BALANS VMOMeDREESMAM HOOFDPIJN AKKERTJES ALLE RESTANTEN GELD EEN BENEDENHUIS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Januari 1936 UIT DE RIJNSTREEK. van deze opruiming worden BIJNA VOOR NIETS verkocht 98c LEIDEN Ned. Roode Kruis (af deeling Wassenaar). In Bellevue hield de aid. Wassenaar van het Ned_ Roode Kruis onder voorzitter schap van jhr. W. K von Weiier een le denvergadering. Deze heette allen harte lijk welkom waarna de notulen werden voorgelezen door den secretaris, die onveranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.m de Kon. goedgekeurde wijziging van de Sta tuten en een kennisgeving van mej. de Bede dat deze haar werkzaamheden weder zou hervatten. Vervolgens kwam aan de orde de vast stelling van de begrooting voor 1936. Deze was in ontvangsten en uitgaven geraamd op f. 641. Na eenige bespreking werden eenige posten in uitgaaf verhoogd en verlaagd, zoodat de voornaamste posten in uitgaaf zijn geraamd: onkosten f.155, cursussen f. 150. hulpposten-strandpost f. 75. trans portcolonne f. 105 en maatschappelijk werk f. 100 De penningmeester deelde voorts nog mede. dat het ledental per 31 Dec. bedroeg 250 leden met een contributie van f. 516.15. Naar aanleiding van de besprekingen van de begrooting deed de voorzitter de toezegging dat er meer werk gemaakt zal worden van de oefeningen der transport colonne en dat getracht zal worden de oefeningen ook des winters voortgang te doen hebben. Vervolgens werd overgegaan tot het be noemen van 3 leden en drie' reserveleden tot het nazien van de boeken en beschei den van den penningmeester Met groote meerderheid van stemmen werden de candidaten van het bestuur gekozen t. w. tot leden de heeren D Lievense, A. v. d. Lee en D. Olij en tot reserve-leden de heeren L. Kieviet, G. L J Holle en prof. dr. Kan. Hierop volgde sluiting. Dg fam. H. alhier deed aangifte van oplichting subs verduistering door de Hollandsch Collectieve Bank te Amster dam. Mevr. H. deed aangifte van diefstal van haar fiets, die stond op het erf ach ter haar woning. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Antonetta. d. v. H. J. van der Post en E. J P. Mooijman - Willy, z. v. P. W. van Burik en K. van Veen; Johanna Elisabeth Maria. d. v. C W. Janmaat en P. G. van der Eist Herma- nus Cornells, z. v. Ch. Verra en J. de Jong Petrus, z. v. P -van Bemmelen en A. M. Wesselman Johannes Adrianus, z. v. J. Olyerhoek en P. G. Ernst Cornelia Ca- tharina, d. v. P. Overdevest en J. M War merdam Arnoldus Pieter, z. v. C. van der Velde en B. W. Karstens Driekus, z. v. A. den Hollander en J. Rietveld. Overleden:: W. Zwetsloot 75 j. wed. G. van der Horst A P. M. Bensdorp 2 j. H. C. van Noort 40 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. E. Starrenburg, n. Leiden F. Verhoog, n. Leiden M. van Om- mering en gezin, n. Leiden Th. D. Boort n. Noordwijk J. F. van der Poel, naar Stompwljk W. J. Engelhard en gezin, n. Leiden Ph. A. Kuijenhoven, n. Leiden M. A. Kok, n. Leimuiden J. Voor- douw, n. Leiderdorp. Gevestigd: Th. Frank en gezin, v. Am sterdam E. C. Schoonderwoerd, v. Al kemade P. C. v. der Hoorn, v. Ter Aar A. Parmentier en gezin, v. Leiden C. M. de Jong, van Bovenkarspel E. Horstman, v. Koudekerk M. Meijer, van ALPHEN. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Hendrika, dochter van Johannes Wassenaar en Maria van Klaveren Jacob Abraham, zoon van Willem Hijssoon en Petertje van den Brink -- Jacob, zoon van Klaas Otto en Adriana van den Hoek Hendrikje. dochter van Evert Prins en Alida Hendrika Berlijn Herald Adriaan. zoon van Johannes Mar- tinus Hoeksema en Anna Onrust Aartje dochter van Cornelis Alexander van Wie- ringen en Jacoba Helena van der Ent Braat Pieter. zoon van Jacob Snel en Elizabeth Montagne Jacob Willem, zoon van Willem Verbokkem en Jannetje van den Ent. Gehuwd: Johannes van Vliet, oud 22 j. wonende te Bodegraven met Anna Cor nelia van den Hoorn, oud 19 jaar Overleden :Clacina Teske. oud 97 jaar, wed. van Abraham van der Veer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Anna Geerekink, z. b„ 's-Mo- lenaarsbuurt 27 Bartha G. v. d. Steeg, z- b-, Visserstr 30 Hendrika W. Verhage, Zuideinde 21 G. J. Vermeulen, kinder juffrouw, Raadhuisstr 44 Willem Boo gaard. timmerman, Rozenstr. 35 Dirk J. van Wijk en echtgenoote. vertegenw., Brederodestr. 33 Margaretha A. Sma ling. echtgen. van T. van Leeuwen, z b., Lindehovenstraat 75. Vertrokken naar: Waarder Dorp 126, Wilhelmina Kloosterziel Naar Nieuw- veen Nr. 1, Neeltje R. de Jong, z. b. Naar L'.sse, Heerenweg. Hendrik F de Looij, slagerskn. Naar Leiden, Rijnsburgerw. Trijntje Bergshoeff. verpleegster Naar Rijswijk, Regentesselaan 24. Jansje Zout man. dienstb.. Naar Vaillantlaan 104, Cor nelis, W. van der Burgh. sl. Naar Am sterdam. Wald. Pyrmontl. 2, Annemarie Neümann, dienstbode- Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. aan B. en W. van Al phen aan den Rijn, om een parkeerverbod te willen instellen op den Rijksweg in de kom der gemeente, heeft dit College medegedeeld, dat het besloten heeft de verbetering van dezen weg af te wachten, om dan de invoering van een parkeer verbod voor dezen weg of gedeelte daar van te bevorderen. -o- HAZERSWOUDE. Zustercomité Geref. Kerk. Door het Zuster-Comité van de Geref. Kerk werden in het afgeloopen jaar ver strekt 2561 eieren. 1763V! liter melk en 67 keer versterkend voedsel. Tot lid van het bestuur werd gekozen mej. De Bruyn Hirschan. Het bestuur is thans samenge steld als volgt: mevr. Heuzeveldtv. d. Lelie, presidente; mej. Slootweg—Horten- sius. secretaresse; mevr. OffringaHuisma, penningm.; mej. de Bruyn-Hirsehman. mej. OudshoornZonneveld, mej. v. HoffVos. Noordwijk J. J. Goedegeburen, v. Steen bergen J. M. van den Akker, v. Lelden C J. de Vogel en gezin, van Alphen a. d. Rijn A. Rijnsburger, v. Noordwijk W. H. van der Ploeg, v. Ewijk M. Brou wer, v. Bloemendaal C. van de Werken, van Nijmegen J. H. J. Welp, v. Stomp wljk. Morgen wordt alhier een collecte ge houden ten bate der Ver. tot Werkver schaffing aan hulpbehoevende blinden. HOOGMADE. Merkwaapriiï studente*-a vont uur. Vier Leidsche studenten, die gisteravond per auto naar Ter Aar reden om daar in rustige omgeving te gaan studeeren von den onder onze gemeente een onverwachte hinderpaal in de vorm van een sloot. De auto slipte en kwam in de vaart te recht. De studenten wisten echter met koelbloedigheid het portier te openen en elkaar uit hun hachelijke positie te be vrijden. Persoonlijke ongelukken vielen dus gelukkig niet te betreuren. Slechts hun studieboeken evenwel de hoofdfactor van hun Ter Aarsche retraite vonden in het water een even plotseling als tragisch einde. Met behulp van een kraanwagen werd de auto uit de sloot gehaald, waarna men zich met de velen die bii deze redding behulpzaam waren geweest, vereenigde in een café waar de redders op een hartigen dronk als bewijs van dankbaarheid werden getracteerd LEIDERDORP. In het belang van de veiligheid van het verkeer langs den Van der Valk Bou- manweg alhier zijn door het Gemeente bestuur van Leiden aan den waterkant, wit en rood geschilderde bermpalen ge plaatst. Voor deze plaatsing, hebben het Ge meentebestuur v. Leiderdorp en de wegen commissie van de A.N.W.B. en K.N.A.C. een bijdrage in de kosten toegezegd. Het is voor het verkeer een zeer gevaarlijke weg en het gemeentebestuur van Leiden ver dient zeker een woord van dank. dat het deze verbetering heeft willen doen aan brengen. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Vertrokken: B. Freijee en gezin, naar Nijmegen C. v. d Lagemaat en gezin, naar Valburg W. Bokkesteijn en gezin, naar Harmeien D. Rietveld, naar Am sterdam. Gevestigd: G. v. Vlijmen uit Mijdrecnt J v. Leeuwen uit Bennebroek K. v. Leeuwen en gezin, uit Haarlem W. Dob- bema. uit Uitgeest N. de Jong. uit Alphen a d. Rlin. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. Voorn en Chr. v. d. Hoven H. Reijnekers en F. Kurkowiak. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt a.s. Don derdag 23 Januari in openbare zitting bijeen, des avonds half 8. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Inzake gemeentebegrooting 1936. 3. In zake bedrij fsbegrootirtg G.E.B. 1936. 4. Her- vaststelling gemeentérekening, dj. 1933. 5. Wijziging begrootin^' 1936. 6. Eventueele nagekomen stukken. De laatste spoorman gaat onze ge meente verlaten. De heer A. de Geus, arbei der-telegrafist, werkzaam geweest zijnde op het station alhier, is in gelijke betrek king overgeplaatst naar het Station Har- melen. De opbrengst der collecte voor het Werk voor alleenstaande Blinden heeft in onze gemeente opgebracht de scm van f. 15.69. RIJNSATERWOUDE. Jaarvergadering der „Pluimvee Vereen.". De Rijnzaterwoudsohe Pluimvee Vereen, hield haar 10e jaarvergadering in „Café de Boer". De voorzitter, de heer L. Donker, opende. De secr., de heer S. J. Visser las de notulen en het jaarverslag. Hij was al even pessimistisch gestemd als de Voor zitter. Dit is begrijpelijk, wanneer men weet dat enkele Jaren geleden alhier een bloeiende vereeniging bestond met onge veer 90 leden, die nu gekrompen is tot 38. Juist de leden die het grootste kwantum eieren aanvoerden brengen nu hun eieren naar elders. En waarom? Op de veiling te Rijnzaterwoude zijn altijd zeer goede prij zen betaald, zeker niet lager dan elders, maar wel hooger. De Rijnzaterwoudsche vereeniging stond bij de kooplieden zeer hoog aangeschreven om de uitstekende kwaliteit der aangevoerde producten. Het is te hopen dat men wederom de eigen plaatselijke vereeniging gaat steunen door eieren in te zenden. Uit het verslag van den penningmeester de heer J. van Iperen bleek, dat er dit jaar voor f. 1468 aan eieren was geveild. Er was een batig saldo van f. 16.79. De aftr. bestuursleden de hee ren G. P. van der Meer, B. Rosenboom, L. Donker en S. J. Visser werden bij accl. herkozen. Bij de rondvraag dankten de heer Disseldorp en de heer de Boer het Bestuur, dat zij wederom bereid zijn hun beste krachten aan de vereeniging te geven. Nog werd besloten om in begin Februari weer lederen week te gaan veilen. Hierop volgde sluiting. Jaarvergadering der Ziekenhuisverpleging. De vereen. Ziekenhuisverpleging „Een dracht maakt Macht" hield haar jaarver gadering in café de Boer. De opkomst was goed. De heer L. Donker opende. De notu len werden door den heer P. J. Janssen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De secretaris bracht een keurig jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging bijna 300 leden telt. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. W. de Boer bleek, dat het saldo over 1934 f. 134 be droeg. De Inkomsten hadden bedragen f. 561,27. De uitgaven over de f. 800 zoodat er een tekort is van ruim f. 300. De heer E. B. Blaazer bracht den penningmeester dank. Volgde een bestuursvoorstel om de contributie van f. 1 per lid te brengen op f. 2 per lid en de kinderen te brengen van 15 op 12-jarigen leeftijd. Aangedrongen werd op beperkte ligdagen. De heer Stolk uit Wassenaar betoogde, dat beperkte of onbeperkte ligdagen niet zoo'n groot ver schil uitmaakt. Het bleef tenslotte als voor heen. De patiënten van Rijnzaterwoude verkeeren dus, wanneer zij in het zieken huis komen, wat betreft de ligdagen in een zeer gunstige positie, vergeleken bij zus- tervereenigingen. Ook de contributie, die op f. 2 per lid werd gebracht, is, bij andere vereenigingen vergeleken, zeer laag. Op voorstel van den heer A. Th. de Boer en E B. Blaazer werd besloten om met een lijst rond te gaan voor vrijwillige bijdragen Besloten werd de kinderen beneden de 15 jaar vrij te laten. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op een bedrag aan in komsten van f. 600. Voor verpleging blijft maar f 277,22 over. De aftr. bestuursleden J. van Luiing en J. Bulk werden herkozen. De heer Stolk zette het nut van de Fede ratie voor Ziekenhuisverpleging uiteen. Besloten werd tot toetreding bij de federa tie. Hierop volgde sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Vergadering van het Ziekenhuisfonds. Alhier had een zeer druk bezochte leden vergadering plaats van het R.K. Zieken huisfonds St. Vincentius a Paulo. 114 leden waren in de Pancratiuszaa] aanwezig toe® de voorzitter de heer G. Holscher opende. Uit het jaarverslag bleek dat 84 patiënten in ziekenhuizen verpleegd zijn met 1605 verpleegdagen. De kas was dan ook op 23 Dec. zoo goed als leeg en vanaf dien da tum tot heden zijn 10 patiënten ter ver pleging opgenomen. Wegens het ontbreken van de noodige geldmiddelen heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien, geen garantiebewijzen af te geven. Deze verga dering moest uitmaken wat verder met de vereeniging moet gebeuren. Notulen en jaarverslag werden onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Wegens ongesteldheid van den penningmeester bracht de voorzitter het financieel vérslag uit De ontvangsten hadden bedragen f. 5165.72 de uitgaven f. 5011.12 zoodat het saldo op 23 Dec. 1935 bedroeg f. 154.60. Be taald moet worden ongeveer f. 200. zoodab het iaar 1935 sluit met een nadeelig saldo. De heer Boeker deelde mede boeken en bescheiden in orde te hebben gevonden. Hti bracht dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De heeren G. Hol scher en W. Rietbroek werden als be stuursleden herkozen. Volgde bestuursvoorstel: Nieuw verhoog, de contributieregeling met invoering van een weekpremie De voorzitter zette uiteen dat het ziekenhuisfonds niet opgeheven kan worden. De secretaris besprak de nieuwe contributieregeling. Zij luidt: 20 ct. per week voor gezinnen met kinderen on der den leeftijd van 16 jaar. Voor kinderen boven de 16 jaar wordt de contributie van 20 ct. verhoogd met 5 ct per gezinslid. Inwonend personeel 10 ct. per week. Deze contributieverhooging achtte het bestuur noodzakelijk om te zorgen dat de ver. aar» hare verplichtingen kan blijven voldoen. Na uitvoerige discussies werd het be stuursvoorstel aangenomen met 6248 st. Na rondvraag en een opwekking tot) steun volgde sluiting. o WADDINXVEEN. Het vervoer per spoor van reiziger» van het station Waddinxveen was in do maand December J.l. weer belangrijk hoo ger dan In de zelfde maand van het vo rige jaar. De begrooting dezer gemeente, als mede die van het gas, electriciteits- eri waterleidingbedrijf is van Ged. Staten reeds goedgekeurd terugontvangen. De stroomprijs van het electrisch bedrijf is weer verlaagd. Lichtstroom is met ingang van 1 Januari 1.1. gebracht van 22 op 20 cent en vastrecht van 7 op 6 cent per K.W. De kleine woningen zullen voortaan ook, zonder verhooging van abonnement, 1 M3. water per maand méér mogen gebruiken. De gemeentelijke werkverschaffing (baggeren van slooten en vaarten, in sa menwerking met eenige polders) is weer, na drie weken stil te hebben gelegen, voortgezet met een 30-tal arbeiders. Door de rijkspolitie alhier is een 17-jarige jongen aangehouden en over gebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam. De jongeman had zich hier te Boskoop en Reeuwijk aan eenige gevallen! van oplichting schuldig gemaakt. WOUBRUGGE. Te water gereden. De veehouder R. uit Rijnsaterwoude reed met paard en drlewielde kar in den polder Vierambacht, toen plotseling hei! paard op hol sloeg. De kar begon te slin geren en R. werd even later door een automobilist hevig bloedend op den weg aangetroffen. Deze haalde direct dr. Loth ter hulp, die R. naar zijn woning liet ver voeren De man heeft een zware hersen schudding en andere verwondingen. OPRUIMING DAMES KOUSEN, geplatteerde zijde, fijn en sterk weefsel, dlv. modekleuren van COc I^TO^nu per paar «JW COUPONS 4 EL JAPONSTOF, 130 cm. br., zuiver wol, moderne fantasie weefsels, O 90 in uni tinten, spotprijs SMYRNA WOL, pracht kwaliteit, restant kleuren per knot 100 gram van OQe >Tv oorXO KUNSTWOL (voor te handwerken), mooie kwaliteit, diverse kleuren, per grote Q c streng slechts SCHRIJF CASSETTE, inh. 10 vel papier, 10 gevoerde enveloppen met vloeiblad, O c beperkte voorraad TOILETZEEP, diverse parfums en modellen, per 3 flinke stukken, thans voor 15c w|t, zware 180( MOLTON DEKENS, geheel kwaliteit, flinke 2 pers. 140 cm., van J^35' nu KAPOKKUSSENS, overtrokken met damast of gestreepte stores, gevuld m. de beste QQc onvermengde kapok van ;t*4-3"nu „VERTO" STUKGOED, 100 cm. breed, voor vaste tapijten, solide en moderne JL O a kleuren per el van "VA-O" voor AFGEPASTE OVERGORDIJNEN, imit. hand- weefstof, div. kleuren, ultsl. de betere 4 90 soorten, 120 x 275 cm. vanJt9Cf nu 2 PERS. GEBORDUURDE LAKENS, 150 cm. breed, goede kwaliteit graslinnen, OQc zolang de voorraad strektWW CREPE ONTBIJTLAKENS. moderne ruitdessins, 1 20 x 150 cm., 'n prima laken voor C Ac 'n ongekend koopje STENEN BEDKRUIKEN met platte kant prima beugelsluiting, en imit. nikkelen kruiken, div. maten per stuk BADSTOF VERBAND (drievoudig) goede kwaliteit (verkoop 1 e etage) nu 2 stuks Q V2 voor c DESSERT LEPELS EN VORKEN, vlek- en poetsvrij, beperkte voorraad, thans O Qc 6 stuks voor HOUTEN STRIJKPLANKEN, flinke maat, met molton bekleed, slechts enkele *TQc stuks voor HEREN PULLOVERS met doorlopende patent sluiting, hoge kraag, in beige en grijs, QQe spotprijs KINDER TOMPOUCES. goede kwaliteit, bruin met leuke fantasie streepjes en JLQe aardige knopjes 7495 Wett tarief. Ambtenaren en gelijkstaanden zonder borg. GELDSCHIETBANK, Prinsegr. 34a, Den Haag, Tel. 110281. Dag. 9—5, Ma. en Vr. 9—1, 6-9. Zat. 9—2. Vraagt inlichtingen 7460 Gezocht, centrum Leiden, of klein huis met 4 flinke ka mers en keuken. Drie kamers èn keuken gelijkvloersch. Dicht bij tram. Brieven met opgaaf van huurprijs Bur. v. d. Blad onder No. 7479. «-3 AKKER.CACHETS 4. I2ituts(ïn glazen buis) echts 52 cent. Verkrijgbaar tnjApothekersenDrog/sten^) 7472 Recept von Apotheker Ckjmont. In tien minuten: wèq die "barstende" hoofdpijn, wèg dat drukkende gevoel boven Uw oogen. Weer een ander, herboren mensch, opgefrischt en als "verjongd", vrij van pijn, opgewassen tegen Uw werk en 't jachtende leven van heden. Wat ook de oorzaak van Uw hoofdpijn is, de wonderlijk snelle werking van "AKKERTJES" zal U verlossen van die neerdrukkende pijn, die Uw gestel en Uwzenuwen sloopt, U beletten te leven en te Werken, zooals Ge zoo graag zoudt willen. "AKKERTJES"werken verrassendsnel bij Kies pijn, Migraine, Rheumatische pijnen, Spierpijn.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8