachtlokaal van het kampe ment van het te Larantoeka liggende de tachement, met welk wapen hij eenige schoten gelost heeft op den fuselier Plan ton, die op wacht zat, echter zonder dezen te treffen. Door het geluid van het schot gealar meerd, kwamen de kapitein Koster en luitenant Vos toesnellen, gewapend met c-en pistool en gevolgd door den contro leur. De amokmaker nam toen de houding aan alsof hij geen kwaad wilde, maar loste niettemin plotseling op korten afstand eenige schoten, waarvan er één den kapi tein Koster trof. De controleur en de luitenant Vos en eenige anderen slaagden er in hoewel zij door Amat werden beschoten, den kapi tein Koster naar de ziekenzaal te bren gen, waar hij een uur later overleed. Sergeant-majoor Van Zandbergen vuur de op dén amokmaker. die een beweging maakte alsof hij viel. Van Zandbergen dacht hem te hebben geraakt, doch dit bleek onjuist te zijn, waarna Amat twee maal schoot, daarbij den onder-officier doodelijk verwondende. De amok-maker is vervolgens gevlucht doch werd 's morgens vroeg, op 6 Januari, bij een poging om het kampement binnen te dringen door de wacht-houdende mili tairen doodgeschoten. De familie van wijlen kapitein Koster willen het stoffelijk overschot naar Ban doeng doen vervoeren om het lijk daar ter aarde te bestellen. Uitgesproken; H. Vogel, banketbakker te Wassenaar, van Zuijlen van Nijeveltstraat 206. R.-c. jhr. mr. H. O. Felth; cur. mr. P. H. Noord- hoff, Den Haag. G. de Ridder, pensionhouder te Alphen a. d. Rijn, Buitenw. 6. R.-c. mr. H. W. E. Klomp; cur. mr. M. H. van Heijst, Alphen a. d. Rijn. STAATSLEENING OVERTEEKEND. De 4 pet. Nederlandsche Staatsleening 1936, waarvoor de inschrijving gisteren plaats heeft gevonden, is geheel geslaagd. De leening was nominaal 104 millioen groot, waarvan de deelneming reeds tot een bedrag van 50 millioen door de Rijks fondsen was verzekerd. Daarnaast is thans voor ruim 59 millioen ingeschreven, zoodat de leening met ruim 5 millioen is overteekend. Deze 5 millioen zullen op de eerst genoemde 50 millioen worden ge kort, teneinde de inschrijving van het publiek geheel te kunnen toewijzen. VOOR DONDERDAG 23 JANUARI. Hilvqrsum I, 1875 M. AVRO-Uitzen- ding 5.30600: VPRO 8.00: Gramo- foonpl. 9.00: Kookpraatje 9.05: Ensemble Lismonde 10.00: Morgen wijding. Gramofoonpl. 10.30: Ensemble Lismonde 1100: Knipcursus 11.30: Lyra-Trio 12.15: Omroeporkest 2.15: Voor de Vrouw 2.45: Gramofoonpl. 3.00: Knipcursus 3.45: Gramofoonpl. 4.00: Voor zieken en ouden-van-dagen 4.30: Gramofoonpl. 4.45: Voor de kin deren 5.30: Causerie 6.00:Kovacs Lajos' orkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05: Viool-recital 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten. Gramofoonpl. 8.15: Concertgebouw orkest en solist 9.15: Gramofoonpl. 9,50: Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest, AVRO-Decibels en het Renova-kwintet 11.00: Berichten 11.10—12.00: De AVRO- Decibels. Hilversum II 301 M. 8.00—9.15: KRO, 10.00: NCRV 11,00: KRO 2,00: NCRV 8.009,15 en 10,00: Gramofoonpl. 10,15: Morgendienst 10,45: Gramo foonpl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12,15: Gramofoonpl. en orkestconcert 2.00: Handwerkcursus 3.15: Orgelspel 4,00: Bijbellezing 4,45: Jeugdcursus 5,15: Gramofoonpl. 5,30: Trioconcert en Gramofoonpl. 7,00: Berichten 7.15: Reportage 7,30: Journ. weekoverzicht 8.00: Berichten 8,05: Marmenkoorcon- cert 9,00: Lezing 9,30: Ohr. Muziek- vereen. „Oranje-Harmonie". (Om 10,00 Berichten) 10,3012,00: Gramofoonpl. Droitwich 1500 M. 10,3510,50: Mor genwijding 11,2511,50: Orgelspel 12.10: Trocedero-Cinema-orkest 1,20 2,20: Gramofoonpl. 3,20: Vesper 4,10: Causerie 4,30Het BBC-Schotsche orkest 5.35: Dansmuziek 6,20: Berichten 6.50: Zangvoordracht 7,15: Spaansche les 7,50: Lezing 8,20: Radio-tooneel 9,50: Berichten 10,20: Kerkdienst 10.40: Revue-programma 11.3512.20: Dansmuziek. Radio Paris 1648 M. 7,20 en 8,40: Gra mofoonpl. 11,20: Omroeporkest 12,35: dito 3,20: Gramofoonpl. 4,20: Con cert 7,20: Gramofoonpl. 9,05: Hoor spel 10,05: Nationaal orkest. Keulen 456 M. 5,507,20: Blaascon- cert 11,20: Orkestconcert 12,35: Con cert m.m.v. solisten en orkest 1,352,20: Gramofoonplaten 3,20: Populair concert 5,20: Solistenconcert 7,30: Mozart- programma 8,20: Hoorspel 9,5011,20: Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12,20: Salon-orkest en Gramofoonpl. 1,30— 2,20: Gramofoonpl. 5,20: Haydnconcert 6.50 en 7.20: Salonorkest - 7,35: Gramo foonpl. 8,20: Revue 10,3011,20: Gramofoonpl. 484 M. 12,20: Gram.pl. 1,302,20: Salon-orkest 5,20: Om roeporkest 6,50 en 7,35: Gramofoonpl. 8,20: Symphonieconcert 10,3011,10: Gramofoonpl. 8,20: Symphonieconcert 10,3011,10: Gramofoonpl. Deutscblandsender 1571 M 7,30: Po pulair concert 8,20: Radio-tooneel 9,20: Berichten 9,50: Piano-recital 10,05: Weerbericht 10,2011,20: Zlgeu- nermuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTBEBEDRlJf EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 23 Januari, le Programma: lederen dag, van 3—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.2010.05: Keulen 10.20: Parijs Radio plm. 13.05: Brussel VI. 14.20: Kalund- borg 15.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.50: Brussel Fr. 19.20: Leipzig 20.20: Berlijn 21:20: Rome of diversen 22.05: Parijs Radio. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg. 12.35: Droitwich 14.20: Londen Reg. 15.20: Droitwich 16.10: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich 19.15: Londen Reg. 19.30: Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Londen Reg. 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. 700 GULDEN Zakenman vraagt f. 700 te leen. Terugbetaling in maandelljksche termijnen van f. 100. te beginnen ïnet April. Liefst van par ticulier. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6021 k. IJSKAST Te koop gevraagd ijskast, lang model voor fijne vleeschwaren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6027 k. KACHEL Een in goeden staat zijnde kachel te kóóp gevraagd, groen emaille of salaman der. Brieven met prijs opgave en welke grootte Bur. van dit Blad onder No. 5963 k. TUSSCHENMETER Ter overnime gevraagd gas- en electr. tusschen- meter. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6009 k. 125 GULDEN te leen gevraagd door net persoon. Wekeiyksche af lossing. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5980 k. ZANDLAND gevraagd, plm. 250 RR. schoon best land. Aanbie dingen J. Ph. VLIEGENT- HART en Zn.. Aloëlaan 41 43. Telef. 640, Lelden. 100 GULDEN te leen gevraagd voor een half Jaar. Borgen aanwe zig. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5837 k. PIANO Ter overname gevraagd, goed onderhouden plano, van bekend fabrikaat. Brieven met uiterste pr\Js_ opgaaf Bur. van dit Blad onder No. 5932 k. AANHANGBOOTJE Te koop gevraagd een aan- hangbootje (JolletJo) Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5902 k. DAMESFIETS te koop gevraagd. Jaar, merk. omschrijving, (ln zeer besten staat)uiterste prijs Bur. v. d- Blad ondei NO. 5860 k. VASTE WASTAFEL of wasbuu te kcop ge vraagd. Leeuwcrlkstr. 37. BAGGERWERK Prijs gevraagd, voor pl.m. 1000 M2. dlepwcrk. Inlichtingen Jachthaven „ZWANEGAT". Haarlem mervaart. Oegstgeest, War mond. BOEKHOUDEN 117 geslaagden voor de examens Handelskennis L O „Federatie" 'Mer- curius) ..Vereeniging van Leeraren". Condities f. 5._ p. mnd per wekel. lesuur. J A. JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren, adviezen. PENEDO Emaille. Haarlemmerstraat 113 NAAIMACHINES Het nieuwste model sa- lonkastmeubel, koopt gij bij ons tegen den laagsten prijs vanaf f. 115. Veritas salonkast, rlngspoel f 140 Alléén le klas fabrieken. v.h. WESTDORP en Co.. Morschstraat 41. ZUINIG WASCHT U met de echte N.P. Wasch- kristal. Helderder wasch- goed. minder slijtage, minder werk. 7 eest ge bruiksaanwijzing. Tegen woordig ln reuze pakken voor denzelfden prijs als voorheen. Slechts 8 ct. H. STOUTEN, Banka- straat 3. Goedkoop Timmerhout Vloer-, kraal- sponning- delen, ribben, latten enz., koopt u liet goedkoopst bij „De Concurrent". Houthandel, deuren- en trlplexhandel. Telef. 2820. Heerengracht 911. b. d. Nieuwe Rijn. NAAIMACHINES Unie groot Slngermodel f. 47.50; Rast en Gasser f 67 50: Gazelle f. 60.—; Grltzner f. 65.Vesta f.65.Gazelle Salon- kastmachlne f. 97.50, Ves ta Salonkastmachine f. 127.50. Oude machines worden Ingeruild. Repa ratie goedkoop en af doende. Haarlemmerstraat 159. PENEDO Stofzuigers. Haarlemmerstraat 113 Trapn.mach. Bad enz. Zoo goed als nieuwe Sln- gerinlaadtrapnaaimachlne slechts f. 75; pracht bad met hanggeiser f. 39; mo dern gasstel f. 6.50; door gewerkte doek f 18; an tieke staande klok f. 59. Thorbeckestraat 48. zij straat. Zoeterw. Singel. BRANDSTOFFEN Anthraclet. eierkolen, pa relcokes, cokes, houtskool. enz..c koopt of bestelt u zeer geschikt bij: W BAKKER. Llgschip Oude Vest bij Voldersgr. Beleefd aanbevelend. Zaadprijscourant Onze nieuwe prijscourant van tuinzaden, bloemza den gTaszaden, voorjaars- bloêmbollen, kunstmest stoffen cn tuinbouwarti- kelen is verschenen. Voor eiken tuinllefbebber ls gratis een exemplaar ver krijgbaar bi) w. SEGAAR, Diefsteeg 8 Telef. 1195. PENEDO Waschmachlnes. Haarlemmerstraat 113 KLUIVEN Voor de soep verscbe klui ven. 12V2 en 15 ct. p. p. DE LA R1E, Clarast. 18 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11